وکیلانه » » چرا ما در خصوص تحریم‌ها “تنبان عثمان سازی” نمی‌کنیم ؟!!!
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
چرا ما در خصوص تحریم‌ها “تنبان عثمان سازی” نمی‌کنیم ؟!!!
۲۰ام, آبان ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۲۲]

مخالفین جمهوری اسلامی کلاً ، یک خصوصیتی دارند که من بارها اعتراف کرده‌ام به این ویژگی‌ آنها غبطه می‌خورم. و آن چیزی نیست جز "اعتماد به نفس"! بله؛ مخالفین جمهوری اسلامی، علی‌الخصوص دوستان سبز از چنان اعتماد به نفس عمیقی برخوردار هستند که اساساً گمان نمی‌رود این موضوع در هیچ کجای دیگر لنگه داشته باشد.

این رفقای عزیز و دوست‌داشتنی، در کمترین زمان ممکنه از کوچک‌ترین کاه کوهی می‌سازند که بیا و ببین. حالا بعداً اگر گند موضوع هم درآمد که کی به کیه! خفیف‌ترین واکنش ممکنه را به درآمد گند موضوع هم از خود بروز نمی‌دهند که نمی‌دهند. یعنی خودمانی آن می‌شود اینکه استاد بلامنازع تنبان عثمان سازی هستند. "حالا شما لطفاً این وسط گیر ندهید، کلاً بین مورخین اختلاف وجود دارد که تنبان بوده یا پیراهن"

این موضوع به قدری واضح است که فکر نمی‌کنم نیازی باشد برای آن مصداقی ذکر کنیم. ولی از باب خالی نبودن عریضه می‌توان به‌ آخرین نمونه‌ی آن یعنی  پروسه‌ی "پیمان عارف" اشاره کرد. که جرس گلوی خودش را در اینجا، اینجا و اینجا جر داد که ایها‌الناس چه نشسته‌اید که یک دانشجوی بی‌گناه را به جرم توهین به رئیس جمهور شلاق زده اند خفناً خفنا، و بعد طبیعتاً به دنبال آن وبلاگ‌ها و فعالین در شبکه‌‌های اجتماعی جنبش، به جنب و جوش آمدند و تنبان جمهوری اسلامی را رسماً روی برج ایفل به احتزاز(اهتزاز؟) درآوردند که ای جمهوری اسلامی جنایت کار! (حالا بماند دشمنان خونی دکتر احمدی، تحلیل ارائه دادند که قوه‌ی قضاییه برای بدنام کردم رئیس جمهور، شلاق می‌زند! + )

کمتر از دو هفته‌ی بعد سایت بولتن نیوز، تصویری از حکم دادگاه پیمان عارف را منتشر کرد(+) که نشان می‌داد، علت اجرای حکم  قهرمان جنبش سبز نه  توهین به ریس جمهور بلکه  حمل  11.85 گرم حشیش بوده! و بله، گند قضیه درآمد، اما! قشنگی کار اینجاست، رفقایی که شب و روز در زشتی دروغگویی مطلب می‌نویسند و آخرش هم یادی از میراسیر می‌کنند که "ما با پدیده‌ایی مواجه هستیم که در تلویزیون زل می‌زند و دروغ می‌گوید!" حتی یک ذره، به روی مبارک خود نیاوردند که نیاورند!

حالا حرف من این است، وقتی مخالفین جمهوری اسلامی از کاخ سفید نشین‌ها، تا دست‌بند سبز به دست‌ها، از کوچک‌ترین اتفاقِ حتی دروغ، علیه جمهوری اسلامی جنجال سازی می‌کنند، چرا ما در خصوص مهمترین موضوع این روزها یعنی تحریم‌ها، "تنبان عثمان سازی نمی‌کنیم" و نشان نمی‌دهیم علی‌رغم ادعای غرب، تحریم‌ها دقیقا چه کسی را هدف قرار داده؟

اگر متوجه منظور من نشده‌اید بگذارید مشخصاً مصداق بیاورم:
ببینید در روزهای گذشته دو اتفاق بسیار مهم رخ داد که صددرصد قابلیت "تنبان سازی" داشتند ولی ما از کنار آنها به راحتی گذشتیم. اول خبر موفقیت خلبان شهبازی در مهار مشکل به وجود آمده برای چرخ‌های جلوی هواپیما بود ( + ؛ + ؛ +)، و دیگری خبر نشت بنزین از بال هواپیمای ایران ایر.
برخی معتقدند چون ما گفته‌ایم تحریم‌ها اثری نداشته، پس زیاد نباید روی این نوع خبرها مانور بدهیم. در صورتی که این حرف از اساس اشتباه است. ما معتقدیم تحریم‌ها اثر مورد نظر غرب را نداشته واِلا مگر می‌شود اثری نداشته باشد. اثرش همین است که بجای تحت فشار قرار دادن حاکمیت ایران، جان ملت ایران را به خطر می‌اندازد.
من می‌گویم ما باید بر اساس همین دو اتفاق چهره‌ایی تروریستی از موافقان تحریم علیه ایران، برای داخل و خارج ترسیم می‌کردیم؛ کسانی که کوچک‌ترین اهمیتی برای جان ملت‌ها قائل نیستند!

اصلاً  این بازی با جان یک ملت به کنار،‌ مثلا برداشته‌اند شامپو "هداندشولدرز" را تحریم کرده‌اند! خوب که چه؟ مثلا اگر ملت سدرصحت بزنند و تاس بشوند، حاکمیت ایران دست از برنامه‌ی هسته‌ای برمی‌دارد؟
یا مثلاً محصولات "ژیلت" را بگو. مرد حسابی! این آخوند‌ها خودشان دارند می‌گویند زدن ریش با تیغ حرام است، شما برداشته‌اید "ژیلت" را تحریم می‌کنید که مثلاً هر صبح به صبح حاکمان ایران با مشکل مواجه بشوند؟ یا مثلاً هواپیمایی ایران را تحریم کرده‌اند تا کسی نتواند بجز از طریق سفارت ایران، یا نمایندگی‌ها مستقیم ایران برای ورود به ایران بلیت تهیه کند! 

اگر سری به لیست تحریم‌ها، یا نه! چرا جای دور، سری به بقال سرکوچه‌تان بزنید، متوجه خواهید شد تحریم‌ها دقیقاً چه کسی را هدف قرار داده! و ما دست روی دست گذاشته‌ایم و نشسته‌ایم، دریغ از یک تنبان سازی درست و حسابی!۱۲۲ دیدگاه برای “چرا ما در خصوص تحریم‌ها “تنبان عثمان سازی” نمی‌کنیم ؟!!!”

 1. سلام
  باید این اندیشه های ضد مردمی را جمع کرد با فریاد حقوق بشر این کشورها
  که البته مانعه الجمع به نظر می رسند

  [پاسخ]

 2. اصلاً این بازی با جان یک ملت به کنار،‌ مثلا برداشته‌اند شامپو “هداندشولدرز” را تحریم کرده‌اند! خوب که چه؟ مثلا اگر ملت سدرصحت بزنند و تاس بشوند، حاکمیت ایران دست از برنامه‌ی هسته‌ای برمی‌دارد؟
  زیر و رو شدم از خنده
  شادی روح امام(ره) و شهدا و سلامتی حضرت آقا صلوات

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۵:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۱:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۱۲:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  یه ایرانی پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۰۴:۴۹:

  رهرو شهدا، م.ظاهری و عشقستان،
  بابا دمتون گرم واقعاً اگر خدایی نکرده حمله ای به این خاک بشه شما سه تا چه حقی که بر سر ما ندارین…
  احسنت…
  واقعاً خدا این سبزا رو لعنت کنه که شماها (راستی چه رنگی بودین برادرا؟) دارین با ترجمه حرف حق آقا صفا (مثلاً) از این مملکت دفاع میکنین…
  ظریفی میگفت همه درد سپاه و بسیج اینه که چرا رفسنجانی چی ها و جدیداً احمدی چی ها می خورن ولی ما نخوریم؟
  الله و اعلم…

  [پاسخ]

 3. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  بنده که هر چه بیشتر جلو می رود و پای درس می نشینم بیشتر متوجه می شوم تحریم یعنی چه و استقامت یعنی چه!
  خدا توفیق تنبان سازی به همه ی ما عنایت کند.
  الهی آمین
  یا حق

  [پاسخ]

 4. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر خادمان امام هادی(ع)
  نقش انگشتر مولایمان:
  حفظ العهود من اخلاق المعبود
  میلاد امام علی النقی(صلوات الله علیه) بر شما مبارک.
  یا حق

  [پاسخ]

 5. بیچک گفت:

  سلام و خداقوت
  دو خط اول متن رو که خوندم پیش خودم گفتم آره عین قضیه پیمان عارف که بعد دیدم خودتون همین رو هم مثال زدین

  عالیجنابان سبز انقدر خدای اعتماد به نفسند که وقتی سند رو نشون میدیم که بابا… یارو بخاطر حمل مواد مخدر مجرم شناخته شده .. با اعتماد به نفس باورنکردنی میگن که : کی باورش میشه دانشجوی ممتاز صنعتی شریف از این کارا بکنه .!!!!

  بگذریم
  ولی دیدتون به این مساله برام جالب بود
  واقعا چرا ما در مواضع حق اینجوری نیستیم؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۲:

  سلام
  بله، اما در این یک مورد خاص لااقل فکر می‌کنم هیچ راهی وجود نداشته باشه برای انکار. چون اگر این پرونده سازی یا هرچیزی دیگه بود خود ایشون در مصاحبه‌ ذکر می‌کردن که پرونده سازی شده براش.
  ضمناً ایشون ارشد علوم سیاسی می‌خوندن.

  [پاسخ]

 6. افق گفت:

  سلام
  خداقوت آقای صفا
  عجب اصطلاحی! خیلی جالب بود خداییش..
  یعنی حرف دل ما رو زدید به بهترین شکل ممکن.
  این قضیه اعتماد به نفس هم که دیگه شده روتین! عادت کردیم. دقیقا بخاطر همین اعتماد به نفس هم هست که کلا در تمامی زمینه های علمی، عقلی ، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ، نظامی و قص علی هذا دارای مهارت بسیار زیادی هم هستند ها!

  همین دوتا کشته جنبش وال استریت.. الان بجای اینکه ما بریم مستند و فیلم سینمایی ازش بسازیم، و دقیقا همین پروژه ای که شما فرمودید رو رسما اجرا کنیم، جلو جلو میان یه نمایشنامه ای براش مینویسن که اینا ال بودن و بل بودن!! رو که رو نیست….والا

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۹:

  دقیقاً؛ همین الان یک دوست سبزی داشتند می‌فرمودند اصلا شما می‌دونید اینا چی کار کردن؟ اینا از قوانین و مقررات فدرال تخطی کرده بودن!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۴۸:

  و البته در خیلی چیزهای دیگه هم ساکت بودیم

  فیلمی می دیدم از وقایع عاشورای ۸۸، آقای به شیوه ندا آقا سلطان صورتش پر خون بود
  بعد حین کمک یک کپسولی که ازش خون ترزیق می شد به صورت پیدا شد
  …..

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۱:

  مثال خوبی زدید
  ندا آقا سلطان رو همه می شناسن اما چند نفر فیلم اون رهگذری رو که فقط به جرم داشتن ریش توسط همین جنبشی که ادعای مدنیتش گوش فلک رو کر کرده، لخت مادر زاد شده بود و باهاش عکس می گرفتن رو دیده؟ اصلا چند نفر از وقوع همچین اتفاقی خبر دارن؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۴:

  شما هم مثال خوبی زدید : )

  واقعا چرا انقدر ساده این مسائل نادیده گرفته می شن؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۳:

  شما دستگیر کردن دانشجوی شجاع و چادر کردن سرش را دیده اید ؟ایا این نوعی توهین بر اساس فرهنگ کوچک شماردن زنها نیست ؟
  اگر یکقدم عقب برویید ….خود را میان طالبان می یابید .ژست هم نگیرید و اسم شامپوهای خارجی هم نیارید .حنا را که ازتان نگرفته اند .

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۲:

  نه خوشبختانه! ندیدیم تا حالا.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۴:

  دیدید! دیگه بعد دوسال شناختیم این جماعت رو!
  قوانین فدرال تخطی بشه، باید طرف بخاطرش بمیره.. اما صدر تا ذیل نظام جمهوری اسلامی زیر سوال بره و اصل و فرع قانون اساسی زیر پا له بشه هم هیییییچ اهمیتی نداره! باید ایستاد و به افتخار حریفان قدر سطل های زباله شهر یک کف مرتب زد!!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۹:

  عجب اصطلاحی
  “به افتخار حریفان قدر سطل های زباله شهر”

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۲:

  می شه بفرمایید کدوم کشته ها رو می گید؟ چون تنها خبری که من شنیدم شبیه این در اوکلند کالیفرنیاس که اصلا پلیس اونجا نبوده و دو تا گروه دعواشون شده. چند تا فرق اساسی هم با اتفاقات ایران داره:

  ۱٫ تو ایران هر کسی می تونه تفنگ داشته باشه در نتیجه عجیب نیست تیراندازی در دعواهای شهری بخصوص در شهری مثل اوکلند که یکی از پر خشونت ترین هاست

  ۲٫ تا جایی که من دیدم اتهامی به پلیس نیست و خود معترضین هم نمی گن پلیس نقشی داشته و تحقیقات ادامه داره

  تا جایی که من می دونم در هیچ شهری درگیری بین پلیس یا نیروهای لباس شخصی منجر به قتل نشده و در هیچ شهری هم معترضین اتهام قتل به پلیس نزدن. به هر حال ممنون می شم بگین کدوم ماجرا رو می گین.

  ولی فرض کنیم که شما دارین در باره یه ماجرای دیگه حرف می زنین که من نمی دونم. و بر فرض که همه چیزهایی که شما می گین درسته. خیلی بیجا کردن کشتن. و باید بهش اعتراض کرد و دنبالش رو گرفت. باز یه نفر با شما مخالفت کرد شما می گی همه سبزها اینطورین؟ هر کی بیشتر به نفعتون باشه می شه نماینده همه سبزها؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۲:

  در مورد یک منظورم توی آمریکا بود. یعنی توی آمریکا هر کسی می تونه تفنگ داشته باشه.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۵:

  بیتا خانم، انصافاً اگر در ایران یه همچین اتفاقی می‌افتاد شما اینجوری منطقی برخورد می‌کردید؟ (شما به معنای شمای نوعی رو عرض می‌کنم)
  لطفاً واقع نگرانه به این سوال فکر کنید.
  البته نیازی هم نیست هر حرفی که ما در جواب هم می زنیم الزماً طرف مقابل رو قانع کنه.
  چون خدا رو شکر جایی داریم می نویسم که بیننده کمی نداره و اونایی که بحث های ما رو میخونن خودشون میتونن از حرفها، واقعیت رو برداشت کنن

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۰۷:

  اینکه من چجوری برخورد می کردم خیلی ربطی به اینکه واقعا چه اتفاقی افتاده نداره(من به نظر خودم همینطوری برخورد می کردم.) برای من فرق می کنه که یه کاری رو پلیس یا نیروهایی که از پلیس اجازه دارن انجام بدن، یا آدمهای عادی در دعوای بین خودشون.
  اینکه دیگران چه جوری برخورد می کردن هم خیلی من نمی تونم در باره اش نظر بدم. حرف زدن درباره نوع رفتار “من نوعی” هم به نظر من منجر به کلی سازی های بی مدرک می شه.

  اما همین سوال اتفاقا به شدت در مورد شما و این وبلاگ هم صادقه. وقتی تو ایران یه همچین اتفاقی می افته، شما فرض رو چی می زارین؟ بدون تحقیق به حکومت فحش می دین؟ اینقدر راحت قضاوت می کنین بر ضد حکومتی که طرفدارشین؟ خداییش همین وبلاگ برخوردی که با کشته شدن مردم در سوریه و ایران و آمریکا کرد یک جور بود؟ چرا تو ایران اشکالی نداره یک ساعت بعد از هر اتفاقی بدون هیچ تحقیقی آمریکا و اسرائیل و مجاهدین و سبزها و همه مسئول قتل و غارت می شن، ولی تو سوریه باید صبر کرد و تامل کرد، و تو آمریکا هم در همون یک ساعت باید حکم بر عکس داد؟

  اگه این برخورد من به نظر شما منطقیه، شما عجیبه که جور دیگه ای برخورد کنین.

  به نظر من برخورد منطقی و درست اینه که هر چیزی رو در ابعادی که هست ببینیم. بزرگ و کوچیک کردن اتفاقا بر اساس عقاید شخصی کار درستی نیست. خودم ادعا ندارم که همیشه در این کار موفقم. هر کسی تا یه حدی به سرزمین مادری خودش وابستگی احساسی داره. من همونطوری که می دونم به شخصه نمی تونم کاملا این احساس رو بزارم کنار، از شما هم انتظار ندارم این کار رو بکنین. ولی اینکه آدم چقدر این احساسات رو وارد قضیه کنه به نظرم قابل کنترله. یه ندیده گرفتن ها و بزرگ کردن هایی هست که به نظر من فرای این احساساته و قابل توجیه نیست.

  خلاصه مطلب اینکه شما این دو تا (اتفاقات ایران و آمریکا) رو با هم مساوی می کنین به نظر من کار درستی نیست.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲:

  فکر نمی کنید این اصطلاح “تنبان عثمان” یه توهین به اهل تسنن هست؟ یا فکر می کنید اهل تشیع به خاطر حب علی می تونن هر غلطی که می خوان بکنن؟ یه کم در حرف زدن بیشتر دقت کنید البته اگر شعورتون به این چیزها میرسه.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۹:

  این اصطلاح به وفور در جنوب و خیلی جاهای دیگه حتی در بین سنی ها مصطلح هست و اون عثمان الزماً توهین به عثمان محسوب نمیشه. یک اصطلاح هست فرای از اسامی

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۵:

  چرا فکر می کنی در حدی هستی که در مورد هر چیزی نظر بدی؟
  در حد فهم و شعور خودت حرف بزن.
  اینجوری خودت رو سبک می کنی ها.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۶:

  با عرض پوزش، فکر نمیکنم نیازی به اینهمه تندی باشه، یه حرفی زدن که به نظرم جای سوال داشت و پاسخی هم من دادم که شاید ایشون نمیدونستند.
  درک میکنم طرف مقابل به معنای عام، اونقدر تندی و بی اخلاقی میکنه که شاید واکنشی طبیعی باشه، اما به هر حال ما یه فرق هایی با دیگران باید داشته باشیم .
  لطفا از دست من ناراحت نشید ولی لازمه بگم ما هیچ نیازی به این برخوردهای سلبی نداریم. نهایتاً در مقابل بی احترامی سکوت میکنیم

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۹:

  خوب شما مسلما برای این نوع رفتارتون و این همه کوتاه اومدن مقابل چنین آدمی دلایلی دارید که قابل احترامه. یک روز از ایشون به خاطر کامنتشون تشکر می کنید و یه روز می گید آفرین که فلان حرف رو زدی و یه روز در مقابل بدترین توهین هاشون سکوت می کنید.
  با این حال هیچ دلیل نمی شه همگی ما یک جور نگاه کنیم و یک رفتار رو داشته باشیم.
  از دست من ناراحت نشید اما لازمه بگم اغماض و سکوت در مقابل چنین رفتارهایی تا یه حدش شایسته اس که من تا اون حدش رو بکار بردم و تا چند پست قبل هیچ کامنتی مبنی بر توهین از من ندیدید. اما بیشتر از اون شبیه نوعی خود گول زنی می شه و اینکه بخوایم نشون بدیم خیلی آدم صبور و خویشتنداری هستیم. که کاملا اشتباهه.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۵۹:

  من بحث شخصی نکردم. یک رفتار اسلامی رو که از یه آدمی که میدونم شما هم میشناسیدش یاد گرفته بودم رو الان اینجا توضیحش دادم .
  فکر میکنید این نوع حرف زدن شما در مقابل کسی که صرفاً یک سوال پرسیده کار درستیه؟ مفیده؟ در روشن کردن ذهن و باز شدن گره های ذهنی تاثیر می گذاره؟

  اینکه من به کسی گفتم آفرین یا هر چیزی دیگه هم برای اون بوده که به نظرم اون کار درست بوده. شما هم می تونستید بجای طعنه زدن همون موقع مخالفت بفرمایید و بگید که اون کار اشتباهه.
  در کل ما مخلص شما هم هستیم :) و اگر حرفی می‌ زنم دوستانه اس و به خاطر اینه که یک روش بد رو تذکر بدم انجام ندیم.

  ضمناً من کاری ندارم ولی خود آقای اصلاح طلب میتونه بگه این نوع رفتار من باعث نزدیک شدنشون به من شده یا باعث دور شدنشون؟
  با توجه به اینکه هر چه ما به هم نزدیکتر باشیم حرف همدیگر رو بهتر می فهمیم

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۰۳:

  من هم از حسن رفتار شما تشکر می کنم. و جواب های منطیقیتون رو همیشه می پسندم. اما “من” و دیگر دوستانی که اینجا حاضر هستند. نه جماعت سبز.
  با عرض معذرت باید خدمتتون عرض کنم این رفتار شما هیچ تاثیری در این ها نداره چون دنبال حقیقت نیومدن. فقط به دنبال دشمنی هستند.
  خوشحال می شم یک مثال بزنید در مورد اینکه یک بار منطق شما تونسته این افراد رو قانع کنه یا یک ذره در تفکرشون نرم تر کنه، یا رفتار خوب شما باعث شده این افراد به شما نزدیک تر بشن و توهین هاشون کمتر بشه.

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۰:

  آذرخش عزیز تند نروید که اصلا مناسب شما نیست
  چرا اینقد باجماعت سبز بقول خودتون دشمنید
  نگید که باورم نمیشه
  ببینید من نه از طیف شما هستم نه از اونا
  خیلی وقتا حق با شماست و همینطور خیلی مواقع هم حق با اوناست
  به شما و همه دوستان توصیه میکنم کمی به فکر آخرتتونم باشید
  فکر نکنم امام زمان از حرکات شما راضی باشه در صورتی که شما بیشتر از بقیه دم از تقدس میزنید

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۶:

  جناب بینام شما از تبری و تولی چیزی میدونید؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۴۹:

  همه مردم حدس می زنند که نیات گروهی که خود را به مقدسات مذهبی نسبت می دهند و همه را از ان دنیا بیم می دهند …چیست ؟دوستانی که گاه و بیگاه کلمات عربی هم را وارد فارسی می کنند .
  در پناه اینها چی گیر مردم امد ؟
  به جز اینکه مباحث به دروغ گفتن و فساد مالی رسید .مگر مخالفت مردم با رژیم سابق بر سر چی بود؟
  اون رژیم خود را مذهبی معرفی نمی کرد .حامیانش تمیز مرتب و با سواد بودند و دم از ارتباط با امام زمان هم نزدند .ولی امروز حامیانی که پول و قدرت را به دست اوردهاند علنا می گویند برویید کنار که نوبت ماست .
  نتیجه ادامه بدبختی قشری بزرگ از ایرانیان است که امید به اینده خود داشتند
  امید به قانون داشتند .دوست داشتند امنیتی باشد که فرزندانشان وقتی از خانه بیرون می روند تا برگشت …هر دقیقه تلفن به او نزنند .روزنامه داشته باشند .نماینده واقعی در مجلس داشته باشند .
  قانونی را دوست داشتند که به همه با چشمی یکسان نگاه کند .و خیلی ها سرخورده و نا امید نباشند .
  پس از سالها باید در خیابان و در این دعواهای خودمانی تکلیف انتخابات معلوم شود .
  دیروز در تلویزیون یک پزشک را دیدیم در حال صحبت و قیافه اش نشان می داد که به گروه اقلیت وابسته است .منتظر دیدن دستهایش شدیم .سرانجام انگشتر رویت شد !!!
  خوب این فضا جالب نیست .

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۳۳:

  بله جناب افق
  اگر شما مطمئنید که اولیای خدا و منافق و کافر را درست شناختید پس عمل کنید
  عزیز تو این زمونه تشخیص حق و باطل خیلی سخته
  زمانه ای که همه دنیا رو واسه دنیا میخوان نه واسه آخرتشون

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۳۰:

  جناب بی نام
  ظاهرا شما خوب تشخیص دادید منافق و کافر و اولیای خدا رو. چون متوجه شدید که امام زمان از این کار ناراضی هستند.

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۵۰:

  افق خان طبیعت شما تند رویه
  من گفتم که بدون منطق نمی توان کسی رو رد یا تأیید کرد و باید دست از تعصب های خشک برداشت
  صراط را نباید گم کرد
  صراط به حرف زدن نیست به اعمال انسانه
  از بعد حکومت اسلامی حضرت علی (ع) خیلی ها اومدن و دم از اسلام زدن و برای خودشون طرفدارانی داشتند و دشمنانی
  طرفدارانی که آنها را اولیل الله میدانستند و مخالفانی که انان را فاسق می نامیدند
  ولی این تاریخ بود که ماهیت ها را مشخص کرد
  واسه همین توصیه میکنم چراغ به دست باید حرکت کرد
  چراغ هم اهل بیت (ع) هستن فقط
  مواظب باید بود گول نخوریم
  دجال هم به نام اسلام با مخالفت امام عصر میره و خیلی ها حمایتش می کنن
  پس باید چشم مدل و دیده و عقل گشود عزیز من

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۶:

  جناب بی نام
  تهمت زدن هم جزء آداب دینه؟
  من هم تاریخ خوندم. هم تاریخ اسلام، هم تاریخ ایران، هم تاریخ انقلاب!
  اتفاقا چون اینها رو خوندم الان اینطوری فکر میکنم..
  شما فکر نمیکنید این ژست بیطرفیتون یه ذره یه جوریه..

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۶:

  افق عزیز من قصد تهمت نداشته و ندارم و اگه این حسو دارید یا اشتباهی از من دیدید من پوزش مطلبم
  فکر نمکنم بی طرفی بنده هم یه جوری باشه
  حالا به قول شما این ژست من اگه جوره خاصی هستش خوشحال میشم بهم بگید
  البته ژست اصطلاح مناسبی نیست که شما بکار بردید
  ممنون

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۰:

  وقتی یک تند رو را می بینم که عصبانی می شود و یادش می اید که دیگران باید خفه شوند ….مطمن می شوم دیگر پاسخی ندارد که بدهد .
  باید شرم کرد که اینها ادعای تسلط بر دنیا دارند .کسانی که حتی ظرفیت ساده برای شنیدن حرف دیگران را ندارند ادعای یافتن حقیقت را دارند .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۷:

  با کمال احترام شما این وسط ساکت لطفا!
  وقتی بلد بودی چطور ۴ تا خط بدون توهین بنویسی اونوقت بیا در مورد این حرفا نظر بده.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴:

  در اینترنت و در مباحث هر شخصی معمولا می تواند نظر دهد .مگر شامل ناسزا باشد .بهتر است معانی اینترنت را بفهمید .اینجا فضای واقعی نیست .لذا نرم افزار ها بدینگونه تنظیم نمی شوند .
  سازگاری اصلی است که ایرادی بر هزاران ایراد شماست .نوعی از بالا نگاه کردن به صورت مضحک همیشه در رفتارتان هست .
  مضحک از این جهت که هیچوقت دلیل این بر تری را نفهمیدیم .

  [پاسخ]

 7. افق گفت:

  وای خدا! غذای حضرتی…به به

  [پاسخ]

 8. بیچک گفت:

  ممنون بابت لینک جزوه وال استریت

  [پاسخ]

 9. اصلاح طلب گفت:

  این آقا در تاریخ هفده مهر شلاق خورد، بعد تا دو هفته تمام وب سایت ها پر بود از شلاق خوردن این آقا به جرم توهین به رییس جمهور، حتی خود احمدی نژاد بعد از شلاق خوردن این آقا گفت نباید یک دانشجو رو به خاطر توهین به رییس جمهور شلاق زد!!!!، بعد از یک ماه که آب از آسیاب افتاده و اصلا کسی موضوع رو دنبال نمیکنه یه دفعه در یک سایت نه چندان معروف که احتمالا به غیر از امت حزب الله بیننده ای نداره یک عکس از یک حکم منتشر میشه که حکم این آقا توهین نبوده بلکه حمل حشیش بوده، به نظر شما مشکوک نیست؟
  چرا دقیقا فردای اون روزی که این سر و صداها برپا بود این حکم رو نشد؟ چرا تو یه وب سایت بولتن نیوز که من هیچ وقت اسمش رو نشنیده بودم منعکس شده خب می تونستن تو سایت فارس بذارن که همه ببینن. به نظر شما مشکوک نیست؟
  مسئله اینجاست که این سند برای امثال شما که به بولتن نیوز سر می زنید صادر شده تا دل شما رو خوش کنن که در این نظام برای توهین کسی رو شلاق نمی زنن و البته دل شما هم واقعا با همین چیزها خوش میشه. مگه قضیه ی خانم توحید لو نبود که دل شما به این خوش بود که ایشون رو محکم نزدن.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲:

  دوست خوبم، اولاً که خبر رو منتشر نکرده،‌بلکه تصویر غیرقابل خدشه‌ی حکم رو منتشر کرده، مهمه نیست کی این رو منتشر کرده مهم اینه که اگر این پرونده سازی یا هر چیزی دیگه بود خود آقای عارف در مصاحبه‌شون ذکر می‌کردن که برام پرونده سازی شده. اصلاً این به کنار، الان که مدت‌هاست این منتشر شده و در اکثر سایت‌های اصولگرا هم بازنشر داده شده، چرا هیچ واکنشی نسبت به اون داده نشده؟
  آخه به چه قیمتی چشم روی حقایق می‌بندی؟

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۰۲:

  آقای صفا شما مطمئنی که تحت فشار و یا یا وعده و وعید مصاحبه نکردند

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۳۰:

  اگر اشتباه نکنم شما اصلاً مصاحبه ها و اخبار مربوط به ایشون رو نخوندید.
  ایشون اتفاقاً در اون مصاحبه های بعد از زندان حرف های خیلی صریح تر و بی پروا تری گفتن که ابراز اینکه به من تهمت ناروا زدن در برابر حرفهایی که گفتن هیچه.
  ایشون در چند مصاحبه دیگه هم کاملا در مورد روند پرونده و حتی اجرای حکم حرف زدن ولی کوچکترین اشاره ایی به این ماجرا نکردن . البته خوب طبیعه کی میاد بگه من واسه مواد مخدر اجرای حکم شدم

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۴۵:

  اقای صفا من باید اعتراف کنم که به همراه برخی از هم وطنان مدتهاست که حقایقی را نادیده گرفتیم !
  -اینکه ان دانشجوی هنر که کرد بود و پس از ان اتفاق ناگهات امت بیداری جسدش را بر سر دست گرفتند و او را تا قبرش به عنوان شهید ضد امریکایی تشیع کردند .همین برای یک انسان با هوش کافی است که بفهمد با چه جماعت نازنینی روبرو است .
  جماعنی که فقط خودشان را می بینند .و هر گز نمی خواهند بفهمند که بر روی کره زمین به جز بیداری هم به وجود امده .
  کارهایشان هم خنده دار است .
  یک دفعه همه شان با هم یک چیزی را می گویند .برای مثال در یک اقدام خود جوش اعلام کردند که چشم حسود بترکد که ریس جمهور بیداری اخر جراحی اقتصادی را کردند و الان است که ایران جز ابر قدرت اقتصادی شود !!!
  ولی خبری نشد !شاید جراحی به ان شدت نبوده که صدای بیمار در اید .لذا نتیجه ای هم نداشته .
  الان هم با
  گذشت ان هیاهو ….فقط قدرت خرید مان پایین امد و دقیقا به ورطه فقر سقوط کردیم .
  اقای صفا اینها جز واقعیت ها نیست ؟
  وقتی نفت را فروختند ولی خبری نشد …
  وقتی در کنار شعارهای عدالت (با فتحه بخوانید )کشتی کشتی فساد بیرون می اید …

  وقتی کسی که در حبس است دروغگو خوانده می شود به خاطر اینکه کسی را دروغگو خوانده که امروز از دولتش فساد بیرون می اید ….
  ما هستیم که باید به واقعیت توجه کنیم یا شما ؟

  [پاسخ]

 10. بیتا گفت:

  همان سبزهایی که بهشان فحش می دهید، خیلی قبل از اینکه شما یکهو یادتان بیاید تحریم ها چه فشاری روی زندگی مردم ایران آورده، مرتب دارند با همین مثال ها هر جا دستشان می رسد با تحریم می جنگند. از خانم عبادی بگیر، تا دانشجوهایی که دستشان فقط به بحث های دانشگاهی و تظاهرات اعتراضی در این کشور ها می رسد.
  برای همین است که ما این همه وقت هی گفتیم رفتار بین المللی غیر قابل پیش بینی و منزوی شدن ایران در اثر تحریم ها به ضرر کشور است و آقای احمدی نژادی که شما پرچم صداقتش را انگار قصد ندارید زمین بگذارید جوری حرف می زند انگار تحریم ها هدیه آسمانی است.
  هر روز که یکی از پیش بینی های میرحسین موسوی درست در می آید، شما آمدی بگویی راست گفت ما اشتباه کردین؟ گند دروغ های آقای احمدی نژاد که در می آید، می آیی بگویی دروغ گفت و مظهر صداقت نیست؟ بعد از ماجرای خانم توحیدلو گفتید اشتباه کردیم؟
  آقای رییس جمهور این همه شخصا دروغ گفت معذرت خواهی کرد؟
  رجا نیوز و فارس نیوز و هزار و یک نیوز دیگر را (که خیلی ها فقط کپی پیست همدیگر هستند) می خوانید و باز اعتماد به نفس چنین انتقادی را دارید؟
  کارهایی را آدمها در هر دو طرف می کنند. منتها مقایسه کنی که چقدر در هر طرف ماجرا اتفاق می افتد می بینی که جای حرف نمی ماند. بخصوص که یک طرف ماجرا رهبران و مسئولین و خبرگذاری های رسمی و خبر گزاری های حمایت شونده از طرف سیستم این رفتار را بکنند، ان طرف ماجرا مثالش وبسایت خبری باشد که تحت این همه فشار و بدون هیچ کمکی گاهی اشتباهی هم می کند.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۸:

  یعنی چون دیگران دروغ می گن و معذرت خواهی هم نمیکنن، سبزها هم حق دارن دروغ بگن و معذرت خواهی نکنن؟

  به خدا تا وقتی وضع جامعه ما اینه که به هرکسی بگی چرا اشتباه میکنی بگه چرا طرف مقابل اشتباه میکنه، به هیچ کجا نمیرسیم.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۸:

  اولا که نه خیر. دوما گه در بیشتر مواقع اون چیزایی که اشتباه بوده تصحیح شده. سوما من توضیح دادم که در هر دو طرف هست منتها تعداد و اندازه اش خیلی فرق می کنه. چهارم اینکه کسی که یه وب سایت رو به عنوان “سبزها” معرفی می کنه، با این قاطعیت از این همه فرد و رسانه دروغ ساز دفاع می کنه و حتی درمورد اشتباه های خودش هم معذرت نمی خواد، یه کم عجیبه این اتهام رو به طرف مقابل بزنه و بگه اونا این کارو می کنن ما نمی کنیم.

  قضیه اینجاس که با وجودی که این اتفاق طرف شما خیلی بیشتر می افته، برای شما همه چی استثناس، کسی که اشتباهی می کنه فرد خودسره، و هیچی نشونه کلیت موجودیت شما نیست. ولی در طرف مقابل، هر اتفاقی براتون می شه بهانه کوبیدن “همه سبزها”. کسی تو بالاترین چیزی بنویسه :”سبزها اینطورین” ولی کسی مردم رو کتک بزنه یا تو بازجویی بلایی سر زندانی بیاره فرد خودسره. فارس و رجا نیوز اینهمه خبر سازی و دروغ سازی می کنن و به روی خودشون هم نمیارن مهم نیست اتفاقه ولی جرس که در اکثر مواقع اصلاح هم می کنه دروغ گو اه.

  به نظر من جرس خبرگزاری بی اشکالی نیست (اصلا اگه همچین چیزی وجود داشته باشه). آدمهای جور واجوری هم در سبز ها وجود داردن که من با کاراشون موافق نیستم. و به برخوداشون انتقاد دارم. و حرفام رو هم می زنم در این مورد.

  منتها یه کم برام عجیبه که چطور معیار های آقایون و خانم های اینجا اینقدر یکطرفه و نابرابره در ارزیابی طرف خودشون و طرف مقابلشون. گه از رفتار های مسئولین دولتی و سران نظام راحت می گذرن، نوشته اشتباه یه وبسایت رو می کنن علم یزید.

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۳:

  منتها یه کم برام عجیبه که چطور معیار های آقایون و خانم های اینجا اینقدر یکطرفه و نابرابره در ارزیابی طرف خودشون و طرف مقابلشون. گه از رفتار های مسئولین دولتی و سران نظام راحت می گذرن، نوشته اشتباه یه وبسایت رو می کنن علم یزید.
  ………………………….
  کاملا صحیح اشاره کردید

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۴:

  خانم بیتا
  خیلی جالبه برای من!
  یعنی قبول ندارید نباید تحریم وجود داشته باشه؟ شما میفرمایید چون ما مثل بقیه فکر نمیکنیم باید تحریم بشیم و چون تحریم به ضرر مردم هست، ما باید تابع ابرقدرتهایی باشیم که ما رو تحریم کردند؟!!
  یعنی اگر پرچمی بلند میشه که آمریکا خوشش نمیاد باید ما رو تحریم کنه؟!
  میشه بگید کی گفت تحریم هدیه الهیه؟ کی گفت تحریم تاثیری در زندگی مردم نداره؟
  یعنی واقعا درک این موضوع انقدر سخته؟
  آمریکا حق نداره کشوری رو به دلیل نوع تفکرش و آزادی خواهیش تحریم کنه.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۵۸:

  من واقعا نمی فهمم شما چه جوری نوشته های آدم رو می خونید. به نظرم پاراگراف اول من به اندازه کافی توضیح دهنده رویکرد من به تحریم ها هست.

  به نظر من مسئولین دولتی ایران و رهبر این کشور فرصتهای زیادی داشتن که جو بین المللی رو بر ضد آمریکا و به نفع خودشون بگردونن و به جای ماجراجویی های خطرناک بی معنی، جوری عمل کنن که آمریکا نتونه هر تصمیمی که دلش خواست بگیره و همه اتحادیه اروپا هم پشتش راه بیفتن. همونطور که قبلا در زمان آدمهایی که شما همه بهشون فحش می دین این کار رو کردن.

  ما داریم تو این دنیا زندگی می کنیم. با این کشور ها. و با این شرایط موجود. نمی شه هی هر حرف نا معقولی بزنیم و هر کار بی برنامه ای بکنیم، بعد همه چی رو بندازیم تقصیر اشتباه های بقیه. اگه قرار بودد دیا همه با ما مهربون باشن که دیگه حکومت کاری نداشت. به نفع ایران کردن این روابط و استفاده از اونا وظیفه حکومته.

  شما از یه طرف شعار می دین هیچکی هیچ غلطی نمی تونه بکنه و ما ما آخر اسقلالیم، از اون طرف هر چی می شه بجای اینکه کوچکترین مسئولیتی قبول کنین می اندازین تقصیر دیگران. نمی شه که هر دوی این ها همزمان باشه.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۰:

  خانم بیتا
  ماهمچنان میگیم هیچکی هیچ غلطی نمیتونه بکنه، اما ایستادن پای این حرف، بهایی داره، بهاش همونیه که داریم میپردازیم.

  جو بین المللی چطور میتونه برعلیه آمریکا بشه؟ انشاالله قراره یک سری اسناد ارائه بشه برای این کار. و قطعا تا حدود زیادی کارساز هم خواهد بود. اما در شرایطی که امپراطوری رسانه ها دست همونهاست، کار چندانی از پیش نمیره. وقتی در رسانه های اونها فقط اسرائیلی ها هستن که به دست فلسطینی ها کشته میشن، وقتی مردم عراق از کشته شدن راضی هستن، وقتی هیچ کس به نظام سرمایه داری معترض نیست، وقتی مردم سوریه بر علیه بشار اسد جمع میشن، وقتی جین شارپ مبلغ نافرمانی مدنیه و هزار تا مورد دیگه، و از همه مهمتر وقتی سازمان ملل در دست آمریکاست و از اون هم مهمتر تا وقتی چیزی به نام حق “وتو” وجود داره، این حرف شما مثل شعر یک شاعر امیدواره. همین. نه مثل یک حرفی که قراره در مجامع سیاسی بین المللی مطرح بشه.

  در مورد دولت اصلاحات هم در کامنت دیگه براتون توضیح دادم. این یک خیال ساده لوحانه است اگر فکر کنیم وضع تحریمها و تهدیدها در اون دوره بهتر بود. خانم بیتا! ما اسلام عربستانی و کویتی و قطری نمیخواهیم. ما ترجیح میدیم در صحن سازمان ملل حادثه ۱۱ سپتامبر زیر سوال بره و هولوکاست خدشه دار بشه تا اینکه شعر حافظ و مولانا خونده بشه. هنوز هم برخورد جک استراو و ذلت حسن روحانی توی مغزم، آزارم میده خانم بیتا!

  قطعا و بی شک تحریمها و تهدیدها تقصیر دیگرانه. شما خواب این رو هم نمیبینید که ما بگیم مسئول این مسائل دولت و نظام و رهبرماست. این قلدربازیها نتیجه رفتار کسانیست که خواب کدخدایی دهکده جهانی رو دیدن.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۰:

  تا وقتی آدم به جای کار درست حسابی هی فحش الکی بده معلومه به جایی نمی رسه.

  یهودی ها تا ۵۰-۶۰ سال پیش در آمریکا وضعشون از سیاه پوست ها بد تر بود. بیشتر جاهای عمومی اجازه نداشتن وارد بشن. منتها به جای اینکه بشینن هی فحش الکی بدن، شروع کردن برای منافع خودشون کار کردن. و امروز رسیدن به جایی که ته هر نخی رو می گیری از اسرائیل در میاد. کسی یک کلمه حرف درباره اونهمه بمبشون نمی زنه، مظلوم نمایی هم می کنن در حد خدا.

  شما هی بشین اینجا فحش بده که امپراطوری رسانه ای دارن و بدون تحقیق اتهام بیجا بزن.

  نمونه خیلی ساده اش اینه که دولت آمریکا بعد از این اتهام احمقانه در مورد طرح ترور یه ضربه زیادی خورد. هم در افکار عمومی آمریکا، هم در صحنه بین المللی. منتها وقتی طرف مقابلش ایرانه که هر اتفاقی هر جای کشور می افته در عرض یک ساعت وصلش می کنه به ۱۰۰ تا کشور، قاعدتا مشکلی براش پیش نمی آد. اگه ما بجای اینکه اینقدر الکی ادعای بیخود کنیم، وقتی که حرفمون حقه محکم وا می سادیم نه وقتی حرف بیخود می زنیم، مطمئن باشین وضعمون خیلی بهتر از این بود.

  اگه شما می خوای درباره هولوکاست بشنوی، ما هم می خوایم شرکتهای خصوصیمون بتونن اعتبار بانکی بگیرن.

  این ادعاهای بیخود ذلت رو هم دیدیم و شنیدیم. از رییس جمهوری که در روز روشن از استقبالی که شیراک از خاتمی کرده و عکسش هست دروغ می گه و خودش این همه مورد بی احترامی روسای کشورهاست.

  بچه ۵ ساله هم می فهمه که در برخورد با قلدر محل، باید فکر یه کار هوشمندانه کرد. اینکه هی بری جلوش زبون درازی کنی بعد که کتکت زد بگی تقصیر اونه یه کمی با عقل جور نمی آد.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۵۵:

  این خیلی خوبه که شما برای هرچیزی تحقیق کردید. مثلا اینکه انقدر با تحقیق و دقیق میدونید من اتهام بدون تحقیق میزنم یعنی اینکه شما علاوه بر اینکه به تمام علوم جهان مشرفید، به دانایی و آگاهی و زندگی شخصی افراد هم آگاهید.
  خانم بیتا
  من اتهام بدون تحقیق نزدم. این شمایی که دوست دارید به هر قیمتی پیروز یک بحث باشید. حتا شده با القای این مساله که طرف مقابل شما نااگاهانه و بدون تحقیق حرفی رو زده. نخیر بانو. اینطور نیست. این شمایی که قرار نیست بپذیری. الان در آمریکا داره اتفاقاتی به مراتب بدتر از اتفاقات ۸۸ ایران میفته و شما به جای قبول این قضیه میگید دونفر کشته شدن برای چی انقدر جنجال میکنید! در صورتیکه همه از جنجال رسانه ای ندا آقاسلطان خبر داریم که هنوز هم تموم نشده. اما وقتی شما نمیخواهید ببیینید من چه کنم؟
  شما درباره حق وتو و امپراطوری رسانه ای حرفی نداری بزنی. ظالمانه ترین تصمیم همین حق وتو هست که خیلی از بی عدالتی ها رو بوجود آورده.
  بچه ۵ ساله شاید فکر کنه زبون درازی برای قلدر محل کار درستی نیست. اما یک استراتژی وجود داره به نام ” چیکن استراتژی”. مدلش به این صورته که بطور مثال وقتی یک کامیون و یک فولکس کوچولو در یک جاده تک بانده روبروی هم حرکت میکنن. اون بچه ۵ ساله فکر میکنه فولکس باید بره کنار که این کامیون رد بشه. اما این استراتژی میگه اون کامیون با اینکه به قول شما قلدر محله، اما این احتمال رو هم میده که این فولکس پراز مواد منفجره باشه و با برخورد بهش ممکنه کامیون بره روی هوا. به همین دلیل فولکس و کامیون تا لحظه آخر با سرعت به سمت هم میرن و در لحظه برخورد هر دو نسبت به هم جاخالی میدن. این یعنی فقط اون بچه ۵ ساله فکر میکنه باید فرار کنه اما استراتژیستها به مسائل دیگه ای هم فکر کردن. اگر بخوام در غالب مثال شما بگم میشه اینکه قلدر محل فکر میکنه شاید اون بچه ۵ ساله هه یه نارنجک دستی توی دستش باشه و بندازه به سمتش بخاطر همین بااحتیاط برخورد میکنه.
  خانم بیتا.. بسیاری از حرفها قبل از اینکه من و شما اینجا بشینیم و باهم بحثهای بی نتیجه بکنیم، زده شده و به نتیجه رسیده.
  اون چیزی که شما بهش میگید فحش الکی ما بهش میگیم واقعیاتی که خط قرمز غربه و نباید در موردش تحقیق بشه. اون چیزی که شما بهش میگی زبون درازی یه بچه ۵ ساله ما بهش میگیم هوشمندی استفاده از فرصت صحن عمومی سازمان ملل برای مطرح کردن واقعیات موجود دردنیا.
  سعی کنید این مسائل رو بدون تعصب بهش فکر کنید.

  و البته بعد از همه اینها این مسائل در برابر در خواست شما برای شرکتهای خصوصی قرار نمیگیره. اون کشوری که توهم کدخدا بودن داره کم کم باید با این مساله کنار بیاد که نمیتونه زور بگه. چون اون فولکس کوچولو ممکنه پراز موادمنفجره باشه.
  حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه (نقل به مضمون) فرمودند که ظالم و مظلوم هردو بوجود آورنده ظلم هستند. ظالم بوسیله ظلمش، مظلوم بواسطه سکوتش.
  ما نمیتونیم بشینیم بگیم که چون آمریکا زور میگه و قلدر بازی درمیاره پس ما برای اینکه میخواهیم شرکتهای خصوصیمون اعتبار بانکی بگیرن، چیزی نگیم.
  چیزی که شما بهش میگید رفتار هوشمندانه عملا غیرممکنه. واقعیت دنیا حق وتوئه، امپراطوری رسانه ایه، سازمان ملل و شورای امنیت دکوریه، اینا چیزی نیستن که بشه برای رفتار عقلانی و منطقی روشون حساب کرد. اینا توهمات ما نیستن اینا واقعیتن هرچند شما نخواهید بپذیرید.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۵۸:

  الان در آمریکا داره همچین اتفاقی نمی افته. حرفهایی که شما درباره اتفاقات این روزهای آمریکا می زنین همه اش غلو شده است. بدون توجه به اینکه اصل ماجرا چیه. و این ادعاهای دائم شما رو، من در کمال خوشبینی به جای اینکه بگم دروغ می گین، می گن ادعای بی مدرک.

  برای همه اش هم تا حالا جوابم رو نوشتم. طبق معمول شما جاهای مختلف یه حرف رو تکرار می کنین انتظاردارین آدم بیاد تمام حرفهاشو بنویسه دوباره.

  این استراتژی که شما ازش حرف می زنی، رفتی به کارای آقای احمدی نژاد نداره. که هی می ره جنجال الکی درست می کنه. این استراتژی آقای خامنه ایه که به نظر من بجای بسیار بسیار غلطه چون نتیجه اش تنش دائمه. کاری که کشور های در حال پیشرفت کردن همه اش بر اساس رفع تنش بوده. و این فرض هم که این لزوما به معنای پایین اومدن از اصوله فرض غلط شماس. چون هی اصول رو اشتباه تعریف می کنین. اینکه آقای احمدی نژاد بیخود بره این ور اون ور درباره یه اتفاقی که هنوز ۷۰ سال ازش نگذشته حرف بیخود بزنه اصل اسلام نیست. اسلام ایرانی هم نیست. فقط هزینه اضافیه برای کشور. و حتی به نظرم برای استراتژی آقای خامنه ای.

  کشورهایی که توی این دنیا دارن پیشرفت می کنن دارن در همین دنیا زندگی می کنن. با همین شرایط. این چیزا برای شما شده بهانه مشکلات داخلی. به جای اینکه بشه انگیزه برای پیدا کردن راه حل….

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۱۲:

  اولا در مورد آمریکا، من در مورد دلیل کار حرفی نزدم. من در مورد رفتاری حرف زدم که در برابر معترضین داره صورت میگره. غلو شده نیست. شما میخواهید کوچک ببینیدش. این دردی از شما دوا نمیکنه. تصاویر گویای همه چیزه. مدرک از این روشن تر؟!

  در مورد چی جواب نوشتید؟ مثل همیشه تنها چیزی که میگید همینه. معلومه که ما حرفهامون رو تکرار میکنیم برای اینکه ادعاهای شما دائم داره تکرار میشه.

  این استراتژی که من ازش حرف زدم استراتژی آقای خامنه ای نیست. اصلش که یک استراتژی جهانیه. در مورد رفتار آقای خامنه ای هم، ضمن احترام به نظر شما باید بگم چندان نظرات شخصی افراد که در زمینه کشورداری آگاهی ندارند، اهمیتی نداره. اگر قرار بود نظر اشخاص اهمیت داشته باشه، ۷۵ میلیون نظر وجود داشت که باید طبق اون رفتار میشد. هرچیزی یک قانونی داره. یک اصولی داره. که با توجه به هدف، راهش در پیش گرفته میشه و رفتار میشه.
  در ضمن تنش در جایی ایجاد میشه که نیرویی از بیرون وارد بشه. به نیرویی که از درون در برابر اون نیروی خارجی ایجاد میشه میگن تنش. (قانون فیزیکه) پس تنش سیاسی هم در جایی ایجاد میشه که یک نیرویی از خارج وارد بشه، بعد نیرویی که از درون برای حفظ تعادل ایجاد میشه میگن تنش. و این قطعا هزینه اضافی برای کشور نیست. این یک حرکت دفاعیه و گاهی بعضی رفتارها بر اساس استراتژی “ضربه اول ” صورت میگیره.
  خانم بیتا اینها همه بر اساس اصولی صورت میگیره. اینا نه فحش الکیه. نه حرف بیخود. اینا وجود داره و واقعیه. و باید بگم پذیرش یا عدم پذیرشش چیزی رو عوض نمیکنه.

  در مورد حرف آقای احمدی نژادهم اگر حرف بیخوده، خب چرا نمیذارن بررسی بشه تا اصلش اثبات بشه و آبروی آقای احمدی نژاد هم بره؟ چرا فرصت بررسی نمیدن؟

  میشه بگید چه کشورهایی در این دنیا دارن پیشرفت میکنن؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰:

  این جوابیه که من به مقایسه کشته شدن دو نفر در امریکا با اتفاقات ایران دادم:
  “می شه بفرمایید کدوم کشته ها رو می گید؟ چون تنها خبری که من شنیدم شبیه این در اوکلند کالیفرنیاس که اصلا پلیس اونجا نبوده و دو تا گروه دعواشون شده. چند تا فرق اساسی هم با اتفاقات ایران داره:

  ۱٫ تو ایران هر کسی می تونه تفنگ داشته باشه در نتیجه عجیب نیست تیراندازی در دعواهای شهری بخصوص در شهری مثل اوکلند که یکی از پر خشونت ترین هاست

  ۲٫ تا جایی که من دیدم اتهامی به پلیس نیست و خود معترضین هم نمی گن پلیس نقشی داشته و تحقیقات ادامه داره

  تا جایی که من می دونم در هیچ شهری درگیری بین پلیس یا نیروهای لباس شخصی منجر به قتل نشده و در هیچ شهری هم معترضین اتهام قتل به پلیس نزدن. به هر حال ممنون می شم بگین کدوم ماجرا رو می گین.

  ولی فرض کنیم که شما دارین در باره یه ماجرای دیگه حرف می زنین که من نمی دونم. و بر فرض که همه چیزهایی که شما می گین درسته. خیلی بیجا کردن کشتن. و باید بهش اعتراض کرد و دنبالش رو گرفت. باز یه نفر با شما مخالفت کرد شما می گی همه سبزها اینطورین؟ هر کی بیشتر به نفعتون باشه می شه نماینده همه سبزها؟”

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴:

  درباره اینکه “چرا نمی زارن اصلش بررسی بشه”، قبلا همینجا بحث شده ولی حالا شما چون حافظه اتون یاری نمی کنه دوباره می گم.
  اولا که یه وسیله جستجویی وجود داره به نام گوگل، خیلی راحت می تونین باهاش بفهمین حدودا چقدر تحقیق در مورد هولوکاست صرفا تو این سال ۲۰۱۱ انجام شده.
  دوما شما خودتون خنده اتون نمی گیره یکی الان بیاد بگه کی گفته تو جنگ ایران و عراق کسی کشته شده؟ چرا تحقیق نمی کنین؟ برین یه استاد تاریخ پیدا کنین حاضر بشه براتون همچین تحقیقی کنه. بعد بگین بقیه چرا تو تحقیقاتشون انکار نمی کنن واقعه به این جدیدی رو.
  و آخر هم اینکه، خب برین بررسی کنین. کسی جلوتون رو گرفته؟ چه کار علمی کردین که بر اساسش بر خلاف حرف همه جامعه آکادمیک تاریخ حرف می زنین؟ آقای احمدی نژاد چه تحقیقی کرده؟ مگه مسخره بازیه آخه همینطوری شکمی هر چی می خواد بگه؟

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۳۷:

  و در آخر هم اینکه، خوبه باز اذعان کردین نظر مردم براتون مهم نیست در تصمیم گیری در مورد چنینی سیاست های بزرگی که سرنوشت همه رو به بازی می گیره.

  حرفتون درمورد تنش هم به نظر من ربطی به موضوع نداره.

  درباره آمریکا هم، من باز حرف خودم رو تکرار میکنم که این ادعاهای شما درست نیست. ولی جالبه که تصاویر فقط بعضی وقتها گویاس. اگه به ضرر مخالف شما باشه. اگه نه تصاویر برخورد حکومت ایران با معترضینش پشیزی ارزش نداشت برای درک واقعیت…

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۰:

  در مورد قتل، آیا در جریان قتل ندا آقا سلطان اثری از حضور پلیس، نیروهای نظامی یا به قول شما لباس شخصی ها دیده شد؟ صحنه ای که از چند زاویه فیلمبرداری شده بود و ما دیدیم اثری از این موارد نبود و ما ندیدیم. حالا اگر در فیلمهای شما اثری از اینها بود به ما هم بدهید شاید قانع شدیم.
  والبته من نمیدونستم اینکه در کشوری داشتن اسلحه آزاده، دلیل عقلی خوبیه که در یک تجمع اعتراض آمیز کسی کشته بشه!! یک کم انصاف در بحث!

  خانم بیتا! خودتون رو نزنید به اون راه. بله. در مورد هولوکاست در همین ۲۰۱۱ شاید چندین تحقیق انجام شده. اولا چرا در ۲۰۱۱؟ ثانیا کدوم یکی از این تحقیقات در مجامع بین المللی مطرح شده و بررسی شده؟ ثالثا چه کسانی این تحقیقات رو انجام دادن و نتایجش چی بوده؟ رابعا اگر نتیجه تحقیق چیزی نبوده که غرب انتظار داشته، با محققینش چه برخوردی شده؟
  مثالتون در مورد جنگ ایران و عراق هم کمی خنده دار بود. خودتون یه کم بهش فکر کنید شاید متوجه شدید مثال خوبی نزدید.
  خوبه که براتون قبلا گفتم که دست بردارید از اتهام زنی توخالی. یعنی چی شکمی؟! این شمایید که عادت کردید به روی هوا حرف زدن. شما دو تا نظریه بلد نیستید میایید شروع میکنید نظر دادن راجع به همه چیز. به این میگن شکمی حرف زدن. یه کم بشینید با خودتون خلوت کنید دو دقیقه فکر کنید ببینید آقای احمدی نژاد رفتن توی صحن سازمان ملل شکمی حرف زدن؟ اگر اینطوره چرا انقدر همه شون دستپاچه شدن؟ چرا وقتی مساله ۱۱ سپتامبر مطرح شد، اوباما شخصا با بی بی سی فارسی مصاحبه کرد؟ خانم بیتا این حرفهای شماست که شکمیه. خودتون رو زدید به اون راه و فکر میکنید اگر شما نبینید بقیه هم نمیبینن. نخیر. لطفا بیدار بشید. دنیا اونطوری نیست که شما بهش نگاه میکنید.

  من گفتم نظر مردم در تصمیم گیری مهم نیست؟ خانم بیتا شما میخونید مطالب رو؟ شما گفتید استراتژی آقای خامنه ای به نظر شما درست نبوده. گفتم چندان مهم نیست کسی که سواد استراتژیک نداره، چه نظری داره. اگر اینطور بود ۷۵ میلیون نظریه استراتژیک برای هرکاری مطرح میشد. سعی کنید مطلب رو خوب بخونید و منظورش رو بگیرید. اینطوری صحبتها بهتر پیش میره.
  مردم برای اعلام نظرشون، میتونن در انتخابات شرکت کنند. کمااینکه در این سی و چند سال، سی و چند انتخابات برگزار شده و عموما با درصد بالای مشارکت مردمی انجام شده و همیشه مردم نتیجه انتخابات رو پذیرفتن. چه به نظرشون نزدیک بوده، چه نه.

  در مورد تنش، اگر معنی تنش رو بدونید خیلی بهتر از این کلمه استفاده میکنید. اینطوری در هرجایی از این کلمه استفاده نابجا نمیکنید. مثل آقای خاتمی که بدون اینکه بدونه کلمه “بحران” در علوم سیاسی به چه مرحله ای گفته میشه، در هر ده سخنرانیش حداقل ۵ بار میگفت کشور در مرحله بحرانه. کلمات با مفهومشون، جای خودشون رو دارن.

  در مورد برخورد با آمریکا هم شما مختارید که نظرخودتون رو داشته باشید. این حق طبیعی شماست. تصاویر همیشه گویاست. هم در آمریکا، هم در ایران. در آمریکا من نمیبینم مردم بریزن بانک آتش بزنن، مسجد آتش بزنن، به پایگاه نظامی حمله کنن، مامور گارد ویژه رو با لباس گارد، تا سرحد مرگ بزنن و رفتارهایی از این دست. شما قبول کنید یا نه، در آمریکا مردم حق ندارن به پلیس دست بزنن. چه برسه کتکش بزنن. لطفا دقت نظرتون رو بیشتر کنید. اگر اتفاقاتی که در ایران افتاد، در آمریکا میفتاد قطع به یقین تانک توی خیابون بود. مثل انگلیس که با وجود رفتاربسیار آروم مردم، باز هم تانک توی خیابونها مستقر شد. خانم بیتا حضور تانک در خیابون، مفهوم بزرگی پشتش داره.
  اما در ایران با وجود همه این رفتارها، باز به بهترین شکل با مردم معترض که آشوبگر هم بودن، برخورد شد. کلاه خودتون رو قاضی کنید. مردمی که چادر زدن توی خیابون نشستن، به راحتی کتک میخورن، بدون اینکه کاری کرده باشن. از طرفی وقتی پلیس بهشون نزدیک میشه، دیگه هیچ حرکتی نمیکنن. نه اینکه وقتی مشغول تخریب اموال عمومی و آسیب رسوندن به اشخاص هستن و پلیس به اونها نزدیک میشه، دسته جمعی بریزن سر پلیس و تا جایی که میشه بزننش. این دو نوع رفتار در تصاویر کاملا واضحه. چه شما بپیذیری چه نه!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۳۸:

  درباره قتل توی اوکلند، در تمام شهرهایی که این اعتراضات در جریانه مردم توی یه محوطه عمومی چادر زدن و شبها همونجا می مونن. اینطوری نیست که صبح تا شب تجمع باشه. پلیس هم نیست اون دورو ور. این اتفاق در شب افتاده. خود این آدمها به پلیس اتهامی نزدن. شما آخه چی می گین؟ مردمی که اونجا بودن نمی فهمم شما از اینجا حکم می دین؟ فرقش با قضیه ندا رو واقعا نمی فهمین؟

  درباره هولوکاست هم حرفاتون اینقدر بی معنیه که من دیگه جوابی نداریم. فقط بگم که سرچ گوگل رو سالش رو خودتون می تونین انتخاب کنین. من ۲۰۱۱ رو مثال زدم. فکر نمی کردم همچین چیزی هم احتباج به توضیح داشته باشه.

  آمریکایی ها وقتی حرف بی خود درباره ایران می زنن مگه ایرانی ها جواب نمی دن؟ مگه قضیه طرح ترور حرف مفت نبود؟ چرا این همه از ایران بهش جواب دادن؟ این معنیش درست بودن حرفه؟ آخه خودتون خنده تون نمی گیره از این استدلالا؟

  در مورد آمریکا هم باز شما دارین حرف خودتون رو تکرار می کنین، منم حرفم همونه.

  فقط دفعه دیگه که خواستین به کسی بگین “شما ایران نیستی نمی فهمی” یادتون بیاد درباره اتفاقای آمریکا با چه اعتماد به نفسی نظر دادین، شاید در حرفتون تجدید نظر کردین.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۴۶:

  خانم بیتا میشه بگید من کجای حرفم گفتم کار پلیس بوده؟ اتفاقا من شباهتش رو گفتم که کار پلیس نبوده. شمایید که ظاهرا شباهتش رو نمیفهمین.

  حرف من بی معنی نیست. شما قصد ندارید معنیش رو بفهمید. من یاد گرفتم برای پذیرش هر موضوعی ۶ تا سوال بپرسم. بعد از جواب اون سوالها نتیجه بگیرم. اینکه شما بگید بی معنیه، غیر از اینکه منطق خودتون رو نشون میدید درد دیگه ای از شما دوا نمیکنه. اینهمه پژوهشگر توی دنیا در مورد این موضوع شبهه ایجاد کردن. جالبه که شما دوست دارید با قدرت از این قضیه دفاع کنید.

  در مورد اتهام ترور سفیر عربستان هم شما مثل اینکه خوابید؟ ندیدید دارن قطعنامه صادر میکنن؟ شما ظاهرا کلا چشماتون رو روی همه چیز بستین. جنگ افغانستان از همچین چیزی شروع شد. جنگ عراق از یک اتهام هرگز اثبات نشده شروع شد. و حالا پررو پررو میان میگن ما از اول بر اساس یک گزارش اشتباه به عراق حمله کردیم. اصلا سلاحی وجود نداشت!!! اونها قرار نیست اتهامی که میزنن اثبات کنن. کاری که میخوان انجام میدن. انقدر ساده انگارانه با این قضیه برخورد نکنید. شما میتونید بخندین از این استدلال. ولی ما ترجیح میدیم بررسی کنیم به جای اینکه با خیال خوش بشینیم و بخندیم. شما چند دقیقه به این فکر کنید چرا اوباما خودش اومد و راجع به این قضیه توضیح داد. و مهم تر از اون بشینید دلایلی که مطرح کرد رو مطالعه کنید. ضرر که نداره. نتیجش رو اینجا هم که نوشتین مهم نیست. من از شما انتظار چنین کاری ندارم.

  منم گفتم شما مختارید نظرتون رو بگید و انتخاب خودتون رو داشته باشید. قضیه آمریکا و ایران و معترضانش و برخورد دولتهاش، کاملا واضح و روشنه. شما اگر رفتار دو گروه معترض رو باهم مقایسه کنید و کمی هم انصاف داشته باشید، شاید به نتیجه دیگه ای برسید. منم وظیفه ندارم با شما بحث کنم که قانع شید. واضح و روشن دو مورد رو با هم مقایسه کردم.

  من نه در مورد علت اعتراضات نظری دادم، نه در مورد حرف مردمشون، نه در مورد اینکه کی ساندیس گرفته کجا جمع شده، نه در مورد اینکه جمعیت ۹ دی و ۲۲ بهمن و استقبال قم و کرمانشاه و یزد مهندسی شده بوده و اینا. خانم بیتا اینکه یه جوابی بدید و رد شید درست نیست. ما اگر میگیم خارج از ایران نمیتونه نظر بده، در مورد افکار مردمه، وگرنه رفتاری که ششصدتا دوربین داره نشون میده که نمیشه کتمان کرد. شما هم یه کم دست از این تعصب بردارید، شاید در قضاوتهاتون تجدید نظر کردید.
  در ضمن اونی که خیلی اعتماد به نفس داره، فکر نکنم ما باشیم.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۵۱:

  آقای محترم،
  فرق قضیه ندا اینکه که در ابران بسیج و نیروی پلیس فقط اسلحه دارن. مردمی که اونجا بودن به بسیج مظنون بودن. وسط یه سری تیراندازی و قتل و ضرب و شتم دیگه از وسط پلیس بوده. صد ها نفر دستگیر شدن و آزاد نشدن. شما به نظرت اینا مهم نیست نباشه. ولی این ادعا که این شبیه دعوای دو نفر آدمه که هیچ کس هم هیچ شکی به چیز دیگه بودنش نداره ادعای عجیبیه.

  درباره هولوکاست، اگه این همه پژوهشگر ابراز شبهه کردن شما پس حرفتون چیه؟ بالاخره تحقیق شده یا نه؟ این همه تحقیق در مورد این قضیه هست. شما یا اونا رو قبول داری، یا نداری باید بری تحقیق درست حسابی بکنی بیای نظر بدی.
  راستی، اون وسط تحقیقاتتون اگر وقت کردین یه سری هم به اعدام های سالهای ۶۰ بزنین.

  شما ادعا کردین که چون دیگران به حرفهای احمدی نژاد جواب می دن، یعنی راس می گه. منم گفتم اینطور نیست و هر کشوری به ادعاهای بی خود بی ربط درباره خودش جواب می ده. شما یهو بحث رو عوض می کنی که نه خیر ما به یه دلیل دیگه جواب دادیم. خب پس می شه دلیل های دیگه هم وجود داشته باشه. جواب دادن یه کشور لزوما معنیش قبول اتهام نیست.

  درباره ایران و آمریکا هم نظرات ما خیلی بیشتر از اون متفاوته که اداه این بحث فایده ای داشته باشه.

  بازم جالبه که ششصد تا دوربین رو نمی شه کتمان کرد، ولی اینقدر توی ایران اختلاف نظر وجود داره سر اینکه چه اتفاقی افتاد ۲ سال پیش.

  درباره نظر دادن هم، هم تاحالا همچین نظراتی اینجا ندادم (درباره ساندیس و…) ولی بارها شنیدم که ایران نیستی نمی فهمی
  .منم دلیلی نمی بینم اعتماد به نفس نداشته باشم چون معیارهام در بحث ، بر عکس شما، برای خودم و مخالفم متفاوت نیست.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۵۵:

  اهان بسیج و نیروی انتظامی! بعد اونایی که ما میدیدیم اسلحه داشتن و بسیج و نیروی انتظامی هم نبودن، روح بودن؟ انقدر سعی نکنید واقعیات موجود رو کتمان کنید! خیلی اتفاقات در سال ۸۸ افتاد که قانونی نبود! با اعلام این مساله که داشتن اسلحه در ایران قانونی نیست، پس کار پلیس بوده چیزی ثابت نمیشه.
  خانم محترم! اینکه شما قتل دونفر آدم رو در جمع معترضین به دعوای دونفر تعبیر میکنید، یک نوع به خواب زدن خودتونه. با این توجیه که اونجا داشتن اسلحه آزاده. خیلی جالبه که یک رفتار غلط رو با یک رفتار غلط تر توجیه میکنید.
  و اینکه میشه این جملتون رو ثابت کنید؟ ” وسط یه سری تیراندازی و قتل و ضرب و شتم دیگه از وسط پلیس بوده. صد ها نفر دستگیر شدن و آزاد نشدن.” لطفا نگید همه میدونن، بارها گفتیم دیگه نمیگیم. و از این جملات.
  تا جایی که من یادم میاد جایی که ندا آقاسلطان به قتل رسید هیچ پلیسی وجود نداشت. شما اگر دیدی به ماهم نشون بده لطفا!

  در مورد هولوکاست شما اصلا خودتون متوجه حرف خودتون میشید؟ من در سیر همین کامنتها چی گفتم؟ گفتم تحقیق زیادی شده، اما در مجامع تصمیم گیرنده جهانی اجازه مطرح شدن نداره! اون جاهایی که تصمیم میگرن که به خاطر اینکه هیتلر یه روز یه سری یهودی رو کشته، حالا عربهای فلسطین باید تاوان بدن. یا جاهایی که تصمیم میگیرن آلمان اگر در جمعی هست، باید بشه پنج بعلاوه یک نه شش. خانم بیتا! چند تا محقق هولوکاست بخاطر بیان نتیجه تحقیقشون زندانی شدن؟ از کار برکنار شدن؟ اون آزادی بیانی که کاریکاتور پیامبر ما رو مجاز میدونه، در این قضیه کجاست؟ خانم محترم، فهم این مطالب انقدر سخته؟!!

  اعدامهای سال ۶۰ هم دستاویز خوبی برای فرافکنی و فرار از پذیرش واقعیت نیست. میشه شباهت اون اعدامها رو باقضیه هولوکاست به من بگید که یه دفعه این وسط مطرحش کردید؟!! شماهم میتونی یه سری بزنی به کشورهایی که اعدام در ایران رو زیر سوال میبرن و درست در همون زمان فردی رو به جرم اثبات نشده اعدام میکنن.

  من متاسفانه متوجه منظورتون از پاراگراف سوم نشدم.

  در مورد آمریکاهم طبق معمول جایی که دیگه دلیلی برای ادامه بحث پیدا نمیکنید ترجیح میدید خیلی یکطرفه بحث رو بی فایده تشخیص بدید! این عجیب نیست .. آمریکا چیزی نیست که قابل دفاع باشه.

  خانم بیتا باور کنید خیلی سخت نیست درک چیزی که گفتم. رفتار رو دوربین ضبط میکنه، افکار رو نه! سخته درک این موضوع؟ من در مورد رفتار معترضان و برخوردی که شده گفتم. شما گفتید دیگه نگید خارج ایران نشستی نظر میدی. منم گفتم ما در مورد طرز فکر مردم اونجا نظر ندادیم. در مورد رفتار حرف زدیم. همین! رفتار رو میشه ضبط کرد، افکار رو نه!

  چه طوریه که شما گاهی میشید نماینده یه تفکر گاهی میشید شخص؟! میشه تکلیف ما رو روشن کنید؟
  شما کسی هستی که خیلی راحت بدون اینکه من رو بشناسید به من تهمت ادعای بدون تحقیق میزنی، یا مثلا میگید اینقدر اختلاف نظر در مورد قضایای دو سال قبل وجود داره، اینا میشه حرفهایی شبیه “اونا ساندیس گرفتن، اونا مهندسی شدن..” شکل جمله زیاد مهم نیست. مهم بطن کلامه که خالی از حقیقته.

  مطمئنید متفاوت نیست؟ اتفاقا من در مورد شما و گروه همفکرانتون اینطور فکر میکنم که هرجاهرچی به صلاحتونه میپذیرید نه چیزی که درسته. این اعتماد به نفستون هم باعث میشه با کمترین حد سواد در یک زمینه، در اون زمینه بیشترین نظریه رو صادر کنید. عموما در بحث با همفکران شما با جملاتی از این دست زیاد برخورد میکنیم: به نظر من، همه میگن، ما میگیم، به نظر ما، طبق نظر فلان شخص که معلوم نیست چیکاره هست، کم پیش میاد ببینم از همفکران شما کسی بگه مثلا طبق نظریه فلان! این تنها و تنها ناشی از اعتماد به نفس کاذبیه که طیف همفکران شما دارن.

  در ضمن خانم بیتا! این بحث داره به جدل بی مورد تبدیل میشه. لطفا اگر در ادامه بحث میتونید چیزی خارج از نظر شخصیتون بگید، بفرمایید. وگرنه من دیگه ادامه پاسخگویی به جملاتی نظیر “به نظر من” یا ” من نگفتم، یکی دیگه گفت” رو مناسب نمیبینم.
  اگر مطلب قابل استنادی دارید بفرمایید که بحث ادامه داشته باشه.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۲:

  آقای محترم. شما حرفهایی که اینجا می زنی بدون مدرکه. هیچ کسی در خود شهری که دو نفرتوی کشته شدن این ادعای شما رو نداره. همه می گن دعوا بوده. یک نفر تاحالا حرف دیگه ای نزده. شما واسه خودت قصه می بافی بعد می گی من باید شما رو بشناسم تا بگم این ادعا ها بیخوده یا نه؟ چه ربطی به شناختن داره؟

  درباره هولوکاست هم بالاخره تکلیفتون رو روشن کنین. اتفاق نیافتاده؟ با تصمیم گیری کشورها غلطه؟ یا چی؟ همون آقایونی که تو کنفرانس ضد هولوکاست ایران از آمریکا و اروپا شرکت کردن از زندان پاشدن اومدن؟ بعدم برگشتن زندان؟

  اعدام های شصت رو هم واسه این گفتم که بفهمین باز چقدر معیار هاتون برای خودتون و دیگران فرق می کنه. بقیه رو متهم می کنین که چرا تحقیق نمی کنن، ولی به ایران که می رسه احتیاجی نیست. شمایی فرافکنی می کنی که به جای جواب به هر انتقادی می گی جاهای دیگه هم همینطوره. اینم شد دفاع؟ هر کاری یه سری آدم جاهای دیگه کردن باید تو ایران هم بشه؟ شما این همه انتقاد می کنی به همه کشور های دنیا، بعد که موقع خودت می رسه دفاعت از ایران اینکه که بقیه هم همینطورن؟

  من تاحالا خودم رو نماینده تفکری معرفی نکردم. بیخود حرف تو دهن من نزارین.

  جالبه حرفهای من نظر شخصیه حرفهای شما که فقط هی یه چیز رو تکرار می کنین و در جواب منم می گین حرف بیخود می زنی “چیزی خارج از اون”.

  به من تهمت می زنین، بعد که من بهتون یادآوری می کنم من تابحال چنین حرفی زدم می زنین به کوچه علی چپ. دست پیش رو می گیرین که پس نیافتین.

  این نظر شخصی شماس که این تظاهرات ها شبیه همه. که در ایران کسی کشته نشده. که کسی زندان نیست. که کسی کتک نخورده. اون وقتی که گذاشتین فیلم های آمریکا رو نگاه کنین، و به نظر میاد فیلمهای حمله تظاهر کنندگان به پلیس رو ندیدن، بزارین دوباره فیلمهای سال ۸۸ رو نگاه کنین.

  این همه اختلاف نظر رو وقتی ندیده می گیرین و یه جوری حرف می زنین انگار نه انگار این همه مردم این کشور چه بلاهایی سرشون اومده این چند سال، دیگه چه حرفی باهاتوم می شه زد؟ عجیب هم نیست که بیفتین رو خط
  محض اطلاعتون هم بنده هم در ایران در تظاهرات شرکت کردم و کتک خوردم و باتوم خوردم، هم به اندازه کافی دم در اوین رفتم سراغ دوستان و خانواده، هم در دو شهر آمریکای شمالی در تظاهرات اشغال وال استریت شرکت کردم و برخورد پلیس رو دیدم.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۷:

  برای بار آخر هم می گم. من در مورد افکار مردم حرف نمی زدم وقتی بارها و بارها بهم گفتین در این وبلاگ اینجا نیستی نمی فهمی. در مورد برخوردی که باهاشون می شه حرف می زدم.

  شما هی طبق معمول حرفهای من رو بپیچون و ژست حق به جانب بگیر ایشالا دوستانتون که اینجا رو می خونن هم خوشحال می شن.

  خداحافظ شما.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۵۴:

  به شما توصیه میکنم یکبار کامنتهای همین بحث دو نفری رو از اول تا آخر یه مرور کنید. بد نیست.
  بعد هم خیلی دوستانه، از شما میخوام کاری که خودم انجام دادم رو انجام بدید. یکی کتاب ” پروتکلهای دانشوران صهیون” رو بخونید. یکی هم کتاب” شوالیه های ناتوی فرهنگی”. دید آدم رو خیلی باز میکنه. هر دو کتاب مستنده. بدون جهت گیری. البته کتاب دوم در پاره ای موارد جهت گیری داره. اما میشه نادیده گرفت و مستنداتش رو خوند.
  با عصبانی شدن بحث پیش نمیره. شما در بحث بالا، فقط نظر در مورد دونفری که کشته شدن (که البته الان بیشتر شدن)، رو بخونید و فقط در همین مورد ببینید چقدر حرفهای من رو به نحوی که خواستید برداشت کردید و جواب دادید. آخرش هم نخواستید منظور اصلی من رو متوجه بشید.

  در مورد هولوکاست: نه اونهایی که زندان بودن نیومدن . یک عده دیگه اومدن. ولی بازهم نخواستید متوجه منظور من بشید. من میگم اجازه مطرح شدن نتایج تحقیقات در مجامع تصمیم گیری داده نمیشه. خانم بیتا خیلی روشنه. خیلی.

  من نمیدونم شما چرا باتوم خوردید و دم در اوین رفتید، ما نرفتیم. به جاش ما توی جنگ کشته دادیم . الان هم نشستیم توی ایران و داریم زندگی میکنیم. کم و کاستها رو هم براش تلاش میکنیم.
  از افتخارات من حضور در تظاهرات ۸۸ نیست، حاضر بودم، دیدم، اون زمان من مجبور بودم در خیابونهای تهران باشم، در انتخابات حضور فعال داشتم، در تبلیغات قبلش حاضر بودم. و به همین دلیل کسی نمیتونه دروغهایی که وجود نداشته رو به خورد من بده. عموما اتمسفر محیط روی من تاثیر چندانی نداره. اولین روز بعد از انتخابات ساعت ۸ جلوی در دانشگاه تهران بودم. من اولین جرقه های آشوبها رو دیدم. بخاطر همین تحت تاثیر بعضی مظلوم نمایی ها قرار نمیگیرم.

  و باز هم به شما توصیه میکنم وقتی کسی با شما صحبت میکنه، سعی کنید حرفش رو بفهمید. من شما رو نپیچوندم. خیلی منطقی برای شما مثال میزنم. شمایی که با بحثی مثل اعدامهای ۶۰ قصد فرافکنی در بحث رو دارید. به این میگن پیچوندن خانم بیتا.

  و البته من خوشحال میشم اگر دوستانم از خوندن این بحث خوشحال بشن، ولی هدف من از این بحث این نبوده، نیست و نخواهد بود.
  باز هم میگم، کمتر عصبانی بشید.
  ضمنا انشاالله قطعنامه ای که در مورد ترور سفیر عربستان انجام شد رو دیدید؟!

  یاعلی

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۳:

  این دومین باره که توی این وبلاگ این توهین به من می شه.

  من خانواده شهیدم. خانواده جانبازم. و خانواده آزاده.
  من هم قبل انقلاب پشت د رهای زندان ها بودم، هم بعدش.
  فرقش اینه که برعکس شما این چیزا رو انحصاری خودم نمی دونم.
  و فرض نمی کنم مخالفم این کارا رو نکرده.

  حالا برین ببینین کیه که نشناخته نظر می ده.

  نه دفعه پیش کسی از من بابت این ادعا معذرت خواهی کرد، نه از شما انتظار دارم همچین کاری بکنین.

  همونطور که پشت سر هم حرفهای من رو عوض می کنین و وقتی توضیح می دم هم باز حرف خودتون رو تکرار می کنین.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۵:

  عجب!
  توهین؟
  جان دلم! چرا از حرفی که خودتون در مورد خودتون میزنید ناراحت میشید؟!
  من نظرم رو در مورد حرفی که خودتون زدید گفتم. خانم عزیز! من در مورد شما که نباید تحقیق کنم. من نهایتا در مورد تفکر شما باید تحقیق کنم. شما بی اینکه کسی رو بشناسید، تهمت میزنید. اما من عین حرف خودتون رو نوشتم. چرا به شما برخورد؟!! شما از حرف خودتون هم ناراحت میشید؟!! این الان افتخار شماست که هم قبل از انقلاب زندان بودید، هم بعدش؟! باشه. بهش افتخار کنید! من مشکلی ندارم با این طرز فکر شما. راحت باشید.
  منم هم خانواده جانبازم، هم شهید، هم آزاده. قبل از انقلاب زندان رفته زیاد داریم، بعدش نه! چیزی رو هم به انحصار خودمون در نیاوردیم.
  گفتم لطفا بحث رو شخصی نکنید. گوش نمیدید!
  گفتم لطفا اگر برای ادامه بحث چیزی غیر از ” به نظر من” دارید، بفرمایید. شما کلا بحث رو شخصی کردید. همه بحث رو گذاشتید کنار اومدید با شخصی کردن بحث، به چی برسید؟
  لطفا سعی کنید اگر برای بحث حرفی ندارید، چیزی ننویسید. مشکلی پیش نمیاد.

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۰:

  آقای محترم.
  برای بار هزارم. من بر اساس ادعای شما در مورد اتفاقاتی که داره توی آمریکا می افته گفتم حرف بی مدرک می زنین. هنوزم می گم. این نیازی به شناختن نداره.

  شما ادعا کردی از رو فیلم می شه فهمید همه جا چه خبره، منم گفتم نه خیر نمی شه. شما می گی از رو فیلم فهمیدی آمریکا چه خبره، منم گفتم منم تو هر دو تا کشور در تظاهرات شرکت کردم و دارم نظر می دم. بر عکس شما هم نمی گم همه چی معلومه و بدیهیه.

  بعد شما یهو برگشتی می گی:”به جاش ما تو جنگ کشته دادیم.” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! همونطوری که قبلا هم توی این وبلاگ این حرف رو زدن. که انگار فقط شمایین که برای این کشور هزینه دادین. بعدم به جای عذر خواهی باز ادامه می دین؟ واقعا که….

  من جواب “نظر شخصی” تون رو هم دادم. حرفهای شماس که همه اش نظر شخصیه که بزرگش می کنین می کنینش تئوری.

  صد بار باید یه حرف رو کپی پیست تا شما بخونین؟

  این همه اختلاف نظر درباره مسائل ایران هست باز بر می گردین می گین همه چی معلومه نظر شخصی نیست؟

  اخبار حمله مردم به مغازه های گپ و استارباکس و پلیس رو حذف می کنین از تو آرشیوتون تئوری می دین نظر شخصی نیست؟

  هر منبعی رو می خواین می گین بی خود می گه هر منبعی رو می خواین می گین “بی طرف” نظر شخصی نیست؟

  این همه آدم دارن روی ماجراهای هولوکاست و جنگ جهانی کار می کنن، برمی گردین می گین کسایی که سوال می کنن زندانن نظر شخصی نیست؟ تو کدوم کشور زندانن؟ چرا نمی رین یقه همون کشور رو بگیرین؟ اسمشون چیه؟
  بهتون می گم چرا از همین معیاری که برای دیگران بر اساسش می گین باید تحقیق کرد در مورد ایران استفاده نمی کنین، بر می گردین یه سری حرف بی معنی در مورد فرافکنی تحویل می دین نظر شخصی نیست؟

  اینکه گیر دادن به چیزایی مثل هولوکاست و ۱۱ سپتامبر ارزش این همه هزینه دادن رو داره نظر شخصی نیست؟

  فرق من و شما اینا که من خودم می دونم که نظرم نظر خودمه. ادعای دیگه ای هم ندارم. شما فکر می کنی نظرت نظر همه مردمه. برا همین فکر می کنی هر چیزی که شما می گی “بدیهی” اه “قابل کتمان نیست” و ” غیر شخصیه”. بعد به من اعتراض می کنی که چرا می گم “نظر من”.

  شمایین که باید یه تجدید نظری در این مدل بحث کردنتون بکنین نه من.

  [پاسخ]

 11. هومن گفت:

  من هم اگر بودم همین کار را می کردم …..همان اتهام طرف مقابل را به خودش بر می گردانم .بصیرت و هوش جماعت شما در تشخیص خوب و بد را در ماجرای احمدی نژاد متوجه شدیم .من قبول دارم شما اعتماد بنفستان به طرف سبز نمی رسد ولی رو بسیار دارید .انقدر که یادتان می رود که چه کرده اید و مواضعتان چیست .
  من در مطلب قبلی به اقای صفا عرض کردم که شما قادر به دلسوزی برای کودکان طلاق یا چیزی شبیه ان نیستید .زیرا سلول سلولتان براساس دنبال کردن منافعی است که اگر الزایمرگاه بگاهتان برای لحضاتی پایان گیرد دوباره به سراغتان می اید و شعار مرگ بر …فورا سر می دهید و پدر و مادر همان بچه را به جرم اینکه با شما همفکری ندارند متهم می کنید .شما رابطه ای با زندگی امروزی ندارید ومانند روستاییانی که بار اول به شهر می اییند چیزهایی را مسخره می کنید و با دوستانتان می خندید .ماجرای شامپو هم همین است .
  من دقیقا شما را دعوت می کنم که به صورت اتفاقی با ۱۰ نفر ایرانی که مثلا از بانک خارج می شوند صحبت کنید و نظرشان را راجب دروغ بپرسید .و البته ظاهرتان گریم کرده نباشد که ترس کنند .اجازه دهید که تصور کنند شما جز مردم نرمال ایران هستید .
  اگر همان ده نفر اشاره به دروغگویی اقای ریس جمهوری که شما به خاطرش به عالم تهمت زدید …نبود …بنده در همین جا می نویسم که فردی به نام هومن به اشتباه به لباس مخالفت یک حقوق خوانده بیداری در امده .و طفلک این بیداری ها موجودات نازنینی هستند . نه تا بحال دروغی گفته اند و هر چه بوده مصالح اسلام بوده نه رسیده گی به امور دنیوی خود ! .
  امروز بحث در مورد جماعت شما به همین دروغ گفتن و داشتن رو (اعتماد بنفس زیادی )رسیده .
  اعلام می کنید که امریکا و غرب از هم پاشیده و هر روز این را می گویید .
  مشکلات تورمی در دولت نهم و دهم را و ضعف مدیریتی ان را نه تنها منکر شدید بلکه اعلام کردید این بهترین دولت پس از مشروطه بوده .
  می گویید اکثریت مردم با شما همراه هستند در حالیکه از کوچکترین نظر سنجی بیمناکید .
  در حالیکه فسادهای مالی بیشماری در حال روی دادن است …فردی را که در حبس و دور از قدرت است فاسد و دروغ گو اعلام می کنید .!!!
  کمترین مواضع مخالفت دانشجویان را تحمل نمی کنید و انواع انگ به انها و استادهای روسنفکر می زنید و این در حالی است که ژست انقلابی هم می گیرید !!!
  برای من هم خیلی جالبه که از دفتر وکیلی که مشکل سیلسی داره مواد مخدر در می اورند در حالیکه هر خری می داند و قتی در خطر هست چگونه این جور مواد را نگاهداری در دفتر کارش می کند .
  پزشک نگون بخت که جوان هم بود در ماجرای کهریزک فوت می کند و البته شما ککتان نمی گزد .زیرا کم رو و خجالتی هستید .
  مردم علنا به خاطر شرکت در اعتراضات تهدید می شوند و وقتی دختری گلوله می خورد …بیداری ها جلوی سفارت انگلیس تظاهرات می کنند .این هم از کم رویی است !!!
  فک جوانی خورد می شود فقط به خاطر سوالی در مورد انتخابات …ان موقع تیغ ژیلت در زندگی من تو کجای کار است که من هم بخندم ؟من به خاطر ان جوان گریه کردم .و تو خیلی پر رو هستی .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۷:

  چرا خیال می‌کنید هرچی بیشتر توهم بزنید بیشتر کار را میوفته؟ دفتر وکیل کدوم بود؟ دانشجوی ارشد علوم سیاسیه!!!!
  اصلاً هرچی که هست، چرا اون موقع که باهاش مصاحبه کردن و راحت همه چی میگفت اشاره نکرد که براش مثلاً پرونده سازی کردن؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳:

  اساساً فکر کنم اگر دست تو باشه بدی منو از دم تیغ بگذرونن راحت بشی، ناراحت باشم، می‌گی حق ناراحتی نداری! بخندم، می‌گی حق خنده نداری! از موکلینم بنویسم می‌گی اینا کین که واسه کارشون میرن پیش این؟ تحلیل کنم، میگی عقلت به حد تحلیل نمیرسه، عکس بزارم، یه جور حرف می‌زنی.
  کلاً دمت گرم، دستت برسه فکر کنم منو از زندگی هم ساقط می‌کنی :)

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۲۴:

  سلام
  خدا نکنه آقای صفا
  بقیه اش رو هم سانسور میکنیم
  و اما بعد
  پست قبلی رو خواندم و کامنت هاش رو با دقت
  یه جایی لطف نموده ما را هم داخل فرموده بودید(البته شغل شریف ما را-مشاوره و روان شناس و اینا) ممنون
  دقیقا به همین خاطر دلم می خواست وارد بحث بشم که نشد

  و اما کم کم دارم به این نتیجه می رسم که این جناب فردی خود به خواب زده هستند . لذا هیچ انگیزه ای برای درک و بیان حقیقت وجود ندارد

  و این پست: ما ملت ایران ( غیر از آن هایی که آقا هومن در اتوبوس و مترو و… و می بینند اتفاقی) روی همه ی دولت های خود کل جهان پندار را به اندازه کافی کم کرده ایم:)

  [پاسخ]

  بی نام پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۵۶:

  من دقیقا شما را دعوت می کنم که به صورت اتفاقی با ۱۰ نفر ایرانی که مثلا از بانک خارج می شوند صحبت کنید و نظرشان را راجب دروغ بپرسید .و البته ظاهرتان گریم کرده نباشد که ترس کنند .اجازه دهید که تصور کنند شما جز مردم نرمال ایران هستید .
  اگر همان ده نفر اشاره به دروغگویی اقای ریس جمهوری که شما به خاطرش به عالم تهمت زدید …نبود
  ………………..
  اینو کاملا تأیید میکنم

  [پاسخ]

 12. م.طاهري گفت:

  سلام

  همین طوره!
  همان وحدت در راه باطلی است که حضرت امیر می فرمایند

  [پاسخ]

 13. بی نام گفت:

  سلام آقای صفای عزیز
  این که میگم بجان خودم از دوست داشتن شماست
  مواظب باشید ایمانتان و آخرتتان را برای دنیای دیگران نفروشید
  من به این باور رسیده ام که این سبز و سرخ و آبی و سفید و سیاه و……. همه و همه تمام هم و غمشان برای کرسی و جایگاه خودشونه
  شما مراقب عاقبت خود باشید که نمیتوان در این زمونه مدرک کسی رو تأیید یا رد کرد که هر دو سمت بیکار نیستند و برای بر اندازی یکدیگر سند میسازند و جعل میکنند …..
  به قول معروف یکی فن میزنه یکی هم بدلشو بلده
  از ما گفتن بود

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۰:

  تهمت زدن به هر نوع ممکنه اشتباه هست، اما آیا تهمت به یک جمع و سیستم گناه بزرگتری محسوب نمیشه؟
  اول سبزها بودن که تهمت زدن این آقا به جرم توهین به رئیس جمهور شلاق خورده، و بعد سندی وجود داره که نشون میده به این جرم نبوده.
  حالا حرف بدی که نزدن ایشون. گفتن وقتی این سند رو تکذیب نمیکنید یعنی ریگی در کفشتون هست.
  حالا بماند سند رو نه دادگاه تکذیب کرده نه کسی تونسته خدشه بهش وارد کنه . هم شماره کلاسه داره و هم مهر

  [پاسخ]

 14. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  جای همه شما امروز سرکلاس من خالی بود. به بهانه این تهدیدها و این حرفها امروز رسما بحث جنگ رو توی کلاس مطرح کردم. جای بعضیا! خالی بود. از کلاس سی و هشت نفره من فقط یک نفر گفت حاضر نیست بره بجنگه.
  بعد یکی از بچه ها ازم پرسید برای چی این سوال رو پرسیدید؟ گفتم چند وقت پیش با چند نفر صحبت میکردم، گفتن نسل جوونهای زیر ۲۵ سال ایران نه مذهبی هستن نه پایبند به نظام، نه پایبند به خیلی مسائل. میخواستم از شما به عنوان نماینده این گروه سنی بپرسم نظرتون چیه.
  وقتی بحث مذهب شد و خدا و ائمه و نماز و روزه همون یک نفر هم که گفت جنگ نمیره گفت اهل نماز و روزه است.
  بحث کشته شدن در راه خدا هم که شد همه حاضر بودن در راه خدا کشته بشن. حتا همون یک نفر.
  اتفاقا بحث انتخابات هم شد. کلی حرف زدیم. انصافا جای بعضیا خعلی خالی بود!
  کلی امروز امیدوار شدم..

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۶:

  شما بجای این کارها باید برید در بانک و سوال کنید نه توی دانشگاه .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۷:

  @ افق بزرگوار
  من میگم بیا تقسیم کار کنیم
  شما تو کلاس بپرس

  من یه سر میرم بانک

  بعد وزن میدیم به متغیرهایی مثل سطح سواد و جنسیت و موقعیت اجتماعی و میزان صداقت در پاسخ گویی
  خیلی ساده میانگین وزنی می گیریم…..

  [پاسخ]

  مسعودساس پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۹:

  وقتی شیپور جنگ نواخته می شود، مرد از نامرد شناخته می شود
  شهید چمران

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۵:

  اقای عزیز بنده در دو شرکت نسبتا بزرگ کار کردم .چرا فقط دو نفر در ۲۰۰ نفر تمایلات سیاسی مثل شما داشتند ؟
  یکی از شما پاسخ دهد .
  این عقل را زایل می کند که واقعیت به این شکل باشد و شما بیایید و منکر شوید .
  می دانید همه چیز از این نکنته ساده شروع می شود .حتی تکلیف تقلب در انتخابات .
  چرا در میان شما انسان هنرمند و معروفی وجود ندارد ؟البته به جز افتخاری که انهم تنزل رتبه یافت .هنرمند دارای بینشی است که دروغ را نمی پذیرد .
  امروز اقای صفا نماینده جوانانی است که مراقب دستاورد پدرش هست .
  و اگر ان به خطر بیافتد هیچ چیز و هیچ کسی را نمی شناسد .

  و دقیقا اگر ببیند اتحادی در حال شکل گرفتن است بر علیه این قدرت …با تمام نیرو به ان حمله می کند .
  ان موقع تحریم خرید نفت توسط خارجیان می شود شامپو
  ان موقع بیکاری افراد پس از بسته شدن واحد های تولیدی می شود تحریم کش شلوار کردی …
  نگرفتن ویزا و بی احترامی در فرودگاه هم می شود …تحریم ادامس
  تحریم بانکها می شه عدم ورود دستگیره قابلمه …
  اینها انسانهای جالبی هستند .انقدر عاطفه دارند که دم از عشق و چشمان اشکی برای طفلان محروم از خانواده می زنند ولی علنا می گویند گور پدر این خانواده بگذارید ما فحشمان را به خارجیها بدهیم و اگر شرایط اقتصادی پدر ان خانواده بد شد …به ما ربطی نداره .ارمان بیداری را بچسبید .
  این کسی است که مغزش معنی حد اقل اسایش مردم را درک نمی کند .و اگر جایی حس کند که پاسخی نمی تونه بده ….ناگهان شرو ع به شعار دادن می کنه .
  به خدا این کمدی است .کمدی مسخره ای است که ته نداره .هزاران فیلم می شه ساخت که مردم فرش زیر پایشان را بفروشند و نحوه مبارزه با ابر قدرتها را توسط این افراد ببینند .

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۴:

  میتونم بپرسم آقای افتخاری چرا تنزل رتبه یافت؟!! کجا به هنرمندا رتبه میده؟!! میتونم بپرسم شما چرا آدمها رو رتبه بندی میکنید؟ میتونم بپرسم چرا از نظر شما هرکسی تهرانی نباشه آدم نیست؟ میتونم بپرسم چرا شما یک شخصیت علمی ندارید که از شما حمایت کنه؟!! میتونم بپرسم چرا فقط بازیگران و خوانندگان(نه هنرمندان) که حجاب شده عقده بیخ گلویشان از شما حمایت میکنند؟؟!! میتونم بپرسم چرا شما از موسسین ابوغریب و گوانتانامو حمایت میکنید؟ میتونم بپرسم شما چرا از قاتل کودکان فلسطینی حمایت میکنید؟ میتونم بپرسم شما چرا از قاتل پدر من حمایت میکنید؟؟ میتونم بپرسم چرا شما رو از اون دوتا شرکت بزرگ انداختن بیرون؟ میتونم بپرسم چرا از نظر شما فحش به خارجیهای قاتل اشکال داره؟ میتونم بپرسم چرا اقتصاد پدر یک خانواده برای شما مهمه اما عزت یک مسلمان برای شما مهم نیست؟؟ میتونم بپرسم چرا شما به نمیتونید بفهمید چرا یکی فرش زیر پاش رو میفروشه که با مستکبرین مبارزه کنه؟ میتونم بپرسم شما که به مبارزه با مستکبر معتقد نیستید توی جبهه چکار میکردید؟؟؟

  حالا فعلا اینا رو جواب بدید تا بعد!!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۵:

  میتونم بپرسم آقای افتخاری چرا تنزل رتبه یافت؟!! کجا به هنرمندا رتبه میده؟!! میتونم بپرسم شما چرا آدمها رو رتبه بندی میکنید؟

  ……………………….
  پاسخ:به دلیل سخن و مواضع بر علیه مردم ازاده ایران .از نظر من انسانها از مقدار رعایت حقوق دیگران رتبه بندی می شوند .شما چقدر رعایت می کنید حق دیگری را ؟متاسفم از اینکه مردم برایتان پشیزی ارزش ندارند و علنا خواستار توقف خوشبختی انان هستید .
  ……………….

  میتونم بپرسم چرا از نظر شما هرکسی تهرانی نباشه آدم نیست؟ میتونم بپرسم چرا شما یک شخصیت علمی ندارید که از شما حمایت کنه؟!! میتونم بپرسم چرا فقط بازیگران و خوانندگان(نه هنرمندان) که حجاب شده عقده بیخ گلویشان از شما حمایت میکنند؟؟!!

  ……………
  پاسخ:
  شخصیت علمی شما نکند همان دانشمندانی هستند که تازه مو بالای لبشان سبز شده و انگشتر دستشان هست ؟و از دولت تغذیه می شوند ؟خیر ما از این شخصیت ها ی علمی نداریم .
  در مقابل بسیاری از جامعه شناسان در خارج از کشور و شخصیت ها هستند که با استفاده از فضای ازاد انجا به حمایت از مردم می پردازند .
  در داخل ایراان هم که تمام استادهای دانشگاه که سخنی بگوید …برخورد می شود .در این شرایط به نظرتان سوالتان کمی رو نمی خواست ؟
  در ضمن اینکه ژست طرفدار شهرستانی به خود می گیرید ناشی از پشت کردن اهالی پایتخت نسبت به شماست .که در وزن سیاسی کشور مهم است .پس ان را انکار می کنید .

  …………………………………………………..

  میتونم بپرسم چرا شما از موسسین ابوغریب و گوانتانامو حمایت میکنید؟ میتونم بپرسم شما چرا از قاتل کودکان فلسطینی حمایت میکنید؟ میتونم بپرسم شما چرا از قاتل پدر من حمایت میکنید؟؟
  ………………….
  این سوالها همان اتهاماتی است که به افراد منتقد می زنید .کی به موسسین زندان یزید کار دارد .بحث ما بر سر مردم خودمان است .شما دلیلش چیست که مردم رنج کشیده خودمان را رها می کنیید و دایما از ….فلسطینی ها می خورید ؟
  به ما چه ربطی داره که اسراییل با اعراب چی کرده مگر انها به عراق حمله کردند که گلوله به جسم خود من زدند ؟و یا همقطارم را شهید کردند ؟دلیل اینها چیست ؟به جز همینی که بهانه پیدا کنید و تهمت به منتقد فسادتان بزنید ؟
  ……………………

  میتونم بپرسم چرا شما رو از اون دوتا شرکت بزرگ انداختن بیرون؟

  ………………………..
  دلیلش این است اگر مثل تو ادم فروش بودم و حق را نا حق می کردم و به انسانهای شریف به دروغ تهمت می زدم و یک عمر بدبختی را برای هموطنم می خواستم و دست در جیبش می کردم …الان وضعم مثل شما بود و من را بیرون نمی انداختند !!!
  ولی باید بگویم ذهن شما به جز ساختن این موهمات چیزی به بار نمی اورد .با ورود ریس جمهور تان که دنیا را می بایست مدیریت می کرد شرکت اول …..رو به زوال گذاشت و قادر به پرداخت حقوق یک متخصص نبودند لذا خودم انجا را به مقصد دومی پس از ۱۰ سال ترک کردم .و در اینجا هم که در خدمت شما بیداری ها هستم .
  ظاهرا چشمان شما بر مصایب اقتصادی اعجوبه هزاره سوم بسته است .

  ……………………

  میتونم بپرسم چرا از نظر شما فحش به خارجیهای قاتل اشکال داره؟ میتونم بپرسم چرا اقتصاد پدر یک خانواده برای شما مهمه اما عزت یک مسلمان برای شما مهم نیست؟؟
  پاسخ :
  عزت یک پدر مسلمان به این وابسته است که بتواند زندگی خود را در ابتدا اداره کند و فرزندانی خوب تربیت کند .شما که همه منابع را در جهت عزت مسلمانان هزینه کردید .ان پدر چگونه زندگی کند ؟این بهشت شما به انحراف رفته .این در گیری ها به عنوان حمایت از اسلام و عزت مسلمانان یک دکان است .الان کشور مالزی با اقتصاد و مدیریت خودش مگر عزت شهروندانش را نگاه نداشت که باید مثل بن لادن شویم ؟
  ………

  میتونم بپرسم چرا شما به نمیتونید بفهمید چرا یکی فرش زیر پاش رو میفروشه که با مستکبرین مبارزه کنه؟ میتونم بپرسم شما که به مبارزه با مستکبر معتقد نیستید توی جبهه چکار میکردید؟؟؟

  ……………….
  پاسخ :
  به شما یاد داده اند که هر کسی مسلمان است باید با دنیا بجنگد .
  ما هم همین فکر را می کردیم .ولی اگر جماعتی بخواهند دنیا را با جنگ پاک کنند ابتدا می بایست در سرزمین خود عدالت را رعایت و مردم را راضی کرده باشند .
  ایا فسادها ی مالی دلیل برحق بودن اعلام جنگ ماست ؟بیشتر به نظر می اید که عده ای در ایران تمایل دارند افکار مبارزه و جنگ طلبی را رواج دهند و برایشان مهم نیست که برای چی باید بجنگیم ؟و چرا باید در ما نشانه ای از رعایت عدل و انصاف در داخل باید باشد .
  ما انقلاب کردیم و هدفهایی داشتیم .ایا شما می توانید بگویید چند در صد از ان هدفها امروز تحقق یافته ؟
  ایا با بگیرو ببند و زندانی کردن مردم ما در دنیا می شویم ازادی خواه ؟ایا زدن مشت در دهان مردم می شود عزت اسلامی ؟
  اینها از نظر عموم مردم نوعی تمامیت خواهی بر اساس شعارهای عدالت طلبی است .
  اگر می توانید به جز نام بردن از کودکان فلسطینی …نشانه های بیاورید از عدالت در رفتار جماعت خودتان و واضح بگویید در صد محبوبیت شما مابین مردم ایران چقدر است ؟

  حالا فعلا اینا رو جواب بدید تا بعد!!

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷:

  جناب هومن خیلی خوشحالم که اینها رو جواب دادید…
  خیلی خوشحالم که واقعیت درونتون رو به بهترین نحو ممکن بیرون ریختید..
  خیلی خوشحالم که اعتراف کردید که افراد رو به طور سیاسی دسته بندی میکنید..نه از روی توانایی هنریشون..
  خیلی خوشحالم که اعتراف کردید هیچ شخصیت علمی در داخل و خارج کشور از شما وتفکراتتون حمایت نمیکنه..
  خیلی خوشحالم که اعتراف کردید آمریکا و اسرائیل یزید هستند و طرفداری از اونها هیچ درست نیست!
  خیلی خوشحالم که نشون دادید همچنان تهمت میزنید..
  خیلی خوشحالم که کسی مثل شما به من میگه “آدم فروش”..این برای من باعث افتخاره.
  خیلی خوشحالم که نشون دادید این انسان نیست که برای شما ارزش داره، کرامت انسانی نیست که برای شما ارزش داره، شما درکامنت طولانی بالا رسما اعتراف کردید فقط مخالفین نظام اسلامی هستند که برای شما مهم هستند.. نه انسانها…
  خیلی خوشحالم که رسما اعتراف کردید که جنگ و حضور در جنگ اگر دفاع باشد هم از نظر شما هیچ ارزشی ندارد، و فقط باعث بیوه شدن زنها میشود.. این اعتراف روشن شما به عدم اعتقاد به معاد برای من خیلی جالب بود..

  جناب هومن خیلی خوشحالم که تمامیت درونتون رو بیرون ریختید… این مدت زیاد از حد برای اهالی این وبلاگ ژست گرفتید..یک جورهایی این برون ریزی لازم بود…

  و اما سوال شما..یادم نمیاد پدران و مادران ما برای سنجش محبوبیت، انقلاب کرده باشند. انقلاب برای جاری شدن احکام اسلام و ایجاد حکومت اسلامی بود. برای استقلال و آزادی. چیزی که امروز به آن بسیار زیاد نزدیکیم..

  جناب هومن یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ما و بعد دفاع مقدس ما عدم پرداخت حق توحش به وحشی ترین و جلادترین موجودات دنیاست. عدم پرداخت حق توحش به صاحبان گوانتانامو و ابوغریب است. عدم پرداخت حق توحش به تنها استفاده کنندگان از سلاح اتمی است.
  جناب هومن شما اگر به جای ۲۴ ساعت در شبانه روز ۴۸ ساعت در شبانه روز هم اینجا شعر سیاه بنویسید من برای شما سوره ناس رو مینویسم.. همان سوره ای که میگوید پناه ببر بخدا از شر کسانی که در جان مردم وسوسه میکنند .. من برای شما واقعیت کلاس درسم را مینویسم نه توهمات خاطره گونه مترو و شرکتی که معلوم نیست وجود دارد یا نه..

  جناب هومن مواظب خودت باش.. دخترکان عریان به ظاهر هنرمند، از کسانی که در جبهه بودند چندان خوششون نمیادا.. گفته باشم..

  والبته قضاوت با خواننده محترم کامنتها!

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۴:

  فرض کنیم در اثر صداقت شما بیداری ها …..و دین داری بدون ریای شما …گروه گروه جوان به عبادت مذهبی روی می اورند ….پس ان سناریویی را که در عاشورا پس از هر شکست سیاسی پیاده می کنید و جوانان ایرانی را مشتی رقاص که در لشکر یزید خدمت می کنید …معرفی می نمایید …دلیلش چیست ؟
  چقدر باید دروغگو باشیم که فضای فعلی میان جوانان را به این شکل در اوریم که همه انها ضمن اینکه اهل نماز و روزه هستند طرفدار تظاهرات سیاسی بیداری ها هم هستند .
  مشکا این است که دقیقا لطماتی را که افرادی مثل شما به این مملکت زدند …باعث رویگردانی جوان از انچه شده که شما بر زبان بیاورید یا تایید کنید
  ۳۰ سال از انقلاب گذشته و مردم گرفتار خیلی از مسایل داخلی هستند .الان هم که به سلامتی به جنگی بروند که یکطرفش ابر قدرت است .
  ما با یک کشوری مثل عراق چند سال جنگیدیم ؟امریکا چند روز جنگید ؟
  چرا باید جنگ بشه ؟ پس از جنگ با عراق به کجا رسیدیم ؟شما دستاوردش را بگویید ؟
  ایا جنگ در معنای خودش واقعا نعمت است ؟یا زنان را بیوه می کند ؟
  اینهایی که در کلاس درس گفتند ما می رویم جنگ ….ایا تجربه ای از میدان رزمی دارند که یک طرف تا خر خره به اخرین سلاح های مرگبار مسلحه ؟
  یا وقتی یک مونث از انها سوال کنه می روید جنگ یا فرار می کنید ؟ شجاع شدند ؟

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۲:

  شما به بزرگواری خودت ببخش که شروع کننده جنگ تحمیلی! عراق بود و یه عده از جوونهای این مملکت رفتند و دفاع! کردند
  شما به بزرگواری خودت ببخش که در جنگ تحمیلی ۸ ساله تقریبا کل دنیا پشت عراق بودند
  اصلا شما ببخش که رگ غیرت یه عده تو این مملکت به جوش امد و رفتند دفاع کردند
  میگم شما بیا و اصلا ببخش که کشورمون مورد تجاوز قرار گرفت

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴:

  شروع جنگ با عراق بود و خیلی ها رگ غیرتشان در مقابل این دیوانه جنایتکار باد کرد و الان هم لاقل وجدانشان راحت است که دین خود را ادا کرده اند و در مقابل ان دیوانه جنگیده اند .ولی شما چه کاره حسنید که به این شکل دستاورد ان دفاع را مصادره می کنید ؟
  شما هرگز لحضاتی را که جان انسان در کف دستانش است و با دشمن می جنگد را می توانید تصور کنید ؟پس لطفا سکوت کنید .
  چگونه توجیه می کنید که پس از خاتمه جنگ از این دیوانه حمایت شد ؟این چه رفتاری بود ؟به جز این بود که ارمانها از جان مردم مهمتر بود ؟

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۶:

  همین که شما همه کاره هستید ما را بس است :دی

  [پاسخ]

 15. رضا گفت:

  این فیلم منو یاد ندا آقا سلطان میندازه
  http://www.barackobama.ir/en/news/174/%E2%80%9Cshooter-was-an-undercover-cop%E2%80%9D

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۵:

  نه نه آقا رضا اشتباه نکنید! هیچ شباهتی نیست.. چون که اولا اونجا اسلحه آزاده..ثانیا پلیس اونجا نبود..کو؟ ثالثا از کجا معلوم اصلا شلیک شده؟! رابعا اینکه اونجا دموکراسیه، هرکسی ممکنه کشته بشه، طبیعیه! خامسا اینکه از کجا معلوم این آدم زنده بوده؟ سادسا اینکه از کجا معلوم مرد؟! سابعا از کجا معلوم این اصلا آدم بود؟ ثامنا اینکه اگر هم کشته شده و پلیس کشته، حقش بوده لابد پا روی قانون فدرال گذاشته..خب نباید این کار رو میکرد… و در نهایت تاسعا اینکه هیچ مهم نیست..چون اونجا اونجاست و اینجا اینجا. چون اونا اونا هستن و ما، ما.
  وقتی رئیس یک دولت به خودش اجازه میده بطور رسمی یک کشور رو تهدید به حمله اتمی کنه، وقتی رئیس یک دولت به خودش اجازه میده رسما اعلام کنه فرماندهان نظامی یک کشور دیگه رو ترور میکنه، وقتی یکی دیگه به خودش اجازه میده یک کشور رو رسما تهدید به حمله نظامی کنه و لام تا کام صدا از کسی در نمیاد ولی یه کشور دیگه بدون وجود سلاح اتمی محکوم میشه به اینکه شاید کنه ذهنش به بمب هسته ای فکر کنه!!! طبیعیه که این حوادث در این دوجا باهم فرق داشته باشه!! طبیعیه چون اونجا، اونجاست و اینجا، اینجا. اونا، اونا هستن و ما، ما

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۲:

  طبیعیه چون اونجا، اونجاست و اینجا، اینجا. اونا، اونا هستن و ما، ما

  به قول یک دوست مثلا بی طرف اینو کاملا تایید میکنم

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۳۵:

  به جای اینکه انتقاد های به جا به رفتار کشور های غربی بکنین که حداقل اعتبار بین المللی مون اینقدر مثل آب خوردن از بین نره، هی هر اتفاقی هر جا افتاد بدون کوچکترین تحقیقی درباره اش قضاوت کنین و ادعا کنین. بعدم که آدم میاد جوابتون رو بده، بجای بحث درست همون حرفهای خودتون رو با لحن تمسخر آمیز تکرار کنین، که بعد دیگه آدم حرف حساب هم که می زنه کسی تو دنیا به پشیزی نگیرتش.

  ورمی دارین کشته شدن یه آدم رو در یه شهر اونقدر بزرگ می کنین که بعد حرف حق هم که آدم می زنه بهش می خندن که آره شما همونید که می گید فلان.

  از همون شخص اول مملکت تا رییس جمهور تا رییس مجلس تا همین شمایی که روش اونا رو تکرار می کنین همینطوری خورد خورد آبرو و اعتبار ما رو تو دنیا از بین بردن و حالا غربی ها هر غلطی بکنن جواب درستی نمی شه بهشون داد.

  اعتبار بین المللی یه کشور و مردمش بازیچه نیست که آقایون هر وقت خواستن ازش هزینه کنن. که بعد اونقدر حرفمون بی ارزش بشه که عراقی ها بدون هیچ توضیحی راحت شکایت های ایران رو در دادگاه هاشون نادیده بگیرن و بعدم ادعای خسارت کنن بابت جنگ.

  آقای احمدی نژاد هم طبق معمول تو توهمات خودش دوره بیفته که احتراممون رفته بالا.

  شما هم هی بیا اینجا بگو دو نفر کشتن.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۷:

  خانم بیتا
  دلم میخواست کامنتها صوتی بود تا حس واقعی من نسبت به این اظهار نظر شما کاملا مشخص میشد.
  خانم بیتا واقعا این کامنتی که نوشتید خیلی جالب بود.
  چطور شد که صحبت از کشته شدن دو نفر آدم در یک وبلاگ، شد بزرگ کردن الکی یک حادثه؟!!!
  بعد چطور شد که حرف از کشته شدن دو نفر، شد زیر سوال رفتن اعتبار بین المللی؟!!
  انشاالله حافظه شما یاری میکنه که جریان نداآقاسلطان رو بخاطر بیارید؟ بزرگنمایی یک حادثه بدون تحقیق، اون بود نه این. و چقدر عجیبه که حافظه شما بعضی جاها کلا قفل میکنه!

  خانم بیتا
  اعتبار بین المللی یعنی چی؟
  یعنی اینکه غرب از ما راضی باشه؟! آره؟ یعنی در مجامع خیمه شب بازی بین المللی که یک سیرک بزرگ قدرت نماییه، برعلیه ما بیانیه ندن؟
  اعتبار بین المللی یعنی اینکه تحریم نکنن؟ آره؟ اینا یعنی اعتبار بین المللی؟

  میشه بگید چرا هر کشوری که به آمریکا باج نده، اعتبار بین المللیش نابود میشه؟

  آیا اعتبار بین المللی چیزیه که رسانه های غرب ازش دم میزنن؟
  آیا اعتبار بین المللی چیزیه که غرب داره؟
  کشوری که تنها استفاده کننده از سلاح اتمیه، از ما میخواد که تکنولوژی هسته ای نداشته باشیم. و اگر تمکین نکنیم، اعتبار بین المللیمون از بین میره.
  کشوری که شدید ترین برخوردها با معترضانش رو داریم به چشم میبینیم، مدعی حقوق بشر میشه. برای ما دیده بان حقوق بشر میفرسته و اگر تمکین نکنیم اعتبار بین المللیمون زیر سوال میره.
  یک کشور داراییهای ما رو ضبط میکنه به دلیل باج ندادن و تمکین نکردن در برابر زیاده خواهیش.
  یک کشور ما رو تحریم میکنه، سایر کشورها رو هم با انواع تهدیدها مجبور به اجرای تحریم میکنه، فقط به دلیل استقلال ما.
  یک کشور به راحتی مردم دیگر کشورها رو میکشه: عراق، افغانستان، ویتنام، لیبی، فلسطین، ایران و هیچ مجمع بین المللی صداش درنمیاد. هیچ وقت اعتبار بین المللی این کشور در هیچ مجمع جهانی زیر سوال نمیره. چرا؟ چون خودشون گردانندگان اون مجامع هستن.
  یا جریانهایی مثل حادثه طبس، هواپیمای مسافربری ایران و مدال دادن به عامل اون حادثه تروریستی، دادن سلاح شیمیایی و میکروبی به عراق، تحریم پشت تحریم، تهدید رسمی کشور به حمله اتمی، تهدید رسمی فرماندهان نظامی ما، تهدید رسمی بمباران مواضع اتمی ما، کشتن دانشمندان و شخصیتهای علمی ما، ترور شخصیتهای سیاسی ما، حمایت رسمی از آشوبگران سال ۸۸، و اسناد دیگه ای که هست.
  اینها انتقادات رسمی و منطقیه خانم بیتا.
  اینا توهم نیست.
  خانم بیتا میشه بگید ما کی اعتبار بین المللی داشتیم؟ همون زمانی که به به حقوق سربازان و کارمندان آمریکایی در ایران در کنار سختی کار و بدی آب و هوا، حق توحش هم تعلق میگرفت؟!!

  خانم بیتا اعتبار بین المللی، وقتی ارائه دهندگان اون اعتبار خودشون هیچ اعتباری ندارن، چندان اهمیتی نداره.

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۴:

  خانم بیتا اعتبار بین المللی، وقتی ارائه دهندگان اون اعتبار خودشون هیچ اعتباری ندارن، چندان اهمیتی نداره.
  تکبیییییییییییییرررررررررررررررررر

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۲:

  شما به جای اینکه با صدای بلند بخونین، یه بار دیگه تو دلتون بخونین می فهمین من چی نوشتم.

  اینکه چرا اگه فلان کار رو بکنیم فلان طور می شه بخاطر سیستم فعلی دنیاست. حالا که شده. وظیفه ما مسئولین این کشور اینه که این شرایط رو عوض کنن. نه اینکه با ماجراجویی و شعار های تو خالی هی همه چی رو ندیده بگیرن و مردم هزینه اش رو بدن.

  در ضمن شما لازم نیست به زمان شاه مراجعه کنین. برین همین ۸ سال پیش رو نگاه کنین می بینین وضع ما چجوری بوده در مقایسه با الان.

  اعتبار بین المللی هم اعتبار داره وقتی نتیجه اش کشته شدن مردم کشورت درسانحه های هوایی و هزار و یک چیز دیگه باشه. برای شما اگه جون مردم مهم نیست، برای من هست.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۰۹:

  صدای بلند! من کاملا متوجه منظور شما شدم.. کاملا..شمایید که متوجه حرف من نشدید.

  شعار توخالی؟استقلال طلبی و اسلام خواهی شعار توخالی نیست. خوندن شعر مولانا و حافظ در صحن سازمان ملل، یه شوخی بچه گانه است.

  منظورتون مثلا از برخورد دولت در ۸ سال قبل، چیزی شبیه باجیه که قرار بود توی کاخ سعدآباد در مورد برنامه هسته ای بدنه؟ همون که دانشجوهای ۸ دانشگاه تهران رفتن پشت در سعدآباد و مانع شدن! منظور شما چنین رفتارهاییه دیگه؟
  اسلام عربستان سعودی! هر چی آمریکا میخواد! از طرفی جالبه که با وجود چنین باجهایی بازهم بیشترین تهدیدهای نظامی در همون ۸ سال بود! اینم جالبه..
  اگر شما خیال میکنید اون رفتار باعث میشد تحریم نباشه، چرا همون زمان هم تحریمها بودن؟ چرا ما همون زمان هم هواپیما و قطعاتش رو نداشتیم؟ چرا همون زمان هم بسیاری از هموطنانی که فقط جونشون برای شما مهمه، برای ما مهم نیست، در حادثه های مختلف کشته میشدن؟!
  حافظه ای که میگم قفل میکنه، همینه ها!

  [پاسخ]

  بیتا پاسخ در تاريخ آبان ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۲:۴۵:

  واقعا آدم تو این کشور زندگی کنه و تفاوت تحریم های ۸ سال پیش رو با امروز نفهمه نوبره.

  از اون نوبر تر اینه که ادعای حافظه اش هم بشه.

  همین الان کسانی که زمان خاتمی در اروپا مسئولین داشتن تحت فشارن که چرا به ایران خوشبین بودین و دوستانه برخورد کردین و امتیاز دادین. شما تو رویاهای خودتون هی ادعای ذلت کنین.

  آقای احمدی نژاد هم به پشتوانه شما دروغ بار این ملت کنه انگار همه خواب بودن یهو این ۶ ساله بیدار شدن.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۵۸:

  قضاوت این کامنت شما خانم بیتا باشه با مخاطبان این وبلاگ.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ آبان ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۴۱:

  قبل از این دو دوره دولت خفت ….وضع ما خیلی متفاوت بود .ایا نشانه بهترین دولت این است که مردم نا امید شوند ؟ایا افزایش تهدیدات جنگی برای ما نشانه خوبی است ؟
  چگونه می توان دید تمام دنیا را با توطئه توضیح داد و سپس خودمان را بهترین و به حق ترین مردم بخوانیم ؟ایا فکر نمی کنید این عجیب است ؟
  چگونه یک جوان که باید خوب و بد را تشخیص دهد …به مردم ازاد اندیش خود حمله می کند و انها را به خاطر اینکه جنگ طلب نیستند محکوم می کند ؟
  چرا فسادها را نمی بینید ؟چرا خونهایی که پایمال شد را بی اثر می دانید ؟
  چرا دروغ هایی که توسط احمدی نژاد گفته شد را نقد نمی کنید ؟اگر این ها را یک مسول خارجی می گفت چه می کردید ؟ ایا رفتار نا مناسب و دروغ نتیجه ای به جز مشکلات فعلی دارد ؟

  [پاسخ]

 16. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  کل شهر لرزید!
  چند ثانیه ای همه خیره ماندند
  و بعد دوباره سرعت رودخانه ی روزمرگی
  حال آن که عده ای با همان صدا پرواز کردند.
  صدا چه قدر باید بلند باشد تا برخی بیدار شوند؟
  یا حق

  [پاسخ]

 17. سلام علیکم
  راستش یه پیشنهاد داشتم

  به خاط اینکه شرایط پاسخ فراهم شده یه وقتایی بعد از مدتی نخوندن کامنتها نمی فهمم کدام به کدام هست. بد نیست که در پاسخ دقیقا بگیم با کی داریم صحبت می کنیم :mrgreen:

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۳:

  علیک سلام

  بنده این رو هم کاملا تایید میکنم
  :)

  [پاسخ]

 18. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله
  خدا قوت.
  بابت لینک های عالی بسی بسی بسیار سپاسمندم.
  اجرتان با حضرت مادر(س)
  یا حق

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۶:

  سلام بر اهالی باصفای حزب الله
  عیدتون مبارک
  بدینوسیله به اطلاع همه دوستان می رسانیم
  سر صبح کاملا برفی امروز مشهد زنبیل عیدی همه ی دوستان را تک تک بردیم پشت باب الجواد (ع) امام رضا تو صف گذاشتیم
  و خواهش کردیم یکی یه زیارت مقبول و با معرفت نصیب برای همه داخل زنبیل قرار دهند ان شا ءالله

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۸:

  سلام بر اهالی باصفای حزب الله

  من به شخصه خیلی ممنونم. دست شما درد نکنه.

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۳:

  سلام گلم
  خواهش می شود
  سفارش شما ویژه بود ها…

  [پاسخ]

  مسعودساس پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۳:

  بسی مایه ی شعف شد
  الحمدالله

  [پاسخ]

 19. هومن گفت:

  یکی از مسایلی که جز مشخصات فکری تندروهای ایرانی است …شامل موردی باشد که در ان فورا با هر موضوعی که به جهت گیری در میان کشورهای خارجی ربط پیدا کند …مطرح کردن پرسشهایی ساده در مورد کودکان فلسطینی و کسانی است که به انها شلیک می کنند .
  و با این ابزار سعی می کنند مخالف خود را در داخل که هیچ رابطه ای با این مسایل ندارند …محکوم و از اصل پرسش منحرف نمایند .
  برای خود من جالب بود که خبر نگاری از معجزه هزاره سوم(اقای احمدی نژاد ) سوالی را می کند و او که تصویر خانم مصری را در جیب داشت …به همین روش متوصل شد .و تصویر در اورد و به جای پاسخ …از ان استفاده کرد .
  در حالیکه ماجرا این بود که یک فرد مهاجر در المان به مهاجر دیگری حمله کرده بود و به دولت المان ربطی نداشت .
  مشکل اصلی مردم مخالف ان است که کشور ما نیروها و منابع خود را به جایی می برد که به هدر می روند .و به جای پیشرفت در زندگی مردم ….بیشتر شبیه انقلابی های بی مخ کوبا می شویم .
  یا نزدیک به کره شمالی می شویم .در صورت بروز جنگ این مردم ایران هستند که از بین می روند .و این در حالیست که انها(مردم) فکر می کنند که می توان با ان کشورها در چهار چوب مقرراتی همزیستی داشت .
  علاوه بر این فرض می گیریم که مسولین ایرانی متوجه شده اند که به مردم دنیا ظلم شده و اکنون وقت ان رسیده که ما با جنگ انها را نجات دهیم و یک زندگی خوب برای انها بسازیم !!!خوب سوالی وجود دارد و انهم این است که چرا در داخل کشور نتوانستیم مردم خودمان را راضی و یکدل نگاه داریم ؟
  خیلی از کشورها از نعمت هایی که خداوند داده برای خوشبختی مردم خود استفاده می کنند .ولی در اینجا ادعای ما مدیریت و نجات مردم دنیاست !!!و پایان دادن ظلم که توسط جنگ خیر (ایران )و شر (امریکا )صورت می گیرد .
  فضا انقدر توسط عده ای دارای فشار است که برای مخالفت ساده با رفتار گروهی سیاسی باید بزور لباس کافر تن کنیم و برای انتقاد به روش مسولین …هزاران انگ بخوریم .
  همان اعرابی که نیروهای خیر در این وبلاگ سنگ انها را به سینه می زنند ….از ایران و دخالتهایش خوششان نمی اید .و این واقعا برای ما سر افکنده گی است .

  [پاسخ]

 20. بابک گفت:

  از دوستان خواهش می کنم به چند سوال من جواب دهید…
  آیا به منابع خبری غیر از رادیو و تلویزیون ایران استفاده می کنید؟
  چرا مردم ایران از کمترین سطح رفاه هم برخوردار نیستند؟
  چرا شما فکر می کنید مخالفانتان طرفدار دولت های غربی هستند؟
  چرا مسلمان ها فکر می کنند فقط خودشون آدم هستند؟
  چرا در دین شما غیر مسلمانان نجس هستند؟

  [پاسخ]

 21. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر شیعیان علی بن ابی طالب(ع)
  الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین (ع)
  خدایا حیرانم که چگونه شکر کنم نعمت شیعه بودن را.
  نعمت مولایی چو حضرت حیدر (ع)داشتن را.
  خدایا چه نشاط و روحیه ی عجیبی می دهد این ذکر
  یا علی و یاعلی و یا علی و یا علی و یا علی
  یا حق

  [پاسخ]

 22. عبدالله گفت:

  یا وارث
  الحمدلله الذی جعل کمال دینه و تمام نعمته بولایه امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه سلام
  رفقای حزب الله عیدتان مبارک
  عیدی یادتان نرود لطفا.
  یا حق

  [پاسخ]

 23. م.طاهري گفت:

  سلام و خدا قوت

  عیدت ولادت ولایت مبارک!

  [پاسخ]

 24. آذرخش گفت:

  سلام
  این عید عزیز بر آقای صفا و همه دوستان گرامی مبارک.

  [پاسخ]

 25. سلام داداش
  عیدت مبارک
  فکر کنم شما یه رگت سید بود هااااااااااا(برا بحث عیدی و این حرفا) :P
  هر مملکتی تابع فرمان امیریست……….ایران دل افتاده به غم را به علی داد
  از نسل علی یک علی آمد به خراسان……….یعنی که خدا کل عجم را به علی داد

  [پاسخ]

 26. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  دم دانشجویان غیر از سیب زمینی حلقه زده قریب تاسیسات هسته ای گرم.
  حلقه بود اما خبری از پلاس نبودهااااااا!حلقه ها با ماینست به هم متصل شده بود!
  کلا فکر کنم این قدر برخی ها از ضربت سیلی ها گیج اند که فرق ماینست و پلاس رو در هم در نقطه هایش می بینند.
  یا حق

  [پاسخ]

 27. عبدالله گفت:

  یا وارث
  غدیر در کلام امام موسی صدر
  http://imamsadr.ir/Andishe/show.php?id=303
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  یا حق

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: