وکیلانه » » جایگاه “نق”؛ “انتقاد” و “تقدیر” در برهه‌ی حساس انقلاب‌های منطقه
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
جایگاه “نق”؛ “انتقاد” و “تقدیر” در برهه‌ی حساس انقلاب‌های منطقه
1st, ژوئن 2011| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[26]

 

به نام خدای زهراء

# بعضی از دوستان؛ خیال می‌کنند که من می‌خواهم با ابراز نظرات و موضعگیری‌های معمولاً مخالف ، خودی نشان داده و متفاوت باشم. اما حقیقت این است که اگر انصاف را چاشنی زاویه‌ی نگاهمان کنیم، متوجه خواهیم شد که همیشه الزاماً حق با اکثریت نبوده و نیست، حالا چه می‌خواهد این اکثریت همان اکثر الناس باشد، چه اکثر الخواص!
البته اِلمان‌هایی که از سوی دلسوزان امتحان پس داده ارسال می‌شود، تا جایی که مغایرتی با اصول و مبانی عقل و نقل(!) نداشته باشد بسیار مفید و کارساز است.

# اما راستش را بخواهید مشکل جای دیگری است، ما “نق زدن” را در حد اعلا انجام می‌دهیم، “انتقاد” را بدآموخته‌ایم و چیزی به اسم “تقدیر” را اساساً بلد نیستیم. اشتباهات را “درشت” می‌نویسم و “درست” ها را وظیفه محسوب کرده و زیر قالی پنهانشان می‌کنیم. همیشه‌ی ایام لیست “بدهایمان” بلند بالاست همراه با ضربدر‌های فراوان جلوی اسمشان و لیست “خوب هایمان” معیوب و ناقص و کج‌دار و مریز.
“نق زدن‌هایمان” همراه با “حب و بغض شخصی” است و برانگیزاننده‌ی آتش لجاجت طرف مقابل؛ “انتقاد‌هایمان” آمیخته با “انتقام” و بدون ارائه‌ی راهکار است و اصولاً مگر “تقدیر” هم می‌کنیم؟

# به طور مثال من در این نوشته بنا داشتم یک تقدیر و تشکر درست و حسابی از صدا و سیما داشته باشم. بی انصافی است اگر “نود” شبکه سه را ببنیم و صدایمان دربیاید اما برنامه‌های متنوع “العالم” که تنها مالجاء انقلاب‌های منطقه‌ است را بی خیال شویم.
برادرم که یک‌باری عرض کردم با من حتی تضاد فکری هم دارد؛ از آن سوی آب هربار موکداً تاکید می‌کند شما در آب هستید و قدر نمی‌دانید و تا نبینید متوجه نمی‌شوید که این “العالم” و “پرس تی‌وی” با حرکت در جهت مخالف خیابان یک‌طرفه‌ی امپراطوری خبری غرب، چه بر سر اربابان رسانه آورده و به جرات می‌توان گفت خط اول رسانه‌ای انقلاب‌های منطقه است.

# حالا از این‌‌ها هم که بگذریم در بعد مسائل داخلی هم کم پیشرفت نداشته. “سمت خدا” ، “راز”، “گلبرگ“، “دیروز امروز فردا” (هر چند بدون حضور یامین‌پور در حد یک گفتگوی ویژه‌ی خبری افت کرده)؛ “هفت“، “طرحی برای فردا” “مختارنامه“، “صرفاً جهت اطلاع“، “بهـ روز” و حتی “نیم روز” تنها در یک طرف قصه و مابقی کارها برای عام جامعه هم در جای خود، بعلاوه‌ی توسعه‌ی کمی ؛ همه و همه کارهایی است که دارد صورت می‌گیرد.

# هر چند حرف زیاد است در خصوص این مقوله‌ی مهم “تبلیغات” که از نظر امام راحل در راس امور است و مثلا اگر ما به اندازه‌ی کمی و کیفی “چی‌توز” و “چاکرز” تبلیغ “نماز اول وقت” می‌کردیم الان بسیار جلوتر بودیم اما به واقع باید خدا قوت گفت به اهالی رسانه‌ی ملی، چرا که اگر بنا باشد در این جنگ تمام عیار رسانه‌ای ما هم بر سر تنها تصویر انقلاب آتش بباریم که دیگر هیچ.

# اهمیت همیاری ما و تلاش مضاعف صداوسیمایی‌ها زمانی بیشتر خود را نمایان می‌سازد که توجه داشته باشیم جهان در آخرین پیچ (انشالله) ظهور، با سرعت هرچه تمام تر به سمت آرمان‌های ما در حرکت است. ایران هم اکنون نه دیگر به عنوان صرفاً یک مزاحم برای غرب که بلکه در نقش رقیب برای مدیریت جهان ظاهر شده است.
غربی که ابتدا با “جنگ نظامی” وارد شد و شکست خورد و بعد وارد فاز “جنگ فرهنگی” شد و هر چند موفقیت‌هایی هم داشت اما خوب فهمید که از این راه هم چیزی عایدش نخواهد شد و در “نه دی” مشاهده کرد که همه‌ی سرمایه‌گذاریش به باد رفت؛ حالا هم با “جنگ اقتصادی” وارد شده که به حول و قوه‌ی الهی تودهنی خواهد خورد البته قطعاً در صورتی که طبق نقشه‌ی راه‌بر حرکت کنیم.

# و چه زیباست که بدانیم، بفهمیم و آگاه باشیم که انقلاب ما به سن بلوغ رسیده و دیگر جوان نیست، بلکه حالا در نقش الگو ظاهر شده و حتی کوچک‌ترین اشتباه‌هات هم شایسته‌ی او نیست و باید بتواند در همه‌ی زمینه‌ها الگو ارائه دهد و به واقع این “بتواند” را چه کس بجز ما باید به فعلیت برساند؟



26 دیدگاه برای “جایگاه “نق”؛ “انتقاد” و “تقدیر” در برهه‌ی حساس انقلاب‌های منطقه”

 1. م.طاهري گفت:

  سلام و خدا قوت

  “ما “نق زدن” را در حد اعلا انجام می‌دهیم، “انتقاد” را بدآموخته‌ایم و چیزی به اسم “تقدیر” را اساساً بلد نیستیم”

  قطعاً در پيشگاه حضرت حق در قبال اين ناشكري ها بايد جواب گو باشيم

  [پاسخ]

  سامان پاسخ در تاريخ ژوئن 4th, 2011 09:47:

  سلام
  عالی گفتی
  من هم از عقوبت اجتماعی این ناسپاسی می ترسم
  هر چه قدر که آقا در این باره تذکر می دهند و (و مثلا بعد از حمایت هایشان از رئیس جمهور در دیدار ماه پیش با مردم فارس و انتقاد از خبرسازی رسانه ها) می گویند “اگر به سراغ مسائل شخصی رفتیم، امداد الهی کم می شود”؛ بعضی ها نمی خواهند بشنوند.
  خدا عاقبتمان را با کسانی به خیر کند که یک عمر خودشان نتوانستند برای کشور کاری انجام دهند و امروز که رئیس جمهور خدمتگزاری پیدا شده است تا جور آن ها را بکشد به بهانه های کوچک، می خواهند او را نابود کنند!
  خدایا با این جماعت جوگیر و ناسپاس، رحم نما

  [پاسخ]

 2. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفا

  به به چقدر عالی و از زوایای مختلف این موضوع رو بررسی کردید

  درباره صدا و سیما به نظرم نقد بر آن بیشتر وارد است
  برخی از برنامه ها و فیلم های بی محتواش واقعا آدم رو کلافه می کنه
  ولی خب از حق نگذریم برخی برنامه ها هم مانند همین هایی که نام بردید خوب و برخی بسیار عالی هستند
  برنامه هایی هم که در طول روز پخش میشه و بعضاً از مجری های خانم استفاده می شه که به راحتی با عوامل پشت صحنه خوش و بش می کنن و رفتاری در شان یک خانم چادری ندارن و خنده ها و شوخی های بی معنی شون بیننده ها رو آزار میده واقعا مشمئز کننده اس(امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید) البته برای شخص بنده اینجوره

  ولی خب به نظرم دشمن رو همینها هم کار کرده و خیلی زیرکانه وارد صدا و سیمای ما شده
  امیدوارم مسئولین توجه داشته باشن

  [پاسخ]

 3. ن.خ گفت:

  سلام حدمت اهالی خوب حزب الله و مدیریت محترم
  احسنت.منصفانه بود.تایید میشود

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ ژوئن 1st, 2011 16:23:

  ای خدااااااااااا منو از دست این غلط های تایپی ام خلاص کن
  سلام خدمت اهالی خوب ….

  [پاسخ]

 4. ن.خ گفت:

  اطلاعیه مهم دفتر مقام معظم رهبری
  دفتر مقام معظّم رهبری با انتشار اطلاعیه ای اعلام كرد: بیانات، اخبار و مطالب موثق و قابل اعتماد در خصوص رهبر معظّم انقلاب فقط از طریق مجاری رسمی منتشر می شود. لذا از رسانه‌ها‌ انتظار می رود از نقل اخبار غیر موثق و غیر مستند جداً خودداری كنند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری متن اطلاعیه به این شرح است:

  بسمه تعالی

  با توجه به برخی اظهارات درخصوص تدابیر و بیانات و مواضع مقام معظّم رهبری مدظلّه‌العالی كه حاوی مطالب خلاف واقع بوده و از راههای غیر موثق و غیر مستند در اختیار گویندگان آنها قرار گرفته است، ضمن تحذیر آقایان محترم از نقل این قبیل مطالب بی اساس، مؤكداً یادآوری می شود كه اخبار مربوط به معظّم له صرفاً از مجاری رسمی انتشار می یابد و از رسانه ها (خبرگزاری‌ها، مطبوعات و سایت‌ها و …) انتظار می رود از درج مطالبی كه به شیوه های دیگر منتشر می شود، جداً خودداری كنند.

  [پاسخ]

  م.رضوی پاسخ در تاريخ ژوئن 1st, 2011 20:28:

  سلام بر اهالی حزب الله
  می دونید جریان چیه؟ کی چی گفته؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ ژوئن 1st, 2011 20:31:

  جریان اینه
  http://alef.ir/1388/content/view/105946/

  که متاسفانه مدعیان سینه چاک ولایت‌مداری علی رغم تکذیب و تذکر جدی دفتر رهبر انقلاب؛ هنوز هم حذفش نکردن

  [پاسخ]

  ن.خ پاسخ در تاريخ ژوئن 1st, 2011 23:03:

  چرا شخصی مثل آیت الله نمازی باید حرفی رو بدون سند بزنه؟
  این منابع چه کسانی هستند که آمار غلط میدن؟
  چرا برخوردی صورت نمیگیره؟
  دیگه اپیدمی شده.روز به روز هم شیوعش بیشتر میشه.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ ژوئن 1st, 2011 23:12:

  البته بحث برخورد ، یک بحث کاملاً تخصصی و تابع متغیرات فراوان و مصالحی هست. قبول دارم که زیاد شده اما همینجوری هم نگیم چرا برخورد نمیشه؛ طبیعتاً افرادی که جزء خواص محسوب می‌شن در وهله‌ی اول خودشون باید رعایت کنن و از اون طرف هم شنونده باید آگاه باشه.

  [پاسخ]

  افق پاسخ در تاريخ ژوئن 1st, 2011 23:50:

  سلام
  خوبه..خوبه..چشم آقای ولایتمدار ولایت محور ولایت نشان روشن!!
  بیخود نبود استاد عباسی میگفتند که عده ای در زندگی شخصی خوب هستند، در خانه خودشان خوب هستند، اما زندگی اجتماعی خوبی ندارند، در زندگی اجتماعی تقوا ندارند، ممکن است نماز شب هم بخوانند اما در زندگی اجتماعی لیبرال باشند..
  عجیبه که عده ای همیشه خوراک خبری_تحلیلی میسازند برای امثال بی بی سی. بسیاری مواقع پیش می آید که افراد اصولگرا !!میشوند منبع بسیاری خبرهای مساله ساز و مورد دار رسانه های معاند غربی..
  به قول دوستی که امروز میگفت، مجلس ما، حزب اللهی نیست..افتاده دست اصولگراها…

  [پاسخ]

 5. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام بر اهالی باصفای حزب الله.
  خیلی چسبید متن!
  خدا قوت زیااااااااااااد
  یا حق

  [پاسخ]

 6. عبدالله گفت:

  یا وارث
  زمان: 7 خرداد 1359/ 13 رجب 1400

  مكان: تهران، جماران‏

  موضوع: يازده توصيه به نمايندگان مجلس شوراى اسلامى‏

  مناسبت: ولادت حضرت امير المؤمنين على (ع)- گشايش اولين دوره مجلس شوراى اسلامى‏

  مخاطب: نمايندگان مجلس شوراى اسلامى‏

  بسم اللَّه الرحمن الرحيم‏

  با خواست خداوند متعال و به مباركى و ميمنت در روزى بسيار بزرگ، مجلس شوراى اسلامى افتتاح مى‏شود. روز سيزدهم رجب كه روز ولادت با بركت و سعادت بزرگمرد تاريخ و معجزه دهر امير المؤمنين على بن ابي طالب- صلوات اللَّه و سلامه عليه- مجلس مقدس شوراى اسلامى كه اولين مجلس جمهورى اسلامى است و اولين مجلس است كه با انتخابات آزاد انجام گرفت، گشايش مى‏يابد. و من اميدوارم كه اين مجلس به بركت اين روز مبارك، مجلس عدالت و پيرو اسلام و به نفع مسلمين و كشور اسلامى باشد. سپاس خداوند بزرگ را كه در مدتى كوتاه ملت شريف ايران موفق شد كه اساس جمهورى اسلامى را با آزادى و آرامش بنيان گذارد؛ و اين از بركت اسلام و وحدت كلمه قشرهاى متعهد اسلامى است. اين جانب طليعه اين مجلس مبارك را به ملت بزرگ ايران و شما نمايندگان محترم تبريك عرض مى‏كنم و تذكراتى را كه دوستان من، خود نيز توجه دارند تكرار مى‏نمايم:

  1- شما دوستان محترم نماينده ملتى هستيد كه جز به اسلام بزرگ و عدالت الهى- اسلامى فكر نمى‏كنند؛ و انتخاب شما براى پياده نمودن عدالت اسلامى كه در طول سلطنت ظالمانه و غاصبانه رژيم شاهنشاهى از آن محروم بودند؛ رژيمى كه ثروت سرشار كشور را به خود و هم‏پيمانان ناميمون خود اختصاص داد و براى ادامه سلطه جبارانه خود به جيب ابرقدرتها ريخت و ملت مظلوم را در سطح بسيار وسيعى از اولين احتياجات محروم و به خاك سياه نشاند، و كشور را در تمام زمينه‏هاى فرهنگى، اقتصادى، سياسى و نظامى وابسته به اجانب و خصوصاً امريكا كرد. ببينيم شما و دولت منتخب شما با ملت مستضعف كه به حركت انقلابش همه ما را از انزوا خارج نمود چه خواهيد كرد.

  2- اميد آن است كه رسيدگى به حال مستضعفين و مستمندان كشور كه قسمت اعظم ملت مظلوم را در بر مى‏گيرد در رأس برنامه‏ها قرار گيرد، و در نخستين مجلس شوراى اسلامى طرحهايى جدى در رفاه حال اين طبقه محروم داده شود، و از طرف دولت منتخب شما بدون مسامحه به مورد اجرا گذاشته شود تا در پيشگاه خداوند متعال، بعضى از ديون خودتان را به اين طبقه عزيز- كه جان خود را براى اسلام و آزادى و استقلال كشور در طبق اخلاص گذاشته و پيروزى را براى انقلاب اسلامى به ارمغان آوردند- ادا كرده باشيد.

  3- شما منتخبين مجلس كه از پشتيبانى جدى ملت عزيز برخورداريد، بايد با كمال قدرت در مقابل قدرتهاى شيطانى كه در رژيم دست نشانده سابق، حاكم بر سرنوشت ما بودند بايستيد و از هيچ قدرتى غير از قدرت خداوند قادر نهراسيد، و جز به مصالح كشور به چيز ديگرى فكر نكنيد. متوجه باشيد كه در خارج از مجلس با صحنه‏سازيها و اغفال، چه بسا چپگرايان و يا راستگرايان و يا ريشه‏هاى فاسد رژيم سابق طمع كنند كه با نفوذ در مجلس مقاصد شوم اجانب را تحميل نمايند. بايد همه با هوشيارى در طرحها و مسائل روز دقت فرماييد و از كيْد دشمنان به خداى تعالى پناه ببريد. خداوند متعال همه ما را از لغزشها نگه دارد.

  4- بحمد اللَّه در مجلس، دانشمندان و علماى آشنا به احكام شرع مطهر حضور دارند و فقهاى نگهبان حاضرند؛ لكن لازم است طرحهايى كه در مجلس مى‏گذرد مخالف با احكام مقدسه اسلام نباشد و با كمال قدرت، با پيشنهادهاى مخالف با شرع مقدس كه ممكن است از روى ناآگاهى و غفلت طرح شود شديداً مخالفت نماييد، و از قلمهاى مسموم و گفتار منحرفين هراسى نداشته باشيد و سخط «1» خالق را براى رضاى مخلوق‏

  تحصيل نكنيد و خداوند قاهر و قادر را حاضر و ناظر بدانيد.

  5- اين مجلس كه اولين دوره در جمهورى اسلامى است، الگويى است براى مجالس آينده؛ و هر سنت حسنه و يا سيئه‏اى ممكن است در مجالس ديگر اثر گذارد و براى شما اجر جزيل و يا خداى نخواسته وزر و وبال به بار آورد. لازم است در مذاكرات و برخورد آرا به طور آرام و با احترام متقابل عمل شود، نه مثل دوره‏هاى رضا خان و بعد از آن. و لازم است از دسته‏بنديها و جهتگيريهاى غير اصولى براى كوبيدن طرف مقابل جداً احتراز شود كه تنها حل مسائل در محيط آرام امكانپذير است.

  6- ويژگى اين مجلس و محيط كشور در اين دوره ايجاب مى‏كند كه مجلس و دولت هماهنگ شود تا بر مشكلات كشور فائق آيند. و هيچ يك از نهادهاى جمهورى اسلامى خصوصاً مجلس و رئيس جمهورى و دولت براى يكديگر و ديگران كارشكنى نكنند و خود را به طور جدى در خدمت اسلام و كشور درآورند تا خداى متعال آنها را پشتيبانى فرمايد. و نداى آسمانى انسان‏ساز وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَميعاً وَ لا تَفَرَّقوا «1» را در نظر داشته و اطاعت نمايند، و از منازعه و تفرقه اجتناب نمايند و به امر آموزنده الهى گوش فرا دهند و وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ريحُكُمْ «2» كه دنباله آن تنازع، فشل «3» و شكست و رفتن رنگ و بو و آبروست.

  7- سياست «نه شرقى و نه غربى» را در تمام زمينه‏هاى داخلى و روابط خارجى حفظ كنيد و كسى را كه خداى نخواسته به شرق و يا به غرب گرايش دارد هدايت كنيد و اگر نپذيرفت، او را منزوى نماييد. و اگر در وزارتخانه‏ها و نهادهاى ديگر كشور چنين گرايشى باشد كه مخالف مسير اسلام و ملت است اول هدايت و در صورت تخلف، استيضاح نماييد كه وجود چنين عناصر توطئه‏گر در رأس امور يا در قطبهاى حساس، موجب تباهى كشور خواهد شد.

  8- طرحها و پيشنهادهايى كه مربوط به عمران و رفاه حال ملت خصوصاً مستضعفين است انقلابى و با سرعت تصويب كنيد، و از نكته‏سنجيها و تغيير عبارات غير لازم كه موجب تعويق امر است اجتناب كنيد، و از وزارتخانه‏ها و مأموران اجرا بخواهيد كه از كاغذ بازيها و غلط كاريهاى زمان طاغوت اجتناب كنند و رفاه ملت مظلوم و عقب افتادگيهاى آنها را به طور ضربتى تحصيل و ترميم كنند.

  9- در ادارات دولتى، قوانين دست و پاگيرى كه در مجالس غير قانونى رژيم سابق به تصويب رسيده و موجب تعويق و يا تعطيل امور شده و مى‏شود و جامعه را به تنگ آورده است به طور انقلابى لغو كنيد- گر چه خود لغو است- و به جاى آنها قوانين مترقى را كه رفاه ملت در آنها به بهترين وجه ملاحظه شده باشد جايگزين گردانيد.

  10- مجلس جمهورى اسلامى همان سان كه در خدمت مسلمين است و براى رفاه آنان فعاليت مى‏نمايد، براى رفاه و آسايش اقليتهاى مذهبى- كه در اسلام احترام خاصى دارند و از قشرهاى محترم كشور هستند- اقدام و فعاليت مى‏نمايد، و اساساً آنان با مسلمانان در صف واحد و براى كشور خدمت مى‏كنند و در صف واحد از تمام ارزشها و مآثر آن برخوردار مى‏باشند.

  11- از حضرات فقهاى نگهبان تقاضا مى‏شود كه در مأموريت مهم خود به هيچ وجه ملاحظه اشخاص و يا گروههاى انحرافى را ننموده و به وظيفه بسيار خطير خود قيام و اقدام نموده و نگهبانى از اسلام و احكام مترقى آن نمايند، و خدمت خود را با قدرت تمام در پيشگاه خداوند متعال و ولى مطلق او حضرت ولى اللَّه اعظم امام عصر- عجل اللَّه تعالى فرجه الشريف- عرضه دارند. از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمين و كشور عزيز را خواستارم. و السلام على المسلمين و على عباد اللَّه الصالحين.

  چهارشنبه 7 خرداد ماه 59/ 13 رجب 1400

  روح اللَّه الموسوي الخمينى‏

  [پاسخ]

 7. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سخنان حضرت آقا را به صورت موضوعی بررسی کردن چه قدر مفید است.

  تشکر برای لینک ها.
  یا حق

  [پاسخ]

 8. خط شكن گفت:

  ما در كشور فتنه جديدي نمي بينيم . چون هنوز حضرت آقا در مورد فتنه جديدي صحبت نكرده اند. ولي ادامه فتنه 88 هاشمي را مي بينيم. چون هنوز آقا دارند در مورد آن فتنه صحبت مي كنند.
  كنار هم بگذاريم پازل مشايي و پازل فتنه 88 را . ببينيم چقدر خوب كنار هم چفت مي شود. فتنه جديد نيست. ادامه همان ماجراست. نفوذي اي به نام مشايي دارند آتش فتنه را شعله ور مي كند و فتنه گران مشغول تطهير چهره خودند

  [پاسخ]

 9. خط شكن گفت:

  و در اين بين براي رسيدن به مقاصد فتنه بايد احمدي نژاد كنار برود.
  بايد چهره احمدي نژاد در بين طرفدارانش تخريب شود.
  و خوب موفق شده اند اين كار را بكنند. يكي در وبلاگش نوشته: احمدي نژاد مرد ، ما سوم تيري هستيم. يكي نوشته براي منافع كشور فعلا اجبارا از احمدي نژاد حمايت مي كنيم. يكي نوشته: دلم براي احمدي نژاد 84 تنگ شده. يكي نوشته: بايد به فكر پرچمدار تازه اي براي حركت سوم تير باشيم.
  يكي در رسانه ها دارد از سحر و جادو حرف مي زند. ديگري از عدم صلاحيت ، آن يكي از مخالفت با رهبري سخن مي گويد.

  و در اين بين چرا طرفداران صديق دكتر لال شده اند؟ چرا كسي از مظلوميت او نمي گويد؟ چرا همه او را در اين جنگ نا برابر تنها گذاشته اند؟
  چه خوب همه چيز داشت پيش مي رفت… داشتيم با رجايي زمان كيف مي كرديم. بي خبر از اينكه دشمن نخوابيده. و فريب دشمن را خورديم.
  نمي خواهم چشم بر برخي اشتباهات و كم كاري ها ببندم. ولي خدماتي را كه دكتر به انقلاب و نظام كرده و مي كند را نمي توانم نبينم.
  يك مثال ساده بزنم؟
  كشور چين داشت بلامنازع سيستم مديريتي جديدي را به جهان ارائه مي كرد . يك الگو براي ساير ملل
  ولي ايران و دكتر احمدي نژاد خواب خوششان را به هم زدند.
  با تلاش مضاعف، همت مضاعف و رد كردن تمام موانع و انجام طرح هايي بسيار ارزشمند و كلان
  اكنون به عنوان يك الگو در جهان مطرح است.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ ژوئن 3rd, 2011 01:17:

  هیییییییییییییییییییییییییی

  [پاسخ]

 10. حسين گفت:

  به روايت لينك تان امروز عالي بود ولي اين لينك را اضافه كنيد:

  http://waitfaraj.blogfa.com/post-208.aspx

  چرا كه آمارشو به بالاترين و … دادند و يك سري از خدا بي خبر شروع كردن به كامنت گذاري و فحش و اهانت به دوست عزيزمان “دانشجوي بيدار” لطفا اگر ميشه خودتون هم بريد بابت پستش از اياشن تشكر كنيد يا از ايشان حمايت كنيد حسابي زير آتش دشمن قرار داره !!!

  موفق باشيد ياعلي(ع)

  در خصوص پست اخيرتان بنده معتقدم از بالا تا پايين صداوسيما بايد زير و رو بشه فقط همين! بنده خيلي خيلي در رابطه با رسانه ها تند هستم …

  [پاسخ]

 11. م گفت:

  العالم انقلاب مردم سوریه را هم گزارش می کند؟

  راستی در تقدیراتتان یک جوابی هم برای ما بسازید که به دوستان مصری و سوری و یمنی بدهیم که هی از ما می پرسند چرا العالم هی می گوید انقلاب اسلامی؟ چرا بیخود از خودشان اسم می گذارند؟ کجای این جنبش ها اسلامی است؟
  من هم مثل برادر شما آن ور آبم و بعضی وقتها وسط اعتراضات و خشم دوستان خاور میانه ایم حتی گاهی به روی خودم نمی آورم که العالم ایرانی است.
  در ضمن، تا جایی که من دیدم اینجا، الجزیره سردمدار خبرهای منطقه است و تلویزیون های ایرانی.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ ژوئن 2nd, 2011 18:15:

  سی ان ان و فاکس نیوز و بی بی سی و فرانس 24 اسمی از بحرین می آورند؟
  صفحات ویژه ی مصر و لیبی و بحرین رو ابوی بنده از فیس بوک حذف میکنه؟
  http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30342530
  http://24tir.ir/myLDlinker.php?url=1451&site

  الجزیره سرمدار خبرهای منطقه است اما کدوم نوع اخبار؟ کرور کرور ادم در لیبی قتل عام میشن ؛ گیر میده به چرایی اعدام سارقان و قاتلان طلا فروشی ها در ایران !!!!
  در عجبم! واقعاً یک بار لااقل اظهارات مصر و یمن و بحرینی ها رو بخونید تا بدونید خودشون دارن میگن انقلاب های اسلامی و شعارهاشون هم الله اکبر است اونوقت شما چیزی دیگه میگید؟
  http://www.khabaronline.ir/news-128526.aspx
  حالا به فرض حرف شما درست و صرفاً اسلامی نیست ؛ اما آیا جز اینه که همه ی اونها متفق القول خواستار رفع سلطه ی امریکا و غرب از کشورشون هستن؟ بعد حاکمان قاتل منطقه رفیق فابریک چه کسانی بوده و هستن؟ کی دست قذافی رو بوسید؟ کی الان با اعزام نیرو به لیبی باعث انحراف افکار عمومی و کشتار غیر نظامی ها شده؟
  http://24tir.ir/myLDlinker.php?url=1743&site
  کی شب قبل رفت سعودی و فرداش نیرو اعزام شد و به زن و مرد و کودک منامه رحم نشد و صدا از الجزیره و العربیه در نیومد ؟
  درسته همین قاتلان منطقه سال 88 برای موسوی و کروبی سنگ تموم گذاشتن اما یه خورده انصاف لطفاً

  [پاسخ]

 12. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  سلام بر تو آن هنگام که سجده می کنی
  سلام بر تو آ زمان که در رکوعی
  سلام بر تو آن زمان که از کعبه ظهور می کنی
  مولا جان
  امشب همه در انتظار لحظه ی آمدنت می گذرد…
  مولا جان
  پایانی دهید این جمعه های غم گرفته و بی فروغ را…
  یا حق

  [پاسخ]

 13. 313 گفت:

  سلام علیکم
  اومدم که سلام و خدا قوتی عرض کرده باشم
  التماس دعا

  [پاسخ]

 14. عبدالله گفت:

  یا وارث

  ای ز غم فراق تو جان مرا شکایتی
  بر در تو نشسته ام منتظر عنایتی

  دل ز فراق گشت خون جان به لب آمد از غمت
  زحمتم آید ار کنم از غم تو حکایتی

  گرچه برانی از برم بازنگردم از درت
  چون ز در عنایتت یافته ام هدایتی

  یا حق

  [پاسخ]

 15. م.طاهري گفت:

  سلام بزرگوار

  خيره انشاالله
  مگه مي شود آينده از آن حزب الله به روز نشود

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ ژوئن 3rd, 2011 23:06:

  سلام و عرض ادب
  یکی دو روز را گرفتار مراسمات سالگرد بودم . عفو بفرمایید که خبر ندادم

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ ژوئن 5th, 2011 13:43:

  نفرماييد، بزرگواريد شما

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: