وکیلانه » ضدانقلاب‌های فراری
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات

بایگانی برای دسته ضدانقلاب‌های فراری

این اسامی را به خاطر بسپارید

دسامبر 26th, 2016 دسته سیاست خارجی, ضدانقلاب‌های فراری | بدون دیدگاه »

سی نفر ایرانی به ترامپ نامه نوشته‌اند؛ که جمهوری اسلامی و داعش دو روی یک سکه هستند. تحریم‌ها را بیشتر کن لطفاً. این نامه با امضاهایی آشنا در شبِ سالگرد عملیات کربلای چهار که محصول خیانت است علنی می‌شود. دنیای جالبی‌ست. نه؟

البته ارباب همیشه به جیره‌خوار برنامه می‌دهد نه اینکه برنامه بگیرد اما جالب است. یک لحظه تصوُر کنید: با شناسنامه‌ی ایرانی، لیوانِ آب پرتقال در دست، دلتنگ برای ِالمان‌های ایرانی، زیرِ نور کازینو‌های لاس‌وگاس به رئیس‌جمهور امریکا نامه بنویسی که لطفاً هموطنانم را تحریم کن! نام خودت را هم بگذاری فعال مدنی!

برای استدلال بیشتر هم در نامه یادآور شوی که ایران در فکر جنگ با کشورهای عربی منطقه که متحد امریکا هستند، می باشد! یا با افتخار با اشاره به برجام بگویی بستن قرارداد با رژیمی که سربازان “شجاع” امریکایی را می کشد فقط ایران را جسورتر میکند!

 این اسامی را به خاطر داشته باشید. احمد باطبی. نیما راشدان (سایت توانا و تلویزیون من و تو) مجید محمدی. آرش سبحانی. کاوه شیرزاد (سایت شهروندیار) امیرحسین اعتمادی، دانیال جعفری و…

 

کانال تلگرام وکیلانه :

https://telegram.me/joinchat/Bo4UbT4eC7EgXLh10nLgpg

5 نکته درباره مکالمه مهدی هاشمی و نیک آهنگ کوثر

دسامبر 11th, 2012 دسته اندر احوالات جنبش سبز, انقلاب اسلامی, دستگیری فائزه هاشمی, ضدانقلاب‌های فراری | 18 دیدگاه »

 اخيراً فايل صوتي منتشر شده كه منسوب است به مكالمه‌ي تلفني بين مهدي هاشمي و نيك آهنگ كوثر. اين فايل را در دو قسمت از اينجا مي‌توانيد دانلود كنيد يا قسمت‌هاي مهم آنرا از اين‌جا  بخوانيد.

انتشار این نوع روابط چیز جدیدی نیست (+) و اين‌كه اين فايل چرا ضبط و چگونه و به چه دليلي در اين زمان منتشر شده شايد جالب باشد ولي به نظرم مطالب بيان شده در اين مكالمه  و موضع‌گیری‌های پیرامون آن مهم‌تر است. با توجه به این در اين خصوص چند نکته به ذهن مي‌رسد:

1) كساني كه جمهوري اسلامي را متهم به دشمن‌تراشي و انداختن تمام مشكلات به گردن دشمن مي‌كنند و از “دشمن دشمن” كردن نظام انتقاد مي‌كنند پس از انتشار اين فايل نيك آهنگ كوثر را عامل نفوذي جمهوري اسلامي و خائن و فردي مشكوك معرفي كردند. انگار كه  تمام افراد مخالف جمهوري اسلامي معصوم هستند و هيچ اشتباهي از آن‌ها سرنخواهد زد و امكان ندارد اهل گروكشي و عقده گشايي و اختلاف با هم باشند و اگر سبزي اشتباه كرد بلافاصله عامل نفوذي مي‌شود.

2) مدعيان شعارِ دانستن حق مردم است در اين يك فقره ندانستن را حق مردم مي‌دانند. و انتشار اين فايل را يك كار خيلي فوق‌العاده زشت قلمداد مي‌كنند. اما نکته اینجاست که اين زشتي قطعاً نه به دليل پاسدار حريم اخلاق بودن است كه بلكه چون اين فايل به ضرر آنهاست چنين مي‌كنند.
خوب گيرم كه دو نفر با هم مكالمه‌اي خصوصي داشته باشند. آيا اين مكالمه درباره مسائل خصوصي خانوادگي بوده؟ يا درباره مهمترين مسائل جاري مملكت؟ يا در مورد خراب‌كاري‌ها و دو رويي‌هايشان؟

انصافاً اگر يك‌دهم اين مكالمه بين دو نفر از موافقان جمهوري اسلامي منتشر شده بود باز هم دوستان مخالف بجاي پرداختن به مسائل مطرح شده به زشتي انتشار و منتشر کننده‌ی آن مي‌پرداختند؟ چرا عموم جامعه از برخی مسائل نباید خبر داشته باشند؟

3) حالا از اين‌ها كه بگذريم  نكات جالبي در اين گفتگو وجود دارد. مواردي كه قبلاً گفته مي‌شد و مثلاً در گزارش ویژه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ‌درباره حوادث سال 88 اعلام شده بود که “مهدی هاشمی نقش کلیدی در این حوادث داشته است”.حالا در اين مكالمه‌ این موارد تاييد ‌شدند.

4) مهدي هاشمي در این مکالمه بيان مي‌كند كه “احمدي‌نژاد رو سكه‌ي يه پول كرديم، اين كمه؟” يا بخشي كه مسوليت راهپيمايي مقابل سازمان ملل را در جريان سفر دكتر احمدي‌نژاد بر عهده مي‌گيرد. و از رویارویی خودش با نیروهای امنیتی حرف می‌زند اينها با توجه اينكه خودش مي‌گويد: “‌حرف‌هایی که ماها می‌زنیم، حرف‌هایی که بابای من زد، از همه حرف‌های آقایون  تند‌تر بوده است. ما تقسیم کار کرده‌ایم، هر کسی کار خودش را می کند. بابا(آیت‌الله هاشمی رفسنجانی) کار خودش را می‌کند…‌من وظیفه‌ای برایم تعریف شده که آن‌را انجام می‌دهم…‌‌دعوای من با بابا این است که ما باید تهاجمی‌تر شویم” نشان مي‌دهد انگار مسوليت مهديِ بابا (!) آشوب گري و ترور شخصيت است و بسيار روشن است كه اراذل جز با پول آشوب نمي‌كنند.
حالاسوال اصلي اين است كه اين پول‌ها از كجا آمده؟

 چه امپراطوي فسادي در طي اين سال‌ها وجود داشته و يا احياناً همچنان وجود دارد كه اين هزينه‌هاي مالي را تامين مي‌كند؟

5) در بخش  ديگري از گفتگو، مهدي هاشمي از نقش پدرش سخن به ميان مي‌آورد و اتهامات مهمي را متوجه آقاي هاشمي بزرگ مي‌كند. اتهاماتي كه حالا ديگر قابل لاپوشاني نيست و آقاي هاشمي بايد پاسخگو باشد.

دوستاني كه تا تقي به توقي مي‌خورد داد “استعفا استعفا”يشان به هوا بلند مي‌شود، نظرشان در مورد پاسخگو بودن آقاي هاشمي رفسنجاني درباره اين افتضاح چيست؟ يا چون آقاي هاشمي تنها مهره‌ي باقي مانده‌ي آنها و تنها كورسوي اميد آنهاست بايد همچنان در درون حاكميت حفظ شود؟

 

وضعیت واقعی زندان‌ها در ایران

مه 18th, 2011 دسته اندر احوالات جنبش سبز, سایبر نوشت, ضدانقلاب‌های فراری | 16 دیدگاه »

 

به نام خدای زهراء

# به عنوان یک وکیل که حداقل سه روز از هفته به زندان‌های مختلف رفت و آمد دارد، می‌خواستم از مشاهدات شخصی خودم بنویسم، اما دیدم بازار به قول بی‌بی‌سی “شاهدان عینی” حسابی داغ است و در این مقوله چیزی که زیاد است “شاهد عینی” که تا هم فیها خالدون زندان‌های انفرادی را هم می‌بینند. حالا بماند حرفهای  مثبت 18 آنها که بیشتر به درد سایت‌های …… می‌خورد. یعنی واقعاً دیگر ضروری است که برخی‌ سایت‌ها نظیر “کلمه” و “تحول سبز” یا مثلا تلوزیون “رسا‌ تی‌وی” آرم +18 را در لوگوی خود درج کنند :)
هر چند به نظرم می‌توانست این مشاهداتم بسیار مفید و جذاب و  مقایسه‌ی مصداقی آن با زندان‌ در کشورهای اروپایی حاوی نکات جالبی باشد، اما صلاح دیدم چیزی ننویسم که امکان صدق و کذب در آن باشد چون کلاً مطالب غیر مستند در فضای وبلاگ‌نویسی صرفاً به درد عشق و عاشقی و تهیچ احساسات می‌خورد که هیچ دردی را هم دوا نخواهد کرد.

بنابراین کل حرفم را در 2 سوال خلاصه می‌کنم:
خوشبختانه هر نوع اذیت و آزار چه روحی و چه جسمی؛ با مراجعه به پزشک قابل تشخیص و مستند‌ کردن است. سوال ساده و واضح این است که مدارک پزشکی یک مورد از موارد مورد ادعای ضد انقلاب کجاست؟ با توجه به اینکه ادعا می‌کنند موارد فراوان است، آیا میان اینهمه فراوانی یک مورد قابل استناد پیدا نمی‌شود؟
بارها و بارها با افراد مختلفی مصاحبه می‌شود که ادعاهایی دارند، آیا نمی‌شود مدارک پزشکی ضمیمه‌ی این مصاحبه‌ها شود؟

چیزی که اخیراً باب شده و هر بار روی آن جنجالی تازه درست می‌شود، بحث نامه‌نگاری‌های سرگشاده‌ است. سوال ساده و مختصر اینکه :‌ چگونه کسی که ادعا می‌شود حتی با خانواده‌اش هم ممنوع الملاقات است از میان زندان ِ باز به قول شما انفرادی و تحت شدیدترین شکنجه‌ها، نامه‌ای اینگونه‌ایی می‌نویسد و اول از همه هم سر از سایت‌های خارج از کشور درمی‌آورد؟

# در این مقوله سوال‌های بی‌شمار دیگری هم قابل ذکر است، اما بی‌پاسخ ماندن همین دو سوال، واقعیت را برای آنها که طالبش هستند مشخص می‌کند. و برای نمونه هم بدون هیچ توضیحی توصیه می‌کنم این مطلب را از متفکر سبزها جناب دکتر مهدی خزعلی بخوانید : اشباح سلول انفرادی!

# سطور بالا نمایانگر تنها یک بخش بسیار کوچک از تناقضات جنبشکی برخواسته از یک دروغ است که این روزها دارد پوست اندازی کرده و چهره‌ی واقعی خودش را بیشتر می‌نمایاند.
مردان خداجوی موسوی بجای اینکه بروند فکری به حال رهبرشان که 91 روز است اسیر دست رژیم شده بکنند،‌ نشسته‌اند به تمسخر عقاید ملت ایران و دارند با دست خودشان اثبات می‌کنند حرفهایی را که دو سال قبل ما می‌گفتیم و آنها به رگ غیرتشان برمی‌خورد.

بیایید کمی به غرب بخندیم :)

آوریل 9th, 2011 دسته انقلاب اسلامی, پاسخ به شبهات, سبك زندگي اميرعلي, سیاست خارجی, ضدانقلاب‌های فراری | 90 دیدگاه »

 

به نام خدای زهراء

قبلا در وبلاگم نوشته بودم که “ دانشگاه و حوزه دیده ام ، گرد جهان دویده ام ، هیج کجا برای من سالن  مسجد نمی شود!” حالا دیشب هم به لطف دور دیدن چشم پیرمرد‌های هیات امنا مسجد (!)، کودک درونمان کمی بیشتر از خیلی؛ فعال شد و افتادیم به جان درخت کُناری که در انتهای مسجد قرار دارد :)
حالا شما را نمی‌دانم ولی از همین تریبون اعتراف می کنم که لااقل 4 بار فقط و فقط به عشق کُنار‌های درختی که در ورودی حسینه‌ی تخریب است، به دوکوهه رفته‌ام. یعنی می‌خوام بگم اینقدر عشق کُنارم! حالا خودتان دیگر تَصور اوضاع و احوال دیشب ما را بکنید، شاید این تصویر که در گرماگرم آن اوضاع گرفته شد به تَصور شما کمک کند؛ البته امیدوارم هیچ کدام از پیرمردهای مسجدمان اهل وبلاگ و وبلاگ خوانی نباشند :)

خوب!‌ حالا دیشب در همان حالی که علیرضا داشت درخت بیچاره را برای افتادن کُنار، به بدترین وضع ممکنه تکان می‌داد،‌اینجانب طبع وبلاگ‌نویسم گُل کرد و چیزهای به ذهنم آمد که گفتم در اینجا بنویسم تا تکانی به درخت خشک شده‌ی غرب داده باشیم. پس بیایید کمی به غرب بخندیم :‌

تفکر غرب‌ کلاً خعیلی (!) خنده دار تشریف دارد و اساسا انگار بر اساس تناقض پایه گذاری شده از جمله :‌

1- برای ما ادعای سواد می‌کنند در حالی که آقاشون انشتین سالها قبل به پرفسور حسابی ما گفته است : “زمانی که پدران من ، همدیگر را می‌خوردند شما در دزفول دانشگاه جندی شاپور را داشته اید!

2- برای ما ادعای دمکراسی می‌کنند در حالی که هنوزم در اکثر قریب به اتفاق کشورهای آنها چیزی به اسم رای مستقیم به رئیس جمهور وجود ندارد و رای به حزب داده می‌شود و حزب انتخاب می‌کند آنهم بیشتر از 200 سال است که رقابت فقط بین دو حزب است !

برای ما ادعای برابری حقوق زن و مرد می‌کنند، در حالی که ما 1400 سال است برای زن حق مالکیت قائل هستیم اما تازه برخی از کشورهای آنها آنهم بعد از سالها مبارزه توانسته‌اند چنین حقی را برای زن به رسمیت بشناسند! البته هنوز هم در امریکا حقوق زن به صرف زن بودن 15 درصد کمتر از مردان است!

علاوه بر هزار و یک بن بست دیگر ، در دینشان که کلاً‌ چیزی به اسم طلاق ندارند و تازه 13 سال است که با تناقضی آشکار در دینشان قانون طلاق را تصویب کرده‌اند. در حالی که ما 1400 سال است منفور‌ترین حلال‌مان برای رهایی از بن بست، طلاق است!

ادعای دفاع از حقوق زن‌شان گوش عالم را کر کرده، در حالی که ایران اسلامی تنها کشوری است که اگر کسی به جسم زن جراحتی وارد کند علاوه بر “دیه” باید “اَرش” یعنی مابه تفاوت نقصان زیبایی او را هم بدهد، در حالی که هنوزم در بسیار از کشورهای آن‌ها زن بدون اذن شوهر حق مراجعه به دادگاه را ندارد!

6- می‌گویند قانون ما مترقی است، در حالی که اگر آنجا پارلمان به هر دلیلی بودجه را دیر تصویب کند، تا زمان تصویب بودجه ، کل کشور تعطیل خواهد شد، اما اینجا برای رفع این مشکل طبق قانون تا تصویب بودجه ، دولت بر اساس زمان مشابه سال قبل کشور را اداره می‌کند!

7- پرزیدنت‌های آنها پولشان از پارو بالا می‌رود  و یکی در میان با س.ک.س و کراک در ارتباط ! و دخترهای زیر 18 سال را از روی هوا تور می‌کنند، بعد رئیس جمهور ما را تمسخر می‌کنند که چرا کاپشن 5 هزار تومنی می‌پوشد!

8- ادعای نظام آموزشی مترقی دارند در حالی تنها کشوری هستند که دانش‌آموزان پسرش بر روی معلم و همکلاسی‌ها هفت‌تیر می‌کشند و 52 درصد دخترانش اولین بار در مدرسه باردار می‌شوند!

9- اووووووووووه بار ادعای دفاع از حقوق بشر می‌کنند ، در حالی که 200 میلیون نفر تنها در دو جنگی که آنها راه انداخته‌اند کشته شده و افتضاحاتشان در گوانتانامو و ابوغریب و افغانستان و عراق و پاکستان و لیبی و بحرین و تونس و مصر و اردن،  عرق شرم بر پیشانی هر انسان عاقلی می‌نشاند!

10- همین حالا به بیش از 18 نقطه از جهان تجاوز نظامی دارند و  اولین و تنها استفاده کننده از بمب اتم هستند آنوقت نگران دستیابی به دانش هسته‌ای توسط ایرانی هستند که در کل طول تاریخش حتی یک‌بار هم به کشور دیگر تجاوز نکرده! و در رتق و فتق منازعات بین المللی شهرت تاریخی دارد.

11ـ (قبلا از ذکر این مورد عذر خواهی می کنم) برای کاهش شدت تجاوزات در مترو، مجبور شده‌اند اماکنی را بصورت مصنوعی و شبیه‌سازی تجاوز در مترو افتتاح کنند ،‌ آنوقت ما را مسخره می‌کنند که چرا در مترو واگن زن از مرد جداست!

12ـ اولین و تنها انقلاب کاملا بدون خشونت را در قرن‌های اخیر ما داشته‌ایم آنوقت برای ما ادعای طراحی انقلاب بدون خشونت می‌کنند!

13- برای ما ادعای NGO هایشان را می‌کنند در حالی گسترده‌ترین و کارآمد‌ترین NGO ی جهان با قریب به 13 میلیون عضو را ما داریم : بسیج!

14- مخترع اکثر مواد مخدر و تمام روان گردان‌ها ، شبکه‌های مستهجن، سایت‌های مخرب و بیماری‌های لاعلاج هستند، آنوقت نگران بهداشت جهانی شده‌اند!

15- تمامی شبکه‌های تروریسیتی در جهان  مستقیما دست پرورده‌ی آنها هستند و در کارنامه‌ی خود فیلم دست‌بوسی از دیوانه‌ای به نام معمر قذافی را دارند، آنوقت برای ما ادعای مبارزه با خشونت می‌کنند!

16ـ بزرگترین مشکل لاینحل کلیساهای آنان، تجاوز روزافزون کشیشان به کودکان است،‌ آنوقت قانون منع ساخت مساجدی را تصویب  می‌کنند که خواستگاه اکثر پدران علوم جهان است!

البته گفتن که نداره، اما همه‌ی اینها در مقابل اینکه چهارمین دانشمند برتر جهان و مغز متفکر ننجون ، از آنهاست ، هیچ است :)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبعدازنوشتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
# قطعاً دوستان با توجه به حوزه‌ی تحصیلی و کاری خود، موارد دیگری هم به ذهنشان می‌رسد که می‌توانند کامنت بفرمایند.