وکیلانه » » دو کلوم حرف حساب راجع به توقیف روزنامه “روزگار”
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
دو کلوم حرف حساب راجع به توقیف روزنامه “روزگار”
۱۶ام, بهمن ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۳۴]

# مثل هر روز صبح قبل از رفتن به سر کار، سری به "جار"(+) زدم برای مطالعه صفحه ی اول روزنامه های ایران. به روزنامه ی روزگار که رسیدم با تیتر درشتِ "اعتراض به ماکت مقوایی امام" مواجه شدم. در پلاس راجع به آن چیزی نوشتم(+). بعد از چند لحظه دیدم به به! ذیل این تیتر عجب مطلبِ خاصی. مصاحبه با آقای محمد رضا خاتمی با تیتر "فرمان نمی پذیریم".(+) چون داشت دیر می شد به صورت گذرا و سریع به کلیت مطلب منتشر شده نگاهی انداختم. هر چه بیشتر پیش می رفتم بیشتر شاد می شدم و لبخند می زدم!! چرا که می دیدم باز هم مثل همیشه "محمد رضا خاتمی" سوتی های گل درشتی داده. و در ذهن سپردم به محض رسیدن به منزل بعد از وقت کاری از این مطلب نهایت استفاده را ببرم و "دیکتاتور" بودن یک گروه فکری خاص که در این مصاحبه به وضوح مشخص است را با ذکر دلیل و مدرک و لینک شرح دهم.

# سرِ کار که بودم در اولین فرصتِ استراحت قید استراحت را زدم و مطلب را که در گوشی سیو کرده بودم مطالعه کردم. در ذهنم بخش اعظمی از پاسخی که صبح مدِ نظر داشتم را نوشتم. کاملاً آماده بود و فقط باید قلمی(کیبوردی؟) میشد.

از انحصار طلبی و دیکتاتوریت نهادینه شده در آقایان حتی در مفهوم اصلاحات که می گویند ما فقط "اصلاح" طلب هستیم و هرکس ولو همفکر ما ولی روش مبارزاتی دیگری داشته باشد(مانند برخی اصلاح طلبانی که در انتخابات شرکت کرده اند) "اصلاح" طلب نیست، یعنی نه "صلاح" مملکت را می خواهد و نه قائل به اصلاح امور هست و در واقع فقط ما آدم هستیم گرفته، تا اینکه جناب آقای خاتمی با اشاره به برخورد صورت گرفته با گروه متبوعشان میگوید "اصلاح طلبان ظرفیت اینرا دارند که آنها را ببخشند به شرط آنکه آینده کشور اصلاح شود" و با یک دودوتاچهارتای ساده از نتایج شش انتخابات گذشته ی کشور می توان به راحتی دریافت جناب آقای خاتمی ناخواسته حرف دلش را زده و منظور از "آنها"  اکثریت مردم ایران هستند که به اصلاح طلبان پشت کرده اند!

برای اینکه مطمئن شوید منظورِ ناخواسته ولی گستاخانه ی آقای خاتمی از بخشیدن، بخشیدنِ "مردم" بوده است به این دقت کنید که ایشان در لابلای حرفهایشان برای مثال از مهندسی انتخابات (بخوانید ادعای تقلبی که هیچ دلیلی برای آن نبوده و نیست) نه به سال ۸۸ بلکه به سوم تیر ۸۴ اشاره می کند! آیا می توان پذیرفت در آنجا هم بحث تقلب مطرح بوده؟ اگر پاسخ منفی است پس نتیجه آفرینِ انتخابات ۸۴ که مغضوبِ آقای خاتمی است چه کسانی غیراز مردم بودند؟ آری آقای خاتمی گستاخانه و دیکتاتور تر از هر دیکتاتوری تبین می کند مردم را می بخشیم که اشتباه کردند و ۶ بار به ما پشت کرده اند!!

# در جایی دیگر آقای خاتمی به تحریف خنده دار تاریخ دست می زند و با نقد سیاست خارجی توامان با دروغ میگوید:
"زیاده خواهی های دنیای غرب مشخص است. نتایج و راه کارهایش هم مشخص است؛ آیا نمی شود در برابر این زیاده خواهی ها ایستاد؟ می شود، چطور؟ با داشتن مردم، اگر مردم باشند خود به خود اوضاع تغییر می کند، یعنی اتفاقی که در دوم خرداد افتاد.!!"
اصلِ استدلالی که آقای خاتمی برای مبارزه با زیاده خواهی های غرب استفاده کرده کاملاً درست است اما عجیب و جالب اینجاست که ایشان این اصل را به دوم خرداد منتصب می کند. اگر منظور ایشان حضور مردم در انتخابات دوم خرداد باشد کاملآً درست و بجا و البته متناقض با گفتار ایشان در خصوص سوم تیر ۸۴ است (آنجا حضور مردم بود ولی ۸۴ مهندسی شده؟)، اما اگر منظور عملکرد دوم خرداد باشد خوب مرغ پخته روی میز شام هم خنده اش می گیرد از چنین ادعایی درباره ی ایستادگی دولت دوم خرداد در برابر زیاده خواهی های غرب با اتکاء به مردم! (+)
(+)

روزنامه روزگار

# در ادامه و به نظرم جالب ترین و البته اجازه بدهید کمی بی ادب باشم و بگویم وقیحانه ترین بخشِ این مصاحبه جایی است که روزنامه روزگار به نقل از آقای خاتمی که دارد مثلاً آقای دکتر احمدی نژاد را مهره ی دیگران قلمداد می کند می نویسد:
"آقای احمدی نژاد در طول این چند سال کاره ایی نبوده، دولتش کاره ایی نبوده، احمدی نژاد در طول این چند سال برنامه نداشته، یک حلقه ی خاص سیاسی نداشته، نیروی اجرایی و کارشناسی نداشته، حتی سازمان بیرونی و حزب نداشته، جمعیت و گروه نداشته، احمدی نژاد را احمدی نژاد کرده اند و اگر احمدی نژاد شکست بخورد آنهایی که او را احمدی نژاد کرده اند باید جوابگو باشند".

خوب باور کنید سخت ترین کار در این دنیا پاسخ دادن به شبهات پیرامون بدیهیات است بخصوص در این شرایطی که پیش آمده و در آخر این نوشته اشاره می کنم اما از باب خالی نبودن عریضه، قضاوت پیرامون برنامه داشتن یا نداشتن دولت دکتر احمدی نژاد(فرای از خوب یا بد بودن برنامه ها) را به شمای خواننده واگذار می کنم اما آقای خاتمی درست گفته، بله دکتر احمدی نژاد حزب و گروه و حلقه نداشته تا مثل محمد خاتمی نفت کشور را مفت در قالب "پتروپارس" به آنها بدهد! آقای دکتر احمدی سازمان بیرونی نداشته، فی الواقع آقای دکتر هیچ چیز نداشته. بله! این مردِ ۵۲ کیلویی هیچ چیز نداشته و ندارد! او فقط "امت" و "امام" را داشت؛ دارد و اگر لیاقت داشته باشد خواهد داشت، که اگر بجز اینها چیزی دیگر داشت اکنون روی زمین نیافتده بود تا هرکسی لگدی حواله ی او کند! و محمد رضای خاتمی در روز روشن بگوید ماست سیاه است!

# در بخشی دیگر از این مصاحبه آقای خاتمی به رعایت قانون اشاره می کند! قانون! قانون! چه کلمه ی جالبی! ایکاش آقای خاتمی در سال ۸۸ وقتی روبروی رای مردم و غیرقانونی کف خیابان آمده بود روزی چند بار این کلمه را تکرار می کرد…

# در بخش دیگری از این مصاحبه …
نه! بگذریم! حرف پیرامون این مصاحبه ی بسیار عالی و ناب آقای خاتمی بسیار است. فقط ایکاش و ایکاش کارمندان جمهوری اسلامی باز هم سوءتدبیر به خرج نمی دادند تا ما فرزندان انقلاب اسلامی در چند بخش پاسخی درخور به این مصاحبه می دادیم! اما افسوس و صد افسوس که لبخند را روی لبمان خشکاندند آقایان و اگر این خبر(+) درست باشد روزنامه روزگار را به مدت یکماه توقیف کردند! 
مساله ایی که می توانست با پاسخی از جنس فرزندان انقلاب(+) به یک فرصت عالی برای نشان دادن اوج دیکتاتوری آقایانِ مثلاً اصلاح طلب بینجامد با  پاسخی از جنس کارمندان جمهوری اسلامی هدر رفت!
البته به لحاظ حقوقی و قانونی توقیف یکماهه ی روزنامه به دلیل انتشار چنین حرفهای توهین آمیزی به ملت ایران و دروغ پراکنی آنهم از جانب متهمی به اسم "محمد رضا خاتمی" قابل توجیه است اما ایکاش بفهمند آقایان این روش درست نیست که می دانم البته نمی فهمند!!

مطالب مرتبط :
شهید مطهری:من هشدار مى‌دهم: چنین تصور نشود که با جلوگیرى از ابراز افکار و عقاید مى‌‏شود از اسلام پاسدارى کرد
تنها کسانی که می‌توانند جمهوری اسلامی را شکست دهند
فیلتر بیجا؛ بیشتر ظلم به انقلاب است تا وبلاگ‌نویس۳۴ دیدگاه برای “دو کلوم حرف حساب راجع به توقیف روزنامه “روزگار””

 1. f.d گفت:

  خوشم اومد. دست مریزا

  [پاسخ]

 2. سلام , شب خوش
  من که فقط صفحه اول رو دیدم اون عبارت “فرمان نمی پذیریم” خیلی برام جالب بود. ممنون بابت “ذکر خیر”ی !!!! از مصاحبه

  در باقی موارد هم گفتنی ها رو گفتید

  [پاسخ]

 3. ناشناس گفت:

  برای کسی که تصمیم خودش را گرفته هر حرف و سخنی دستاویز ی است برای سخره گرفتن .خیلی ساده مردم سوال می کنند اگر تقلب نبوده چرا از این حقیقت !استفاده نشد ؟به عبارتی حاضر شدند سالها در مورد ان حرف و حدیث بگویید ولی حاضر نشدند که با توسل به روشهای علمی به دنیا نشان دهند که احمدی نژاد ۶۵ درصد ارای واقعی مردم را داشته و اگر می بینید که جامعه و مردم از انتخاب او ناراحتند یک پدیده عجیب است .اگر می بینید که یک دولت واقعا پایگاه مردمی نداردولی قبلا تمام ارا را داشته !!!!!
  به خودتان بیایید و به سوالات منطقی پاسخ دهید و انگاه متوجه می شوید که انتخابات برای چی مشکوک بود و چه کسانی احمدی نژاد را به اینجا رساندند ؟

  [پاسخ]

 4. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  به راستی
  سخت ترین کار در این دنیا پاسخ دادن به شبهات پیرامون بدیهیات است.
  بسی بسیار سپاسمند
  یا حق

  [پاسخ]

  سایه پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۶:

  اکثر حامیانی مانند شما ساکنین جنوب تهران هستند ولی با اپارتمانهای تقریبا گران و لوازم منزلی مانند ال سی دی .تصاویر شخصیت های انقلابی را به دیوار زده اند .اینها چرا نباید از احمدی نژاد حمایت نکنند ؟خانه گران و در امد خوب دارند .الان دیگه شمال شهریها اکثرا اجاره نشین و گرفتارند .این انقلاب بیشتر از جنس انتقام بود .خوب دقت کنید در تفاوتها و حقایق زندگی این افراد .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۱:

  @ سایه
  فقط میتونم بگم
  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۳۱:

  یا وارث
  سلام.
  اول که ربطش به کامنت رو متوجه نشدم
  دوم که شما مطمئنید ساکن تهرانید؟
  سوم واقعیتی که من می بینم چیز دیگری است
  چهارم دقت کنید در تفاوت حقیقت و واقعیت و در واژه ی تهمت!!!
  یا حق

  [پاسخ]

 5. سلام
  اخوی
  بسی استفاده و لذت برم از مطلبتون
  خدا قوت

  [پاسخ]

 6. احسان متین رزم گفت:

  بسیار ممنونم
  کثر الله امثالک برادر

  بهترین پاسخ برای این حرف ها نقد است.
  تعطیل کردن باعث میشه بچه ها رشد نکنند و ذره ذره روزمره بشن

  [پاسخ]

 7. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  همیشه از تحلیل بیشتر از خبر خوشم میومده. اینکار بهتره.
  ممنونم که تحلیلهای خودتون رو برای ماهم بیان می کنید.

  [پاسخ]

 8. افق گفت:

  سلام
  منم این شعر گنجشک ناز و زبیا رو حفظ بودم!

  [پاسخ]

 9. آذرخش گفت:

  وای خدای من چه اتفاقی افتاده!!!
  چرا همه سایت ها فیلتر شدن؟
  جیمیل! میهن بلاگ، یه عالمه وبلاگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۵:

  شما مطمئنی تو ایران زندگی می کنی؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۸:

  درست شد!!!!!!!!!!

  بعد از این کامنت که گذاشتم همه سایت ها کلا فیلتر شدن. فقط سایت شما و قطعه ۲۶ باز می شد!
  فکر کنم یه لحظه طی الارض کردم به کره شمالی!!!!!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۰۸:

  یه سوال دیگه دارم از آذرخش

  اونوقت شما چجوری اینجا نظر گذاشتی؟ فیلتر نبود؟
  مطمئنی؟

  اینجا آخه مدیرش حرفای بووووووووووووق زیاد زده ها
  البته عمو فیلترچی نشنوه این حرفارو :mrgreen:

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶:

  سلام بر شما
  در توضیحات عرض کردم که! فقط دو تا سایت برای من باز بود!!!!
  احتمالا از شرمندگی فیلتر قبلی این دفعه فیلترشون نکردن. والا!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۰۳:

  آخ آخ
  سلام یادم رفت

  من هم سلام: )

  اون والا رو هم خوب گفتی
  والا

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۵۹:

  شما بی سلام عزیزی ضلع جان. :wink:

  [پاسخ]

 10. حسین گفت:

  من برایم جالب است در پس پشت کله شما چه افکاری نهفته است؟
  ایا خلین؟
  ایا احمقین؟
  ایا خوابین؟
  بخدا توی خلقت شما من موندم
  دیوسسسسسسس بهم بگو خاوری از کچا دزدی کرد ؟

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴:

  اون موقع که ادب توزیع میکردن کاش ایثار نمیکردی و سهمت رو به بقیه نمیدادی

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۰۰:

  هر وقت آدم شدی و ادب یاد گرفتی بیا تا جواب سوالت رو بهت بگیم. باشه کوچولو؟

  [پاسخ]

 11. افق گفت:

  سلام
  وااای آقای صفا!
  خدا خیرتون بده بخاطر لینکها.
  توی این اوضاع روحی من، هیچی مثل این سرود “به به! چه حرف خوبی” نمی تونست روحیه من رو عوض کنه!
  http://scalpel.blogfa.com/post-745.aspx
  انگار قدرت گرفتم که دوباره بلند بشم.
  دستتون درد نکنه. هم دست شما که لینک رو قرار دادید هم دست مدیر وبلاگ اسکالپل. خدا خیرتون بده!

  [پاسخ]

 12. حسین گفت:

  پسر خوب خاتمی اگر در مورد توصیف احمدی نژاد اشتباه می کند که احمدی نژاد را احمدی نژاد کرده اند تو بگو پس احمدی نژاد سابق بر ان کی بورده چیکار کرده توی شهرداری که ۳۰۰۰ میلیاد دزدی کرد توی اردبیل فسادش واضحه یکی از نمودهای رانتخواری و فسادش میلیاردر شدن دوست و همکارش توی زمان استانداریشه واقعا میگم تو خلی یا مسلا بلانسبت کسخلی بخاطر اینه که رشته حقوق خوندی نمیتونی یه ادم فاسد را تشخیص بدی من که رشته نان و غلات خوندم میتونم اینو تشخیص بدم رک و پوست کنده بت میگم خوب گوش تو مسئول کشف فسادی چون حقوق خوندی تو مسئول کشف حقیقتی چون حقوق خوندی تومسئول دفاع از ادم فاسد نیستی احمدی نژاد یکی از مدیران فاسد یکی از ریس جمهوران افسد سابق بوده هیچ پیشینه دیگری نداشته اگر اون فاسد نبود هاشمی اونو استاندار نمی کرد اصلا مدیرای هاشمی همه شون اون زمان مجیزشو میگفتن و غرق در فساد بودن خود اونا هم تقصیری نداشتن گشنه گدا های پاپتی بودن که از بغل انقلا توی سن ۲۰ تا ۲۵ سالگی مدیرای این مملکت شدن هر غلطی خواستن با این مملکت کردن سیستم نظارتی اونا هم ضعیفتر از خود اونا بود ریس جمهور رانت خوار بود مدیر ارشد افسد بود مدیر معمولی فاسد بود ابدارچی هم پول رشوه میگرفت الان وضع از اون موقع هم بهتره
  روش و طرز تفکرتو عوض کن حیف تو که حقوق خوندی و داری از خاوری و محصولی دفاع می کنی
  بجای این قبیل کارها بیا یه گفنتمان ضد فساد راه بینداز
  امروز یه تیتر قشنگ بزن توی سایتت و یه مسئله حقوقی را بشکاف
  بگو مردم و کارشناسان حقوقیبیان نظر بدن ایا محصولی میتونه در عرض ۵ سال مولتی میلیاردر بشه اونم وقتی خودش شاغل توی یه اداره اس باز هم این سوال حقوقی را بپرس بگو گیرم اقای محصولی به ثروت میلیاردی دست پیدا کرد و دستیابیش از رانت بود مقصر اصلی در فساد ایشان خودش است یا نظام (قوانین) تو باید درس احقاق حقوق به این ملت مظلو مبدی نه ماست مالی کردن کثافت کاری های مشتی رانتخوار فاسد تو وظیفه داری تو وظیفه داری اگه کوتاهی کنی مسئولی
  اقای هاشمی میگه اموال من مربوط به دوره شاه است شما بیا یک گفتمان راه بینداز بگو ایا هاشمی مجاز است بعد از انقلاب هم کار اقتصادی کند یا نه
  ایا مهدی هاشمی مجاز است یا نه که کار داقتصادی کند اگر کاری کرد و در کار وی شبهه بود کی مقصر است توی سعی فشار بیاری قوانین جدید وضع بشه تا بشه به اقایان و اقازاده ها گفت پولت را از کجا آورده ای؟
  شاید اینو ندونی ولی یه روزی توی مجلس یه قانون وضع شد بنام قانون از کجا اورده ای این قانون چیز خاصی نمی گه و خیلی هم کاری به گذشته افراد نداره این قانون میگه تو وقتی ۱۰ میلیون میریزی به حساب خود ت باید توی فرمی توی بانک بنویسی مثلا اینو از فلان شرکت بابت فلان کار گرفتم یا مثلا فلان جنس رو فروختم همین هم کفایت می کند که بنویسی اما اقا صفای صاف و ساده این قانون بعد از تصویب توی مجلس بعلت غیر فقهی بودن در شورای نگهبان تصویب نشد. مرد هزار سال در خواب ، اصحاب کهف جناب اقای صفا جان میدونی چرا این قانون غیر فقهی شناخته شد؟
  چون اول از همه یقه آقای جنتی رو میگرفت
  داد میکشم روی سرت از ادم پاکی چون خاتمی دست بکش و به فساد خودت و اطرفیان و محبوبان خودت برسسسسسسسسس

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۴۲:

  گوید سخن فراوان
  با انکه بی سواد است .
  در قولو وعده دادن
  توفنده مثل باد است
  او دشمن فساد است
  سلطان اقتصاد است
  گرچه کم است عقلش
  رویش ولی زیاد است
  از برکت وجودش
  بازارها کساد است

  ا

  [پاسخ]

 13. منتظر گفت:

  من نبودم دستم بود تقصیر آستینم بود.

  [پاسخ]

 14. راحیل گفت:

  سلام…واقعا عالی بود…خوب گفتید…دست شما درد نکنه.. با “چرا پدر سینما دین ندارد؟” آپ هستم، حتما به من سر بزنید و اگر می توانید حتما باز نشر نمایید.ممنون.

  [پاسخ]

 15. افق گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  خداقوت
  من همچنان منتظر متن در مورد جبهه پایداری و جبهه متحد هستما. هنوز سوالم بی جواب مونده.

  [پاسخ]

 16. سلام دوستان
  بدین وسیله اعلام میدارد ” پست بعدیِ پست قبلی” این سایت محترم :mrgreen: با موضوع فرق جبهه پایداری و سایرین و اینا مفقود گردیده می باشد
  از یابنده تقاضا می گردد با انتشار این مطلب آرزوی جمعی را برآورده نماید :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  والا

  [پاسخ]

 17. امیرعلی صفا گفت:

  @افق؛ رهرو‌شهدا
  قرار بود جای این آپ بشه ولی این قضیه‌ی روزگار که پیش اومد این لازم بود. حالا می‌مونه بعد از ۲۲ بهمن انشالله : )‌

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱:

  سلام بزرگوار
  خیلی هم خوبه
  فقط امیدوارم به قبل انتخابات برسه و هی موضوع روز پیش نیاد :mrgreen:

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۰۴:

  لذت مبارزه و نبرد با دشمنی به نام فقر بیش از امریکاست .در حالیکه همو طنان ما به خاطر فساد و عدم بهره برداری درست و عادلانه از منابع خدادای نفت هر روز فقیر تر می شوند این حزب الهی ها دایما در فکر جنگ با امریکا هستند,فقط در این فضا زندگی می کنند .خوب می دانند بدون این شعارها و هیجان ها هیچ چیزی ندارند .http://www.alef.ir/vdcivraz3t1a5y2.cbct.html?142789

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۶:

  در انتخابات مجلس می رویم پای صندوق و رایی می دهیم که دشمن به ذلت بیافتد .راستی دشمن یعنی چی ؟ایا در تمام دنیا مردم به خاطر دشمن پای صندوق رای می روند ؟چرا اینجا به این شکل حرف می زنند ؟لولوخورخوره لازم است .ایا ما هم روزی پیشرفت می کنیم .سرزمینی که در ان مومن پنهان کند عبادتش را .و فرد غیر مذهبی در ارزوی مذهبی شدن باشد .مسولین دروغ نگویند حتی مصلحتی .و وقتی سخنرانی می کنند متواضعانه از شکستشان هم حرف بزنند .نه اینکه هر چه هست پیروزیه .کسی حقوق فردی کسی را پایمال نکنه .شهروندان با گرفتن وام و امتییازات مجیز دولت نگویند .
  مجلس جایی باشد برای دادخواهی های مهم مردم .نه تظاهرات کند در حمایت مسولین .اینها نشانه عقب مانده گی هستند ولی شما جرات نمی کنید انها را تایید کنید .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۶:

  مریم خانم؛ دوست عزیز کسی نگفته به پای صندوق رای می‌رویم و رای می‌دهیم صرفاً برای اینکه دشمن به ذلت بیفتد. بلکه می‌گوییم در عین حالی که در راستای مردم‌سالاری و پیشرفت نیاز به رای به مجلسی کارآمد داریم یکی از کارکرد‌های رای دادن در کشور ما و هرکشور دیگری این است که جلوگیری می‌کند از دخالت‌ دیگران. این است که نشان می‌دهد مردم کشور می‌گویند ما خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم.
  فرمودید مومن عبادتش را پنهان می‌کند من چنین چیزی ندیدم خوشحال می‌شم اگر مصداقی برای اون ذکر کنید. در مورد آرزوی اینکه غیرمذهبی‌ها حسرت مذهبی بودن رو بخورند منم مثل شما در انتظار اون روز هستم و می‌دونم به علت فعالیت‌ها بدسلیقگی و نادرستی که انجام شده فعلا تو کشور ما چنین چیزی فراگیر نیست. دروغ گویی برخی مسولین رو هم قبول دارم.
  اینکه متواضعانه از شکست حرف بزنند در مورد خیلی از چیزها اینجور نیست مثل همین قضیه دلار و غیره و خیلی دیگه از مسائل اقتصادی کسی حاضر به پذیرش شکست و عذرخواهی نیست عموماً. اما ره‌بر انقلاب خیلی واضح در همین جمعه‌ی گذشته به ضعف‌ها یا به قول شما شکست‌ها حتی به صورت موردی هم اشاره کردن و در سخنرانی های دیگه هم چنین اشاره و تببین نقاظ ضعف و تاکید بر پذیرش ضعف‌ها جهت عدم نهادینه شدن اونها رو داشتن. در همین جمعه هم گفتن مشکلات رو گردن هم نندازین و مسولین بپذیرن اگر مشکلی دارن.

  [پاسخ]

 18. جیمی گفت:

  داداش محمود بچه به این خوبی؟!!!!
  آدم بدا فقط اصلاح طلبای بدبخت بودن که زدن لت و پارشون کردن!
  حالا خودشون موندن و ۳۰۰۰ هزار میلیارد ضربدر ۵۹ (سودش) پول بی زبون که از جیب ملت به باد رفت!
  خدا این مملکت را از دست بی خردان نجات دهد…

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: