وکیلانه » » روحانی، رئیس‌جمهوری امیدوار یا بی چاره؟
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
روحانی، رئیس‌جمهوری امیدوار یا بی چاره؟
۲۵ام, خرداد ۱۳۹۴| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۷]

تعریف می‌کرد: سالها قبل  با پدر چند روزی همراه چند نفر از عشایر شدیم به سمتِ ایلاق. عشایر به ایلاق “مال” میگفتند. وقتی حرکت می‌کردیم هوا خیلی گرم بود. هر چه جلوتر می‌رفتیم هوا خنک‌تر می‌شد. یک جایی بین راه هوا خیلی ناز شد و کمی جلوتر چشمه‌ی آب خنک و زلالی بود. من و پدر از چشمه، آبی به سر و صورت زدیم و پاهای خسته مان را در جویی که جلوی چشمه راه افتاده بود گذاشتیم. سر که بالا آوردیم دیدم عشایرِ همراهمان همچنان ایستاده اند بدون هیچ واکنشی. پدر با تعجب به “مش سلطانحسین” گفت: مشتی یه آب به سر  و صورتت بزن. مشتی اما آهی کشید و گفت” هی هالو ایما بدبختیم!“.
من از تعجب هنگ کردم که آب حاضر و شما هم حاضر دیگر چه ربطی به بدبختی دارد؟ اما پدر توضیح داد اینها آنقدر در استضعاف نگه داشته شده اند و از امکانات محروم بوده اند که حتی آب زلال را هم حق خود نمیدانند. یعنی آنقدر در چهارچوب فکری که برایشان ساخته شده گرفتار شده اند که خیال می‌کنند هر “امکانِ لذتی بردنی” برایشان دست نیافتنی‌ست.

.

.

حالا حکایت آقای رئیس‌جمهور است. در زبان اصرار دارد خود را امیدوار نشان دهد، اما در عمل و حتی در ادامه‌ی همان امیدواری زبانی، “هی هالو ایما بدبختیم” را ترویج می‌کند. و من فکر می‌کنم در چهارچوب فکری که این دولت ساخته، یک مدیر میانی که هیچ، حتی یک مدیر شهرستان هم به خود اجازه می‌دهد “نوآوری” و “خلاقیت”‌ و کاری رو به جلو و بدون اتکا به دیگران انجام دهد؟

در همین کنفرانس اخیر  خبری، آقای رئیس‌جمهور مشخصاً در برابر سوالات اقتصادی، مکرر تپق می‌زد و در عین حال به عنوان دست آورد تعدُد سفر نمایندگان کشورهای خارجی را بیان می‌کرد!
اوائل کار دولت، می‌گفتیم لطفاً تمام سیاست خارجی را محدود به مذاکرات نکنید. بعدتر گفتیم سیاست خارجی به کنار، کُِل دولت را معطل مذاکرات نکنید.

حرف هم که بزنیم فوری سیاهه‌ی دولت قبل را جلوی چشمانمان می‌آورند که ال است و بل است. باشد دولت قبل بدترین دولت تاریخ از زمان مادها تا کنون. اما بالاخره یک “چیزی” حالا داریم که  روی آن “چیز” داریم مذاکره/ معامله می‌کنیم. حالا باید به دولت بگویم در این معامله مال را به ثمن بخس هم اگر دادی، دادی؛ اما لطفاً کاری کن بعد از معامله پس گردنی نخوریم!
شما بگویید با این وضع، رئیس‌جمهور بیشتر امیدوار است یا بی چاره؟‌۷ دیدگاه برای “روحانی، رئیس‌جمهوری امیدوار یا بی چاره؟”

 1. :) گفت:

  سلام
  من به فواید بلندمدت امید دارم….

  [پاسخ]

 2. آذرخش گفت:

  برادر چه انتظاراتی دارید. ما تحریمیم یه آب نمی تونیم بخوریم، شما به کجاها فکر می کنید.

  راستی سلام. ارادتمندیم. :D

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ تیر ۷ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۴۱:

  علیک سلام. چه عجب!!!

  [پاسخ]

  آذرخش پاسخ در تاريخ تیر ۸ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۵۹:

  عجب از شماست.
  :lol:

  [پاسخ]

  :) پاسخ در تاريخ تیر ۹ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۱۰:

  :mrgreen:
  واقعا چه عجب!!!!!!

  [پاسخ]

 3. محمدحسن گفت:

  حلقه ای دیگر از تناقضات زنجیره ای دولت فعلی.
  هم می خواهند بگویند در مدیریت اقتصاد کشور موفق بوده ایم و هم می خواهند بگویند اوضاع اقتصادی وخیم است و باید حتما به توافق هسته ای دست پیدا کنیم!!!!!
  واقعا اگر یکی از گزاره های فوق را سر دست می گرفتند و دیگری را رها می کردند به صداقت نزدیکتر نبود؟

  [پاسخ]

 4. جایی نو گفت:

  بیشتر امیدوار هستن تا بی چاره :wink:

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: