وکیلانه » » خجالت بکشید، ساواکی‌های جدید!
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
خجالت بکشید، ساواکی‌های جدید!
۲۱ام, دی ۱۳۹۱| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۲۳]

نظر من در مورد شبکه‌ی فارسی بی‌بی‌سی کاملاً واضح و روشن است (+) (+). اما لجن‌پراکنی شرم‌آورِ برخی سایت‌های خبری داخلی در مورد زندگی خصوصی کارکنان این شبکه (+)  ناخودآگاه من را یاد نوشته‌ای در روزنامه‌ی کیهانِ سال ۵۷ انداخت که قبلاً در خلال مرور روزنامه‌های ایام انقلاب (+) چشمم به آن خورده بود.
در روز سه‌شنبه ۲۶ دیماه سال ۱۳۵۷، در صفحه‌ی دومِ همان روزنامه‌ی معروفی که با تیتر درشت نوشته ” امام خمینی:‌‌‌‌‌ در صورت عدم توطئه مارکسیست‌ها در ابراز عقیده آزادند” مطلبی درج شده به قلم فردی با نشانِ “ف.ص” با تیتر: خجالت بکشید، ساواکی‌های جدید. مطلب کوتاه است، با هم مرورش می‌کنیم:

.

.

سلسله مطالب وقیحانه در مورد زندگی خصوصی کارمندان بی‌بی‌سی فارسی بی‌نهایت زشت‌تر از اتفاقی است که در سال ۵۷ در خصوص فریدون مشیری واقع شده بود و با چنین واکنشی مواجه شد. چرا که اتفاق سال ۵۷ ناشی از یک اشتباه بوده و چه بسا کسانی که این کار را کرده‌ بودند اگر به اشتباه خود پی می‌بردند از فریدون مشیری عذرخواهی هم می‌کردند؛ اما در سلسله مطالبِ زشت و شرم‌آورِ اخیر یک عده انسان بدون سند و مدرک زشت‌ترین تهمت‌ها را به دیگران وارد کرده‌‌اند.

اگر کم‌ترین غیرت در وجود انسان باشد، با خواندن چنین مطالبی عرق سرد بر پیشانی‌ش می‌نشیند. آه و هزاران افسوس که با پول بیت‌المال یک عده بی‌غیرت مشغول چنین لجن‌پراکنی‌هایی باشند. خاک بر سرِ “جنگ‌نرم” اگر چنین کثافت‌کاری‌هایی اسم‌ش جنگ نرم است…

آه و هزاران افسوس که در این ممکلت یک‌نفر نیست بپرسد،‌ مدرک‌تان برای درج چنین مطالبی کجاست؟ انالله و اناالیه راجعون که با پولِ  فلان نهاد  قلم‌به‌دستانِ نادانی آزاد هستند به چنین تهمت زدن‌هایی. اصلاً گیرم که مدرک دارید، گیرم که با دو چشم ناپاک‌تان نظاره‌گر چنین مواردی بوده‌اید، کدامین شرع و اخلاق به شما اجازه می‌دهد آبروی افراد را بریزید؟ مگر نه این‌که بر اساس قانون همین مملکت اگر فردی مرتکب زنای محصنه هم شود، حق دارد درخواستِ غیرعلنی بودن دادگاه‌ش را بدهد؟‌ و اساساً اصل بر این است که دادگاه‌ش غیرعلنی باشد. و مگر شما دادگاه‌ید؟

اصلاً گیرم سند و مدرک دارید و شرع و اخلاق هم به شما اجازه چنین کاری را بدهد، فایده‌ی چنین کاری چیست؟ اگر یک‌نفر دزد آمد و شبهه‌ای نسبت به اسلام مطرح کرد،‌ آیا همین‌که بگوییم فلانی دزد است اثر شبهه را از بین برده‌ایم؟
اما، این حرف‌ها بی‌فایده است در کشوری که خودی‌ترین خودی‌ها حتی اگر رئیس‌جمهور هم باشند وقتی مرتکب یک اشتباه شدند مصون از تعرض نباشند و هرکس به خودش اجازه بدهد هرچیزی را به هرکسی نسبت دهد.

در آستانه‌ی ارتحال رسولِ مهربانی‌ها فقط می‌توان گفت: یا ابا‌الزهراء؛، شرمنده‌ایم که ما نفس می‌کشیم و کسانی به اسم پیروی از توی‌ عزیز‌تر از عزیزِ خدا، به خود اجازه می‌دهند چنین بی‌اخلاقی‌های مرتکب شوند…۲۳ دیدگاه برای “خجالت بکشید، ساواکی‌های جدید!”

 1. سلام
  خدا قوت
  می بینم که فعال شدید و زود به زود به روز می کنید
  :)
  ===
  توی یکی از مستندهایی که از برنامه های خبری پخش میشد یادمه که شنیدم حضرت روح الله حتی موقع محاکمه منافقینی که بعد از ترور مسئولین و نیروهای انقلابی دستگیر شدند، اجازه محاکمه علنی فساد اخلاقی منافقین رو ندادند….
  همین!!

  [پاسخ]

 2. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  و چه می کنند با جنگ نرم…
  استاد زیاده در نابودی واژه ها…

  او آمد برای مکارم اخلاق…
  رسولی که …
  یا حق

  [پاسخ]

 3. vahid گفت:

  کلیپ زیبای مشتهای پولادین، پاسخ مقتدرانه مقام معظم رهبری امام خامنه ای به تهدیدات استکبار جهانی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=2544

  [پاسخ]

 4. ناشناس گفت:

  با این حساب، پس کتاب خاطرات فردوست هم نباید نوشته می شد.
  یعنی چی؟ حیف پست که اختصاصش بدی به این موضوع. باشه داداش من، بذار ماها نگران اخلاق و آبروی اینها باشیم، اونها هم کار خودشون رو کنند.
  http://tinylink.ir/1el6
  بذار خیلی راحت تبلیغ کنن این چیزها رو و کسی هم نباشه بهشون بگه، بابا شماها دیگه ساکت! که همین طرز فکرتون و بی بند و باری تون چه بلایی سر خودتون آورده. با همه احترامی که براتون قائلم اما شرمنده! این یکی رو زدید جاده خاکی!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۱۷:

  رفیق جان، کتاب فردوست سند داره. درسته؟ یعنی یک نفر به اسم واقعی حسین فردوست که رفیق یاروغار پهلوی بوده اومده یکسری خاطرات رو تعریف کرده.
  اما سند این حرفهای که زده شده کجاست؟؟!
  و در مورد لینکی هم که قرار دادی. چرا فکر می‌کنی من اینها رو آدم درستی می‌دونم یا با کارشون موافقم؟ من تو متن هم که نوشتم اگر کسی شبهه‌ای وارد کرد باید به شبهه‌اش جواب داد؛ اگر کسی اومد بی‌بندوباری رو ترویج کرد باید عفاف رو ترویج کرد نه این‌که طرف رو مورد اتهام غیرمستند قرار داد.

  [پاسخ]

 5. رهگذر گفت:

  جانا سخن از زبان ما می گویی!

  [پاسخ]

 6. ناشناس گفت:

  اصلا فکر نمی کنم که شما اینها رو آدمای درستی میدونید، اما حرفم اینه که (باتوجه به لینکی که گذاشتم که البته تغییرش دادید و باز نمیشه) خودشون با این قضایا مشکلی ندارند و علنا بیان می کنند: این که دو نفر با هم ازدواج نکنند ولی با هم در یک خونه باشند و زندگی کنند هم یه مدل زندگیه و اصلا این چیزها رو تبلیغ می کنن، میگم وقتی خودشون حرفی ندارند چرا شما حالا ناراحت شدید و حرف از اخلاق می زنید.
  بعد هم بزرگوار! فکر نمی کنید خیلی تند و تیز خودی ها رو نقد کردید، اونم بخاطر کسایی که ارزشش رو ندارند. فکر نمی کنم واژه های مناسبی باشد،
  قلم‌به‌دستانِ نادان و بی غیرت و لجن‌پراکنی شرم‌آورِ و وقیحانه و و کثافت کاری و دو چشم ناپاک‌تان…
  در توصیف بچه های خودی……

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۱۱:

  بزرگوار؛ مجبور می‌کنید آدم رو که وارد جزئیات بشه. این‌که نوشته شده برای نمره با استاد هم رابطه داشتند رو خودشون گفتن؟… و…
  این حرفها به نظرتون قبح‌زدایی و اشاعه‌ی فحشا نیست؟ و همون سوال قبلی‌م رو تکرار می‌کنم که چ فایده‌ای داره گفتن این حرفها.
  درباره تندی در نقد هم متاسفانه نمی‌دونم چرا نمی‌تونم خودی‌ها رو آروم نقد کنم. دست خودم نیست :/

  [پاسخ]

 7. رضا پورعباس گفت:

  زندگی خصوصی زمانی است که فرد قائل به عدم شناخت از سوی دیگران باشد ، ولی هنگامی که کسی یا کسانی به نشر یک سبک زندگی اقدام می کنند دیگر خصوصی نیست ،
  و البته معرفی و پر رنگتر معرفی کردن یک جریانی که احتمال تاثیر بر مردم دارند ، این ضروری است

  [پاسخ]

 8. بیچک گفت:

  مدتها پیش یه پستی نوشته بودید با این تیتر که “والله قسم تهمت و توهین چاشنی غیرت و بصیرت نیست”
  فکر کنم باید دوباره اون پست رو برای خودی ها بزنید.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۵۸:

  بله یادش بخیر :)

  [پاسخ]

 9. ناشناس گفت:

  واقعا برخی استاد مبارزه غیراخلاقی هستند. از هر وسیله کثیفی برای رسیدن به هدف استفاده میکنند و اون چیزی که من رو ناراحت میکنه اینه که اهداف این مبارزان بی اخلاق با اهداف من یکیه.

  ——-

  جناب امیرعلی! لینکی گذاشتید درباره ستار بهشتی. آیا خودتون از خوندن اون مطلب عصبانی نمیشید؟ و حکم به بی انصافی یا نادانی نویسنده نمیدهید؟
  تصادفا مرگ یک بازداشتی رسانه ای شده و تحت بمباران شدید خبری رسانه های بیگانه و حتی مقامات کشورهای مختلف واقع شده و آبروی کشور به خطر افتاده و بعد از چند روز سکوت مطلق از سر اجبار خبر تایید شده و وجدان عمومی جریحه دار شده و حالا یک گزارش بی کیفیت در مجلس قرائت شده؛ حالا نویسنده اینرو به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته و مایه افتخار دانسته!!!
  گزارش مجلس رو کامل نخوندم ولی تا جاییکه یادمه حتی تاریخ بازداشت مامورین متخلف (که این تاریخ خیلی هم مهم است) هم انگار درش ذکر نشده. (اگر ذکر شده بگید)

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۰۵:

  این مطلبِ توحید عزیزی
  http://24tir.ir/myLDlinker.php?url=4131

  یک مقایسه‌است؛ مقایسه‌ای بین دو کشور.اول‌ش هم نوشته که از این اتفاق ناراحته

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ دی ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶:

  شما را با انصاف تر از آن میدانم که اون مطلب رو بپسندید.

  نوشته: «چند کشور پیشرفته (یا در حال توسعه) را می‌شناسید که نسبت به قتل یک شهروند از طبقه‌ی مستضعف ـ که مخالف حکومت نیز بوده است ـ واکنشی در حد خوانده شدن گزارش در پارلمان نشان دهند؟»
  متاسفانه در کشور ما هم در حقیقت واکنش مجلس به قتل یک شهروند نبوده، بلکه واکنش به بمباران خبری بیگانگان بوده.

  در مورد آمار ما میدانیم که فقط ظرف ۵ روز ۴ نفر در کهریزک کشته شدند (و علت مرگشان نیز مننژیت اعلام شد!)، حال آنکه کهریزک بیش از ۲ سال برپا بود! پس بر آمار نمیتوان خیلی تکیه کرد.

  (اگر خواستید قسمت آخر این نظرم رو حذف کنید)

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ دی ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۰۶:

  ببینید، نوشته‌ی من نیست که بخوام از جزء به جزءش دفاع کنم ولی در این حد که خوانده شدن گزارش در مجلس رو یک امتیاز و پیشرفت می‌دونه. درست می‌دونم‌ش. همینجوری که خودمم در این‌جا از برکناری رئیس پلیس فتا تشکر کردم و اون رو یک امتیاز دونستم:
  http://24tir.ir/?p=22051

  [پاسخ]

 10. ناشناس گفت:

  خود طرف داره میگه افتخار میکنه زندگی بی بند و بار داره، پس نیازی نیست ما غصه بخوریم.
  کل حرفم اینه، این جور چیزها اصلا برای اون ها مهم نیست. فایده اش هم همونه که گفتم؛ وقتی الان تو یه سری از خونه های ما شبکه های ماهواره ای نفوذ کردن و بعد ظاهر خودشون رو هم خیلی انسان دوستانه نشون میدن، چرا نباید این حرف ها دربارشون زده بشه؟ چرا نباید بهشون گفته بشه شماها دیگه ساکت! که طرز فکرتون اول از همه خودتونو نابود میکنه.
  درباره تندی در نقد هم مراقب باشید، علنا به یه سری سایت ها و بچه های خودی، هر صفت زشتی رو نسبت دادید، چیزی نیست که خدا رو خوش بیاد. واقعا صفت ساواکی شایسته بچه های مثلا خبرگزاری فارس است؟!

  [پاسخ]

 11. احمد گفت:

  سلام علیکم

  بد زمانه ای شده.
  مانده ام در این قهقرای اخلاقی، کی بلای الهی نازل می شود. یاد مرحوم کردان افتادم. بعد از شوی “کردان دستراکشن” گفته بودند که بعضی گناه ها مثل بی بند و باری در حرف زدن در قضایای سیاسی، موجب خشم خداوند و نزول عذاب میشه، عذابی که تر و خشک را با هم می سوزنه.

  حالا مرد حسابی خودت بگو وقتی اینا خودی ها رو منحرف می خونن و بی آبرو می کنن (علی مطهری در جلسه معرفی کردان گفته بود: ما نمیگیم کردان فاسد الاخلاقه، شاید در گذشته کارهایی کرده و الان توبه کرده!!!) معلومه با بی بی سی چیکار میکنن!

  [پاسخ]

 12. .... گفت:

  ارزش پست زدن نداشت این موضوع!
  یعنی از امیرعلی بعید بود چنین پستی!

  [پاسخ]

 13. من راستش یه خورده از تعجب دیگران متعجم
  : ) :|

  [پاسخ]

 14. reza گفت:

  پیام تبریک امام خمینی ره به مناسبت میلاد حضرت مسیح
  کلیپی زیبا ازشبکه نصر با زیرنویس انگلیسی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=3714

  [پاسخ]

 15. با سلام
  گلستان بلاگ مرجع وبلاگ نویسان
  آماده دریافت نظرات سازنده شما و لینگ های مطالب شما میباشد[گل]
  ( لینگ مطالب خود را در اختیار ما قرار دهید تا با نام شما در گلستان بلاگ منتشر شود)[گل]
  منتظر حضور شما هستیم[گل]

  [پاسخ]

 16. فرشاد گفت:

  سلام برادر

  نامم فرشاد است، یکی‌ از همون به اصطلاح اصلاح طلبان سبزی که روزی رای به خاتمی داد و روز بعد‌اش پشت نخست وزیر امام ایستاد و هنوز بر همان مطالبات ایستاده و شدیداً گلایه دارد، با آنکه هنوز هویتش در چهارچوب نظام جمهوری اسلامی تعریف میشود.

  خواستم بنویسم که اختلاف سیاسی داریم که داریم، خواستم بگم که اختلاف عقیده و اختلاف برداشت و رای داریم که داریم، همه اینها هست که هست، ولی‌ کتمان نمیکنم که علیرغم همه اینها، از نوع نگاه انسانی‌ و گفتمان اخلاقی‌ حاکم بر ادبیات تان لذت بردم. موفق باشید.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: