وکیلانه » » فرصت تاریخی برای خلع سلاحِ لباس شخصی‌های دهکده‌ی جهانی را از دست ندهید !
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
فرصت تاریخی برای خلع سلاحِ لباس شخصی‌های دهکده‌ی جهانی را از دست ندهید !
۲۳ام, مهر ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۱۰]

.

خداوند بر درجات متفکر شهید مرتضی آوینی بیفزاید. روزگاری مقاله‌ایی استثنایی نوشت‌(+) و گفت این حقیقت که ما شهروندان مطیعی برای دهکده جهانی نیستیم؛ غرب را بشدت به اضطراب می اندازد!

البته این سخن مربوط به اوائل دهه‌ی ۹۰ میلادی است. روزگاری که شاید غرب در اوج قدرت‌ش بود و یکه‌تازی می‌کرد و به واقع دهکده‌ایی تشکیل داده بود و روزهایی مثل امروز را در خواب هم نمی‌دید. تنها مشکلش این بود که یک دهه‌ایی می‌شد که در یکی از خیابان‌های مهم این دهکده‌ عده‌ایی از اهالی دهکده‌ی جهانی شورش کرده بودند که به خیالش آنهم حل می‌شود.

جای سید خالی! کجاست حالا که ببینید نافرمانی مدنی فقط محدود به ایران نشده و  در گوشه به گوشه‌ی این دهکده‌ی جهانی از یمن و تونس و مصر و لیبی و بحرین گرفته تا یونان و ایتالیا و بریتانیا حتی قلب خانه‌ی کدخدا “وال استریت” هر کس مبتنی بر گذاره‌های وطنی خودش دارد شورش می‌کند. نافرمانی‌های مدنی روز به روز گسترده‌تر می‌شود(+) و دهکده‌ی جهانی در متزلزل‌ترین زمان واقع شده.

گستردگی جنبش وال‌استریت

حالا اما یک نکته‌ی مهم در این زمان تاریخی(+) وجود دارد:
سال‌های سال بود که برخی‌ها دانسته یا ندانسته در نقش لباس‌شخصی‌های دهکده‌ی جهانی  باطوم‌هایی را بلند کرده بودند و بر سر هرکسی که قصد شورش در این دهکده را داشت فرود می‌آورند. لباس‌شخصی‌هایی که به خودشان لقب “روشنفکر” داده بودند و باطوم‌هایشان عبارات موهومی بود به اسم “دمکراسی” “آزادی بیان” “سکولاریسم” “حقوق بشر” “پیشرفت غرب” “جامعه‌ی باز” “گفتگوی‌تمدن‌ها” و….

کلماتی که در عین نامشخص بودن و یا قلب معنایشان، مافوق‌مقدس محسوب می‌شدند و می‌شوند.
به طور مثال اواخر سال ۷۹ یک مطالعه برایم روشن کرد که در غرب “دمکراسی” حدااقل ۹ تعریف کاملاً متفاوت در مفهوم و لااقل ۱۹ شکل مختلف در اجرا دارد که بسیاری از آنها علاوه بر تفاوت حتی ناقض هم هستند اما در همان سال‌ها و حتی حالا در ایران “دمکراسی” یک امر مقدس محسوب می‌شود و مگر کسی جرات می‌کند علیه “دمکراسی” حرفی بزند؟ بلافاصله لباس‌شخصی‌های دهکده وارد عمل شده و با باطوم‌های خود چنان بر ملاج گوینده می‌زنند که تا مدت‌ها توان برخواستن نداشته باشد!

آری آزادی مطلوب است، اما کدام آزادی؟ حقوق بشر زیباست اما طبق کدام تعریف؟ جامعه‌ی باز لازم است اما “باز” به چه چیزی اطلاق می‌شود؟ چرا “دمکراسی” و لاغیر؟! چه کسی گفته هر چه بجز دمکراسی است استبداد است؟‌

در زمینه‌ی اقتصاد چرا “کاپیتالیسم” آخرین راه بشر فرض می‌شود؟ چرا اقتصاد فقط و فقط باید بر پایه‌ی بانک باشد؟‌ چرا “پول” حرف اول و آخر را می‌زند؟ در حقوق همین‌طور، در علوم سیاسی همچنین، در روانشناسی و جامعه شناسی و تمام علوم انسانی دیگر هم.

سال‌های سال است که در خود غرب این کلمات مقدس محسوب نمی‌شوند اما در کشورهای بدبختی مثل ما وضع بر عکس است!‌ بدبخت به لحاظ دانشکده‌های علوم انسانی. شما ببینید در همین قضیه‌ی اختلاس اخیر از همه‌جا صدا بلند شد، الا دانشکده‌‌های اقتصاد ما‍! چرا؟ والله علت‌ش عدم آزادی بیان نیست، علتش مریض بودن این دانشکده‌هاست.
و به نظرم حالا بهترین زمان برای علاج این مریض بدحال است. حالاست که باید گذاره‌های بسیار زیادی که سال‌هاست در دانشکده‌های علوم انسانی ما نشخوار می‌شوند و دانشکده‌های ما را تبدیل به دارالترجمه‌هایی بر پایه‌ی مکتب شناسی تاریخِ علم کرده، به چالش کشیده شوند. بدون ترس از لباس‌شخصی‌های دهکده‌ی جهانی! البته حتماً به محض حتی نزدیک شدن به نقد این کلمات، آنها وارد عمل خواهند شد، ولی نباید ترسید! باید یک‌بار برای همیشه این لباس‌شخصی‌های دهکده‌ی جهانی را خلع سلاح کرد و به آنها فهماند چیزی که در خواست‌گاهش هم تام فرض نمی‌شود نباید اینجا مقدس‌ و آرمانی فرض شود.۱۱۰ دیدگاه برای “فرصت تاریخی برای خلع سلاحِ لباس شخصی‌های دهکده‌ی جهانی را از دست ندهید !”

 1. کیان گفت:

  معلومه چی می گی؟
  اول از همه تکلیف دولتی که توسط اصول گرایان(اختلاس گرایان) سر کار آمد و ادعای مدیریت جهان را داشت و گندی زد به تمام کشور که بوش همه جارو را کثیف کرده را روشن کنید بعد برسید به ادعا هئی که معلوم نیست یعنی چی؟
  آن دسته از افرادی که با روی کارآمدن دولت نهم، این دولت را نعمت الهی و هدیه خداوند به ملت حزب الله و هزاران تعبیر اغراق گونه میدانستند و چه دستورالعمل ها و نذر و نیازها و فروش ملزومات زندگی و حتی طلای زنان خود را برای به قدرت رسیدن این دولت و این رئیس جمهور مصروف نمی داشتند، حال باید به جای عزلت گزینی و ایجاد کانالهای فرعی و موضوعات انحرافی و خود را به فراموشی زدن که انگار نه انگار روزی و روزگاری مبلغین پر و پا قرص دولت و شخص رئیس جمهور بودند، بر روی منابر و خطابه های خود ضمن عذرخواهی رسمی از اشتباه در تحلیل ها و سفارشاتی که در این رابطه به مردم و مریدان خود می دادند، به این سوالات اساسی پاسخ دهند که آیا این همان دولت پاک و ساده زیست و بی غل و غشی است که نویدش را به مردم داده بودید؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۲۷:

  من معلومه چی می‌گم اما می‌دونم درکش برای شما خیلی سخته. من با مفاهیم و کلیاتی که آرمانی است و جهت‌گیری کلی الان است حرف می‌زنم شما اما منتظر هستید تا کسی حرفی بزنه و این مطلب اختلاس رو پیش بکشید. خوب اصلاً چه ربطی به مطلب من داشت؟ مگر نه من خودم نوشتم اگر دانشکده‌ی اقتصاد درستی داشتیم علی‌رغم تمام مسولان بی‌عرضه می‌تونست جلوی این اختلاس رو بگیره.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۳۲:

  دانشکده کشاورزی هم در این مورد بیانیه ای صادر نکرد خب فکر می کنید ما باید در علوم کشاورزی بازنگری کنیم.
  اون زمانی که کارشناسان اقتصادی که اساتید دانشکده های اقتصاد بودن به رهبر نامه نوشتن که رییس دولت داره گلاب به روتون اقتصاد ممکلت رو به کثافت میکشه چه کسی تحویلشون گرفت که حالا بخوان در موضوعی که خود رهبر گفته کشش ندید اظهار نظر کنن.
  اصلا دانشکده اقتصاد چه ربطی داره به اختلاس؟ یه عده با هماهنگی دولت پول رو بالا کشیدن رهبر هم امر کردن که بی خیال شید، حالا این وسط زورتون به رهبر و دولت نمی رسه چرا به اساتید دانشگاه گیر میدید؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۴۵:

  اصلاح‌طلب عزیز، تفسیر پوپولیستی کار درستی نیست. هیچ وقت رهبری نفرمودن بی‌خیال بشید. من در گوگل‌ریدر همون موقع مفصل همراه با سند و لینک توضیح دادم که منظور رهبر از کش ندادن چی بوده و دوستان فراوان بحث کردن اونجا و قانع هم شدن. به هیچ عنوان منظور بی‌خیال شدن نبوده و نیست. منظور بس کردن حرف‌های بی‌فایده بوده. پس لطفاً دیگه این رو تکرار نفرمایید.
  شما کارکرد مهم دانشگاه در جلوگیری از تخلف رو با آزادی عمل منتخب مردم خلط نکنید. مسولین مقصر هستن بدون شک، اما دانشگاه باید حرفش رو بزنه بدون در نظر گرفتن اینکه کسی گوش می‌کنه یا نه. مثل همه جای دنیا. دانشگاه و دانشجو باید به چالش بکشونه، نقد کنه و هشدار بده. کاری که یک درصد هم در دانشکده‌های ما انجام نمیشه. چون دانشکده‌های ما مریض هستن. دغدغه‌شون حفظ کردن یکسری مکاتب فکری هست نه نگاه به بررسی مشکلات جامعه.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۲:

  این حرفی که شما می زنید مثل این هست که یک ماشینی دزدیده بشه و شما از مکانیکهای شهر ایراد بگیرید که کارشون رو درست انجام نمیدن.
  اختلاس یک تخلف حقوقی هست نه یک ساز و کار ناقص اقتصادی. چیزی که دانشکده اقتصاد باید در موردش اظهار نظر کنه هدفمندی یارانه هاست، تورم هست، بیکاری هست، نه این که چرا یه مشت بی شرف با حمایت مستقیم مقامات بالای ممکلت سه میلیارد دلار رو دزدیدن.
  اتفاقا دانشکده اقتصاد بارها و بارها در مورد برنامه های اقتصادی دولت انتقاد کرد که با فرمان رهبر همه خفه شدن. آخرین مورد همین آقای فریبزر رییس دانا بود که به خاطر اظهار نظر در مورد هدفمندی یارانه ها رفت زندان.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۴۹:

  اختلاس یک جرمی هست ناشی از ضعف قوانین اقتصادی که به فردی اجازه‌ی جولان دادن میده بعلاوه‌ی ضعف بسیار شدید در قوانین نظارتی.
  وظیفه‌ی ما در پیشگیری از جرائم، اصلاح انسان‌ها نیست، بلکه باید سیستم اقتصادی که اجازه می‌ده به یک نفر بدون پشتوانه اینهمه اعتبار دهی بشه، و هیچ نظارتی هم نباشه و هیچ جا هم ارور نده رو اصلاح کنیم.
  برای مثال یه زمانی انتخاب واحد در دانشگاه دستی بود و هرکسی می‌تونست از شلوغی استفاده کنه و با امضای مدیرگروه چندین درس که با هم تداخل دارن رو بگیره. اما بعداً اینترنتی شد و به محض انتخاب درسهای اینجوری ارور می‌داد و عملاً‌ امکان چنین کاری دیگه نیست.
  شما حتماً می‌دونی که یکبار فاضل خداد به خاطر اختلاس اعدام شد اما آیا اون باعث شد که دیگه تخلفی صورت نگیره؟‌ مشکل ما در برخورد نیست در سیستم فاسد اداری و بانکی هست که داریم.
  در مورد آقای ریئس‌دانا هم ایشون به جرم تنظیم بیانیه‌های ۸۸ که دعوت به شورش می‌کرد، تبلیغ چهره‌هایی مثل خسروگلسرخی، مصاحبه با رسانه‌‌های خارجی که درست یا نادرست طبق قوانین این مملکت جرم محسوب می‌شه، متهم کردن جمهوری اسلامی به آزار و تجاوز و شکنجه زندانیان و فرمایشی قلمداد کردن دادگاههای جمهوری اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد نه به خاطر اظهار نظر در مورد هدفمندی یارانه ها.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۱:

  برمیدارید از اینترنت یه چیزی رو کپی پیست می کنید بدون این که درست بودنش رو مطمئن باشید. آقای رییس دانا در ۲۸ آذرماه ۱۳۸۹ بعد از گفتگو با تلویزیون بی‌ بی‌ سی‌ فارسی در مورد طرح هدفمندی یارانه‌ها و “نیو لیبرالی” خوندن این سیاست باز داشت شد. اون زمان نه تظاهراتی بود نه بیانیه ای نه دادگاهی نه حرفی از زندان و تجاوز و شکنجه. اگر این اتهاماتی که لیست کرده بودید برای شما چرند به نظر نمیاد من تعجب می کنم.
  در مورد بقیه بحث هم بهتر هست که ولش کنیم.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴:

  چیزی که من عرض کردم، عین انشای حکم ایشون بود. شما منابع‌تون رو یه خورده عوض کنید : )

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۰۴:۴۶:

  مسئله اینجاست که انشای حکم ایشون رو افراد بی حمیت و بی غیرتی مثل صادق لاریجانی که معتقد هست در جریان اعتراضات بعد از کودتای خرداد هشتاد و هشت فقط یک نفر کشته شده نوشتن.
  یک سال و نیم بعد از وقایع خرداد هشتاد و هشت و دقیقا نیم ساعت بعد از مصاحبه با بی بی سی فارسی در مورد هدفمندی یارانه ها میریزن تو خونه آقای رییس دانا و دستگیرش می کنن می برن اونوقت شما حکمش رو به رخ من می کشید. منبع من عقل هست نه حکمی که توسط یه مشت آدم فاسد و پرونده دار امثال مرتضوی نوشتن.

  [پاسخ]

  کیان پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲:

  چطور و کجای دنیا امکان دارد از دل دولت کریمه ای رانت خواری با دستور رئیس جمهورش بوجود بیاید که خانه اش در تهران حداقل ۶۵ میلیارد تومان ارزش دارد در حالی که این رانت خوار خانه اش قبلا در محله خود بنده (مهرآباد جنوبی ) بوده و کاملا ایشان را می شناسم
  این دولت کریمه توسط باتوم بدستان و لباس شخصی ها بوجود آمد
  ۳ هزار میلیارد می دانید چند صفر دارد؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۰۷:

  جل الخالق! ایران چقدر باتوم بدست و لباس شخصی داره!! با اینهمه باتوم بدست و لباس شخصی که به این دولت رای دادن، شما چطور هنوز نفس میکشید؟!

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۳۹:

  اولی چرا جواب نمی دی می پری به اون دومی
  البته این هم به هر از هنر اختلاس گری است چون به هر حال بلدین
  با باتوم خیلی راحت می شه رای ساخت مگه کاری داره؟
  شما که خوب بلدین!!!!!!!!

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۳:

  برای اینکه در مورد اولی اطلاعی نداشتم حرفی نزدم.
  در مورد تهمت آشکار شما هم باید بگم که اگر بلد بودیم که هشت سال کشور دست آقای خاتمی نمیفتاد. مجلس ششم اونطوری نمیشد. چطور اون زمان بلد نبودیم با باتوم رای بسازیم؟!
  مشکل اینه که ما تحمل پیروزی مخالف رو داشتیم و رای مردم رو پذیرفتیم. شما بلد نبودید شکست رو بپذیرید. به همین سادگی

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۰:

  جناب اصلاح طلب! اگر قرار باشه عقل شما منبع باشه که همه مساله دار و فاسد و بی حمیت و بی غیرت و پرونده دار و اینا هستن که!
  ما در تمام بحثهامون با شما سعی کردیم مدرک ارائه بدیم. وگرنه اگر به عقل ما و باور ما باشه، حرفهایی داریم که اگر بگیم شما با باورهای متفاوتتون اصلا متوجه نمیشید ما داریم چی میگیم. خواهش میکنم دقت کنید عرض کردم تفاوت باور.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۳۴:

  یک خورده انصاف داشته باش لطفاً/.
  کی آقای لاریجانی گفت در بعد از انتخابات یک نفر کشته شده! لینک توضیح این دروغ سبزها رو که آقای صفا همین‌ جا قرار دادن . حتی یک کلیپ هم از این دروغ مسخره قرار دادن. واقعاً ندیدی یعنی؟

  بعد از این گذشته اول که میگی به خاطر اون نرفته زندان بعد که میگه این عین حکم هست که به خاطر این رفته میگی حکم ناعادلانه و نادرست و توسط افراد فلان گفته شده؟
  شما واقعاٌ اینقدر بی منطق هستی یا خودت رو اینجوری میگیری؟

  [پاسخ]

  کیان پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۰۳:

  چرا اختلاس و رانت و فساد باید در این دولت کریمه(تائید شده توسط امام زمان(ع) به گفته علمای بزرگ شما) اتفاق بیافتد؟
  البته همیشه اختلاس هست ولی نه به این وسعت و حجم
  این اختلاس فقط یکی از رو شده هاست
  انواع بانک ها که در این دولت کریمه بوجود آمده و رانت های میلیارد دلاری که توسط این دولت کریمه ارائه شده نه به کارآفرینان،فقط و فقط به نخبه گان دلالی و فساد آفرینان ارائه شده است
  این دولت فاسد توسط شما و با حمایت سپاه و بسیج و رهبری بوجود آمده و به گفته رهبری نزدیکترین فرد به ایشان بوده است

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹:

  استپ آقا! استپ!
  این دولت توسط مردم منتخب شده و اتفاقاً بهترین دولت هم هست یک اشکالاتی هم داره اما چه خوب چه بد مردم انتخابش کردن!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۶:

  این دولت فاقد پایگاه مردمی است .ما تاکنون چنین حسی در میان مردم نداشتیم نسبت به یک فرد منتخب به عنوان ریس یک دولت .امکان نداره که انتخاب اکثریت باشه .

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۲:

  اگر شما چنین حسی نداشتید یعنی دولت منتخب نیست؟ حالا این ماییم که روی هوا حرف میزنیم یا شما؟
  ملاک و معیار تقلب از نظر شما جمعیت زیاد در پایگاههای انتخاباته و حستون؟
  حس؟!! واقعا دلیل قانع کننده و منطقی ایه!!! تبریک میگم به شما به خاطر حس ماورایی که دارید. از صد تا مدرک هم مستدل تر و قابل اعتنا تره!!!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۰:

  من همین الان این مطلب را دیدم و بلافاصله متوجه اشتباه نگارنده در جو گیر شدن و ربط دادن پیگیری اختلاص به دانشگاه های اقتصاد شدم .
  چه مرضی در دانشگاه است که باعث فساد مسولین در بانکها شده ؟
  من به یاد زمانی می افتم که همین بیداری های نسل اول بین مردم شایع کردند که اطرافیان اداره کننده مملکت فاسد و دزدند .و ما در ان دو سال فکر می کردیم که با چه رژیم توخالی و فاسدی داریم سر می کنیم .همه مدارک شایعاتی بود میان مردم !و من الان خجالت می کشم از خودم که فکر می کردم در صورت مستقر شدن بیداری …تمام پولها صرف زندگی روستاییان می شود و کشور اباد تر می شود .ولی الان ما در شهرها در خط فقریم .
  الان که اختلاص روی می دهد و ریس بانک ملی با انگشتر به منزلش در کانادا می رود …تقصیر دانشکده اقتصاد است !!!!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۰:

  اما منتظر هستید تا کسی حرفی بزنه و این مطلب اختلاس رو پیش بکشید
  ………………………………………………………………..
  پاسخ ”
  شما از طیفی فکری هستید که کیهان نماینده ان است .یعنی از کوچکترین سوابق نداشته افراد را منتشر می کنند .و شما انتظار دارید از بزرگترین اختلاص در ساز وکار کنترلی دولتی که عدالت عدالت می کنه مردم گذشت کنند ؟
  مردمی که مخالف اقای احمدی نژاد بودند امروز به کسی بدهکار نیستند .
  ولی کسانی که اور ا منجی بشریت خواندند و مردم را زدند به خاطر او …باید جوابگو باشند .
  همانموقع فردی مثل بنده عقیده داشت چنین دولتی بدون هویت مردمی و پشتیبانی اکثریت امکان ندارد بهترین دولت تاریخ باشد .و ختما باید بیا مشکل مواجه شود .
  اکنون فردی راستگو در حصر خانگی است و کسی که راه را برای اختلاص هموار کرد باید برود سازمان ملل و از عدالت حرف بزند و تمام دنیا به ما بخندند که مردم ما برای اجاره خانه در پیاده رو یا پارک چشم اشکی دارند و فردی از المان می اید و حق مردم ما را از بانک می گیرد و به ریش مردم ما و اعتقادهایشان می خندد .
  امروز در مترو سه جوان با کت شلوار ابی رنگ یکدست دیدم .از یکی شان پرسیدم که چه خبر است سمینار بودید ؟ گفت خیر ما در نمایشگاهی بودیم و نماینده شرکتی که ۲۰۰ نفر پرسنل دارد و صاحبش یک فرد ۳۲ ساله است !
  پرسیدم شرکت شما پیمانکار دولت هم هست ؟ گفت بلی در ساختمان سازی !
  من در همین جا بارها در مورد فرصت شغلی نا برابر نوشتم .شاید یکی از مظاهردمکراسی ایجاد فرصت برابر باشد .و همه بتوانند از موقعیت ها استفاده نمایند .
  در کشورهایی که دمکراسی وجود دارد …شفافیت هم وجود دارد .
  و برای مثال قرار دادها ی دولتی به اطلاع عموم می رسد .و لی در کشورهایی مانند کره شمالی و ایران …دشمن سازی می شود و لذا شرایط امنیتی مقابله با این دشمنها باعث می شود گروهی بزرگترین مسایل را از مردم پنهان کنند .
  پس دمکراسی شفافیت هم دارد .
  بارزترین نشانه جوامعی مانند ما …زیر پا گذاشتن قانون است .
  لازم نیست که شرح بدهم چگونه ارزشی ها و بیداری ها به خود اجازه می دهند قانون را ۱۰۰ تیکه کنند .
  ولی دمکراسی قانون دارد .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۱:

  آقا هومن؛ دوست خوبم. من عادت ندارم اینجوری حرف بزنم، اما یا اثبات کن من از طیف فکری کیهان هستم، یا حرفی رو که گفتی پس بگیر لطفاً‌ !

  [پاسخ]

 2. سلام
  گاهی فکر می کنم دنیا دارد از پیله ای که به دور خود تنیده بیرون می آید. نتیجه هر چه باشد، آن کرم خوابالود دورن پیله حالا پروانه ای شده که لذت پرواز را تجربه کرده. دیگر نمی توان سکون را تنها راه حیاتش معرفی کرد

  در مورد دانشکده های اقتصاد هم با شما موافقم. همین سه ترم پیش استادی کتابی به ما معرفی کرد که همراه مطالب درسی برای امتحان بخوانیم. این روزها دوباره دارم می خوانمش و چقدر این شیفتگی نویسنده در قبال سرمایه داری برایم عجیب است. دلم می خواهد بدانم حالا نظر نویسنده صاحب نام کتاب چیست؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۵:

  همین سه ترم پیش استادی کتابی به ما معرفی کرد که همراه مطالب درسی برای امتحان بخوانیم. این روزها دوباره دارم می خوانمش و چقدر این شیفتگی نویسنده در قبال سرمایه داری برایم عجیب است. دلم می خواهد بدانم حالا نظر نویسنده صاحب نام کتاب چیست؟
  …………………………………………………………………
  کسی ذاتا از مضرات سرمایه داری خوشش نمی اید .ولی در مقابل سرمایه داری …ما نیستیم .کمونیستها هستند .ما خودمان نمونه ای از سرمایه داری هستیم .ولی تغییر شکلی عجیب یافته ایم .بدین صورت دربهای کشور را بسته ایم و با فروش نفت زندگی مردم را اداره می کنیم .و در

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۹:

  بسم الله
  ای کاش ادب اجازه میداد که آن طور که دلم میخواهد جوابگو باشم( هر چند که میدانم شما همین جمله را هم بولد می کنین و جوابی مطول میدهید
  به هر حال احترام فوق العاده ای که برای جناب آقای صفای بزرگوار قائلم باعث می شود که هر حرفی نزنم. حتی حرفی که گمان می کنم ردی از بی منطقی در آن یافت شود
  به هر حال گویا شما جناب هومن نویسنده کتاب مذکورید که راجع به آن اظهار نظر کرده اید. هر چند به نظر می رسد که به خاطر عدم درک حرف من برای بیان نظر به بیراهه رفته اید:)
  به هرحال دوم اینکه متشکرم بابت اظهار نظر شما/ هر چند نمی فهمم که چرا نصفه ارسال شد و شما هم کاملش نکردید

  [پاسخ]

 3. رضا گفت:

  چرا ما از اثبات مغایرت بین حکومت اسلامی و دمکراسی می هراسیم؟ زیرا هنوز در فضای فرهنگی غرب نفس می کشیم و در تبلیغات جهانی غرب، حکم بر این قرار گرفته است که “هرچه غیر از دمکراسی است، استبداد است”. خیر؛ اینچنین نیست.
  شهید آوینی.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۷:

  احسنت! واقعا باید به شما تبریک بگم و از شما تشکر میکنم. حکومت اسلامی و دموکراسی با هم جور در نمیان. با شما موافقم هزار بار.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۵۳:

  مال من نیست مال شهید آوینی‌ است:
  بقیه‌ش رو هم گوش بده:
  “دموکراسی _ حکومت مردم_ در برابر تئوکراسی _حکومت خدا_است و حکومت خدا لزوماً غیر مردمی نیست، چنان که دموکراسی در غرب نیز به اعتقاد ما اکنون در یک « حاکمیت استبدادی پنهان» صورت بسته است.”
  “یکی از معادلات مفهومی و ارزشی که القائات رسانه ای غرب ایجاد کرده این است: نفی استبداد مساوی است با دموکراسی. این آتمسفر آنچنان غلبه ای بر اذهان دارد که در اینجا همه می پندارند هر حکومتی که مورد تأیید مردم باشد دموکراتیک است، و بنابراین، بسیاری از دوستان را سعی بر این است که بگویند ولایت فقیه یک حکومت دموکراتیک است.”

  خیلی خوشحال می‌ شم آقای اصلاح طلب که شما دمکراسی رو برای من تعریف کنید

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۲۵:

  من متخصص علوم سیاسی نیستم ولی فکر کنم دموکراسی یعنی “حکومت اکثریت”.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۲:

  نه این مفهوم دمکراسی نیست، این در واقع آرمان همه‌ ی انسان هاست که به دنبال راهی برای رسیدن به اون هستن و فکر می کنن دمکراسی راهی برای رسیدن به اون هست.

  دموکراسی یک معنی واحد نداره، برخیا میگن یعنی حکومت باید به تدوین قوانین و سیاست هایی بپردازد که بسیار نزدیک به نظرات میانه مردم باشد نه اکثریت مردم، نیمه ای در سمت راست و نیمه‌ای در سمت چپ.

  برخیا دیگه میگن دمکراسی یعنی قوانین و سیاست‌ها می باید بر مبنای استلال‌هایی باشد که تمام شهروندان بتوانند آن را بپذیرند. در اینجا مثل امریکا مهم قدرت توجیه کنندگی هست که مثلا اگر رسانه های مهمی وجود داشت میتونه این رسانه های حق مردم رو ضایع کنن از طریق توجیه. مثل جنگ عراق و جنگ افغانستان.

  برخیا دیگه میگن هر وقت هر چیزی رو مردم پسند کردن اون قانون میشه ولو مغایر ارزشهای انسانی باشه. باز اینجا نقش قدرتمندان بسیار مهمه که می تونن ذائقه مردم رو تغییر بدن با توسل به پول و رسانه.
  و ده ها معنی دیگه که خیلی متفاوت از هم هستن.

  در صورتی که مردم سالاری دینی، اساسش بر اسلام هست و میگه در جایی که اکثر مردم دیندار هستند باید دین به مثابه اساس قرار بگیره و رای مردم در چهارچوب دین اثر داره نه در خارج از مرزهای دین. ولی این اساس بودن دین هم تا وقتی هست که مردم بخواهند و اگر اکثریت مردم نخواهند دین خود به خود مشروعیت لازم برای اداره‌ جامعه رو از دست میده. مثل ۲۳ سال خونه نشین شدن امام علی.

  از مردم سالاری دینی تا دمکراسی غربی هزار کیلومتر فاصله هست.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۰۴:۵۱:

  خوب شد این “مردم سالاری دینی” رو آقای خاتمی یادتون داد وگرنه نمیدونم الان چی می خواستید بگید.
  والله بنده همون طور که عرض کردم از علوم سیاسی چیزی نمیدونم ولی به ممکلت که نگاه می کنم میگم مرده شور حکومت اسلامی رو ببره.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۷:

  اونوقت که آقای خاتمی داشت قاقالیلی سق میزد دکتر شهید بهشتی در سخنرانی و کتاب های خودشون در تبیین نظام اسلامی اون رو نظام مردم سالار دینی نام دادن.
  شما انگار عادت داری که بجای پاسخ منطقی و حرف زدن به حرف سست رو بیاری. داریم در مورد تفاوت دمکراسی با مردم سالاری دینی حرف می زنیم یهو میگی مرده شور حکومت اسلامی رو ببره. خوب این نظر شماست! اما نظر مردم ایران این نیست یه نمونه کوچولوش رو در کرمانشاه این روزها ببین

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۲:

  “مرده شور حکومت اسلامی رو ببره” خیلی با معناتر از اونی هست که شما فکر می کنید. این جمله رو کسی که تو شهر زندگی می کنه میگه نه کسی که تو کتابها زندگی میکنه. این جمله یعنی این که اگر شما ده تا کتاب رو توی این صفحه آپلود کنید که ثابت کنه حکومت اسلامی بهتر از دموکراسی هست در نهایت من به عنوان شهروندی که صبح از خواب پا میشم سر کار میرم غروب برمیگردم خونه و شب می خوابم میگم که این حکومت جز فقر، فحشا، بیکاری، اعتیاد، فساد و اعدام هیچ ارمغانی برای ملتی که ثروتش از پارو بالا میره نداشته.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹:

  خیلی سعی میکنم توی این بحثها دخالت نکنم. چون بعضا به سمتی میره که کاملا از مفاهیم واقعی دور میشن، اما در این مورد نشد! بحث با شما و همفکرانتون آخرش به توهین و فحش میرسه!
  جناب اصلاح طلب! مردم سالاری دینی رو آقای خاتمی مطرح نکرد. من اگر بخوام تعریف دموکراسی رو که آقا رضا فرمودن تکمیل کنم میشه این: خیلی خلاصه ( دموکراسی دو شاخه داره. یکی اگو دموکراسی یکی تئو دموکراسی. واژه دموکراسی یعنی حکومت مردم بر مردم. اگو دموکراسی به معنای حکومت مردم بر مردم بر مردم هست یعنی حکومت مردم بر مردم با محوریت انسان. و تئو دموکراسی یعنی حکومت خدا بر مردم بر مردم. یعنی حکومت مردم بر مردم با محوریت خدا. و این دو کلمه بصورت خلاصه شده به دموکراسی و تئوکراسی تبدیل شدند. )
  جناب اصلاح طلب همونطور که میبینید کلمات یونانی هستند و قطعا مربوط به فلسفه غرب هستند. و اگر آقای خاتمی هم چیزی گفتند بخاطر همون درس فلسفه ای هست که خوندند.
  چیزی که در ایران حاکمه حکومت مردم بر مردم با محوریت خداست. یعنی دستورات دین شابلون هست، و هر چیزی باید درون این شابلون تعریف بشه. چیزی که در غرب حاکم هست حکومت مردم بر مردم با محوریت انسانه. یعنی نیازها و تمایلات و خواسته های انسان میشه شابلون و همه چیز درون این شابلون تعریف میشه.
  اگر آقای خاتمی در جایی مردم سالاری دینی رو مطرح کردند، قطعا به خاطر باورشون به این قضیه نبوده. چون من دقیقا یادم هست که ایشون در یکی از سخنرانیهاشون در زمان ریاست جمهوریشون گفتن اگر در جایی خواست خدا در مقابل خواست مردم قرار بگیره، خواست مردم ارجح هست!! و این کاملا مغایر با تئوکراسی است.
  این از این.
  اما در مورد اینکه هر جای مملکت رو نگاه میکنید مردم میگن فلان! من خیلی تعجب میکنم. من یکبار سر قضیه اینکه شما فرمودید قشر زیر ۲۵ سال دیندار نیستند برای شخص شما دلیل آوردم. متاسفانه شما دوباره تکرار میکنید. جالبه که اگر مردم غرب و شرق دنیا بریزند توی خیابون و از دولت و حکومتشون انتقاد کنند، میشه یک اتفاق معمولی! میشه انتقاد به یک اشکال نه انتقاد به همه حکومت! اگر مردم ایران به استقبال رئیس جمهور برن، میشن بیسواد! میشن عقب مونده! میشن بسیجی پروازی! اگر خیل عظیم مردم به استقبال ره بر سیاسی-دینیشون برن میشن بیسواد! ابله! عقب مونده! بسیجی پروازی! ساندیس خور!
  پس شما اصلا بفرمایید اساسا با مقوله ای به نام دموکراسی مشکل دارید. مردم مهم نیستن براتون. مهم تعبیریه که شما از حضور مردم دارید!
  آخه انصاف داشته باشید! اگر مردم ما میگن حکومت اسلامی فلان! اینایی که میان استقبال ره بر درختن؟!

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۵:

  شما ظاهرا به همه چی واردی و بحث های روشنفکری خاص می کنی و دیگران را هیچ می دانی!!!!!!!!!!!
  بد نیست بگی شما با اینهمه درک و علم چطور شد یه همچین اختلاسی بالا آوردین؟
  خاتمی و طرفدارش که اون تو نبودن
  چی شد دولت کریمه شد نماد فساد و از اون تو یه همچین فسادی بیرون اومد؟
  کارائی این فرمایشاتی که می فرمائین کجاست؟
  حتما می گین دست پرورده خاتمی و طرفداراشه!!!
  یعنی بعد شش سال خروجی این هست؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۲:

  جناب رضا
  من به همه چیز وارد نیستم. اگر اهل این وبلاگ بودید میدونستید من به چی واردم و بی چی وارد نیستم. این یک
  دوم اینکه من اگر بقیه را هیچ میدونستم هیچ وقت، وقتم رو صرف بحث با اونها نمیکردم.
  سوم مگه من مسئول این اختلاسم؟! من یکی از مخالفین سرسخت وجود بانکم. چیزی که از ریشه خرابه، خرابه. وقتی نهادی از ریشه مورد داشته باشه، چنین افتضاحات کلانی هم ازش انتظار میره. شما اگر ریشه بانک رو بدونید میدونید که این مساله هیچ ربطی به دولت کریمه و دولت فخیمه و دولت غیره و ذلک نداره. شما به جای اینکه خودتون رو موظف بدونید به همه کامنتها جواب بدید اول برید ببینید چه کامنتی در جواب چه کامنتی هست بعد اگر متوجه نشدید ربطش رو بپرسید. اصلا بحث بنده و کسی که جوابش رو نوشتم اختلاس نبوده. شما عادت دارید به نخونده جواب دادن.
  در ضمن تا جایی که من فهمیدم آقای خاتمی و نزدیکانش یه ربطهایی به بانک سامان داشتن. اما چون هنوز نظر قطعی صادر نشده حرفی نمیزنیم.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۱:

  من یکی از مخالفین سرسخت وجود بانکم. چیزی که از ریشه خرابه، خرابه. وقتی نهادی از ریشه مورد داشته باشه، چنین افتضاحات کلانی هم ازش انتظار میره.
  ………………………………………………………………….
  امکان نداره بتوانید اینها را وادار به قبول فضاحتی بکنید که باعث ان هستند .
  اینی که همه چیز را از اساس خراب می دانند در جهت این است که مسولیت قبول نمی کنند .یادتان نرود یک بیداری نخودی است .هرگز مقصر چیزی نیست .ولی تا ابد به انتظار می نشیند که اتفاقی بیافتد و از ان برای اثبات خود استفاده ببرند .
  اصلا مسولیت در میان اینها معنی نشده .همه چیز از ریشه خراب هست .و اگر جایی اباد شد از امداد غیبی به بیداری هست .

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۹:

  جناب هومن، به من امداد غیبی نشده. تقصیر من نیست که شما صبح تا شب ظاهرا توی مترو نشستید ببینید کی چی میگه ازش نتیجه بگیرید که مردم بدبختن، مردم بیچاره هستن. شما به جای اومدن هر شب به این سایت یا زیاد در مترو نشستن دو تا کتاب بخونید که هم اختلاس رو با ص ننویسید هم وقتی من میگم بانک از ریشه مشکل داره فکر نکنید امداد غیبی به من شده. مطالعه در مورد ریشه بانک کار سختی نیست. یک وبگردی ساده به شما کمک میکنه در حد ابتدایی هم که شده در مورد بانک و منشا ایجادش بدونید تا دیگه برای تخطئه ما، خودتون رو با نظریات خنده دار مضحکه نکنید.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴:

  در صورتی که مردم سالاری دینی، اساسش بر اسلام هست و میگه در جایی که اکثر مردم دیندار هستند باید دین به مثابه اساس قرار بگیره و رای مردم در چهارچوب دین اثر داره نه در خارج از مرزهای دین. ولی این اساس بودن دین هم تا وقتی هست که مردم بخواهند و اگر اکثریت مردم نخواهند دین خود به خود مشروعیت لازم برای اداره‌ جامعه رو از دست میده. مثل ۲۳ سال خونه نشین شدن امام علی.

  ……………………………………………………………….
  هیچکس بحثی روی دین نداره .ولی وقتی عده ای با سیاسی کردن تمام مقدسات و از سویی سو استفاده مالی که شاهد ان هستید و همچنین عدم تحمل مردمی که مطالبات خود را دنبال می کنند باعث می شود که این ادعای مردم سالاری دینی در کشور ما کمی با مشکل مواجه شده باشد .شما و دوستان همفکرتان به هیچ عنوان به مفهوم مردم علاقه ای ندارید و اعلب اکثریت مردم ایران را فراریانی تصور می کنید که باید از این کشور خارج شوند .
  گذاشتن کلمه مردم سالاری در کنار عبارت دینی فقط یک ژست است .وقتی در انتخابات قبلی علنا مشروعیت را چیزی تفسیر کردند که دست مردم نیست و از عالم دیگر می اید …به اندازه کافی این مردم سالاری زیر سوال رفت .
  به هر حال بهتر است که توضییح دهید چگونه مردم سالاری دینی به چنین جایی می رسد که افلیتی با زور بر اکثریت تسلط پیدا کنند ؟

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۶:

  شما اول تقلب رو اثبات کن بعد مشروعیت انتخابات رو زیر سوال ببر.
  هنوز مهترین دلیل تقلب را از زبان همسر کاندیدای معترض ان هم در مصاحبه با یک شبکه خارجی فراموش نکردیم :)

  اینقدر مردم مردم میکنید بهتر است این روزها کمی به حضور مردم از بالاترین مقام سیاسی این کشور نگاهی بیندازید.
  البته اگر بخواهید ببینید خواهید دید منتها اینقدر ساندیس خور و بسیجیان پروازی گفتید که خودتون هم باورتون شده :دی

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۵:۲۵:

  تقلبی در کار نبود، یک کودتا بود که با موفقیت انجام شد ولی اونقدر بی آبرویی و فضاحت به بار آورد که آقاتون تصمیم گرفتن کلا ریاست جمهوری رو جمع کنن که از این به بعد احتیاجی به کودتا و شیشه نوشابه و کهریزک نباشه.

  [پاسخ]

 4. آذرخش گفت:

  خوب شد این اختلاس رو شد که بنی اسرائیل دستشون به یه جایی بند باشه برای بهانه گیری.
  نمی دونم این جماعت چه علاقه ای به مغلطه دارن. خدا همه رو به راه راست هدایت کنه.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۶:

  ظاهرا بیت المال برای شما هیچ ارزشی ندارد و ارزش خود را از دست داده،چون روزانه کار شما بازی با بیت المال و هدر دادن آن است

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷:

  دروغگویی و تهمت زدن که کنتور نمی اندازه. کلا کار شماست.
  اما اینو بدون ما اومدیم بیت المال رو از دست امثال شما در بیاریم نذاریم حیف و میلش کنید.
  شما هم از همین ناراحتید. دستتون دیگه بهش نمی رسه. اونا هم چهار تا دست پرورده شما بودن که خوردن و بردن. شما چرا ناراحت می شی؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹:

  بعد از بیت المال ۳۰۰۰ میلیارد در آوردین گذاشتین تو جیبتون!!!!!!!!!
  شما حتی یک تهمت به امثال خاتمی نمی تونید بزنید
  ولی اگه بخوای می تونم نامه هائی که رئیس جمهور انتصابیتون برای رانت خواری و دست به جیب شدن به بیت المال زدن رو براتون بگزارم

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۶:

  عرض کردم که. اونا چهار تا دست پرورده شما بودن. اول و آخر تو جیب شما رفت.
  بعدم اون خاتمی که پاک پاکه موش نخوردش.
  http://rajaeyezaman.blogfa.com/post-1835.aspx
  شما نامه هات رو بذار.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۹:

  بترسید از روزی که پرونده های خیانت یکی پس از دیگری گشوده شود
  لطفا به صاحب این وبلاگ بفرمائید امکان آپ لود شدن فایل jpg را فراهم کنند تا نامه های دستوری فساد را بگذارم

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴:

  هر سندی چیزی داری که کسی تا حالا ندیده اینجا آپلود کن
  http://picofile.com/
  و لینکش رو قرار بده.
  خیلی دوست دارم بدونم چی هستن

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴:

  شما پرونده ها رو بگشا. نگران ما نباش.
  این همه سایت آپلود عکس توی نت هست. لطفا آپلود کنید و لینکش رو اینجا قرار بدید.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۹:

  این مورد فقط یکصد میلیارد رانت داره
  http://s2.picofile.com/file/7161054515/1.jpg
  اولی رو جواب بده بریم دومی و بعدی

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۰:

  یه جوری گفتی سند خیال کردیم چی میخوای بگی!‌
  اینو که قبلاً‌ آینده نیوز منتشر کرده بود. حرف جدید اگر داری بگو

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۵:

  یعنی چی؟
  حواله می دی؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۵:

  جناب رضا میشه ثابت کنید رئیس جمهور ایران انتصابی هست؟

  [پاسخ]

 5. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  یه چند بار دیگه باید بخونمش.

  [پاسخ]

 6. بیتا گفت:

  بعد یه مدت یه کمی خنده دار می شه وقتی هر اتفاقی رو مستقل از ریشه ها و دلایلش و اینکه فعالینش کین و دارن چی می گن بر اساس فرضیات و منافع خودتون تحلیل می کنین.
  وقتی همینطوری رو هوا و بر اساس منافع ایدئولوژیک یک سری معترض براتون می شن آدم خوبه، یک سری می شن آدم بده.

  یک سری معترضین میدان وال استریت خودشون رو همپای معترضین میدان آزادی ایران دونستن. تو هر کدوم از این شهرها، هر از گاهی شعارها و پلاکارهایی در دفاع از جنبش سبز بوده. گفتم شاید بخواین این تیکه از تظاهرات ها رو از تشویق هاتون جدا کنین.

  اگه ما سبز ها الان می خواستیم با همین خواسته های مردم آمریکا و اروپا، که شما چون احساس می کنید به نفعتونه سنگشون رو به سینه می زنید، تظاهرات راه بندازیم نتیجه اش زندان های چند ساله و بازجویی و شکنجه بود.

  دردناکه وقتی آدم می بینه اینقدر راحت منطق و صداقت رو می زارین رو تاقچه و منافع و مصالح می شه پرچم حرف ها و اعمالتون.

  [پاسخ]

 7. بیتا گفت:

  یه نکته دیگه هم که به نظر میاد شما اشتباه گرفتین اینه که تظاهرات و اعتراض و اعتصاب جزئی از سیستم سیاسی خیلی از این کشور هاس. یعنی آدمهای اجازه این کار ها رو دارن و خیلی وقتها با کمکش سیستم رو اصلاح می کنن. همون اتفاقی که در دهه ۵۰ و ۶۰ در آمریکا برای حقوق سیاهان افتاد. یا در دهه هفتاد برای اتمام جنگ ویتنام افتاد. آدمها اعتراض می کنن. تظاهرات می کنن. و سعی می کنن به چیزی رو که می خوان به دست بیارن. و خیلی وقتها هم موفق شدن. برای همینه که می گن آزادی بیان و آزادی تجمع برای یه کشور لازمه. چون باعث می شه مردم وقتهایی که لازمه ازش استفاده کنن و به حقشون برسن.

  شما بر اساس نگاه جمهوری اسلامی به تظاهرات همه چیز رو تحلیل می کنین. و همونطوری که نظام ایران همه اش از هر اعتراضی وحشت داره و بهش می گه “فتنه” و “خطر” و ” کار دشمن” فکر می کنین همه جای دنیا همینطوره.

  این نگاه دیکتاتوریه سیستم ایرانه که اولا اجازه تظاهرات به معترضین نمی ده، ثانیا بدون هیچ خجالتی تظارات آزادانه مردم در کشور های دیگه و به عنوان مشکل اونا علم می کنه.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۳:

  یکی از آرزو‌های من اینه که شما دوستانی که مخالف هستید، هر متنی رو بر اساس پیشینه‌ی ذهنی خودتون نخونید و نیت خوانی از نویسنده‌اش نکنید.
  من عرض کردم برخی‌چیزهایی که روشنفکران ما اینجا اونها رو مقدس فرض می‌کنن در خود غرب هم مقدس محسوب نمی‌شه تا حالا این حرف تو گوش روشنفکران ما فرو نمی‌رفت ولی حالا که خیلی مشخص این امور از اقتصاد گرفته تا سیاست در غرب مورد اعتراض هست: http://occupywallst.org/#
  زمانه اونه که در ایران هم از حالت تقدس خارج بشن و تا کسی به دمکراسی،‌ حزب‌گرایی، جامعه‌ی باز، لیبرالیسم، اقتصاد آزاد و سرمایه‌داری، امپراطوری رسانه‌ایی و غیره نقد وارد کرد متهم به ارتجاع و خشک‌مقدسی و این حرفها نشه .
  این خیلی حرف زشت و بدیه که من گفتم؟‌

  [پاسخ]

 8. بیتا گفت:

  من اتفاقا دقیقا بر اساس همین حرف شما تمام اون نوشته رو نوشتم. شمایید که با پیش فرض خودتون صرفا به جای جواب یه می گید شما بی منطقید یا شما پیش فرض دارین یا شما حرف من رو نخوندین.

  جاهای دیگه دنیا به درست پیاده نشدن یه سری اصول اعتراض می کنن، شما ور می داری می نویسی مردم به این اصوال اعتراض دارن.

  اینکه مردم دارن تو خیابون تظاهرات می کنن و دنبال حقشونن یعنی آزادی بیان و آزادی تجمع. شما از اینا برای رد همین ارزش ها استفاده می کنی.
  کسی ادعا نکرده اقتصاد بازار یه راه حل ایده آله. حتی کسی ادعا نکرده دموکراسی یه راه حل ایده آله. همه حرف طرفداران این اصول اینه که از تمام گزینه هایی که تاحالا بشر امتحان کرده اینا بهترن.

  حالا در اجرای همین گزینه ها هم اشکالاتی پیش میاد و مردم با اینجور تظاهرات برگزار کردن سعی می کنن درستش کنن. یعنی یه پروسه ای که یه سری راه حل مشخص داره برای اینکه در صورتی که اعتراض داری یا به نظرت یه چیزی غلطه چه کار هایی می تونی بکنی.

  همین روشنفکر های دموکراسی خواه و طرفدار آزادی بیان الان توی همین تظاهراتی که شما مثلا داری ازش دفاع می کنی صبح و شب سخنرانی دارن و همین حرفهایی رو که شما سعی می کنی با استفاده از این تظاهرات ردش کنی با قدرت بیشتر تکرار می کنن.

  و طبق معمول مهمتر از همه اینه که، اگه مخالف شما اجازه داشت به آزادی شما حرف بزنه، مطمئن باشین این اتهاماتی که شما می گی بهت وارده خیلی کمتر می شد. وقتی فقط شمایی که اجازه داره نقد کنی، همین اتفاق هم می افته.
  برای همینه که من می گم این جور برخورد با مخالف آخرش گریبان خود شما رو هم می گیره. دفاع از شلاق خوردن یکی بابت ابراز عقیده، دفاع از زندانی کردن آدمها بابت ابراز عقیده، و حمله به آزادی بیان تا یه وقتی فقط برای مخالفه. خیلی زود اثرش همه جامعه رو بر می داره. و پای شما رو هم می گیره.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۷:

  من خیلی واضح و روشن نوشتم : هر کس مبتنی بر گزاره‌های وطنی خودش اعتراض داره به این نظام و دیگه دهکده‌ی جهانی که کدخدای اون ایالات متحده باشه بیشتر به یک جوک شبیه. لینک هم خدمت شما دادم که مطالعه بفرمایید آیا معترضان فقط به اقتصاد اعتراض دارند یا به نحوه انتخابات و حزب‌گرایی و برخی از اصول قانون اساسی و اصل کاپیتالیسم و لیبرالیسم.
  اما اگر شما می‌خواید اعتراض به چیزی که فقط یک قلمش یک و سه دهم ترلیون دلار کسری بودجه هست رو اصلاحات بنمایید اون یه چیز دیگه است.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۰:

  احتمالا آتیش زدن پرچم اسرائیل در امریکا که امروز اتفاق افتاد هم در راستای همون اصلاحاته :)

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۷:

  آقا رضا! ما بیداری ها عموما نمیفهمیم. فقط جماعت ساختار شکن هستند که همه چیز رو به بهترین شکل ممکن میفهمند و تحلیل میکنند! این نکته را هرگز فراموش نکنید! اوکی؟!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۹:

  شما اشکالتون اینه که انتقاد که به نظراتتون می شه، چون عادت به جواب درست دادن ندارین، زود می زنین تو خط “آره دیگه فقط شما می فهمین ما نفهمیم”.

  همینطوری ادامه بدین حرف هم دیگه رو تایید کردن و حرف مخالف رو مسخره کردن. راحت ترم هست.

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۳:

  چون عادت به جواب درست دادن ندارید!!!!!

  یعنی شماها دیگه دست قوم بنی اسرائیل رو از پشت بستید.
  این همه براتون جواب و منطق و بحث و سند میارن. بازم می گی جواب درست؟
  بده آدم کور باشه. خیلی بده.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۶:

  شما مثل اینکه عادت به خوندن هم ندارین. به هر حال، به نظر من آدم بی ادب باشه بدتره.

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۴:

  حق داری ادبت رو به رخ من بکشی. آخه کامنت های خودت رو نمی خونی.
  خوبه والا. دیگه این جماعت می خوان به ما ادب یاد بدن.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۳:

  اولا که من تاحالا در نظراتم به کسی فحش ندادم. دوما قصد هم ندارم بهشما ادب یادببدم. آدمی که ندیده و نشناخته به من می گه “کور” به نظرم خیلی چیزی نمی شه یادش داد.

  شما که ادعاتون می شه جالبه فحش های خودتون از نظرتون می پره.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۶:

  اولا که جالبه برای شما یه نفر تو آمریکا پرچم یه کشور دیگه رو آتیش بزنه نشانه شجاعت و بیداری و ایناس، ولی کسی تو ایران عکس کسی رو که شما دوستش داری آتیش بزنه لایق فحش و توهین و زندان و شکنجه. یه کم گاهی خودتون برخوردتون رو در شرایط مختلف مقایسه کنین ببین متاسف نمی شین؟

  بعدشم در آمریکا خیلی ها به کمکهای آمریکا به اسرائیل اعتراض دارن. برای این اعتراض هم تظاهرات برگزار می کنن. و سخنرانی می کنن. و هزار و یک کار دیگه. این دقیقا چیش برا شما جالبه؟ نکنه یه فیلم یه پرچم آتیش خورده دیدین باز احساس کردین انقلاب اسلامی داره اتفاق می افته؟
  چون تو ایران ۳ میلیون آدم بیان تو خیابون خس و خاشاک و فتنه ان، تو آمریکا هر کی هر کاری بر وفق مراد شما بکنه آزادی خواهه و نشان دهنده یه حرکت عظیم مردمی.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۳:

  متاسفم برای شما که هنوز نمیدونید تفاوت آتیش زدن پرچم یک کشوری که غاصب هست و جنایتکار با آتیش زدن عکس کسی که میلیونها طرفدار داره چیه؟! انتظار هم ندارم این چیزها رو بفهمید چون درون ایران نیستید.
  این دلیل مسخره رو هم هی تکرار نکنید که تا کسی حرفی زد فوری بگید چرا اونجا اینجور اینجا اونجور این فقط معلوم میکنه که در بحث کم میارید که میرید سراغ حرف زدن از چیزهای دیگه.
  شما گفتید اعتراض در وال استریت فقط به مسائل اقتصادی هست و در راستای اصلاح سیستم آقای صفا بهتون جواب داد و منم یک نکته عرض کردم که آتیش زدن پرچم اسرائیلی که حمایت از اون اصل لایتغیر نظام سرمایه داری و ایالات متحده است چه ربطی به اصلاح داره؟ ولی شما بجای جواب میزنید به کوچه ی علی چپ!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۱۴:

  بنده نصف سال ایران زندگی می کنم هستم جناب. هی بیخود هر وقت کم میارین این بهانه رو علم نکنین. در ضمن، چطور من اگه ایراننباشم چیزی نمی فهمم، شما که آمریکا نیستین سر تا ته قیام وال استریت رو تفسیر می کنین؟ ماشالله تو هر جوابتون ۳-۴ تا استاندارد دوگانه هست، بعد انگ بی منطقی هم به آدم می زنین.

  پرچم یه کشور برای مردم خود اون کشور محترمه. پرچم اسرائیل هم برای میلیون ها مردم توی اسرائیل و آمریکا محترمه.
  آقایی که میلیونها نفر هم نظر های شما طرفدارشن، میلیونها نفر هم نظر های من هم معتقدن که مسئول کلی جرم وجنایته.
  اینجور بی احترامی ها اگه برای شما بده، برای همه بده. شمایین که بجای اینکه کارها رو بر اساس ذاتشون ارزیابی کنین، اونایی رو که به نفع خودتونه می گین خوبه، اونایی که به ضررتونه می کنین عمل ضد اخلاقی.
  این کار در مورد هر کی باشه کار بدیه. چه مخالف شما، چه موافق شما. چون هر کسی که مخالف شماس در دنیا یه سری طرفدارداره.

  جالبه که حرفهای من رو هم ترجمه می کنید. من از اول گفتم اعتراض در وال استریت رو کلی گروه های مختلف با خواسته ها و اهداف مختلف دارن تشکیل می دن و به همین سادگی نمی شه کوچیکشون کنین به شعار های ایدئولوژیک خودتون. شما طبق معمول حرف من رو عوض می کنین چون احتمالا جوابی برای اصل حرف ندارین.

  “اصل لا یتغیر نظام سرمایه داری” در زمان جرج بوش پدر یه کمی عوض شد متاسفانه. به جای تئوری های گنده بی معنی دادن اول برین ببینین حرفی که می زنین درسته یا نه.

  طبق معمول بحث های این وبلاگ هم بعد دو سه تا نظر ادب و اخلاق و اینا که اولش پزشو می دین از بین می ره و یکی به من می گه کور و یکی می گه حرف مسخره می زنی.

  آفرین به این ادب مباحثه اتون.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۴:

  با شما مودب هم بحث کردیم آخرش رو دیدیم.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۵:

  بگذریم که من تاحالا اینجا به کسی فحش ندادم، ولی جالبه ادب شما بر اساس شرایط تعریف می شه.

  [پاسخ]

 9. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  خدا قوت.
  فرصت نابی است
  جای سید خالی!
  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  یا حق

  [پاسخ]

 10. افق گفت:

  این دوستانی که از اصول و فروع و خوب و بد غرب درهم و یکجا دفاع میکنند، یک نظر مشاهده بفرمایند لینکهایی که آقای صفا میگذارند، بد نیست!

  [پاسخ]

 11. افق گفت:

  عزیز مصر به رغم برادران غیور
  ز قعر چاه بر آمد به اوج ماه رسید

  کجاست صوفی دجال فعل ملحد شکل
  بگو بسوز که مهدی دین پناه رسید

  [پاسخ]

 12. بیتا گفت:

  من تاحالا فکر می کردم آمریکا هیچ غلطی نمی تونه بکنه. نمی دونستم کدخدای دهکده جهانیه.

  در ضمن گروه های مختلف معترضین به هزار و یک چیز اعتراض دارن. تمام تحلیل های این اتفاق الان دارن درباره این حرف می زنن که تنوع زیادی در خواسته ها وجود داره و یک هدف یکسان دنبال نمی شه. شمایین که می خواین همه رو بندازین توی یه گروه و ایدئولوژی خودتون رو بچسبونین بهشون.
  این وبسایتی که شما ازش لینک دادین و فکر می کنین با خوندن یه مقاله اش متوجه شدین چه خبره، و ما هم حتما عقلمون نمی رسیده بریم بخونیمش، مال اولین گروهییه که مردم رو به این کار دعوت کرد. شعار های این وبسایت مال “یه بخشی” از مردمیه که دارن اعتراض می کنن.
  کسی که واقعا بخواد بفهمه چه خبره، باید یه کم نظرات مختلف رو درباره موضوع بخونه. ببینه بقیه چی می گن.
  تو همین تظاهرات ها گروه هایی هستن که کمونیستن. یه سریا آنارشیستن. یه سریا به نفوذ دین اعتراض دارن.

  در ضمن حتی تو همین مقاله هم چیزی از اعتراض به لیبرالیسم ننوشته. اعتراض به اون بخش از تصمیماتی کرده که منجر به مشکلات مورد اعتراض این گروه شده. تازه اون هم سیاستهای “نئو لیبرال” که تئوری های اقتصادی تندی داره.

  معنای “حزب گرایی” که شما می گی مردم دارن بهش اعتراض می کنن سیستم حزبی نیست که شما فکر می کنین. سیستم پیاده شدن این روشه که بخاطر تغییر یه سری از قوانین باعث شده نقش شرکتهای بزرگ توش بره بالا. همین رو می گم که شما هر خواسته ای رو اونجوری که می خواین برداشت می کنین. حداقل دعوایی که الان تو امریکا هست تحت عنوان “حزب گرایی” اینه. و با توجه به اینکه این اعتراضات داره اینجا اتفاق می افته، به نظرم بد نیست اول ببینین هر کدوم این مفاهیم تو فضای خودش چه معنی می ده، بعد بکنینش علم یزید و باهاش بتازید.

  هر لغتی رو خارج از ظرف زمان و مکانیش ورمی دارین می چسبونن تو شعار های خودتون، همونطور که “سبز” ها همه با هم می کنین تو یه گروه و هر توهینی دلتون می خواد بهشون می کنین، اعتراضات جهانی رو هم اونقدر کوچیک می کنین که نبدیل بشه به چیزی که دلتون می خواد و ازش استفاده کنین.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۴:

  http://www.reuters.com/article/2011/10/16/us-protests-global-idUSTRE79F1CH20111016

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۰۲:۰۵:

  جالبه هی در جواب من که می گم اینکه آدمها به یه چیزهایی اعتراض دارن معنیش لزوما این نیست که با کل سیستم مخالفن و با ایدئولوژی شما موافق شما هی لینک می فرستین . تو مقاله ویکی پدیا درباره این موضوع لیست منابع خیلی کاملتری پیدا می کنین. اگه خواستین در جواب حرفهای من همه اون لیست رو کپی پیست کنین.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۳:

  خوب بخونید چیزی رو که قرار می‌دم لطفا : )
  اتفاقا این تحلیل رویترز دقیقا داره می‌گه اعتراض به کل سیستم هست و ادامه و عمق بیشتری هم پیدا می‌کنه

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۱۷:

  آقای صفا این تحلیل “روبترز” اه. نه وحی منزل به قول شما.
  زمان جنبش حقوق مدنی آمریکا که چند سال طول کشید هم همینو می گفتن. چون تفاوت حقوق سیاه ها و سفید ها در همه زوایای حقوقی آمریکا بود. بعد هم اصلاح شد.

  و از همه اینا گذشته، شما برین از تک تک این آدمهای معترض بپرسید اینی رو که دارن ترجیح می دن یا اونی که تو ایرانه. اعتراض به یه چیزی معنیش این نیست که آلترناتیوش حتما شمایید.

  همونطور که گفتم خیلی از معترضین سوسیالیست و کمونیستن. شما حاضری از هدفشون دفاع کنی؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۰:

  راستی حالا که اینقدر رویترز رو قبول دارین، اینم تحلیلش از ۲۵ بهمنه که حضور هزاران معترض رو گزارش کرده. گفتم شاید براتون جالب باشه:
  http://www.reuters.com/article/2011/02/15/us-iran-protests-idUSTRE71E4ED20110215

  این یکی هم درباره اینه که قوانین اجتماعی ایران با زندگی جوانان همخوانی نداره:
  http://www.reuters.com/article/2011/10/06/us-iran-youth-idUSTRE7951Y720111006

  این یکی هم درباره سوریه است. ممکنه به درد بخوره:

  http://www.reuters.com/article/2011/10/15/us-syria-idUSTRE79E2L620111015

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۵۲:

  خوب این یعنی چی الان؟‌ اگر لینک از داخل می‌دادم حتما می‌خندیدید و قبول نمی‌کردید. حالا هم که لینک غیرداخلی دادم اینجوری می‌گید.
  خیلی سخته بحث کردن با شمایی که اینجوری هستید

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۷:

  نه خیر آقای صفا سخت نیست. حرف من از اول اینه که یه موضوع رو با خوندن یه مقاله و یه تحلیل از دو تا منبع نمی شه فهمید. و نمی شه اینقدر راحت در موردش تئوری داد. والسلام.

  اگه تو رویترز مقاله هست، در نیویورک تایمز هم هست که نوشته قدم بعدی اینه که نماینده های مجلس قوانین رو اصلاح کنن.
  کلیک برای ارجاع به لینک

  واشنگتن پست یه مصاحبه چاپ کرده که نوشته کم کم که معترضین به گروه های مشخص با خواست های مشخص تقسیم می شن و خواسته هاشون رو دقیق تر دنبال می کنن.
  کلیک برای ارجاع به لینک

  من هم به حرفهای آدمهای توی تظاهرات گوش کردم. یه سریاشون معتقدن این نیرو باعث می شه قانون افزایش مالیات ثروتمندان که اوباما دو ساله داره دنبالش می دوه در مجلس تصویب بشه.

  یه سریاشون هم به اوباما فحش می دن می گن اونم با پولداراس.

  یه سریاشون کلا خواسته هاشون درباره حفظ طبیعته.

  یه سریاشون درباره حقوق بشر شعار می دن همه جای دنیا. از جمله در دفاع از زندانی های ایران.

  یه سری ها معتقدن یه سری قوانین قانون اساسی باید تغییر کنه (و راه برای این تغییر توی خود قانون اساسی هست و تاحالا چندین بار با اعتراضات گسترده این چنینی اتفاق افتاده)، یه عده معتقدن یه سری از قوانینی که در یک دهه اخیر تصویب شده و منجر به این مشکلات شده باید تغییر کنه، یه سری هم خواست های بزرگتر دارن.

  اینکه شما ورمی دارین یه همچین اتفاق بزرگی رو تبدیل می کنین به “دیدین ما راست می گفتیم” بدون اینکه حتی تحلیل جامعی داشته باشین این آدمها واقعا چی می گن و نظرشون راجع به ایدئولوژی شما چیه، به نظر من کار غلطیه.

  به نظرم هم دیگه هرچی داشتم گفتم و هی دارم همونا رو تکرار می کنم.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۳:

  فکر کنم رویترز رو برای شما میگن که اخبار و تحلیلهای داخل رو قبول ندارید.
  ضمنا خوبه که جواب بدید نه اینکه چون نمیتونید جواب بدید برید بحث رو منحرف کنید! اینها چه ربطی داره به اینکه مردم آمریکا نظام سرمایه داری رو قبول ندارن؟!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۰:

  من جواب آقای صفا رو دادم.
  برای من فرقی نمی کنه تحلیل داخلی باشه یا خارجی. برای فهمیدن یه موضوع باید نظرات آدمهای مختلف رو از جاهای مختلف خوند.

  شما اگه با خوندن یه مقاله از یه روزنامه فکر می کنین فهمیدین دنیا چه خبره خوشا به حالتون. بنده به نظرم “فهمیدن” به این راحتی ها نیست.

  شما کلا هم مثل اینکه عادت به کلی سازی دارین. اونم فقط در خارج از کشور. در ایران مردم تظاهرات کنن بر خلاف خواسته های شما یعنی خائنن و لایق مجازات. در آمریکا هر کی هر کاری بکنه شما خوشت بیاد یعنی “مردم آمریکا نظام سرمایه داری رو قبول ندارن”. حرف هم که مالیت نداره.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۴:

  خانم یا آقای محترم، من سالهاست که در این زمینه ها مطالعه دارم. بحث ما بر سر امروز و دیروز آمریکا نیست، که حالا با یک مقاله سردیمون بشه با یک مقاله گرمیمون بشه. به نظر من هم “فهمیدن” به این راحتی ها نیست. اگر راحت بود چند سال عمرم رو صرفش نمیکردم. خیلی راحت تهمت میزنید و نتیجه میگیرید!

  من وجود معترض در ایران رو تکذیب کردم؟ من در مورد کسی حکم صادر کردم؟ من به کسی در ایران برچسب زدم؟ جالبه شما همه چیز رو کلی میکنید و برچسبش رو به ما میزنید!!

  مردم آمریکا خودشون میگن ۹۹ درصد هستن. ما میگیم؟ همه هم بر علیه نظام سرمایه داری اعتراض میکنن. اینکه میگن ما ۹۹ درصد هستیم و سرمایه دارها یک درصد دارن بر علیه چی حرف میزنن؟ شما که حرف مالیات دار میزنید برای ما هم توضیح بدید بدونیم.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۰۵:

  اولا که بنده خانمم.

  دوما اگه شما با نظرات آقای صفا در مورد جنبش سبز موافق نیستین من معذرت می خوام بابت پاراگراف آخر حرفام.

  ولی درباره بحث امروز و دیروز آمریکا. بحث من و آقای صفا درباره جنبش وال استریت بود. منم دارم درباره این مسئله حرف می زنم. ایشون به عنوان اثبات حرفشون دو تا مقاله فرستادن، شما هم از من انتظار داشتی چون مال رویترزه قانع بشم، منم مثال زدم از روزنامه های دیگه که حرفهای دیگه زدن و گفتم قضیه اینقدر ساده که شما می گین نیست.

  شما هر نظری درباره تاریخ آمریکا داری، اتفاقی رو که الان داره می افته به نظر من اشتباه داری می بینی (بر فرض که با نظر آقای صفا موافقی چون اومدی وسط این بحث در دفاع از ایشون). همون تاریخی هم که ازش حرف می زنی از این جنبش ها زیاد داشته که خیلی هاش هم منجر به تغییرات و اصلاحات مهم شده.

  در مورد ۹۹% هم، همینو می گم شعار ها رو نمی دونید معنیش چیه دیگه. چند وقت پیش یه آماری در آمریکا منتشر شد که ۱% پولدارترین افراد کشور ۲۵% درآمد رو دارن. این شعار ما ۹۹% هستیم یعنی ما از اون ۹۹% ای هستیم که اون درآمد رو نداریم. نه اینکه ما معترضین ۹۹% مردم امریکاییم. همین الام فاکس نیوز که پر تماشاگر ترین شبکه خبری این کشوره همه اش داره این مردم رو به عنوان اقلیت مسخره می کنه. شبکه هایی هم که بیشتر طرفدار دموکرات ها هستن هی ازین معترضین تعریف می کنن.

  شلوغ ترین تظاهرات در نیویورک چند ۱۰ هزار نفر بوده. هرکی اومد هر شعاری داد شما قبول می کنین؟ من الان با ۱۰۰ نفر بیام تو خیابون بگم ما ۸۰% مردم ایرانیم و فلان چیز رو می خوایم شما می گی خب چون خودشون می گن راس می گن؟ آخه این چه جور تحلیلیه که به قول شما بعد این همه سال تحصیلات به دست اومده؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۴۶:

  این آمار هم شاید یه کم درباره افکار عمومی در آمریکا کمک کنه. الان یه آقای میلیونری به نام میت رامنی هست که به نظر میاد نماینده جمهوری خواه ها در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده خواهد بود. ایشون معتقده همین الانشم پولدارا دارن زیادی مالیات می دن، اون اقتصاد تند رو نئولیبرال خیلی هم خوبه، باید قوانینی رو که بر کار شرکتهای بزرگ نظارت می کنه کم کنیم، و معترضین وال استریت هم یه مشت تنبلن که می خوان نظم رو به هم بزنن. بعنی تمام نظراتش بر خلاف خواسته های معترضین وال استریته.

  در آخرین نظر سنجی ۴۴% گفتن که به ایشون برای ریاست جمهوری رای می دن.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۳:

  در ضمن، نه اینکه من از شما انتظار داشته باشم نگاه بی طرفی بکنید، ولی برام جالبه که آقای صفا که هی در جواب این همه سوال من یه لینک می فرسته، اونم از منبعی که تا همین چند ماه پیش فیلتر بود و از پایه های استکبار جهانی، به نظر شما درست جواب می ده، منی که همه حرفهام رو توضیح می دم موضوع رو عوض می کنم.

  بعدم می گین “شما با پیش فرض می خونین”.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۲:

  این بنده خدا هم ظاهرا از برچسب خوردن خسته شده!!!
  http://rajanews.com/detail.asp?id=105078

  [پاسخ]

 13. کیان گفت:

  استپ؟
  یعنی فساد چیزی نیست؟
  اختلاس بی معنی هست؟
  پس پاک ترین دولت یعنی اختلاس!!!!!!!!!
  پاک ترین دولت یعنی رانت!!!!!!!!!!!!!!
  پاک ترین دولت یعنی فساد!!!!!!!!!!!
  همه اینها فقط در یک دولت جمع هستن و چون به شما نزدیکن همه اینها خوبه؟
  یعنی دولت کریمه این ویژ گی ها را دارد؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴:

  ببخشید!
  اولا که اون ۳۰۰۰ میلیارد هنوز مشخص نشده چی بوده.

  ثانیا اینطور اتفاقات وقتی سیستم بانکی بیمار باشه، میفته. مهم اینه که شناسایی بشه و متهمین محاکمه بشن. این یعنی عدالت. وگرنه شما یک جا رو برای ما مثال بزن که همچین اتفاقاتی نمیفته. فقط یک جا رو اسم ببر. ما دیگه هیچی نمیگیم.

  ثالثا فساد و رانت کو؟ همه اینها در یک دولت جمع هستن؟! شما بهتره حرف از فساد نزنید! حرف از رانت نزنید! در دولت اصلاحات شاهدمثال زیاد هست برای این صفات.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۶:

  خاتمی و دم زدن از فساد دولتی !!!!!!!!!!
  http://firefoxparty.blogfa.com/post-92.aspx

  http://www.khatami-.blogfa.com/post-29.aspx

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۹:

  زمین های بندر مغان در استان هرمزگان رو هم اضافه کنید که وقتی دولت احمدی نژاد بر سر کار امد زمین های غصب شده توسط شخص مشاور جناب کروبی رو به مردم پس داد

  [پاسخ]

  مصطفی پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۱:

  این اصلاح طلب ها همه فاسدن و باید همه رو از لب تیغ گذروند
  مخصوصا این خاتمی خائن که ۳ میلیارد دلار از دولت سعودی گرفت و اون جهنمو درست کرد
  این خائین به گفته آیت جنتی باید اعدام بشه

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۱:

  آقای مصطفی! اینطور حرف زدن از همه اصلاح طلبان به نظرم درست نیست.من و شما وضعمون با بعضی ها فرق میکنه.درست نیست همه رو فاسد خطاب کنیم

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۷:

  آقا مصطفی شما ظاهرا وقتی از خواب پریدی کامنت بالا رو گذاشتی. اول دست و روتو بشور بعد بیا پای کامپیوتر که پرت و پلا ننویسی.

  [پاسخ]

  مصطفی پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۸:

  من می دونم شما چی میگی
  شماها نمی فهمین چی میگین
  مثل اینکه نمی دونین چه جوری از خیابونا بیرونتون کردیم
  شما اینقدر چاپیدین که باید سالها برای اون نوشت
  اینقدر بردین که باید سالها کتاب نوشت
  اینقدر جنایت کردین که باید قرن ها نوشت
  حالا گیر دادین به ۳۰۰۰ میلیارد
  همش تقصیر شماست

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۵۹:

  مثل این که صورتت رو بشوری هم خوابت نمی پره، بهتر هست که بری پیش روانپزشک، اوضاعت خوب نیست.

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۴۸:

  یعنی ۲۵۰ میلیون تومان برای دفتر وزیر هزینه شده و هیچ اتفاقی نیفتاده و همه فقط بر و بر نگاه کردن و دفترو برداشته برا خودش یا تحویل دولت کریمه ۳۰۰۰ هزار میلیاردی شد؟
  من اصلا نمی تونم این خاتمی خائن رو ببخشم ۲۵۰ میلیون تومان؟!!!!!!!!!!!!!!
  خیلی زیاده و باید از حلقومش بکشیم بیرون

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۶:

  چه لزومی داشته که اینهمه خرج یه اتاق بشه.
  ضمنا غیر از این اتاق که به دولت بعدی رسید، یک جمعیت بیکار، یک جمعیت بی خانه، یک جمعیت بی شغل، انرژی هسته ای در حال تعطیلی، راههای خراب، روستاهای خراب، مدارس خراب و … تحویل این دولت شد!

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۲:

  شما که ماشاءلله دارید همین طور کار تولید می کنید، سالی دو میلیون، سه میلیون، فقط ایرادش اینجاست که خود مجلس میگه این عدد رقمها دروغه و بیکاری به شدت زیاد شده. باز لااقل اون موقع نفت می دادیم پول می گرفتیم حالا باید نفت بدیم تخم مرغ چینی بگیریم.
  این روحیه و اعتماد به نفس از شما اصلا عجیب نیست به هر حال طرفدار احمدی نژاد هستید و باید یه شباهتهایی به احمدی نژاد هم داشته باشید.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۹:

  اعتماد به نفس!!
  شما یعنی معتقدید آمار بیکاری از زمان دولت اصلاحات بیشتر شده؟! خب کار سختی نیست! آمارش هست! تشریف ببرید مطالعه کنید.

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲:

  آره راست می گی ما تونستیم کارخانه تعطیل کنیم همه بیکار بشن
  تونستیم با پول مردم در کانادا ویلا بخریم همه بیکار بشن
  ما تونستیم پول های مردمو (۳۰۰۰ میلیارد) بالا بکشیم مردم بیکار بشن
  ما تونستیم نفت رو بیاریم تو خونه های مردم همه چیشونو آتیش بزنیم

  ما می توانیم
  عجب شعاری

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۶:

  انشاالله مسئولین این تخلف بزرگ هم مشخص میشن و پول مردم بر میگرده و مجرمینش مجازات میشن.
  اونوقت شما چی دارید بگید؟!
  از بالا تا پایین، کل چیزی که تونستید بگید همین ۳۰۰۰ میلیارده که دیدید که طرف نتونست بی سروصدا کارش رو بکنه هیچ کس هم کاری به کارش نداشته باشه.
  میگیم مسکن میگید اختلاس
  میگیم شغل میگید اختلاس
  میگیم انرژی هسته ای میگید اختلاس
  میگیم باشگاه فضایی، ماهواره امید، نوید، ماهواره بر سفیر میگید اختلاس
  میگیم روستاهای آباد میگید اختلاس
  میگیم استراتژی ضربه اول میگید اختلاس
  میگیم راههای اصلاح شده، جاده، راه آهن میگید اختلاس
  میگیم قدرت منطقه ای میگید اختلاس
  .
  . ما هر چی میگیم شما میگید اختلاس
  یه تسبیح بگیرید دستتون یادتون نره چند بار گفتید اختلاس!!
  واقعا تحلیلهاتون عالیه! ۳۰۰۰ میلیارد باعث شده مردم بیکار شن! نگید جایی برای خودتون بده!

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۵۱:

  می گم بیا جمع بزنیم تمام اینهارو
  ۲۵۰ میلیون + بگو بقیه رو ببینیم می تونیم به ۳۰۰۰ میلیارد برسیم

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۵:

  جناب رضا! این مدیران بانکی که از کار برکنار شدند یهو از آسمان پیداشون نشد.این افراد از سالها قبل در سیستم بانکی کشور بودند.
  فکر نمیکنم کسی باشه که از این اختلاس دفاع کنه.شما اگه پیدا کردی همچین آدمی رو ما رو باخبر کن
  قضیه این اختلاس برای هر کی که بد شده باشه برای یه سری خیلی هم خوب شده.چون با اعتماد به نفس بالا هر حرفی که زده میشه رو ربط میدهند به اختلاس.
  اختلاس و تخلفی صورت گرفته و باید رسیدگی بشه که در حال رسیدگی هست.خود شما هم بهتر میدونید که رسیدگی به همچین پرونده هایی زمان بر هست.این چماق اختلاس رو زمانی بکوب به سر بقیه که برخوردی با افراد متخلف انجام نشه.
  یکجا هم دوستی حرف از خانه چند میلیاردی رییس جمهور زد.بهتره کمی تامل کنید و علت مهاجرت رییس جمهور از خانه قبلی خود به منزل جدید را بررسی کنید. هر چند ۶۵ میلیارد ایشون خیلی جالب بود.بد نیست منطقه سکونت فعلی رییس جمهور و متراژ رو هم بررسی کنید تا به عدد واقعی برسید نه اینکه همینجور عدد بدیم.

  [پاسخ]

 14. رضا گفت:

  اوه اوه. آقا اینجا رو :

  بالاترین: پیشنهاد کاربران شبکه های اجتماعی ایران در همراهی با معترضان وال استریت:”خیابان فردوسی” را اشغال کنیم!

  روز یکشنبه ۲۴ مهر برخی کاربران شبکه های اجتماعی برای همراهی با جنبش وال استریت و دیگر جنبش هایی که در اعتراض به نابسامانی های اقتصادی پدید آمده است پیشنهادی را مبنی بر حضور و تجمع اعتراضی در مقابل بانک مرکزی مطرح نمودند ، در این پیشنهاد آمده است :« پیشنهاد می شود در اعتراض به فروپاشی اقتصاد ملی و فسادهای کلان بانکی حرکتی ایجاد شود به اسم “خیابان فردوسی” را اشغال کنیم تا نارضایتی مردم کشور ما نیز از این فسادها و نابسامانی های اقتصادی مشخص گردد

  : )))

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۷:

  ضمن احترام به همه بچه ها، اگر قراره توی این تجمع !! بانکهای کشور که مثل قارچ سبز میشن، جمع بشن منم برم!!! والا

  [پاسخ]

 15. رضا گفت:

  من نمیدونم چقدر دوستان به من این اجازه رو می دن یا نه. اینکه بی ربط به متن چیزی رو می نویسم. حالا امتحان می کنم اگر برای کسی زحمت ایجاد کرد یا آقای صفا اجازه ندادن دیگه انجام نمی دم چون اینجا مال همس.

  ظاهراً دقایقی قبل خبری منتشر شده مبنی بر اینکه بان کی مون پرونده اختلاف میان ایران و امریکا در مورد اتهام ترور رو به شورای امنیت ارجاع داده و این رسانه های خبری خارجی دارن خیلی روش مانور میدن. سه نکته در مورد این خبر ضروری هست که بدونید:

  اولا هر سه کشور یعنی ایران و عربستان و امریکا نامه شکایت نوشتن و به مدیر کل دادن و مدیرکل هم طبق یک روال اداری هر سه تا رو نه فقط مال امریکا رو به شورای امنیت ارجاع داده! پس هیچ چیز غیر طبیعی نیست.

  ثانیاً این ارجاع هیچ الزامی برای شورای امنیت ایجاد نمی کنه که اون موضوع رو بررسی کنه. اگر اعضا تشخیص دادن که دور از انتظاره بررسی میشه. ماهانه ده ها نامه اینجوری به شورای امنیت ارجاع میشه . از قضیه فلسطین گرفته تا سایر کشورهای افریقایی… البته یه خوبی داره شاید امریکا مجبور شد یه سندی چیزی رو کنه.

  ثالثاً امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند!‌
  با تشکر : )

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۲:

  با تشکر از شما و همچنین آقای صفا که زیر هجمه توهین ها و فحش ها و کار و بار و زندگی همچنان با سعه صدر ادامه میدهند.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: