وکیلانه » » بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی: شما برای مردم چه کرده‌اید؟
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی: شما برای مردم چه کرده‌اید؟
۲۰ام, بهمن ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۲۱]

# می‌توانستم ده پانزده خط  ادبیات‌ی و فلسفی  راجع به بزرگداشت دهه‌ی فجر و اینها اینجا بنویسم طوری که انگشتانتان را هم با آن بخورید. پایین‌ش هم بنویسم دهه‌ی فجر و تقارن آن با میلاد پیامبر مبارک، وعده‌ی ما ۲۲ بهمن!  اما خوب، خاله‌ شادونه هم چنین کاری کرد، قلقلی هم حتی و نیز عمو قناد هم. پس چه تفاوتی بین من و کارکرد اون‌ها؟ فقط یک لباسِ جینگل‌مستان؟

واقعیت این است که اگر کارمندی بخواهییم نگاه به قضیه دهه‌ی فجر بکنیم اول‌ش می‌شود کلی سرود و شعار و اینها و آخرش هم ختم به چند فیلم سینمایی و البته مثل امسال با شاهکار مقوا و کیک و سایر افزدونی‌ها!  اما اگر از نگاه فرزند انقلاب بودن بخواهییم نگاه کنیم نیمی از دهه‌ی فجر را باید به "چه کرده‌ایم؟" اختصاص بدهیم و واکاوی تاریخ و دستآوردها‌ی انقلاب آنهم کاملآً واقع‌بینانه و به صورت زیرپوستی و نیمه‌ی البته بزرگ‌تر را به "چه باید بکنیم؟".

# به عنوان کسی که اکراه دارد بگوید "مقام معظم رهبری" و دوست دارد همیشه بگوید "ره‌بر انقلاب"، تا یادش باشد باید  یک جوانِ انقلابی باشد و آرمان خواه و آرمان‌نگر، می‌خواهم عرض کنم وظیفه‌ی خودم را بیشتر در "چه باید کرد؟" تعریف می‌کنم. اینکه تا اینجای راه را آمده ایم و خوب هم آمده ایم درست اما بعد از این چطور؟ چه باید بکنیم تا نقاط ضعف جبران بشود؟ چه باید بکنیم برای ادامه‌ی راه و چه باید بکنیم برای حفظ این انقلاب؟ 
در پاسخ به این سوال هم می‌شد چندین و چند خط نوشت و نوشت و نوشت اما ترجیح می‌دهم فقط به یک جمله‌ از ره‌بر انقلاب بسنده کنم در پاسخ به سوالِ چه باید کرد؟
"بزرگترین مبارزه با امریکا، خدمت به مردم است!"

بله. به همین سادگی! و شمای مسول نمی‌خواهد از قبل تا بعد از دهه‌ی فجر هی جلسه بگذاری "هماهنگی برای بزرگداشت دهه‌ی فجر!!" بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی اینکه  برو مثل یک مرد در هرکجا و هر سمتی هستی کار کن، فعالیت کن و تلاش کن تا خدمت به مردم کنی، تا ولو شده یک گره از کار یک نفر باز کنی، تا دین‌ خودت را به مردم اداء کنی! به همین سادگی. بدون نیاز به هیچ بخشنامه و دستور‌العملی که خروجی آن کیک و مقوا باشد. بدون نیاز به هیچ "جلسه‌ی هماهنگی" و تو اگر باور داشته باشی می‌توانی بزرگ‌ترین مبارزه با دشمنان ایران را داشته باشی با خدمت به مردم. به همین سادگی به همین خوشمزگی.

# در خصوص راه‌پیمایی ۲۲ بهمن هم تفکر من مثل آن بزرگ‌ منحرفِ ۵۲ کیلویی است که بجای دعوت از مردم از سیاسیون خواست تا خود را به اقیانوس زلال ملت برسانند!!
و یک توصیه‌ هم دارم برای مخالفین جمهوری اسلامی، منتقدین جمهوری اسلامی، خودم،‌ خودت و هرکسی که ایرانی است. لطفاً ۲۲ بهمن که شب شد، تصاویر راه‌پیمایی جشن ۳۳ سالگی انقلاب را ببین، یا کمی به خودت زحمت بده و به عنوان یک کار تحقیقی و میدانی برو و خودت نظاره کن. بعد در دلِ خودت جستجو کن اگر ذره‌ایی و فقط ذره‌ایی خودت را بالاتر از این مردم دانستی و این مردم را ناآگاه و عامی و ساده لوح یا فریب‌خورده دانستی یا هرچیزی توی این مایه‌ها برو و فکری به حال درمان‌ خودت کن، قبل از آنکه دیر شود!!

لینک مرتبط :
یک خاطره‌ی کاری مرتبط با همین مطلب۱۲۱ دیدگاه برای “بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی: شما برای مردم چه کرده‌اید؟”

 1. سلام
  باید همواره در کنار این سوال که برای خدا چه کرده ای بپرسیم که برای مردم چه کرده ای؟؟؟
  قو علی خدمتک جوارحی

  [پاسخ]

 2. باز هم سلام
  این لینک ” سی تا تانک سی تا تانک می خواد” چه دلنشین بود

  خدا رحمت کند یادگار نازنین امام(ره) را

  [پاسخ]

 3. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  میلاد پیامبر مهربانی ها(ص) و امام صادق(ع) مبارک باشد.
  قلم ادبی و فلسفی ساده می شود و وسیع می نویسد و عمیق و البته به فکر فرو می برد.
  خدا خیرتان دهد کثیر.
  یا حق

  [پاسخ]

 4. علی گفت:

  آن بزرگ مرد ۵۲ کیلویی روز و شبش را برای خدمت به انقلاب و مردم گذاشته است و به خاطر همین از مدعیان بی عار منحرف شده است.
  پیغام شرکتش در راهپیمایی همان چیزی بود که از یک مرد الهی انتظار داشتیم
  حفظه الله

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۳۴:

  مردم بی توقع و دور از ارتباط دولتی و مراکز قدرت و دریافت انواع رانت ها و امکانات به شما این پیام را می دهند که به خودتان بیاییدو بدانید خیلی ها با حسرت به این جشن ها نگاه می کنند .حسرت اینکه اکثر شعارهای ابتدای انقلاب امروز منحرف شده و اقلیتی با تمامیت خواه قدرت را به دست گرفته اند .امروز مردم واقعی خانه نشینند .اینها صاحب واقعی انقلابی هستند که مصادره شد .انقلابی که در ابتدا تمام گروها و سلایق در ان وجود داشت . مردم ایران در اکثریت هم مذهبی بودند .و البته نه مذهبی که سودای نبرد با دنیا را دارد .برویید چشمانتان را باز کنید و اگر بیمار نیستید بشمارید کسانی را که حذف و خانه نشین کردند .این خیلی ها انقدر هست که تو و هم سنگرانت را که هر لحظه یک خوش رقصی جدید می کنید و پاچه خواری را بر تمام مسایل انسانی ترجیح داده اید هرگز تصور تعداد و جمعیت عظیم انها را نمی کنید .اگر به این باور برسید که این مردم به عنوان افریده پروردگار دارای حقوقی هستند و اگر سلیقه شان و راهشان با خود فروخته ای مثل شما متفاوت است دلیلش این است که مرام شما را منحرف و غیر انسانی می شمارند .و این دقیقا همان چیزی است که شما ادعا می کنید و مخالف خود را جاسوس می خوانید .
  به امید روزی که ایرانی کشور خود و اینده خود را دوباره از شما پس بگیرد .مردمی که خودشان انقلاب کردند را اجنبی خواندن شاهکار است .انگ سخیف دشمن به این اکثریت زدن از بی عقلی شماست .اگر این مخالفان نبودند شما می توانیستید هر ادعاییب بکنید ولی این همه تان را ازار می دهد که در جمعیت بزرگ ملت ایران بیش از ۲۰ درصد موافقان مواجب بگیر وجود ندارد و مابقی به شما با سکوت نگاه می کنند .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۳:

  ظاهراً به نظر شما مردم تقسیم میشن به شهروند درجه اول و شهروند درجه دوم
  مثلاً اگر آقای فلانی که همفکر شماست و خودش کاری کرده که مردم بهش پشت کنن و بهش رای ندن کنار گذاشته شده باشه این یک نفر برابری میکنه با مثلاً ۲۱ میلیون نفر.
  خوب اگر اینجوری حساب کنی بله ۴ نفر اینجوری برابر هستن با کل ایران :)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۱۰:

  عجب پاسخ مردم گیری

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴:

  من علی هستم.باید از اول فکرش رو می کردم که علی ها زیاد باشن چون اسم فراوانی است.خب من اسمم رو عوض کنم به منتظر که قاطی پاتی نشن نظرها. :lol:

  [پاسخ]

 5. از قدیم گفتن به عمل کار برآید
  والا

  حتی وزن هم جوابگو نیست در این مورد
  از ما گفتن w)

  [پاسخ]

 6. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  مدل نوشتنتون خیلی جالب شده. فکر کنم اثر شغل جدیده. دست شما درد نکنه. نکات خوبی رو به قشنگی بیان کردید. هر کس هر جا یک گره. ممنون

  [پاسخ]

 7. یه ایرانی گفت:

  آقا دمت گرم، غیر از چند جمله آخر که شاید خیلی دقیق نیست و فاکتورهای مختلفی ممکنه درش دخیل باشه که زیبایی بقیه متن رو تا حدودی تحت تأثیر قرار میده، واقعاً عالی بود و یکی از بهترین ها در آستانه ۲۲ بهمن.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱:

  آره یه جور جالبی شده :) رک تر هم شده

  [پاسخ]

 8. جواد گفت:

  خدا لعنت کنه این توده ایها رو که مبارزه با آمریکا و امپریالیسم و این جور چیزها رو کردن تو مغز اسلام گراهای ایرانی. خودشون و اربابهاشون که به درک واصل شدن ولی نکبتشون از دامن ما پاک نمیشه.

  در این سی و چند سال ایران حول دو مسئله ی استراتژیک اداره شده یکی مبارزه با آمریکا که از کمونیستها به ارث بردیم یکی هم مسائل پایین تر از کمر که از اسلام به ارث بردیم. تک تک سیاست گذاریهای این سی و چند ساله رو بریزید روی میز، اگر غیر از این دوتا موضوع محور دیگه ای در این سی و چند سال وجود داشته به ما هم بگید.

  اگر کوچکترین دغدغه ای برای ساختن این مملکت وجود داشت با این همه پولی که تو این مملکت هست الان وضعیتی به مراتب بهتر از این داشتیم.

  مبارزه با آمریکا خدمت به مردم نیست. بلکه تنها و تنها وظیفه ی مسئولین خدمت به مردم هست.

  گور پدر آمریکا، اگر فردا پس فردا آمریکا نابود شد، خدمت به مردم باید تعطیل بشه. اگر به جای مبارزه با آمریکا و روابط دختر و پسر، هم و غم خودمون رو میذاشتیم رو ساختن ممکلت امروز حسرت ترکیه و مالزی و دبی رو نمی خوردیم.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۳۹:

  مغلطه ای از دانش کم، بی ادبی، دید ضعیف و مخلوط کردن موضوعات به هم

  ای کاش کمی هم متن ها رو می خوندید تا لااقل از این وقتتون فایده ای ببرید و چیزی یاد بگیرید
  : )

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۱۶:

  رهرو جان این جوری نشدآ.
  من دارم میگم محور اصلی سیاستهای جمهوری اسلامی در سی و سه سال گذشته آمریکا، اسراییل و مبارزه با گسترش روابط جنسی بوده. شما یه مشت فحش ردیف کردی که یعنی چی؟
  اگر محور دیگه ای هست بگو اگر نیست لزومی نداره نظر بدی.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۵۴:

  اول اینکه
  ابن عبارت ” جان” رو از مکالماتتون با من حذف کنین جناب جواد: )
  دوم اینکه
  البته ادعای فهم و شعور ممافوق بشری ندارم اما هر کس می فهمه که قصد شما زا این لحن فقز هجو است و بس
  تنها نکته هم بی ادبی نبود، بی سوادی هم بود
  شاید یک علت اساسی عدم موفقیت جنبشی مثل جنبش سبز هم همین باشه. نسبت دادن عقاید متعالی اسلام که در جمهوری اسلامی سعی در نیل آن هست به عقاید کمونیستی منسوخی که زمانی بیانگذار همین انقلاب وعده نابودی اش را داده بود

  در مورد نظر دادن هم از اونجایی که در این سایت آزادی عمل و آزادی عقیده هست، دلم میخواد ابراز نظر کنم…حرفی هست؟

  در آخرش هم قویا به شما و دوستانتون توصیه می کنم روی سعه صدرتون کار کنین. قدیمترها کاربری بود که اغلب بهش توصیه می کردم زود از کوره در نره: )

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۸:

  داری چرت و پرت میگی، شرمنده البته!
  مبارزه با امپریالیسم رو کمونیستها قی کردن، شریعتی و امثال شریعتی هم قاشق قاشق ریختنش تو حلق حوزه. وگرنه حوزه تا اون موقع درگیر آداب بیت الخلا بود و اصلا نمیدونست قاره ای به اسم آمریکا هست.
  در مورد سواد من هم اظهار نظر نکن.

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۲:

  وقتی ادعا می کنی مودب هستی حداقل بذار یکی دو تا پست بعد دهنتو آلوده کن نه همون پستی که توش می گی من مودب هستم!
  ضمن اینکه با این وجود جواب حرفات و سوالات داده شد اگر واقعاً دنبالشون هستی.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۳:

  وای وای وای
  اگه این مودبته پس بی ادبت چی میشه
  پناه بر خدا
  :mrgreen:

  [پاسخ]

  قندعلی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۸:

  من به رهرو شهدا توصیه می کنم بغل خیابون انقلاب یه دست از کتاب های شادروان صادق هدایت بگیره و بخونه تا بدونه ما در این دین هیچ احکام متعالیتر از کمر به پایین که بدرد کمر به بابالا بخوره نداریم.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۷:

  یادمه استادی داشتیم که میگفت بعضی اسما دقیقا برعکسن
  مثلا میگن زلفعلی به کسی که کچله و ….
  ( البته رسما بازی با اسم مولا علی رو محکوم می کنم ) اما این رفیق ما خیلی احساس با مزگی و شیرینی کرده که اسمش رو گذاشته قندعلی
  من قویا به شما توصیه می کنم توصیه هاتون رو برای خودتون نگه دارید

  بعد هم صادق هدایت …کی باشه که بخواد قواعد اداره زندگی( جه برسه به کشور) رو تعیین کنه؟

  [پاسخ]

 9. رضا گفت:

  @ جواد
  قطعاً چون بی ادبی میکنی همیشه جواب دادن بهت بی فایده است چون دنبال حقیقت و واقعیت نیستی اما از باب اینکه بی جواب نمونی ما حتی بی ادبی هات رو حذف می کنیم و فقط جواب میدیم. امیدوارم یه خورده فکر کنی
  ببین همین بحث در پست قبلی هم مطرح شد. و جواب همونه.
  جواد جان؛ کسی نگفته فقط خدمت کنید به مردم چون مبارزه است با امریکا! بلکه میگیم همه باید و وظیفه دارند خدمت کنند جدای از هرچیزی دیگه اما این خدمت کردن خود به خود یه کارکرد دیگه هم داره و اون اینکه خود به خود نوعی مبارزه با دشمنان این مملکت هست.
  اگر هم حرفت اینه که دشمنی وجود نداره و اینا توهم دشمنی و اینهاست باید بگم یه خورده دور و اطرافت رو نگاه کن ببین تو همین مناظره های انتخاباتی امریکا در مورد ایران چه حرفهایی زده میشه. همین ها رو تنها دنبال کنن و اگر دنبال حقیقت باشی کلاه خودت رو قاضی کن که اینها دشمن هستند یا خیر؟
  و بهترین راه مبارزه با این ها همین خدمت به مردم و کار درست انجام دادن هست که باعث پیشرفت کشور و رضایت مردم میشه.
  بازم تاکید میکنم این خدمت به مردم وظیفه است اما کارکرد دیگری هم داره.

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲:

  مسلمون من کجا بی ادبی کردم؟ به من بگید خودم رو اصلاح کنم.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۸:

  من با این پیش فرض جواب دادم که شما همون جواد آقای پست‌های قبلی. اگر اینطور نیست و شما یه کاربر جدید هستید عذر میخوام. البته در همین نوشته هم یه حرفهایی داری که در شان یک مسلمان نیست اینجوری حرف بزنه .

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۱۲:

  من همون جوادم آقا رضا، پارسال دوست امسال آشنا. من قبلا هم مودب بودم فقط مثل شما لفظ قلم حرف نمی زنم.

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۵:

  خوشحالم که می بینم مودب شدی

  [پاسخ]

  جواد پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۰:

  من مودب هستم آممممممما….

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۳۴:

  این ها دنبال بهانه هستند برای جواب ندادن .گور پدر امریکا ولی اینها این موضوع را دوست دارند .تصور کن امریکا از روی کره زمین محو بشه و اینها صبح از خواب بیدارشن و ببینند دیگر اخبار را باید تعطیل کنند .هزار جور سمینار گدا جمع کنی را هم که از سراسر دنیا می ایند را هم تخته می شه .حرفی نمی مونه .ساختن مملکت .رعایت عدالت .مقابله با فساد .فداکاری برای مردم .همه اینها بسیار سخت تر از فحش دادن به امریکاست .
  انقدر وقیح هستند که کمونیستها را دوست کشوری قلمداد می کنند که مذهبی است .یا کسی تحویلشان نمی گیره یا واقعا با کمونیستها برادری دارند بالاخره باید یک تحلیل وجود داشته باشه .

  [پاسخ]

 10. منتظر گفت:

  برای شما هم یاهو و جمیل باز نمی شود؟

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۷:

  آره . باز لنگر افتاده رو کابلها انگار w)

  [پاسخ]

  ناشناس2 پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹:

  لنگر نیافتاده مدعیان حق و انسانیت راهی به جز محدود کردن مردم ندارند .انقدر رو دارند که در مقابل این سوال منطقی که :
  اگر اکثریت را دارید چرا هراسانید و روشهای پلیسی را بکار می برید ؟
  سکوت می کنند .

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۰۴:

  فیلمای پلیسی زیاد می بینی ناشناس ۲

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۷:

  آخه چرا؟
  برادر امیر علی من شما رو تنها کسی دیدم که عقاید به قول معروف حزب ا.. ای دارید و در عین حال هم قابل دفاع می بینیدشان و وبلاگتون رو باز گذاشته اید و همه هر چی میخوان میگن هیچی هم نمیشه شاید وزنه هم به سمت عقاید شما بچربه.
  حالا این آزادی بده؟
  آخه بستن جی میل چه معنی میده؟
  خیلی بده.
  بگید باز کنن.این چه بی تدبیریه.
  چرا انگار بعضی ها می خوان به عمد مردم رو ناراضی کنن.

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۰:

  به سلامتی گوگل هم باز نمیشه.
  حالا من اینجا بپرسم سوال هام رو؟
  کسی درباره ی گوشی ایرانی g1 اطلاعاتی داره؟

  [پاسخ]

 11. سادات گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ” سردار سوداگر به یارانش پیوست…”
  تسلیت میگم.

  [پاسخ]

 12. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  فردا وضو می گیریم نام شهیدی را زمزمه می کنیم و به سیل خروشان ملت می رسیم.
  برای فردا دعوت نامه های تلویزیونی لازم نیست.صاحب خانه ملت است.دعوت نامه هفته ی پیش در خطبه های نماز جمعه آمده است.در کلام ره بر.
  خدا کند فردا قبولمان کنند و مهر خدمت به نظام بر پیشانی مان بخورد تا هر لحظه خادم باشیم.
  یا حق

  [پاسخ]

 13. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  چه روز باشکوهی بود.
  ذکرم شده بود
  خدایا شکرت

  خدایا شکرت

  خدایا شکرت

  یا حق

  [پاسخ]

 14. عبدالله گفت:

  یا وارث
  تا حالا ترافیک بی حرکت دیدید؟
  حکایت امروز هم اینجوری بود
  یه قسمت هایی ترافیکی بود از آدم ها که نه می شد رفت و نه می شد برگشت.
  یا حق

  [پاسخ]

 15. عبدالله گفت:

  یا وارث
  از این پایین که نگاه می کردی جمعیت عظیمی روی پل های عابر بودند.خودش یه فیلم جانانه بود دیگه.
  یا حق

  [پاسخ]

 16. عبدالله گفت:

  یا وارث
  این بار قدم به قدم غرفه کودکان بود.از این شعرهای بچه گونه.مسابقه و نقاشی.خوش به حال بچه ها شده بود حسابی.
  مسابقه:
  با ژیان و اتوبوس و دمپایی و راننده جمله بساز.
  بابای بچه:
  ژیان با اتوبوس تصادف می کنه بعد راننده ژیان با دمپایی راننده اتوبوسو می زنه.
  مجری:
  به به.آفرین بابای بچه.جایزه بدید خدمت بچه
  یا حق

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۷:

  خلایق هر چه لایق

  [پاسخ]

 17. عبدالله گفت:

  یا وارث
  این قدر گفتید ساندیس که امسال ما ساندیسی ندیدیم.در عوض صفی بس طویل دیدیم و در انتهای صف هم عده ای مشتاق و عجول(الان معلومه دیگه شرایط صف؟!)بعد رفتیم جلو ببینیم چی میدن؟؟؟؟
  غرفه متعلق به تره بار بود.یه سیب و یه پرتقال.
  گفتم اگه از پس فردا خواستید پیرهن عثمونش کنید.
  از طرف یک شاکی ساندیس نخورده
  یا حق

  [پاسخ]

 18. عبدالله گفت:

  یا وارث
  یه کار قشنگی که امسال وسعت پیدا کرده بود تعیین مکان های نماز جماعت ظهر بود.
  یه صحنه ی قشنگ هم کارکنان شهرداری بودند که با سرعتنور خیابان را تمییز می کردند و در حین راهپیمایی هم با پچم های ایران حضور داشتند.خدا خیرشان دهد کثیر.
  یا حق

  [پاسخ]

 19. عبدالله گفت:

  یا وارث
  راستی من رو دیدید؟
  زیر همون پرچم طویل ایران
  گفتم یه جا برم تو فیلم معلوم باشه.آخه هلی کوپتره خوب بلد نبود زوم کنه.والا
  البته تف به ریا
  یا حق

  [پاسخ]

 20. بخشی نژاد گفت:

  سلام علیکم برادر
  شما خبر از رد صلاحیت های دزفول دارید؟
  ببخشید بی ارتباط با این نوشته شما هست ولی راهی دیگه برای دسترسی به شما نداشتم. هیچ جایی دیگر هم خبری نیست. نمیتونم تا فردا هم صبر کنم. از چند نفر شماره شما رو هم خواستم که نداشتن یا ندادن به من!!!! الله اعلم!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۵۵:

  تا اونجایی که من اطلاع دارم که مربوط به نیم ساعت پیش میشه و امکان نقضش هست جناب آوایی، تایید صلاحیت نشدن.

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۲:

  حتی آوایی هم؟
  راسته الهام اومده دزفول کاندید شده؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۱۴:

  بله، اساس خبر به خاطر ایشون هست والا باقی که معلوم بود :)
  و نه آقای الهام هستند نه دکتر خسروپناه و نه وحید یامین پور.

  [پاسخ]

 21. آذرخش گفت:

  دیگه وقتشه که بدجوری فحش بدم به متولی مزخرف امر بهم زدن جیمیل و ایمیل.
  اصلا خاک بر سر کسی که اینجوری مسخره بازی در میاره و خشک و تر رو با هم می سوزونه و بهانه دست یه مشت آدم کله پوک می ده.
  خاک بر سر کمیته فیلترینگ یا هر خر دیگه ای که این مسخره بازی ها رو رقم می زنه.
  والا!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۳۳:

  اوح اوح اوح
  یکی جلوی آذرخش رو بگیره
  :mrgreen: :mrgreen:

  نفس عمیــــــــــــــــــــــــــــق بکش آذرخش
  والا

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۵:

  فحش بد نیست .مسولین ما از طبقه ای به مسولیت رسیده اند که زیاد به ادب در سخنرانی ها فکر نمی کنند .جمله معروف ریس جمهور برامده از تقلب یادتان که نرفته ؟اب بریز با افتابه جایی که داره می سوزه !!!!
  این که ریس جمهورتان باشه شما راحت باش .
  کله پوک هم جماعتی است که به محض دیدن مخالف با گرز او را نوازش می دهند .برای اثبات اینکه یک مشت عقب افتاده اکثریت شما را تشکیل می دهند کافی است که تلویزیون بیشتر انها را نشان دهد .
  در مقابل قشر مخالف اغلب اهل مطالعه و بحث است .و اینکه چرا شما انها را بد می بینی ساده است .از بیم تغییر وضعیت موجود انها را دشمن می یابی .
  امروز این مردم را می دیدم که ادا در می اوردند و ادمک روی چوب زده بودند .به خدا خجالت کشیدم .
  کدام کشور پیشرفته ای مردمش اینکار را می کنند .البته به جز پاکستان که خشتکشان روی اسفالت اویزانه !!!
  خجالت خوب چیزیه .این مملکت تمدن بزرگی داره .دیدن مردمی که اصلا غرابتی با نام ایرانی ندارند و نخست وزیر یک جماعت تند رو عرب را مثل برادر می اورندبرایشان حرف بزنه واقعا اسفباره .
  وقتی می بینم یک متعصب شیفته ا عراب بدور خود پرچم عزیز ایران را پیچیده حالم بد می شود .اگر اینها ایرانیند پس انهاییکه دلشان برای ایران خونه کی هستند .انهاییکه ناظر از بین بردن این کشور هستند و غصه می خورند چی هستند ؟انهاییکه از اعراب بدشان می اید کی هستند ؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۷:

  سخنرانیت خیلی با حال بود. خندیدم.
  یعنی از اون همه سیلجمعیتی که اومده بودن راهپیمایی فقط عروسک سر چوب رو دیدی؟
  بعدم انسان یا هر جونور عقب مونده دیگه! این یه کار نمادینه که توی کل دنیا انجام می شه. تو فقط کافیه ۴ تا تظاهرات رو توی اروپا و آمریکا ببینی تا متوجه بشی منظور از عروسک سر چوب زدن چیه.
  یعنی کلا بدبخت هایی مثل شما چشمشون رو نه فقط روی ایران بلکه روی کل دنیا بستن.
  خدا شفاتون بده.

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۰:

  این هم چیزی که دیدم >
  http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/09312406566598648827.jpg
  http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/02775532162692223949.jpg
  لینک های بالا دو لینک و دو تصویر است .از http شروع شده به jpg ختم می شود .ان را کپی کنید و تصویر را مشاهده کنید .این همان موردیاست که مورد اعتراض قرار دارد و اساس ارزشی این موارد را نقد می کند .

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۷:

  آخه آدم عاقل یعنی واقعا فکر می کنی مردم ایران به خاطر یه بسته کیک و ساندیس میان راهپیمایی؟ یعنی اینقدر کوته فکر هستن؟ واقعا خنده داره این ادعای شما. یه کم حرفه ای تر دروغ ببافید.
  بعلاوه بر فرض که صحت داشته باشه. دولتی که بتونه با ساندیس این همه جمعیت میلیونی رو تو خیابون ها بکشه مطمئن باش اگه ذره ای منافعش تهدید بشه می تونه با نفری یه یخچال یا فرش دو سه برابر این جمعیت رو بیاره تو خیابون.(نگفتم ده ها برابر چون واقعاً جمعیت ایران بیش از سه چار برابر این جمعیت کنونی نیست) پس مطمئن باش با هیچ تهدیدی از جا کنده نمی شه.
  این هم از دید و منطق خودتون تفسیر کردم ماجرا رو که بفهمی جمهوری اسلامی هیچ جوره از بین رفتنی نیست بالام جان.
  ولی در آخر بازم دلم میسوزه به اینجور تعابیر شما. واقعاً نمیدونم چطوری میتونید اینقدر راحت به اینهمه از هموطنانتون توهین کنید.

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۷:

  ارزوی عدم تغییرات از سوی شما فقط به دلیل حفظ منافع است .همه می دانند که مسایلی مانند اقتصاد و اخلاق فساد و خود دین داری و تصویر ایران در دنیا همه لطمه خورده و بدوت اصلاحات نمی توان ادامه داد .انسان کم معلومات منافع خود را در وجود رانت و فساد می پسندد .سالهاست دنیا متوجه شده که باید برای یک اینده خوب برای همه شهروندان فداکاری کرد .نه اینکه دو دستی موقعیت فعلی را بچسبید و منتقد را کافر بخوانید و مدعی شوید که اسلام را حفظ کرده اید .
  شما بد ترین تبلیغ برای مذهب هستید .کمتر کسی شما را نماد یک فرد متدین می شناسد بلکه بیشتر شخص فاسدی را به یاد مردم می اورید .

  [پاسخ]

  هیچکس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۳:

  جمهوری اسلامی هیچ جوره از بین رفتنی نیست
  —————————————-
  تو واقعا تو توهم به سر می بریا؟
  یک حکومت از اول تاریخ بشر نام ببر که حکومتش دوام داشته باشه؟
  خوبه همش ۳۳ سال بیشتر نیست صبر کن اینم نابود می شه….

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۷:

  @ مجید
  این بسته بندیها رو کجا میدادن؟ چرا پس ما ندیدیم؟! دنت هم هست! به به!

  ولی اگر ما همچین عکسی میذاشتیم بعنوان دلیل، اول خودمون به خودمون میخندیدیما!

  بعدشم یا شماها همه تون مثل هم حرف میزنید یا اینکه… خلاصه آشنا میزنی مجید!

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۶:

  .اقعا چشم بستن به دنیا را بد می دانید ؟پس لطف کنید به دولت محبوبتان اعتراض نموده که اجازه دهد سایتهای علمی خارجی را حداقل ببینیم !!!
  شما بیمار روحی نیستید با این همه تناقض بازهم تصور غلبه و برتری دارید ؟مردم ایران اگر تهدید نشوند و اجازه یابند در یک راهپیمایی شرکت کنند که شما حیرت می کنید .الان که برخورد امنیتی وجود داره و هزارات تهدید باز ادعای اکثریت و زیاد بودن دارید ؟اگر مخالفین شما تعداد کمی هستند چرا این همه محدودیت وجود دارد ؟واقعا مریض کیه ؟ چشمان کی بسته است ؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۴:

  اولا که فیلتر بخصوص فیلتر بیخود و بی جهت مورد اعتراض ما هم هست.
  در ثانی ما چشممون رو بستیم یا شما؟
  شما اصلا امروز جمعیت رو دیدی؟
  مردم ایران تهدید نشوند و اجازه پیدا کنن راهپیمایی کنن؟
  اینا مردم ایران نبودن؟ فکر می کنی چند نفر دیگه غیر از این هایی که در حمایت از جمهوری اسلامی اومدن راهپیمایی باقی می مونن که علیه جمهوری اسلامی راهپیمایی کنن که تازه ما حیرت هم بکنیم؟
  این ادعای بیشمار بودن و کم بودن حامیان نظام اسلامی دیگه خیلی مزخرف و ابتدایی و خنده داره.
  حمایت مردم از نظام چیزیه که حتی مورد اعتراف همه سایت های خارجی هم قرار گرفته و با وجود همه دشمنی که با ایران دارن نتونستن منکر حضور مردم بشن.
  اونوقت شماها هنوز دارید خزعبلات بیست سی سال پیش رو برای خودتون نشخوار می کنید.

  [پاسخ]

  هیچکس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۶:

  تا حالا پنجاه هزار نفر یک جا دیدی؟
  صد هزار نفر چی؟
  دویست یا سیصد و..
  این اعداد خیلی بزرگ هستندها!
  ولی به اندازه ده میلیون بیست میلیون نمی رسند؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۸:

  یعنی شما ده میلیون بیست میلیون هستید؟
  یه چک لازم داری از خواب و توهم بیای بیرون!

  [پاسخ]

  هیچکس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۸:

  این یک حقیقت هست.
  ادم های مثل تو راهی جز زور نمی شناسند
  راهی جز زور نمی شناسید چون عقاید شما با هیچ منطقی جور درنمیاد.
  من یک چک لازم دارم اره من یک چک لازم دارم
  من دارم فکر می کنم چرا هم اتاقی هام، استاد دانشگاه، دوست و رفیقم اینها هم تو توهم هستند و فقط امثال مثل تو که شدید الت دست یک حکومت تو توهم نیستید؟
  با خودت فکر کردی من چرا با فکر تو مخالفم؟
  برای چی من با این حکومت مخالفم؟
  یک توصیه برات دارم اگر دوست داری تو هم مثل من وارد توهم بشی به مدت یک ماه اخبار رو از تلویزیون ایران دنبال نکن…

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۸:

  اتفاقا دلیل توهمتون همینه.
  دلیل اینه که فقط و فقط چسبیدین به اخبار بی بی سی و وی او ای و به کل اخبار داخلی ایران رو بایکوت می کنید.
  من اخبار تمام رسانه ها رو بدون استثنا دنبال می کنم. حتی سایت های خبری که فیلتر هستند رو می خونم. مقایسه می کنم. برای همین درست و غلط و خوب و بد رو تشخیص می دم. با جامعه ای که درونش هستم و مردمی که هر روز دارم باهاشون زندگی می کنم اخبار رو تطبیق می دم. واسه همین می فهمم چی راسته چی دروغه.
  ولی شمایی که فقط وفقط بی بی سی کعبه آمالتون هست و تنها دلیلت برای “توی توهم رفتن” اینه که اخبار تلویزیون ایران رو دنبال نکنی باید هم به این وضع دچار بشی.

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۳۰:

  خیلی مودب هستید .این هم از کرامات انسانی فردیست که بر مال مردم ایران چنبره زده و هستی او را تهدید کرده .همه چیز برایتان خنده داره به جز کثافتی که خودتان تحت لوای حفظ اسلام و گاهی میهن پرستی !!!!به جامعه زدید و دارید می زنید .عصبانی شدن هم کاری برایتان نمی کند .مردم مراقب رفتار شما هستند .

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۲۵:

  قرابت دوست عزیز.
  به نظر می رسد که هر کس حق داره اعتقاد خودش رو داشته باشه.همون طور که شما حق دارید و کسی حق نداره متعرض شما بشه دوستان مخالف شما هم همین حق رو دارن که توسط شما مسخره نشن.
  به چشم نصیحتی نگاه کن از کسی که مخالف فکری مخالفینت هست ولی هیچ دلیلی برای مسخره کردن و بی ارزش دیدنشون هم نمی بینه.
  اگه اینجور باشیم فرق ما با اون ها چیه؟

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۹:

  بدجور فحش رو به ضربدر دو کن. منم هستم

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۵:

  بابا جیمیل و ایمیل برای خودت.
  من گوگل باز نمیشه.بقیه هم این طورید؟
  به کی باید بگم من این رو؟ به قول یکی از دوستان شوشتری
  مو ای درده کا برم؟

  [پاسخ]

 22. یه آشنا گفت:

  سلام
  یه چیزی هم درباره فیلترینگ بنویسید اخوی
  این چند روز حسابی روی اعصاب مردم است کل ایمیل و جیمیل رو با هم فیلتر کردن حالا اومدیم یکی کار ضروری داشت
  اگر محتویات برخی میلها و یا چت کردن ها و یا سایتهای اجتماعی تعداد معدودی از اینترنتباز هارو از نظام زده میکنه اینجور فیلتر کردن خودی ها رو هم به جمع معترضین اضافه می کنه کافیه نگاهی به نظرات مخاطبین الف در ذیل پستهای مربوط به قطع ایمیل در کشور بیاندازید تا منظور مرا کاملا متوجه شوید
  آخه تا کی قراره به شعور مردم توهین بشه و مثل بچه کوچولوها بهشون بفهمونن که چی براتون خوبه چی بد

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹:

  این کار به شدت احمقانه و مسخره اس.
  من تمام کار، زندگی و درسم بر مبنای اینترنت و ایمیل می چرخه. یعنی ایمیل و جیمیل نباشه زندگی من هم فلج می شه. این آقایون شعورشون به این مسئله قد نمی ده که اگه کسی بخواد کاری بکنه نمیاد از جیمیل استفاده کنه. هزار تا راه دیگه هست.
  ای خدا …

  [پاسخ]

  هیچکس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۰:

  این حکومت دلش برای تو هیچ وقت نمی سوزه
  تو براش یک الت دست بیشتر نیستی
  تا وقتی ارش تعریف کنی ادم خوبی هستی ولی اگر مخالفت کنی منافق هستی..

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۵:

  ای وای آذرخش
  بد شد
  زووووووووووود تند سریع چند کامنت بذار و تعریف کن
  زووووووووووووووووووووووووود

  وگرنه به زودی وبت می پکه به قولی: )
  والا

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۱:

  آره ولی شما آلت دست ارباب های آمریکایی و اسرائیلیتون نیستید.
  اونا خیلی دوستتون دارن و همیشه پشتتون هستن. اصلا هم نمی خوان ازتون حمالی بکشن و سواری بگیرن بعدم مثل تفاله بندازنتون دور.
  شما خیلی با ارزشید!

  [پاسخ]

  هیچکس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۸:

  من یک ادم معمولی هستم یک دانشجو
  و از همه مهم تر یک انسان ازاد ازاد هستم
  خیلی ساده هستید که دشمنتون و امریکا می دونید شما حتی دشمن خودتونم نمی شناسید.
  شما همیشه از طرف حکومت بعنوان نیروی آماده حساب می شید حکومت از شما ها استفاده می کنه بعدشم دورتون می اندازه
  شما ها بازی خوردید هنوزم خبر ندارید
  این سوال من و جواب بده:
  از کی این فکر تو سر شما رفته که هرکی با سیاست های ناقص حکومت مخالف باشه الت دست آمریکاست؟

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۰۳:

  “حکومت از شما ها استفاده می کنه بعدشم دورتون می اندازه”

  برفرض که ما نیروی آماده باشیم و حکومت از ما استفاده کنه. این “بعدشم دورتون می اندازه” رو می شه یه مصداق برای من بیاری؟

  هر کی با سیاست های حکومت مخالف باشه آلت دست آمریکا نیست. هر کی مغرضانه و کورکورانه بدون دیدن همه جنبه ها فقط سعی در کوبیدن دولت و نظام داشته باشه و فقط نکات منفی رو ببینه و اونقدر متعصبانه و مقلدانه حرف هایی رو که رسانه ها و دولت های غربی به خوردش می دن تکرار می کنه آلت دست آمریکاست.
  که نمونه بارزش امثال شما و رفقاتون هستید.

  [پاسخ]

  یه ایرانی پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۶:۴۶:

  جناب آذرخش و رهرو شهدا:
  من فکر میکنم به جای تمسخر همدیگه باید یه فکر اساسی به حال این تحدید امکانات شبکه ای بکنیم، یعنی باید تلاش کنیم این جور امکانات مثل ایمیلهای مختلف نظیر یاهو، جیمیل و … و شبکه های اجتماعی مثل تویتر و فیسبوک و … از دسترس کاربر خارج نشوند چون همون قانونی که اینها رو میتونه از دسترس خارج کنه، میتونه ۲۴تیر و هابیل و آهستان و کلاشنیکف دیجیتال رو هم از دیده به دور کنه، چه بهتر که بستر فعّالیت و تضارب فراهم باشه و هر کسی به زعم خود یار این فنّاوری بشه و یا از اون حذر نکه، بابا به خدا انسان ایرانی هم میتونه ۴ تا بد و خوب رو تشخیص بده و لازم نیست همۀ چیزای بد حتماً با جبر سانسور بشن…

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۱۴:

  یه ایرانی بزرگوار
  من تمسخر نمی کنم
  این دقیقا حسی است که از خوندن بعضی حرفها بهم دست میده..حرفهایی که واقعا خنده دارند
  برای حل این مشکلات هم کاری از دستم بر نمیاد و واقعا برنامه زندگی م رو به هم ریخته. مخصوصا الان که هر لحظه وقتم برام مهمه
  امیدوارم درست بشه به زودی

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۳۲:

  وقتی در می مانند بلافاصله کارت قرمز می دهند .اسراییل کیلویی چنده ؟چگونه اکثریت ایران را الت دست اسراییل می خوانید ؟ اینها فقط از چنبره زدن امثال تو ناراحتند .کمی مغزت را از سستی در بیار .به ان فشار بیاور .

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۰۰:

  آره شما هم وقتی در می مانید زود اسرائیل کیلویی چنده؟!!
  ولی ۲۴ ساعت دارید جلوشون سجده می کنید و قربون صدقه شون می رید.
  اگه هم اونقدر خنگ هستید که نمی دونید بازیچه دست کیا هستید دیگه وای بر شما. اوضاعتون خیلی خرابه.

  [پاسخ]

  هیچکس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۵۱:

  خوب یاشه با منطق شما…
  هر کسی که
  متعصبانه و مقلدانه حرف هایی رو که رسانه ها و حکومت ایران به خوردش می دن تکرار می کنه آلت دست حکومت ایرانه…
  نمونه بارزش امثال شما و رفقاتون هستید…
  این منطق شماست

  [پاسخ]

  هیچکس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۰۱:

  ما جلو اسراییل سجده می کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
  برای چی باید چنین کاری بکنیم؟؟؟؟؟؟/
  فکرت خیلی الودست خیلی سطح فکرت پایینه….
  اگه واقعا جیره خور نظامی بگو دیگه جوابتو ندم…
  ————————-
  خیلی دوست دارم یک شغلی برای خودم داشته باشم ولی بهم گفتن باید ریش بزاری باید تو نماز جماعت شرکت کنی باید بیای عضو بسیج بشی
  خیلی دوست دارم شروع کنم به ریا کاری
  مطمعن باش این کار می کنم می خوای یه چشمشو ببینی…
  درود بر امام خامنه ای رهبر شیعیان جهان و جانشین به حق امام زمان

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۲:

  @ هیچکس
  آفرین! الان با این ریاکاری (درود بر امام خامنه ای رهبر شیعیان جهان و جانشین به حق امام زمان) که در این سایت وابسته به حکومت انجام دادی، ضمن پیوستن به جمع جیره خوران نظام، از فردا صبح مدیرعامل یک جای مهم گشته با یه عالمه حقوق و مزایا. لطفا فردا راس ساعت ۸ ضمن اینکه این جمله ریاکارنه تون رو پشت سر هم بدون غلط تکرار می کنید، مدارک لازم جهت دریافت پست مهم جدید را هم همراه داشته باشید.
  با تشکر
  یکی از جیره خواران مزدور ریاکار حکومت

  [پاسخ]

 23. افق گفت:

  سلام.
  خداقوت
  امروز خیلی باشکوه بود. جناب عبدالله خیلی زیبا توضیح میدن.
  ممنون ازهمه. کاش یه عده به توصیه شما گوش داده باشن یا تصاویر رو دیده باشن یا کنار جمعیت, خود مردم رو از نزدیک دیده باشن! هی!

  [پاسخ]

 24. فطرس ملک گفت:

  سلام و خداقوت

  خیلی عالی بود
  واقعاً لذت بردم

  [پاسخ]

 25. […] بزرگداشت دهه‌ی فجر یعنی: شما برای مردم چه کرده‌اید؟ […]

 26. سلام
  از این مطلب کوتاه لذت بردم
  دیروز من از دست خرج های اضافی و برنامه های بی خود و چاپ پوستر و بنر و پلاکارد و … با تعداد صدها هزاری و میلیونی اعصابم ریخت به هم
  مثل هر سال
  تفاوتش این بود که امسال بحث های انتخاباتی این قبیل خرج ها رو دوبل و سوبل کرده بود.
  دردهای فرهنگی فراوان است…
  به قول همون منحرف ۵۲ کیلویی ای کاش سیاسیون و مسئولین کمی به اقیانوس زلال ملت بپیوندند

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۶:

  احسنت.
  به خوب نکته ای اشاره کردید. واقعاً این چیزا خیلی زننده است . آدم حالش بد میشه. بعد اینها رو که می بینه نمیدونه ادعاهای خدمت رسانی و اینگونه حرفها را قبول کنه یا این نوع کارها رو!
  ایکاش میشد یکبار اساسی با اینها برخورد کرد.
  اما شاید هم بهترین برخورد همینی هست که ملت باهاشون میکنن. تا اونجایی که دیدم اکثراً مورد بی توجهی مردم قرار می گرفتند

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۰:

  و موضوع خیلی بد جدای از اسراف الفاظ جلاله است که گاهی روی این پوستر ها هست و به سادگی میره زیر دست و پا و توی شلوغی هم نمیشه کاری ش کرد
  حتی خود آرم جمهوری اسلامی هم یه جورایی شامل این مسئله میشه:(

  [پاسخ]

 27. رضا گفت:

  @جواد
  از شاهکارهای شما اینه که خیال میکنی توده ای ها شعار مبارزه با امریکا رو انداختن رو زبون ها : ))
  کلاً اگر به شما باشه میگید همه تو این انقلاب دخالت داشتند بجز امام خمینی :D

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۱:

  +++++

  [پاسخ]

 28. افق گفت:

  سلام
  میگویم ها! ما بعد از عمری خودمان را کشتیم، یک مقاله فرستادیم برای یک همایشی. آنها هم لطف فرموده، اکسپ نمودند، حالا ما باید تا فردا مدارکمان را برای آنها میل بفرماییم. اما قطع می باشد. حالا یعنی ما باید چه کار کنیم؟! یعنی اگر مقاله ام از کف برود، من تا عمر دارم دیگر…………. حالا از ما گفتن بودها!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۵:

  اول اینکه دستشون درد نکنه قبول کردن
  دوم اینه نمی تونه از روش سنتی ینی پست استفاده کنی؟
  بعد هم اینکه در محل کار برام مسنجر باز میشه و از اون طریق به یاهو دسترسی دارم
  حیف که تو خونه نمیشه:(

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۸:

  من مشکلی با جیمیل ندارم. اگه می تونی مدارکت رو یه جا آپ کن لینکش رو برای من کامنت کن بعلاوه آدرس ایمیلشون تا برات بفرستم.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۱۴:

  @ رهرو
  وقت ندارم برای پست. برای منم مسنجر باز میشه. ولی ایمیلها نه. با خوش خیالی نشستم میگم شاید بخاطر این مشکلات، یه فرصت دوباره بدن. چمی دونم والا!

  @ آذرخش
  دستت درد نکنه. ولی هر چی اطلاعات ازشون دارم توی میلمه. اونم که باز نمی شه.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۰:

  @ افق
  توی باکس مسنجرت روی شکل پاکت نامه کلیک کن
  وارد صفحه یاهوت میشی احتمالا

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۴:

  بعید می دونم به این شیوه هم بتونه وارد شه.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۹:

  من سر کار همینجوری وارد میشم
  البته الان که شکر خدا هم جیمیل بازه برام هم مسنجر
  گوش شیطون کر البته

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۲:

  @ رهرو و آذرخش
  با اعلام رسمی و بلند عذرخواهی از آقای صفای صبور
  نه اینطوری هم نمیشه. یعنی ایمیل معمولیم میشه، ایمیل کاریم نمی شه! اسطوره شانس شنیدید؟ الان ببینید!

  [پاسخ]

 29. سلام و دورد؛
  دوست عزیز، مطلب شما در پایگاه خبری تحلیلی صراط نیوز منتشرگردید.
  آدرس مطلب شما:
  http://www.seratnews.ir/fa/weblog
  ما را با درج نام صراط نیوز در پیوندهای وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  یا علی

  [پاسخ]

 30. بسم الله
  هاشمی چرا امضاء نمیکند؟!!
  http://shahidekhoy.blogfa.com/post/34

  [پاسخ]

 31. محمد گفت:

  سلام من نتونستم جواب این بنده خدا رو بدم .

  گفتم شاید بهتر باشه که از شما کمک بگیرم

  منم نمیدون مراست میگه یا نه

  ممنون
  لبیک یا خامنه ای

  http://eftekharekhelghat.blogfa.com/post-71.aspx

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۵۷:

  علیکم الســلام
  ایکاش این جناب در متن‌شون می‌نوشت ۱۸ ربیع!! چه مناسبتی هست و بنا بر کدوم روایت و سند اون مناسبت رو کشف کردن، که بر اساس اون گرامی‌داشت پیروزی انقلاب اسلامی اینچنین برآشفت‌شون کرده؟
  ضمن اینکه هرکسی تعمداً اسم اسلام و معصومین رو بدون انقلاب اسلامی بیاره یا بسیار احمق‌ هست یا بسیار خائن یا هردو!
  و این حرف و شعار نیست بلکه به هزار‌ویک دلیل قابل اثبات هست این حماقت یا خیانت.

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۷:

  می گویند احمق ها کارهای غیرعادی و مضحک می کنند .و این ساده لوحی نتیجه ای به جز هزینه بالا در تمام ابعاد زندگی ندارد .احمق ها داشته ها را به هدر می دهند و هنرشان فرصت سوزی است .زیان به دیگران می زنند و تصور می کنند کارشان کاملا درست است .احمق ها از زیبایی های زندگی هم بهره نمی برند و دیگران را هم منع می کنند . همیشه اصرار بر این حماقت دارند .

  [پاسخ]

 32. سلام دوستان
  از اونجایی که الان ۹۸ کامنت تایید شده یکی میذارم که بعدش یکی یکی بذاره بشه ۱۰۰ تا
  والا

  [پاسخ]

 33. افق گفت:

  درخواست شیعیان عربستان/مراقب آیت‌الله خامنه‌ای و نظام مبارک‌تان باشید

  http://ww1.rajanews.com/detail.asp?id=116730

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۵:

  مبارک است .کار ما به جایی کشیده که لوله کش پاکستانی ما را به عربستان دعوت کند .فارس حق بزرگی بر مردم این کشور دارد !!!

  حسین شیعه عربستانی است که ازدمام آمده .وقتی با او روبرو شدم خستگی راه را میشد از صورت نیم سوخته اش زیر آفتاب شبه جزیره عربستان دید.

  وقتی با او سخن را آغاز کردم میگفت: از دمام آمده ام کاروانی که تمام شان اهل سنت هستند و او تنها زائر شیعه کاروان است .

  حسین ادامه داد: اصالتا اهل پاکستان است و خانواده او هم اکنون در این کشور بسر میبرند و او برای کار به عربستان آمده و هم اکنون ۱۰سال است که دراین کشور ساکن شده است .

  خیلی جالب است .فارس این خبر رسمی را به تمام دنیا می تونه مخابره کند .!!!وزن مردم ما به اندازه و لیاقت یک پاکستانی است !

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۲:

  البته که لوله کش پاکستانی به اندازه تافته های جدا بافته شمال شهر تهران نمی فهمند!
  بعد هم لطفا مطلب رو درست بخون! کجا شما رو به عربستان دعوت کردند؟ شما همون به متروهای خارج از کشور بچسب!

  [پاسخ]

 34. ن.خ گفت:

  اینجا چرا به روز نمیشه؟؟؟؟؟؟؟
  مدیریت محترم هر چه سریعتر اقدام بفرمایند.

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۸:

  .هر موقع کم می ارند می روند سراغ فرزند اقای هاشمی .

  [پاسخ]

 35. افق گفت:

  سلام علیکم و رحمه الله و برکاته…
  :d
  اینجا چرا به روز نمیشه؟؟؟؟؟؟؟
  مدیریت محترم هر چه سریعتر اقدام بفرمایند.

  [پاسخ]

 36. آذرخش گفت:

  اینجا چرا به روز نمیشه؟؟؟؟؟؟؟
  مدیریت محترم هر چه سریعتر اقدام بفرمایند.

  [پاسخ]

 37. راحیل گفت:

  مجید…ناشناس یا هر کس دیگر….
  ما همان ۹ دی هستیم….با همان تعداد…همان ۲۴ میلیون رای با همان تعداد…همین ۲۲ بهمن و هزاران حضور دیگر…همان ساندیس خورها همان ها که اصلا برای غذای امام حسین به مجلس عزا میاییم…حرفی هست…جیره خورهای این نظام…خیالب را راهت کنیم…آقای X خون ۲۴۰۰۰ پیغمبر ما را چه کسی بر زمین ریخت اگر حق و حقیقت و دین خدا دشمن ندارد و باید بچسبیم به خدمت به مردم…مطالبه ی مردم فقط نان و روغن نیست… ما می خواهیم انقلابمان زیر بار حرف مستکبرین فرعونی و نمرودی نرود که برایشان در آخر همه من و شما ابزاریم…نظم نوین جهانی را آنطور می خواهند بریزند و همه ما حتی مردم خودشان را به بردگی معاصر با فساد اخلاقی و مصرف گرایی بکشانند…شما هم که به سادگی تحت تاثیر واقع شدی چون بنیه علمی و اعتقادی ات ضعیف هست و نمی توانی تحلیل کنی…هر چه می شنوی همان را تکرار می کنی.

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۳۳:

  مطالبه مردم !!!کدام مردم ؟من مطمنم شما یک خصلت بزرگ داری و انهم از رو نرفتن است . ۲۵ در خیابان دیدم که موتور سوارهایی با تعداد ۳۰ متور در هر گروه با قیافه های مضحک دو نفر دونفر روی موتور نشسته بودند و با گاز دادن و سرعت رفتن سعی می کردند در دل مردم وحشت درست کنند !کدام جامعه ای هست در دنیا که چنین کاری می کند ؟خجالت هم خوب چیزیه .اگر هم کشوری می کنه دیگه نمی اید اینجا ننه من غریبم در بیاره .که بیایید ببینید اینها فرزندان این کشور یعنی نیروی امنیتی را هل دادند !!!!
  به خدا اخر خلقت عجیب در این دنیا هستید .انقدر مردم تهدید می شوند که بترسند نظر خود را بگویند بعد شما می ایید از ریزش حامیان اصلاح طلبان یا سبزها حرف می زنید !!
  کدام اعتقاد ؟ اعتقادی که به زور کارهای امنیتی و حذف سلیقه اکثریت در داخل کشور می خواهد در دنیا انقلاب کند ؟
  من برده گی فکری را جایی می دانم که شما همه چیز از مجموعه واکنش هایتان محدود شود و سپس هر کاری که خواستند یک گروه اقلیت بر سر مردم بیاورند .شما نگاه کنید به انتخابات مجلس !حذف کاندیدها در همان ابتدا و فیلترینگ انها و سپس مردم بیایند و رای بدهند به انتخاب شده ها که مجلس خودمانی و وابسته درست شود نشانه وجود اعتقاد با ارزشی است ؟
  من و شما در اینجا شده ایم ابزار .ان مردم کشورهای پیشرفته حداقل فکر می کنند و حرف می زنند .و ازموده های غلط را دنبال نمی کنند .اجازه نمی دهند گروهی بر زندگیشان تا ابد مسلط شوند .
  .نگاه کنید به کسی که فریاد می زند فلانی تشنه قدرت است که اعتراض دارد !در حالیکه خودش بر صندلی قدرت نشسته و ذره ای کنار نمی اید تا مردم نفس بکشند .
  همه مثل شما نیستند .اینکه همه مان بشویم شکل همدیگه و شروع کنیم به شعار تاریخ گذشته دادن واقعا مسخره است .نگاه کنید به طیفی که در جامعه ما وجود دارند و هرگز به راهپیمایی های ساندیسی شما نمی ایند .

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۳۹:

  از این جماعت حرف میزنی؟
  http://www.aparat.com/v/6c340f25839e6acdc73414517203f5f01063

  [پاسخ]

 38. راحیل گفت:

  سلام به همه سلام…
  با ” ازهر یا همان اصلاح طلبان ” به روزم.

  [پاسخ]

 39. سلام دوستان
  به نظرم اینجا هم کمپین لازم شده
  بعله

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۰:

  سلام
  موافقم
  از همین الان کمپین رو به رسمیت میشناسیم و اعلام موجودیت می کنیم!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۹:

  باشد که مقبول افتد :|

  [پاسخ]

 40. بسم الله
  چوبهای استعمار دیگر صدا ندارد.!!
  استعمار یعنی اینکه قدرت تفکر و انتخاب را از تو بگیرند.!!!
  http://shahidekhoy.blogfa.com/post/35

  [پاسخ]

 41. قندعلی گفت:

  دشمنان این ملت شما هستید دشمنان این سرزمین افکار پست و خفیف و حقارت امیز شماست قاتلان دانشمندان برومند این سرزمین حاکمان سفاک و بیرحمی است که شما گیجان و منگان را چوب بدست می فرستند تا در هر کوی و برزن به زنان و جوانان و پیران و کودکان این سرزمین یورش ببرید.از میان شما یکی را هم به تصادف ترور می کنند و از خونش پیراهن عثمانی جدید را /اغشته می کنند تا شما جاهلان را جری کرده و مجددا بخیابان ها گسیل نمایند.یالعجب که شما چقدر گیج و منگید که هرکز نمی دانید چه کسانی شما را بتصادف شکار می کنند. یالعجب که که شما با سابقه ۳۰ سال مورد سوء استفاده واقع شدن هرگز تاریخچه حزب اله و خیابان را نخوانده اید هنوز گویا شما تاریخچه قتل های زنجیره ای را مطالعه نکرده اید و هنوز چیزی از سرنوشت سعید امامی نمی دانید و حتی باور ندارید که ممکن یک روزی زن و دختر شما ممکن است هم سرنوشت زن سعید امامی شوند.یالعجب همه شما دانشجویید ولی در را ه زندگی خویش هیچ تحقیق نمی کنید. یکی از شما حقوق خوانده جلاد و بازجو می شود دیگری مکانیک خوانده شکنجه گر می شود یکی دیگر انفورماتیک خوانده با فیلترینگ شب . روز به روی اعصاب این مردم راه می رود.تاریخ بخوانید
  دوستان تاریخ بخوانید
  تاریخ بخوانید.

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷:

  آخ آخ آخ!
  چه سرنوشت تاریکی!

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: