وکیلانه » » یک درخواست از وبلاگنویسان مخالف
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
یک درخواست از وبلاگنویسان مخالف
۷ام, خرداد ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۴۶]

 

به نام خدای زهراء

اینجوری که نمیشه!
صبح از شما باتوم بخوریم، شب بیاییم تو گودر و فیس بوک با شما بحث منطقی کنیم؟

این همان جمله ای است که در دو سال گذشته عیناً یا مفهوماً، از زبان دوستان مخالف می شنیدیم. پای اکثر فیدهایی که بحث منطقی بود این را می گفتند و به نوعی رفع تکلیف از پاسخ دادن تلقی می شد و خیال میکردند که حرف کاملاً درستی است.
در حالی که این مغلطه ای بسیار آشکار است؛ درست مثل اینکه یک کارشناس با سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کند و بعد از اینکه جریمه شد بگوید :”اینجوری که نمیشه! من رو جریمه میکنید بعد می گید بیا درباره ی مضّرات رانندگی با سرعت بالا بحث کنیم؟” یعنی متوجه خلاف قانونی که کرده نباشد.

بحث من البته اینجا بر سر مغلطه آمیز بودن این حرف نیست؛ بلکه می خواهم پیشنهادی به دوستان وبلاگ نویس مخالف؛ یا موافق ولی با اختلاف سلیقه ارائه کنم و آن اینکه به عنوان یک نفر حاضرم تبادل پست وبلاگی داشته باشیم.
یعنی هر کدام اختیار پست بعدی وبلاگمان را به دیگری واگذار می کنیم. مطلب شما بدون هیچ تغییری عیناً در اینجا کار شود و در ازاء من هم یک مطلب بدون هیچ تغییری در وبلاگ شما داشته باشم.

در چرایی این امر هم ؛ ببینید اینکه هر کسی ادعایی داشته باشد و حاضر نباشد به هر دلیلی با هیچ معارضی هم وارد بحث شود؛ اولاً نشان از عدم اعتماد به اعتقاداتش دارد و در ثانی گره از هیچ کاری نخواهد گشود و لافایده است.
هر کدام از ما اعتقاداتی داریم که به گمان خودمان درست است؛ برای سنجش میزان درستی آن بهترین راه؛ در بوته ی نقد قرار دادن آن است و این پیشنهاد من در واقع ایجاد زمینه ای هر چند کوچک برای این کار می باشد.

اگر دوستی پیدا شد؛ از طریق جیمیل بنده (alisafaizadeh@gmail.com) یا کامنت های همین پست لطفاً اطلاع بدهد. البته طبیعتاً سطح وبلاگ ها باید در حد قابل قبولی باشد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبعدازنوشتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اصلاً منظور من از مخالف؛ صرف جنبش سبز نیست؛ بلکه هر کسی که به نوعی به اعتقادات اسلامی و یا نظام جمهوری اسلامی نقدی دارد شامل این پیشنهاد می شود.دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: