وکیلانه » » وقتی برای تخریب احمدی‌نژاد می‌شود دنبال خواهر و مادر مردم افتاد
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
وقتی برای تخریب احمدی‌نژاد می‌شود دنبال خواهر و مادر مردم افتاد
۳۰ام, فروردین ۱۳۹۲| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۳۴]

مراسمی که دیروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد‌ و اخبار و تحلیل‌های منتشر شده‌ی قبل و بعد از آن می‌تواند نمونه‌ای کوچک باشد از جریاناتی که در دو سال اخیر در کشور اتفاق می‌افتد. هیاهو بر سر هیچ!

بلافاصله با اعلام خبر برگزاری این برنامه، سایت‌ها و نشریات به اصطلاح اصول‌گرا و مخالفین دولت شروع به تحلیل‌های متنوعی کردند و با بزرگ‌نمایی بسیار  آنرا به مهم‌ترین حادثه‌ی هفته‌ی گذشته‌ی عرصه‌ی رسانه‌ای کشور تبدیل نمودند. در مقابل دولت اصرار داشت که این کار هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد و تنها مراسمی است برای تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی. اصرار و تحلیل‌های مخالفین دولت هر روز بیشتر و بیشتر شد و از پیش‌بینی‌های عجیب رسید به تحلیل اینکه قرار است دولت در صورت استقبال از مراسم، از نامزد انتخاباتی‌ش رونمایی کند و در صورت عدم استقبال دست به اغتشاش و مظلوم‌نمایی بزند!

پس از برگزاری مراسم معلوم شد دولتی‌ها دست‌کم در ظاهر صادقانه عمل کرده‌اند  و فعالیت انتخاباتی در این برنامه صورت نگرفته است.  حتی دکتر احمدی‌نژاد زنده بهار معروف‌ش را هم در پایان سخنرانی نگفت تا هیچ حرف و حدیثی باقی نماند. در چنین وضعی سایت‌های مخالف دولت دست‌شان در حنا ماند! و تحلیل‌ها و شبهه خبرهای ویژه‌ و محرمانه‌‌شان از درون اتاق فکر جریان انحرافی تو زرد از آب درآمد. 

در خصوص این موضوع چند نکته به ذهنم می‌رسد:

میتینگ آزادی

..

۱-  بزرگترین انتقاد مخالفین دولت و رسانه‌های اصول‌گرا به این برنامه هزینه‌ی برگزاری آن از جیب بیت‌المال بود. طبق گفته‌ی دولتی‌ها این برنامه اسپانسر خصوصی داشته و البته اگر مساله چیز دیگری بود حتماً کاراگاهانی که خودروهای دولتی پلاک‌قرمز این مراسم را کشف کرده‌اند هزینه‌های مراسم را هم کشف و اعلام می‌کردند! اما گیریم اعتراض مخالفین دولت به‌جا و درست. پس بر همین اساس لابد آقایان از پول شخصی‌ خودشان پیامک‌های حاوی اخبار ویژه‌‌ی (!) مراسم دیروز ارسال کرده‌اند.  از قبیل: جواد هاشمی و خانم آزادی مجری مراسم.  اجرای موسیقی شاد.  عدم توزیع مناسب غذا !!
و لابد هزینه‌ی سایت‌های به اصطلاح اصول‌گرا و فعالیت‌های انتخاباتی آنها ابداً از پول بیت‌المال و یک نهاد خاص نیست!!

۲- ایراد بعدی سایت‌ها و نشریات مخالف دولت به این مراسم برگزاری آن در آستانه‌ی انتخابات و بهره‌برداری انتخاباتی از آن بود. همانگونه که پیش‌تر گفته شد فعالیت انتخاباتی در این مراسم صورت‌ نگرفت. اما کافی است فردا صبح شما سری به سایت جار بزنید و روزنامه‌های صبح کشور را مرور کنید. وابستگان به شهرداری تهران برایشان از شیرمادر حلال‌تر است که از آقای شهردار تیتر و خبر انتخاباتی بزنند و فلان روزنامه‌ هم کاملاً آزاد است از تئوری‌های آقای دیپلمات اسبق بنویسد. آن یکی روزنامه‌ی دیگر هم می‌تواند هر روز از بای‌دیفالت (!)  همه‌ی انتخابات کشور مطلب بنویسد و در عین حال همه‌ی اینها با هم به دولتی که  کار انتخاباتی برای فرد مشخصی نمی‌کند اعتراض داشته باشند چرا از جیب بیت‌المال هزینه‌ی انتخاباتی زودهنگام می‌کنی؟!؟

۳- نکته‌ی جالب بعدی این بود که قبل از مراسم جار و جنجال به راه انداختند که قرار است فعالیت انتخاباتی انجام بگیرید. در مقابل دولتی‌ها انکار کردند. بعد از مراسم وقتی فعالیت انتخاباتی صورت نگرفت بجای سکوت در برابر غلط از آب درآمدن تحلیل‌هایشان، نوشتند: “شکست احمدی‌نژاد‌ی‌ها!” یعنی خودشان شایعه ساختند. خودشان باور کردند و خودشان بر اساس آن، تحلیل. حالا هم نوشته‌اند آقای احمدی‌نژاد چرا نگفته زنده باد بهار؟ به چه حقی؟ :))

۴- اما برای من تاسف‌بارترین اتفاق دیروز چیز دیگری بود. خاله‌زنک نیوزهای اصول‌گرا خیلی دلشان می‌خواست یک اتفاقات دیگری در مراسم بیوفتد و به همین خاطر عکاسان خبری خود را روانه‌ی استادیوم آزادی کردند. اما هنگامی که هیچ اتفاق خاصی نیفتاد عکاسانِ سایت‌های سوپر حزب اللهی شروع می‌کنند به چشم‌چرانی و هر کجا مویی از سر بیرون می‌بینند و یا دخترکی در حال تکان دادن پرچمی…  چیلیک! چیلیک! تا فردا سایت‌هایشان خالی نباشد.
برای من خیلی درد آور بود وقتی حاصل کار آنها را می‌دیدم. به طرز بی‌نهایت شنیعی می‌شد دید بجای اینکه اگر اتفاق خلاف شرعی در مراسم دیروز افتاده باشد را روایت کنند دنبال سوژه گشته‌اند و به زور هم که شده سوژه پیدا کرده‌اند و در این میان عکاس محترم خبرگزاری سازمان تبلیغات اسلامی (!) الحق البته از همه موفق‌تر عمل می‌کند…

از مدعیان اصول‌گرایی انتظاری هم نیست که غیر از این عمل کنند وقتی که پربیننده‌ترین مطالبشان اغلب از همین چیزهاست و کلیک‌خور سایت‌هایشان وابسته به: (+عکس). و از آقایان مدعی رزمندگی هم انتظاری نیست وقتی تقوا را اینگونه (+) پای منافع سیاسی ذبح می‌کنند. اما درد دارد سازمان متولی تبلیغات اسلامی کشور اینگونه بی‌تقوایی به خرج دهد و بودجه‌ی سازمان را که باید صرف اعتلای فرهنگ کشور بشود  هزینه‌ی منافع سیاسی کند.

ایکاش آقایان “إن لم یکن لکم دین فکونوا أحراراً فی دنیاکم…” را نصب عین‌شان قرار می‌دادند.  ایکاش در این ماه‌های پایانی بجای “این حرفهای هیچ‌وپوچ” قدری به فکر نقد‌های دقیق اقتصادی و فرهنگی دولت می‌افتادند. چرا که بیشتر به کارشان خواهد آمد.  آقایان هرچه قدر در تخریب دولت پیش بروند تازه در اول راهی قرار خواهند گرفت که سال ۸۸ آقای میرحسین موسوی و اطرافیان‌ش انجام می‌دادند و از آن هیچ سودی نبردند.۳۴ دیدگاه برای “وقتی برای تخریب احمدی‌نژاد می‌شود دنبال خواهر و مادر مردم افتاد”

 1. سلام
  به شدت با مورد چهارم موافقم

  متعجب شدم از اینکه حاشیه های فلان مراسم تصاویری از خانوم ها بود
  :/

  [پاسخ]

 2. رضا گفت:

  باید به خاطر دروغ هایشان، از دولت عذرخواهی ملتمسانه کنند.
  اما متاسفانه مدت ها است که از آقایان مدعی، هیچ نشانی از اسلام و تدین نمی بینیم و به راحتی دروغ می گویند و وقتی هم دروغشان برای مردم رسوا می شود، هیچ توبه ای نمی کنند و به مسیر ضداسلامی شان ادامه می دهند.
  متاسفانه فقط سایت ها و نشریات اصولگرا و اصلاح طلب نبودند که این تهمت ها را زدند، برخی از بزرگان هم به راحتی دروغ گفتند (که نمونه آن هم چندین بار در سال های اخیر تکرار شده است)
  پناه می برم به خدا از فساد بزرگان
  عاقبت آنها بدتر از فتنه گران ۸۸ خواهد بود، چرا که فسادشان و ظلمشان به خدمتگزاران مردم بیش از آن ها است.

  [پاسخ]

 3. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام
  خوشحال میشوم از وبلاگم دیدن کنید.
  اگر مایل به تبادل لینک هستید من را با نام “خاکریز مجازی” لینک کنید و بگویید شماراباچه نامی لینک کنم.
  یاعلی

  [پاسخ]

 4. از صبح تو فکر بودم که در این باره بنویسم، اومدم دیدم شما هم مطلب نوشتین
  قبل از خوندن مطلب شما شروع کردم به نوشتن که جمله‌هام مال خودم باشه
  باهاتون کاملا موافقم و باید عرض کنم که خیلی متاسفم

  [پاسخ]

 5. طلوع ماه گفت:

  . . .

  احمدی نژاد هر اشکالی که داشته باشه اما خداییش بعضی وقتا خیلی مظلوم واقع میشه.
  واقعا چرا!

  [پاسخ]

 6. سلام
  با مطلب “سیمای ناجوانمرد!” به روزم
  وبلاگ عاشقان ولایت
  m-a-roshandel.blogfa.com

  [پاسخ]

 7. ناشناس گفت:

  همینم خوبه بابا
  من منتظر بودم عکس مشایی رو با فوتوشاپ بزارن رو مراسم و بگن دیدید راست گفتیم
  آخه خیلی ضایع شد. از …. تا جوجه خبرنگار اینطوری سنگ رو یخ بشن!!!!

  [پاسخ]

 8. سلام
  هر چند شما بما سر نمیزنید ولی ما هر از چند گاهی به رسم صله ارحام سایبری مزاحم می شویم !!
  ببینید در بی اخلاقی ها و بد اخلاقی های برخی نشریات حتی منتسب به بدنه اصولگرایی شکی نیست. لکن احمدی نژاد شده مصداق کسی که بقول فرمایش امام علی ع خود را در مظان اتهام قرار داده و لذا نباید جز خود را در برابر سرزنش ها ملامت کند.
  پیش داوری دلسوزان هم بدلیل اعمال خود دولتی ها بوده است؛ از سر گیری سفرهای استانی بعد از یکسال؛ آنهم یکماه مانده به انتخابات تا چپ و راست زنده باد بهار گفتن چه در ۲۲ بهمن و چه در نوروز و …..
  و پرچم جابجا کردن .و … همه جایی برای حسن ظن نگذاشته است.
  بعبارت بهتر بقول یکی از دوستان این بنده خدا – احمدی نژاد – شده ضرب المثل بدی
  هر کاری کند گیر است ! ( که البته خودش هم مقصر است)
  حتی اگر صلوات بفرستد

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱:

  سلام
  ما که سر می‌زنم محمد جان، لاکن از طریق ریدر مطالب شما رو دنبال می‌کنم :)

  [پاسخ]

 9. اصفهاني گفت:

  سلام
  مطلبتان را خواندم
  عکسها را هم همین چند ساعت پیش دیدم. با همه اینها چند تا سوال برای آدم پیش می آد:
  ۱) تقدیر و تشکر از این آدمهائی که برای سفرهای نوروزی زحمت کشیده بودند اینجوری چقدر بهره وری دارد و چه گره ای از مشکلات (اعم از مادی و معنوی) شان را میگشاید؟
  ۲)به فرض که به این نتیجه رسیدیم که این تقدیر و تشکر به صورت برگزاری جشن و پایکوبی باشد. آیا باید محتوای آن ، اینگونه باشد که بود؟ به قول یکی از شرکت کنندگانش که گفته بود هنوز سلامی که به امام رضا داشتیم میدادیم تموم نشده بود که یهو دیدیم صدای “دیپس دیپس” رفت بالا و زند روش و …
  آخه از آقای احمدی نژاد و دولت انتظار برای امام زمان انظار این جور چیزها نیست.
  منتظران مصلح خود باید صالح باشند.
  ۳) در متنتان هر کجا که خواسته اید توجیه یا دلیلی برای اشتباهات آقای احمدی نژاد و دولتش ب بیاورید ، به یکی از اشتباهات و اشکالات مخالفان اشاره کرده اید. مثلا گفته اید که مهمترین دلیل آنها استفاده از بیت المال برای فعالیت های انتخاباتی(مطرح کردن خود در رسانه ها قبل از انتخابات) بود ولی طرفداران قالیباف هم فلان کار و فلان کار را کرده اند. به نظر شما این استدلال است که شما آورده اید؟ یا فقط یک ابهام به ابهامات مخاطب افزوده اید؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۵۴:

  سلام و عرض ادب
  کلیت مطلب من نقدِ منتقدان این مراسم بود. نه دفاع از این مراسم. منقدان اگر واقعاً دلشون به حال ممکلت سوخته بود اولاً خودشون از بیت‌المال هزینه نمی‌کردند در ثانی مثل نکته‌ی اولی که شما گفتید نقد بجا می‌کردن.

  [پاسخ]

 10. افق گفت:

  سلام
  خداقوت
  هر کلمه اش حرف دلم بود. یعنی یکی دو تا سایت هستن که به اسم اصولگرا دارن چه میکنن واقعا! افتضاحه. افتضاح.

  [پاسخ]

 11. هم این مطلبت و هم مطلب قبلیت، واقعا عالی و منطقی بودند.

  چقدر خوشم میاد از شجاعت اصحاب رسانه ای که این روزها علیرغم حاکمیت صد درصد گفتمان “نقد احمدی نژاد”، از خلاف جریان آب بودن و دفاع از حق، هیچ واهمه ای ندارند. (عجب جمله ای گفتم!!)

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۳۰:

  ممنون برادر عزیزم :)

  [پاسخ]

 12. افق گفت:

  وای خدا. آقای صفا چقدر خندیدم از اون توئیتتون! می بینم که شما هم کم کم دارید احساس تکلیف می کنید…

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۳۱:

  برای این عکس نوشته‌ بودم‌ش :)
  http://instagram.com/p/YX2BG-Qmuc/

  [پاسخ]

  خادم القرآن پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۲۳:

  ای جان! چه چادری داره این دخمل
  :)

  خدا انشاءالله حفظش کنه

  [پاسخ]

 13. حاجی گفت:

  اثبات شی نفی ما ادا نمی کند

  [پاسخ]

 14. سلام…
  در rapa.blogfa.com با موضوعی تحت عنوان ((من و قاب عکس)) چشم به راه حضورتان هستم

  [پاسخ]

 15. سلام
  تحلیل کیهان مورخ ۳ اردیبهشت در خصوص وقایع آن روز ورزشگاه :
  آیا هزینه ۵۰ میلیارد تومانی از بیت المال و از کیسه مردم مظلوم و مستضعف برای تبلیغات انتخاباتی آقای مشایی در استادیوم آزادی را می توان نمونه ای از عدالت خواهی آقای رئیس جمهور تلقی کرد؟! اجبار کارمندان دولت برای حضور در این مراسم و متوقف کردن وظایفی که آنان در قبال ملت دارند و… که جای خود دارد و فعلاً بماند!
  ممکن است آقای احمدی نژاد ادعا کنند که مراسم استادیوم آزادی برای تبلیغ کاندیداتوری آقای مشایی نبوده و بفرمایند بهترین دلیل آن که ایشان در آن مراسم حضور نداشت! که در پاسخ باید گفت؛ آقای رئیس جمهور! یعنی حضرتعالی متوجه حضور مشایی در استادیوم نشده اید؟! چه کسی در محوطه زیر جایگاه به انتظار نشسته بود؟! و هنگامی که برخلاف انتظارتان از مراسم استقبال نشد ترجیح داده شد که آقای مشایی آفتابی نشود؟! حالا بحث برسر این بود که با توجه به آنهمه تبلیغات، غیبت مشایی چگونه قابل توجیه است؟! و آقای ملک زاده توضیح داد که بهتر است ایشان مخفیانه از استادیوم خارج شده و در مزار خانم عسل بدیعی حضور یابد و خبر آن نیز منتشر شود تا غیبت وی سؤال برانگیز نباشد! و این فقط یک نمونه کوچک! از هدر دادن بیت المال است و سؤال این است که آقای رئیس جمهور با آن ادعای غلیظ عدالت خواهی- که البته در دولت نهم واقعیت داشت- امروزه برای اقشار محروم و مستضعف جامعه که در تورم و گرانی افسارگسیخته دست و پا می زنند چه پاسخی دارند؟!

  [پاسخ]

 16. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفا
  خسته نباشید
  پیشنهاد می کنم مطلب ” پایان بزرگراه با احتیاط برانید !” یادداشت روز کیهان به قلم حاج حسین شریعتمداری را مطالعه بفرمائید.

  خداقوت

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۶:

  سلام و عرض ادب
  مطالعه کردم،اما خوب بازم می‌گم این چیزی که من نوشتم نقد منتقدان این مراسم بود نه دفاع از اون

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۵۱:

  بعله درسته
  حالا این لینک هم ببینید
  البته میدونم که میدونیدا ولی بد نیست مشاهده بفرمائید.

  http://www.jahannews.com/vdccs1qis2bq4x8.ala2.html

  [پاسخ]

 17. موزون گفت:

  سلام بر امیرعلی عزیز
  همیشه احمدی نژاد را مالک اشتر دانسته و می دانم.
  شک ندارم که اکثر شنوندگان از تشبیه احمدی نژاد به مالک اشتر، برداشت شمشیرزنی به نفع مولایمان را دارند .
  من اما مقصود دیگری نیز دارم : مالک اشتر (رحمت الله علیه) فقط یک اَبَرشمشیرزن برای مولا نبود بلکه شمشیرخور خوبی هم بود. مالک به زخمهایی که بر تنش میدرخشید شهره بود.
  احمدی نژاد هم نه تنها شمشیرهای فراوانی در این ۸ سال برای ولایت زد بلکه به اندازه صدمالک اشتر جای زخم شمشیرِ جفای اهل فتنه و حتی دوستان نادان بر تنش ماند.
  خوشا به حال احمدی نژاد بابت آخرت آبادی که دارد…خوشا بحالش

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲:

  چه تعبیر قشنگی داشتید

  [پاسخ]

 18. محمدحسن گفت:

  با ولعی که اینها توی تخریب دولت دارن میشه حدس زد که بیشتر دنبال لاپوشانی خلاف های خودشون هستن.
  از اون تکه ای که مربوط به عکس های خبرگزاری مهر بود خیلی رنجیدم.
  می دونی امیر آقا … بعضی وقت ها ما فکر می کنیم چون طرفمون خطاکاره پس مجازیم هر طوری شده لهش کنیم. بله … شاید توی حرف همه این جمله رو رد کنن ولی تقوای این عرصه توی عمل معلوم میشه.
  بیچاره مردم … انقدر روی حواشی این جشن مانور دادن که خود من هم همه شو باور کرده بودم.

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۵۸:

  همه مشکل ما همینه، افراط و تفریط. چه در نقد و مخالفت، چه در مدح و حمایت.

  [پاسخ]

 19. نا امید گفت:

  بدتون نیاد ولی عوض داره گله نداره! پیشنهاد می کنم به آرشیو هفته نامه ی یالثارات سری بزنید تا به آشیو عکس های خواهر مادر جمع کثیری از مردم دست پیدا کنید!به بهانه ی بد حجابی و خبر نگار نفوذی و …

  [پاسخ]

 20. وحید گفت:

  سلام دوستان
  سلسله برنامه های تولیدی شبکه نصر با رویکرد شناخت شخصیتها و علمای تاثیر گذار جهان اسلام
  قسمت دهم: شیخ عیسی قاسم
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=13&lid=9597
  زیرنویس فارسی بهمراه نریشن انگلیسی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=13&lid=9604
  عربی

  [پاسخ]

 21. وحید گفت:

  سلام دوستان
  سلسله برنامه های تولیدی شبکه نصر با رویکرد شناخت شخصیتها و علمای تاثیر گذار جهان اسلام
  قسمت چهاردهم: شهید عارف الحسینی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=13&lid=9693
  زیرنویس فارسی بهمراه نریشن انگلیسی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=13&lid=9699
  عربی

  [پاسخ]

 22. وحید گفت:

  سلام دوستان
  کلیپ بسیاز یبا با صدای سامی یوسف بهمراه زیرنویس فارسی تهیه شده در شبکه نصر تی وی با عنوان ” شماامید دنیای ما هستید”
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=13&lid=9783

  [پاسخ]

 23. ناشناس گفت:

  باسلام به وبسایت ماهم سربزنید
  سرچ کنید:
  عشاق المهدی کرمانشاه
  وبسایتتون عالیه
  موفق ومویدباشد
  اللهم عجل لولیک الفرج

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: