وکیلانه » » کاندیداهای من برای چهره ی 90 وبلاگستان
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
کاندیداهای من برای چهره ی ۹۰ وبلاگستان
۱۵ام, اسفند ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۵۳]

ظاهراً امسال هم مثل سال گذشته (+) طرح خوبِ انتخاب چهره ی سال وبلاگستان فارسی قرار است برگزار شود. درباره ی چند و چون این طرح و چگونگی شرکت در آن و سایر اطلاعات در این خصوص به اینجا(+) مراجعه کنید. (البته تا فردا فقط فرصت شرکت هست) اگر خبری از این ماجرا ندارید و روی لینک کلیک نکرده اید و همچنان دارید اینجا را می خوانید اول کلیک کنید ببینید جریان چیست بعد به خواندن ادامه بدهید… هنوز اینجایید که!! :)

من هم مدت ها بود در خصوص وبلاگستان چیزی ننوشته بودم. به فکرم رسید به بهانه ی "چهره ی ۹۰" وبلاگ هایی را که به نظرم مفید هستند در اینجا معرفی کنم تا هم عرض ادب و خسته نباشیدی باشد به این دوستان و هم یک جور تبلیغ تا کسانی که شاید تا حالا خواننده ی آنها نبوده اند؛ این وبلاگ ها را برای مطالعه مد نظر قرار بدهند. پرانتز باز، اگر برای وبلاگ خوانی از گوگل ریدر استفاده نمی کنید نصف عمرتان برفناست؛ اینجا کلیک کنید+ تا بدانید چیست. فکر نکنید سخت است حتماً انجامش بدهید، پرانتز بسته.

خوب راستش دشوار بود از میان اینهمه دوستانِ عزیز انتخاب فقط ۵ گزینه و اعلام علنی آن. ملاک های زیادی هست که بر اساس هرکدام از این ملاک ها  5 گزینه جابجا میشوند. اما چاره ایی نیست جز انتخاب ۵ گزینه ی خاص. یک ملاک سلبی داشتم برای انتخاب و یک ملاک ایجابی. ملاک سلبی من این بود که چهره های شناخته شده را دوباره معرفی نکنم. مثلاً نویسنده ی توانا و پرکارِ "آهستان" امید حسینی را با ویژگی تکیه بر عقلانیت، فکر میکنم بجز خواجه حافظ شیرازی همه بشناسند. یا نویسنده ی خوبِ وبلاگ "زهرا" که ندیدم تا حالا کسی وبلاگستان پیش از "زهرا" را بیاد بیاورد! خوب و روان می نویسد و البته دست مایه ی اصلی نوشته هایش خاطرات است که بهانه میشوند برای بیان یک مفهوم و اغلب هم بسیار خوب از پس بیان آن مفهوم برمی آید. البته به پاس اینهمه سال استمرار اینگونه دوستان بر نوشتن؛ باید از آنها قدردانی کرد. خدا قوت!

ملاک ایجابی من هم "استمرار" بر نوشتن بود. وبلاگ های خوب و نویسنده های خوب فراوان است اما استمرار بر نوشتن به نظرم بسیار مهم است. مثلاً وقتی وبلاگی بارها بیش از ده روز بین دو نوشته اش فاصله می افتد از حالت وبلاگی خارج شده و منِ خواننده فکر می کنم نویسنده اش زیاد به فکر منِ خواننده نیست. (البته قطعاً اینها دلیل به روز نکردن ها نیست و مهمترین مساله کمبود وقت است و شاید خیلی چیزهای دیگر) ولی خوب این یک نکته ی منفی است. مثال بارز برای این وبلاگ ها هم "هابیل"؛ "آب و آتش" و "کوثرانه" است. سه دوست عزیزی که نمی نویسند نمی نویسند ولی وقتی دست به قلم می شوند عالی می نویسند و دقیق.

با لحاظ این مسائل گفته شده و خیلی مسائل دیگر لیست من به این شرح است:

۱- دانشطلب: اولین قانون مسابقه نقض شد!! دانشطلب فیلتر است؛ یعنی راستش را بخواهید از بیخ و بن کنده شده و من نمی دانم حالا دقیقاً باید به کجا لینک بدهم؟ اگر بود می گفتم کلیک کنید و جایی آدرسش را داشته باشید هر گاه یک گره ایجاد شد دانشطلب رک و صریح از یک زاویه ایی که هیچ کس فکرش را هم نمی کند گره را باز می کند. قوی و پر مغز بودن بعلاوه ی صراحت و به احتمالِ قوی وقت گذاشتن برای نوشتن دلایلی هستند که چه مخالف باشید چه موافق "دانشطلب" یکی از گزینه هایی است که اگر در مساله ایی اظهار نظر کرده باشد باید بخوانیدش. بعد از چندین و چند بار فلیتر شدن و برگشتنش؛ سرانجام اظهار نظرش در خصوص "تغییر نظام از ریاستی به پارلمانی" باعث شد "خودصاحبِ اینترنت پنداران ایران" چنان بنوازندش که اصلاً معلوم نباشد دانشطلب کجاست؟(+)

به نظرم اما حالا موقعیت مناسبی است تا به بهانه ی چهره ی ۹۰ شدن هم دانشطلب را راضی به دوباره نوشتن کنیم و هم با این انتخاب یک حالی به عموها ی فلیترچی بدهیم!! پرانتز باز؛ تا آنجا که یادم می آید آخرین بار در مرحوم گودر با دانشطلب گفتگو کردم و یک دعوای بسیار اساسی داشتیم؛ پرانتز بسته. آخرین نوشته ی دانشطلب را در "هابیلِ"عزیز بخوانید.(+)

۲- یک وجب دل: از خدا پنهان نیست از شما هم چه پنهان که "یک وجب دل" بهانه ایی است برای معرفی نویسنده ی عزیز این وبلاگ. انتخاب من بر اساس نوشته های "یک وجب دل" نیست بلکه به خاطرِ فعالیت نویسنده ی توانای این وبلاگ در "گوگل پلاس" است. یعنی اگر امکان داشت برای شرکت در مسابقه صفحه ی شخصی ایشان در پلاس را معرفی می کردم.(+) خانم "کبری آسوپار" خبرنگارِ روزنامه ی جوان از آن دست شخصیت هایی است که آدم را مجبور می کند نه استریم محور که بلکه پیج محور باشد! یک خبرنگارِ به تمام معنا و کاربلد که می داند در هر موقعیت نیاز است چه چیزی را برای مخاطبش بنویسد. کافی است ایشان را دنبال کنید آنگاه مطمئن باشد از خبرهای داخلی ایران مخصوصاً خبرهای سیاسی جنجالی عقب نمی مانید.  البته سیاسی بودنش باعث نمی شود که شعر و غزل شر نکند و "بانو" بودنش هم باعث نمی شود که صریح و رک نباشد. (+)

۳- اسکالپل: "اسکالپل (scalpel) وسیله ای بُرنده و بسیار تیز است که جراحان و آناتومیست‌ها از آن برای ایجاد برش در پوست و سایر بافت‌های بدن استفاده می‌کنند. اسکالپل ابزار کار من است!"  خودش این را می گوید. دکترِ جوانی از اهالی تبریز که این وبلاگ را به همراه "دانشجوی هرز" به روز می کند. به نظرم این دکتر عزیز که عضو هیات علمیِ یک دانشگاهِ به قول خودش کمی اسلامی و خیلی آزاد است از سال ۵۷ جامانده و مغزش بوی قرمه سبزی می دهد!! سرش درد می کند برای گلاویز شدن با تئورسین های خارجی و بسیار پر مغز می نویسد البته با زبانِ کف بازاری که باعث می شوند نوشته هایش را تا انتها بخوانید. عاشقِ شهید باکری است و آژانس شیشه ایی. بالاخره هم موسیقی لحظه ی به زمین افتادنِ گلوله ی حاج کاظم را گذاشت تنگ وبلاگش! احساس می کنم برایش کسر شأن دارد در مورد مسائل داخلی بنویسد و هر وقت هم می نویسد از آن بالا یک نگاه عاقل اندر سفیه می کند که بابا من یقه ی نتانیاهو در دستم است شما مشغول زدن توی سر و کله ی هم هستید؟ (+)

۴- پیچک سر به هوا:  برای این پسر فرقی نمی کند الان انتخابات موضوع روز است یا جریان انحرافی؛ تفاوتی نمی کند ایران پهپاد امریکایی را گرفته باشد یا یک عده ریخته باشند توی سفارت انگلیس؛ احساس می کنم به دور از هیاهوهای روزانه نشسته داخل یک کتابخانه ی غنی و ۲۴ ساعته مطالعه می کند و مهمترین و جالب ترین مطالبی را که می بینید در وبلاگش بازنشر می دهد. مطالبی که غالباً هیچ جای دیگر پیدا نمی کنید و به قول معروف لپ مطلب است. اگر اهل مناظره و گفتگو با مخالفان فکری تان هستید اکثر مطالبش یک جایی یک روزی به دردتان خواهد خورد!  "پیچک سر به هوا" را دنبال کنید تا  وصل شوید به یک منبع غنی اطلاعات. و اگر اشتباه نکنم مثل اسم وبلاگش بچه ی باحالی است! (+)

۵- شورآباد: نویسنده نیست طراح است. یک گرافیست پرکار و بسیار خلاق. بارها و بارها شده که بعد از دیدن طرح هایش پیش خودم گفته ام دمت گرم! چیزی را که باید پوستمان کنده می شد تا  در یک مقاله ی چندین و چند صفحه ایی بگویم با یک طرح بانمک گفته ایی! احساس می کنم هیچ وقت کم نمی آورد و معلوم است خوش فکر و تیز بین است. طرحش بعد از اخراج سفیر انگلستان از ایران و در خصوص همدردی سفیران اروپایی هنوز هم دیدنی است :) (+)

بجز این دوستان، "جدی گفتم؛ چرا می خندی؟" که اسمش را اینگونه انتخاب کرده تا باز هم فیلتر نشود؛ و "آرمان خواهی" و "بسیج جهانی" هم خواندنی هستند. و همچنین با آنکه اختلاف و بلکه شاید تضاد فکری با افکارشان دارم اما وبلاگ های "عصر بی گناهی" (فرشته صادقی) ، "بامدادی"؛ "راز سر به مهر" (محمد معینی)؛  را هم توصیه می کنم همیشه بخوانید.  یک روزی هم باید بنشینم لیستی از دوستانِ فعال در پلاس را معرفی کنم.

راستی؛ یکی از بزرگترین دغدغه های فکر این روزهای من این است که برای رفع فیلترِ وبسایت وزین "تریبون مستضعفین" چه کاری می توانیم بکنیم؟

چهره های برتر به روایت "آب و آتش" (+)۵۳ دیدگاه برای “کاندیداهای من برای چهره ی ۹۰ وبلاگستان”

 1. رضا گفت:

  فکر می کردم تو رودربایستی هم که شده یکی دو نفر دیگه هم اینجا و تو این لیست باشند.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹:

  بلد نیستم!

  [پاسخ]

 2. سلام
  قریب به دو ساعات پیش تصادفا لینک رو دیدم و شرکت کردم
  کاشکی قبلش خونده بودم این مطلب رو
  :)

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۹:

  باز هم سلام
  بعد از حدود ۶ ساعت :D

  قطعا منظورم این نبود که نظری از خودم ندارم
  اما این متن به شدت بهم یادآوری کرد یه سری فعالان مجازی رو
  :)

  [پاسخ]

 3. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  آقا اجازه میشه دوباره اول حسینیه ی خودمون رو بنویسم؟
  آخه حسینیه مون حقیقتستانیه برا خودش.
  آخه کلی درس یاد گرفتم ازش.
  آخه هنوز هم وقتی کانکت میشی دلت خوشه به دیدن در و دیوار حسینیه.به اسم بچه های باصفاش.
  آخه کلی خاطره دارم باهاش.
  آخه مگه برا یه چیز چند تا دلیل باید بیارن؟؟؟؟؟؟؟؟
  یا حق

  [پاسخ]

 4. کوثر گفت:

  سلام. ممنونم از حسنِ‌نظر شما. همیشه شرمندهٔ لطف شما بوده‌م :)

  [پاسخ]

 5. وارث گفت:

  سلام
  خیلی دلم تنگ شده بود برای خوندن مطالبتون
  شاید یه سالی باشه که کامنت نذاشتم براتون
  همچنین روضه مجازی رو هم از دست دادم
  ولی این مطلب آخرتون جالبه
  معرفی وبلاگ های دوستان
  ما که انقدر سرمون شلوغ شده خبر از چهره سال و اینا نداریم
  این لینکهاش هم که باز نشد برامون تا از کم و کیفش خبردار بشیم و به وبلاگهایی که دوست داریم رای بدیم.
  ولی ممنون بابت معرفی این وبلاگ ها
  اگه شما نمیفرمودید تریبون مستضعفین فیلتر شده شاید حالا حالاها متوجهش نمیشدم.
  نه که حالا که متوجه شدم میتونم کاری انجام بدم !!!! :(
  موفق و موید باشید زیر سایه آقا امام زمان و در رکاب امام خامنه ای

  [پاسخ]

 6. سلام
  ممنون از لطف شما
  با چند تا وبلاگ خوب آشنا شدیم…
  یا علی

  [پاسخ]

 7. بامداد گفت:

  آقای صفا از توجه شما به این حقیر تشکر می کنم.

  [پاسخ]

 8. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  ما رفتیم رای دادیم!
  ولی از الان معلومه که تقلب میشه!! واللللا

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۰۲:

  قرار ما همین دور و برا پس
  فقط تو رو خدا سطل آتیش نزنین که عوارض میره بالا

  درخت قطع کنیم….برف پارو کنیم….تااااااااااااااااااااااازه
  میتونیم تو یه ساعات شلوغ شلوغ شلوغ تو مراکز خرید بریم راهپیمایی سکوت :mrgreen:
  خئلی هم اثرگذاره اصن

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۰۰:

  موافقم
  البته با پیاده راه رفتن در پیاده رو و روشن کردن چراغ ماشینها در شب موافق ترم!

  [پاسخ]

 9. منتظر گفت:

  سلام
  دوست عزیز من میگم برنامه ها و نگرش های اشتباه شما و دوستانتان در شهرستان دزفول که بارزترین آنها رد صلاحیت نماینده دو دوره ی مجلس مردم بود باعث کاهش رای دهندگان به ۴۸% شده در شهرستانی که همیشه از پیشتازان عرصه ی انتخابات بوده.قسمت اعظم این درصد هم متعلق به مهاجرینی هست که محل تولدشون هم دزفول نیست با همه احترامی که براشون قائلیم.
  اون وقت شما به من میگید نگاه قومیتی شما خیلی بده؟
  برادر من عزیز من ممکنه با شما اختلاف نظراتی داشته باشم ولی شما رو دلسوز این خاک وبوم دیدم آیا شما متوجه شرایط هستید؟
  آیا این دغدغه حضور حداکثری مردمه که باید داشته باشید؟
  آیا بحث قومیت که می فرمایید واقعا مسئله پیش پا افتاده ایه یا مسئله ایه که اگه مدیریت نشه خدای نکرده مشکل بار میاد.
  دوست عزیز اگه بخواد از شهرهای اطراف برای دور دوم رای به شهر ما سرازیر بشه آیا کسی راهکاری اندیشیده؟
  آیا کسی به این چیزها فکر می کنه؟
  یا باز مثل همه مسائلمون باید اول اتفاقی بیفته مشکلی پیش بیاد و جلوی شهدای شهید آباد و بهشت علی شرمنده بشیم اونوقت چاره ای اندیشیده بشه؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۲:

  من یک بار برای شما دوست عزیز و محترمم توضیح دادم بخش کوچیکی از برخی دلایل رد صلاحیت سیداحمد رو و باز هم توضیح دادم که خود سیداحمد در تهران اومد و گفت من قبول دارم که این اطرافیانم من رو زدن زمین. اگر هنوز هم مایل باشی تا فردا صبح براتون دلیل میارم مبنی بر اینکه رد صلاحیت سیداحمد یکی از بزرگترین خدمات به دزفول بوده و هست.
  دزفول هم حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت داره و چیزی قریب به ۲۵۰ هزار نفر کسانی که حق رای دارند. قریب ۱۵۰ هزار نفر شرکت کردن و این یعنی حدوداً ۵۲ درصد مردم . http://twurl.nl/cz3dje
  همیشه گفتم حالا هم می‌گم حد من خیلی بالاتر از اونی هست که در مورد مسائل شهرستانی نظر بدم ولی چون مخاطبین وبلاگم از جمله شما خیلی برام عزیز هستین اینجا می‌گم که جناب قاسمی انشالله اگر در دور دوم انتخاب بشوند شاهد یک رشد به شدت صعودی در مسائل و رفع مشکلات دزفول خواهید بود.
  باز هم برادرانه به عنوان کسی که اون زمانِ دو سالِ دور اول به شدت فعال بودم در کنار آقای آوایی و تقریباً از تمام مسائلشون آگاهی دارم عرض می‌کنم تجدید نظر جدی در خصوص این آقا داشته باشید.
  خیلی راحت این سوالاتی رو که بنده اون روز مطرح کردم بهشون فکر کنید.
  تازه وارد قضیه‌ی افتضاحِ اون پالایشگاه نشدم و خیلی از مسائل دیگه…

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۴۰:

  “حد من خیلی بالاتر از اونی هست که در مورد مسایل شهرستانی نظر بدم.”

  خنده ام گرفت.

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۴۳:

  dezful.gov.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=1

  ۳۰۹ هزار نفر واجدین شرایط

  [پاسخ]

 10. اسکالپل گفت:

  سلام برادر! ای بابا ما عددی نیستیم پیش این وبلاگهایی که معرفی شدن. ما بیشتر دوست داریم سیاهی لشکر وبلاگستان بچه حزب اللهی‌ها باشم و بیشتر ازاین هم نیستیم به واقع؛ همین یه کار رو هم اگه بتونیم درست انجام بدیم سرمون به عرش رسیده. ممنون بایت عنایتی که به ما داشتید. مطرح شدنهای این شکلی آفات خودش رو داره بخصوص اگه رتبه‌ای هم کسب بشه!
  توفیقات دوستان خوب ما برای سربازی امام خامنه‌ای (روحی فداه) افزون باد. ما هم خاک پاتون هستیم همین دور و برا.

  [پاسخ]

 11. seib soorkh گفت:

  البته ما به رای به لیست اعتقادی نداریم هاا :roll: w)

  [پاسخ]

 12. مهدی گفت:

  سلام آقا

  از اظهار لطف و حسن ظن‌تون به «پیچک سر به هوا» متشکرم. محبت دارید. مدت‌هاست که می‌بینم به مطالب‌م الطفات داشته و لینک کرده‌اید.

  ما هم مشتری هستیم این‌جا.

  نو به نو بجوشید الاهی

  [پاسخ]

 13. سلام و عرض ادب

  زیادی شرمنده ام کردید…

  قلمی اگر هست و حضوری اگر، از سر لطف خداست که شاید باری هم من، هر چند به قدر واژه ای برای این نظام بردارم…

  کاش لایق این سربازی باشم که خودم می دانم نیستم
  اصلش این زیاده مورد لطف بودن ها برای نفس ضعیف من آسیب زاست…

  باز هم ممنونم و شرمنده
  برقرار باشید.

  [پاسخ]

 14. راحیل گفت:

  سلام علیکم

  بعضی از وبلاگ های معرفی شده در نوشته تان برایم ناآشنابودند، ممنون از معرفی شان

  موفق باشید

  [پاسخ]

 15. ژان ژاک روسو گفت:

  من فکر نمی کنم شما بسیجی ها بینش عمیقی به جامعه داشته باشید معمولا شاخکهایتان براحتی توسط سیاستمداران حساس می شود در صورتیکه در موراد مشابه خیلی منفعل می باشید گو اینکه شما فقط تابع الگوریتم واکنشی هستید. یعنی رفتارهای مبتنی بر عقلانیت فعال و مستقل از سیاسیون ندارید و عمدتا منتظرید تا اولیایتان به شما بگویند چه کنید یا نکنید.عمده نقدهایی که به شمت دارم عبارتند از:
  ۱٫ تفکر و عمل و شعار واکنشی: یعنی اگر شما را از مخالفین ، دشمنان و همچنین جنبش سبز جدا نمایند و به کره مریخ منتقل کنند دیگر هیچگونه شعار و تفکر و عملی نخواهید داشت . ممکن است دوباه سعی کنید در بین خود عده ای را دشمن خود ساخته و رفتار واکنشی خود را ادامه دهید. پشه وقتی در یک اتاق گرفتار می شود سعی می کند دائما به شیشه پنجره برخورد کند و انقدر تصادفی و واکنشی عمل نماید تا شاید بتواند از پنجره بیرون رود. در صورتیکه یک الگوریتم مبتنی بر عقلانیت به شما کمک می کند تا بجای واکنشی عمل کردن تعاملی عمل کنید.
  ۲٫مخالفان را بصورت مصداقی محکوم می کنید در صورتیکه اگر همان مصداق در مورد شما صدق کند شما در صورت سود مصادره به مطلوب کرده و در صورت زیان آن مصدق را برای خود یک استثنا تلقی می کنید.
  مثلا پاره کردن یک عکس در اعتراضات مخالفان انهم توسط یک نفر عمد یا به سهو شما را کاملا عصبی می کند در صورتیکه در ایام ۲۲ بهمن قریب ۱۰۰ درصد شما در راهپیمایی ۲۲ بهمن عکس ها امام را می بینید که بر کف خیاان ریخته و بصورت سهل انگارانه پای بر روی آن می نهید و رگ غیرتتان نمی جنبد.
  ۳٫ تبعیض در برخورد با فساد خودی ها و ناخودی ها
  هاشمی ناخودی شماست و کامران دانشجو خودی است هاشمی مظهر رانت ، سوئ استفاده و فامیل بازی است و متاسفانه همین الان کامران ، فرهاد دانشجو دارند پای جای وی می گذارند اگر شما بصورت مستقل و غیرتمند عمل می کردید حداقل یک بیانیه صادر می کردید.تا افراد که عوض می شوند تفکراتشان نیز عوض شوند.
  قرار نبود اقای کامران دانشجو برادرش را رییس دانشگاه ازاد کند و باز قرار نبود برادرش ان کی برادرش را رییس واحد علوم تحقیقات کند .
  برادران برادران شما متهمید.
  ۱۰ تای دیگه میخام لیست کنم ولی متاسفانه باید برم خرید عید
  فعلا همین بسه

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۵:

  ا؟ یعنی توی این اوضاع خراب اقتصادی که همه گرسنه و بی پولند به جز بسیجیها، شما پول دارید برید خرید عید؟!!!!

  [پاسخ]

  ژان ژاک روسو پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۰:

  خوشبختانه ۲ تا پیرهن ۸ تومانی خریدم

  [پاسخ]

  seib soorkh پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۴۵:

  @ژان ژاک روسو
  هر چند شک ندارم به خاطر این بی انصافی و عجله ایی که در این مورد داشتی کوچکترین عذرخواهی هم نمی کنی اما صرفاً جهت اطلاع!!:
  http://iusnews.ir/?pageid=145244

  [پاسخ]

  ژان ژاک روسو پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹:

  من از دوستان عذر می خواهم امیدوار شدم ممنون از اینکه این لینک رو گذاشتید ولی باید بگم انجمن اسلامی این اطلاعیه رو داده باید منتظر بسیج دانشجویی هم باشیم.

  [پاسخ]

 16. افق گفت:

  سلام
  خدا قوت
  کم پیدایی جناب مدیر وبلاگ ناشی از چیست؟
  ۱- مراسم شریف خانه تکانی
  ۲- دردسرهای اداره و کار جدید
  ۳- مراسم شریف خانه تکانی
  ۴- خرید لوازم مورد نیاز عید
  ۵- مراسم شریف خانه تکانی
  ۶- ذیق شدید وقت به دلیل مراسم خانه تکانی
  ۷- مطالعه برای دکتری
  ۸- مطالعه جهت بهتر برگزار شدن مراسم خانه تکانی
  ۹- سایر موارد
  ۱۰- هیچکدام
  ۱۱- همه موارد

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۱۵:

  سلام و عرض ادب
  همه‌ی موارد فوق صحیح است بعلاوه مطالعه واسه آزمون قضاوت و مسافر کشی شب‌ها برای کمک خرجی زندگی و کُلی چیزای دیگه.
  ولی خداییش همچین کم پیدا هم نیستم ها :)

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۲:

  با تشکر از جواب شما. مطمئنا کم پیدا نیستید. نسبت به قبل کم پیدایید و گرنه مثل همیشه فعال و پرکارید، بی شک.

  در ضمن: شووووخی می کنید؟ مسافرکشی؟ کمک خرج!! نگید تو رو خدا! اینهمه پول به وبلاگ نویسا میدن. از اون بیشتر به حزب اللهیا. برای انتخابات و شرکت در انتخابات هم که کلی پول دادن، اضافه کنید موارد دیگر را. اونوقت مسافرکشی؟

  [پاسخ]

  حزب الهی پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰:

  مسافر کشی شبانه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!یه روده راست تو دل اینها نیست .متاسفانه دروغ برایشان مشکلی ندارد .

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵:

  کاملا معلومه که یه روده راست توی شکم تو هست با اون اسمی که انتخاب کردی

  [پاسخ]

 17. بسم الله
  این مکان مجهز به دوربین مدار باز است!!!
  http://shahidekhoy.blogfa.com/post/42

  [پاسخ]

 18. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  من الان متوجه شدم که سایر بچه ها کم پیدا شدن نه مدیر محترم سایت!! یکی پس از دیگری لطفا اعتراف کنید کجا هستید!! وگرنه به این نتیجه می رسم که خودم کم پیدا شدم!! واللا

  [پاسخ]

 19. حزب الهی گفت:

  فقر مثل سرطان در همین ماههای اخیر زندگی کارمندان و کارگران را ور گرفت .البته کار شیطان بزرگ است نه کار بی عرضه ترین ریس جمهور دنیا

  [پاسخ]

 20. رضا گفت:

  خیلی خوشحال شدم که دیدم “آینده از آن حزب الله” برای مرحله دوم در بین ۴ وبلاگ برتر ملی برگزیده شده. تا برگزیده شدن به عنوان برترین وبلاگ ملی یک یا حسین دیگر :wink:
  اینجا برید رای بدید
  http://chehreblog.com/register/

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰:

  به به
  چه خبر خوبی: )
  اما قرار بود که از طریق ایمیل به شرکت کننده ها خبر بدن
  چرا برای من ایمیلی نیومده؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲:

  آره راست می گید. برای منم ایمیل نیومد خودم رفتم سر زدم که دیدم.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۰:

  اها
  به هر حال ممنون
  :)
  خبر خیلی خوبی بود

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱:

  http://chehreblog.com/blog/

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۱۸:

  سلام
  خداقوت
  به به به! مبارکه. امروز دو تا خبر خوب شنیدم. ما منتظر سومیش هستیم!
  از همینجا اعلام می داریم که در مرحله دوم هم شرکت فرمودیم!

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۵۲:

  ایول!
  خیلی خیلی مبارکه.
  ایشالا همیشه موفق باشید.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۳۷:

  :)
  از کجا در مرحله دوم شرکت نمودی؟
  ما که رفتیم فقط اطلاعیه ش رو دیدیم..لینک شرکت نبید:)
  راهنمایی لطفا

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۶:

  از همون لینکی که آقا رضا گذاشتن می تونی شرکت کنی عزیزم.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۵۲:

  اهاه
  ممنون
  فکر کردم که اون لینک مال مرحله اول است:)
  شکرا

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۰۱:

  من الان یه تجربه فوق العاده ارزشمند رو به طور رایگان( فری فری) در اختیار دوستان میگذارم
  علیکم بالدقت و الترکیز و الکانسنتریشن:mrgreen:
  والا

  لینک به این گندگی رو ندیدم درست
  واقعا که

  ممنونم کلا

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۴۲:

  ++++

  [پاسخ]

 21. ازاد اندیش گفت:

  اینجا چقدر مغز شستشو شده هست!

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۱۳:

  پایه باشی من حاضرم بیام مغز تو رو هم شستشو بدم. روشویی ساده ۲۰۰۰ تومن با کف ۴۰۰۰ تومن

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۰۰:

  واسه اینکه از مغزامون استفاده می کنیم.
  شماها سال تا سال نیاز به شستشو ندارید چون آک گذاشتید مونده، خوب خاک می گیره دیگه!
  ww

  [پاسخ]

 22. ناشناس گفت:

  فرزند آزادی رو یادت رفت!!!

  [پاسخ]

 23. سلام برادر
  تنها و تنها میخوام ازت دعوت کنم به ما سر بزنی
  ww.shia-sonni.com

  [پاسخ]

 24. افق گفت:

  با اهداء سلام و احترام
  خدمت رسیدم جهت کسب انواع راهنمایی موثر.
  برای ایجاد عذاب وجدان در یک دانشجوی پای دفاع که اصلا سراغ درس نمیرود و وقتی کتاب و درس را می بیند انگار دیو سه سر دیده است و از آن فرار می کند تازه پس فردا کنکور هم دارد و دریغ از یک خط مطالعه، چه باید کرد؟
  با این تبصره که همین روزهاست که از دانشگاه شوتش کنند بیرون!
  هر گونه راهنمایی شما را پذیرائیم. حتا اگر در حد بستن وی به صندلی باشد.
  مچکرم!

  [پاسخ]

 25. […] به لطف دوستان و البته به خاطر مطلبی که خودم در این باره (+) نوشته بودم یکی از برگزیدگان چهره بلاگ ۹۰ شدم. با پول […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: