وکیلانه » » آهای دختر بالا شهری بگو چرا با ما قهری!!
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
آهای دختر بالا شهری بگو چرا با ما قهری!!
۸ام, خرداد ۱۳۹۱| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۷۹]

من نه، اما اطرافیان‌م می‌گویند آدمِ چیز‌نگه‌داری هستم. البته دقیق‌ترش می‌شود اینکه هرچقدر نسبت به نگهداری وسائل مشترک در خانه بی‌تفاوت‌م در نگه‌داری وسائلِ شخصی خودم دقیق‌م. یکی از مهم‌ترینِ این وسائل ماشین‌م هست. به نظرم ماشین وسیله‌ای‌‌ست که وقتی یک‌جایی از آن ایراد پیدا کرد اگر تعمیرش نکنی عین موریانه به همه جای دیگر آن سرایت می‌کند. حتی به نظرم خرابی در وسائلِ تزینی به خرابی موتور هم می‌انجامد. حکمت روزگار!

سه روزی می‌شد که رادیو پخش‌ ماشین ایراد پیدا کرده بود. "وُلوم" کم و زیاد می‌کردی، فرکانس جابجا می‌کرد، فرکانس جابجا می‌کردی "باس" زیاد می‌کرد، "ترک" عوض می‌کردی خاموش می‌شد. بردم‌ش تعمیرکار دستی به سروگوشش بکشد که دو اتفاق جالب افتاد و شد سوژه‌ایی برای نوشتنِ این پست. عرض می‌کنم:

تا من منتظر تعمیر رادیو پخش بودم دو پرایدِ سایپا ۱۳۲ نو مراجعه کردند که هر دو رادیو پخشِ فابریکی نداشتند و می‌خواستند نصب کنند. من هم که بی‌نهایت کنجکاو؛ سرک کشیدم متوجه شدم جای رادیو‌پخش ماشین از طرف کارخانه یک روکشِ پلاستیکی قرار داده شده. اول باورم نمی‌شد. ولی وقتی سوال کردم گفتند ظاهراً به تازگی مبلغی حدودِ ۷۰تومن از قیمتِ خرید کم کرده‌اند و دیگر رادیوپخش نمی‌گذارند، طرف هم مجبور می‌شود حداقل ۱۲۰ تومن همان ۷۰تومنِ کم شده را برود از بازار آزاد بخرد. ماشین نو بدون رادیوپخش واقعاً محشر است، به لحاظ سالِ تولید ملی عرض می‌کنم!

کارِ تعمیرِ ضبط که تمام شد، ۱۰‌تومن به تعمیرکار دادم و رفتم به کارهایم برسم. طبق عادتِ معمول تنظیم کردم روی "رادیو معارف" و خدا رو شکر سخنرانی خوبی بود، در حال و هوای خودم بودم و داشتم گوش می‌دادم و سخنرانی به جای جالب‌ش رسیده بود و منم با تسبیح‌م ذکر می‌گفتم که برای چندین و چندمین بار یک اتفاقِ خوشگل زد توی بساط‌‌م!
نزدیکِ یک پراید مشکی شده بودم و ابتدا با صدای کم و بی‌کیفیت و سپس با صدای عالی و شفاف رادیو پخش ماشین‌م که در حال پخش سخنرانی مذهبی بود زد زیر آواز که: "هی هی هی موشی پ کوشی؟ جردنی یا که شوشی؟ آهای دختر بالا شهری بگو چرا با ما قهری؟، دختر بالا شهری بگو چرا با ما قهری …"
بله! اف‌ام‌پلیرِ حضرتِ پرایدِ جلویی بود‌ که فرکانس‌ش تا روی ماشین من هم می‌آمد. به لحاظِ حریمِ خصوصی حتی در ماشین عرض می‌کنم! چندین ماه می‌شود که از دست این اف‌ام‌پلیر‌ها یک رادیوی خوش از گلوی ما پایین نرفته
:)دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: