وکیلانه » » یک + 9 نکته پیرامون طرح خائنانه‌ی کشور مستقل فلسطین
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
یک + ۹ نکته پیرامون طرح خائنانه‌ی کشور مستقل فلسطین
۶ام, مهر ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۷۱]

 

یکی از مسائلی که این‌روزها در موردش زیاد می‌شنویم، بحث ِ پیشنهادِ پذیرش کشور مستقل فلسطینی توسط سازمان ملل است. این طرح توسط محمودعباس(+) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین(+) مطرح شده و مدتی است مهمترین نکته راجع به سرزمین‌های اشغالی بحث پیرامون این مطلب است که موافقان و مخالفان فراوانی دارد(+). بخصوص بعد از سخنرانی احساسی(+) و نمایش مانند محمود عباس در سازمان ملل، این شخص در نظر برخی‌‌ها تا حد یک قهرمان پیش‌رفت!
تقریباً می‌توان گفت هم‌اکنون جو غالب ِ اکثر دور گودنشینان و کسانی که از دور دستی بر آتشِ قضایای فلسطین دارند موافقت کامل با بیان این طرح است. هر چند به جد معتقدم این افراد یکی به دلیل پس‌زمینه‌‌های ذهنی مبنی بر وجود کشوری به نام اسرائیل است که موافق این طرح شده‌اند و دیگر به دلیل غیرانقلابی بودن این طرح است که موافق‌ش شده اند!
اما به راستی چرا افرادی با اینکه ‌می‌دانند اوباما گفته این طرح را وتو می‌کند(+)، از آن حمایت می‌کنند؟ اهداف واقعی این طرح چیست؟  فراتر از رویا‌پردازی و احساسات در خصوص این طرح چه باید گفت؟ حقیقتاً اگر نخواهیم بدبینانه نگاه کنیم و بگوییم پشت پرده،‌ لااقل عواقب طرح چنین بحثی چیست؟ سوابق بیان چنین طرح‌هایی چه نکاتی را برای ما روشن می‌سازد؟

چون بحث راجع به این موضوع و سوالات بالا به مقدمه و مواخرات فراوانی نیاز دارد، بهتر دیدم که نکاتی را به صورت موردی بیان کنم و در آخر نتیجه‌ را برعهده‌ی خواننده‌ی این سطور بگذارم:

۱) دزدهای جنایت‌کار و خطرناکی به بهانه‌ی مهمانی وارد یک خانه شده‌اند. ساعتی بعد از ورود به خانه، اسلحه‌های خود را بیرون می‌آورند و شروع به تهدید و جنایت می‌کنند. تعدادی از افراد خانواده‌ی میزبان (زن باردار، کودک شبرخواره، پیرمرد ۸۰ ساله) به طرز فجیعی کشته می‌شوند. تعدادی دیگر گرفتار شده و به بند کشیده می‌شوند. تعدادی به سوی حیاط خانه  و خیابان فرار می‌کنند و مقداری دیگر از افراد خانواده درون اتاق‌ها باقی می‌مانند. آنها که توانسته‌اند به حیاط فرار کنند قضیه را به پلیس اطلاع می‌دهند اما در عین ناباوری پلیس از دزد‌ها حمایت می‌کند و می‌گوید آنها حق دارند در خانه بمانند و ما آنها را صاحب خانه می‌دانیم(+)! همین امر باعث می‌شود دزد‌ها جسارت بیشتری پیدا کنند و هر روز جنایت کنند. گروهی که در خانه مانده‌‌اند با کمترین امکانات مقابل دزد‌ها ایستادگی کرده و هر روز کشته می‌دهند.
در این میان همیشه دقیقا درست وقتی افکار عمومی مردم بر علیه دزدها فعال می‌شود و گروه باقی مانده در خانه به پیروزی‌هایی دست پیدا می‌کنند و دزدها در ضعیف‌ترین موقعیت خود به سر می‌برند، یک عده از همین افرادی که بیرون از خانه یا در حیاط هستند طرحی ارائه می‌دهند که بیایید خانه را نصف کنیم! نصف مال ما و نصف مال دزدها! (البته آن نصفی که دارند داخل‌ش می‌جنگند مال دزدها و حیاط مال ما!)

۲) این خلاصه‌ایی بود برای تقریب به ذهن از حوادثی که سالهاست در فلسطین اشغالی دارد اتفاق می‌افتد. اسرائیلی‌ها ۶۰ سال پیش به بهانه‌ی مشکوک هولاکاست که توسط اروپایی‌ها اتفاق افتاده کشور مستقل فلسطین را اشغال کردند و کشوری جعلی به نام اسرائیل به وجود آوردند. تحت حمایت کامل مدعیان آزادی و حقوق بشر انواع و اقسام هولناک‌ترین جنایت‌ها را انجام داده و می‌‌دهند. در مقابل مردمان مظلوم فلسطین قریب ۴۰ سال به هر راه دیپلماتیکی که می‌شد متوسل شدند اما کوچکترین سودی نبردند!

۳) تا اینکه حدود ۲۴ سال قبل بر اثر یک حادثه‌ی هولناک رانندگی در جنوب غزه، به این نتیجه رسیدند تنها راه مقابله با اسرائیل مقابله‌ی تن با تانک است! سنگ به دست گرفتند و انقلابی به اسم انتفاضه‌ی اول به راه انداختند. حدود ۴ سال رژیم صهیونیستی با خطرناک‌ترین اتفاق مواجه شد. اسرائیل به وحشت افتاد و به خود لرزید اما فکر نابی کرد! توسط یه عده ساده لوح طرح به اصطلاح صلحی  را مطرح کرد و مذاکرات سازش در مادرید را به راه انداخت و با این کار فلسطینیان به پا خواسته را در حالت نه جنگ نه صلح قرار داد و ضمن گرفتن امتیازات فراوان از آنها و پذیرش ضمنی اسرائیل کوچکترین سودی به فلسطینیان نرسید و حاصل آن تنها سست شدن مبارزان و تحت فشار قرار گرفتنشان شد.

۴) گذشت ده سال از آن تاریخ، نشان داد که همه تلاشهاى حامیان صهیونیسم در جهان، براى نجات رژیم اسرائیل از فشارهاى ناشى از مبارزات مسلمانان بوده و آنچه را که به مذاکره‏ کنندگان فلسطین وعده داده بودند، سرابى بیش نبوده است. این امر بعلاوه‌ی ۴ دلیل دیگر(+) موج دوم انقلاب مبارزان مایوس از همه‌جا را رقم زد و انتفاضه‌ی دوم به وقوع پیوست!

۵) رژیم اسرائیل از زمانى که رسماً توسط سازمان ملل تأیید شد – یعنى بیش از نیم قرن قبل – تا سال قبل از انتفاضه‌ی دوم یکّه‏ تازى مى‏ کرد و هیچ چیز و هیچ کس جلودارش نبود؛ ولى مقاومت اسلامى لبنان که مرکّب از چند هزار جوان مسلّح به سلاح ایمان است، خواب این رژیم و حامیانش را پریشان کرد. این جوانان عزیز بدون دادن هیچ‏گونه امتیازى به اسرائیل، آن رژیم غاصب را با خوارى از جنوب لبنان بیرون کردند. پیروزى این عزیزان، چراغ راهِ دیگر مبارزان مسلمان شد و امروز شاهد انتفاضه مسجدالاقصى‏ هستیم که از نوع مقاومت اسلامى لبنان در ابعادى وسیع است.(+)

۶) نسخه‌ی موفق حزب الله که برای اولین بار در جنگهای ۳۳ روزه و ۲۲ روزه موفق شده بود اسرائیل را برای همیشه از لبنان بیرون براند، خط بطلانی بر اندیشه‌های به اصطلاح صلح و مذاکره با اسرائیل کشید و نشان داد تنها راه دستیابی به حقوق حقه‌ی مردم مظلوم فلسطین مبارزه‌ی تن با تانک است.

۷) شاید دیدن همین امر باعث شدن مردمان فلسطین با اکثریت قاطع آراء به حماس رای بدهند تا آرمان آزادی فلسطین، در پرتو اندیشه‌های مبارزان تحقق یابد که این رای مردم منجر به خشم اسرائیل و شکل گیری زندان غزه شد که از کم و کیف آن همگی‌ آگاه هستیم!

۸)  این امر باعث شد تا به نوعی چراغ مبارزه با اسرائیل رو به افول رود. اما حالا که دوباره افکار عمومی ملت‌های انقلابی منطقه بر علیه‌ اسرائیل خروشیده و لانه‌های اسرائیل یک به یک در حال فتح شدن است و از نیل تا فرات فریاد الموت لاسرائیل بلند است و این رژیم و حامیان غربی‌ش در بدترین دوران به سر می‌برند(+)  باز یک عده خائن پیدا شده که احمقانه دم از طرح بارها شکست‌خورده‌ی کشور مستقل فلسطینی می‌زنند! طرحی که همه می‌دانند قطعاً توسط ایالات متحده وتو خواهد شد اما ساده لوحانه از آن دفاع می‌کنند!

۹) ایکاش فرصت بود تا از شخصیت محمود عباس نماینده‌ی خودخوانده‌ی مردم فلسطین بیشتر بنویسم(+ و +).  وی بر خلاف حماس به هیج عنوان برآمده از دمکراسی نیست و صرفاً کسی است که غربی‌ها ترجیح می‌دهند با سازمان او مذاکره کنند! ایشان باید جوابگو باشد ۲۱ سال دم از مذاکره زدن توسط سازمان متبوع‌ش چه سودی عائد مردمان فلسطین کرده که حالا از کیسه‌ی خلیفه می‌بخشد! و از سرزمینی که مردمانش حماس را نماینده‌ی خود می‌دانند می‌خواهد به اسرائیل باج بدهد تا وعده‌ی‌ کشور مستقل در سرزمین‌ خودشان را به او بدهند؟! و با توجه به اینکه همه می‌‌دانند این طرح وتو خواهد شد آیا باز بجز فشل کردن مردم مبارز، این طرح هدفی را دنبال می‌کند؟!

۱۰)  یاسر عرفات با تمام انتقادهایی که با آن مواجه بود وقتی به سازمان ملل رفت؛ در آخر سخنرانی‌ تاریخ‌‌یش لااقل بیان کرد در یک دستم زیتون و در دست دیگرم اسلحه دارم. کمک کنید نگذارید زیتون از دستم بیفتد! اما محمود عباس حتی همین یک مفهوم را هم نگفت! و فقط موقعیتی را فراهم آورد تا باز اسرائیل نفسی تازه کند و با قرار گرفتن مبارزان در حالت نه چنگ نه صلح از زیر بار فشار خارج شود! معلوم نیست چند بار باید از یک سوراخ گزیده شوند تا درس عبرتی برایشان باشد! هر ساعت که می‌گذرد اسرائیل روزی زمین دارد واقعیات را تغییر می‌دهد(+) آنوقت یک عده ساده لوح باز به راحتی دارند بازی می‌خورند یا شاید هم بازی می‌دهند!

فلسطین ناموس مسلمین است. شاید برخی اعرابِ مشکوک بتوانند قلیان به دست به تماشای پامال شدن ناموس‌شان در آغوش صهیونیست‌ها بنشینند. اما تا وقتی حتی یک نفر از فرزندان روح الله نفس می‌کشد هیهات که روش آزموده‌ شده و پیروزی آفرین انتفاضه تحت تاثیر طرح‌های احمقانه‌ی صلح‌چی‌های  ساده لوحی مثل محمود عباس ذبح شود. وعده‌ی خدا حق است و فلسطین آزاد می‌شود اما فقط با انتفاضه‌ی جوانان برومندش نه هیچ چیز دیگر!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبعدازنوشتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 • حرفهای گفتنی پیرامون این موضع بسیار فراوان است و در متن بالا سعی شد فقط خلاصه‌ایی بیان شود، در ضمن کامنت‌های همین پست پاسخگوی سوالات احتمالی پیرامون این متن هستم.۷۱ دیدگاه برای “یک + ۹ نکته پیرامون طرح خائنانه‌ی کشور مستقل فلسطین”

 1. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  با تشکر برای متن و نکت ناب!
  هر بار که تلویزیون را روشن می کردم خشکم می زد.
  حمله شیمیایی حلبچه
  بحرین یا نوار غزه
  لحظه های دفاع مقدس
  حرف های یک جانباز
  سکانس آژانس شیشه ای
  لیبی
  بیداری اسلامی

  کاش همیشه این قدر به اسم اتوبان ها و کوچه هایی که می گذرم فکر کنم.
  کاش شهر به جای این همه تبلیغ کالاهای رنگارنگ دوباره عکس شهیدان را هم به نمایش گذارد.
  کاش کوچه ها نامشان عوض نشوند.
  کاش …
  یا حق

  [پاسخ]

 2. عبدالله گفت:

  یا وارث
  چه دیدار قشنگی بود امروز در حسینیه شما
  آنان که به فرمان شما به میدان رفته بودند امروز هم به میدان آمدند
  چه سرو قامتانی بودند و امروز نگاهشان اوج اقتدار ایران اسلامی بود.
  اماما ما که از خود چیزی نداریم
  همه مدیون شما هستیم و خون های پاک سربازانتان
  یا حق

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۱:

  سلام
  مدتی بود میخواستم تشکر کنم از شما به خاطر این بخش روزانه نوشت که بسیار زیبا و با مفهوم هر روز برای ما می نویسیدش وقت نشد ولی حالا اینجا این تشکر رو از شما دارم و ممنونم. خدا خیرتون بده ایشالا

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۵۱:

  یا وارث
  سلام.
  انجام وظیفه است و کاش این جور که می فرمایید باشد.
  بسی التماس دعا
  یا حق

  [پاسخ]

 3. سلام و وقت بخیر
  خداقوت

  دیشب که متن را خواندم خیلی لذت بردم. مخصوصا از لینک هایی که داخل متن قرار دادید بسیار سپاسگزارم

  امام خمینی (ره) فرمودند که فلسطین پاره تن اسلام است
  این پاره تن برای همه ما بسیار عزیز است. و الحمدلله دنیا شاهد این مسئله است که اذهان عمومی جنایاتی را که در این ارض شریف رخ می دهد می بیند و محکوم می کند

  * همه حرفهای ما البته حول مسئله فلسطین است که شامل غزه ، کشتی های صلح، دیوار حائل و .. می شود. نه صرف فلسطین اشغالی که محصور میان صهیونیست هاست

  [پاسخ]

 4. افق گفت:

  سلام
  خدا قوت
  ممنون از نکاتی که ذکر کردید. همیشه وقتی این اجلاس سازمان ملل رو میدیدم و میبینم برام سوال پیش میاد که چرا وقتی حماس رای آورده، محمود عباس به رسمیت شناخته میشه؟!!
  یک نکته دیگه هم که در متن شما بود بحث حق “وتو” بود. این هم از نکات جالب برابری انسانهاست!!!

  [پاسخ]

 5. افق گفت:

  لینک ۱۸ سوالی که پاسخش را نمیدهند؟! هم فوق العاده بود.

  [پاسخ]

 6. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام علیکمم
  منون بابت زحمتی که کشیدید

  اگر صلاح دانستید عمومی جواب بدهید و اگر نه در عشقستان

  راستش سوال من شاید بچه گانه به نظر برسد اما خیلی سال پیش یک زمانی صحبت از فلسطین بود در جمعی شنیدم که فلسطینیان خودشان زمین هایشان را فروخته اند. این قضیه ی فروش زمین های اطراف کوه صهیون چیست؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۸:

  سلام
  اگر به مثالی که در متن زدم دقت بفرمایید می‌بینید که اشاره کردم دزدها به صورت مهمان وارد شدن و این اشاره به همین قضیه‌ی فروختن زمین‌هاست.
  جدای از روش خرید و بحث‌های زیادی که در اون خصوص هست باید عرض کنم نهایتاً اینه که یهودیان به زمین‌های بسیار کمی که خریدن اکتفا کرده و در اون زندگی کنن نه کشور تشکیل بدن! و این مقدار خرید رو بهانه‌ایی برای اشغال مابقی زمین‌ها کنند.
  الان در بسیاری از کشورها حتی خود ایران هم یهودی وجود داره. یا مثلا در لبنان (بیروت) یه بخش کلاً مسیحی هست یک بخش مسلمان اما هر کدوم نمیاد ادعای کشور مستقل کنه ولی این صهیونیست‌ها حرفشون و ادعاشون خیلی بیشتر از این حرفهاست و قوم برتری می‌دونن خودشون رو که باید بر سرزمین موعود مسلط بشن.

  [پاسخ]

 7. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  مشروح دیدار
  چه قدر چشم ها سرخ است.
  باید که بنشینم
  اشک بریزم و جان بازی را بنگرم
  چه درد و دل زیبایی می کند این جانباز
  به سربازی می پذیرید آقا جان؟
  یا حق

  [پاسخ]

 8. عبدالله گفت:

  یا وارث
  از نیل تا فرات فریاد الموت لاسرائیل بلند است.
  الموت لاسرائیل
  الموت لاسرائیل
  الموت لاسرائیل
  در تمام سایبر فریاد الموت لاسرائیل پیچیده است.
  الموت لاسرائیل
  الموت لاسرائیل
  الموت لاسرائیل

  یا حق

  [پاسخ]

 9. هومن گفت:

  رصهیونیست‌ها حرفشون و ادعاشون خیلی بیشتر از این حرفهاست و قوم برتری می‌دونن
  ……………………………………………………………………..
  اقای صفا بحث بنده در باب رد یا تایید یهودی ها نیست .و با داشتن فاصله مکانی و اینکه زمینهای ما توسط مسلمانان عراق تصرف شد و انها مردم ما را کشتند لزومی در زیاده روی بیش از اظهار نظر نمی باشد .مسله اسراییل برای برخی از مردم داخل ایران به صورتی در امده که یهودی ها فکر می کنند با پول و سلاح ما دارند زن و بچه انها را می کشند .
  در مقابل ترکیه راه بهتری را رفته .راهی که عملا اعتراض به یهودیهایی است که ظلم به مردم فلسطین کردند .
  برای برخی در گیری با اسراییل به صورت نماد مذهبی در امده .وبه نوعی مرزبندی افراد امروز از نظر مسلمان بودن بر می گردد با همسو شدن با این نزاع .و این کاملا اشتباه است .
  وقتی این مصرف داخلی پیدا کند چیزی جالبی در نمیشود .
  دولت وقت ایران که بنابر عدالت خواهی اقدام به در خواست نابودی می کند و سپس خود در معرض انتقاد شدید در مورد رعایت نکردن عدالت است ….و همچنین فلسفه ایرانی را مطرح می کند و عملا دنیا با تفکری درون ایران هم مواجه است که معتقد است تمام دنیا کافرو ظالمند و باید به نحوی با انها مقابله کرد …من فکر می کنم جمله شما متوجه خودمان می شود که نوعی برتری را در زمینه مذهبی مطرح می کنیم و سپس توسط ان مجاز به رویارویی می شویم .
  اقای صفا لطفا نگویید که نخواندید مطلب من را ….!!!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴:

  چند روز پیش سوار اتوبوس شدم. بعد از ظهر بود و همه مسافرای اتوبوس مثل من خسته بودند
  دختر بچه شیرینی همراه مادرش سوار اتوبوس شد. مامانش ازش از کارایی که توی مهد کرده پرسید و اون هم با توک زبونی با مزه ای جواب داد. پرسید غذا چی خوردید؟ گفتش که غذامون گِرمز بود.
  بعد هم با آب و تاب شروع کرد به حرف زدن . نصف حرفاش رو نمی شد فهمید از پس حرفا رو غلط غولوط تلفظ می کرد. برگشتم نگاهش کردم. لپاش مثل سیب گلاب بودن. طبق عادت بهش دست تکون دادم. اونم دست تکون داد. با هم رفیق شدیم. بعد مادرش رو دیدم. تقریبا اصلا حجابی نداشت. لبخندی زدم بهش. اونم خندید:)
  دخترک هم همچنان حرف میزد. هر چند وقت یک بار من و مامانش با هم لبخندی رد و بدل می کردیم از حرفای مداوم دخترک
  بعد چند تا ایستگاه پیاده شدن
  دوست اتوبوسی من تا زمانی که اتوبوس رو میدید با دستاش تو هو برام بوسه می فرستاد و من هم جوابش رو می دادم

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۴۴:

  سلام عزیز
  دلتنگت بودم

  چه جالب
  بارها برام از این نوع مسائل اتفاق افتاده
  یکی اش همین دو سه روز پیش بود تو یه رستوران سنتی که بچه تخت بغلی رو آوردیم پیش خودمون و کلی باهاش بازی کردیم
  آخرشم مامان باباش با اون ظاهرشون کلی باهامون رفیق شدن تشکر کردن و خداحافظی

  به قول ( همسر گرام) باید با رفتار و کردار خوبمون اطرافیانمونو جذب کنیم که بحمدالله خیلی تو این زمینه فعالیم :) :wink:

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۰:

  سلام عزیز
  ما نیز:)

  ما کلا همه خوبیم ؛) بعله

  به ( همسر گرامی) سلام برسونید لطفا

  [پاسخ]

 10. م.طاهري گفت:

  سلام و خدا قوت

  خیلی متن سنجیده و پری بود
  واقعاً ممنون

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۳:

  زمانیکه ساعات بر گشت کارمندان می شود سوار مترو شوید و ببینید چقدر ادم انگشتر به دست و کت شلواری با محسنات وجود دارد .مشخص است که شغلی به مردم معمولی نمی رسد .
  اگر کسی می خواهد در جهت بیکاری و مطالبات مردم کاری کند ….سعی نماید مکانیزم انتخابات را تقویت نماید و حامی ازادی انتخابات باشد .
  تا زمانی که این اتفاق نیافتذ ما همچنان از بیکاری رنج می بریم .و اینکه کسی بیایید و بخواهد کاری برای کسی پیدا کند دردی را دوا نمی کند .
  ما نیاز به مطبوعات ازاد داریم .نیاز به جوی داریم که فساد به سرعت شناحته شود .
  متاسفانه بیداری ها اغلب حامی کاهش شفافیت هستند .

  [پاسخ]

 11. هومن گفت:

  وفتی به جامعه نگاه می کنیم متوجه می شویم خیلی از منابع با ارزش ما صرف هدف هایی شد که هیچ سودی در بر نداشت . .هیچکس نیامد بگوید که مردم ما و سرنوشت انها چقدر مهم است .انگار سی سال است در عالم دیگر سیر می کنیم .
  .پول نفت ما به جای صرف شدن برای اینده کشور صرف مقابله با دشمن های خود ساخته شد .ارتباطمان با دنیا محدود شد .وقتی انقلاب شد چقدر جای خوشحالی بود که حکومت کاملا مردمی دشمنی دیگر ندارد .ولی چه شد ؟دشمن لازم بود!!!
  ایا این دشمن می توانست تمرکز مردم را از مشکلات مدیریتی بردارد ؟
  ایا می توانستیم به وسیله ان مخالفین را حذف کرد ؟
  چرا در تمام تاریخ مذاکره و صلح وجود دارد و لی این مورد در کشور ما با ان دو گانه برخورد می شود .
  با رژیم بعثی که ایرانیان را به هلاکت رسانده صلح می شود و لی در مورد خی کشورها کلمه صلح انگار وجود خارجی ندارد و هر کسی هم راجب ان جرات کند حرفی بزند مجازات می کنند .در تمام بحث های سیاسی جاسوس اسراییل بودن به طرف منتقد نسبت داده می شد .

  شاید روزی برسد که عقلانیت در جهت حفظ منافع ملی حاکم بر این تصمیمات شود .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۵۷:

  آخه عراق کشور مستقل و رسمی بود اما اسرائیل کشور نیست اشغالگره :)

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۰۵:

  اقای صفا اینکه بگردیم و جملات را شکنجه دهیم و مثلا در بیاریم که عراق یک کشور رسمیه !…..نشان دهنده این است که شما احترام برای رسمیت و قانونی بودن در تقسیم بندیهای جهانی …قایلید ؟
  جریان فکری که پی در پی تناقض را به نمایش می گذارد نمی تواند مابقی را هدایت کند .
  بگذریم از این اسراییلی که وجودش باعث شد تمام انرژی و پول ما به هدر رود .
  اشاره به عدالت توسط سیاستمداران عالیرتبه جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی از دید شما نشانه چیست و مفهومش دقیقا چیست ؟
  چگونه بدون رضایتمندی شهروندان داخلی که حاصل فقدان عدالت است …یک دولت می تواندبر سر اجرای عدالت در دنیا مشاجره کند ؟
  ایا منظور تقسیم کردن اداره جهان به نحو عادلانه است ؟
  ببخشید از این سوال که کمی از موضوع فاصله دارد .

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۷:

  پرسش از ایرانی بودن یا نبودن افراد باید توسط چه کسانی مطرح شود ؟
  -افرادی که چندیست با تمام دنیا فلسفه در گیری تا جایی بردند که چهره بدی از کشور ایران مطرح شد و همین ها تمام ثروت ما را شایسته دفاع در مقابل همین دشمنها می دانند و مردمو کشور را در مقابل فقر قرار داده اند و از سویی مخالف تمام نمادهای اصیل و تاریخی ایرانند ؟
  -افرادی که در مقابل گروه بالا دیدی انتقاد امیز دارند و این انتقادها به سمت هزینه برای اعراب و لبنان و فلسطین می÷ رود .این گروه از ایرانیان خواستار خاتمه نبرد و درگیری با دیگر کشورها هستند و خواستار توقف دشمن سازی .اینها همچنین از نمادهای اصیل ایرانی در ظاهر خود و در ادبیات خود هم استفاده می کنند و

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷:

  برای من جالب است که چگونه ممکن است بین اقلیت با حجاب که نوک بینیشان فقط دیده می شود و اکثریت با حجاب کمتر دوستی پیش بیاید ؟
  اینجا حجاب به معنای ایدولوژی است که در ان تمام گروههای تروریست و ادمکش از دل خود دولت امریکا بیرون می زند .و ما باید حتی تا قتل انها پیش رویم .امکان مصالحه و ارتباط هم نیست .و دایمان باید فریاد مرگ بر امریکا شنیده شود .از طرفی واقعا مردم بی حجاب ایران هم پسر خاله دولت امریکا نیستند ولی زیر فشار این درگیری کمر خم کردند .این چه ربطی دارد که طفلی در ایران به دنیا بیاید و نامش طبق اعتقاد مذهبی بشود محمد امین و وقتی برایش پاسپورت بگیرید و وارد کشور دیگری شوید همین طفل به خاطر نامش اجازه ورود نیابد !!!
  چه چیزی موجب این ظلم شده است ؟نباید کاری می گردیم که برداشت از مسلمان معتقد بودن بشود صرف مقابله با انسانهایی در انطرف کره زمین .و در ضمن ژنتیک انها را از شیطان بخوانیم .و انها هم مقابله می کنند و کردند .
  امروز داروی بیماران ما …هواپیما …صنعت ….و خیلی موارد دیگر تحت تاثیر همین قطع ارتباط دایم است .
  و وقتی هم می بینیم که دولت انقلابی ایران فقط شعار می دهد و خود به فساد مالی هم کمک می کند مردم ما باید در این گرفتاری بزرگ پشت سر این دولت بیاستند و فحش به غربیها بدهند ؟
  چادری های مذهبی امروز در ایران نمی توانند با خانمهایی با حجاب کمتر ارتباط پیدا کنند زیرا این طرف به این معتقد نیست که باید دشمن ساخت و از ان مصرف داخلی کرد .این طرف زندگی را بدون ظاهر سازی قبول کرده .و اگر اعتقاد مذهبی سختی ندارد ولی به کسی هم زور نمی گوید و جلوی با حجابی را نمی گیرد انطور که جلوی او را می گیرند !همین موضوع احر باعث شده نوعی ترس در خانمها نسبت به چادر سیاهها به وجود اید .اگر تصور کنیم تمام اینها به یک اندازه به امر به معروف و نهی از منکر پای بندند ….پس امکان دارد تذکر بی حجابی دهند .
  اگر مایلید که روابط خوبی با ان بخش از مردم که دنبال بیداری اسلامی نیستند …داشته باشید باید برخورد با نماینده های سیاسی انها را متوقف سازید .و علنا درخواست اعدام برای انها نشود .باید فشار زندگی را که ناشی از دشمن سازی است را از دوش انها بردارید .برای انتخابات ازاد فعالیت شود نه اینکه علنا گفته شود که فقط باید نماینده از نوع بیداری باشد و از یک جناح خاص باشد .اینکه زندگی بر انها با اعمال زور سخت شود ولی لبخند به طفلش بزنید …کمی بچگانه فکر کردن در جهت رفع کدورتهاست .

  [پاسخ]

  ععشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۰:

  چادری های مذهبی امروز در ایران نمی توانند با خانمهایی با حجاب کمتر ارتباط پیدا کنند زیرا این طرف به این معتقد نیست که باید دشمن ساخت و از ان مصرف داخلی کرد…..

  به عنوان یه خانم و یه چادری و یه مذهبی که فعالیت تمام وقت در دانشگاه و اجتماع دارم واقعا نمی دانم شما این حرفها را از کجا می آورید. من در دانشگاه دانشجویانی دارم که با خیلی از اعتقاداتم همسو نیستند ولی خیلی هم با آنها ارتباط دارم، صمیمی ام و……کارشان را هم عین بچه های چادر و همسو راه می اندازم….

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۵۹:

  با اجازه جناب صفا
  جناب هومن
  تقریبا چند ماهی است اینجا را محل جولان دادن و بی احترامی به مذهبی ها قرار دادید و هر طرز فکر و عقده های درونی خود را که از جانب کسی یا جایی به شما رسیده اینجا ابراز می کنید و به گمان خود فکر می کنید با این حرفها و بحثهای بی منطق و بدون سند و مدرک میتوانید جماعت حزب الله را اذیت کنید

  جالب است با داشتن ادعای عقل کل بودن و در هر زمینه ای نظر می دهید حتی در مورد خانمهای مذهبی و چادری و احساس درونی شان و به جای آنها فکر می کنید و تصمیم می گیرید تفسیر به رای می کنید و نتیجه هم می گیرید :lol:
  سوال دیگر بنده از شما این است که علاوه بر اینکه ایرانی هستید آیا خانم هستید یا آقا!!!!!!!!!!! :mrgreen:

  در تمام این مدت حرفها و بحث ها و صحبتهای شما سرشار بود از کلماتی مثل ریشو، چادری، یقه بسته تا بالا، آستین بلند و از این دست کلمات ….
  پر واضح است کسی که نوشته های شما را دنبال کند کاملا به این عقدهای درونی شما پی می برد و البته به کم سوادی و تحصیلات ابتدایی شما
  در ضمن فراموش نکنید که اکثر کاربران در این سایت ارزشی دارای تحصیلات عالیه هستند…. :lol:

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۹:

  با اجازه جناب صفا
  جناب هومن
  تقریبا چند ماهی است اینجا را محل جولان دادن و بی احترامی به مذهبی ها قرار دادید و هر طرز فکر و عقده های درونی خود را که از جانب کسی یا جایی به شما رسیده اینجا ابراز می کنید و به گمان خود فکر می کنید با این حرفها و بحثهای بی منطق و بدون سند و مدرک میتوانید جماعت حزب الله را اذیت کنید
  ………………………………………………………………
  پاسخ:
  فکر می کنم زندگی اکثریت شهر.وندان ایرانی توسط دقیقا عقده های شما و پدرانتان از بین رفت .
  عقده هایی که باعث شد دقیقا بازور به مردم بی دفاع مسایلی تحمیل شود .عقده هایی که قشر بی سواد قبل از انقلاب داشت باعث شد که اینبار تا می توانستند قانون شکسته شد و مردم ازاری شد .وقتی اشاره نمی شود به این پرونده …شما لطف کنید ارام باقی بمانید .شما نگاه کنید به مجلس و ببینید چقدر لهجه روستایی شنیده می شود من این انتقاد را لز زبان فرزندان یک نماینده شهرنشین و پزشک شنیده ام .
  …………
  جالب است با داشتن ادعای عقل کل بودن و در هر زمینه ای نظر می دهید حتی در مورد خانمهای مذهبی و چادری و احساس درونی شان و به جای آنها فکر می کنید و تصمیم می گیرید تفسیر به رای می کنید و نتیجه هم می گیرید
  ………
  پاسخ”:
  البته من کمتر با خانمها طرف می شوم اینکه در اینجا به این میزان خانم بدور اقای صفا جمع شده اند و نام شهدا هم بر خود گذاشته اند …فضا را از ان فضای جالب بحث سیاسی و ان جملات نقد سیاسی به سمت خاطره نویسی و اظهار تشکر و شاید تشریح خانه داری و غیره برود .
  در ضمن بنده متوجه ارتباط نوشتن خاطره بازی کردن با ظفل خانم بی حجاب نشدم ولی حدس زدم نویسنده در پی اثبات رفتار و تامل خود با بی حجابان است که من ناگزیر شدم احساس درونی خانمهای بی حجاب را بنویسم که چگونه از دیدن این خانمها می ترسند !و وقتی یکی از انها روی خوش نشان دهد انگار این است که پاسبان با ادم سلم و علیک کند و انسان لبخند می زند به او …
  ……………………….
  سوال دیگر بنده از شما این است که علاوه بر اینکه ایرانی هستید آیا خانم هستید یا آقا!!!!!!!!!!!
  …..
  پاسخ:من بارها پاسخ ایرانی بودن را داده ام و حتی گفته ام در پای چپم تر کشهای عراقی های بعثی وجود دارد و مثل برخی هم نیستم که نامی بر خود بگذارم که باعث گمراهی دیگران شود .فشار اقتصادی معمولا کمر مردان را می شکند و اگر کمی ان درایت را داشتید متوجه می شدید که کار هر مرد نیست خرمن …
  در ضمن لطف کنید و قبل از اینکه به ایرانیان اصیل بگویید که ایا ایرانی هستید یا افغانی !!!!در مورد یکپارچه گی با اعراب پاسخ دهید .در مورد زیاده روی در کاربرد نامهای عربی بگویید.در مورد لباس پوشیدنی بگویید که مانند لبنانیهاست .شما از نامهای اصیل ایرانی بدتان می اید .از عید نوروز واهمه دارید .
  ……….
  در تمام این مدت حرفها و بحث ها و صحبتهای شما سرشار بود از کلماتی مثل ریشو، چادری، یقه بسته تا بالا، آستین بلند و از این دست کلمات ….
  ……………
  من یک فرد باا دبیات عامی غیر قابل کنتر ل نیستم .دقیقا تمام کلمات بالا در متن های من وجود ندارد .من از عبارت های بهتری استفاده می کنم .ولی بهتر است دوستان بیداری بدانند که کار به تقابل ظاهر رسیده .این ان چیزی است که شما تحمل ان را ندارید زیرا دقیقا شفاف و در معرص دید است .و مشخص می شود که برای مثال در یک اتوبوس چند نفر بیداری و چند نفر شامل انها نیست .
  من اعتقاد دارم مذهب نباید در ظاهر افراد مشخص شود مگر در لباس و چهره روحانیون .وقتی کار به اینجا رسید که از ده کیلومتری مشخص شود که چه کسی ادعای مذهبی بودن را دارد …پس مسله مشکوک است .و الا ن می بینید که چگونه اختلاس ها توسط افرادی صورت می گیرد که عامل نفوذی بودهو تسبیح به دست و انگشتری به اندازه یک توپ بسکت در دستان ولی علاقه به حقوق مردم =۰

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۷:

  در ضمن بنده متوجه ارتباط نوشتن خاطره بازی کردن با ظفل خانم بی حجاب نشدم ولی حدس زدم نویسنده در پی اثبات رفتار و تامل خود با بی حجابان است که من ناگزیر شدم احساس درونی خانمهای بی حجاب را بنویسم که چگونه از دیدن این خانمها می ترسند !و وقتی یکی از انها روی خوش نشان دهد انگار این است که پاسبان با ادم سلم و علیک کند و انسان لبخند می زند به او …
  ====
  جناب هومن
  واقعیت این است که هیچ ارتباطی نیست میان حرف من و کامنت شما
  من دارم دنبال یک زبان مشترک می گردم و از آنجایی که شما زیر هر کامنتی هر قصه ای که می خواهید به هم می بافید گمان می کنم که این روش را دوست دارید

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۰:

  به به عجب پاسخ های جانانانه ای دادید :mrgreen:
  یکی از یکی بهتر و کوبنده تر و قانع کننده تر

  هنوز بهم ثابت نشده که ایرانی هستید
  غیر از سوالای قبلی یه سوال دیگه دارم شما مسلمانید؟
  الان دوباره عین عبارت منو می نویسید و یه سری چیزایی که به سختی قابل فهمه رو تایپ می کنید :lol: ( به این خاطر گفتم که با اسم مذهبی که برگرفته از اعتقادات و ارادت مردم ایران به ائمه اطهار هست مشکل دارید)

  جناب هومن
  هرچی بیشتر می نویسی بیشتر شخصیتت رو نشون میدی
  بنویس برادر :lol:
  فقط زیاد جوش نزن

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۵:

  برای انجام کارای پایان نامه م به مشکل برخورده بودم. به اطلاعاتی احتیاج داشتم که پیدا کردنش آسون نبود. به چند تایی از دوستانم اس ام اس زدم. کسی نمیتونست کمکی بکنه. بعد مدتی از بین این بچه ها یکی خودش بهم زنگ زد. جواب سوالم و داده هایی که می خواستم رو بهم داد
  بعد از مدتها صداش رو می شنیدم و خیلی خوشحال بودم. یادم افتاد به همه اون وقتهایی که با هم گذروندیم
  مخصوصا ایام انتخابات ۸۸، و اینکه می گفت میخواد به مهندس موسوی رای بده:)
  دوستای خوب مثل گنجینه هایی هستند که هر چه از بودنشون می گذره ارزشمندتر میشن/ خدا این لطف رو به من کرده که شکر خدا دوستای فراوونی دارم با دوستی های پایدار….

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲:

  عزیز دل
  چرا داستان می نویسی :lol:
  خانم بیداری :mrgreen:
  مواظب باش اینجا از هر کلمه و عبارتی که نوشته میشه یه برداشتی میشه :wink:
  ما که جزء اقشار بیداری هستیم باید یه ذره سعی کنیم با افرادی که در خواب به سر می برند همسو باشیم :lol:

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷:

  شما نبودی شاید
  من یه بار از جناب همون بابت این لقبی که به ما دادند تشکر کردم
  چون که معتقدم
  بشر اصولا دوست دارد مورد تقدیر قرار بگیرد

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۳۴:

  منظورتون اسرائیل و امریکاس که کمر به نابودی جمهوری اسلامی ایران بستند و چشم طمع به آب و خاک این مرز و بوم دارن دیگه!!!!!!!!!!!!!! نه؟
  با اونا باید صلح کنیم!!!!!!!!!!!
  مطمئنید ایرانی هستید آقا هومن؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۰۱:

  به عنوان مثال در صنعت پتروشیمی، یک سری آمار و ارقام را به عنوان هدف مدنظر قرار دادیم و اعلام کردیم که می خواهیم در چند زمینه اول شویم که البته بعدا گفتند که در همه زمینه ها باید اول شویم که من همان زمان گفتم این امر، نشدنی است. دیدگاه من این است که برای اینکه حرکت ما حرکتی هدفمند باشد شاخص ها را باید به طور روشن در رسانه ها به مردم تفهیم کنیم.وی افزود : یکی از شاخص ها در افق چشم انداز این است که با همه کشورها تعامل داشته باشیم. آیا ما به آن سمت حرکت می کنیم یا به سمت عکس آن می رویم؟
  …………………………………………………………
  سخنان بالا از مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنایع و معادن دولتهای هاشمی رفسنجانی، که در دولت سید محمد خاتمی ۸ سال مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده، است .
  من نمی دانم باید با افرادی که افکار سطحی دارند و هر گز به جز مصرف بیت المال و فحش دادن به غربیها چیزی یاد نگرفته اند …چه باید گفت ؟مردم بیچاره بازنده این ندانم کاری ها هستند .وقتی اقتصاد امریکا مشکل پیدا کرد تمام دنیا به هم ریخت ولی ما می خواهیم با عجیبترین رفتار که در سطح گروهای رادیکلی تندرو است مردمان را رستگار کنیم .به هر حال طبق نظر همیشگی :
  مرگ بر کفتن ها مصرف داخلی دارد و هیچ دولت عاقلی اینکار را نمی کند .البته هدف من بیشتر تامل با امریکاست .زیرا امکان ندارد بتوان کاری پیش برد .و وقتی هم که نبردید یه جوری ماست مالی می کنید .

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲:

  کلا به شما عرض کنم ما دوست داریم مصرف داخلیمون بالا بره

  مرگ بر امریکا
  مرگ بر انگلیس
  مرگ بر منافقین و کفار
  مرگ بر اسرائیل

  [پاسخ]

 12. یک فرق اساسی در مکتب اسلام و سایر مکاتب مثلا مکتب سرمایه داری در این است که در مکتب اسلام عقل و وحی مکمل همند
  برخی علوم مثلا اقتصاد در مکتب اسلام از ماهیت فراتجربی برخوردارند
  یعنی با وجود اینکه دین یافته های بشر رو که عقل تاییدشون می کنه و البته منافاتی با شرع نداره رد نمی کنه، در جاهایی به واسطع وحی و احکام دینی برخی قوانین ایجاد می شوند. مثل حرمت ربا و یا وجوب پرداخت خمس و زکات
  قطعا در همه حوزه ها میشود این بخش های هنجاری و normative رو مشاهده کرد
  یکی از مهمترین ارزشهای حکومت اسلامی در حال حاضر بازپس گیری قدس شریف هست از چنگال مردمی که ساکن سرزمین سایه ها هستند
  جدای از اینکه عقل هم تایید می کنه اهمیت مسئله فلسطین رو، مسئله فلسطین متعلق به همه جهان اسلامه و قدس اولین قبله گاه ما

  [پاسخ]

 13. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفا و دوستان حسینیه

  متن خیلی پربار و جذاب بود
  نکات خوبی رو گفته بودید که جای تامل داشت
  نمیدونم چرا برخی با اینکه میدونن اسرائیل کشور اشغالگره و هیچ هویتی نداره ولی ازش دفاع میکنن
  البته این برخی که عرض کردم کلاً مخالفن
  با همه چی :)

  [پاسخ]

 14. ehsan hn گفت:

  ۱٫ جناب صفا دو بار با لحنی انکاری میپرسند که: ” اما به راستی چرا افرادی با اینکه ‌می‌دانند اوباما گفته این طرح را وتو می‌کند، از آن حمایت می‌کنند؟” و سپس دلیل این را به رویاپردازی و احساسات ارتباط میدهد. برای بررسی صحت این استدلال به یاد بیاوریم که آمریکا تا به حال تمام قطعنامه هایی را که به نوعی به زیان اسرائیل بوده وتو کرده است. از جمله قطعنامه هایی علیه شهرک سازی در کرانه باختری و قطعنامه هایی در محکومیت جنایات جنگی ارتش اسرائیل. با این استدلال باید از تمام قطعنامه های قبلی حمایت نمیشد. در آینده هم نباید از قطعنامه های ضد اسرائیلی حمایت کرد! آیا جناب صفا متوجه عواقب استدلالش هست؟
  ۲٫ جناب صفا از احساسات و شعارگرایی مینویسد. با این وجود نوشته اش به شیوه تحلیل های اغلب رسانه های اصولگرا و نیز صدا و سیما با ادبیاتی به شدت شعاری و سطحی نوشته شده. واژگانی مانند “به وحشت افتاد و به خود لرزید”، “ساده لوح”، “سازشکار”، “سرابى بیش نبوده است”، “خواب این رژیم و حامیانش را پریشان کرد”، “صلح‌چی‌های ساده لوح”، “نفس تازه کردن”، “مسلّح به سلاح ایمان” و غیره است.
  ۳٫ ایشان را دعوت میکنم مطالعه ای در باب علل ایدئولوژیک مهاجرت صهیونیست ها یهودی به “ارض موعود” و حمایت صهیونیست های مسیحی از این مهاجرت داشته باشند تا متوجه شوند که طرف مقابل هم از نظر ایمان چندان غیر مسلح نیست! همچنین مطالعه تاریخ تشکیل گروه های مذهبی و شبه نظامی صهیونیستی مانند “گوش آمونیوم”، “ایرگون”، “هاگانا”، “اشترن”، “پالماخ” و غیره مفید است. همچنین بازخوانی ترور اسحاق رابین هم. کاش میشد به تحلیل های داخلی پیروان این گروه ها هم دسترسی داشت تا متوجه میزان استفاده از کلماتی مانند سازشکار و ساده لوح و صلح‌چی در بین این افراد هم شد.
  ۴٫ جناب صفا در ابتدای نوشته اش از حامیان طرح تشکیل کشور فلسطینی در سازمان ملل با عنوان ” دور گود نشینان” ی یاد میکند که “از دور دستی بر آتشِ قضایای فلسطین دارند” و در اواخر نوشته شان “تنها راه دستیابی به حقوق حقه‌ی مردم مظلوم فلسطین” را مبارزه‌ی تن با تانک و ادامه انتفاضه و لابد نابودی کشور اسرائیل میدانند.
  اول اینکه دور گود نشینان در زبان فارسی معنای خاصی دارد و اصطلاحا به کسی گفته میشود که دور گود نشسته و از کسی که در میانه میدان است انتظار جنگیدن و هزینه دادن دارد. “دور گو نشسته و میگه لنگش کن”. ایشان و سایر کسانیکه در امنیت و آرامش مشغول زندگی هستند و از پشت مانیتور جوانان فلسطینی را تشویق به رفتن زیر تانک میکنند مصداق دور گود نشینان هستند یا حامیان صلح؟
  دوم. هم ما و هم ایشان از دور بر آتش فلسطین دست داریم. در نهایت همه حامیان فلسطین باید از تصمیم خود مردم فلسطین حمایت کنند. چیزی که من دیدم راه پیمایی مردم فلسطین هم در کرانه باختری رود اردن و هم در غزه در حمایت از طرح عباس بود. آیا ایشان یک نمونه از راه پیمایی فلسطینی ها در مخالفت با طرح عباس سراغ دارند؟ جز این است که ایشان هم فقط از دور دستی بر آتش گرمای جنگ دارند و سوزش این آتش مال فلسطینی هاست؟
  ۵٫ ایشان نیت موافقان این طرح را “پس‌زمینه‌‌های ذهنی مبنی بر وجود کشوری به نام اسرائیل” و “غیرانقلابی بودن این طرح” میداند. من هم از ایشان اجازه میخواهم تا مخالفت جمهوری اسلامی و حامیانش با این طرح را نیت خوانی کنم. تثبیت صلح در فلسطین بسته به شرایط و پیش شرط هایش ممکن است به نفع فلسطینی ها یا به ضررشان باشد. اما در هر صورت به زیان حکومت جمهوری اسلامی است. حکومتهای ایران و اسرائیل نه تنها به دلیل ایدئولوژی مذهبی شان، بلکه به علت اهداف بلند مدتی که برای خود تعیین کرده اند منافعشان اساسا در تضاد با یکدیگر تعریف میشود. الان خط آتش ایران علیه اسرائیل در مرز فلسطین مستقر است و در نظر جمهوری اسلامی و حامیانش هرگونه صلحی در فلسطین میتواند این تقابل را به مرزهای ایران نزدیکتر کند. بر عکس درگیری و آتش در فلسطین گرچه دامن مردم فلسطین را میگیرد اما در جهت حفظ منافع حکومت ایران است؛ و مهم برای شما هم همین است.
  ۶٫ این البته تمام حقیقت هم نیست. تضادهای داخلی و شدید جامعه اسرائیل تنها تا هنگامی سر باز نمیکند که شرایط جنگی در منطقه حاکم باشد و شعار “دشمن خارجی و تهدید موجودیت اسرائیل” بتواند بهانه سردادن شعار وحدت و نادیده گرفتن این تضادها و مشکلات باشد. به همین دلیل هم اسرائیل هم مانند ایران و آمریکا با این طرح مخالف است و هرگز به صلح تن نخواهد داد.‏

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۹ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۱۸:

  ممنون از احسان. پاسخ کاملی بود. دلم میخواد پاسخ جناب صفا رو بشنوم.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۴۲:

  خیلی عالی بود. امیدوارم آقای صفا هم پاسخ بدن که بتونیم ادامه بحث رو بخونیم.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۵:

  احسان جان؛
  یک متن رو به صورت کامل باید ببینی و جملات و کلمات بکار رفته رو با توجه به روح حاکم بر متن باید مورد تجزیه و تحلیل قرار بدی. اینکه قطعاتی جدا بشه و جداگانه بدون توجه به باقی متن نقد بشه درست نیست اما،
  یک طرح برای پذیرش کشور بسیار متفاوت هست با یک قطعنامه‌. منظور از مخالفت با این طرح مخالفت با عواقب این کار هست. قطعنامه‌ها حالت نمادین و بعضاً حاوی بار حقوقی جزئی هستند که وتو شدن یا نشدن‌ش تاثیر زیادی برای یک ملت نداره ولی یک طرحی به این مهمی در حالی که همه‌ هم می‌دونن وتو می‌شه و از حالا شکست خورده‌اس چرا باید مورد بحث قرار بگیره؟

  دور گودنشینان یعنی کسانی که مبارز نیستند، الان تنها نماینده‌ی رسمی لااقل بخشی از مردم فلسطین که مبتنی بر رای اونها هم هست حماس‌ه که نظرش راجع به این طرح دقیقاً همین چیزی هست که بنده عرض کردم حالا شما نظرتون به نظر محمود عباسی که نماینده‌ی خود خوانده‌ی مردم فلسطین هست، نزدیک‌تره مشکلی نیست.
  بهتر هم هست بجای اینکه صغری کبرای ذهنی خودتون رو بگید و بعدش نتیجه بگیرید چیزی رو بیان کنید که مبتنی بر واقعیت و سند باشه. اینکه نظر امریکا و ایران و اسرائیل در مورد این موضوع یکی هست دلیل نمی‌شه. چون هر کدوم بنا به دلایلی صددرصد متناقض مخالف این طرح هستن. اون طرف بخاطر اینکه حاضر نیست حتی یک ذره هم حق برای فلسطینی‌ها قائل باشه مخالفه و مبارزان و حماس و اینها که نظر ایران به نظر اونها نزدیک‌تره هم به این دلیل مخالف طرح هستند که حاضر نیستند حتی یک ذره حق برای اسرائیل قائل باشند. آیا شما می‌تونید حق برای یک دزد و غاصب قائل باشید؟
  اگر یکبار معیارتون رو منطق قرار بدید همه چی حل میشه ولی فعلاً معیار شما جمهوری اسلامی هست. هر چیزی جمهوری اسلامی با اون موافق بود رو شما مخالف می‌شید و هرچیزی رو مخالف بود شما موافق.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۰۴:

  بهتر هم هست بجای اینکه صغری کبرای ذهنی خودتون رو بگید و بعدش نتیجه بگیرید چیزی رو بیان کنید که مبتنی بر واقعیت و سند باشه
  ……………………………………………………………
  اقای صفا ضغرا کبرای ذهن یعنی چی ؟
  ایا توسل به ضغرا و کبرا چیدن به کار کسی که در دنیا بیشترین مخالف را دارد نمی اید ؟
  چه نیازی به این کار هست وقتی براحتی گاف می دهید .ببینید زمانی ضجه زده می شد که ریس جمهور اصلاح طلب فوتبال نگاه می کنه …شنا می کنه …سونا می ره….الان نگاه کنید فضاحت اتفاق افتاده در مورد ویزا و همراهان اقای ریس جمهور فوق مردمی !
  اصلاح طلبان مشکلات فعلی را نداشتند و مردم واقعا به این شکل افسرده نبودند .ببینید چه بر سر مردم در فرودگاههای خارجی می اید .وضع اقتصادی را ببینید ..ایا این لیست در نهایت ضغرا کبرا است ؟یا واقعیت ؟
  شما بیایید تعریف کنید مفاهیم یک دولت مردمی ….اینده ….دخالت مذهب در خوشبختی مردم ….یک کشور واقعا مستقل ……میزان تامل با مردم دنیا …..دخالت اقتصاد خوب در کاهش امار فساد …..
  اقای صفا چرا من کمتر اقایان را در سایت شما می بینم …؟
  ایا جایز است قبل از اثبات مسایلی و اوردن دلیل به فردی القا کنیم که ایرانی نیست ؟انهم کسی سوال کند که خودش دقیقا هیچ شباهتی به فرهنگ ایرانیان ندارد و بیشتر شبیه اعراب است .
  ایا منطقی است که به کسی بگوییم مسلمان نیستی به خاطر اینکه به امریکا دشنام نمی دهد ؟
  چگونه کسی که دو خط ادبیات درست نمی تواند بنویسد وقتی درمانده می شود سواد خود را برخ می کشد ؟
  من نمی دانم ایا پاسخی دارید ؟
  در ضمن سوالی که همیشه ذهنم را مشغول کرده :
  شما ادعا می کنید اینده از ان حزب الله است .البته ما هم مسلمانیم و به بشارت های خداوند اعتقاد داریم .ولی اگر شماو دولت مورد علاقه تان حزب الله واقعی باشید …با این همه مشکلات و انتقادات باز فکر می کنید که دنیا به سراغ اقای احمدی نژاد خواهد امد که برای انها مدیریت کند ؟و اینکه سرانجام شما تصور می کنید که طرفداران شما در حال افزایش است ؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶:

  دو حزب بیشتر نداریم. حزب خدا و حزب شیطان.
  آینده از آن حزب الله ترجمه‌ی آیه‌ی “الا ان حزب الله هم الغالبون” و “و نرید انمن علی الذین استضعفو فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین …” هست. و این حزب الله مفهوم هست نه مصداق و هیچ کس نمی‌تونه ادعا کنه که مصداق کامل حزب الله‌‌ه.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۰۴:

  این که فرمودید “هیچ کس نمیتونه ادعا کنه که مصداق کامل حزب الله هست” من رو یاد اون لطیفه میندازه که: به یک نفر گفتن مال یتیم رو نمیشه خورد ایشون جواب دادن ما که خوردیم و شد.

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۴۹:

  چگونه کسی که دو خط ادبیات درست نمی تواند بنویسد وقتی درمانده می شود سواد خود را برخ می کشد ؟
  =====

  بابا باسواد، با ادبیات نوشتاری، تحصیل کرده که تحصیلاتتو به رخ کسی نمی کشی….

  یه ذره دقت کنید در املای نوشتارتون استاد فضل و ادب

  تعامل نه تامل
  صغری نه ضغرا

  بازم بگم؟؟؟؟

  با آقای صفا در این مورد شدیداً موافقم
  “اگر یکبار معیارتون رو منطق قرار بدید همه چی حل میشه ولی فعلاً معیار شما جمهوری اسلامی هست. هر چیزی جمهوری اسلامی با اون موافق بود رو شما مخالف می‌شید و هرچیزی رو مخالف بود شما موافق.”

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۴:

  کلا به شما عرض کنم ما دوست داریم مصرف داخلیمون بالا بره

  مرگ بر امریکا
  مرگ بر انگلیس
  مرگ بر منافقین و کفار
  مرگ بر اسرائیل

  …………………………………………………………..
  کجای دنیا یک فرد با معلومات و با سواد شعار می دهد در اینترنت ؟
  چرا ما گرفتار شدیم ؟
  ایا این شعار دادن همان فشار وارد اوردن به اصلاحاتی نیست که می تواند حداقل بخشی از زندگی شهروندان را درست نماید ؟
  نگاهی بکنیم به کسانی که منابع اینترنتی را به هدر می دهند با شعار دادن ….این افراد چه چیزی را اموخته اند ؟ایا احساس می کنند یک فرد سیاسی باید این واکنش را نشان دهد ؟ایا نماینده با سواد مجلس ما باید در واکنش به سخنرانی یک نماینده دیگر شعار مرگ بر امریکا دهد ؟
  ایا اینها نشانه ای از همان جریانی نیست که در برابر هر رویدادی کفن پوش می شود ؟چرا این سرنوشت بر مردم ما تحمیل شد .انقلاب مربوط به همه اقشار بود و لی عده ای هر لحظه با توسل به هر وسیله ای رقیب را از صحنه خارج نمودند و این به اصل مردمی بودن این حرکت لطمه می زد .
  بحث ما حد اقل بر سر اصلاح طلبان است که خیلی از انها از مسولین هم بوده اند .امروز کاملا مشخص است که انها توسط اقلیتی که بر مسند است حذف شده اند .
  اینها اینده ای روشن را برای مردم نمی سازد .اقای صفا می تواند شعار بدهد و بقیه هم شعارها را تکرار کنند .
  برای بحث سیاسی و تحلیل سواد لازم است .و شعار دادن کاملا ضد معلومات سیاسی است .البته در حالتی که ان بحث اصلی وجود ندارد باز این را یاد اوری می کنم که کمتر بخشی را می بینیم که موجبی رضایت مردم باشد .فساد در غیاب سواد حمله می کند .امکان ندارد سواد و معلومات در میان باشد و ما در گیر اینچنین با فساد باشیم .ما شاهد هستیم که دانشجویان با سواد و معلومات کشورهای دیگر یا همین ایران همواره تا پای جان برای حقوق مردم مبارزه می کنند و لی امکان ندارد که این معلومات باعث شود که به نفع دولت فاسد شعاری داده شود .
  لطفا از معلومات و سواد خودتان استفاده تنمایید و به جای دادن دشنام پاسخ دهید و انتقادات بنده را رد نمایید

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲:

  کجای دنیا یک فرد با معلومات و با سواد شعار می دهد در اینترنت ؟
  ====

  جناب هومن با سواد و معلومات
  چطور اصلاح طلبان و مخالفان نظام و سبزهای باسواد و تحصیلکرده در زمان انتخابات ۸۸ و اوج درگیریها، اینترنت و کوچه و خیابان و تاکسی و اتوبوس را محل جولان خود قرار داده بودند و هرشعار و توهین و ناسزایی علیه نظام و رهبر و مردم می دادند؟ از نظر شما این ایرادی ندارد ولی چون ما مخالف شما فکر می کنیم برای شما گران است؟
  شعار ما علیه شخص خاصی نیست
  شعار ما برگرفته از فرامین امام خمینی و رهبر بزرگوارمونه
  ما تا ابد دولت امریکا را شیطان بزرگ میدانیم و تا ابد رژیم کودک کش اسرائیل را اشغالگر…

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۳:

  ببینید من نمی دانم شما مذکر هستید یا خیر و من تمایل ندارم با مونث بحث سیاسی کنم و ان را بیهوده می دانم زیرا این جنس خودشان حراف هستند و کسی نتیجه ای از منطق انها نمی برد .
  به هر حال انتقاد بنده واضح است من کاری به شعار دادن در راهپیمایی ندارم …کاری به کسی که شعار می دهد و فکر می کند به او ظلمی شده واین شعار دادن یک راه موثر در رسانیدن نظریات به نحوی دسته جمعی و رسا است .ولی وقتی در اینجا و با کی بورد به جای اوردن پاسخ و دلایل …شعار مرگ بر می دهید کاملا مشخص است که کار شما قابل دفاع نیست .این واکنش کاملا در نبود و غیبت استعداد نوشتن و بحث صورت می گیرد .
  شما ببینید وقتی یک منتقد دولت مطلبی می خواند شعار زیر ان می نویسد ؟
  این فراتر از یک حمله به شماست .این واقعا زجر اور است که امروز یک انسان در قرن حاضر از دولتی که ضد حقوق ابتدایی مردم است دفاع می کند ؟این کاملا واضح است

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مهر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۵:

  این خود افراد هستند که برای خودشون حرمت و ارزش قائل هستند.
  جناب هومن شما هم بهتره برای خودتون ارزش و احترام قائل باشید که خدای نکرده مورد بی احترامی و بی حرمتی واقع نشید.
  دوستان بنده به شما بی حرمتی نمیکنند به حرمت صاحب وبلاگ و اینکه همه ما اینحا میهمان هستیم. خودتون بیشتر واقفید که کافی بود کامنت اخیر شما و توهین به جنس مونث، در یک وبلاگ موسوم به هم فکران شما گذاشته میشد، با چه فحش ها و توهین های رکیکی پاسخ داده میشد.
  اصولا اگر همین عقاید شما در کامنت فوق در مورد جنس مونث توسط یکی مثل آقای صفا گذاشته میشد، نتیجه گیری آن میشد آقای صفای متحجر با افکار طالبانی

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۳۴:

  امیدوارم ناراحت نشید جناب هومن

  ولی ما از زمانی که اینجا حضور پیدا کردیم بین کاربران خدائیش حرّاف تر از شما ندیدیم :)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۱۳:

  آقای صفا،
  اینها صحبتهای آقای خالد مشعل، نماینده حماس، در دانشگاه تهران است:

  خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبس حماس، اقدام محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در ارائه درخواست به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به شورای امنیت سازمان ملل متحد را، اقدامی جسورانه خواند که باید ارج نهاده شود.
  «این اقدام دستاوردی نمادین و معنوی در پی داشت که نمی‌توانیم آن را انکار کنیم.»

  خالد مشعل گفت که با این اقدام «رژیم صهیونیستی و آمریکا در وضعیت انزوا قرار گرفتند، اجماع بین المللی خوبی شکل گرفته، چهره زشت سیاست آمریکا و مواضع اسرائیل نمایان شده است.»

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۴:

  http://irdc.ir/fa/content/14546/default.aspx

  http://yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=520254

  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1422455

  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1421988

  اون شجاعانه‌ دونستن بخاطر اینه که اولین باره از حالت دست‌نشانده‌ی صرف بودن خارج شده و یه طرح داده.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۸:

  من یک بار هم در کامنتهای قبلی شرح داده بودم که ایران و اسراییل به شدت به وجود هم در منظقه نیاز دارند و یکی از دلایل من هم این بود که در زمان جنگ ایران و عراق اسراییل تنها حامی ایران در منطقه بود.
  این هم جدیدترین شاهد که کلا سه کشور با عضویت فلسطین در سازمان ملل مخالف اند، یکی اسرائیل است، یکی آمریکاست و یکی ایران.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۱۳:

  اینجا رو مطالعه کنید لطفاً بخصوص مورد ۴ رو

  http://24tir.ir/myLDlinker.php?url=2526

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۰۲:۰۳:

  همه مطلب رو مطالعه کردم. کل مطلب رو در این جمله میشه خلاصه کرد، “ایران از روی حسن نیت مخالف ایجاد کشور مستقل فلسطین هست و آمریکا و اسراییل از روی سوء نیت”
  گذشته از این که تمام مطلب از یک خط حرف مستند بی بهره است و بیشتر شبیه به یک ادعانامه است، برای مردم فلسطین فرقی نمیکنه که ایران و اسراییل چه نیتی دارن مهم اینه که یک جور رفتار میکنن.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۳:

  مواقعی هست که آدم، با مطالعه یک مطلب اصلا متحیر میشه چی جواب بده! اصلا سرگردان می شه جواب بده یا نه؟!
  عطف به مورد ۳ که جناب احسان مطرح کردند و آقای صفا را، اگر اشتباه نکنم، دعوت کردند به مطالعه ایدئولوژی صهیونست های یهود، بنده هم متقابلا ایشان را دعوت می کنم به مطالعه “پروتکلهای دانشوران صهیون”. حاوی ۲۴ پروتکل که اسناد آن کاملا مشخص و از طرف خود صهیونیستها هم تایید شده است.
  اگر قرار باشد، استناد شود به ایدئولوژی یهود، باید سراغ “تورات” رفت و نهایتا “تلمود”. در شرایطی که اگر همین کتب که سندیت و اصل بودن آنها، جای شبهه دارد، چیزی به نام اشغال سرزمین دیگران وجود ندارد. “شعار ملت بدون سرزمین، برای سرزمین بدون ملت” کجای این ایدئولوژی وجود دارد؟
  اما با مطالعه “پروتکلها”ی ذکر شده کاملا مشخص می شود، که این حرکات و این نوع نگرش از کجا سرچشمه می گیرد. اتفاقا دقیقا با مطالعه این کتاب و آگاهی از اندیشه افرادی مثل ” تئودور هرتزل” ضرورت حمایت از ملت فلسطین کاملا مشخص می شود. آنجاست که ما خواهیم فهمید، فلسطین شروعی بیش نیست، آنان اندیشه سیطره بر کل جهان را دارند. جالب اینجاست که روشهای این سیطره را با گستاخی تمام در این پروتکلها شرح داده اند. روشهایی که به روشنی اجرای آن را در یک پروسه صدوچندساله مشاهده میکنیم و جای هیچ بحثی نمی گذارد.
  دعوت می کنم ایشان را وسایرین که محکم از پاسخ ایشان حمایت کرده اند، یکبار شناس و یکبار ناشناس، به مطالعه این ۲۴ پروتکل. شاید سرجمع حدود ۲ ساعت از وقت شما را بگیرد.

  [پاسخ]

 15. فطرس ملک گفت:

  *** جهاد با نفس وسائل الشیعه ***

  *** باب استحباب کسب صفات پسندیده و به کار بردن آنها ذکر تعدادی از آنها ***
  ۳۱- امام سجاد (ع) فرمود: مومن سکوت می کند تا سالم و سلامت بماند و سخن می گوید تا { از گفتگو با دیگران} غنیمت گیرد و شهادتش را از افراد دور {و نا آشنا} کتمان نمی کند و هیچ کار خیری را ریاکارانه انجام نمی دهد و هیچ کار خوبی را به خاطر حیا ترک نمی کند، اگر ستوده شود از آنچه که درباره اش می گویند بیمناک است و از خداوند به خاطر آنچه که درباره اش نمی دانند طلب مغفرت می کند، گفتار کسی که نسبت به او جاهل است او را نمی فریبد و از اینکه یکایک عملش حفظ و نگاهداری می شود بیمناک است.

  [پاسخ]

 16. فطرس ملک گفت:

  **** مصباح الهدی ***

  *** کاستی ها و ابتلائات، غمها و نگرانیها ***
  کلیه ناهمواریهایی که بر انسان تحمیل می شود، در حقیقت نعمت است. امام حسن عسکری (ع) می فرمایند: ما من بلیه الاّ و له فیها نعمه تحیط بها. هیچ بلایی نیست مگر اینکه نعمتی دارد که محیط به آن بلاست.
  گزیده ای از سخنان مرحوم حاج اسماعیل دولابی در مجالس وعظ

  [پاسخ]

 17. حزب اله حزب اله مهره
  سلام ب همگی
  ممنون ک هستین (:

  [پاسخ]

 18. خادم الشهدا گفت:

  سلام بر اهالی خوب حزب الله و

  مدیریت بزرگوار و همیشه در صحنه

  مثل همیشه پست خیلی بجا و لینکها هم که عالی

  موفق و ولایی بمونید انشاالله

  [پاسخ]

 19. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  دهه کرامت رو به همه بروبچه های حسینیه تبریک میگم.
  انشاالله در پناه حق سربلند و سلامت باشید.
  یا علی

  [پاسخ]

 20. سلام.
  استثمار یک ملت همیشه بد بوده. حالتی که در فلسطین اتفاق افتاده بد است. حمایت از آزادی یک ملت چیزی است درون هر فردی. آرزوی آزادی فلسطین را دارم و این که نام کشور فلسطین بر گردد سر جایش و مردمش یک حکومت با انتخاب خود داشته باشند اما…
  این اما یعنی “فلسطین آن چیزی نیست که می گویند”.

  [پاسخ]

 21. افق گفت:

  سلام
  میبینم که جماعت از ایراد گرفتن از مملکت و دولت و نظام رسیدند به ایراد گرفتن از سایت و وبلاگ و اعضا و..خب الحمدلله که جماعت سیاه نمای اهل مخالفت، اصولا بیکار نمی مانند.
  یک پیشنهاد دوستانه برای جماعت غیر بیداری: حالا که به محتوای نوشته ها فکر نمی کنید و صرفا مخالفت می کنید آنهم با یک دنیا ادعای فضل و ادب، دست کم به املای نوشته ها دقت کنید. وقتی یک نفر زیادی ادعای دانستن و فهم داشته باشد و من مخاطب، با یک متن پر از غلط املایی مواجه شوم، یک کم توی ذوقم می خورد. از ما گفتن بود. حالا خود دانید.

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۵۱:

  خانم بیداری الانه که یه جواب بلند بالا بهمراه یه تیکه از نوشته خودت نثارت بشه البته با هزار تا غلط غولوط :)

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۷:

  هههه
  حواستون به کپی رایت باشه دوستان

  حق گوینده اولیه یهو ضایع نشه یه وقتی:)
  بعله

  [پاسخ]

 22. افق گفت:

  سلام
  آقای صفا، برای من یک سوال پیش آمده.
  چرا این طرحی که محمود عباس ارائه داد، دقیقا همزمان شد با تحولات منطقه؟ درست زمانی که سفارت رژیم صهیونیستی در یکی از امن ترین و مورد اعتماد ترین کشورهای منطقه، پس از انقلاب آن کشور، تعطیل شد. چرا محمود عباس این پیشنهاد هوشمندانه! و دلسوزانه را سال پیش یا سالهای پیش ارائه نداد؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۳۵:

  اصل حرف سر همینه. همیشه اینجور مواقع یاد این طرح‌ها میوفتن :)‌

  [پاسخ]

 23. رضا گفت:

  تقدیم به حامیان محمود عباس :

  http://fa.alalam.ir/news/236224

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۷:

  اینم برای کسانی که واقعاً سوال دارن و بحثشون لج و لج بازی نیست

  http://farsi.khamenei.ir/others-note?id=17409#

  [پاسخ]

 24. افق گفت:

  راستی چند وقت هست میخوام مطلبی را عنوان کنم، هربار فراموش می کنم. دقیقا یادم نیست کدامیک از اعضای سایت بود. اما اگر اشتباه نکنم یکی از آقایان بودند، که مطرح کردند دارای تخصصی هستند اما الان بیکارند. در شرایطی که همسر و فرزند دارند. اگر صلاح می دونید این کامنت را تایید بفرمایید. خواستم عرض کنم ایشان اگر تمایل دارند تخصص و شهر محل اقامتشان را بفرمایند، شاید من بتوانم برایشان کاری فراهم کنم. جدای از مسائل سیاسی، ما هموطن هستیم و باید اگر کاری از دستمون بر میاد برای هم انجام بدیم.

  [پاسخ]

 25. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  خدا را شکر برای فرصت دوباره ی دیدن صبح.
  امروز محکم تر خواهم بود.
  امروز بیشتر تلاش خواهم کرد.
  امروز تنها امیدم به توست که
  لاموثر فی الوجود الا الله
  یا حق

  [پاسخ]

 26. سید گفت:

  سلام اون حادثه رانندگی که منجر به انتفاضه شد چیه

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: