وکیلانه » » چرا در دفاع از منافع ملی‌مان تعارف و تعلل می‌کنیم؟؟
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
چرا در دفاع از منافع ملی‌مان تعارف و تعلل می‌کنیم؟؟
۲۷ام, خرداد ۱۳۹۱| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۲۰]

• “بهترین دفاع حمله است.” نمی دانم چند بار این جمله را در نوشته هایم تکرار کرده ام ولی هزار بار دیگر هم که بگویم کم است. چون شک ندارم هرکسی در این دنیا سیاستِ منفعلانه در پیش بگیرد محکوم به شکست است. هر کس بنشیند ببیند رقیب چه می کند و تازه در پی پاسخی برای رقیب باشد محکوم به شکست است.

کشوری پیروز است که اولاً منافع رقیب را مورد شناسایی قرار بدهد و دائم در حال حمله به آنها باشد تا رقیب فرصتی برای ابتکار عمل پیدا نکند؛ در ثانی بسیار دورتر از مرزهای جغرافیایی خودش در حال دفاع از منافع‌ش باشد تا اگر بنا بود پاسخی دریافت کند پاسخ مستقیم به خودش برخورد نکند.

 ایالات متحده‌ی امریکا منافع خودش را بسیار دورتر از مرزهای جغرافیایی خودش تعریف کرده و اگر چنین نمی‌کرد این‌همه بمب و کشتار بجای عراق و افغانستان و اسرائیل و لبنان و شمال افریقا باید در مرزها و حتی داخل خاک امریکا اتفاق می‌افتاد!

 اگر بنا باشد دو کشور که دشمنی بنیادین با جمهوری اسلامی ایران دارند را نام ببریم یکی امریکاست و دیگری عربستان سعودی.

 امریکا و عربستان سعودی منافع مشترک بسیاری در منطقه دارند. ولی اوج منافع مشترک این دو کشور چه به لحاظ اقتصادی و چه به لحاظ سیاسی در “بحرین” جمع شده.

انقلابیون بحرین آرام ترین تظاهرات را برگزار می کنند

 بحرین خط مقدمی است که اگر انقلاب مردم در آن پیروز بشود ظرف فقط چند ماه انقلابی شبیه به همان در عربستان سعودی رخ خواهد داد.

 امریکا بدون وجود عربستان سعودی که سرشاخه ی کشورهای حاشیه ی خلیج است تقریباً توان انجام هیچ کاری را در منطقه ندارد.

 در دنیایی زندگی می‌کنم که حاکمیت‌ها برای منافع خودشان از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند. مثلاً رئیس رژیمی (اسرایل) که در هر ۷ روز یک کودک را سلاخی می‌کند در مجامع عمومی می‌گوید تحمل دیدن جنازه‌ی کودکان در سوریه را ندارد و پادشاهِ کشوری‌(عربستان) که غیرانسانی‌ترین قوانین را داراست و کوچک‌ترین حقِ نظری ولو به صورت ظاهری برای مردم‌ش قائل نیست نگرانِ دمکراسی و آزادی بیان در سوریه می‌شود و کنفرانس دفاع از “آزادی” برگزار می‌کند.

 در چنین دنیایی ما برای منافع خودمان در بحرین چه کاری انجام داده ایم؟ صرفاً منافع را در نظر بگیریم. اینکه در بحرین چه می گذرد و اینکه بیش از ۷۰ درصد بحرینی ها شیعه هستند و اینکه ۲۵ درصد بحرینی ها اصالت ایرانی دارند را کنار می گذاریم.
فقط منافع خودمان را در نظر بگیریم. ما برای منافع خودمان چه کرده ایم؟ چه عمل مبتکرانه ی دیپلماتیک را انجام داده ایم؟ چند کنفرانس دفاع از بحرین برگزار کرده ایم؟ در حالی که یک نسل کشی آرام در بحرین جاری است. وهابی های سعودی بدون هیچ گونه شرطی در بحرین دارند تابعیت می گیرند تا یک تغییر هویت برای این کشور صورت بگیرد. و در مقابل ما…؟

مطالب مرتبط :
۳ دلیل کوتاه بر چرایی شدت بحران در بحرین
در دام شیطنت حاکمان عرب منطقه نیفتیم
اتهام ایالات متحده به ایران مردم جهان را به خنده واداشت !
این تصاویر را ببینید و اگر توانستید شب راحت بخوابید…دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: