وکیلانه » » آیندگان به ما میخندند
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
آیندگان به ما میخندند
۴ام, تیر ۱۳۹۳| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۲۶]

واقعاً مشمئز کننده است. این خبر را می‌گویم. “مجازات حبس برای وازکتومی

یک عده آدمی که اکثراً فاقد اطلاعات حقوقی هستند، مقنن قانون برای حبس و تعزیر ملت می‌شوند با این حد از مبسوط الیدی. چرا؟ چون صرفاً رای مردم را دارا هستند. آیا این کافی است؟
چند نفر از نمایندگان مجلس از وضع زندان ها خبر دارند؟ چند نفرشان لمس کرده اند که زندان چه عواقب وحشتناکی برای سایر افراد بیگناه مرتبط با مجرم را داراست و چقدر معارض با اصل فردی کردن مجازات هاست؟ چند نفر از نمایندگان مجلس به زندان ها رفته اند تا ببینند اکثر زندانی ها در وضع اسفباری زندگی می‌کنند که قطعاً این حجم از فشار روحی و محرومیت از حقوق مد نظر مقنن مجازات حبس هم نبوده؟ حالا بماند این‌که زندان اساساً در بهترین حالت هم فقط جنبه‌ی مجازات دارد نه پیشگیری و درمان مجرم.

 بعد واقعاً نگران کننده می‌شود وقتی برای خوش رقصی که یعنی ما خیلی به فکر اوامر رهبر هستیم، مجازات عجیب حبس ۲ تا ۵ سال را برای اعمال جراحی ممنوعه (پیشگیری از بارداری) در نظر می‌گیرند. فکرش را بکنید! عملی که تا دیروز آزاد بوده از امروز به یکباره مجازاتی به این سنگینی پیدا کند. بدون زمینه سازی. کدام عقل سلیم می‌پذیرد که این نوع کارها موثر باشد؟

.

.

بعد همین نمایندگان محترم سال گذشته قانون مجازات‌های جایگزین حبس را تصویب کرده اند تا زندان ها خلوت شود. بر اساس آن قانون قاضی موظف است حبس‌های تا یکسال را حتی در جرائم عمدی به مجازات های جایگزین مثلاً اجبار به خدمات عمومی رایگان تا ۱۰۸۰ساعت تبدیل کند. اما حالا مثلاً یک پرستار یا حتی با شاید خودِ‌ فردی که عمل جراحی انجام داده باید ۲ تا ۵ سال زندان برود. صرفاً برای یک عمل جراحی شخصی.

به نظرم اینگونه رفتارها به اسم ترویج سیاست های رهبری، وهن جایگاه رهبر است. اگر اینقدر صرفِ افزایش جمعیت مهم است خوب می‌شود افرادی را استخدام کرد، انداخت یک گوشه ای تا کارخانه جوجه کشی انسان راه بیندازند و جمعیت زیاد بشود. کسانی که خیلی به فکر هستند اگر عُرضه دارند، سیاست های تشویقی بگذراند. اما خوب سیاست های تشویقی سخت است، نیاز به فکر دارد برای تامین بودجه، و برای تنبل ها چه بهتر که بجای فکر، بچپانند توی زندان…  

این خبر را بگذارید کنار خبری که هفته‌ی قبل از مصوبه ای که درچین منتشر شد (+). بر اساس آن مصوبه مسئولانی که همسر و فرزندان آنها در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند، ( که چینی ها به آنها مقامات برهنه می‌گویند) باید تا یک‌ماهِ آینده یا خانواده‌هایشان را به کشور برگردانند، یا استعفا دهند یا در مسئولیت یک کارمند عادی مشغول به کار شوند… ۲۶ دیدگاه برای “آیندگان به ما میخندند”

 1. ناشناس گفت:

  من که باورم نمیشه کسی به این خاطر به زندان بیفته ، ولی اثر روانی خوبی داره برای ازدیاد نسل

  [پاسخ]

 2. ناشناس گفت:

  چیزی که در مورد نماینده های زندان ندیده نوشتید خیلی خوب بود.
  وقتی یکی رو میخوان کشان کشان به زندان ببرن مامور اجرا وجدانش راحته که قاضی حکم داده و نه اون. قاضی هم وجدانش راحته که مجلس حکم داده نه اون.
  فک کنم اگه نماینده ها این صحنه رو میدیدن دلشون به رحم میومد و نمیتونستن شاسی رو فشار بدن(رای بدن)

  [پاسخ]

 3. محمدحسن گفت:

  سلام
  به نظرم یه طرفه به قاضی رفتید. بعضی اشکالاتی که اشاره کردید نظر شماست و اتفاقا شواهدی در نقضش هست.
  حالا چون خودم هم به این طرح نقد دارم نمی خوام ازش دفاع کنم.
  از این ناراحتم که چه آدم های بی صلاحیتی افتادن دنبال پیگیری منویات رهبری. اونم به دم دستی ترین شکل ممکن.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ تیر ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۱۳:

  سلام
  خوشحال می‌شم شواهد نقض مطالبی رو که می‌گید بدونم.

  [پاسخ]

  محمدحسن پاسخ در تاريخ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۲:

  مثلا الان که مجازات سنگین پشتش هست به قول شما اثر نداره. وای به اون روزی که مجازات سنگین هم نداشته باشه.
  من از اینکه بخوام از این قانون دفاع کنم خنده ام میگیره ولی خوب اگه بناست قانون تصویب بشه لابد باید ضمانت های اجرایی هم داشته باشه.
  ما می تونیم بگیم که قانون نمی خوایم و باید دنبال فرهنگ سازی باشیم. این قابل قبوله.
  اما اینکه قانون رو از منظر اینکه چرا مجازات وضع کرده نقد کنیم درست نیست.
  بعدم من نمی دونم چرا ما توی این دام میفتیم که میگیم اینا دنبال منویات آقا هستن. به نظر من اینا دنبال رفع تکلیف از خودشون هستن. اسمشو گذاشتن پیگیری اوامر رهبر. وگرنه توی خیلی چیزهای مهمتر حضراتی مثل علی مطهری قائل به استقلال نظر در مقابل رهبری بودن.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۱:

  اتفاقاً چون مجازات به این وضع براش تعیین شده، عملاً باب فرهنگ سازی مسدود می شه.

  [پاسخ]

 4. حسین گفت:

  سلام برادر
  فکر می کنم بد نیست استدلال نمایندگان رو هم در این زمینه بشنویم.
  وقتی به راحتی با اندکی آموزش میشه از بچه دار شدن ناخواسته جلوگیری کرد وازکتومی چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
  ضمن اینکه هنوز جزئیات طرح تصویب نشده و تازه شورای نگهبان هم هنوز بررسی نکرده.
  البته موافقم که بعضی نماینده ها واقعا لیاقت ندارن نماینده مردم باشن.
  «کرایه های حرام» رو هم در گرا بخونید

  [پاسخ]

 5. ناشناس گفت:

  یک زمانی مسئولان تمام تلاششان را،آسایششان را، مالشان را، خانوادشان را،آبروشان را، و در آخر جانشان را برای جمهوری اسلامی می گذاشتند. خوب خدا هم بعد از مدتی به آن ها ابرو و عزت می داد. مثلا شهید بهشتی. که حتی آبرویش را هم در راه انقلای داد رفت و خدا بعد از شهادتش به او عزت داد.
  الان متاسفانه مسئولان فقط کافی است حرف بزنند! مثلا طراحان همین طرح که صد البته در جریان انند که این طرح احمقانه است بلکه می دانند اجرایی هم نیست. ولی خوب در کنار این طرح کانون های قدرت به پیگیری کنندگانش پاداش هایی می دهند چون به حساب خودشان طرف پیگیر حرف رهبری بوده(مثلا در دوره بعد تایید صلاحیت می شود یا اگر رای نیاورد در جایی دستش بند می شود!) همین حرف زدن کافیست که قدرت، آسایش، ثروت، رفاه خانواده، و حتی از همه بعید تر آبرو نیز در بین بعض مردم به دست بیاورد. خوب چرا اط این طرح های مشعشع ندهند! ؟
  نمایندگانی که می دانند در کشوری که نصف ذخایر نفت و گاز جهان و یک هفتم ذخایر معدنی جهان و … را دارد ما قابلیت دادن یک وام ۶ ملیونی را به زوج های جوان نداریم!!! پس نمی شود مثلا بسته های تشویقی (مثلا ماهیانه ۲۰۰ هزارتومن بازای هر بجه) به خانواده ها داد. فرهنگ سازی هم که هم پرهزینه تر و هم زمانبر تر است! دوسال دیگر هم که باز انتخابات مجلس است! پس چه کنیم؟! خوب طرح می دهیم به که وازکتومی ۵ سال زندان دارد! از فردا هم اگر گفتند استفاده کننده از کاندوم بیمار است نه مجرم ولی پدر پخش کننده های اصلی را در میاوریم تعجب نکنید! بخدا دور از ذهن نیست!

  [پاسخ]

 6. ناشناس گفت:

  مساله بازهم همان سروکلاه است ….تجربه نشان داده به طورکلی اغلب مسوولان به خصوص نمایندگان ازدانش اجتماعی کمتری نسبت به آحاد مردم برخوردارند اما نمی دانیم چطور می توانند بر کرسی های سرخ وسبز تکیه بزنند… :?: :!:

  [پاسخ]

 7. ساحل گفت:

  من این تصمیمات آقایون نخبه و تحصیلکرده رو که میشنوم دلم میخاد برم مدرک مو پس بدم .
  رهبری چه خون دلی از دست اینا میخوره…

  [پاسخ]

 8. ناشناس گفت:

  با سلام

  گروه کلیپ و مستند حزب الله سایبر، کلیپ ” پشتوانه انقلاب” را در راستای روشنگری در مورد کشورهایی که در آنها انقلاب شده است را منتشر و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

  لینک دانلود در سایت حزب الله سایبر:
  http://www.hizbullahcyber.com/content/22005

  همچنین

  گروه نشریات و چند رسانه ای حزب الله سایبر به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ویژه نامه ای را با نام “ماه برکت” برای مخاطبان عزیز آماده کرده است.

  لینک دانلود در سایت حزب الله سایبر:
  http://www.hizbullahcyber.com/content/22005

  [پاسخ]

 9. حسین گفت:

  با سلام
  شما عضو افتخاری «جلسه قرآن» هستید.
  قدم رنجه بفرمایید

  [پاسخ]

 10. گروه کلیپ و مستند حزب الله سایبر به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان ماه بندگی پروردگار، نیایش با معبود و نزدیکی به خداوند، نماهنگ “حبیب” را تهیه و منتشر کرده است. حزب الله سایبر ضمن تبریک این ایام نورانی به تمامی مسلمانان جهان، شما را به مشاهده و دریافت این نماهنگ دعوت می کند.

  حزب الله سایبر: http://www.hizbullahcyber.com/content/22028

  [پاسخ]

 11. حسین گفت:

  دومین «جلسه قرآن» تشکیل شد.
  تشریف نمیارید؟
  نیومدن تو جلسه جریمه داره ها!!

  [پاسخ]

 12. سلام
  می تونید مخالف باشید ولی من معتقدم بعضی ها در دولت بعضی کارها رو به اسم انجام اوامر رهبر ولی با هدف تخریب رهبر و نظام انجام میدن
  یکیش هم همینه. نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم که نگم این کارها مغرضانه است! کار رو اتجام میدن ولی به بدترین شکل ممکن. نمی تونین بهشون کار رو انجام ندادین چون انجام دادن! ولی چجوری؟ جوری که نشه ازش دفاع کرد. بعد هم دهنشون بازه که خودتون گفتین در راستای ازدیاد نسل فعالیت کنین ما هم فعالیت کردیم!!

  یا مثلا اومدن میگن رایگان کردن زایمان طبیعی در راستای ازدیاد نسله
  خنده دار نیست؟
  خیلی از اونهایی که بچه نمیارن دلیلشون مسائل اقتصادیه
  بچه بزرگ کردن میلیون ها تومن هزینه داره
  اونوقت دولتی ها انتظار دارن با این قانون کسی که به خاطر مسائل اقتصادی بچه نیورده ترغیب بشه بچه بیاره: خدا رو شکر! حالا که از هزینه ی ده ها میلیون تومنی بزرگ کردن بچه، صدهزارتومن کم شد حالا می ارزه بچه بیاریم!!!

  این قانون هم مثل همونه
  اگه نمی گفتن جریمه ۳ تا ۵ ساله در ادامه ی قوانین ازدیاد جمعیته خیلی مشکلی نبود!

  اما از طرفی هم باید دید عملی که حرام شرعی هست چرا باید انقد رواج داشته باشه و چرا باید رواجش انقدر طولانی مدت شده باشه توی جامعه اسلامی؟
  و چرا باید یهو بدون فراهم کردن زیرساخت های فرهنگی همچین قانونی تصویب بشه؟

  [پاسخ]

 13. سبحانی گفت:

  من همیشه به دوستان گفته ام
  راه حل پیشرفت این مملکت تخته کردن ۵ ساله در مجلس است
  یا می شویم کارد یا می شویم داس !!

  [پاسخ]

 14. حسین گفت:

  سلام
  عدد جلسات قرآن مجازی به سومین رسید
  تشریف نمیارید اخوی؟
  غایبین هر جلسه سه صلوات جریمه میشن!

  [پاسخ]

 15. سلام هموطن خدا قوت
  از وبلاگ وزین و زیبای شما بازدید و از مطالب قوی و غنی آن بسیا استفاده نموده و بهره گرفتم .
  از اینکه در اعتلا و ارتقاع فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی همت گمارده تلاش میکنید قابل تقدیر ؛ تحسین و تمجید هستید .بنمایندگی از مردم بصیر ایران اسلامی و همشهریان فهیم خود در شهرستان صحنه در عمل به آیه شریفه من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق از شما تشکر و قدر شناسی را دارم . امیدوارم با یاد و در پناه حق سربلند باشید موفق .
  و در صورت صلاحدید بر چشمان منتظر من قدم رنجه و از نظرات و ارشادات خود به فیضم رسانید .
  با اهدا احترام ؛ ادب ؛ ارادت و التماس دعا :
  شهریار نوروزی از صحنه

  [پاسخ]

 16. سیاست خارجی گفت:

  با موضوع:
  نجات از اعدام روش جدید مخالفت با اصل قصاص!!! خوش به حال اوباش که حامیان شهرتمندی دارند
  در وبلاگ سیاست خارجی:
  http://foreign-policy.blogfa.com/post/34
  به روز هستم…

  [پاسخ]

 17. حسین گفت:

  سلام علیکم
  چهارمین جلسه قرآن تشکیل شد
  قدم رنجه بفرمایید

  [پاسخ]

 18. داریوش ارجمند بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در مصاحبه تلفنی با حزب الله سایبر ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی به هم دستی جنایتکاران صهیونیسم با امپریالیسم جهانی و آمریکای جنایتکار و ارتجاع منطقه اشاره کرد.

  حزب الله سایبر: http://www.hizbullahcyber.com/content/22180

  گروه نشریات و چندرسانه ای حزب الله سایبر به مناسبت فرا رسیدن روز قدس مجله ” از نهر تا بحر ” را برای مخاطبان عزیز آماده کرده است.

  حزب الله سایبر: http://www.hizbullahcyber.com/content/22181

  [پاسخ]

 19. جوانه گفت:

  آقای امیرعلی صفا در یکی از پست های وبلاگ به نام “بیایید نگذاریم مردانگی بمیرد” پاراگرافی با این متن دارید:

  ” انتقاد به عربی صحبتِ کردن آقای رئیس‌جمهوری که سوابق امنیتی دارد در استانی که اکثریت‌ش فارس هستند را هم پاک کردم. چون گفتم آقای احمدی‌نژاد هم لباس عربی پوشیده بود و آه که چقدر به فارس‌هایی که اکثریت استان هم هستند به خاطر اقلیتِ عرب ظلم می‌شود.”
  لطفا بنویسید چرا به فارس ها به خاطر اعراب ظلم میشه.
  جوابتون برام مهم هست.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۰۶:

  سلام
  اولاً این پاراگراف دغدغه ی من نیست. صرفاً تذکری میانه اس در یک نوشته با موضوع دیگه. و صرفاً کار درستی نیست اقلیت یک استان رو بر اکثریت ش ترجیح دادن که بروز پیدا می کنه در پوشیدن لباس اقلیت. اما نمونه های دیگه ای هم هست. مثلاً تصویری که از این استان برای کشور نشون داده می شه که به عرب شناسنده می شن. نمونه دیگه حجم برنامه های عربی شبکه استانی نسبت به برنامه های فارسی هست. علاوه بر اینها نسبت مسئولین عرب در استان و…

  [پاسخ]

 20. آقای میم گفت:

  خوش حال میشم به وب منم سر بزنید.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: