وکیلانه » » بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی: شما برای مردم چه کرده‌اید؟
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی: شما برای مردم چه کرده‌اید؟
۲۰ام, بهمن ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۲۱]

# می‌توانستم ده پانزده خط  ادبیات‌ی و فلسفی  راجع به بزرگداشت دهه‌ی فجر و اینها اینجا بنویسم طوری که انگشتانتان را هم با آن بخورید. پایین‌ش هم بنویسم دهه‌ی فجر و تقارن آن با میلاد پیامبر مبارک، وعده‌ی ما ۲۲ بهمن!  اما خوب، خاله‌ شادونه هم چنین کاری کرد، قلقلی هم حتی و نیز عمو قناد هم. پس چه تفاوتی بین من و کارکرد اون‌ها؟ فقط یک لباسِ جینگل‌مستان؟

واقعیت این است که اگر کارمندی بخواهییم نگاه به قضیه دهه‌ی فجر بکنیم اول‌ش می‌شود کلی سرود و شعار و اینها و آخرش هم ختم به چند فیلم سینمایی و البته مثل امسال با شاهکار مقوا و کیک و سایر افزدونی‌ها!  اما اگر از نگاه فرزند انقلاب بودن بخواهییم نگاه کنیم نیمی از دهه‌ی فجر را باید به "چه کرده‌ایم؟" اختصاص بدهیم و واکاوی تاریخ و دستآوردها‌ی انقلاب آنهم کاملآً واقع‌بینانه و به صورت زیرپوستی و نیمه‌ی البته بزرگ‌تر را به "چه باید بکنیم؟".

# به عنوان کسی که اکراه دارد بگوید "مقام معظم رهبری" و دوست دارد همیشه بگوید "ره‌بر انقلاب"، تا یادش باشد باید  یک جوانِ انقلابی باشد و آرمان خواه و آرمان‌نگر، می‌خواهم عرض کنم وظیفه‌ی خودم را بیشتر در "چه باید کرد؟" تعریف می‌کنم. اینکه تا اینجای راه را آمده ایم و خوب هم آمده ایم درست اما بعد از این چطور؟ چه باید بکنیم تا نقاط ضعف جبران بشود؟ چه باید بکنیم برای ادامه‌ی راه و چه باید بکنیم برای حفظ این انقلاب؟ 
در پاسخ به این سوال هم می‌شد چندین و چند خط نوشت و نوشت و نوشت اما ترجیح می‌دهم فقط به یک جمله‌ از ره‌بر انقلاب بسنده کنم در پاسخ به سوالِ چه باید کرد؟
"بزرگترین مبارزه با امریکا، خدمت به مردم است!"

بله. به همین سادگی! و شمای مسول نمی‌خواهد از قبل تا بعد از دهه‌ی فجر هی جلسه بگذاری "هماهنگی برای بزرگداشت دهه‌ی فجر!!" بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی اینکه  برو مثل یک مرد در هرکجا و هر سمتی هستی کار کن، فعالیت کن و تلاش کن تا خدمت به مردم کنی، تا ولو شده یک گره از کار یک نفر باز کنی، تا دین‌ خودت را به مردم اداء کنی! به همین سادگی. بدون نیاز به هیچ بخشنامه و دستور‌العملی که خروجی آن کیک و مقوا باشد. بدون نیاز به هیچ "جلسه‌ی هماهنگی" و تو اگر باور داشته باشی می‌توانی بزرگ‌ترین مبارزه با دشمنان ایران را داشته باشی با خدمت به مردم. به همین سادگی به همین خوشمزگی.

# در خصوص راه‌پیمایی ۲۲ بهمن هم تفکر من مثل آن بزرگ‌ منحرفِ ۵۲ کیلویی است که بجای دعوت از مردم از سیاسیون خواست تا خود را به اقیانوس زلال ملت برسانند!!
و یک توصیه‌ هم دارم برای مخالفین جمهوری اسلامی، منتقدین جمهوری اسلامی، خودم،‌ خودت و هرکسی که ایرانی است. لطفاً ۲۲ بهمن که شب شد، تصاویر راه‌پیمایی جشن ۳۳ سالگی انقلاب را ببین، یا کمی به خودت زحمت بده و به عنوان یک کار تحقیقی و میدانی برو و خودت نظاره کن. بعد در دلِ خودت جستجو کن اگر ذره‌ایی و فقط ذره‌ایی خودت را بالاتر از این مردم دانستی و این مردم را ناآگاه و عامی و ساده لوح یا فریب‌خورده دانستی یا هرچیزی توی این مایه‌ها برو و فکری به حال درمان‌ خودت کن، قبل از آنکه دیر شود!!

لینک مرتبط :
یک خاطره‌ی کاری مرتبط با همین مطلبدیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: