وکیلانه » » آدم‌هاي خوب بابت پيشگويي‌هاي اشتباه عذرخواهي مي‌كنند
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
آدم‌های خوب بابت پیشگویی‌های اشتباه عذرخواهی می‌کنند
۱۳ام, مرداد ۱۳۹۲| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۷]

# وقتی احمدی‌نژاد هنوز برخی اشتباهات جدی‌ش (!) را مرتکب نشده بود و خودی محسوب می‌شد که هیج. هرکسی انتقاد یا پیشگویی می‌کرد یک انگی به‌اش می‌خورد و تمام. ولی وقتی احمدی‌نژاد از عرش به فرش رسید طوفانِ انتقادات و پیشگویی‌ها شروع شد. مسابقه‌ی فرمول یک گذاشته بودند برای پایین کشیدن احمدی‌نژاد. یک جورهایی هرکسی می‌خواست انقلابی بودن و ولایتی بودن‌ش را ثابت کند فجیع‌تر رئیس‌جمهور قانونی مملکت را له می‌کرد. اما این وسط بودند انسان‌هایی که از هول حلیم خودشان را پرت می‌کردند توی دیگ و پیشگویی‌های عجیب و غریبی از آینده‌ی احمدی‌نژاد از کاسه‌ی ذهنشان تراووش می‌شد.

از شرایطِ سه‌گانه احمدی‌نژاد برای رهبری برای بازگشت به ریاست جمهوری گرفته تا این‌که اگر مشایی را نگذارند کاندید شود استعفا می‌دهد. از بنی‌صدر سازی احمدی‌نژاد توسط همان‌ها که روزی رجایی می‌دانستند‌ش تا پیش‌بینی تحویل ندادن دولت و هزار و یک تهمت دیگر.

حالا که احمدی‌نژاد تمام شده، انسان‌هایی که انتظار داشتند احمدی‌نژاد بابت کارهای اشتباه‌ش عذرخواهی کند خودشان بابت پیشگویی‌های اشتباه‌شان عذرخواهی می‌کنند؟

دیروز وقتی مراسم تنفیذ پخش می‌شد، آن کنارِ دیوار نامزد‌های انتخابات ردیف نشسته بودند. اگر اشتباه نکنم دستِ کم سه نفر از این نامزد‌ها “با اختلاف زیادِ آراء” خود را دستِ کم یک پای دور دوم خیال می‌کردند. یک لحظه‌ی توی ذهن‌م گذشت میرحسین موسوی هم این تصویر را می‌بیند؟ نظرش درباره‌ی تصویرِ این تمکین چیست؟

نمی‌خواهم بگویم احمدی‌نژاد کارهای زیربنایی مثل سهمیه بندی سوخت و افزایش دوبرابری حقوق بازنشستگان و اولین وزیر زن انقلاب و سفرهای استانی و مسکن مهر و وام ازدواج و افزایش حدود ۱۰ برابری حقوق سربازان و غیره؛ بلکه برخی  رفتارهای خوبی از خودش بجا گذاشت.
مثل نزدیک‌ کردن فاصله‌ی مسولان با مردم، مثل شکستن تابوی اقتدار طلبی مسولان، مثل همین بازگشت علنی به خانه و محله قدیمی خودش(+). ایکاش آقای روحانی اولین رئیس‌جمهوری باشد که شهامت ادامه‌ی کارهای مثبت رئیس‌جمهور قبلی را داشته باشد.دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: