وکیلانه » » آهای اصلاح طلب ،‌ ما منتقم بغض 29 خرداد هستیم
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
آهای اصلاح طلب ،‌ ما منتقم بغض ۲۹ خرداد هستیم
۲۵ام, دی ۱۳۸۹| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۶۹]

به نام خدای زهرا

اول نوشت:

من از سران فتنه بی‌زارم/ من از خواص بی‌بصیرت متنفرم/ من هیچ نسبتی با آن وبلاگ نویسانی که اخیرا قلمشان، زبان دیپلماسی شده ندارم./ من از دیپلماسی بازی بدم می آید.

من تشنه‌ی زبان رک پابرهنه هایم./ من خودم یک پابرهنه‌ی مستضعفم./ من کف پایم تاول زده از بس هروله کرده ام به عشق مولایم حسین./ من قلمم قلمه زده شده از رگ‌های خونین بازوان قلم عباس./ ابر غیرت بالای قلمم گریه می کند./ ادعایی ندارم /اما آنقدر مادر مادر مادر گفته‌ام که بوی خوش یاس گرفته‌ام./ علی اصغر قبول کند وبلاگم شده است شعبه‌ای از نهر علقمه/ و هدفش رسانیدن آب است به رقیه./ قلم که می‌زنم به هیچ چیز فکر نمی کنم الا چشمان منتظر رقیه./ ای اُف بر آنکسی که دکمه‌های کیبورد را بفشرد بدون نگاه به چهره‌ی منتظر آب رباب …..

تودهنی نوشت :

من رک هستم. حرفم را دندان نمی‌زنم. خاتمی و هر مفسد طلب بل هم اضل دیگری غلط کرده برای ما شرط می گذارد. اصلاح‌طلب به قبر گور به گور شده‌ی صدام خندیده که حرف از حق حضور در انتخابات آتی می‌زند. هرزه‌های وطن فروشی اصلاح طلب نام و مفسدطلب مسلک هیچ حقی در این مملکت ندارند. آنها حتی حق انتخاب نوع اعدام خویش را هم ندارند. چوبه‌ی طناب دار، تنها میز مذاکره‌ی ما با آنان است. من کاری به کار خواص بی‌بصیرت ندارم. به من ربطی ندارد آن وبلاگ نویسانی که اخیر دیپلمات شده‌اند و  آهسته آهسته خط قرمز‌ها را رد می کنند برای خود چه نوع تحلیل آبدوغ خیارکی می کنند. من به عنوان ارگان رسمی غیرتم و به نمایندگی از نهاد شرافتم خوب می دانم جواب این هرزه‌های سیاسی را بدهم. اگر بنای به مذاکره‌ای هم باشد اصلا طرف مذاکره کننده ما ملت هستیم نه یک مشت خواص بی‌بصیرت. شلاق‌های برخی‌ها را باد مصلحت آورده و اشتباهی بجای کمر رقاصه‌های سیاسی به کمر بچه‌های بسیجی خوابانده.

اما بدون عرض پوزش این یک قلم توفیر دارد. اگر بنای بر مذاکره باشد، بدون اجازه طرف مذاکره کننده ما ملت هستیم. فقط ما ملت. آخر ما ملت حسابی بدهکار این اصلاح طلب‌ها هستیم. نفری یک سیلی حیدری بیخ گوش اصلاح طلبان بدهکاری داریم. زشت است بیش از این وقفه افتد در وصول طلب. دست ما باید به صورت تک تک آنها آشنا شود. از مفسده‌ جویی های ۸ ساله‌ی آنان به اندازه‌ی سانت به سانت مانتوهای کوتاه شده‌ی دختران نجیب وطنم، ما به شخص محمد خاتمی سیلی بدهکاریم. به دلیل خوش رقاصی‌های سیاسی آنها نزد هیلاری نیز ما به آنها سیلی بدهکاریم. ما خیلی بدهکاریم. خیلی. من نشسته ام و همه را یکی یکی محاسبه کرده ام. من حقوق دان نیستم اما یک دهه از عمرم را حقوق خوانده ام. مجموع این سیلی ها روی هم فقط یک کلام است: اعدام با طناب دار. والســـلام.

آقایی که فردا میخواهی وبلاگ من را فیلتر کنی، قبل از فیلتر کردن به دوستان حقوقدانت بگو نگاهی به مواد ۵۱۳ تا ۵۱۸ قانون مجازات اسلامی، جرایم علیه امنیت ملی، بیاندازند. من به عنوان یکی از شاکیان این مفسدین فی الارض تنها تقاضای اشد مجازات کرده ام. البته اشد مجازات از منظر ما اعدام نیست. اعدام تنها پلی است که این خائنین را به آن دنیا نزد عمو عباس می فرستد! تنها دست حیدری عباس می تواند حساب آنها را تصفیه کند. این دنیا ظرفیت مجازات آنها را ندارد. من چون قلمم وصل است به صاحبان اصلی این انقلاب،  زاغه نشینان پابرهنه البته این را هم باید بگویم که اصلاح طلبان علاوه بر همه‌ی مفاسدشان به تک تک رقیه‌هایی که پا برهنه در صحرای فقر دویده اند هم باید جوابگو باشند!

آری محمد خاتمی و شرکا، این است وضعیت شما نزد ما ملت. شما چه بخواهید و چه نخواهید منفورترین اپوزسیون این نظام هستید. چندش آور ترین منافقانی که انقلاب به خود دیده.آیا باز هم هوس بازگشت به نظام را کرده اید؟‌ کدام نظام؟ همانی که طاغوت خواندیدش؟ کدام قانون اساسی؟ همانی که جُفت جُفت به آن جُفتک انداختید؟ کدام مردم؟ همانی که داغ جوانانشان را بر دلشان گذاشتید؟ کدام انتخابات؟‌ همانی که لجن مالش کردید؟ کدام رقابت؟ همان رقاصی های شما در ایام قبل از انتخابات؟ کدام سلامت انتخابات؟ کدام دموکراسی؟  همان نوع اعتراض شما به نتایج انتخابات که بیشتر به بربریت های عصر حجر و غارنشینی می ماند؟

نه آقای منافق، نه خانوم فتنه!
حقیقت این است که شما خیلی عقب هستید. شما ظاهرا از سگ اصحاب کهف هم بیشتر خوابیده اید. البته بلانسبت این حیوان نجیب که چند روزی پی آدم گرفت و آدم شد. شما اما هنوز قصد ندارید آدم شوید. خواب مانده اید و خبر ندارید که در انتخابات بعدی رقابت بین خادمان به این ملت است نه بین خائینان به ملت!‌ شما را چه به انتخابات مقدس نظام جمهوری اسلامی. شما جایگاه خود را در مزبله های تهوع آور اپوزوسیون مقدس ترین حکومت دنیا جستجو کنید. شاید کنار دست گوگوش و سروش جایی هم برای شما پیدا شد. آقای نفهم بفهم!  شما در هیچ کجای این انقلاب جایی ندارید. تنها جایگاه شما در این نظام بالای طناب دار است. ما عجله‌ای نداریم چون می‌گویند مصلحت نیست. اما هر موقع اراده کردید طناب دار ما آماده است، بسم الله …..

من وبلاگ نویس دیپلمات نیستم.من داغ خطبه‌های نائب المهدی به دل دارم. من منتقم بغض ۲۹ خردادم!‌ سوز روضه‌ی ۲۹ خرداد هنوز در گوشم هست. مادر من مادر یک شهید است. من منتقم اشک های مادرم هستم که ۲۹ خرداد ۸۸  همزمان با صدای مظلومیت نائب المهدی بر گونه هایش جاری شد.  پدر من بابای یک شهید است. بابای خواهرم مهدیه که گمنام و مظلوم به شهادت رسید. محال است فراموش کنم حال پدرم را  وقتی که مولا می فرمود: “ ای سید ما! ای مولای ما! ما آنچه باید بکنیم، انجام میدهیم؛ آنچه باید هم گفت، هم گفتیم و خواهیم گفت. من جان ناقابلی دارم، جسم ناقصی دارم، اندک آبرویی هم دارم که این را هم خود شما به ما دادید؛ همه اینها را من کف دست گرفتم، در راه این انقلاب و درراه اسلام فدا خواهم کرد؛ اینها هم نثار شما باشد.
سید ما، مولای ما، دعا کن برای ما؛ صاحب ما توئی؛صاحب این کشور توئی، صاحب این انقلاب توئی، پشتیبان ما شما هستید؛ ما این راه را ادامه خواهیم داد؛ با قدرت هم ادامه خواهیم داد؛ در این راه ما را با دعای خود، با حمایت خود، با توجه خود، پشتیبانی بفرما.
“همین زمان مادرم اشک می ریخت و بابای مهدیه با دست به پیشانی می‌زد.  من آمده ام انتقام اصابت آن دست به پیشانی را بگیرم.  برای ما دم از بازگشت به نظام می‌زنید؟ زهی خیال باطل.  خیلی عقب هستید، خیلی. من  تا انتقام بغض ۲۹ خرداد را از تکاتک شما نستانم مرگ را هم برای شما آرزو نمی کنم . شما باید زجر کش بشوید. موسویین! خاتمی، و سایر شرکاء، ما این انتقام را از تکاتک شما خواهیم ستاند. اما تو ای کروبی،‌تو چندش آورترین انسانی هستی که من دیده ام. حالم از تو بهم میخورد.  تو حتی لایق خشم مقدس ما هم نیستی. تو تنها حق داری دلقک ما باشی. حرف بزن تا ما بخندیم. البته پشت این خنده ها نقره داغت می کنیم با بی توجهی!‌

تمامی اصلاح طلبان عرض تاریخ!‌به اندازه‌ی دکمه‌ی کاپشن دکتر احمدی نژاد عزیز هم به این ملت خدمت نکرده اند. دکمه‌ی کاپشن زیبای دکتر عزیز بیش از ۸۰ سفر پربرکت  استانی در کارنامه‌ی خود دارد اما نخ عبای وطن فروش شما چند سفر خائنانه‌ به مقصد جرج سورس و رفقا را در کارنامه دارد؟‌ برای ما دم از انتخابات نزنید که دندان تان را خُرد می کنیم.

حرف آخر یک کلام، تنها مذاکره‌ی ما ملت با آنکه قلب رهبرمان را شکسته این است که گردنش را خُرد کنیم. ما عجله‌ای برای این کار نداریم اما هر موقع شما اراده‌ی بازگشت به نظام کنید بازوان عباسی ما آماده است …. بسم الله ….۱۶۹ دیدگاه برای “آهای اصلاح طلب ،‌ ما منتقم بغض ۲۹ خرداد هستیم”

 1. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام
  چیزی ندارم بگویم
  چون شما مثل همیشه همه چیز را خوبتر از خوب گفتید
  البته باید بر گردم و با دقت دوباره بخوانم

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۰:۴۳:

  به به میبینم که بعد از مدتها که چشم خورده بودم دوباره من اول شدم…
  افرین به خودم
  راستی روزانه نوشت عبدلله هم عالی بود
  به قول دبیر عربی سالهای دورمان: بارک الله فیکم
  این برای اینکه صاحب خونه بی نصیب نمونه
  این سرعتی که شما دارید ویراژ می دیدن ……بقیه رو سانسور کردم که بقیه دعوا نکنن ولی شما می توانید جای خالی را با این جمله پر کنید
  اگر آه تو از جنس نیاز است در باغ شهادت باز باز است

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۲:۵۸:

  شما نفر اول تا سوم شناخته شدید

  به شما جایزه ویژه طی مراسم ویژه ای اهدا خواهد شد عزیزم

  یه متن خوب و خنده دار از کروبی و ننه جون یکی مینویسه شما هم بخون حالشو ببر
  اینم میشه جایزه ات عزیزم :-)

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۷:۲۷:

  سلام
  ممنون
  بازم شما
  ضمن بعضیها که نیاز به متن و اینا ندارن که همین طوری کر کر خنده ات
  من هر وقت یاد مناظره می افتم (احمدی نژاد و کروبی) نا خود آگاه از خنده روده بر میشم

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱۳:۱۹:

  آی گفتی
  عجب شبی بود اون شب

  [پاسخ]

 2. عشقستان اسماعیل گفت:

  یک سوال:
  این آقایان چه طور رویشان می شود که…..؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 3. حسيني گفت:

  یکی از تلخ ترین لحظه های زندگی مان شد…

  چقدر لحظه ی بدی بود آن لحظه که از جعبه ی جادویی اشک امام مان را می دیدم

  ما همه منتقم هستیم.

  در ضمن دوست عزیز لینک شدید.

  [پاسخ]

 4. فطرس ملک گفت:

  سلام برادر بزرگوار
  اول حاضری بزنم بعد میرم بخونم
  :-)

  [پاسخ]

 5. فطرس ملک گفت:

  عالی بود

  طناب دار آماده است… بسم الله

  [پاسخ]

 6. سلام علیکم
  اصولا بچه حزب اللهی حرف حساب که میشنود فقط یک چیز می گوید:
  تکبیررررررررررررررر

  خدا حفظتان کند انشالله

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۳:۲۵:

  دقیقاً
  منم میخواستم بگم تکبیییییییییییییییییر
  ولی گذاشتم تو بگی عزیزم

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۳:۳۷:

  سلام عزیزم

  مشکلی نیست که؛ ما همیشه تکبیر را دسته جمعی می گوییم
  الله اکبر
  الله اکبر
  الله اکبر
  خامنه ای رهبر
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
  مرگ بر آمریکا
  مرگ بر اسرائیل
  مرگ بر منافقین و کفار
  مرگ بر انگلیس

  لطفا با همان لحن کوبنده همیشگی بخوانبد

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۴:۱۸:

  قربونت برم انگلیس و اسرائیل رو جابجا گفتی
  ولی بازم فرقی نمیکنه
  دوتاشون یکی هستن

  الله اکبر
  الله اکبر
  الله اکبر
  خامنه ای رهبر
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
  مرگ بر آمریکا
  مرگ بر انگلیس
  مرگ بر منافقین و کفار
  مرگ بر اسرائیل

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۵:۰۷:

  داد بر من

  اما خب ما دعوای لغوی که با هم نداریم

  همون که شما میگی درسته

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۵:۳۶:

  تعارف نکن
  دوتاش درسته
  جفتشون دوتان
  مهم اینه که دوتاشون،نه، سه تاشون دشمن ما هستن

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۸:۰۴:

  مهم تر این هست که :
  کی خسته س؟ دشــــــــــــــــــــمن

  همه این اجانب کم آوردن در برابر نیروی ایمان حزب الله

  ماشالله ایول الله حزب الله
  ( البته با اجازه صاحبخانه تکه کلامشان را نقل کردم)

  الحمدلله که در جبهه حقیم

  اللهم احفظ قائدنا بالقرآن

  [پاسخ]

 7. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام علیکم.
  احسنت به توان بصیرت اهالی نه دی.
  بغضی عجیب گلویمان را می فشارد و حبی آشنا انگشتانمان را روی کیبورد به حرکت درآورده…
  هنوز تمام نشده…
  نمی شود خواند و رفت باید در کلمات حزب الله ماند و …
  یا حق

  [پاسخ]

 8. عبدالله گفت:

  یا وارث
  اصلاح طلب نام و مفسدطلب مسلک.
  هم آنان که ۲۹ خرداد را پیوند زدند به روضه ی حضرت ماه.
  هم آنان که از آزادی الهی نهایت استفاده را کردند. ایمان آوردند و بعد کافر شدند.توبه کردند و دوباره کافرتر شدند و گمان کردند می توانند آزادی را به تمسخر بگیرند.این قانون الهی است.سرگردان بمانید در این خوش خدمتی ها که لحظه ی انتقام نزدیک است.
  لحظه ی رسیدن یار نزدیک است.
  صوت سیلی حیدری بر دهان منافقان نزدیک است.
  ظهور نزدیک است.
  یا حق

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۴:۳۴:

  برف که می‌بارد نوید ظهور می‌آید …. این منتقم ؟

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۵:۳۲:

  ظهور نزدیک است … این طالب بدم المقتول بکربلا

  [پاسخ]

 9. ن.خ گفت:

  سلام
  فقط میشه گفت تکبیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر

  [پاسخ]

 10. مهاجر گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  تک تک واژه ها گویای حرف دل ما بود با این حضرات راس نفاق و فتنه.
  کاش اهالی بی بصیرت برخی جاها بخوانند این متن را و هوس مصاحبه های دشمن پسند نکنند.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۴:۳۵:

  علیـــــکم الســــلام بزرگوار
  اهالی بی‌بصیرت نیوز هوس سیلی کنند دست ما محکم‌تر از این هم بلد است بخواباند بیخ گوششان!

  [پاسخ]

 11. ن.خ گفت:

  راستی آقای صفا لینک مربوط به چهارنما برای من باز نمیشه.فیلتره

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۴:۳۶:

  چون چهارنما فیلتر شده است! به همین سادگی به همین خوشمزگی….

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۵:۱۵:

  بعله
  و خداوند فیلترشکن را آفرید
  و البته خداوند موجودات دوپایی نیز آفرید که هنوز اندر خم شناخت دوست و دشمن درمانده اند

  [پاسخ]

 12. سلام

  چه قدر این خاطره از شهید باکری زیبا بود/ زیبا و ناب

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۵:۱۹:

  و در پادکست سایت نیز نوایی هست که شاید خاطرات کودکی خیلی ها زنده شود

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۵:۲۳:

  همین طور که گوش میدادم تصاویر سیاه و سفید تیتراژ جلوی چشمم رژه میرفت

  اون علی کوچولو الان خودش صاحب یه پسر بچه ست/ اگر اشتباه نکنم به اسم آراد

  نشون میده که زمان با خوب و بدش در گذره
  یک مرتبه دلم عجیب برای خودم تنگ شد

  ممنون از شما به خاطر این نوا

  [پاسخ]

 13. شیلّر گفت:

  سلام اقای صفا.عصرتون بخیر
  چقدر این آهنگ قشنگ و شیرین بود.غصه ی این علی کوچولو کشته بود منو.نوستالژی خوبی بود ممنون از اینکه به یاد کودکی های بچه حزب اللهی ها هم هستید.
  دل بسته به سکه های قلک بودیم
  دنبال بهانه های کوچک بودیم
  رویای بزرگ تر شدن خوب نبود
  ای کاش تمام عمر کودک بودیم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۱۶:

  علیکم الســــلام بزرگوار
  تشکر/. شاید برای من اینگونه باشد که این نوا اجین شده با صدای صوت موشک، انفجاری وحشتناک، از پای همین برنامه‌ی علی کوچولو با خواهر کوچکترت دوتایی سوار دوچرخه، به سوی محل اصابت موشک، بعثیان موشک اول را زده باشند تا مردم جمع شوند. وقتی که به آنجا می رسی خوب که مردم جمع شده بودند موشک ۱۲ متری دوم. درست محل اصابت قبلی که مردم جمع شده اند و باز صدای وحشتناک صوت موشک، صدای انفجاری مهیب/ دود و گرد و خاک به هوا و اولین نگاه به دنبال خواهر کوچک …. و هزاران خواهر و برادر دیگر به همین سرنوشت …. دیگر مهم نیست خواهرت را پیدا کنی یا نه …. مهم این است که همان چند لحظه دلشوره برای همیشه‌ی عمر با تو مانده ……

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۳۳:

  اتفاقا این نوا برای ما هم با نوای آژیر قرمز و صدای انفجار البته نه به نزدیکی انفجارهایی که شما می دیدید و می شنیدید عجین بود

  با برادرانم به زیر پله می رفتیم و دستان کوچکمان را روی سرمان می گذاشتیم

  هربار انفجاری رخ می داد با خود می گفتم الان چند نفر کشته شدند و چند نفر زیر آوار ماندند

  خداوند خواهر شهیده شما را با مادرم فاطمه زهرا (س) محشور و شما برادر خوبم را کربلایی کند
  انشاءالله

  اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۵۶:

  سلام
  ای کاش مجبور نبودیم بزرگ شویم

  [پاسخ]

 14. فطرس ملک گفت:

  صدای برنامه علی کوچولو منو برد به دوران کودکی

  دست شما درد نکنه
  خیلی عالی بود

  یادش بخیر
  ای کاش هنوز کوچیک بودیم و می نشستیم جلوی جعبه جادویی و برنامه کودک می دیدیم
  اتفاقا همین ۵ شنبه وقتی برنامه بچه های دیروز را نشون میداد و زبل خان و علی کوچولو و مدرسه موشها یاد اون دوران برام تازه شد

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۱۷:

  انشالله نوای طوفانی سه شنبه همراه با کوتاه ترین روضه نوشت ….

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۳۵:

  انشاءالله

  [پاسخ]

 15. اینجا نزدیکی های اذانه
  به گمانم فرشته ها مشغول گشودن در های اجابتند

  انشالله به حق همین لحظه های مقدس به زودی زود کربلایی شوید

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۳۶:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۱:۰۵:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 16. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام به همه
  ای بابا چه قدر همه خاطره غمگین گفتند
  بگذارید من یک خاطره بگم بخندید .والا
  سال ۶۲ بود نمی دانم یا ۶۱
  من خیلی تخس تر از الان بودم
  عروسی پسر همسایه مان بود
  قرار بود بروند دلند(همان جایی که ربش را تلویزیون تبلیغ می کنه ها) عروس بیاورند
  من هم در آخرین لحظه خودم را پشت یک وانت جا کردم
  و خودم را کشان کشان رساندم به جلو همان جایی که کمی بلند تر است و ….
  عقب وانت پراز بچه های هم سن و سال خودم بود
  بعد اشاره ای و شروع کردیم به خواندن
  ما مسلح به الله اکبریم
  بر صف دشمنان حمله می بریم
  لا الا لا الا لا اله الله
  و الی آخر
  هنوز هم هر وقت آرم اخبار را می شنوم
  خیال می کنم دارم می روم دلند عروسی علی آقا و قمر خانم
  و این خاطره را برای هزارمین بار برای خواهر و برادر های کوچکم تعریف می کنم
  روز گاری بود ها
  توی عروسی هم مسلح به الله اکبر بودیم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۸:۴۲:

  ایول الله ماشالله حزب الله

  [پاسخ]

 17. م.رضوی گفت:

  سلام و خداقوت.
  هربار میام میگم اول همه ی متن و کامنت ها رو بخونم بعد کامنت بگذارم، ولی وقت نمیشه:(
  این دفعه قبل از کامنت خوندن، سلام بر اهالی حزب الله!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۸:۴۳:

  علیکم الســــلام بزرگوار
  حضورتان باعث دلگرمی است .
  انشالله همیشه از حضور همه‌ی دوستان آگاه باشیم ولو به سلامی

  [پاسخ]

 18. سلام چند باره
  برخی متنها را می شود چندین بار خواند
  برخی ها را “بــــــــــاید” چندین بار خواند
  این متن هم یکی از همان هاست

  این هم تقدیم به شما
  http://islamupload.ir/images/q9y71jr64ckro6z3mw.3gp

  [پاسخ]

 19. مهاجر گفت:

  سلام بر اهالی خوب حزب الله!
  کوچک بودیم اما کودک نبودیم. یعنی روزگار ما را بسیار زودتر ا از روال عادی بزرگ کرد. قهرمان کارتونی ما هم کوچک بود اما مردی بزرگ بود.
  هنوز هم صدای مهیب موشک باران و وحشتی که تمام وجود ۲ ساله ام را گرفت یادم است. مهیب بود…. وحشتناک بود….. اما برای همیشه در ذهنم ماند تا یادم نرود دشمن را ….. دشمنانم را…..یادم نرود روایت صحیح از مظلومیت ملتم را در جنگ تا اگر روزی عده ای تاویل گرای بی بصیرت خواستند نوک حمله ام را از دشمن منحرف کنند به هوش باشم و بیدار.
  خداوند خواهر بزرگوار شما مهدیه عزیز را با بی بی کوچه های مدینه محشور کند و روحش را دعا گوی ما .
  موید باشید

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۱۹:۰۹:

  تا یادم نرود دشمن را ……
  احسنت

  [پاسخ]

 20. 313 گفت:

  سلام علیکم
  قلم این قلم این قلم
  این قلم عجب بصیرتی دارد…
  خدارو شکر که اینجا هست
  یادمه همون روز ۲۹خرداد رو…
  رفته بودم نماز جمعه…
  به این قسمت از صحبتها آقا که رسید
  وقتی که مولا می فرمود: (“ ای سید ما! ای مولای ما! ما آنچه باید بکنیم، انجام میدهیم؛ آنچه باید هم گفت، هم گفتیم و خواهیم گفت. من جان ناقابلی دارم، جسم ناقصی دارم، اندک آبرویی هم دارم که این را هم خود شما به ما دادید؛ همه اینها را من کف دست گرفتم، در راه این انقلاب و درراه اسلام فدا خواهم کرد؛ اینها هم نثار شما باشد.
  سید ما، مولای ما، دعا کن برای ما؛ صاحب ما توئی؛صاحب این کشور توئی، صاحب این انقلاب توئی، پشتیبان ما شما هستید؛ ما این راه را ادامه خواهیم داد؛ با قدرت هم ادامه خواهیم داد؛ در این راه ما را با دعای خود، با حمایت خود، با توجه خود، پشتیبانی بفرما.)
  صدای گریه ی با بصیرت ترین ملت بود که به عرش رسیده بود…همه از این بغض شکستند…دسته ها از همان موقع گره کرده مانده تا محکم بر دهان مفسدین فی الارض بخورد که خرد کند دندان هایشان …که این مصلحت مصلحت مصلحت
  اگر نبود این مصلحت انتقام بغض آقایم تا به الان نمی کشید…
  شهادت نصیبتان

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۲۹:

  علیکم الســــلام بزرگوار

  [پاسخ]

 21. 313 گفت:

  این جمعه ها که ختم به مختار میشود.
  بد جور دلم طالب دیدار می شود.
  ای منتقم بیا که به عالم خبر دهیم
  شیعه عزیز است هر که جز او هست خار میشود

  [پاسخ]

 22. 313 گفت:

  ما از خیلی ها باید انتقام بگیریم…

  http://www.askquran.ir/gallery/images/16195/1_moharram-1-askquran.jpg

  [پاسخ]

 23. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام
  اولا تا اینجا دو تا جواب سلام طلب ما (یکی کامنت اول یکی هم این )
  و اما بعد
  این خاطره را می خواستم در وبلاگ خودم بگذارم بنا به دلایلی منصرف شدم و اینجا می گذارم
  بابای من یه دوستی داشت به نام علی حافظی
  قرار بین بابا و عمو حافظی این بود که یکی جبهه باشد و یکی هر دو خانواده را سر پرستی کند. یعنی همیشه یا بابا جبهه بود یا عمو حافظی
  تصورم و ذهن نگارم از عمو حافظی مردی بود که در نبود بابا همیشه سر میزد و اگرکاری بود انجام میداد و خیلی هم حد و حریم خانواده را نگه می داشت و….. بماند
  امروز مدام در دلم می گفتم رزمنده هم رزمنده های قدیم که خوب هوای هم را داشتند
  پ.ن: ۱- این را به خاطر خواهر عزیزم (صالحه) چوب خدا نوشتم . ضمن احترام به حریم خصوصی و تشخیص مصلحت ایشان … ای که دستت می رسد کاری بکن
  حرف زیاد مانده اما چشمم یاری نمی کند(حرفها ناگفته ماندن و قوافی شد تمام…..)

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۲۹:

  علیکم الســـــلام و رحمه الله و برکاته

  [پاسخ]

 24. سلام به اهالی حزب الله
  شب همگی بخیر

  التماس دعا

  [پاسخ]

 25. ن.خ گفت:

  سلام بر اهالی خوب حزب الله و مدیریت محترم و خستگی ناپذیر
  با لینک بیانچه یاد ساعات خوب حضور در بیانچه و بحث های پرشورش افتادم.آقای کیانی هم انشالله هر چه زودتر مثل سابق بنویسند که دلمان زود به زود برای متنهای ایشان تنگ میشود
  دیگه اینکه علی کوچولو…هیییییییییییییییییییییییییییی.یادش بخیر.کجایی کودکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۵۱:

  علیکم الســــلام و رحمه الله بزرگوار

  [پاسخ]

 26. ن.خ گفت:

  در ضمن عبارت حزب الله مثل مهدی باکری با همسرت رفتار کن! بسیار تلنگر به جا و مناسبی بود.قابل توجه آقایان
  و البته حواسمون باشد که در عبارت فوق نگفته آقای حزب الله با همسرت مثل مهدی باکری رفتار کن!قابل توجه بانوان محترم
  به طور کلی حزب الله(آقا و خانم)با همسرت مثل مهدی باکری رفتار کن!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۵۳:

  ماشالله به این نکات دقیقی که اشاره فرمودید. ریز بود اما دقیق!

  [پاسخ]

 27. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر حزب اللهی های بامرام.
  زود بزرگ شدیم یا شاید باید زود بزرگ می شدیم.وقتی نمانده است تا طلوع.باید بزرگ می شدیم تا امید بزرگمرد تاریخ ناامید نشود.
  زود به میدان آمدیم.حتی اگر لباس رزم بر تنمان گریه می کرد.
  اگر دلت از این بزرگ شدن ها گرفت روضه ی عبدالله بن حسن(ع) را بخوان…
  در این لحظه آن قدر بزرگ شده ای تا عمار شوی؟؟؟
  یا حق

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۸:

  علیکم الســـلام بر عبدالله که بهترین نحو می بیند

  باید زود بزرگ می شدیم احسنت

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۴۳:

  سلام بر شما
  چه خوب گفتید
  همون حکایت جمله حضرت روح الله در اول کتاب های درسی مون

  ” امید من به شما دبستانی هاست”

  احسنت بر شما

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۰:

  یا وارث
  سلام و درود بر شما.
  سپاسمند از لطفتون.
  و چه حکمت قشنگی داشت این جمله…
  یا حق

  [پاسخ]

 28. عبدالله گفت:

  یا وارث
  و اما فیس بوک…
  حرفهای آنان که ساعات بسیاری را در این محیط سر می کنند بشنو.
  نالان از آن که تنها وقتت را تلف می کند و کاملا بی خود است.
  پس چرا هستی؟
  فوضولی در زندگی دیگران.که چه می کند؟؟؟
  عکس جدید و آپ کردن های متوالی است که وقتی به سایت دانشگاه می روی جمعیتی را پای همین اسباب می بینی.
  حریمی وجود ندارد حتی در رفاقت.الان که فلشر دوربین را دیدی تا نیم ساعت دیگر خودت را در دنیای مجازی و مضحکی می بینی.
  فال می گیری و عضو گروه بستنی خورها می شوی.
  واقعا چه چیز بهتر از این؟؟؟
  راستی سرگرمی یا باورسوزی؟؟؟
  سرگرمی یا غفلت؟؟؟
  یا حق

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۱:

  کلا اساس وب۲ بهم ریختن حریم خصوصی است. جذابیت بسیار بالا برای همان سرک کشیدن و انتهای آن هم پوچی و ایضا در بسیاری از موارد کرامت نفس از دست رفته.
  آن از وضع فیس بوک که فرمودید / توتیر هم یعنی زندگی خودت را لحظه به لحظه در معرض حراج بگذار. غافل از آنکه عده‌ای سودجو پررونق ترین تجارت دنیا یعنی تجارت اطلاعات را براه انداخته اند ….

  [پاسخ]

 29. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سخنرانى [در جمع مسئولان بسیج مستضعفان (تجلیل و تقدیر از خدمات بسیج)]

  زمان: صبح ۲۵ فروردین ۱۳۶۴/ ۲۳ رجب ۱۴۰۵

  مکان: تهران، جماران‏

  موضوع: تجلیل و تقدیر از خدمات بسیج و لزوم آمادگى جوانان براى دفاع از کشور

  حضار: رحمانى (سرپرست)، اعضاى شورا و مسئولان بسیج مستضعفان‏

  بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

  حضور جوانان براى دفاع از اسلام‏

  آن چیزى که وظیفه، من است اینکه به شما دعا کنم و خصوصاً از جنابعالى که این زحمت را قبول کرده‏اید، تشکر کنم. قضیه بسیج همان مسئله‏اى است که در صدر اسلام بوده است. وقتى جنگ مى‏شد، طوایف مختلف مى‏آمدند و به جنگ مى‏رفتند و این مسئله جدیدى نیست و در اسلام سابقه داشته است. و چون مقصد ما اسلام است، باید هر جوانى یک نیرو باشد براى دفاع از اسلام. و همه مردم و هر کس در هر شغلى که هست مهیا باشد براى جلوگیرى از کفر و الحاد و هجوم بیگانگان. من در این مدتى که از بسیج مسائلى شنیده‏ام، به خوبى شنیده‏ام و فعالیت شما بسیار خوب بوده است و امیدوارم بهتر شود. البته مشکلات در هر امرى هست که باید رفع شود و آن چیزى که براى ما بسیار مهم است اینکه جوانهاى ما در سراسر کشور احساس کرده‏اند که خودشان باید از هر خطرى که پیش مى‏آید جلوگیرى کنند و دنبال این نباشند که از خارج یا جاى دیگر به آنها خدمت شود. و امتیاز ایران از جاهاى دیگر در همین است که تا کنون نه از جهت مادى دستش را پیش دیگران دراز کرده و نه از جهات دیگر، و خودش روى پاى خودش ایستاده و با تکیه بر خدا و خود، دفاع مى‏کند و حق هم همین است. چون کسى که از خارج مى‏آید، نمى‏آید که بجنگد، چنانکه مى‏بینیم براى صدام از اردن و کجا و کجا افراد مى‏آیند، ولى آن افراد بى‏عرضه‏ترند از آنهایى که در داخل‏ عراق هستند و حاضر نیستند براى صدام جانشان را بدهند. اما در کشور ما وقتى مسأله، مسئله اسلام و فداکارى در راه اسلام است، مردم همه حاضرند، چون مردم ما مى‏دانند در صدر اسلام خود پیغمبر و ائمه آن طور فداکارى کردند و مسلمین صدر اسلام با آن که عددشان کم بود آن گونه فعالیت کرده و جنگ کردند. و کشور ما بحمد اللَّه به حسب نوع و اکثریت غالب افراد این احساس را دارند که براى اسلام و کشورشان خدمت کنند.

  غرور و خودخواهى در امور مبدأ شکست انسان‏

  و شما آقایان مخصوصاً روحانیون، هر چه مى‏توانید مردم و جوانان را تهذیب کنید و متوجه سازید که وقتى براى اسلام کار مى‏کنیم باید به طور مهذب باشد که اگر خداى نخواسته، کارها با خودخواهى و غرور همراه شد، مبدأ شکست انسان است. باید اتکال به خدا باشد و خدمت براى خدا؛ خدمتى که در هر جا انجام شد عبادت باشد، کما اینکه افرادى که در بسیج و سایر جاها براى خدا خدمت مى‏کنند، همه در حال عبادت هستند و بسیج یک امر بسیار مهم و خوبى است.

  امیدوارم با جدیت شما و کسانى که در این مراکز هستند، این امر به پیش رود، و ایران کشورى شود که در عین حال که هر کس مشغول کار خودش مى‏باشد، مستعد براى این باشد که هر روزى اعلام شد، همه براى دفاع حاضر بشوند، و یک چنین کشورى آسیب نخواهد دید. ان شاء اللَّه خداوند شما را موفق و مؤید بدارد و من به شما دعا مى‏کنم.

  یا حق

  [پاسخ]

 30. ن.خ گفت:

  مشرق:کتاب‌های مربوط به رهبر انقلاب در کتابخانه‌ کنگره‌ آمریکا نگهداری می‌شوند.
  در این کتابخانه آثار تألیف شده توسط رهبر انقلاب مانند «صلح امام حسن(ع)»، « طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» و «گفتاری در باب صبر» دیده می‌شوند. به گزارش مشرق، مجموعه مصاحبه‌های ایشان، «رساله اجوبه‌الاستفتائات» و مجموعه بیانات و پیام‌های ایشان نیز از دیگر منابعی است که در این کتابخانه نگهداری می‌شود.

  همچنین برخی آثار که دیدگاه‌های ایشان را در موضوعاتی مانند بسیج و فرهنگ مطالعه قرار داده‌اند به زبان‌های مختلف در این کتابخانه دیده می‌شوند.

  کتابخانه مذکور که در شهر واشنگتن قرار دارد، بازوی تحقیقاتی کنگره ایالات متحده و بزرگ‌ترین کتابخانهٔ جهان است. این کتابخانه نگاه ویژه ای به آثار رهبر انقلاب دارد

  [پاسخ]

 31. مهاجر گفت:

  سلام بر دلاوران حزب الله
  وقت بخیر

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۳:

  علیکم الســــلام و رحمه الله رزمنده

  [پاسخ]

 32. مهاجر گفت:

  خارات روزانه شهدا مثل خود شهدا عالی بود. عالی و پرنکته. که البته پدر علم انتقاد یکی از مهم ترین آنها را بر شمرد.
  فقط با عرض پوزش: چرا به جای مهدی باکری ، عکس حمید را گذاشته اید؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۹:

  خواستم بدانم کسی از دوستان متوجه می شود؟
  احسنت به نکته سنجی شما

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۲:

  دست شما درد نکنه . دیگه ما فرمانده لشگر خودمونو نشناسیم باید بریم حروف الفبای جنگو از اول یاد بگیریم. والا :-D

  [پاسخ]

 33. ایمان گفت:

  بسم الله
  سلام کربلایی
  حال شما؟
  به شدت دوست دارم برم متن رو بخونم ولی امتحان فردا را چه کنم؟ وسط درس گفتیم سری به حسینیه بزنیم و روحیه بگیریم. انشاالله فردا خدمت می رسیم.
  اللهم وفقنا فی نصرت دیننا و قائدنا. یاعلی التماس دعا

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۴:

  علیکم الســـلام عزیز
  ممنونم از شما . بنده هم مشغول درسم. فردا ساعت ۸ امتحانی بسیار سخت

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۹:

  بعله
  خداقوت.جلوی لپ تاپ و در اینترنت و مشغول درس؟؟؟؟؟؟؟؟
  شدید مثل همسر گرامی بنده که گاهی جلوی تلویزیون و همزمان با مشاهده فوتبال برای امتحان مطالعه میفرمایند
  همسر بنده امروز یه جورایی شاخ غول رو شکستند.سه امتحان در یک روز.روز گذشته هم دو امتحان در یک روز

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۱:

  ماشالله
  تبریک اساسی ما را برسانید لطفا

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۷:

  حتما
  ولی نکته اصلی رو نگرفتید ها؟
  دو روز دیگه از افق نخواهید که ارفاق مرحمت کنند
  یعنی که یعنی!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۸:

  هیییییییییی

  [پاسخ]

 34. افق گفت:

  سلام علیکم
  شرمنده بابت تاخیر
  متن را صبح خواندم و بسیار استفاده کردم . حس غرور و اقتدار چیزی بود که از این متن پرشور نصیب انسان میشد. ممنون به خاطر تک تک زحمات شما.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۷:

  علیکم الســـــلام بزرگوار
  حضور شما مایه‌ی دلگرمی است . ممنونم که هستید

  [پاسخ]

 35. مهاجر گفت:

  با اجازه ما مرخص شویم. صاحبخانه هم به درس و امتحانشان برسند.
  انشاءالله همه بچه حزب اللهی ها موفق و موید باشند.
  یا حق

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۱:

  خوشبختانه عادت کرده ام در جبهه درس بخوانم. درس خواندن در سنگر حال و هوایی دیگر دارد .
  هستم بنده در خدمت دوستان

  [پاسخ]

 36. افق گفت:

  من ولی مثل بعضی از بزرگواران از علی کوچولو خاطره و حس خوبی ندارم..

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۶:

  می ترسم بگویم چرا…

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۲:

  کاملا همینجوری

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۳:

  ای دل بشنو ولی باور نکن ….

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۶:

  کاملا موافقم
  بشنو ولی باور نکن

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۶:

  نه ای دل! باور کن…

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۷:۱۶:

  سلااااام افق بزرگوار

  من باور میکنم / بعله

  اما خودم میدونم چی رو باور کنم/ بازم بعله

  شکلک اونی که خیلی جدیه الان/ سه باره بعله

  دعام میکنی؟ دعات میکنم!/ بعله بعله بعله
  :)

  [پاسخ]

 37. پارسا گفت:

  سلام بر یاوران نائب المهدی و منتقمین بغض ۲۹ خرداد
  و سلام مخصوص خدمت برادر شهید

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۹:

  سلام بر پارسای عزیزتر از جان
  خوبی اخوی؟
  حسابی جای شما خالی است در این سنگر

  [پاسخ]

 38. افق گفت:

  خبر های رجا و مشرق کو؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۵۲:

  باعث دیر لود شدن سایت می شد و یک مشکل فنی کوچک هم داشت.
  حل بشود حتما قرار میدهم انشالله

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۱:۰۳:

  انشاالله. قسمت مفیدی بود.

  [پاسخ]

 39. پارسا گفت:

  ممنون
  دیگه با اجازه تون رفع زحمت کنیم
  ان شاء الله امتحان فردا رو هم خوب خوب بدی
  شبتون بخیر
  التماس دعا

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۵۳:

  شما هم موفق باشی عزیز
  یا مادر (س)

  [پاسخ]

 40. افق گفت:

  آقای صفا این قسمت متن معرکه بود..
  من وبلاگ نویس دیپلمات نیستم.من داغ خطبه‌های نائب المهدی به دل دارم. من منتقم بغض ۲۹ خردادم!‌ سوز روضه‌ی ۲۹ خرداد هنوز در گوشم هست. مادر من مادر یک شهید است. من منتقم اشک های مادرم هستم که ۲۹ خرداد ۸۸ همزمان با صدای مظلومیت نائب المهدی بر گونه هایش جاری شد. پدر من بابای یک شهید است. بابای خواهرم مهدیه که گمنام و مظلوم به شهادت رسید. محال است فراموش کنم حال پدرم را …
  عالی..

  [پاسخ]

 41. سلام همسنگر.. احوالتون؟
  خدا قوت…
  “سعیدی سایبر” از یکسالگی گذشت.
  به روزم. سر بزنید!
  یا علی

  [پاسخ]

 42. افق گفت:

  سلام علیکم
  خدا قوت
  امتحان چطور بود؟
  شفاعت، وساطت، حمایت، ارفاق اینا که لازم ندارید انشاالله؟!!!!!
  نه مطمئنم که نیازی نیست..
  التماس دعا

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۵۳:

  علیکم الســــلام و رحمه الله
  الحمدلله عالی، چیزی بجز این هم از بچه حزب اللهی ها انتظار نمی رود …

  [پاسخ]

 43. فطرس ملک گفت:

  سلام برادر
  انشاءالله خوب و سلامت باشید

  عجب روز نوشت زیبایی است

  عالی بود
  دست برادر عبدالله درد نکنه

  [پاسخ]

 44. فطرس ملک گفت:

  آخ جون
  دوباره من یک نفر آنلاینم
  نمیدونید چه حس خوبی به آدم دست میده
  اینکه سنگر را خالی نمیذاریم
  من نباشم یکی دیگه هست

  آینده از آن حزب الله است

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۵۳:

  ماشالله حزب‌خدا ایول الله

  [پاسخ]

 45. ایمان گفت:

  بسم الله
  سلام کربلایی
  الان متن را خواندم و لذت بردم. دم شما گرم. یاعلی

  راستی امتحان رو به سلامتی و موفقیت دادید ان شاءالله؟

  امیرعلی: ‌علیکم الســــلام دلاور .
  به لطف دعای شما عالی
  همه‌ی بچه حزب اللهی ها عالی هستند
  تا کور شود آن استاد سکولار که نمی تواند ببیند!
  سر کلاس حالش را می‌گیریم با منطق کوبنده‌ی خود و بر روی برگه‌ی امتحان ۲۰ آنرا می گیریم با تلاش مضاعف خود.

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۱۶:۵۹:

  نمره بچه حزب اللهی ها اونم باصفاش همیشه ۲۰ هست

  اگه در برگه امتحانی نباشه تو در محضر امام زمانش و نائب برحقش که هست

  ماشاءالله حزب الله ایول الله

  [پاسخ]

 46. سلاام خسته نباشید انشالله
  اول اینکه خوشحالم که در امتحان مثل همیشه موفق بودید

  بعد هم اینکه ممنونم بابت نوای وب/ بعد از یک روز کاری خسته کننده بسیار لذت بخش بود

  جانم فدای سید علی

  امیرعلی: جانم فدای سیدعلی …

  [پاسخ]

 47. افق گفت:

  سلام
  به به
  خدا قوت
  احسنت. تبریک میگم بخاطر امتحانتون. غیر از این هم از شما انتظار نمی رفت. ببخشید شما چه امتحانی داشتید؟ کدوم استاد سکولار بود؟ من الان خیلی سوال پرسیدم؟؟
  در ضمن می بینم که دوباره جواب کامنتها مثل قبل شد. باز هم تبریک.
  خلاصه هم بابت امتحان هم بابت جوابها شیرینی لطفا..
  من توی یه دونه کامنت کلی نکته و سوال داشتم ها…

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۳۹:

  علیکم الســــلام و رحمه الله بزرگوار
  تشکر از شما
  جهت رسوا نشدن برخی‌ها و شاید شبهه‌ی غیبت این قصه سربسته بماند بهتر از :‌‌ )
  اما چیزی که کم نیست استاد سکولار است.
  اون پاسخ ها هم گاهی درست می شود و گاهی خراب

  [پاسخ]

 48. م.رضوی گفت:

  سلام و خداقوت، مخصوصا به خاطر جهادهای علمی!
  به سلامتی امکان پاسخ دهی به نظرات هم که درست شده.
  روزانه نوشت عبدالله بزرگوار منو یاد پیامک یکی از دوستام انداخت. پارسال امتحان یکی از درسهامون -که تقریبا مهمترین درس کل کارشناسی بود- شنبه بود. جمعه شب همه بچه ها شدید استرس داشتیم. پبامک اومد که: “جمعه شب است و ما نگران امتحان فرداییم. غافل از امتحانی که هر جمعه در آن رفوزه می شویم!”

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۴۰:

  علیکم الســـلام و رحمه الله

  عجب تلنگری …

  [پاسخ]

 49. م.رضوی گفت:

  ثبت نام بهمن ماه حوزه دانشجویی شهید بهشتی:
  http://hdsb.ir/

  [پاسخ]

 50. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام علیکم و رحمه الله
  شب شما به خیر و بسیار التماس دعا
  از بس همه امتحان امتحان کردند من حس مرفهان بی درد را پیدا کردم
  لا اقل تا ترم پیش امتحان گیرنده بودیم
  این ترم که از این هم مرخص شدیم و …….

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۴۱:

  علیکم الســـلام و رحمه الله

  [پاسخ]

 51. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر مهدی یاوران.
  نوای دلنشین محرم ها.هیئت میثاق با شهدا.دانشگاه امام صادق(ع)

  آه ای شهادت العجل….آه ای شهادت العجل…

  حرف های حجت الاسلام پناهیان و فریاد فتنه و العجل.مستقیم شلیک به سمت دشمن…مقتلی مفصل و اشعاری ناب ناب.

  جانم فدای سید علی….

  خدا خیرتان دهاد.
  یا حق.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۴۲:

  علیکم الســـلام
  تشکر از ن.خ بزرگوار جهت اینکه در اختیار ما قرار دادند این نوای زیبا را

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۹:

  خواهش میکنم.انشالله بعد از ۷۰ سال شهادت نصیبتان

  [پاسخ]

 52. سربازةٌ گفت:

  السلام علیک یا اباعبدالله
  السلام علیک یا بقیه الله

  سلام بر شما.بسیار زیبا وشیوا.واقعاً صمیمانه عرض می کنم.
  قاطعیت شما در این متن همان میزان احساس می شود که صدای مداح عزیز با نوایش.عجب نوایی! عجب نوایی! خوب همه چیزمان به همه چیزمان می آید دیگر! این را دیگر از کجا آوردید؟!ماشاءالله حزب الله
  “چشم من وامر ولی/جان ومن سید علی/ای مقتدایم چشمان تو/مؤمن شدم بر ایمان تو/ در دست مهدی دستان تو/”
  در دست مهدی دستان تو…
  حال خوشی نداشتم.وارد حسینیه که شدم حالی گرفتم.روزانه نوشت”عبدالله” بسیار به جا وزیبا بود.اموزنده.همین جا از ایشان تشکر می کنم.بابت همه ی متن های زیبایشان.به مسائل از یک زاویه ی دیگر نگاه کردن، بر خلاف عموم ویک مطلب را به زیبایی جا انداختن، کاری است نه چندان آسان. فرمودید”من داغ خطبه‌های نائب المهدی به دل دارم. من منتقم بغض ۲۹ خردادم!” من از متن شما این جمله را همیشه در ذهن خواهم نگه داشت. البته نه فقط این! بلکه این بیشتر…
  داستان خواهرتان و ارتباطش با شما وخاطره ی علی کوچولو، برای من خیلی ناراحت کننده بود.درست مثل داستان ها… آدم باور نمی کند. من وقتی کتاب دا را می خواندم، در عین حال که تصورش می کردم، چون تا به حال از نزدیک ندیده بودم، فکر می کردم که اصلا در عالم همچون چیزی اتفاق نمی افتد. حتی صحنه هایی که در تلویزیون نشان می دهد.می خواهم بگویم که نامردی تا این حد را باور نمی کنم! مثلاً ریگی علیه العنه.خداوند ان شاءالله بر درجات شهدا بیفزاید و ان شاءالله که به واسطه ی گناهانمان ازدعای خیر آنان بی بهره نمانیم.و دقیقاً می فهمم که چقدر مصمم بر این جمله اید وحق هم دارید”من آمده ام انتقام اصابت آن دست به پیشانی را بگیرم. ” خوشا به سعادتان.
  ان شاءالله خداوند به شما وخانواده ی محترمتان جزای خیر دهد وایضاً اجر مضاعف وان شاءالله همیشه ۲۰ باشید در راه خدا.
  دعایمان بفرمایید. همه شما وهم دیگر دوستان که به شدت محتاج دعاییم.
  اللهم عجل لولیک الفرج…

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۴۴:

  علیکم الســـلام رزمنده
  ممنونم برای این همه لطف شما.

  [پاسخ]

 53. سربازةٌ گفت:

  شادی ارواح طیبه ی شهدا بالاخص مهدی و حمید باکری.
  اجماعاً صلوات.
  اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم.
  ازآن جهت که مدیون آنانیم تا ابد…

  [پاسخ]

 54. عبدالله گفت:

  یا وارث
  زنده باد حزب اللهی نمره بیست.
  زنده باد تلاش مضاعف سایبری و کتابی.
  زنده باد ثانیه های شب امتحانی.
  زنده باد پیروزی بر برگه ها و استادها.
  خدا قوت رزمنده.
  خدا آخر و عاقبت ما رو هم با این امتحان ها به خیر کند.
  یا حق

  [پاسخ]

 55. مهاجر گفت:

  سلام. وقت بخیر
  اول شکر که بچه حزب اللهی با تلاشش در همه عرصه ها، قابلیتش را به رخ دشمن میکشد.
  دوم ممنون بابت نوای بسیار زیبا و انرژی بخش امروز. سختی روز پشت سر گذاشته شده را به کامم شیرین کرد.
  سوم چشم ما به فونتهای درشت زیر کامتها روشن. شکر خدا این هم حل شد گویا.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۴۵:

  علیکم الســـلام

  خدا را شکر که مقبول افتاد این نوای دلربا

  [پاسخ]

 56. مهاجر گفت:

  ورقه امتحان زیبا کلام، غیر از این اگر بود من حتما شاخ در می آوردم.
  و چقدر متاسفم کودکان و جوانان ما زیر دست چنین استادی تعلیم سیاست ورزی می بینند.
  و چقدر خوشحالم که فرهنگ انقلاب آنقدر در لایه های درونی ذهن فرزندان این خاک و بوم نفوذ کرده که امثال این اساتید، وحشتناک ترین روزشان کلاس داشتن با بچه حزب اللهی قوی و اهل مطالعه و منطق و تدین و تعهد هست.

  [پاسخ]

 57. خادم الشهدا گفت:

  سلااااااااااااام بر اهالی خوب حزب الله و داداش بزرگه ی بزرگوار

  خوبین انشاالله؟

  می بینم که اینجا هم از امتحانات میگین!

  خداییش دیگه سرسام گرفتیم از روزی چند امتحان.

  روزها همه سر کلاس و درس و امتحان.شب ها هم که همه اش شیفت،شیفت،شیفت

  خلاصه اینکه حسابی داریم می جنگیم با این ایام امتحانات.

  و تبریک به داداش بزرگه بخاطر نمره ی بیستشون.

  حالا چون نمیتونیم تشویق کنیم،صلوات می فرستیم.

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

  کلی حرف زدم،حقم دارما! آخه یه هفته نبودم.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۲:۴۶:

  علیکم الســـلام
  رسیدن بخیر.
  خوشحال شدم از دیدار شما

  [پاسخ]

 58. خادم الشهدا گفت:

  جالب اینه که تنها سه نفر آنلاینیم

  و چون من رمزم رو گم کردم نمی تونم وارد بشم که ببینم کی آنه!

  اما بدون شک صابخونه ی بزرگوار بین ما سه نفر نیستن دیگه!

  ایشالا که تا من هستم شماها هم تشریف بیارید،هرچند که فکر نمی کنم خواب امونم بده….

  اما یه خبر خوب دارما! البته برا من خوبه ها! شایدم افتخاری واسه همه حزب اللهی ها…..
  نمیدونم.

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۰۳:

  سلام
  چیه این حبر خوب؟

  [پاسخ]

 59. بســـــــــــــــــــــم رب المهــــــــــــــــــــــــدی

  السّلام علیک یا أباعبدالله
  سلام بزرگوار
  وبتون خیلی عالیه
  با افتخار لینک شدین
  شمام اگر قابل دونستین با عنوان
  .:: راهی بسوی آسمان ::. لینک کنین

  در پناه امام زمان باشین انشا’الله
  با آرزوی بهترینها
  در پناه مهربون مهربونا
  التماس دعای شـهـــــــــــــــــــــــــــــــــادت

  [پاسخ]

 60. ایمان گفت:

  بسم الله
  سلام بر حزب الله
  سلام کربلایی
  اولا الحمدلله بابت امتحان.
  ثانیا چشم ما به جمال فونت های درشت روشن شد. خداییش جواب های درشت یه چیز دیگه هستند.

  ثالثا چند وقت پیش با یکی از دوستان امام صادق تماس گرفتم دیدم این مداحی فوق العاده : چشم منو امر ولی” رو گذاشته پیشواز. فکر کنم بدونید ولی این نوای گرم صدای آقا میثم مطیعی از بچه های دانشگاه امام صادق(ع) است. مطمئنا در آینده خیلی بیشتر ازش میشنویم.( شنیدم قراره اربعین هم در محضر حضرت ماه بخونه)
  پیام زدم و کد پیشواز رو گرفتم برای دوستانی که ایرانسل دارن اگر چه از ایرانسل بعید بود ولی احتمالا مشتری داشته:

  کد ۵۱ رو به ۷۵۷۵ بفرستید پیشواز فعال خواهد شد.
  یاعلی

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۱۵:

  سلام دلاور

  خیلی کار خوبی کردید که این کد را قرار دادید . ممنونم .

  [پاسخ]

 61. ن.خ گفت:

  سلام بر اهالی خوب حزب الله و مدیریت محترم

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۲۶:

  علیکم الســـلام و رحمه الله و برکاته

  [پاسخ]

 62. مهاجر گفت:

  سلام بر اهالی خوب حزب الله

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۳۴:

  علیکم الســــلام و رحمه الله

  [پاسخ]

 63. ایمان گفت:

  بسم الله
  مخلص کربلایی
  لطفا خصوصی
  ………………..

  امیرعلی: برادر خوبم کامنت وبلاگتان را چک بفرمایید لطفا . اگر رسیده اطلاع بدید و اگر نه بفرمایید دوباره ارسال کنم

  [پاسخ]

 64. سلام به همه اهالی پرشور عشقستان آسید علی

  شب همگی بخیر

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۴۴:

  علیکم الســـلام و رحمه الله

  [پاسخ]

 65. افق گفت:

  سلام علیکم
  خدا قوت
  شب شما بخیر.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۴۶:

  علیکم الســـلام

  [پاسخ]

 66. ن.خ گفت:

  صاحبخونه محترم خدا قوت به خاطر امتحان
  انشالله در آزمونهای روزگار همیشه پیروز باشید
  شبتون بخیر
  یا علی

  [پاسخ]

 67. مهاجر گفت:

  آقای صفا با عرض معذرت از دیشب برا ی من یک سوال پیش آمده
  جدی شما از چه ترفندی استفاده میکنید که هم زمان سایت را مدیریت کرده ، درس هم می خوانید؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۱:

  :‌ ) نه صرفا عادت کرده ام .

  [پاسخ]

 68. پارادوکس گفت:

  چه کسی پروردگار آسمانها و زمین است؟
  «الله!»
  آیا اولیا غیر از او برای خود برگزیده‌اید که مالک سود و زیان خود نیستند …
  آیا نابینا و بینا یکسانند؟! یا ظلمتها و نور برابرند؟! آیا آنها همتایانی برای خدا قرار دادند بخاطر اینکه آنان همانند خدا آفرینشی داشتند، و این آفرینشها بر آنها مشتبه شده است؟!
  خدا خالق همه چیز است؛ و اوست یکتا و پیروز!
  خداوند هر کس را بخواهد گمراه، و هر کس را که بازگردد، به سوی خودش هدایت می‌کند!

  [پاسخ]

 69. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی حزب الله.
  صرفا جهت تمرین:
  دست راست خود را در سمت راست سر مبارک بگذارید و به هر دو نیرو وارد کنید…بعله…الان می شماریم….
  سمت چپ…بعله..پیشانی…بعله… پشت سر مبارک…بعله…
  الان چرا منو نگاه می کنید؟انجام دهید لطفا.
  بعد نگید حسینیه ی به فکر سلامت حزب الله نبودهااااااااا!
  یا حق

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۱:

  ای خداااااا ./ : )
  آخ آخ

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۷:

  بعله. نرمش صبحگاهی شنیده بودیم، آخر شبگاهی نه.
  ممنون

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۸۹ ۲۳:۵۶:

  سلام
  دقیقا همین عکس العمل آقای صفا.
  خیلی جالب بود..

  [پاسخ]

 70. این روزها که همه از امتحان دادن میگویند و من محروم! از امتحان به این فکر میکنم که دیگر چه چیز نا خواستنی دیگری در اطرافم هست که زمانی برایم شیرین می شود؟

  یک عکس کوچک از حضرت روح الله به دیوار اتاقم نصب کرده ام/ با یک جمله ساده
  این جمله تقدیم به همه بچه های درسخوان حزب الله

  برای خدا درس بخوانید

  [پاسخ]

 71. عبدالله گفت:

  یا وارث
  زمان: ۱۳۶۴ ه. ش./ ۱۴۰۶ ه. ق‏

  مکان: تهران، جماران‏

  موضوع: فرازهایى از زندگى امام خمینى به قلم ایشان‏

  بسمه تعالى‏

  به حسب شناسنامه شماره ۲۷۴۴ تولد ۱۲۷۹ شمسى در خمین. اما در واقع ۲۰ جمادى الثانى ۱۳۲۰ هجرى قمرى، تاریخ قطعى تولد ۲۰ جمادى الثانى مطابق اول مهر ۱۲۸۱ شمسى است.

  نام خانوادگى: مصطفوى‏

  پدر: آقا مصطفى‏

  مادر: خانم هاجر- دختر مرحوم آقا میرزا احمد مجتهد خوانسارى الاصل و خمینى المسکن. صدور در گلپایگان به وسیله صفرى نژاد رئیس اداره آمار ثبت گلپایگان.

  در خمین در مکتبخانه مرحوم ملّا ابو القاسم تحصیل شروع و نزد مرحوم آقا شیخ جعفر و مرحوم میرزا محمد (افتخار العلماء) درسهاى ابتدایى، سپس در خلال آن نزد مرحوم حاج میرزا محمد مهدى (دایى) مقدمات شروع و نزد مرحوم آقاى نجفى خمینى منطق شروع و نزد حضرت عالى «۱» ظاهراً «سیوطى» «۲» و «شرح باب حادى عشر» «۳» و منطق و مسلماً در «مُطَوّل» «۴» مقدارى.

  در اراک که سنه ۱۳۳۹ قمرى براى تحصیل رفتم نزد مرحوم آقا شیخ محمد على‏ بروجردى «مطوّل» و نزد مرحوم آقا شیخ محمد گلپایگانى «منطق» و نزد مرحوم آقا عباس اراکى «شرح لمعه» «۱» پس از هجرت به قم به دنبال هجرت مرحوم آیت اللَّه حاج شیخ عبد الکریم- رحمه اللَّه علیه- ظاهراً هجرت ایشان رجب ۱۳۴۰ قمرى بود، هجرت آیت اللَّه حائرى به قم، رجب ۱۳۴۰ و نوروز ۱۳۰۰ شمسى است- تتمه «مطوّل» را نزد مرحوم ادیب تهرانى موسوم به آقا میرزا محمد على و «سطوح» «۲» را نزد مرحوم آقاى حاج سید محمد تقى خوانسارى مقدارى یا بیشتر نزد مرحوم آقا میرزا سید على یثربى کاشانى تا آخر «سطوح» و با ایشان به درس خارج مرحوم آیت اللَّه حائرى حاج شیخ عبد الکریم مى‏رفتیم و عمده تحصیلات خارج نزد ایشان بوده است و فلسفه را مرحوم حاج سید ابو الحسن قزوینى و ریاضیات، «هیئت»، «۳» حساب نزد ایشان و مرحوم آقا میرزا على اکبر یزدى «۴» و عمده استفاده در علوم معنوى و عرفانى نزد مرحوم آقاى آقا میرزا محمد على شاه‏آبادى بوده است.

  پس از وفات مرحوم آقاى حائرى با عده‏اى از رفقا بحث داشتیم تا آنکه مرحوم آقاى بروجردى- رحمه اللَّه- به قم آمدند براى ترویج ایشان به درس ایشان رفتم و استفاده هم نمودم و از مدتها قبل از آمدن آقاى بروجردى عمده اشتغال به تدریس «معقول» «۵» و «عرفان» و سطوح عالیه اصول و فقه بود. پس از آمدن ایشان به تقاضاى آقایان مثل مرحوم آقاى مطهرى به تدریس خارج فقه مشغول شدم و از علوم عقلیه بازماندم و این اشتغال در طول اقامت قم و مدت اقامت نجف مستدام بود، و پس از انتقال به‏ پاریس از همه محروم و به امور دیگر اشتغال داشتم که تا کنون ادامه دارد.

  نام عیال این جانب خدیجه ثقفى معروف به «قُدس ایران» متولد ۱۲۹۲ شمسى، صبیه حضرت آقاى حاج میرزا محمد ثقفى تهرانى. تاریخ ازدواج ۱۳۰۸، فرزند اول:

  مصطفى، متولد ۱۳۰۹ شمسى، سه دختر در قید حیات با یک پسر: احمد متولد ۱۳۲۴، دختران به ترتیب سن: صدیقه، فریده، فهیمه، سعیده و بعد از احمد: لطیفه، آخرین فرزند در حیاتِ احمد.
  یا حق

  [پاسخ]

 72. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سخنرانى [در جمع اعضاى شوراى انقلاب فرهنگى (دانشگاه و انقلاب فرهنگى)]

  زمان: صبح ۱۹ آذر ۱۳۶۴/ ۲۷ ربیع الاول ۱۴۰۶

  مکان: تهران، جماران‏

  موضوع: دانشگاه و انقلاب فرهنگى‏

  مناسبت: سالگرد تشکیل شورای عالى انقلاب فرهنگى‏

  حضار: خامنه‏اى، سید على (رئیس جمهور و رئیس شوراى انقلاب فرهنگى)- اعضاى شوراى انقلاب فرهنگى‏

  بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

  اهمیت و حساسیت امر دانشگاه‏

  من قبلًا تشکر کنم از همه آقایان که تشریف آوردند این جا از نزدیک خدمتشان برسیم. و من الآن باید بگویم که اطمینان دارم که با این جمعیتى که الآن، اعضاى محترمى که الآن هستند در شورا، دیگر نگرانى‏اى نسبت به دانشگاه‏ها و ان شاء اللَّه سایر چیزها نباشد. مع ذلک البته مسأله چون خیلى مهم است و سرنوشت انقلاب اسلام بسته به اوست بقایش، از این جهت، باید همیشه این حساسیت را داشت. در همه امور باید حساس بود، اما فرق است ما بین آنى که ادامه باید این حساسیت پیدا بکند. یک چیزهایى که حل مى‏شود، مثلًا ما جنگ داریم، جنگ چیز مهمى نیست، حل مى‏شود، چیز مهمى نیست و بحمد اللَّه خوب است وضع، و جهات سیاسى‏اى که در دنیا هست، آنها هم حل مى‏شود و ان شاء اللَّه، چیزهایى است حساس باید بود. اما مسئله دانشگاه یک مسأله فوق العاده است که این افرادى که از دانشگاه در مى‏آیند یا مخرب یک کشورى هستند یا سازنده آن کشور هستند، و در کشور ما، یا رو به اسلام مى‏برند کشور ما را، یا منحرفش مى‏کنند. این از چیزهایى است که از دانشگاه مى‏آید این کار، چنانچه از حوزه‏هاى علمیه مى‏آید این کار، از این جهت، خیلى مهم است این امر.

  اهمیت انگیزه و محتوا در انقلابها در انقلاباتى که در عالم واقع مى‏شود یا در شورش‏ها یا در کودتاها، یکى اصل این‏ شورش و انقلاب و کودتا، یکى انگیزه‏اش، یکى محتوایش اینها سه امرى است که باید در آن توجه کرد. خودشان، خود انقلابات یا خود اینها شبیه به هم‏اند، یا شورش است یا کودتاست یا انقلاب، صورتاً مثل انسان‏ها مى‏ماند که همه صورتشان مثل هم هست اما معناشان فرق با هم دارد. انگیزه‏ها مهم است و محتواها. گاهى وقت‏ها انگیزه خوب است، محتوا خوب نیست، گاهى وقتها محتوا خوب است، انگیزه درست نیست. ممکن است یک نفر حالا،- حالا نسبت به یک نفر عرض مى‏کنم- یک نفر آدم با یک انگیزه خوبى بخواهد یک کار خوبى به نظر خودش انجام بدهد و او بد باشد، این آدم مُصاب «۱» است لکن کارش خلاف است. یک اشخاصى مى‏شود که یک کارهاى خوبى انجام مى‏دهند با انگیزه بد. مثلًا یک کسى کشف یک چیزى مى‏کند و انگیزه‏اش بد است براى این کار و کارش خوب است، یک وقت هم هر دویش خوب هستند. انقلاب فرهنگى هم همین جور است که یک انقلاب است که تحول است از یک حالى به حالى دیگر، نه پیشبرد همان چیزى که هست. چنانچه انقلاب جمهورى اسلامى در کل هم همین طور است، یک انقلاب شد به توسط مردم، یک انگیزه انقلاب بود و یک محتواى انقلاب. امیدوارم که انگیزه انقلاب در مردم الهى باشد. اما در انقلابات ممکن است که ما انقلاب بکنیم، یک حکومتى را برداریم، یک حکومت دیگر براى خودمان درست کنیم، خودمان مى‏خواهیم به یک نوایى برسیم، کار نداریم ببینیم چه بشود. این چه محتوایش خوب باشد، چه محتوایش بد باشد براى ما فایده ندارد، براى اینکه مى‏خواهد تشکیل بدهد وقتى انگیزه‏اش این است که فقط به دستش بیاید یک قدرتى، بخواهند قدرتمند باشند، او سابقى بوده، ما آن قدرت را از او بگیریم، خودمان بگیریم. این با او نسبت به اصل مسئله انگیزه فرقى ندارد؛ یعنى، یک حکومتى رفته است، یک حکومت دیگرى هم آمده است، هر دویشان هم مثل هم هستند، مثل سایر کودتاها مى‏ماند که در دنیا واقع مى‏شود، این فرقى با هم ندارد. یک وقت این است که یک قیام‏ مى‏شود، یک نهضتى مى‏شود براى یک کار خوبى اما الهى نیست. از باب اینکه کار خوب است براى ملتمان خدمت بکنیم کار خوب است، فلان، به این ممکن است ارج بدهد، اما آن که مقصود است، نیست. آن که مقصود است این است که انسان در کارهایش چه در تشکیل حکومتش، چه در انقلاب فرهنگیش، چه در انقلابات دیگرش نظرش این باشد که یک کار الهى کرده باشد، آن پیش خدا ارزش دارد مثل انبیا. انبیا کارشان به واسطه این ارزش داشت نه براى عمق کارشان- و عرض مى‏کنم که- سعه کارشان، حکومتشان زیاد باشد، کم باشد فرقى نمى‏کند. انبیا، آنى که هیچ نتوانسته کار بکند با آنى که خیلى کار کرده هر دو در انگیزه مثل هم هستند؛ یعنى، هر دو مى‏خواستند که یک کارى براى خدا بکنند و پیش خدا مأجورند و هر دو هم مأجور هستند، یکى موفق شده، یکى موفق نشده است، آن دیگر دست خود این نبوده، موفق نشده است.

  [پاسخ]

 73. عبدالله گفت:

  اسلامى و الهى نمودن دانشگاه در انقلاب فرهنگى‏

  و در انقلاب فرهنگى، آنى که براى شما فایده دارد- یک وقت براى مملکت فایده دارد، یک وقت براى دانشجوها فایده دارد، یک وقت براى شما آقایان- آنى که براى شما فایده دارد این است که انگیزه‏تان این باشد که این دانشگاه را ببرید طرف اسلام، الهى‏اش کنید. هر درسى مى‏خواهند بخوانند مانع ندارد، درس‏هایى که [مفید] است، اسلام با همه [درسها]، الّا بعضى از درس‏ها استثنا کرده، با همه موافق است. اما آنى که براى ماها فایده دارد این است که ما بخواهیم همین اسلامى بودن را الهى‏اش کنیم، بخواهیم الهى باشد این کار ما، براى خدا کار بکنیم، این براى خودتان فایده دارد، موفق بشوید فایده دارد، موفق هم نشوید فایده دارد. و اگر این انگیزه شد مسلماً دنبال این هستید که کار خوب باشد وقتى انگیزه الهى شد، دیگر نمى‏شود اینکه انسان انگیزه‏اش الهى باشد و دنبال این باشد که خودش یک راهى باز کند، حالا چى باشد، هر چى شد، شد. این قهراً خواهد این طور شد که وقتى که انگیزه براى خدا شد، دنبال این است که این کار را انجام بدهد، به طورى که خداپسند باشد، از این جهت، در این کار موفق است. اگر موفق نشد در انجام و نتوانست انجام بدهد، خوب، قصور قدرتش است، قدرت نداشته بیشتر از این؛ اما پیش خدا این ارزشش با آن کسى که قدرت داشته مثل هم مى‏ماند.

  [پاسخ]

 74. عبدالله گفت:

  ارزش انگیزه الهى در امور

  بنا بر این، آنى که براى انسان ارزش دارد، ارزش انسانى و روحانى دارد، ارزش الهى دارد، این است که این انگیزه را حفظش بکند که براى خدا این کار را بکند. مى‏خواهید تربیت کنید اطفال مردم را، براى خدا، مى‏خواهید تربیت کنید جوان‏هاى مردم را، براى خدا، مى‏خواهید تربیت کنید ملت را، براى خدا؛ مى‏خواهید حکومت کنید، براى خدا؛ حکومت کنید، همان حکومتى که انبیا مى‏کردند، خوب، موسى هم حاکم بود، پیغمبر هم حاکم بود، على هم حاکم بود. از آن طرف، [افراد] مفسد هم حاکم هستند، آن هم صورت مثل هم مى‏ماند- الّا در بعضى جهات- انسانها صورتهایشان یکى هست. مثل هم مى‏ماند همه، یک وضع دارند. گاهى اگر یک وضع اختلاف داشتند، وضع جسمانى و حیوانى است دیگر، آن چیزى که فرق مى‏گذارد ما بین اینها، آن معنایى است که در آنها هست. و مهم آن انگیزه الهى است که برگردد همه چیز به خدا. خدا هم که انبیا را فرستاده، مقصد اصلى این نبوده که حکومت بکنند، مقصد اصلى این نبوده است که نظام ایجاد کنند، مقصد اعلا این نبوده که عدالت اجتماعى ایجاد کنند، مقصد اعلا اینها نیست، اما اینها مقصد است- بعضیهایش مقصد است- البته عدالت، اجراى عدالت یک مقصدى است، عدالت الهى را بخواهید اجرا کنید للَّه تعالى، مقصدى است. بخواهید عدالت الهى را ایجاد کنید براى خاطر اینکه مشهور بشوید، به اینکه آقا چه آدم خوبى است، دارد چى مى‏شود، این براى خودتان بد است، واقعش خوب است، براى مردم آن وقت خوب است. بعضى چیزها براى مردم خوب است، براى دانشگاه خوب است، بعضى از چیزها براى شما خوب است، بعضى چیزها براى هر دو خوب است. اگر موفق بشوید هم این معنا را درست بکنید که انگیزه، انگیزه الهى و خدایى باشد، نه براى خودم یک کارى مى‏خواهم بکنم، براى خدا مى‏خواهم یک کارى بکنم، براى ملت هم نیست،

  براى خداست، اگر این طور باشد موفقید در کارتان راجع به این جهت. در آن کار اگر هم- به حسب قاعده موفق خواهید شد در آن کار هم- اگر هم خداى نخواسته، یک وقت چیزهایى آمد پیش، موانعى آمد پیش، نتوانستید موفق بشوید، این دیگر قدرت نداشتید، خدا هم از شما قبول دارد، بیشتر از قدرت از شما نمى‏خواهد. بنا بر این، این انگیزه را باید ما حفظ بکنیم. یک کسى ممکن است درس بخواند، درس الهى بخواند، توحید بخواند، عرفان بخواند و جهنم برود. دیگران از استفاده از او تو بهشت بروند، این براى اینکه خودش انگیزه باطل داشته باشد جهنم برود. یک کسى مى‏خواهد درس بخواند براى اینکه مثلًا فلان منصب را پیدا کند، آقاى محله بشود، آقاى شهر بشود، آقاى یک مملکت بشود، آقاى دنیا بشود. یک کسى مى‏خواهد درس بخواند براى اینکه خودش معروف بشود، در این جاها، در این ده، در این شهر معروف بشود، همه‏اش برگشت به این است که یا خودم یا خدا، یا من یا او. این «من» را اگر انسان زیر پا گذاشت و «او» شد، اصلاح مى‏کند همه چیز را. و در همه اقطار کارها این طورى است که فرق ما بین اینکه این کار یک کارى است الهى، آدم خودش باید فکرش را بکند. گاهى وقتها خود انسان هم در اشتباه است لکن باید فکر کند حالا این کارى که من دارم مى‏کنم و این قدر خوشحالم براى اینکه براى خدا این کار را کردم، اگر یک کسى بهتر از من این کار را انجام بدهد، حاضرم که این را به او بدهم و خوشحالتر هم بشوم براى اینکه، او بهتر براى خدا کار مى‏کند یا نه. اگر اینجا آدم فهمید که نه، این طور نیست، حاضر نیست این کار را، بداند این خدایى نبوده- صرف خدایى- اخلاص نبوده در آن. آنى که براى ما فایده دارد اخلاص است که براى خدا هم کار بکنیم، خدا هم احتیاجى به هیچ چیز ندارد، احتیاجى به اخلاص ما هم ندارد. خدا مى‏خواهد که، میل دارد، یعنى میل به آن معنایى که دیگران دارند نه، انبیا را فرستاده که تربیت کنند، مردم را نجات بدهند. نجات مردم هم به این است که دنبال انبیا باشند و انگیزه‏هایشان هم انگیزه انبیا باشد؛ نمى‏توانیم به آن قدر، به هر اندازه‏اى که مى‏توانیم. البته ما نمى‏توانیم که انگیزه‏اى که حضرت امیر دارد ما داشته باشیم، این معلوم است که ما نمى‏توانیم. اما مى‏توانیم که یک انگیزه‏هایى داشته باشیم که‏مشابه او باشد، برویم طرفِ آن طرف.

  [پاسخ]

 75. دوستان سهم امشب برای کربلایی شدن صاحبخانه که یادتان نرفته؟
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۱:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۳:

  فرص الخیر منتظرت بودم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۳:

  نخیر. مگه ممکنه ؟ فقط منتظر بودیم شما خودتون تشریف بیارید بعدد:-D

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۸:

  جدا؟ حالا که اینطوره امشب میخوام دوبار بفرستم/ بعله
  ایشالا به زودی مسافر آرمانشهر کربلا باشید

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۱:

  بعله.حالا که اینطور شد من هم دو بار میفرستم
  البته من مثلا خداحافظی کرده بودم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۲۶:

  مگه میشه شما کاری بکنید من نه؟ زشته بده .
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  فرص الخیر پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۳۲:

  شرمنده صاحبخونه

  من شخصا…. مهاجر الی الله/بعله
  =====

  امشب ذکر صلوات داره صدا میکنه من رو
  کربلا نصیبتون
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  ایمان پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۰۶:

  بسم الله
  اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سرالمستودع فیها بعدد ما احاط به علمک.

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ دی ۲۸ام, ۱۳۸۹ ۰۰:۱۱:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 76. عبدالله گفت:

  انگیزه الهى در عظمت حرکت انبیا

  دانشگاه را باید شما رو به خدا ببرید، رو به معنویت ببرید و همه درسها هم خوانده بشود، همه درسها هم براى خدا خوانده بشود. اگر این را توانستید که شما براى این کار بروید و این کار را بکنید، در کارتان موفقید، چه برسید به مقصدتان، چه نرسید به مقصدتان. و اگر براى خودتان باشد ممکن است کار، بسیار کار عادى باشد اما براى دیگران نفع دارد، براى شما نفع ندارد، گاهى براى شما ضرر دارد؛ براى دیگرى نفع دارد، براى شما ضرر دارد و گاهى براى شما نفع دارد، براى دیگران ضرر دارد. شما مى‏خواستید یک کار خوبى بکنید نشده است و کار بد شده است، اما شما مى‏خواستید خوب انجام بدهید. این معنا را ما باید همیشه در ذهنمان باشد و توجه به این داشته باشیم تا موفق در امور بشویم، در هر کارى موفق بشویم. من ادعا نمى‏کنم که امثال من یک همچو چیزى هستیم، نه، ما آدمهاى ناقصى هستیم، باید برویم تحصیل کنیم، تا تحصیل کمال بکنیم. اما مردم، بودند در بینشان که یک همچو اشخاصى بودند، لا اقل ما مى‏دانیم انبیا بودند، اولیاى خدا بودند که این جور بودند، براى او بوده هر چه کار کردند، نه این است که براى حکومت بوده است یا براى چى بوده. مى‏رفتند دنبال حکومت براى اینکه از دست جائرین بگیرند، فشار مى‏آوردند که از دست جائرین بگیرند، لکن نه از دست جائرین بگیرند که خودشان حاکم باشند، از دست جائرین مى‏برند که عدالت الهى را اجرا بکنند. این کار، کار انبیا بوده، عدالت الهى را مى‏خواستند ایجاد کنند للَّه تعالى. از این جهت که للَّه تعالى بوده است و خالص بودند آنها، الهى بودند خودشان، کارهاشان این طورى بوده. ما ناقصیم، ما اعتراف مى‏کنیم پیش خدا که ما ناقصیم، تا آخر هم نمى‏توانیم این طور کمال را پیدا بکنیم. اما باید فکر باشیم که، دنبال این معنا باشیم، همچو نباشد که پشت بکنیم به این معانى، دنبال این معنا باشیم که ما یک کارى که مى‏کنیم براى خدا باشد. و من امیدوارم که موفق بشوید وقتى که یک همچو انگیزه‏اى باشد، حتى در آن کارهایى که پیشتر نمى‏توانستید انجام بدهید با این انگیزه انجام بدهید، با این انگیزه‏اى که عرض مى‏کنم قدرت به انجام پیدا بکنید. خدا تأیید مى‏کند یک همچو انگیزه‏اى را، یک همچو کارى را تأیید مى‏کند خداى تبارک و تعالى. چنانچه دیدیم که انبیا با دست خالى مى‏آمدند کارهاى بزرگ مى‏کردند. پیغمبر اکرم چى بود؟ خوب، یک شبانى بود در مکه، همه هم با او مخالف بودند و اذیتش هم مى‏کردند و چه مى‏کردند منتها [مؤمن‏] بود، اما این یک شبان پا شد یک همچو کارى کرد که حالا دنیا را این طور کرده. حضرت عیسى هم همین طور، حضرت موسى هم یک شبانى بود آن هم این طور، حضرت ابراهیم هم همین طور، یکى بودند اینها خودشان، لکن جمع بودند، یک ملت بودند هر یکیشان، یعنى همه چیز داشتند. و عمده همان است که نقطه اتکا خدا بوده است، براى خدا بوده، حرکت براى خدا. سیر الى اللَّه تعالى بوده، سیر الى اللَّه تعالى چون بوده است، هر کارى که مى‏کردند الهى بوده. ناهار هم مى‏خوردند الهى بوده. نماز هم مى‏خواندند الهى بوده، جنگ هم مى‏کردند الهى بوده.

  من امیدوارم که ما دنبال این مسأله باشیم. و من مطمئنم که شما آقایان ان شاء اللَّه موفق هستید در این کارى که دارید انجام مى‏دهید و همیشه هم حساس باشید در آن، هیچ وقت خیال نکنید که نه، تمام شد مسأله. دانشگاه جورى است که نظرهاى فاسد دنبالش است به اینکه یک کار خلافى بشود در آن. دنبالش است، موفق ان شاء اللَّه نشوند. و همیشه باید انسان حساس باشد که نگذارد این سنگرى که مى‏تواند همه چیز را درست کند و مى‏شود که همه چیز را به هم بزند، یک وقت از دستتان این سنگر [گرفته‏] بشود، یک خللى در آن واقع بشود. من هم دعاگوى شما هستم و امیدواریم که همیشه موفق و مؤید و منصور باشید و همیشه براى این ملت و براى خدا خدمت بکنید.

  و السلام علیکم‏

  [پاسخ]

 77. ن.خ گفت:

  خصوصی خواهشا
  …………………….

  امیرعلی: ممنونم از اینکه به فکر هستید، حتما تذکر می دهم

  [پاسخ]

 78. مهاجر گفت:

  با اجازه دوستان.
  شب همگی روشن از نور ماه
  یا حق

  [پاسخ]

 79. شب همگی بخیر

  التماس دعا

  [پاسخ]

 80. افق گفت:

  این نوای “چشم من و امر ولی” واقعا حال بعضی ها رو میگیره ها… امشب خودم یه دونه اش رو دیدم.. خیلی خوب شعریه..

  [پاسخ]

 81. عبدالله گفت:

  یا وارث
  ماشاالله ایران.
  اون ور آب بنشینند و طراحی کنند.این ور آب می ایستند و طراحیشان را می ترکانند.
  فیلتر شکن را هم می گذاریم جزء بیش فعالیشان که سودی ندارد…
  لطفا در کمال جوش آوردن سوت بزنید.برای روحیه تون خوبه!!!
  یا حق

  [پاسخ]

 82. فطرس ملک گفت:

  سلام
  صبح همه حزب اللهی ها بخیر
  غبطه میخورم به شما و حال و هوایتان
  ای کاش منم شبا میتونستم بیام پیش شما
  ولی فعلا مقدور نیست
  نمیدونم تا کی؟

  فقط بچه ها من حقیر رو فراموش نکنید

  یاعلی مدد

  [پاسخ]

 83. شراره گفت:

  salam
  nemi2ni cheghad az didane site mazhabit khoshhal shodam
  rastesh asle majera inek man toye weblogam 1 raviyei ro aghaz kardam
  bar khalafe raviyeye ghablim
  in chiza zendegiye mano taghir dad va az in babat az khoda mamnoonam
  hala mikham baghiye ham be2nan
  albate shoma talabei va ehtemalan mi2ni va 100% az mane gonahkar bishtar mifahmi
  amma age layegh be2ni va biyay va ba nazarat be man komak koni manoon misham
  age khoshet umad khahesham ine k mano link koni va dar sitet be hame begi k biyan va bekhoonan
  matna kami toolanie amma taze shoro kardam va vaghti be akhare dastan ebresim k kheili moonde ghol midam k az khondaneshoon pashimoon nabashi
  taze fahmidam zohor nazdike va man cheghad aghabam
  mamnoonam montazeretoon hastam

  [پاسخ]

 84. الله الله الله.الله اکبر جانم فدای یک لحظه عمر تو رهبر

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: