وکیلانه » » غُرغُروها
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
غُرغُروها
۲۳ام, مرداد ۱۳۹۱| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۰۱]

# وقتی صدام اولین گلوله‌ی توپ را به ایران شلیک کرد و آغازگر یک جنگ شد، یک عده نشستند به غُر زدن که اگر حکومت چنین و چنان نمی‌کرد صدام حمله نمی‌کرد، نشستند پشت صندلی‌های راحت خود و با یک لیوان نوشیدنی خُنک در دست گفتند اصلاً مگر زمان شاه صدتا مثل صدام جراتِ حمله به ایران را داشت؟ نشستند و نوشیدنی خنک‌شان را نوشیدند و هی غر زدند و به زمین و زمان ایراد گرفتند و خیال کردند خیلی روشن‌فکرند، در همان حال یک عده بی‌سروصدا پا شدند رفتند زیرِ آتش دشمن و از ایران دفاع کردند، آن‌ها در حال دفاع بودند و این‌ها در حال غُر.

# وقتی خبر رسید دشمن وارد خرم‌شهر شده و شهر را تصرف کرده، یک عده نشستند و تئوری‌های هخامنشی را بلغور کردند، نشستند و گفتند که اصلاً چرا جنگ تا حالا طول کشیده؟ گفتند اگر حکومت چنین و چنان نمی‌کرد تا حالا جنگ پایان یافته بود، نشستند و با یک لیوان نوشیدنی خُنک در دست غُر زدند، در همان حال یک عده بی سروصدا پا شدند رفتند به دفاع از خرم‌شهر، این‌ها از شهر دفاع می‌کردند آن‌ها در شهر غُر می‌زدند.

# وقتی خرم‌شهر آزاد شد، یک عده  با یک لیوان نوشیدنی خُنک در دست شروع کردند به غُر زدن که تا کی جنگ؟  جنگ باید خاتمه پیدا کند، که اگر حکومت چنین و چنان کند مردم از شرِ جنگ خلاص می‌شوند، در همان حال یک عده بی‌سروصدا از خرم‌شهر رفتند در مرز‌های دیگر برای دفاع، آن‌ها از مرز‌ها دفاع کردند این‌ها در شهر‌ها غُر می‌زدند.

# وقتی قطع‌نامه پذیرفته شد، یک عده با یک لیوان نوشیدنی خُنک در دست شروع کردند به غُر زدن که اگر قرار بود صلح کنیم پس چه فایده از جنگ؟ که اگر حکومت از اول چنین و چنان می‌کرد بهتر نبود؟ جنگ این‌همه طول نمی‌کشید؟ در همان حال یک عده بی‌سروصدا پا شدند رفتند به مقابله‌ در تنگه‌ی مرصاد، این‌ها در مرصاد مقابله می‌کردند آن‌ها در شهر غُر می‌زدند. مرصاد که تمام شد آن‌ها هم‌چنان غُر می‌زدند آن یک عده هم بی‌سروصدا رفتند برای باز سازی روستا‌ها و شهرها.

.
.
.
.
# وقتی خبر رسید زلزله آمده، یک عده  با یک لیوان نوشیدنی خُنک در دست سریع کانکت شدند و شروع کردند به غُر زدن، که اگر حکومت چنین و چنان نمی‌کرد این‌گونه نمی‌شد! که چرا فلان است؟‌ چرا بهمان است؟ در همان حال یک عده بی‌سروصدا پا شدند رفتند کمک؛ این‌ها مشغول کمک بودند و آنها در شبکه‌های اجتماعی مشغول دِرو کردنِ فیو و لایک و پلاس!

و این داستان‌ سال‌های سال است که ادامه دارد….۱۰۱ دیدگاه برای “غُرغُروها”

 1. ناشناس 2 گفت:

  من موافقم!.تصاویر اولیه از زلزلزله من را واقعا ناراحت کرد .واقعا فقر بی داد می کند در این روستاها .و در پایتخت لیوان نوشابه خنک در دست منتقدان را یک مشت انسان بی تفکر و ساده لوح و همیشه مخالف و خود فروخته بخوانیم.به نظر شما چرا فقر در جامعه ما اینچنین لانه کرده؟ وچرا باید انتقاد نکنیم وقتی نفت داریم؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲:

  میگم ناشناس۲! مدتیه برای من سواله ها! چطور می شه یه آدمی بیکار باشه، نون شب نداشته باشه بخوره، بعد با اینترنت پرسرعت از صبح تا شب توی اینترنت باشه؟!! اونم چی! ماشاءالله هزارماشاءالله به همه جور سایتی هم سر می زنه ها! یعنی از صبح تا شب، از شب تا صبح پای اینترنته! چطور می شه؟!!!

  [پاسخ]

  ناشناس 2 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۲۹:

  اینکه ورود به اینترنت دلیل ثروت و مکنت فرد باشد نشان از عدم درک واقعیتها و نبود دفاع از سوی شما حامیان دولت است.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵:

  نه جانم. نگفتم نشانه ثروت و مکنته! عرضم این بود چرا تشریف نمیبرید دنبال کار؟
  ضمنا من همینجا از همه دوستان و هموطنان مخالف عذرخواهی می کنم که ما جماعت، همیشه ی خدا نمی فهمیم و خدا رو شاکرم بخاطر داشتن شما هموطنان همیشه فهیم. که اگر شما نبودید معلوم نبود چه بر سر این کشور میومد!

  [پاسخ]

 2. ناشناس 2 گفت:

  اگر جوان ان روستا ۲۰۶ دست دومی داشت و می توانست در lcd صدا و سیما را ببیند و درسش را بخواند مسافرت برود ازدواج راحت کند چرا غرغری باشد؟و چرا شما که جوان پایتخت نشین هستید از غرغر کردن برخی حالتان بد می شود؟

  [پاسخ]

  ناشناس 2 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۴۴:

  بنا بر عادت روزنامه ها را در کیوسک می بینم .دیروز کیهاتن درصفحه اول از طبیعت خبر می داد!!!اقای شریعتمداری انسان مبارزی هستند سابقه زندان رفتن در زمان طاغوت را دارند.در خاطرات ایشان وجود دارد که زندانبانان اجازه نمی دادند که در زندان مربا درست کنند!و این ظلم ان موقع را نشان می دهد.
  اقای شریعتمداری امروز اجازه نمی دهد تصویر فقر از روستاها در روزنامه اش درج شود.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳:

  ناشناس ۲! دقت کن برادر! آقای صفا نگفتن اونا غر میزنن که! متن رو درست بخون. اتفاقا اونا غر نمیزنن. دقت کن برادر! دقت کن!

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۴۶:

  کسی هایی که تو زلزله خوانوادشون را از دست دادن غر نمیزنند؟!! حتما شکر گزار رهبرتون هستند که تلویزیونش فردای زلزله خنده بازار پحش میکنه. پول مفت نفت که تو دهن امثال شما میریزن مثل اینکه غیرت و شرف را کلا به باد داده.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۲۶:

  نه علی باشعور. اونها غر نمی زنن. خیلی اگر ناراحتی براشون، برو ببین دارن چه کار میکنن. مطمئن باش از رجوی و صادق صبا و دار و دسته “من و تو” تشکر نمی کنن که گوشت قربونی باج گیریهای سیاسیشون کردن. از اونایی تشکر میکنن که از همون ساعت اول رفتن کمکشون، بی حرف و بی منت. نه اونایی که عقده گشاییهای چند ده سالشون رو آوردن توی فضای مجازی بالامیارن به اسم حمایت از مردم آذربایجان.
  غیرت و شرف هم اونی به باد رفته که تهمت می زنه و اصلا هم خودش رو مکلف نمی دونه برای تهمتهایی که می زنه دلیل بیاره.
  ضمنا پست قبل یه چیزی گفتی رفتی. سوال پرسیدم جواب ندادی باغیرت باشعور باشرف.

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵:

  شما رفتی مناطق زلزله زده ببینی؟ خود علی دایی تو تلویزیونتون گفت مردم شاکیند. خود لاریجانی گفته تلویزیون دقت بیشتری بکنه. ببین خیالت را راحت کنم انتقاد از مدیریت رهبرت حق ماست حالا خودتو جر هم که بدی ما انتقادمون میکنیم وقتشم که برسه زورمون که برسه میکشیمتون پایین به سزای ظلم ستمتون میرسونیم انشالله.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳:

  من نگفتم جشن گرفتن. گفتم غر نمیزنن. شما انتقاد نمی کنید، فحش می دید. رفتار هر کسی هم بروز درونیاتشه. شما راحت باش. ضمنا شتر در خواب بیند پنبه دانه…

  [پاسخ]

 3. بنفشه جمالی گفت:

  میگیم چرا صداو سیما خبرها رو پوشش نمیده دلیل میارید که مردم سرازیر نشند به سمت محل زلزله. بعد از طرف دیگه یه روز بعدش، می گید یه عده نشستند مدام غر میزنند و یه عده لابد مثل شما هم مدام درحال خدمت رسانی به مردمند. همین مردم غرغری دو روز ه صف های طویل درست کردند برای خون رسوند در حالیکه حکومت به جای ایجاد شرایط اضطراری پایگاه های انتقال خونش رو در طول روز غیرفعال کرده. چرا شما و امثال شما که لابد تافته جدا بافته اید، انقدر برای یه قدمی که بر میدارید سر این مردم منت میزارید؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۴۱:

  شما که معتقدید صداوسیما رو کسی نیگاه نمی‌کنه، پس چطور متوجه عدم پوشش شدید؟
  چون همه می‌گن؟ چون یه عده جدایی طلب دوست دارن اینجور جلوه بدن؟‌
  من نمی‌گم خوب پوشش داده ولی به نسبت سایر برنامه‌ها کم کاری نکرده بود صدا و سیما.
  نمی‌دونم منظور شما از پایگاه‌های اضطراری چیه؟ تا ساعت ۱۲ شب باز بودن و در مناطق نزدیک به زلزله هم شرایط برای اهدا مهیا بوده. تو مساجدِ مرکزی هم تختِ اهداء خون وجود داشته.
  فکر نمی‌کنم از این متن هم منت گذاشتن و تافته‌ی جدابافته فرض کردن برداشت بشه

  [پاسخ]

  رهروشهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۶:۵۴:

  بگذریم که قطعا اگر ماه مبارک نبود پایگاه ها شبانه روز خون می گرفتن
  حالا اگر عده ای هستن که خون دادن رو واجب تر از روزه گرفتن می دونن و توصیه می کنن که روزه نگیرید و برید خون بدید خب این مسئله جداییه

  و البته سلام بر شما خانم جمالی عزیز

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۵۷:

  http://rajanews.com/detail.asp?id=134744

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۴۸:

  واجب تر هم هست وقتی جون آدمها درمیونه

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۱۷:

  فکر کنم اینا نمیدونن مردم روزا روزه میگیرن و در ماه رمضان شبها خون میدن!

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۴۸:

  از اینکه شماها خودخواهید شکی نیست.طوری توهم زدید انگار دنیارا شما نجات دادید.ولی برعکس است و همه وحشت دارند از شما.

  [پاسخ]

 4. سید حسن نصرالله گفت:

  شما هم به جای این که غر بزنی پاشو برو کمک.

  [پاسخ]

 5. سلام؛ طاعات قبول
  لازمه بگم: به عمل کار برآید، به سخندانی نیست؟
  :)

  هر چند خیلی متاسفم و دلم واقعا گرفته از این حجم سوء استفاده سیاسی از یک مصیبت ملی، اما به قول شما در نهایت عمل یه عده و غرغرهای یه عده دیگه دیده خواهد شد… و تاریخ هم قضاوت خواهد کرد…

  [پاسخ]

  شوت پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۱۵:

  رهروشهدا معنی سواستفاده از مسایل را چگونه می بینید؟ایا همین خود شما حتی از نام شهدا هم استفاده ابزاری می کنید؟چرا هر اتهامی را که به میزنید توسط خودتان باید ابتدا پاسخگویی شود؟

  [پاسخ]

 6. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  خوشحالم که توی اون تیپ فضاهای مجازی نیستم. یعنی آدم انقدر سه نقطه می شه؟!
  ولی آقای صفا، همونطور که خودتون مثال زدید، تا بوده همین بوده. یه عده همیشه غر زدند با یک دنیا توقع، یه عده کار کردند اونم بی توقع.
  جالبه الان برید بشینید پای صحبت مردم زلزله زده آذربایجان ببینید حرفشون چیه.

  [پاسخ]

 7. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  عده ای و عده ای…
  اشک هایم درد می کنند.
  خدایا وظیفه مان را به مابشناسان و ما را نیز در عمل به آن یاری کن.
  یا حق

  [پاسخ]

 8. افق گفت:

  ا؟ جمعه شکارچی شنبه رو تلویزیون نشون میده! ww

  [پاسخ]

  بیچک پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۲۰:۴۵:

  ایضا منم : :!: ww ww ww ww

  [پاسخ]

 9. er گفت:

  هنوز ۲۴ ساعت از کشته شدن ۲۵۰ ایرانی و داغدار شدن میلیون ها هموطنشون نگذشته که صدا و سیمای جمهوری اسلامی برنامه ی سراسر جفنگ (( خنده بازار )) نشون میده ! حتما باید ۴ تا عرب سر ارثیه ی پدرشون همدیگه رو سقط کرده باشن تا توو مملکت عزای عمومی اعلام بشه !

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۵۵:

  http://rajanews.com/detail.asp?id=134776

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۵۵:

  ضمنا اگر ممکنه راجع به این جمله یه کم توضیح بدید تا روشن بشه؛ “حتما باید ۴ تا عرب سر ارثیه ی پدرشون همدیگه رو سقط کرده باشن تا توو مملکت عزای عمومی اعلام بشه !”

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۵۳:

  آشغالهای سوری که روزگار ملت بدبخت ایران شده تاوان کار اونا رو دادن.
  شما هم مث باقی مردم بیاین به زندگی تون بچسبین، کار کنین، دست از مفت خوری بردارین. چی میخواین از جون ملت. تو سرتون بخوره برنامه هسته ای، تو سرتون بخوره صدور انقلاب، فقط دلم میخواد ببینم اون دنیا چی ازتون میسازن

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۲۹:

  متاسفانه ۱۰ بار این جمله رو خوندم منظورش روشن نشد.
  ولی میشه لطفا بگید چرا مردم سوریه آشغال هستن؟!

  جالبه ها ما یه موقعهایی محکوم می شیم به اینکه انگشتر کردیم دستمون یا چادر کردیم سرمون، پستهای مملکت رو زدیم به نام. داریم کار می کنیم. بقیه مردم بیکار موندن و گرسنه. گاهی متهم می شیم به اینکه مفت خوریم و کار نمی کنیم. یعنی واقعا شما با اینهمه تهمت و دروغ به اون دنیا هم معتقید؟

  [پاسخ]

  ل پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۱:

  خوشم میاد همونطور که به خودتون میگین مردم به خانواده اسد هم میگید مردم سوریه.
  بله پستها رو زدین به نام و کار هم نمی کنید، مفت خوری میکنین. اون دنیا من زنده میشم تو هم زنده میشی میبینمت.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱:

  حالا اون دنیا “ل” زنده میشه یا “وحید” یا “علی” یا “اصلاح طلب” یا “جواد” یا “er” یا ناشناس یا ناشناس ۲ یا ناشناس ۳؟
  ببخشید حواسم نبود هممممممه اینا میشن مردم ما میشیم هویج :wink:

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۰۰:

  این ها برداشت مردم هست از شما.علت اطلاق مفت خور این است که از زحمت و استعداد و توان خودتان تغذیه نمی شید و اغلب دارای شغلی هستید که با تبعیض صاحب شده اید.کسی دشمنی با شما ندارد ولی وقتی می بینند صبح تا شب شعار داده می شه هزینه داده می شه ولی ارزوهای مردم که یکبارفقط زنده اند را از بین بردید.شهروندانی که ارزوی یک زندگی معمولی بدون نگرانی ارزوی شغل و کاسبی دارند.ارزو دارند یکبار تلویزیون را روشن کنند خبر از جنگ و حمله نظامی نباشه.خبر خوش اقتصادی باشه!
  هر مورد مشروعی که مردم تمایل دارند شما با دلایل واهی رد می کنید .معیارهای مردم با انچه که شما به ان تظاهر می کنید فرق دارد.

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۰۸:

  کشور و جامعه بزرگ شهروندان ایرانی نیاز به زندگی و ارتباط با دنیا دارد.اینکه مثل کره شمالی و سوریه باشیم افتخاری نیست چند کشور در دنیا مردمش تمایل دارند مثل کره شمالی باشند؟!فقر مردم در کنار مسولینی که فرزندانشان بهترین زندگی را میکنند در ان دنیا بر رسی نمی شود ؟وقتی تبعیض به بدترین وضع وجود داره و شغل و منابع ملی متعلق به شهروندان ایرانی در اختیار گروه خاصی قرار می گیرد در ان دنیا و قیامت بر رسی نمی شود ؟چرا فکر می کنید که اگر خودرا به مذهب چسباندید می توانید رای قیامت را عوض کنید و هر کاری خواستید بکنید؟نتیجه این بی عدالتی می شود اینی که می بینید.براحتی به خاطر سیاست جلوی کمک خارجیان به زلزله زده ها گرفته می شه ولی منتقدین را متهم می کنید که زلزله را سیاسی کردند!!

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۵۳:

  @ وحید
  منظور شما از دنیا چه کشورهایی هستن؟
  چرا فکر می کنید ما منزوی هستیم و مثل کره شمالی هستیم؟
  کی گفته مردم دوست دارن ما مثل کره شمالی باشیم؟
  چرا شغل در ایران به گروه خاصی تعلق داره؟ یعنی همه کسانی که الان سر کار هستند اعم از شغل دولتی و غیر دولتی گروه خاص محسوب میشن؟ فکر نمی کنید دایره خاص بودن از نظر شما یه مقدار بزرگ و وسیعه؟!
  چرا فکر می کنید ما مذهبی نیستیم و خودمون رو به مذهب چسبوندیم؟
  کی گفته ما هر کاری بخواهیم می کنیم؟
  جدا فکر می کنید ما توی این زلزله به کمک خارجی ها نیاز داشتیم؟ شما حجم تخریبها و وسعت مناطق زلزله زده رو می دونید؟!
  شما مطمئنید ما زلزله رو سیاسی کردیم؟

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸:

  می توانید نفرات و کارمندان ادارات را در یک سیمنار ببینید.ردیف های جلو که مربوط به شغلهای مهم است توسط یقه بسته ها و عاشقان ولایت اشغال می شود.مسولین رده بالا تا رده های پاینن تر را ببینید.
  فکر نمی کردم گزینش را که سالها توی مملکت وجود داشته را منکر شوید.
  شما مذهبی نیستید زیرا مذهب در مورد اعتقادات قلبی صحبت می کندایمان یک مومن قلبی و به دور از بد اخلاقی است. از قدرت طلبی وسیاست دوری می کند.به همنوع خود عشق می ورزد.از دروغگویی متفر است .میل به انزوا و نابودی مردم دیگر در دنیا راه کشورهایی مثل کره شمالی است.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳:

  @وحید
  اول برای شما روشن کنم که در مذهب ما دین از سیاست جدا نیست.
  دوم اینکه ما عاشق همنوعمون هستیم. مردم رو دسته بندی نمی کنیم. هم از زلزله تبریز و بم و رودبار ناراحت می شیم. هم از نسل کشی فلسطین و جنایات میانمار و سوریه و بحرین. آدمها برای ما آدم هستند فرای دین و مذهب و باور و اعتقاد و رنگ و نژاد و ملیتشون.
  سوم شما در هر کامنتتون یه جمله جدید می گید! ما میل به نابودی مردم دیگر در دنیا داریم؟ میشه بفرمایید ما تا حالا چند نفر از مردم دنیا رو کشتیم؟!! جل الخالق!!
  چهارم در مورد یقه بسته های ردیف جلوی کنفرانسها که البته با ادرات فرق داره، باید عرض کنم اونها خوشبختانه ما نیستیم. ضمنا من یک مورد اداره محل کار خودم رو اگر مثال بزنم مسئولین رده بالا تا پائینش همه مدل آدمی داره. هم عاشق ولایت داره هم ضدولایت. هم طرفدار دولت داره هم ضد دولت. من نمی دونم شما کجای این دنیای بزرگ هستید ولی چیزی که شما ادعا دارید غیرواقعیه. ضمن اینکه شما قرار بود ثابت کنید که ما به دور از استعدادمون پست و شغل گرفتیم. من هنوز منتظرم.
  پنجم میشه بگید کجای دنیا برای استخدام یه آدم برای شغلی، گزینش وجود نداره؟! علاوه بر اون شما می دونید توی گزینش چی میپرسن؟ اگر اینی که شما میگید باشه که الان ادارات ما باید یک جو یکدست داشته باشه. ولی نداره.
  یادآوری کنم که از کامنت قبل سوالات زیادی از طرف شما بی جواب موند.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷:

  @وحید
  میشه لطفا ثابت کنید شغل من یا آقای صفا یا سایر دوستان در این سایت با توان و استعداد ما همخونی نداره و با تبعیض صاحب شغل خودمون شدیم؟
  هر زمان این مورد رو ثابت کردید به سایر تهمتها و حرفها میرسیم. اگر نتونستید ثابت کنید، از حرفی که زدید عذرخواهی کنید و مثل آقای صفا که پست زدند “اشتباه کردم” شما هم شجاعت اعتراف به اشتباهتون رو داشته باشید.

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۴۱:

  عذر خواهی از چی؟اقای صفا لطف کنند وضعیت اقتصادی خود را صادقانه بگویند تا عذر خواهی کنم.تا ببینیم یک حامی ولایت از گرسنگی و امید به یاری مسولین کشته مرده انهاست یا از اینکه وضعش خوب است و دوست ندارد اوضاع برعکس شود؟

  [پاسخ]

  er پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۲۴:

  vahid azizam tafarda sobh ham be ina begi, migan ma khoda hastim va hich moshkelli nadarim, az onjai ke divar hasha barai in jamat besyar bolande

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۴۵:

  اگه غرغر نیکردیم صدا سیما عذر خواهی نمیکرد، البته عذر خواهی بدرد خودش میخوره. منظور اینکه این صدا و سیما که رسما تربون تمام عیار دولت اهمیتی به مردم نمیده

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۳۲:

  شما اصولا همینید. ذات شما توی پست “اشتباه کردم” آقای صفا روشن و واضحه. کار اگر انجام بشه غر می زنید، اگر انجام نشه غر می زنید. شما راست می گید صدا و سیما اهمیتی به شما نمی ده نه به مردم. شما کما فی السابق به شغل شریف غر زدن از پشت سیستم رایانه در فضای مجازی شبکه های اجتماعی بپردازید. موفق باشی قهرمان مجازی من!

  [پاسخ]

  ل پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲:

  حالا ببین همین غرغرها چی به روزتون میاره

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸:

  ما بی صبرانه منتظریم :wink:

  [پاسخ]

  er پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۲۲:

  اظهارات حاج آقا فرحزاد در شبکه سه سیما با این مضمون که مردم زلزله زده از دولت توقع کمک نداشته باشند! و بازماندگانشان با هرچه خود در توان دارند به زلزله زدگان کمک کنند

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰:

  بابا یه غلطی کردن شما چرا دیدین ؟تازه عذر خواهی هم کردن .میدونید که شبکه ۳ کلا پرته . خود خنده بازار جرمه چه برسه به پخشش در شب عزای مردم!گناه افراد بیشعور در صدا وسیما رو پای رهبر ننویس آقای با شعور

  [پاسخ]

 10. er گفت:

  فلاحی باباجان، نماینده اهر بار دیگر امروز (۲۶ mordad) اعلام کرد: «روستاهایی داریم که هنوز تیم پزشکی به آن‌جا نرسیده است.»

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۳۳:

  یعنی این آقا سه روز دیگه این حرف رو زده؟!!!

  [پاسخ]

 11. علوی گفت:

  متن خوبی بود تشکر

  [پاسخ]

 12. عبرت گفت:

  با سلام

  عبرت با “پیش نوشتی بر یک یادداشت!” بروز شد

  ebrat.blogsky.com

  [پاسخ]

 13. بیچک گفت:

  سلام
  خیلی دردناکه که یه عده بخاطر منافع خودشون از همه چیز سو استفاده میکنن
  به نظر من صدا و سیما خیلی هم بد عمل نکرده
  نمیدونم دقیقا چه انتظاری از صدا و سیما دارن

  [پاسخ]

 14. ناشناس گفت:

  بذار اونقدر غر غر کنند تا غر غردانشان پاره شود.

  [پاسخ]

  عابر پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۰:۴۶:

  یا ناشناس معروف خودمونی که روان گردان مصرف کرده یا اینکه کس دیگه ای هستی و حواست نیست که این عنوان کپی رایت داره!

  [پاسخ]

 15. علی گفت:

  یک زمانی یک رژیمی در ایران سر کار بود به اسم پهلوی. رهبرش را مردم نمیخواستند و هی غر میزدند. این رهبر طرفدارهایی داشت که بهشون میگفتن ساواکی. ساواکی ها به مردم میگفتند بیجا میکنید غر میزندید شاه به شما همه چیز داده وضعتون را با قبل مقایسه کنید، عملکرد رژیم بسیار هم خوبه ولی باز ملت غر میزدند. آخر قصه همون ملت غرغرو با سر و صدا رهبر(شاه) را کشیدند پایین و ساواکی ها را تیکه تیکه کردند.

  [پاسخ]

  ل پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳:

  البته همون مرد هم کسی بود که ۶ ساعت بعد از زلزله طبس، با ماشین شخصی تو طبس بود. حالا اگه یه آخوندی پیدا کردی که تا انتقال خون بره اسمم عوض میکنم

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰:

  تازه به قول شما اون ساعت ۶ طبس بود. خامنه ای از بارگاهش تکون نخورده! نوبت اینها هم میرسه داداش صبر کن! پاره پوره میکنیم ظالم را.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸:

  البته یادم میاد روز عاشورا که زدید پاره پوره کردید. ولی نه دی که یادت نرفته!

  [پاسخ]

  شوت پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۱۹:

  ایراد بزرگ اینجاست!!!!!!!اشاره به ۹ دی می کنیدو معتقدید که بی شمارید.چرا نمی گذارید امار گیری شود؟چرا برخورد می شود با هرسازمانی که نظر سنجی ازاد کند؟اینها دلایل محکمی است برای کسیکه شستشوی مغزی نشده.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۴۴:

  شما نمی خواد نظرسنجی آزاد کنید. شما برید نظرسنجی های مربوط به همون آمریکا و انگلیس رو ببینید. بعد ببینید کی بی شماره. بعد ممکنه یک نمونه سازمانی که خواسته نظرسنجی کنه و باهاش برخورد شده رو بفرمایید؟!اسم ببرید لطفا

  [پاسخ]

  er پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۰۰:۱۴:

  na, ma onai ke non be nerkh rooz mikhoran ro faramosh nemikonim

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷:

  البته پدر و مادرهای ما انقلاب کردن، غر نزدن. ضمنا با سر و صدا نبود، کلی خون دادن، کلی جون دادن تا پیروز شدن. بعدش هم ۸ سال جنگیدن که حفظش کنن. الان هم، هم خودشون هم ما فرزندانشون که می شیم ملت ایران، هر سال ۲۲ بهمن به شکرانه پیروزی اون انقلاب مراسم برگزار می کنیم. طوری که از همه جای دنیا خبرنگار میاد و می بینه عظمت حمایت مردم بعد از سی و چند سال از انقلاب عزیزشون رو.

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷:

  باشه :))

  [پاسخ]

  ناشناس 2 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۲۳:۳۵:

  انقلاب شد تا زوربه مردم گفته نشه.ثروت مردم به دست خود مردم برسه.مطبوعات ازاد داشته باشیم.تک حزبی تبدیل صفر حزبی شده.دربار ازبین رفت ولی خودی و غیر خودی درست شد.برای مسعضفین شعار دادند ولی همه را مسبعضف کردند. خیرنگاران رااز تمام دنیا بیارید و اگر گزارش خلاف میل شما ها دادند می شود جاسوس.عظمت مردم را درزمان انتخابات ۸۸ دیدیم جایی که مردم عادی و نرمال پا به خیابان گذاشتند.بدون ساندیس.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۵۱:

  به قول حضرت امام بدید به عروه الوثقی حاشیه هم بزنه!! واقعا ممنونم که اهداف انقلاب ما رو انقدر واضح و روشن تبیین فرمودید. از اون مهمتر ممنونم که مردم واقعی رو از مردم غیرواقعی جدا فرمودید. اونایی که سطل آتیش می زدن و پرچم عاشورای امام حسین رو پاره می کردن و نمازگزار ظهر عاشورا کتک می زدن، مردم بودن… بعد جون مادرت یه بار بگو کجا ساندیس می دن ما که می ریم راهپیمایی بریم بگیریم. البته فردا که روزه ایم ولی برای راهپیمایی های دیگه می گم. :wink:

  [پاسخ]

 16. بیچک گفت:

  توجه… توجه…
  .
  .
  اینها بسیجی نیستند
  اینها فعالین فتنه سبز هستند که در لباس مبدل دارند به مردم کمک میکنند

  http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/08/838980_orig.jpg

  [پاسخ]

  بیچک پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰:

  عنایت دارید که بسیجیا هم پشت سیستماشون تو فیس بوک و توئیتر و گودر لم دادن و دارن آروغ وطن پرستی میزنن که هیچکس به داد هموطانی ترک نمیرسه!!!

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵:

  مچکرم بیچک جان.

  [پاسخ]

 17. این بقیه الله…
  این روزها
  بوی غلیظ خون مظلوم
  صحت روزه هایمان را
  شبهه دار کرده است…
  گردهمایی “جوانان،پرچم داران بیداری اسلامی”
  با سخنرانی استاد زمانی(مدرس علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی)
  سه شنبه ۲۴مردادماه از ساعت ۱۶الی۱۸در فرهنگسرای سرو برگزار می گردد
  یاعلی

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳:

  دانشجویان در تمام دنیا به درد و الام بشر حساسند.هرگز انها را در حمایت از دولت نمی بینید.مگر در کشورهایی مانند کره شمالی.

  [پاسخ]

  تقی پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۶:۲۷:

  وای وای..! جداً..؟
  چرا تا حالا نمی دونستم..؟/
  رگ چپ دانشجوییم گرفت و بش برخورد../
  حالا البت من که هیچ../
  من که خدا رو شکر کل ترمو به فکر پیچوندن کلاسا و عشق و حال خودمم و آخر ترمم به فکر جزوه و پاس کردن../
  ولی بعضی از دانشجوها رو میبینم -الان که فک می کنم- خیلی در حمایت از دولتند! یا حتا بدتر از اون.. حکومت!! و قهرا نسبت به دردها و آلام بشر حساس نیستن../
  اصن الان که می بینیم کل کاراشون حمایت از دولته و قهرا.. /

  چمیدونم مثلن یه عده بچه های اقتصاد می شینن برای حل مشکلات اقتصادی کشور و دولت علاوه بر درسای مزخرف خودشون کلی کتاب و مقاله دیگه رو می خونن و مدام میشینن دور هم مباحثه می کنن و …/ یه عده تا چند روز تعطیل می شن.. عیدی تابستونی.. پا میشن میرن کمک دولت تو روستاها کار کنن../ یه عده تا یه جا زلزله می یاد یا قحطی می شه میرن پول جکع می کنن و همه رو می دن به دولت../ یه عده ام بر اساس اعتقاداتشون مدام دارن یه کارایی می کنن که اونام دولتی ان../ یه عده دارن مدام مشکلات مملکت رو فریاد میزنن کلی نقد می کنن، ضعف ها رو میگن..از خواب و خوراک و تفریح و سرگرمی شون می زنن تا شرایط بهتر شه.. با برنامه هم پیش میرن نه اینکه غرغر کنن.. کلی هم تهمت می خورن، از طرف خود دولت رونده میشن.. ولی چون به امام و انقلاب و ولایت فقیه معتقدن دولتی ان و نفهم و بیشعور و مفخور و ساندیس خور../ ..
  .
  .
  دم همه لوطیایی که دلشون واسه اسلام می تپه گرم../ با هر تیپ و مرام../
  اینجا که هیشکی از نیت بقیه خبر نداره.. یاعلی.

  [پاسخ]

 18. sadra گفت:

  حجاب اجباری از دیدگاه آقای پناهیان
  حتما ببینید مطالب خوبی بیان کردن
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=6751

  [پاسخ]

 19. افق گفت:

  چند وقت پیش توی جاده، سوار اتوبوس که بودم، تصادفی شده بود. راننده اتوبوسی که ما سوار بودیم نگه داشت که به ماشین حادثه دیده کمک کنه. حرفش هم این بود که چون جک اتوبوس بزرگه راحت تر می تونه ماشین تصادفی رو بلند کنه و آدمی که توی ماشین گیر کرده بود رو نجات بده. تقریبا همه مسافرها راضی بودن که بخاطر کمک به یه انسان چند دقیقه وقت بذارن. اما یه نفر از اون وسط بلند شد شروع کرد به داد زدن که حقشه بذار بمیره. کسی که تند میره بذار بمیره. ww اصلا همه متحیر و مات و مبهوت به این آدم نگاه می کردن. من هم توی ذهنم می گذشت که مگه می شه یه آدم به مردن یه آدم دیگه راضی باشه! اونموقع خیلی تعجب کرده بودم. البته راننده اتوبوس ما که کار خودش رو انجام داد و رفت کمک. اما من امروز توی فضای مجازی دیدم که می شه انگار. یه عده هستن که کلا طرز فکرشون اینه. آدمها براشون مهم نیستن. مهم خودشون هستن و منافع خودشون. مهم نتیجه ایه که اونها قراره از ماجرا بگیرن. :(

  [پاسخ]

 20. رضا.د گفت:

  تصاویر گویای همه چیز هست، و کسانی که تو مناطق بودن بهتر همه تشخیص میدن کی به فکر بوده و کی سواستفاده کرده.
  ضمنا همین روستاییان محروم بودن به خاطر رای به ریس جمهور متهم به گداصفتی شدن!!

  [پاسخ]

  تقی پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۶:۴۲:

  دادا سخن از زبان ما می گویی..!!

  یاد اون بنده خدا به خیر که گلوشو پاره کرد زمان انتخابات که این فتنه و توهم یه دلیل اصلیش همین صدا و سیمای فلان فلان شدس که از صب تا شب انتخابات تهرونو نشون میده و تهرونی هم فک می کنه فقط خودش تاثیر داره تو نتیجه.. و خب تو تهرون هم که دیدیم نتیجه کلن فرق داش.. این بنده خدا داد می زد و هنوزم می زنه که چرا روستایی ما سهم نداره تو تلویزیون… حالا ببین چی شده.. بد عمل کردن صدا و سیما تو این قضیه شاید نتیجه سیاست های طولانی مدت غلطیه که تو شکل گیری همین جریانی که امروز خودشو متهم می کنن سر قضیه زلزله بی تاثیر نیست../ سخ شد!! نه؟

  [پاسخ]

 21. علیرضا گفت:

  فعلن که لیوان نوشیدنی خنک دست آفاسو میگه مردم تحمل کنین
  مردم نخورین
  مردم نفس نکشین
  ….

  [پاسخ]

 22. reza313 گفت:

  جالبه کسانی که می کن ما اصلا تلویزیون ایران را نگاه نمی کنیم به این روستا یی ها امل پشت کوه میگن حالا یجور حرف انگار تمام شبگه را همزمان دیدن روستا ییها مدرن شدند

  [پاسخ]

 23. شفق گفت:

  سلام
  ولشون کن برادر. این جماعت رو هر کاری کنی غر غرشون به راهه. اینا همونایی هستند که به هموطنای آذری تو روزنامه دولت اصلاحات با کاریکاتورشون توهین میکنن و حالا تو VOA و BBC خودشون رو دلسوز آذریها نشون میدن و کاریکاتور از مظلومیتشون میکشن.

  [پاسخ]

  شفق زور پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴:

  این جماعت هم از رو نمی ره !چقدر مخالف لازم است که فکر کنید مردم حالشون بد شده از دیدن شما ؟

  [پاسخ]

 24. hasan گفت:

  سلام
  از مطالب وبلاگتون نهایت استفاده را کردم
  اگه قابل دونستید به ما هم سربزنید.
  با لینک موافق بودید خبرم کنید…
  خداقوت

  [پاسخ]

 25. سلام داداش امیر علی
  چهار تا طرح برای روز قدس آماده کردم و تو سایت خط شکن قرار دادم . می تونید تو راهپیمایی استفاده کنید.

  التماس دعا داداش
  یا حق

  [پاسخ]

  وحید پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۴۴:

  اقای خلیلی پدرتان چه کاره است؟

  [پاسخ]

  حامد خلیلی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۴:۲۸:

  ببخشید خیلی مهمه شغل ایشون؟

  [پاسخ]

  رهروشهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۶:۳۹:

  اینجا کلا اینجور چیزا مهمه آقای خلیلی

  چون میدونین چجوریه؟ بچه مذهبی ها و خانواده هاشون اصن کار نمی کنن به هیچ وجه
  الکی الکی بهشون پول میدن///همه شون هم مرفه بی دردن
  والا

  [پاسخ]

  حامد خلیلی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۷:۳۴:

  برخی دوستان می دونن ولی یکبار برای همیشه میگم: بنده پدر و مادرم هر دو شهید هستند. تو عمرم دو بار رفتم بنیاد شهید. یک بار برای گرفتن سفارش چاپ به مناسبت فتح خرمشهر و یک بار هم برای گرفتن پول اون چاپ ها که مبلغی زیر پانصد هزار تومان بود. خودم چاپخونه دارم. هیچ گونه کار دولتی نداشته و ندارم. با هیچ ارگانی هم ارتباط مالی ندارم. الحمدلله درآمد چاپخانه به قدری هست که گذران زندگی دونفره ام را بکند.
  حالا اگر ناراحت نمی شوید آقا وحید شما بفرمایید پدرتان چه کاره اند . شاید سهم شما از این مملکت بیشتر از سهم منی باشد که تا به حال حتی حقوق پدرم را هم از بنیاد نگرفته ام.
  نشستن روی خون شهدا و کنایه زدن به آنها هنری است که فقط از نوع خاصی از ایرانی نماها بر می آید.

  [پاسخ]

  رهروشهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۸:۲۲:

  انشاء الله که والدین شهید شما از ما راضی باشند و خدا کند که همه ما مشمول دعاشون باشیم
  طعنه های بعضی آدمهای اینجا رو هم جدی نگیرید

  حرف مفت میزنن اغلب

  موید باشید و ولایی انشاء الله

  [پاسخ]

  شهروند پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۱۴:

  چی شد اقای صفا چرا با غربیها بدید ؟انها اینترنت را دادند که شما با لیوان نوشابه در حالی که نگرانی از معیشت هم نداری برای قدس و عرب ها قلم یزنی.غربیها موبایل گران قیمت را درست کردند وپژو ۲۰۶ رابه تو دادند.پاستیل رابه وجود اوردند.اقای صفا ولی تو دنیا را با بغض و کینه می بینی وعجیب اینکه با تمام انحرافی که داری باز انگشت اتهام رابه سوی هموطنانی می بری که هیچ جرمی ندارند به جز اینکه با تو و امثال تو مخالفند.خود رابه خدا می چسبانی و توهم داری که مخالفت کافر است.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۰۱:۴۱:

  خدا ان شاءالله پدر و مادر بزرگوار شما را قرین و غریق رحمت کند و با شهدای کربلا محشورشان کند.

  [پاسخ]

 26. […] غُرغُروها # وقتی صدام اولین گلوله‌ی توپ را به ایران شلیک کرد و […]

 27. و اما
  یه هومن دیگه
  والا

  [پاسخ]

 28. حرف تو گفت:

  سلام. مطلب شما در قسمت سیاسی نوشت در سایت حرف تو منتشر شد

  یا علی مدد

  [پاسخ]

  شهروند پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۱۷:

  از کی فهمیدی که انسان با ایمان دنبال مهربانی به زنان است؟ سوالی دارم اگر ایمان تمام مشکلات را حل میکند چرا جامعه امروز ما اینقدر مشکل دارد؟ البته فکر نکنید ایمان را رد می کنم.بلکه از جماعت شما حیرت می کنم که مردم را فیلم کردید.

  [پاسخ]

  شهروند پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۰۰:۴۹:

  ایمان!!؟واقعا ایمانی هم در کار است؟زندگی مردم را با مشتی شعار برای عربها عوض گردید.به ما چه ربطی دارد که اعراب چه کردند همزبان های خودشان پولهای زیادی دارند و می تواننذ مشکل را حل کنند.ما از قوم عرب نیستیم.به نظر می اید این حمایت از اعراب نوعی ابزار برای کارهای دیگر است.خیلی ها در دنیا به این سیاست ها مشکو کند.در حالیکهایرانی نیاز به مسولینی داشت که عاشق وطن باشند نه پول را صرف اعراب کنند.بخواهند مردم ر

  [پاسخ]

 29. […] وبلاگ(‌آینده از آن حزب الله) نوشت: […]

 30. محمد گفت:

  جالبی کار این‌جاست که خیلی‌ها هنوز هم، در کامنت‌ها و … غرغر می‌کنند!

  [پاسخ]

  رهروشهدا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۱۷:۲۸:

  :)

  [پاسخ]

 31. […] وبلاگ(‌آینده از آن حزب الله) نوشت: […]

 32. ناشناس گفت:

  مرگ بر ضد ولایت فقیه

  [پاسخ]

  ژان ژاک روسو پاسخ در تاريخ شهریور ۶ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲:

  زنده باد انسانیت
  زنده باد عطوفت
  زنده باد آزادی
  زنده باد آگاهی

  [پاسخ]

 33. این مطلب شما در پایگاه خبری تحلیلی صادقون درج گردید
  لینک مطلب : http://sadeghoon.ir/sysnews/cid/11593
  لطقا ما را با درج لینک پایگاه خبری تحلیلی صادقون کمک کنید
  http://sadeghoon.ir
  info@sadeghoon.ir

  [پاسخ]

 34. ن.خ گفت:

  سلام
  عید بر شما و خانواده محترم مبارک

  [پاسخ]

 35. سلام دوست عزیز از وب بسیار خوبتون دیدن کردم به ما هم سر بزنید برای تبادل لینک هم آماده ایم
  یاعلی

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: