وکیلانه » » ناراضی‌تراشی فراکسیون امید به اسم اقتصاد مقاومتی!
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
ناراضی‌تراشی فراکسیون امید به اسم اقتصاد مقاومتی!
19th, فوریه 2017| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[0]

در حالی كه بيشتر از هشت استان کشور درگير مشكلات عديده مثل سيل، گردوخاك، قطعی برق، برف و … هستند، محمود صادقی نماينده مجلس در توئيتر خود خبر از “پيشنهاد حذف جدول 17 پيوست لايحه بودجه 96 ،به استناد سياست‌های كلی اقتصاد مقاومتی” را به مجلس داده است.

از اينكه يك نماينده مجلس، وظيفه مهم قانونگذاری و شأنيت آن را با متلك پراكنی‌های كف توئيتر اشتباه گرفته و از اين فرصت مهم بجای خدمت به مردم و رسيدگی به مسائل و مشكلات براي جلب توجه استفاده می‌كند که بگذريم، لابد قرار است از فردا هركس به ايشان انتقاد كرد با اين پاسخ روبه رو شود كه با او مخالف هستيد چون ميخواسته بودجه شما را قطع كند!

اما اجازه دهيد نگاهی به جدول 17 پيوست لایحه بودجه96 بيندازيم. اين جدول حاوي رديف بودجه های كمك به 50 مؤسسه غيردولتی است كه از دانشگاه امام صادق،باقرالعلوم، مطهری، مفيد، سازمان تبليغات اسلامی، هيئت رزمندگان اسلام، مركز اسناد انقلاب اسلامي و بسيج دانش آموزي تا كمك به اقليت‌های دينی، موزه مغز و اعصاب، فدراسيون ورزشهای زورخانه‌ای،شهر كتاب، فدراسيون كشتی چوخه، بيمارستان سپير (بزرگترين مركز خيريه اقليت‌های دينی مربوط به يهوديان ايران)، اتاق تعاون، اتحاديه جهانی آشوريان، پژوهشكده علوم شناختی و بنياد پروفسور حسابی را شامل می‌شود كه در صورت تخصيص كل رقم آن حدود 170 ميليارد تومان می‌شود.

آقايان صادقی، نعمتی، كواكبيان و خانم پروانه سلحشوری در حالی ذيل اين طرح را با عنوان سياستهای اقتصاد مقاومتی امضا كرده اند كه در تمامي روزها و ماه‌هاي گذشته كه مزين به اين نام بوده مشغول سياست بازی بوده اند و طرحي براي بهبود شرايط معيشتی و اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی ارائه نكرده اند.

جالب‌تر اينكه حذف بودجه 50 مؤسسه مختلف را كه در آنها اقليت‌های دينی و مراكز بيمارستانی هم وجود دارد، در راستای صرفه جويی مطرح كرده اند اما همزمان در برابر افزايش شش برابری بودجه مؤسسه حفظ و نشر آثار امام خمينی (تحت مديريت سيدحسن خمينی) كه به تنهايی بيش از 70 ميليارد تومان است، سكوت می‌كنند. اقتصاد مقاومتی البته يقينا در سايه سياسي‌كاری و جناح بندی به نتيجه نخواهد رسيد.

دليلی هم ندارد دولت و مجلس به بهانه اقتصاد مقاومتی بودجه مراكز خيريه و اقليت‌های دينی را كه مورد استفاده عموم مردم جنوب تهران است، قطع كنند. و با اين كار يك موج منفی در رابطه حكومت و اقليت‌های دينی ايران كه همواره با آرامش و اعتماد بوده ايجاد كنند. متأسفانه نمايندگان تهران چنين طرحی را داده اند و اين يعنی از وضعيت مردم جنوب پايتخت بيخبر هستند. حال تأثير بي اعتنایی نمايندگان تهران به مراكز آموزشی پايتخت در این پیشنهاد يا اينكه اين مبلغ در بودجه كل كشور چقدر مؤثر است، بماند.

روزنامه‌ جوان اول اسفند 95 (+)

کانال تلگرام وکیلانه :    https://telegram.me/amialisafaدیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: