وکیلانه » » سردار؛ مچکریم!
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
سردار؛ مچکریم!
۱۱ام, آذر ۱۳۹۱| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۱۷]

 خوب راست‌ش برای‌مان عقده شده بود. توی دل‌مان مانده بود. همیشه در حسرت‌ش بودیم. وقتی در دیگر نقاط دنیا می‌دیدیم‌ چنین اتفاقی افتاده، یک “هععی” از اعماق قلب‌مان می‌کشیدیم و افسوس‌ش را می‌خوردیم.

اما این‌بار دیگر واقعاً اتفاق افتاد. باور کنید بی‌خودی جار و جنجال نمی‌کنم و پیاز داغ‌ روی‌ش نمی‌ریزم. شاید حداقل کاری باشد که در چنین مواردی باید اتفاق بیوفتد ولی خوب همانگونه که مستحضرید این‌جا ایران است و برای انجام کارهای حداقلی توسط مسولان هم باید دل‌مان غش و ضعف برود. “برکناری رئیس پلیس فتا به دلیل مرگ یک وبلاگ‌نویس +” را می‌گویم.

..

انصافاً جای تشکر دارد. برکناری به خاطر قصور، آن‌هم در امورات امنیتی کار بسیار شاقی است که سردار احمدی‌مقدم به خوبی نشان دادند اگر چنین کاری انجام داده شود هرگز آسمان به زمین نخواهد آمد!
نشان دادند وقتی یک مسول به جای توجیه، به درستی ضعفی را در سیستم تابعه‌اش می‌پذیرد و به خاطر آن دست به تغییر می‌زند نه تنها هیچ‌کجای نظام سوراخ نمی‌شود که بلکه اعتماد عمومی به آن نهاد چند درصدی هم افزایش پیدا می‌کند. برکناری یک مسول به خاطر اتفاق ناگواری که افتاده، باعث می‌شود دهان کسانی که منتظر چنین چیزهایی هستند بسته شود. چرا که اشکال در یک سیستم تا یک جاهایی پذیرفتنی است اما بی‌تفاوتی در مورد آن اشکال است که داد مردم را در‌می‌آورد و در چنین مواردی مردم انتظار دارند مسولان برای ترمیم بی‌اعتمادی که ایجاد شده چاره‌ای فوری بیاندیشند. البته این به معنای پایان کار نیست و این پرونده همچنان پیگیری می‌شود.

اما به هر حال به نوبه‌ی خودم از سردار احمدی مقدم به خاطر چنین کارِ بجایی کمال تشکر را دارم و امیدارم چنین رفتارهای شایسته و درستی در بین تمامی مدیران رواج پیدا کند و مطمئن باشند می‌شود گاهی “مصلحت مصلحت” را کنار گذاشت و رک و راست برخورد کرد.

مطالب مرتبط :
کشته شدن وجدان عمومی خطرناک‌تر از کشته شدن یک‌نفر!دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: