وکیلانه » » جایگاه “نق”؛ “انتقاد” و “تقدیر” در برهه‌ی حساس انقلاب‌های منطقه
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
جایگاه “نق”؛ “انتقاد” و “تقدیر” در برهه‌ی حساس انقلاب‌های منطقه
۱۱ام, خرداد ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۲۶]

 

به نام خدای زهراء

# بعضی از دوستان؛ خیال می‌کنند که من می‌خواهم با ابراز نظرات و موضعگیری‌های معمولاً مخالف ، خودی نشان داده و متفاوت باشم. اما حقیقت این است که اگر انصاف را چاشنی زاویه‌ی نگاهمان کنیم، متوجه خواهیم شد که همیشه الزاماً حق با اکثریت نبوده و نیست، حالا چه می‌خواهد این اکثریت همان اکثر الناس باشد، چه اکثر الخواص!
البته اِلمان‌هایی که از سوی دلسوزان امتحان پس داده ارسال می‌شود، تا جایی که مغایرتی با اصول و مبانی عقل و نقل(!) نداشته باشد بسیار مفید و کارساز است.

# اما راستش را بخواهید مشکل جای دیگری است، ما “نق زدن” را در حد اعلا انجام می‌دهیم، “انتقاد” را بدآموخته‌ایم و چیزی به اسم “تقدیر” را اساساً بلد نیستیم. اشتباهات را “درشت” می‌نویسم و “درست” ها را وظیفه محسوب کرده و زیر قالی پنهانشان می‌کنیم. همیشه‌ی ایام لیست “بدهایمان” بلند بالاست همراه با ضربدر‌های فراوان جلوی اسمشان و لیست “خوب هایمان” معیوب و ناقص و کج‌دار و مریز.
“نق زدن‌هایمان” همراه با “حب و بغض شخصی” است و برانگیزاننده‌ی آتش لجاجت طرف مقابل؛ “انتقاد‌هایمان” آمیخته با “انتقام” و بدون ارائه‌ی راهکار است و اصولاً مگر “تقدیر” هم می‌کنیم؟

# به طور مثال من در این نوشته بنا داشتم یک تقدیر و تشکر درست و حسابی از صدا و سیما داشته باشم. بی انصافی است اگر “نود” شبکه سه را ببنیم و صدایمان دربیاید اما برنامه‌های متنوع “العالم” که تنها مالجاء انقلاب‌های منطقه‌ است را بی خیال شویم.
برادرم که یک‌باری عرض کردم با من حتی تضاد فکری هم دارد؛ از آن سوی آب هربار موکداً تاکید می‌کند شما در آب هستید و قدر نمی‌دانید و تا نبینید متوجه نمی‌شوید که این “العالم” و “پرس تی‌وی” با حرکت در جهت مخالف خیابان یک‌طرفه‌ی امپراطوری خبری غرب، چه بر سر اربابان رسانه آورده و به جرات می‌توان گفت خط اول رسانه‌ای انقلاب‌های منطقه است.

# حالا از این‌‌ها هم که بگذریم در بعد مسائل داخلی هم کم پیشرفت نداشته. “سمت خدا” ، “راز”، “گلبرگ“، “دیروز امروز فردا” (هر چند بدون حضور یامین‌پور در حد یک گفتگوی ویژه‌ی خبری افت کرده)؛ “هفت“، “طرحی برای فردا” “مختارنامه“، “صرفاً جهت اطلاع“، “بهـ روز” و حتی “نیم روز” تنها در یک طرف قصه و مابقی کارها برای عام جامعه هم در جای خود، بعلاوه‌ی توسعه‌ی کمی ؛ همه و همه کارهایی است که دارد صورت می‌گیرد.

# هر چند حرف زیاد است در خصوص این مقوله‌ی مهم “تبلیغات” که از نظر امام راحل در راس امور است و مثلا اگر ما به اندازه‌ی کمی و کیفی “چی‌توز” و “چاکرز” تبلیغ “نماز اول وقت” می‌کردیم الان بسیار جلوتر بودیم اما به واقع باید خدا قوت گفت به اهالی رسانه‌ی ملی، چرا که اگر بنا باشد در این جنگ تمام عیار رسانه‌ای ما هم بر سر تنها تصویر انقلاب آتش بباریم که دیگر هیچ.

# اهمیت همیاری ما و تلاش مضاعف صداوسیمایی‌ها زمانی بیشتر خود را نمایان می‌سازد که توجه داشته باشیم جهان در آخرین پیچ (انشالله) ظهور، با سرعت هرچه تمام تر به سمت آرمان‌های ما در حرکت است. ایران هم اکنون نه دیگر به عنوان صرفاً یک مزاحم برای غرب که بلکه در نقش رقیب برای مدیریت جهان ظاهر شده است.
غربی که ابتدا با “جنگ نظامی” وارد شد و شکست خورد و بعد وارد فاز “جنگ فرهنگی” شد و هر چند موفقیت‌هایی هم داشت اما خوب فهمید که از این راه هم چیزی عایدش نخواهد شد و در “نه دی” مشاهده کرد که همه‌ی سرمایه‌گذاریش به باد رفت؛ حالا هم با “جنگ اقتصادی” وارد شده که به حول و قوه‌ی الهی تودهنی خواهد خورد البته قطعاً در صورتی که طبق نقشه‌ی راه‌بر حرکت کنیم.

# و چه زیباست که بدانیم، بفهمیم و آگاه باشیم که انقلاب ما به سن بلوغ رسیده و دیگر جوان نیست، بلکه حالا در نقش الگو ظاهر شده و حتی کوچک‌ترین اشتباه‌هات هم شایسته‌ی او نیست و باید بتواند در همه‌ی زمینه‌ها الگو ارائه دهد و به واقع این “بتواند” را چه کس بجز ما باید به فعلیت برساند؟۲۶ دیدگاه برای “جایگاه “نق”؛ “انتقاد” و “تقدیر” در برهه‌ی حساس انقلاب‌های منطقه”

 1. م.طاهري گفت:

  سلام و خدا قوت

  “ما “نق زدن” را در حد اعلا انجام می‌دهیم، “انتقاد” را بدآموخته‌ایم و چیزی به اسم “تقدیر” را اساساً بلد نیستیم”

  قطعاً در پیشگاه حضرت حق در قبال این ناشکری ها باید جواب گو باشیم

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ خرداد ۱۴ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۴۷:

  سلام
  عالی گفتی
  من هم از عقوبت اجتماعی این ناسپاسی می ترسم
  هر چه قدر که آقا در این باره تذکر می دهند و (و مثلا بعد از حمایت هایشان از رئیس جمهور در دیدار ماه پیش با مردم فارس و انتقاد از خبرسازی رسانه ها) می گویند “اگر به سراغ مسائل شخصی رفتیم، امداد الهی کم می شود”؛ بعضی ها نمی خواهند بشنوند.
  خدا عاقبتمان را با کسانی به خیر کند که یک عمر خودشان نتوانستند برای کشور کاری انجام دهند و امروز که رئیس جمهور خدمتگزاری پیدا شده است تا جور آن ها را بکشد به بهانه های کوچک، می خواهند او را نابود کنند!
  خدایا با این جماعت جوگیر و ناسپاس، رحم نما

  [پاسخ]

 2. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفا

  به به چقدر عالی و از زوایای مختلف این موضوع رو بررسی کردید

  درباره صدا و سیما به نظرم نقد بر آن بیشتر وارد است
  برخی از برنامه ها و فیلم های بی محتواش واقعا آدم رو کلافه می کنه
  ولی خب از حق نگذریم برخی برنامه ها هم مانند همین هایی که نام بردید خوب و برخی بسیار عالی هستند
  برنامه هایی هم که در طول روز پخش میشه و بعضاً از مجری های خانم استفاده می شه که به راحتی با عوامل پشت صحنه خوش و بش می کنن و رفتاری در شان یک خانم چادری ندارن و خنده ها و شوخی های بی معنی شون بیننده ها رو آزار میده واقعا مشمئز کننده اس(امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید) البته برای شخص بنده اینجوره

  ولی خب به نظرم دشمن رو همینها هم کار کرده و خیلی زیرکانه وارد صدا و سیمای ما شده
  امیدوارم مسئولین توجه داشته باشن

  [پاسخ]

 3. ن.خ گفت:

  سلام حدمت اهالی خوب حزب الله و مدیریت محترم
  احسنت.منصفانه بود.تایید میشود

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۲۳:

  ای خدااااااااااا منو از دست این غلط های تایپی ام خلاص کن
  سلام خدمت اهالی خوب ….

  [پاسخ]

 4. ن.خ گفت:

  اطلاعیه مهم دفتر مقام معظم رهبری
  دفتر مقام معظّم رهبری با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: بیانات، اخبار و مطالب موثق و قابل اعتماد در خصوص رهبر معظّم انقلاب فقط از طریق مجاری رسمی منتشر می شود. لذا از رسانه‌ها‌ انتظار می رود از نقل اخبار غیر موثق و غیر مستند جداً خودداری کنند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری متن اطلاعیه به این شرح است:

  بسمه تعالی

  با توجه به برخی اظهارات درخصوص تدابیر و بیانات و مواضع مقام معظّم رهبری مدظلّه‌العالی که حاوی مطالب خلاف واقع بوده و از راههای غیر موثق و غیر مستند در اختیار گویندگان آنها قرار گرفته است، ضمن تحذیر آقایان محترم از نقل این قبیل مطالب بی اساس، مؤکداً یادآوری می شود که اخبار مربوط به معظّم له صرفاً از مجاری رسمی انتشار می یابد و از رسانه ها (خبرگزاری‌ها، مطبوعات و سایت‌ها و …) انتظار می رود از درج مطالبی که به شیوه های دیگر منتشر می شود، جداً خودداری کنند.

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۸:

  سلام بر اهالی حزب الله
  می دونید جریان چیه؟ کی چی گفته؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۳۱:

  جریان اینه
  http://alef.ir/1388/content/view/105946/

  که متاسفانه مدعیان سینه چاک ولایت‌مداری علی رغم تکذیب و تذکر جدی دفتر رهبر انقلاب؛ هنوز هم حذفش نکردن

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۳:

  چرا شخصی مثل آیت الله نمازی باید حرفی رو بدون سند بزنه؟
  این منابع چه کسانی هستند که آمار غلط میدن؟
  چرا برخوردی صورت نمیگیره؟
  دیگه اپیدمی شده.روز به روز هم شیوعش بیشتر میشه.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۲:

  البته بحث برخورد ، یک بحث کاملاً تخصصی و تابع متغیرات فراوان و مصالحی هست. قبول دارم که زیاد شده اما همینجوری هم نگیم چرا برخورد نمیشه؛ طبیعتاً افرادی که جزء خواص محسوب می‌شن در وهله‌ی اول خودشون باید رعایت کنن و از اون طرف هم شنونده باید آگاه باشه.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۰:

  سلام
  خوبه..خوبه..چشم آقای ولایتمدار ولایت محور ولایت نشان روشن!!
  بیخود نبود استاد عباسی میگفتند که عده ای در زندگی شخصی خوب هستند، در خانه خودشان خوب هستند، اما زندگی اجتماعی خوبی ندارند، در زندگی اجتماعی تقوا ندارند، ممکن است نماز شب هم بخوانند اما در زندگی اجتماعی لیبرال باشند..
  عجیبه که عده ای همیشه خوراک خبری_تحلیلی میسازند برای امثال بی بی سی. بسیاری مواقع پیش می آید که افراد اصولگرا !!میشوند منبع بسیاری خبرهای مساله ساز و مورد دار رسانه های معاند غربی..
  به قول دوستی که امروز میگفت، مجلس ما، حزب اللهی نیست..افتاده دست اصولگراها…

  [پاسخ]

 5. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  خیلی چسبید متن!
  خدا قوت زیااااااااااااد
  یا حق

  [پاسخ]

 6. عبدالله گفت:

  یا وارث
  زمان: ۷ خرداد ۱۳۵۹/ ۱۳ رجب ۱۴۰۰

  مکان: تهران، جماران‏

  موضوع: یازده توصیه به نمایندگان مجلس شوراى اسلامى‏

  مناسبت: ولادت حضرت امیر المؤمنین على (ع)- گشایش اولین دوره مجلس شوراى اسلامى‏

  مخاطب: نمایندگان مجلس شوراى اسلامى‏

  بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

  با خواست خداوند متعال و به مبارکى و میمنت در روزى بسیار بزرگ، مجلس شوراى اسلامى افتتاح مى‏شود. روز سیزدهم رجب که روز ولادت با برکت و سعادت بزرگمرد تاریخ و معجزه دهر امیر المؤمنین على بن ابی طالب- صلوات اللَّه و سلامه علیه- مجلس مقدس شوراى اسلامى که اولین مجلس جمهورى اسلامى است و اولین مجلس است که با انتخابات آزاد انجام گرفت، گشایش مى‏یابد. و من امیدوارم که این مجلس به برکت این روز مبارک، مجلس عدالت و پیرو اسلام و به نفع مسلمین و کشور اسلامى باشد. سپاس خداوند بزرگ را که در مدتى کوتاه ملت شریف ایران موفق شد که اساس جمهورى اسلامى را با آزادى و آرامش بنیان گذارد؛ و این از برکت اسلام و وحدت کلمه قشرهاى متعهد اسلامى است. این جانب طلیعه این مجلس مبارک را به ملت بزرگ ایران و شما نمایندگان محترم تبریک عرض مى‏کنم و تذکراتى را که دوستان من، خود نیز توجه دارند تکرار مى‏نمایم:

  ۱- شما دوستان محترم نماینده ملتى هستید که جز به اسلام بزرگ و عدالت الهى- اسلامى فکر نمى‏کنند؛ و انتخاب شما براى پیاده نمودن عدالت اسلامى که در طول سلطنت ظالمانه و غاصبانه رژیم شاهنشاهى از آن محروم بودند؛ رژیمى که ثروت سرشار کشور را به خود و هم‏پیمانان نامیمون خود اختصاص داد و براى ادامه سلطه جبارانه خود به جیب ابرقدرتها ریخت و ملت مظلوم را در سطح بسیار وسیعى از اولین احتیاجات محروم و به خاک سیاه نشاند، و کشور را در تمام زمینه‏هاى فرهنگى، اقتصادى، سیاسى و نظامى وابسته به اجانب و خصوصاً امریکا کرد. ببینیم شما و دولت منتخب شما با ملت مستضعف که به حرکت انقلابش همه ما را از انزوا خارج نمود چه خواهید کرد.

  ۲- امید آن است که رسیدگى به حال مستضعفین و مستمندان کشور که قسمت اعظم ملت مظلوم را در بر مى‏گیرد در رأس برنامه‏ها قرار گیرد، و در نخستین مجلس شوراى اسلامى طرحهایى جدى در رفاه حال این طبقه محروم داده شود، و از طرف دولت منتخب شما بدون مسامحه به مورد اجرا گذاشته شود تا در پیشگاه خداوند متعال، بعضى از دیون خودتان را به این طبقه عزیز- که جان خود را براى اسلام و آزادى و استقلال کشور در طبق اخلاص گذاشته و پیروزى را براى انقلاب اسلامى به ارمغان آوردند- ادا کرده باشید.

  ۳- شما منتخبین مجلس که از پشتیبانى جدى ملت عزیز برخوردارید، باید با کمال قدرت در مقابل قدرتهاى شیطانى که در رژیم دست نشانده سابق، حاکم بر سرنوشت ما بودند بایستید و از هیچ قدرتى غیر از قدرت خداوند قادر نهراسید، و جز به مصالح کشور به چیز دیگرى فکر نکنید. متوجه باشید که در خارج از مجلس با صحنه‏سازیها و اغفال، چه بسا چپگرایان و یا راستگرایان و یا ریشه‏هاى فاسد رژیم سابق طمع کنند که با نفوذ در مجلس مقاصد شوم اجانب را تحمیل نمایند. باید همه با هوشیارى در طرحها و مسائل روز دقت فرمایید و از کیْد دشمنان به خداى تعالى پناه ببرید. خداوند متعال همه ما را از لغزشها نگه دارد.

  ۴- بحمد اللَّه در مجلس، دانشمندان و علماى آشنا به احکام شرع مطهر حضور دارند و فقهاى نگهبان حاضرند؛ لکن لازم است طرحهایى که در مجلس مى‏گذرد مخالف با احکام مقدسه اسلام نباشد و با کمال قدرت، با پیشنهادهاى مخالف با شرع مقدس که ممکن است از روى ناآگاهى و غفلت طرح شود شدیداً مخالفت نمایید، و از قلمهاى مسموم و گفتار منحرفین هراسى نداشته باشید و سخط «۱» خالق را براى رضاى مخلوق‏

  تحصیل نکنید و خداوند قاهر و قادر را حاضر و ناظر بدانید.

  ۵- این مجلس که اولین دوره در جمهورى اسلامى است، الگویى است براى مجالس آینده؛ و هر سنت حسنه و یا سیئه‏اى ممکن است در مجالس دیگر اثر گذارد و براى شما اجر جزیل و یا خداى نخواسته وزر و وبال به بار آورد. لازم است در مذاکرات و برخورد آرا به طور آرام و با احترام متقابل عمل شود، نه مثل دوره‏هاى رضا خان و بعد از آن. و لازم است از دسته‏بندیها و جهتگیریهاى غیر اصولى براى کوبیدن طرف مقابل جداً احتراز شود که تنها حل مسائل در محیط آرام امکانپذیر است.

  ۶- ویژگى این مجلس و محیط کشور در این دوره ایجاب مى‏کند که مجلس و دولت هماهنگ شود تا بر مشکلات کشور فائق آیند. و هیچ یک از نهادهاى جمهورى اسلامى خصوصاً مجلس و رئیس جمهورى و دولت براى یکدیگر و دیگران کارشکنى نکنند و خود را به طور جدى در خدمت اسلام و کشور درآورند تا خداى متعال آنها را پشتیبانى فرماید. و نداى آسمانى انسان‏ساز وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقوا «۱» را در نظر داشته و اطاعت نمایند، و از منازعه و تفرقه اجتناب نمایند و به امر آموزنده الهى گوش فرا دهند و وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ریحُکُمْ «۲» که دنباله آن تنازع، فشل «۳» و شکست و رفتن رنگ و بو و آبروست.

  ۷- سیاست «نه شرقى و نه غربى» را در تمام زمینه‏هاى داخلى و روابط خارجى حفظ کنید و کسى را که خداى نخواسته به شرق و یا به غرب گرایش دارد هدایت کنید و اگر نپذیرفت، او را منزوى نمایید. و اگر در وزارتخانه‏ها و نهادهاى دیگر کشور چنین گرایشى باشد که مخالف مسیر اسلام و ملت است اول هدایت و در صورت تخلف، استیضاح نمایید که وجود چنین عناصر توطئه‏گر در رأس امور یا در قطبهاى حساس، موجب تباهى کشور خواهد شد.

  ۸- طرحها و پیشنهادهایى که مربوط به عمران و رفاه حال ملت خصوصاً مستضعفین است انقلابى و با سرعت تصویب کنید، و از نکته‏سنجیها و تغییر عبارات غیر لازم که موجب تعویق امر است اجتناب کنید، و از وزارتخانه‏ها و مأموران اجرا بخواهید که از کاغذ بازیها و غلط کاریهاى زمان طاغوت اجتناب کنند و رفاه ملت مظلوم و عقب افتادگیهاى آنها را به طور ضربتى تحصیل و ترمیم کنند.

  ۹- در ادارات دولتى، قوانین دست و پاگیرى که در مجالس غیر قانونى رژیم سابق به تصویب رسیده و موجب تعویق و یا تعطیل امور شده و مى‏شود و جامعه را به تنگ آورده است به طور انقلابى لغو کنید- گر چه خود لغو است- و به جاى آنها قوانین مترقى را که رفاه ملت در آنها به بهترین وجه ملاحظه شده باشد جایگزین گردانید.

  ۱۰- مجلس جمهورى اسلامى همان سان که در خدمت مسلمین است و براى رفاه آنان فعالیت مى‏نماید، براى رفاه و آسایش اقلیتهاى مذهبى- که در اسلام احترام خاصى دارند و از قشرهاى محترم کشور هستند- اقدام و فعالیت مى‏نماید، و اساساً آنان با مسلمانان در صف واحد و براى کشور خدمت مى‏کنند و در صف واحد از تمام ارزشها و مآثر آن برخوردار مى‏باشند.

  ۱۱- از حضرات فقهاى نگهبان تقاضا مى‏شود که در مأموریت مهم خود به هیچ وجه ملاحظه اشخاص و یا گروههاى انحرافى را ننموده و به وظیفه بسیار خطیر خود قیام و اقدام نموده و نگهبانى از اسلام و احکام مترقى آن نمایند، و خدمت خود را با قدرت تمام در پیشگاه خداوند متعال و ولى مطلق او حضرت ولى اللَّه اعظم امام عصر- عجل اللَّه تعالى فرجه الشریف- عرضه دارند. از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و کشور عزیز را خواستارم. و السلام على المسلمین و على عباد اللَّه الصالحین.

  چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۵۹/ ۱۳ رجب ۱۴۰۰

  روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

  [پاسخ]

 7. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سخنان حضرت آقا را به صورت موضوعی بررسی کردن چه قدر مفید است.

  تشکر برای لینک ها.
  یا حق

  [پاسخ]

 8. خط شكن گفت:

  ما در کشور فتنه جدیدی نمی بینیم . چون هنوز حضرت آقا در مورد فتنه جدیدی صحبت نکرده اند. ولی ادامه فتنه ۸۸ هاشمی را می بینیم. چون هنوز آقا دارند در مورد آن فتنه صحبت می کنند.
  کنار هم بگذاریم پازل مشایی و پازل فتنه ۸۸ را . ببینیم چقدر خوب کنار هم چفت می شود. فتنه جدید نیست. ادامه همان ماجراست. نفوذی ای به نام مشایی دارند آتش فتنه را شعله ور می کند و فتنه گران مشغول تطهیر چهره خودند

  [پاسخ]

 9. خط شكن گفت:

  و در این بین برای رسیدن به مقاصد فتنه باید احمدی نژاد کنار برود.
  باید چهره احمدی نژاد در بین طرفدارانش تخریب شود.
  و خوب موفق شده اند این کار را بکنند. یکی در وبلاگش نوشته: احمدی نژاد مرد ، ما سوم تیری هستیم. یکی نوشته برای منافع کشور فعلا اجبارا از احمدی نژاد حمایت می کنیم. یکی نوشته: دلم برای احمدی نژاد ۸۴ تنگ شده. یکی نوشته: باید به فکر پرچمدار تازه ای برای حرکت سوم تیر باشیم.
  یکی در رسانه ها دارد از سحر و جادو حرف می زند. دیگری از عدم صلاحیت ، آن یکی از مخالفت با رهبری سخن می گوید.

  و در این بین چرا طرفداران صدیق دکتر لال شده اند؟ چرا کسی از مظلومیت او نمی گوید؟ چرا همه او را در این جنگ نا برابر تنها گذاشته اند؟
  چه خوب همه چیز داشت پیش می رفت… داشتیم با رجایی زمان کیف می کردیم. بی خبر از اینکه دشمن نخوابیده. و فریب دشمن را خوردیم.
  نمی خواهم چشم بر برخی اشتباهات و کم کاری ها ببندم. ولی خدماتی را که دکتر به انقلاب و نظام کرده و می کند را نمی توانم نبینم.
  یک مثال ساده بزنم؟
  کشور چین داشت بلامنازع سیستم مدیریتی جدیدی را به جهان ارائه می کرد . یک الگو برای سایر ملل
  ولی ایران و دکتر احمدی نژاد خواب خوششان را به هم زدند.
  با تلاش مضاعف، همت مضاعف و رد کردن تمام موانع و انجام طرح هایی بسیار ارزشمند و کلان
  اکنون به عنوان یک الگو در جهان مطرح است.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷:

  هیییییییییییییییییییییییییی

  [پاسخ]

 10. حسين گفت:

  به روایت لینک تان امروز عالی بود ولی این لینک را اضافه کنید:

  http://waitfaraj.blogfa.com/post-208.aspx

  چرا که آمارشو به بالاترین و … دادند و یک سری از خدا بی خبر شروع کردن به کامنت گذاری و فحش و اهانت به دوست عزیزمان “دانشجوی بیدار” لطفا اگر میشه خودتون هم برید بابت پستش از ایاشن تشکر کنید یا از ایشان حمایت کنید حسابی زیر آتش دشمن قرار داره !!!

  موفق باشید یاعلی(ع)

  در خصوص پست اخیرتان بنده معتقدم از بالا تا پایین صداوسیما باید زیر و رو بشه فقط همین! بنده خیلی خیلی در رابطه با رسانه ها تند هستم …

  [پاسخ]

 11. م گفت:

  العالم انقلاب مردم سوریه را هم گزارش می کند؟

  راستی در تقدیراتتان یک جوابی هم برای ما بسازید که به دوستان مصری و سوری و یمنی بدهیم که هی از ما می پرسند چرا العالم هی می گوید انقلاب اسلامی؟ چرا بیخود از خودشان اسم می گذارند؟ کجای این جنبش ها اسلامی است؟
  من هم مثل برادر شما آن ور آبم و بعضی وقتها وسط اعتراضات و خشم دوستان خاور میانه ایم حتی گاهی به روی خودم نمی آورم که العالم ایرانی است.
  در ضمن، تا جایی که من دیدم اینجا، الجزیره سردمدار خبرهای منطقه است و تلویزیون های ایرانی.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ خرداد ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۱۵:

  سی ان ان و فاکس نیوز و بی بی سی و فرانس ۲۴ اسمی از بحرین می آورند؟
  صفحات ویژه ی مصر و لیبی و بحرین رو ابوی بنده از فیس بوک حذف میکنه؟
  http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30342530
  http://24tir.ir/myLDlinker.php?url=1451&site

  الجزیره سرمدار خبرهای منطقه است اما کدوم نوع اخبار؟ کرور کرور ادم در لیبی قتل عام میشن ؛ گیر میده به چرایی اعدام سارقان و قاتلان طلا فروشی ها در ایران !!!!
  در عجبم! واقعاً یک بار لااقل اظهارات مصر و یمن و بحرینی ها رو بخونید تا بدونید خودشون دارن میگن انقلاب های اسلامی و شعارهاشون هم الله اکبر است اونوقت شما چیزی دیگه میگید؟
  http://www.khabaronline.ir/news-128526.aspx
  حالا به فرض حرف شما درست و صرفاً اسلامی نیست ؛ اما آیا جز اینه که همه ی اونها متفق القول خواستار رفع سلطه ی امریکا و غرب از کشورشون هستن؟ بعد حاکمان قاتل منطقه رفیق فابریک چه کسانی بوده و هستن؟ کی دست قذافی رو بوسید؟ کی الان با اعزام نیرو به لیبی باعث انحراف افکار عمومی و کشتار غیر نظامی ها شده؟
  http://24tir.ir/myLDlinker.php?url=1743&site
  کی شب قبل رفت سعودی و فرداش نیرو اعزام شد و به زن و مرد و کودک منامه رحم نشد و صدا از الجزیره و العربیه در نیومد ؟
  درسته همین قاتلان منطقه سال ۸۸ برای موسوی و کروبی سنگ تموم گذاشتن اما یه خورده انصاف لطفاً

  [پاسخ]

 12. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  سلام بر تو آن هنگام که سجده می کنی
  سلام بر تو آ زمان که در رکوعی
  سلام بر تو آن زمان که از کعبه ظهور می کنی
  مولا جان
  امشب همه در انتظار لحظه ی آمدنت می گذرد…
  مولا جان
  پایانی دهید این جمعه های غم گرفته و بی فروغ را…
  یا حق

  [پاسخ]

 13. 313 گفت:

  سلام علیکم
  اومدم که سلام و خدا قوتی عرض کرده باشم
  التماس دعا

  [پاسخ]

 14. عبدالله گفت:

  یا وارث

  ای ز غم فراق تو جان مرا شکایتی
  بر در تو نشسته ام منتظر عنایتی

  دل ز فراق گشت خون جان به لب آمد از غمت
  زحمتم آید ار کنم از غم تو حکایتی

  گرچه برانی از برم بازنگردم از درت
  چون ز در عنایتت یافته ام هدایتی

  یا حق

  [پاسخ]

 15. م.طاهري گفت:

  سلام بزرگوار

  خیره انشاالله
  مگه می شود آینده از آن حزب الله به روز نشود

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۶:

  سلام و عرض ادب
  یکی دو روز را گرفتار مراسمات سالگرد بودم . عفو بفرمایید که خبر ندادم

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ خرداد ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۳:

  نفرمایید، بزرگوارید شما

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: