وکیلانه » » بیایید کمی به غرب بخندیم :)
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
بیایید کمی به غرب بخندیم :)
۲۰ام, فروردین ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۹۰]

 

به نام خدای زهراء

قبلا در وبلاگم نوشته بودم که “ دانشگاه و حوزه دیده ام ، گرد جهان دویده ام ، هیج کجا برای من سالن  مسجد نمی شود!” حالا دیشب هم به لطف دور دیدن چشم پیرمرد‌های هیات امنا مسجد (!)، کودک درونمان کمی بیشتر از خیلی؛ فعال شد و افتادیم به جان درخت کُناری که در انتهای مسجد قرار دارد :)
حالا شما را نمی‌دانم ولی از همین تریبون اعتراف می کنم که لااقل ۴ بار فقط و فقط به عشق کُنار‌های درختی که در ورودی حسینه‌ی تخریب است، به دوکوهه رفته‌ام. یعنی می‌خوام بگم اینقدر عشق کُنارم! حالا خودتان دیگر تَصور اوضاع و احوال دیشب ما را بکنید، شاید این تصویر که در گرماگرم آن اوضاع گرفته شد به تَصور شما کمک کند؛ البته امیدوارم هیچ کدام از پیرمردهای مسجدمان اهل وبلاگ و وبلاگ خوانی نباشند :)

خوب!‌ حالا دیشب در همان حالی که علیرضا داشت درخت بیچاره را برای افتادن کُنار، به بدترین وضع ممکنه تکان می‌داد،‌اینجانب طبع وبلاگ‌نویسم گُل کرد و چیزهای به ذهنم آمد که گفتم در اینجا بنویسم تا تکانی به درخت خشک شده‌ی غرب داده باشیم. پس بیایید کمی به غرب بخندیم :‌

تفکر غرب‌ کلاً خعیلی (!) خنده دار تشریف دارد و اساسا انگار بر اساس تناقض پایه گذاری شده از جمله :‌

۱- برای ما ادعای سواد می‌کنند در حالی که آقاشون انشتین سالها قبل به پرفسور حسابی ما گفته است : “زمانی که پدران من ، همدیگر را می‌خوردند شما در دزفول دانشگاه جندی شاپور را داشته اید!

۲- برای ما ادعای دمکراسی می‌کنند در حالی که هنوزم در اکثر قریب به اتفاق کشورهای آنها چیزی به اسم رای مستقیم به رئیس جمهور وجود ندارد و رای به حزب داده می‌شود و حزب انتخاب می‌کند آنهم بیشتر از ۲۰۰ سال است که رقابت فقط بین دو حزب است !

۳ـ برای ما ادعای برابری حقوق زن و مرد می‌کنند، در حالی که ما ۱۴۰۰ سال است برای زن حق مالکیت قائل هستیم اما تازه برخی از کشورهای آنها آنهم بعد از سالها مبارزه توانسته‌اند چنین حقی را برای زن به رسمیت بشناسند! البته هنوز هم در امریکا حقوق زن به صرف زن بودن ۱۵ درصد کمتر از مردان است!

۴ـ علاوه بر هزار و یک بن بست دیگر ، در دینشان که کلاً‌ چیزی به اسم طلاق ندارند و تازه ۱۳ سال است که با تناقضی آشکار در دینشان قانون طلاق را تصویب کرده‌اند. در حالی که ما ۱۴۰۰ سال است منفور‌ترین حلال‌مان برای رهایی از بن بست، طلاق است!

۵ـ ادعای دفاع از حقوق زن‌شان گوش عالم را کر کرده، در حالی که ایران اسلامی تنها کشوری است که اگر کسی به جسم زن جراحتی وارد کند علاوه بر “دیه” باید “اَرش” یعنی مابه تفاوت نقصان زیبایی او را هم بدهد، در حالی که هنوزم در بسیار از کشورهای آن‌ها زن بدون اذن شوهر حق مراجعه به دادگاه را ندارد!

۶- می‌گویند قانون ما مترقی است، در حالی که اگر آنجا پارلمان به هر دلیلی بودجه را دیر تصویب کند، تا زمان تصویب بودجه ، کل کشور تعطیل خواهد شد، اما اینجا برای رفع این مشکل طبق قانون تا تصویب بودجه ، دولت بر اساس زمان مشابه سال قبل کشور را اداره می‌کند!

۷- پرزیدنت‌های آنها پولشان از پارو بالا می‌رود  و یکی در میان با س.ک.س و کراک در ارتباط ! و دخترهای زیر ۱۸ سال را از روی هوا تور می‌کنند، بعد رئیس جمهور ما را تمسخر می‌کنند که چرا کاپشن ۵ هزار تومنی می‌پوشد!

۸- ادعای نظام آموزشی مترقی دارند در حالی تنها کشوری هستند که دانش‌آموزان پسرش بر روی معلم و همکلاسی‌ها هفت‌تیر می‌کشند و ۵۲ درصد دخترانش اولین بار در مدرسه باردار می‌شوند!

۹- اووووووووووه بار ادعای دفاع از حقوق بشر می‌کنند ، در حالی که ۲۰۰ میلیون نفر تنها در دو جنگی که آنها راه انداخته‌اند کشته شده و افتضاحاتشان در گوانتانامو و ابوغریب و افغانستان و عراق و پاکستان و لیبی و بحرین و تونس و مصر و اردن،  عرق شرم بر پیشانی هر انسان عاقلی می‌نشاند!

۱۰- همین حالا به بیش از ۱۸ نقطه از جهان تجاوز نظامی دارند و  اولین و تنها استفاده کننده از بمب اتم هستند آنوقت نگران دستیابی به دانش هسته‌ای توسط ایرانی هستند که در کل طول تاریخش حتی یک‌بار هم به کشور دیگر تجاوز نکرده! و در رتق و فتق منازعات بین المللی شهرت تاریخی دارد.

۱۱ـ (قبلا از ذکر این مورد عذر خواهی می کنم) برای کاهش شدت تجاوزات در مترو، مجبور شده‌اند اماکنی را بصورت مصنوعی و شبیه‌سازی تجاوز در مترو افتتاح کنند ،‌ آنوقت ما را مسخره می‌کنند که چرا در مترو واگن زن از مرد جداست!

۱۲ـ اولین و تنها انقلاب کاملا بدون خشونت را در قرن‌های اخیر ما داشته‌ایم آنوقت برای ما ادعای طراحی انقلاب بدون خشونت می‌کنند!

۱۳- برای ما ادعای NGO هایشان را می‌کنند در حالی گسترده‌ترین و کارآمد‌ترین NGO ی جهان با قریب به ۱۳ میلیون عضو را ما داریم : بسیج!

۱۴- مخترع اکثر مواد مخدر و تمام روان گردان‌ها ، شبکه‌های مستهجن، سایت‌های مخرب و بیماری‌های لاعلاج هستند، آنوقت نگران بهداشت جهانی شده‌اند!

۱۵- تمامی شبکه‌های تروریسیتی در جهان  مستقیما دست پرورده‌ی آنها هستند و در کارنامه‌ی خود فیلم دست‌بوسی از دیوانه‌ای به نام معمر قذافی را دارند، آنوقت برای ما ادعای مبارزه با خشونت می‌کنند!

۱۶ـ بزرگترین مشکل لاینحل کلیساهای آنان، تجاوز روزافزون کشیشان به کودکان است،‌ آنوقت قانون منع ساخت مساجدی را تصویب  می‌کنند که خواستگاه اکثر پدران علوم جهان است!

البته گفتن که نداره، اما همه‌ی اینها در مقابل اینکه چهارمین دانشمند برتر جهان و مغز متفکر ننجون ، از آنهاست ، هیچ است :)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبعدازنوشتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
# قطعاً دوستان با توجه به حوزه‌ی تحصیلی و کاری خود، موارد دیگری هم به ذهنشان می‌رسد که می‌توانند کامنت بفرمایند.



۹۰ دیدگاه برای “بیایید کمی به غرب بخندیم :)”

 1. […] بیایید کمی به غرب بخندیم! (خواندنش خالی از لطف نیست.) ۰ […]

 2. http://www.mamipic.com/image-C1A7_4CFF43D1.jpg

  http://www.mihan24.com/user_upload/images/editor_photo/12987141925i1pk7wh9n06sgotk35v.jpg

  http://www.aryanews.com/Lct/..%5CUpLoads%5CPicture%5CEconomic01%5Ceconomic2%5C20110116103623212.jpg

  forum.sofrehkhune.com/attachment.php?attachmentid=18759&stc=1&d=1285515683
  سلام. این هم شیرینی های مورد علاقه ی من برای میلاد حضرت زینب.

  http://www.iranisalam.com/Portals/0/Pictures/694/17.jpg
  این هم چون خوشگل بود گذاشتم!

  [پاسخ]

 3. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفای بزرگوار
  خیلی عالی بود
  واقعا به نکات خوبی اشاره کردید
  هر کدام از این ۱۶ نکته ای که اشاره فرمودید بسی جای تامل دارد
  ای کاش در سازمان ملل رو در روی مدعیان حقوق بشر و دموکراسی این سخنان بازگو شود تا دنیا این دولت و کشوری که خود را ابرقدرت شرق و غرب میداند و آمال و آرزوهای خیلی از جوانان است به ویژه جوانان ایرانی بشناسد و پی به وحشی گری ها و خونریزی هایش ببرد

  [پاسخ]

 4. فطرس ملک گفت:

  جناب عبدالله بزرگوار
  روزانه نوشتتون خیلی زیبا بود
  سلام بر قلب زینب صبور

  [پاسخ]

 5. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  بسی نشاط رفت…
  حیفه آرمانشهر برخی ها رو با بمب های قلم می کوبیدهاااااااااااا
  سرخورده می شوند…
  یا حق

  [پاسخ]

 6. فطرس ملک گفت:

  ***جهاد با نفس وسائل الشیعه***

  باب وجوب جهاد با نفس

  ادامه حدیث ۱۷ از امیرالمومنین(ع)
  و خداوند بر چشم نیز واجب نموده که به چیزی که بر او حرام ساخته نظر نیفکند پس فرمود: “به مومنان بگو دیدگانشان را از دیدن حرام فرو بندند و عورتهاشان را حفظ کنند.” (۱) پس حرام نمود که کسی به عورت دیگری نگاه کند. و بر زبان واجب نمود که به آنچه که قلب بر آن پیمان بسته اقرار و تعبیر کند پس فرمود: “و بگویید ایمان آوردیم به آنچه که بر ما فرو فرستاده شد.” (۲) و فرمود: “و به مردم نیکویی بگویید.” (۳) سخن امام (ع) ادامه دارد که انشاء الله در روزهای آتی ادامه آن را در سایت قرار می دهم….
  ۱- نور/۳۰
  ۲- عنکبوت/۴۶
  ۳- بقره/۸۳

  [پاسخ]

 7. حسین گفت:

  کار از خنده گذشته ! حال وخیمشان اشک انسان را در می آورد!

  [پاسخ]

 8. فطرس ملک گفت:

  امروز خدا کند برای تولدم
  مادر زجای خیزد و جشنی بپا کند

  امان از دل زینب

  [پاسخ]

 9. سلام به همه
  از این متن بسیار خوشمان آمد
  فقط دلمان سوخت به حال درخت کُنار
  هییییییییییی

  [پاسخ]

 10. ۱۷. ادعا اقتصاددانی شون گوش فلک رو پر کرده و حالا بحران مالی شون غیر قابل انکاره
  جالبه بدونین راه برون رفت از این مشکل رو در بانکداری اسلامی یعنی بانکداری بدون ربا میدونن و الان در خیلی کشورهای غربی این سیستم بانکداری اجرا میشه:)

  [پاسخ]

 11. ن.خ گفت:

  سلام خدمت اهالی خوب حزب الله
  به قول دوستان بسی نشاط رفت
  کنارها چه رسیده اند ها.منم کنار میخوام.یادم باشه فردا برم بخرم.
  در مورد اوضاع غرب هم همین بس که پسر ننجون شده چهارمین مغز متفکر از نگاهشون.شما خود بخوان حدیث مفصل.چهارمیش که این باشه،خدا به دادشون برسه
  یادش بخیر زمان دانشجویی،رحم نمیکردیم به درخت های بیچاره.از همه بیشتر هم درخت آلوچه (همون گوجه سبز بقیه)و ازگیل بود.

  [پاسخ]

 12. م.رضوی گفت:

  سلام بر اهالی حزب الله و صاحبخونه محترم
  اجازه؟ ما غیبتمون موجه بودها! قم نایب الزیاره بودیم. نمره انضباط ما رو کم نکنید یه وقت!
  می رم مطالبو بخونم برمی گردم.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۹:

  علیکم الســـلام بزرگوار
  عدم حضورتون در بخش “دَمی با معشوق” کاملا محسوس بود.
  حضور درخشان شما و “شیلر” بزرگوار به اون بخش رونق خاصی می‌ده
  تشکر از دعای خیرتون هم .

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۰:

  شکلک آدم شرمنده به خاطر غیبت های موجه و غیر موجه:(

  [پاسخ]

 13. پیک صبح گفت:

  سلام
  مطلبتون جالب بود اما یه کمی هم به حال خودمون گریه کنیم :
  یه مطلب دارم با عنوان شیعه ی پاستوریزه
  اگه دوست داشتید می تونید توی لینکهاتون ازش استفاده کنید . فکر می کنم حرف دل شما هم باشه !
  http://tasbih34.blogfa.com/post-93.aspx

  [پاسخ]

 14. افق گفت:

  سلام علیکم
  خدا قوت
  وقتی برادر صفا یاد دوران کودکی می افتند..بیچاره درخت..هییییییییی

  [پاسخ]

 15. افق گفت:

  ادامه ترجمه خطبه ۵ نهج البلاغه
  بسم الله
  فلسفه سکوت
  در شرایطی قرار دارم که اگر سخن بگویم، میگویند برحکومت حریص است و اگر خاموش باشم میگویند: از مرگ ترسید!! هرگز! من و ترس از مرگ؟! پس از آنهمه جنگها و حوادث ناگوار؟! سوگند به خدا، انس و علاقه فرزند ابیطالب به مرگ در راه خدا، از علاقه طفل به مادر بیشتر است. این که سکوت برگزیدم، از علوم و حوادث پنهانی آگاهی دارم که اگر باز گویم مضطرب میگردید، چون لرزیدن ریسمان در چاههای عمیق!

  [پاسخ]

 16. مهاجر گفت:

  بخش نهم خطبه فدکیه: ( محکوم کردن غصب فدک با استناد به آیات قرآن)
  و شما گمان دارید که از ارث نصیبی برای ما اهل بیت نیست! آیا در پی حکم جاهلیت هستید؟ و چه حکمی بهتر از حکم خدا برای گروهی که یقین دارند؟ آیا نمی دانید؟! ای مسلمانان! همچون آفتاب تابنده برای شما واضح است که من دختر اویم. آیا ارث پدرم به زور گرفته شود؟
  ای پسر ابوقحافه( منظور ابوبکر است)! آیا در کتاب خدا این حکم بود که تو از پدرت ارث ببری ولی من از پدرم ارث نبرم؟ مطلبی عجیب و ممتحیر کننده آورده ای! آیا از روی عمد کتاب خدا را رها کردید و آن را پشت سرتان انداختید ؟ (به آن بی اعتنا شدید؟)آنجا که خداوند می فرماید: و سلیمان از داوود ارث برد و و نیز آنچه از قضیه ی یحیی بن زکریا حکایت می فرماید: پروردگارا فرزندی به من عطا کن که از من و از آل یعقوب ارث ببرد. و آنجا که فرمود: و خویشان، برخی بر برخی دیگر در کتاب خدا در ارث بردن مقدم اند. و انجا که می فرماید: خداوند در رابطه ی با فرزندانتان سفارش می نماید که فرزندان پسر دوبرابر دختر ارث می برند. و نیز فرمود: اگر میت بعد از خود چیزی بگذارد، برای والدین و خویشان به نیکی وصیت کند. این حقی است که متقین باید آن را انجام دهند
  گمان نمودید بهره ای از ارث برای من نیست و من از پدرم ارث نمی برم و بین من و پدرم نسبتی نیست؟ آیا خدوند شما را به آیه ای اختصاص داده که پدرم را از [حکم] آن خارج نموده است؟! یا میگویید که ما اهل دو دین هستیم که از یکدیگر ارث نبریم؟ آیا من و پدرم اهل یک دین و آئین نیستیم؟ یا اینکه شما بیشتر از پدر و پسر عمویم به عام و خاص قرآن آگاهید؟ اکنون که فدک را پس نمی دهی این مرکب زین و افسار شده ی آماده را بردار تا در روز قیامت وبال آن گردنت را بگیرد. خداوند خوب حکم کننده ای است و حضرت محمد(ص) خوب زعیمی و قیامت خب وعده گاهی است. بعد از مدت کوتاهی پشیمان میشوید و زمانی پشیمان میشودی که برای شما سودی ندارد و برای هر خبری زمان وقوعی است و به زودی می فهمید عذاب خوار کننده گریبان چه کسی را خواهد گرفت و عذاب دائمی بر او نازل خواهد شد؟
  التماس دعا

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۳:

  سلام
  ممنون از شما

  [پاسخ]

 17. سلام و شب خوش
  انشالله کربلای با معرفت با کیفیت به زودی زود نصیبتون
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۷:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۰:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۱:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 18. سربازةٌ گفت:

  سلام…
  باتشکر خیلی زیاد از بیان این مسئله.کیست که گوش دهد به این واقعیت ها. آنان که باید قبول کنند که قبول نمی کنند!
  ادعای مغز متفکری هم دارند. خیلی از ایده های عملی و اکتیوشان از تئوری نظریه های دانشمند کشورهای دیگر بعضاً حتی کشورهای شرقی است که ایران هم می تواند یکی از آنها باشد که باید در این زمینه به فرار مغزها هم اشارتی نمود.بعد که تئوری ها جامه ی عمل پوشاندند با هزینه های نجومی بازخورد همان ها را می بینیم.
  خوب این ها در روحیه ی جامعه خصوصاً نحوه ی فعالیت جوانان تاثیر زیادی دارد. با پول هر چه می خواهند بدست می آورند و جنگ روانی می سازند. آن هم چه پولی. پول غارت منابع ملت های مظلوم.این یک توهم نیست.این آمار است که پول نفت(مثلاً) پول چربی است ! این کم پولی نیست!همه شان اگر چه این کاره نیستند که غالباً دستشان در یک کاسه هست وقتی سکوت می کنند!
  مافیای فروش مواد مخدر بین جوانان وترویج بی بند وباری و تهاجم فرهنگی هم که جای خود دارد وقتی می خواهند کشورصزفاً مصرف کننده ای برای خود دست وپا کنند…

  [پاسخ]

 19. نیایش دوازدهم (بخش اول)
  .دعاى آن حضرت است در اعتراف و طلب توبه از خداى تعالى.

  اى خداوند،سه خصلت است که مرا باز مى‏دارد تا از تو چیزى‏خواهم و تنها یک خصلت است که مرا بر آن مى‏دارد. آن سه:یکى فرمانى که داده‏اى و من در گزاردن آن درنگ کرده‏ام،دیگر،کارى که مرا از آن نهى فرموده‏اى و من در به جا آوردن آن‏شتابیده‏ام؛سه دیگر،نعمتى که مرا ارزانى داشته‏اى و من در سپاس آن‏قصور ورزیده‏ام.

  و اما آن یک خصلت که مرا وا مى‏دارد تا از تو چیزى خواهم تفضل‏توست به کسى که روى به درگاه تو آرد و با امیدى نیکو به سوى تو آید،که هر احسان که کنى از روى تفضل است و هر نعمت که دهى بى‏هیچ‏سابقه.

  و این منم،اى خداوند من،که بر درگاه عز تو ایستاده‏ام،آن سان که‏تسلیم شونده به مذلت نشسته‏اى.در عین شرم‏زدگى،چون بینوایان‏عیالمند دست سؤال دراز کرده‏ام.اقرار مى‏کنم که به تسلیم در برابراحسان تو کارى نکرده‏ام جز آن که از عصیان تو چشم پوشیده‏ام و درهمه حال از نعمتهاى تو بى‏بهره نبوده‏ام.

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۰:

  سلام

  ممنون خواهرم..

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۳:

  علیک السلام
  خواهش دارم
  سراغ ما نمیای ها :(

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۹:

  نه اتفاقا به همه سر میزنم
  اما به علت ذیق! وقت کامنت نمیذارم
  شرمنده:(

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۲:

  کار بسیار خوبی میکنی
  :)
  التماس دعای خیلی زیاد

  [پاسخ]

 20. ایمان گفت:

  بسم الله
  سلام بر اهالی وادی حزب الله

  تشت رسوایی غرب طویل مدتی است که از بالای بام افتاده است. انشاالله به زودی حکومتهایشان هم از لب ایوان بیفتن پایین.

  ارادت یاعلی

  [پاسخ]

 21. شیلّر گفت:

  سلام اقای صفا.شبتون بخیر
  لوگوی تحریم محصولات سعودی واقعا به جا بود.کاش همه عمل میکردیم.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۱:

  علیکم الســـلام بزرگوار

  دوستان زیادی بیشتر از دو شب تا صبح هست که دارن روی طرح تحریم کار می‌کنن. بخش کوچیکی از اون مربوط به فضای سایبر میشه که
  مجتبی‌ای عزیز مدیر “مثبت اس ام اس” با اینکه اوج کارشون بود، زحمت طراحی رو کشیدن و دوستان دیگر هم پیگیر اینکه چه محصولاتی باید تحریم بشوند و پیدا کردن ایمیل اون شرکت‌ها و ایجاد متن و الی آخر که انشالله در اولین فرصت در بخش مربوطه قرار داده میشه .

  [پاسخ]

 22. افق گفت:

  سلام
  خدا قوت
  وقت بخیر

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۰۹:

  سلام
  خدا قوت
  وقت بخیر

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۰:

  سلام
  خدا قوت
  وقت بخیر

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۳:

  :D
  ایضا

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۰:

  من الان دچار دو بینی شدم؟ توهم؟ تکرار؟ من الان خوبم؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۲:

  نه
  من دچار شیطنت تکرار شدم
  شما خوبی
  سلام
  خدا قوت
  وقت بخیر

  سلام
  خدا قوت
  وقت بخیر

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۱:

  نزدیک بود فکر کنم قاطی کردم…

  [پاسخ]

 23. م.رضوی گفت:

  نمی دونستم رانی از محصولات سعودی ست :(
  ممنون از قرار دادن لوگو

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۳۸:

  من که خیلی وقته رانی رو به دلیل مشکلات در تولیدش که از نظر بهداشتی و…. هست و دوستی ایمیل فرستاده بود برام برای خودم تحریم کرده بودم
  اخ جون دلیل سیاسی هم اضافه شد
  تحریم محکم تر شد
  خودمونیم خیلی خوشمزه تر از محصولات….. هست خب

  [پاسخ]

 24. مهم اینه که امیرعلی میدونه کی ام گفت:

  آخرش منو از رانی هلو خوردن انداختیا، یکی طلبت.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۱۷:

  حقته ، شاید اینجوری یه خورده لااقل لاغر شدی :)

  [پاسخ]

  مهم اینه که امیرعلی میدونه کی ام پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۳:

  میکشمت امیرعلی….
  راستی من کُنار میخوام :)

  [پاسخ]

  بيچك پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۶:

  عجب!!!
  جل الخالق!
  آدم چه چیزایی که نمیبینه ww :D

  [پاسخ]

 25. افق گفت:

  چرا بعضی ها پدر و مادرشون رو میبرن خانه سالمندان؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۲:

  واسه‌‌ی اینکه خبر ندارن، بعداً پسراشون خودشون رو می‌برن اونجا!
  واسه اینکه کلاس زنشون، جلوی شمسی خانوم پایین میاد.
  واسه اینکه بابا مامان پیر شدن و سر سفره حالمون رو بد می‌کنن.
  واسه اینکه خیلی غُر می‌زنن
  واسه اینکه هر ۱۴ روز یک بار باید صد تا تلفن بزنیم تا اونی که نوبتشه بیاد دنبالش ببرددش خونشون که دیگه از شرش خلاص بشیم.
  واسه اینکه وبالوالدین خانه‌ی سالمندا…..

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۶:

  واقعا..واقعا..خیلی دردناک و عجیبه این کار ما آدما.. وحشتناکه.. واقعا چند نفر مجبورن این کارو بکنن و کارشون از سر بی مهری و بداخلاقی نیست؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۴۸:

  میشه دقیقا بفرمایید چه اجباری؟
  یعنی یه نفر جای کسی رو تنگ میکنه؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۳:

  من نمیدونم چه اجباری.. از اونایی که میگن بپرسید..خدا به همه ما رحم کنه..

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۷:

  از نظر من تنها یک اجبار وجود داره، مثلا اینکه سر کاری باشند که به هیچ عنوان توان رسیدگی نباشه، که در اون صورت هم میشه پرستار گرفت و مگر اینکه فلوس لا موجود که تازه در اون صورت باید نشست و بحث کرد.
  کسی اطلاع داره که این خونه سالمندان بابت نگهداری هزینه دریافت میکنه یا نه؟

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۰۷:

  دولتی ها نه، از یارانه دولتی ماهی ۱۵۰ هزار تومان برای هر نفر استفاده میکنن.. خصوصی ها پول میگیرن قد پول خون پدرشون..اینجا بهانه برای فلوس لاموجود ..پررررر

  [پاسخ]

 26. آنتی بسیجی گفت:

  واقعا این دست خودته ؟
  یا با برنامه فتو شاب اونو اینجور کردی که خوشکل به نظر بیاد ؟
  ……. تو و ……

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۲:۱۶:

  وااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ww

  [پاسخ]

 27. سلام. به جای تحریم رانی بهتره کمی فکر کنیم حج رفتن تو شرایط باز هم اجر معنوی دارد؟!

  رانی واقعا سعودیه؟ البته کارخانه اش سعودیه. منظورم ایده اش هست. بی عرضه بودیم و هستیم. رانی ایرانیمان پرت کردیم سعود و حالا می خواهیم تحریمش کنیم.
  راستی کارخانه ی مربوطه می خواد سه تا از همونا تو ایران واسمون بزنه با اونا چه کنیم؟!

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۱۰:

  البته دیگه ساخته شده. رانی تولید داخل با سرمایه ی کارخانه ی سعودی هم تحریم؟!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۵۵:

  خوب ، منم معتقدم این‌ها ضربه‌های کاری نیست و ضربه‌ی نهایی همون تحریم عمره هست. اما این تحریم و تشخیص اون دیگه کار ما نیست و نیاز به اذن علما داره .
  اما این کار ما بیشتر جنبه‌ی نمادین و رسانه‌ای داره تا قصد ضربه زدن اقتصادی. هر چند اطلاع دارم که این نوع کارها، هر چند هم کم ، ولی باعث وحشت سعودی‌ها و نوعی فشار میشه.

  [پاسخ]

 28. تفنگ آبپاش گفت:

  چرا آمار وبگذر باز نیست تا ببینیم ایـــــــــــــــــــــــن همه بازدید رو چندتا بازدید کننده رقم می زنند؟
  خودت به جای اینکه جواب کامنتا رو زیرشون بدی یه کامنت جدید می ذاری تا آمار کامنتا بره بالا؟
  شرم آوره

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷:

  به خدا دیگه خسته شدم از دست این متلک‌های شما. هنوز فحش‌های رکیکی که اون یارو آنتی‌بسیجی و رفقاش به خانواده‌‌ام می‌دن بسی بسیار برام بهتره تا متلک‌های امثال شما مثلا خودی ها.
  آیا به خاطر اینکه مثل عرف جهانی وبلاگ نویسی نه عرف ایرانی اش، به مخاطبم احترام می‌گذارم و جوابش رو می دم باید اینهمه توهین بشنوم؟ من نمی دونم دیگه از دست امثال شماها چیکار باید بکنم . جواب دادن به کامنت ها دو تا روش داره اول ایرانی و غیرحرفه‌ایش که از طریق ویرایش نظر داده شده و نوشتن اسم و بولد کردنش با هزار تا دردسر جواب بدی و قیافه‌ی وبلاگ رو زشت کنی و بعد هزار و یک نفر بگن داری از فلانی تقلید می کنی. دوم روش حرفه‌ای و عاقلانه یعنی استفاده از کلید پاسخ به نظرات که در پنل مدیریتی وردپرس هست. (من نمیام اون طرف نظر بدم؛ بلکه مثل همین میهن بلاگ از داخل بخش مدیریت ضمن تایید با استفاده از گزینه ی پاسخ این کار رو می کنم) /. اما قطعاً هر کاری کنم جای گیر دادن شما بهش موجوده. واقعا یعنی اینقدر بیکار هستید؟
  بعد هم سواد آی تی شما پایینه به من چه ربطی داره. برو رنجر و السکا و هر کوفت و زهر مار دیگه ای آمار وبلاگ منو دربیار، چه نیازی به باز کردن وبگذر که باعث هک و هزار و یک دردسر دیگه میشه؟
  آمار حزب الله بالا باشه توی حزب اللهی باید خوشحال باشی یا ناراحت؟
  هرگز از این فضا نخواهم رفت اما اگر روزی رفتم و دیگه پشت سرم رو هم نگاه نکردم بدونید از دست این حرفهای مشمئز کننده‌ی شماهاست
  بعد‌تر هم اینکه الان کل آمار وبگذر رو برمی‌دارم تا خدایی نکرده بدن شما ذوب نشه از حسادت !
  این هم آخرین باری بود که مردونگی کردم و اسم واقعی نظر دهنده‌های اینجوری رو، رو وبلاگ ننوشتم!

  [پاسخ]

  فطرس ملک پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۶:

  سلام جناب صفای بزرگوار
  مهم نیست تعداد بازدید کننده ها چند نفره
  مهم اینه که شخصیت شما برای بازدید کننده ها و بچه های حسینیه کاملا شناخته شده اس
  اینا یه سری آدم بیکار هستن که به جای اصل مطلب به مسائل جزئی نگاه می کنن
  مهم اینه که خودم به شخصه صبح که سیستمم رو روشن می کنم اولین سایتی که باز میکنم با کمال افتخار سایت آینده است و آخرین سایتی که بسته می شه هم همین سایته
  ما اینجارو خونه خودمون میدونیم و نسبت بهش تعصب داریم
  اگه کسی هم بیاد و حرف زیادی و گنده تر از دهنش بزنه اونو بیرون می کنیم نه اینکه خودمون جا بزنیم
  برادر امیرعلی
  شما تا خواهرایی مثل مارو دارید غمتون نباشه
  پودرشون میکنیم

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۲:

  خب اذرخش ها هم که زیاد شدند ما شا ء الله

  [پاسخ]

  عشقستان اسماعیل پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۲۰:

  بعد‌تر هم اینکه الان کل آمار وبگذر رو برمی‌دارم تا ……
  با اشک
  زهرای عزیز
  ای مادر مظلوم امت
  آن دو با تو بد کرده بودند
  آن دو را نمی خواستی ببینی
  رویت را از آن دو بر گرداندی
  ما چه گناهی کرده بودیم
  که تا قیامت
  داغدار حرمی باشیم که نیست
  و ندانیم
  کبوترانه باید از کجای بقیع
  دانه برداریم
  بگذار یک بار گله کنم مادر
  ما چه گناهی کرده بودیمممممممممممممممممممممممممممممم
  ما که شما را دوست داریم
  ما که فقط همین خانه مجازی را داریم که سه شنبه ها
  اشک بریزیم برای مرهم شدم به جراحت پهلویت
  اشکککککککککککک
  اشککککککککککککککککککککککککککک
  اشککککککککککککککککککککککککککککککککککک

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۵:

  اصلا درک نمی کنم دلیل این گیر دادن ها رو!!
  از این سایت خوشت میاد سر بزن، خوشت نمیاد سر نزن! چه فرقی می کنه برات چندتا بازدید کننده و کامنت داره؟!!!
  به “دمی با معشوق” امروز یه نگاهی بکن، اتفاقا درمورد ایراد بنی اسرائیلی گرفتنه!

  من هم مثل فطرس ملک و خیلی های دیگه اولین سایتی که باز می کنم اینجاست و افتخار می کنم بازدید کننده ی همیشگی حسینیه حزب الله هستم. شما مشکلی داری که روزی ده بیست بار اینجا رو رفرش می کنم؟؟؟

  [پاسخ]

 29. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام بر مدیر بازیگوش حزب الله و سایر دوستان
  سال نو همه با تاخیر فراوان مبارک

  [پاسخ]

 30. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  به روزیم با تحریم…
  به روزیم با نابودی استکبار…
  کلا کلا استکبار…
  پیروزی از آن حزب الله است.
  یا حق

  [پاسخ]

 31. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام
  روزگار غریبی است
  در این دنیای مکاره بازار مجازی
  یک جا هم که بوی یاس می پراکند
  صدای گامهای مغیره می آید
  کور خوانده ای آیییییییییییییییییییییی …………….
  اینجا خانه ی اهل بیت(ع) است
  دیر یا زود خورشید مغربی طلوع خواهد کرد
  آیای آن روز هم زبانت این همه دراز خواهد بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 32. عشقستان اسماعیل گفت:

  میگم چند روز به دلایلی نبودم
  امروز باید به عدد تمام روز هایی که نبودم کامنت بگذارم تا……..
  کور شود هر آنکه نتواند دید

  [پاسخ]

 33. عشقستان اسماعیل گفت:

  خب اینجا اذان گفتند
  فعلا خدا نگهدار
  فقط اون لینک آرایشگاه باز نشد
  و
  خیلی التماس دعا

  [پاسخ]

 34. من اولای کار حرفه ای بودم. بعدش غیر حرفه ای و غیر ایرانی شدم! به قول شما سوسولی!
  ‏(این فقط جهت مزاح تلخ بود)

  چرا اسمها را نمی گذارید؟ بذارید دیگه دارم از فضولی می میرم!

  [پاسخ]

 35. فطرس ملک گفت:

  دمی با شهدا چه عالیه
  همه اینارو قبلا خوندم ولی اینجا خوندنش یه حال دیگه ای داره
  خدا رحمت کند سید را

  [پاسخ]

 36. سلام.
  وبلاگ زیبایی دارید
  شاید نفر بعدی من باشم. مطلبی است که در وبلاگم نوشته ام.
  منتظر نظرات شما هستم
  یا علی مدد

  [پاسخ]

 37. سلام به همه
  چقدر لینک کربلایی قشنگ بود
  انشالله نصیب همه بشه به زودی

  [پاسخ]

 38. ن.خ گفت:

  سلام خدمت اهالی خوب حزب الله و مدیریت محترم
  ممنون به خاطر لینک ها.
  فقط یه سوال/میشه در مورد خاطره ی عرفات که از آقا سید مرتضی نقل شده بیشتر توضیح بدید.منظورم حدیثی هست که در موردش صحبت شده

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۰۶:

  سلام و عرض ادب
  منم بار اول بود که اون حدیث رو می دیدم . البته منبع موثق است .

  [پاسخ]

 39. فطرس ملک گفت:

  ***جهاد با نفس وسائل الشیعه***

  باب وجوب جهاد با نفس

  ادامه حدیث ۱۷ از امیرالمومنین(ع)
  و بر قلب که امیر اعضاء است و عضوی است که بوسیله آن تعقّل و فهم صورت می گیرد و از امر و رای او نتیجه گیری حاصل می گردد نیز واجب ساخت و فرمود: “کافران دروغگویند مگر کسی که به اجبار اظهار کفر نموده درحالی که دلش به ایمان آرمیده است.” (۱) و در آنجا که خبر از گروهی می دهد که ایمان زبانی دارند نه قلبی فرمود: “آنان که گفتند ایمان آوردیم در حالیکه دلهایشان ایمان نیاورده بود.” (۲) و فرمود: “آگاه باشید که دلها با یاد خدا آرام می گیرد.” (۳) و فرمود: “اگر آنچه را که در درون دارید آشکار یا پنهان کنید خداوند به سبب آن از شما حساب می کشد پس هرکه را بخواهد می بخشاید و هرکه را بخواهد عذاب می کند.” (۴) سخن امام (ع) ادامه دارد که انشاء الله در روزهای آتی ادامه آن را در سایت قرار می دهم….
  ۱-نحل/۱۰۶
  ۲-مائده/۴۱
  ۳-رعد/۲۸
  ۴-بقره/۲۸۴

  [پاسخ]

 40. عشقستان اسماعیل گفت:

  خوش به حال گیاهان
  که عاشق نورند
  و دست منبسط نور
  روی شانه آنهاست(سهراب سپهری)

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۵۶:

  نه وصل ممکن نیست
  همیشه فاصله ای هست
  اگر چه منحنی آب بالش خوبی است
  برای خواب دل آویز و ترد نیلوفر
  همیشه فاصله ای هست

  و عشق
  صدای فاصله هاست

  چقدر شعر مسافر سپهری رو دوست دارم!

  [پاسخ]

 41. عشقستان اسماعیل گفت:

  ما تا یکی دو دقیقه دیگه داریم میریم حرم ان شا ء الله جای همه تون خالی
  دعا گوی همه دوستان هستیم
  امروز هم گمانم به اندازه تمام روز هایی که نبودم کامنت گذاشته دیگه نه :oops: :D

  [پاسخ]

 42. سلام
  الان قسمت ویدئوی حزب الله رو دیدم
  نمیدونم راستش که کی اضافه کردید و فقط خواستم تشکر کنم
  امیدوارم خیلی دیر نباشه:)

  [پاسخ]

 43. مهاجر گفت:

  قسمت دهم از خطبه غنی، شیوا و بلیغ فدکیه:
  خطاب به انصار
  سپس حضرت رو به انصار نموده، فرمود: ای جوانمردان و یاوران دین و اسلام! این چه سستی است در یاری من؟ و چه خوابی است که در مورد طلب حق من از ظالم شما را فراگرفته است؟ آیا پیامبر اسلام(ص)،پدرم، نمی فرمود: «حرمت هر کس را نسبت به فرزندانش باید نگاه داشت»؟ چه زود کار خود را انجام دادید و عجب زود به کاری که زمانش فرانرسیده بود اقدام کردید و شما قدرت کمک به انچه من طلب میکنم را دارید و قوت برگرفتن آنچه در پی آن هستم و میخواهم را دارید.آیا به راحتی می گویید: «محمد رسول خدا صلی الله علیه و آله از دنیا رفت» ؟ این واقعه ای مهم است که شکافی عظیم و گیسختگی بزرگی همراه داشت و التیام دهنده آن مفقود بود. با غیبت پیامبر زمین تاریک گردیده، و در مصیبت او ستارگان خاموش گشته اند و امیدها به یأس مبدل شده اند. در رحلت پیامبر کوهها به خشوع درآمده اند و حریم آنحضرت از بین رفته است و به هنگام فوت آنحضرت حرمتش مورد اهانت قرار گرفت.
  به خدا قسم رحلت پیامبر بلیه ای بسیار بزرگ و مصیبت عظیمی است که مصیبتی مانند آن و حادثه ناگواری همچون آن در دنیا نخواهد بود. مصیبت عظیمی که کتاب خدا در خانه هایتان در هر صبح و شام نسبت به آن به شما اگاهی داده است و با ندا و فریاد و خواندن و فهماندن نسبت به آن به شما خبر داده است.و همچنین خبر داده است از آنچه به انبیای گذشته رسیده است که حکم نهایی و قضا و قدر حتمی است.[آنجا که فرموده]: و محمد جز فرستاده ای از سوی خدا که پیش از او فرستادگانی آمده و رفته اند نیست. پس آیا اگر او بمیرد یا کشته شود، (ایمان و عمل صالح را ترک میکنید و ) به روش گذشتگان و نیاکان خود بر می گردید؟ و هر کس به روش گذشتگان خود برگردد هیچ زیانی به خدا نمی رساند و یقیناً خدا به شاکر گزاران پاداش می دهد.
  التماس دعا

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۲۳:

  اصلاحیه فراز انتهایی سطر آخر:
  و یقیناً خدا به شکر گزاران پاداش میدهد.

  [پاسخ]

 44. م.رضوی گفت:

  سلام بر اهالی حزب الله
  خدا قوت

  [پاسخ]

 45. سلام به همه و شب خوش
  کربلا نصیبتون انشالله. به زودی زود و با معرفت
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۰:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۵:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  [پاسخ]

 46. خصوصی
  …..

  امیرعلی: ضمن تشکر فراوان از شما همراه همیشگی
  دوستان ۱۰ دقیقه به بنده وقت می دن تا پُستی رو که قرار بود فردا بزارم, ردیف کنم و الان آپ کنم؟

  [پاسخ]

 47. ادامه نیایش دوازدهم
  آیا،اى خداوند من،همین که به درگاه تو به اعمال ناپسند خود اقرارکنم مرا سودمند است؟و آیا همین که به درگاه تو به زشتى کردار خویش‏معترف آیم،رهایى خواهم یافت؟یا در همین جا که ایستاده‏ام خشم خودبر من گماشته‏اى،یا در همین هنگام که دست دعا به سوى تو بر داشته‏ام،غضب خود قرین من ساخته‏اى؟

  اى خداوند،از تو نومید نمى‏شوم،زیرا در توبه به روى من‏گشوده‏اى،بلکه به درگاه تو مى‏نالم :به سان بنده‏اى ذلیل و بر خود ستم‏کرده و حرمت پروردگار خود شکسته،آن که گناهانش افزون است وافزون‏تر نماید و روزگارش روى به ادبار نهاده و در گذشته است،چندان‏که زمان عمل را پایان یافته بیند و عمر را به نهایت رسیده،و یقین کند که‏جز تواش پناهى نیست و از تو گریختن نتواند اینک دست انابت به‏سوى تو برداشته و از روى اخلاص به درگاه تو توبه مى‏کند و با دلى پاک‏در مقام قرب تو ایستاده است و با آوازى نجواگونه و آهسته با تو رازمى‏گوید.به تواضع قامت خم کرده و سر فرو داشته و پیکر چنبر نموده‏است.از بیم،پاهایش مى‏لرزد و سرشکش گونه‏هایش را غرقه ساخته‏است.تو را ندا مى‏دهد که:اى مهربان‏ترین مهربانان،اى‏مهربان‏ترین کسى که مقصد جویندگان رحمتى و اى صاحب عطوفتى‏که مقصود پویندگان استغفارى،اى خداوندى که عفوت از انتقام بیش‏است و خشنودیت از خشم افزون،اى خداوندى که از گناهان خلق نیکودر مى‏گذرى و از این رو زیر بار منت تو هستند،اى خداوندى که بندگان خویش را به پذیرش توبه خوگر کرده‏اى و ناصالحانشان را به توبه به‏صلاح مى‏آورى،اى خداوندى که به اندکى از اعمال نیک آنان خشنودمى‏گردى و عملى اندکشان را پاداشى گران عنایت مى‏کنى،اى‏خداوندى که اجابت دعاى ایشان را التزام کرده‏اى و به تفضل خویش‏جزاى نیکشان وعده داده‏اى،من گناهکارترین گناهکارانى که‏آمرزیده‏اى نیستم،من نکوهیده‏ترین عذرخواهانى که از تو پوزش‏خواسته‏اند و تو پذیرفته‏اى نیستم،من ستمکارترین ستمکارانى که به‏درگاه تو توبه کرده‏اند و به احسانشان نواخته‏اى نیستم.در این مکان که‏ایستاده‏ام به درگاه تو توبه مى‏کنم؛توبه کسى که از افراط در گناه نادم‏شده و از آن بار گران معاصى که بر گردن دارد ترسان است و از ورطه‏اى‏که در آن افتاده سخت شرمنده است.مى‏داند که تو عفو کردن از گناهان‏بزرگ را بزرگ نمى‏شمارى و گذشت از خطاى عظیم دشوارت‏نمى‏نماید و تحمل خطاهاى فاحش ما بر تو گران نمى‏آید ومحبوب‏ترین بندگان تو بنده‏اى است که در برابر تو گردنکشى فروهلدو از اصرار بر گناه دورى جوید و همواره از تو آمرزش خواهد.

  اى خداوند،از گردنکشى در برابر تو بیزارى مى‏جویم و از اصراردر گناه به تو پناه مى‏آورم و از هر قصور که ورزیده‏ام آمرزش مى‏خواهم‏و در هر خدمت که فرومانم از تو یارى مى‏طلبم .

  اى خداوند درود بفرست بر محمد و خاندانش و هر حقى را که اداى‏آن بر من واجب است بر من ببخش،هر خطایى را که مستوجب عقوبت‏توست بر من ببخشاى و مرا از آنچه گناهکاران را وحشت است پناه ده،زیرا تو همه عفو و بخشایشى،در تو امید مغفرت است و خود به گذشت وبخشایش شناخته‏اى.جز تو به کس حاجت نبرم و گناهانم را جز توآمرزنده‏اى نیست.نه،هرگز.بر خود بیمناکم و این بیم جز از تو نیست،که تنها تویى که باید از تو ترسید و تنها تویى که باید از تو آمرزش طلبید. اى خداوند،بر محمد و خاندانش او درود بفرست و حاجت من برآور،خواهش من روا فرماى،گناه من بیامرز،مرا از ترس ایمن گردان،که توبر هر چیزى توانایى و این بر تو آسان است.آمین رب العالمین.

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۹:

  چقدر قشنگ بود این دعا! ممنون رهرو جان.

  [پاسخ]

 48. خصوصی

  …..

  امیرعلی : خدا شما رهرو خوب شهدا رو حفظ کنه انشالله

  مطلب بعدی هم آپ شد

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: