وکیلانه » » تاثیر عملکرد سبزها در بروز جنایات اجتماعی اخیر
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
تاثیر عملکرد سبزها در بروز جنایات اجتماعی اخیر
۲۹ام, تیر ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۳۸]

 

۱) در خصوص مباحث اجتماعی با دو مقوله مواجه هستیم. یکی “امنیت” و دیگری “احساس امنیت” و این دو بسیار با هم تفاوت دارند. “امنیت”،  واقعیت موجود در جامعه است، اما “احساس امنیت” دریافتی است که مردمان یک جامعه از وضع امنیت دارند و این دو به هیچ عنوان لازم و ملزوم هم نیستند. یعنی گاهی در جامعه “امنیت” وجود دارد اما مردمان آن “احساس امنیت” نمی‌کنند و گاهی هم به ندرت بدون وجود “امنیت” مردمان یک جامعه “احساس امنیت می‌کنند”.

۲) اینکه “امنیت” چگونه بوجود می‌آید بحث پیچیده‌ و مفصلی می‌طلبد، اما بلاشک دو گذاره در ایجاد و یا برهم زدن “احساس امنیت” در جامعه بسیار موثر هستند. اول: “رسانه‌ها” ، دوم: “حضور فیزیکی و مرئی پلیس”. 

حالا این در خصوص کلیت جامعه بود، اما در خصوص “جامعه بزه‌کاران و مجرمان” هم می‌توان بحث “امنیت” و “احساس امنیت” را مطرح کرد. یعنی گاهی مجرمان به دلایلی مثل حمایت رسانه‌ها از آنها یا عدم حضور فیزیکی پلیس، برای انجام جرم “احساس امنیت” می‌کنند و به عبارت صریح‌تر یک مجرم ابتدا باید از لحاظ روانی به درصد بالایی از احساس امنیت دست‌ یابد و عنصر روانی جرم برای‌ش تثبیت شود تا بعد به عنصر مادی جرم (عملیاتی مجرمانه) دست بزند.

۳) با این مقدمه، حالا برمی‌گردیم به جامعه خودمان.
متاسفانه سبزها خیال می‌کنند چون با این حکومت مخالفند، پس می‌توانند از هر چیزی ولو شده به دروغ، شمشیری بسازند برای کوبیدن بر فرق حکومت و توجه ندارند که با این اعمال، خواسته یا ناخواسته چتر حمایتی “احساس امنیتی” می‌سازند برای مجرمان. در حالی که شما حق داری با یک حکومت مخالف باشی ولی هیچ انصافی به شما حق نمی‌دهد چون مخالفی، تمامی اعمال حکومتی که فعلاً‌ عهده دار اداره جامعه است  را بلااستثناء بکوبی و از این سو هم تمام اعمالی که به نوعی مخالفت با حکومت محسوب می‌شود را حمایت کنی.

۴) وقتی جناب آقای میرحسین موسوی، عده‌ایی که حتی آقای خاتمی هم آنها را “اراذل و اوباش” می‌نامد و تنها یک قلم از کارهایشان در روز عاشورا، لخت مادرزاد کردن هموطنشان و عکس یادگاری گرفتن با او فقط به صرف داشتن ریش است، را “مردان خداجو” خطاب می‌کند؛ وقتی کسانی که در ۲۵ بهمن اینگونه (عکس ، فیلم) ناجوان‌مردانه یک رهگذر را له می‌کنند، قهرمانان جنبش سبز نامیده می‌شوند؛ وقتی مدیر بزرگ‌ترین سایت پورنو ایران تحت حمایت خاصه جنبش سبز درمی‌آید و به عنوان فعال سیاسی معرفی می‌شود؛ وقتی عبدالمالک ریگی هم جنبش سبزی می‌شود و صدای آقایان به اعتراض شنیده نمی‌شود؛ وقتی نیروی انتظامی برخورد قاطع می‌کند با کسانی که فقط یک قلم جرمشان ورود از پنجره و تجاوز به دختر جلوی چشم پدر و مادرش است، و این برخورد مورد عطاب جنبش سبز قرار می‌گیرد که واحقوق بشرا؛ وقتی که جنبش سبز خودگیری دارد و کوچک‌ترین حضور فیزیکی پلیس را برای دفع شر جنبش می‌داند و فریاد “چرا فضا را امنیتی می‌کنید” سر می‌دهد؛ وقتی “پلیس” که به هر حال فعلاً عده دار امنیت جامعه است “اراذل و اوباش”، “مزدور”، “موجود شر” و مقابله کننده با پلیس “شجاع و با غیرت” معرفی شود،
طبیعی است که اولاً‌ از قبح اعمال مجرمانه کاسته شده و حتی زیبا هم نشان داده شوند و مجرمان احساس امنیت کنند و در ثانی به خاطر فشار بی حسابی که وجود دارد، پلیس و قوه قهریه (البته به اشتباه) از حضور و اقتدار خود کم کند و اوضاع بشود همین‌که می‌بینیم.
البته به هیچ عنوان همه قضیه مربوط به جنبش سبز نیست، اما نمی‌توان چشم به روی اعمال ناشیانه سبزها که مورد اعتراض برخی از خودشان هم هست، بست.۳۸ دیدگاه برای “تاثیر عملکرد سبزها در بروز جنایات اجتماعی اخیر”

 1. عشقستان اسماعیل گفت:

  سلام
  وقتی این پست را خواندم بی اختیار یاد حرف امام حسین علیه السلام افتادم : اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید

  [پاسخ]

 2. سلام
  من به عینه حضور کمرنگ پلیس نسبت به قبل رو حس می کنم و مثل شما مجبورم قید( هر چند به اشتباه) رو برای این موضوع قائل بشوم

  و البته باز هم با شما هم عقیده ام که اغلب مشکلات ما در عرصه های مختلف و مخصوصا سیاست از نبود انصاف ناشی می شود

  ولی شخصا انتظار شجاعت و وحدت رویه بیشتری از نیروی انتظامی دارم. تا کی باید این احساس عدم امنیت برای ما و احساس امنیت کاذب برای مجرمین وجود داشته باشد؟

  [پاسخ]

 3. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  خدا قوت.
  نکات جالب و مهمی بودند.
  آنچه عده ای اصلا توجه نمی کنند و دائم بر طبل ناامنی و مثلا مقایسه می کوبند.
  یا حق

  [پاسخ]

 4. جواد گفت:

  یقینا این وضعیت خوفناک که به شکل عریان در جامعه ما این روزها زیادتر از قبل دیده می شود بعد از خرداد هشتاد و هشت بیشتر شده اما آیا دلایلش را در بیلاخ یک جوان در عکس می بینید یا هجوم شبانه به خوابگاه دانشگاه و کشتار بی رحمانه در خیابان و خطبه های مرگزا در نماز جمعه و کهریزک و اوین و بیت و … یقین دارم شما ذره ای دین ندارید و یا آنقدر احمقید که نمی خواهید حقیقت را قبول کنید. بروز نا امنی در یک جامعه تابعی است از درونیات آن جامعه. یک فرد وقتی دست به جنایت می زند که زمینه جنایت فراهم است البته باید پذیرفت که جنایت همیشه در این کشور بوده چون نیروهای امنیتی برای مبارزه با جنایت و دزدی و قتل و کثافت کاری سر کار نیستند که منتظرند به فرموده آقا یا هر آقای دیگری به کشتار مردمی بپردازند که دل در گرو آزادی و دموکراسی برای این خاک ستم دیده دارند. یقینا شما نان پر روغنی از نهادهای مرتبط با حاکمیت می خورد و ذره ای درد مردم را نمی فهمید. اما بدانید روزی ما دوباره کبوترهایمان را پیدا خواهیم کرد و مهربانی دست زیبایی را خواهد گرفت. روزی که کمترین کلام بوسه است و هر انسان با هر انسانی برادری است!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۴:

  الان من رسماً شیفته این مرام شما شدم
  کمترین کلامتون بوسه است اونوقت اینجوری می‌زنید و له می‌کنید و می‌نوازید، وای به حال وقتی که یه خورده از کمترین کلام هم فراتر برید
  بعد شما چرا عصبانی می‌شید . خوب خاتمی گفته اراذل و اوباش من که نگفتم :)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ فروردین ۳ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۲۱:

  :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۳۳:

  :lol: w) چی رو می خوا ستی نشون بدی صفحیه نمایش مغزتو :evil: :mrgreen: w) :x :x :x :? :x :x :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۲۹:

  جواد جان فرموده‌ ایی : ” یقین دارم شما ذره ای دین ندارید و یا آنقدر احمقید که … ”
  خواستم ببینم این حرفا مساوی است با بوس؟ که کمترین کلامه ؟

  [پاسخ]

 5. سلام مجدد
  میگم شرمنده که وسط بحثای مودبانه و مهربانانه دوستان سبز سوال بیربط میپرسم
  اما این روزانه هنوشت جناب عبدالله ینی چی آیا؟

  رخششان را ربودند؟ یا چه شد؟ ww ww تصادف ساختگی بود؟ :?:

  [پاسخ]

  عبدالله پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۱:

  یا وارث
  سلام.
  خدا را شکر رخش ما نفس می کشد.
  قضیه تصادف های ساختگی است که منجر به دزدی می شود.
  تذکری بود به احتیاط بیشتر و اول به خودم.
  یا حق

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۴:

  سلام
  و خدا را شکر:)

  [پاسخ]

 6. هومن گفت:

  ایا شما کشوری را سراغ دارید ( البته غیر نفتی ) که بدون رشد سیاسی و انتخاباتی که مردم ان را قبول دارند و مورد مناقشه نیست ….به مشکلات اقتصادی و امنیتی خود فایق امده باشد ؟
  اینها لزوما با هم می ایند .این اثبات شده است در جامعه ای که افراد در سرنوشت و اینده خود کاملا سهیم هستند …امنیت به وجود می اید …فساد اقتصادی کمتر است …پیشرفت به وجود می اید .مردم شاداب هستند .
  ایجاد شغل در این جوامع از بیکاری می کاهد و این از جرم می کاهد .
  از وقتی که عده ای با سلیقه خاص سیاسی خود …با هر وسیله ای ….گروه دیگر را حذف می کنند و علنا تقاضای اعدام برای انها می کنند ….و حتی کارهای فراقانونی می کنند و نمونه ان رفتاری غیر انسانی است در بازداشتگاه کهریزک است که حتی چند نفر جان باختند …این امنیت مردم است که کوچک و فرتوت می شود .ایا امنیت با این اتفاقات تقویت شد ؟ایا بازداشت دسته جمعی شخصیتها و مسولین اصلاح طلب در همان شبها و روزهای انتخابات …به امنیت ما کمک کرد ؟
  ایا زدن جوانان ایرانی توسط افراد فربه که محاسن داشتند …در خیابانها و معابر …و برخورد با ایرانیانی که فقط اقای احمدی نژاد را نمی خواستند …امنیت اورد ؟
  وقتی شما در جامعه ای زندگی می کنید که اطراف شما با درصد بالا مردم با چهره معمولی وجود دارند و لی ناگهان ۶۴ درصد ارا به نفع گروه اقلیت اعلام می شود !! احساس امنیت می کنید ؟

  خوب حال بروییم به ریشه هایی که سابقه بیشتری در کاهش امنیت دارند .
  سالها گوش نکردن به مطالبات جوانان و مردم ….و مقابله با انها …چشم بستن به مشکلات داخل و سانسور کردن انها و منتشر نکردن امار واقعی …و در عوض پخش کردن اخبار مشکلات کشورهای غربی …

  صرف در امد نفتی ایران برای مقاصد سیاسی در کشورهای دیگر ……افزایش هزینه های نظامی ما و خرید دست چندم …تجهیزات از دلالان دست چندم با قیمت چند برابر …
  نداشتن ارتباط معقول با اقتصاد دنیا ….وجود فساد در بانکها ….
  باعث …بیکاری طولانی و مزمن برای قشر خاص می شد و همچنین عوارضی مانند تربیت غلط فرزندان خانواده ای بیکار …
  گسترش گسترده اعتیاد نسبت به قبل از انقلاب ….که فقط حاصل چشم بست مسولین به واقعیت ها بود ….و رواج مواد مخدر خطرناک در همین چند سال …
  انحراف صدا و سیما از وظایف اصلی خود و سیاسی شدن ان به نفع یک سلیقه سیاسی ……..امکان اموزش دادن به قشرهای نیازمند اموزش را از بین برد ….
  و سرانجام اینکه افرادی مانند شما …شهامت اینکه قبول کنید …جامعه ای که با سلیقه شما اداره شود …و اجازه داده نشود …پتانسیل های واقعی نیروی انسانی ایرانی …در خدمت خود ایرانیان باشد …سرانجام به این بن بست ها خواهد رسید .
  و بیشتر اوقات مقصر …را در کشورهای خارجی …و یا رقیب سیاسی پیدا می کنید .ایا این انصاف است ؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۷:

  اینا همش مفروضات شماست بدون ذکر منبع و دلیل عقلانی.
  امریکا و اروپا که مهد پیشرفت هستن به زعم شما، وضع امنیتی مناسبی دارن ؟ آیا چون شما و دوستانتون ناراحت می‌شید نباید با کسانی که به توهم تقلب و از همون شب و عصر انتخابات بدون کوچکتر‌ین اقدام قانونی به خیابون میآن و امنیت مردم رو برهم می‌زنن، نباید برخورد بشه؟
  بعد شما رای مردم رو از روی چهره‌شون می‌خونی؟ ریاست اداره‌ها همه یک شکل دارن؟ واقعاً اینه منطق شما؟
  حالا اینها هم به کنار، بحث من سر یه چیز دیگه‌اس. در خصوص اونچه که نوشته شد و تاثیر رفتار‌های خشن سبزها و حمایت از مجرمین حرفی ندارین؟

  [پاسخ]

 7. هومن گفت:

  جنبشی که شما ان را با نفرت معرفی می کنید …شامل خیلی از قشرهای متفاوت است .
  اینکه برای انها نام بسازید …وبلاگ درست کنید …و یا سران انها را مسخره کنید ….یا با فتو شاپ عکس ها را تغییر بدهید …یا ۲۴ ساعته نام فتنه را در صدا و سیما ببرید …طوری وانمود کنید که شما تنها مومن هستید (در حالیکه تردید در مورد شما وجود دارد )

  باعث نمی شود که حتی یک مخالف …. تغییر عقیده دهد .می دانید چرا ؟برای اینکه شما توانستید کمک کنید …کیفیت زندگی انها را به صفر برسد …ابروی انها را در دنیابرود … به فقر نزدیک شوند …
  فرصت ها را از انها و فرزندانشا ن بگیریند (ریس تمام ادرات …قیافه یک جور دارند )و ………..

  [پاسخ]

  یه مهندس پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۹:

  با سلام
  راستی آبرو! آبروی سبزها کاملا در عکس مشخصه. مواظب باشین یه وقت آبروتون نره!
  درباره فقر گفتی. من ساکن تهران هستم. یادمه یه بار که اردو کشی خیابونی این سبزها رو حوالی میدان ونک از نزدیک میدیدم همه خیلی خوشکل از ماشین هاشون پیاده میشدن و به اردو کشهای اندک اضافه میشدن. یادم نمیاد ماشین زیر ۴۰۵ دیده باشم که باهاش اومده باشن.
  داداش من، کافیه یه سری به پایین شهر تهران یا استانهای محروم و فقیر ایران بزنی تا ببینی قشر فقیر جامعه اولا چه کسایی هستند بعد هم طرفدار چه کسانی و مخالف چه کسایی هستند. بهتره خودتو گول نزنی و از توهم بیای بیرون.
  موفق باشی!!

  [پاسخ]

  مهاجر پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۳۳:

  “یادم نمیاد ماشین زیر ۴۰۵ دیده باشم که باهاش اومده باشن”
  احتمالا تو شلوغیها قاطی کردی سر از مجلس عروسی در آوردی….چرا دروغ میگی اخوی!

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ فروردین ۳ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۲۶:

  یک سوال ایا فقر و بد بختی در نظر شما ارزش هست لطفا جواب دهید تا صحبت کنیم

  [پاسخ]

 8. هومن گفت:

  سی سال است که طاغوتی ها فرار کردند …….کمونیستها اصلا بر سر اموری هر گز نبودند …ملی گرا ها هم که در حاشیه بودند …اصلاح طلبان هم در مدتی محدود …و با فشار بسیار زیاد ….ریاست جمهوری (پادویی ) کردند …و این جامعه را مذهبی های متعصب اداره کردند ….وقتی اتفاقی می افتاد که با سلیقه شما نمی خواند …کفن پوش می شدید .
  الان هم مسولیت تمام عقب افتاده گی ها و معضلات بر عهده سبزهاست …فکر کنم شما باید حزب نخودی ها را به وجود اورید .کسانی که ادعای همه جا و ادره امورات و جان ومال مردم را در دست دارند ولی در موقع بحران …..گروه سیاسی که اعضایش در زندان هستند …مقصر اعلام می شوند .

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۳:

  دوست عزیزم، تعصب رو بزار کنار.
  منطقی بحث کن. اگر چیزی که من گفتم از نظر تو تاثیری در حوادث اخیر نداره، دلیل بیار. کلیت رو بزار کنار.
  مصداقی حرف بزنیم .

  [پاسخ]

 9. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  امام خامنه ای:
  بسیارى از کارهائى که در مقوله‌ى فرهنگ در کشور ما از سوى بیگانگان، دشمنان، معارضان اسلام و نظام اسلامى ترویج میشود، ظاهرش فرهنگى است، اما باطنش سیاسى است؛
  یا حق

  [پاسخ]

 10. ادامه نیایش ۴۲
  بار خدایا،بر محمد و خاندان او درود بفرست و ما را در زمره کسانى‏قرار ده که در ریسمان قرآن چنگ مى‏زنند و چون در شناخت حق ازباطل وامانند به دژ استوار او پناه مى‏جویند و در سایه گسترده بالهایش‏مى‏آرامند و در پرتو صبح تابناکش راه خویش مى‏یابند و آن مشعل‏فروزان را فرا راه خود مى‏دارند و چراغ معرفت خویش از چراغ اومى‏افروزند و جز او از کس هدایت نمى‏آموزند. اى خداوند،همچنان که محمد را قرآن دادى و او را چون علمى‏بر افراشتى تا راهنماى خلق به سوى تو باشد و به راهنمایى آل محمدراههاى خشنودى خویش آشکار ساختى،پس بر محمد و خاندان اودرود بفرست و قرآن را براى ما وسیله‏اى ساز که بدان بر شریف‏ترین‏منازل کرامت فرارویم،و نردبانى که بدان به جایگاه امن و سلامت‏عروج کنیم،و سببى که بدان رهایى در عرصه رستاخیز را پاداش یابیم ودست افزارى که بدان از نعیم دار المقام بهشت تمتع جوییم .

  بار خدایا،بر محمد و خاندان او درود بفرست و به یمن قرآن بارسنگینى گناهان از دوش ما بردار و صفات و خصال نیکانمان ارزانى دارو به راه آنان بر که در همه حال،شب هنگام و بامداد و شامگاه،براى‏رضاى تو قرآن مى‏خوانند و به کارش مى‏بندند،تا به آب رحمتش ما رااز هر آلودگى پاکیزه سازى و راه کسانى فرا پیشمان گذارى که از نورقرآن روشنایى جسته‏اند و آرزوها و خواهشهاى نفسانى از کارشان‏باز نداشت تا به خدعه و فریب تباهشان سازد.

  [پاسخ]

 11. افق گفت:

  سلام
  وقت نماز صبحه..
  آقای صفا..من قلبا به شما تبریک میگم به خاطر این سعه صدر و صبوری بینظیرتون..ماشاالله به این اعصاب پولادین.. خدا شما رو حفظ کنه..

  البته خدا انشاالله به یه عده ای هم یه کم معرفت بده ، که اقلا بحث هم میکنن درست بحث کنن، یکی میاد میخونه خنده نگیردش….به منم یه عالمه پول بده.. ولی عجب پشتکاری دارن بعضیا واقعا…

  [پاسخ]

 12. سلام.
  تضعیف نیروی انتظامی و از بین بردن وجهه ی آن یکی بدترین کارهای این جماعت بود.
  البته خود نیروی انتظامی هم مقصر هست. دیگه آن ابهت را ندارد.

  [پاسخ]

 13. م.طاهري گفت:

  سلام بزرگوار

  بسیار منطقی و به جا بود. عمیقاً قابل تامل بود و جای بحث دارد این مطلب و البته تاسف

  واقعاً خنده داره که این جماعت سینه چاک امنیت با تمام وجود سعی کردند نیروی انتظامی را تضعیف و تحقیر کنند حالا از نیروی انتظامی متوقع هستند که با اقتدار عمل کند!
  کدام نیروی انتظامی؟ همان نیروی انتظامی که شما سعی در برهنه کردن کارکنانش داشتید؟
  همان نیروی انتظامی که موتور ها و ماشین هایش را با سوت و کف به آتش می کشیدید؟
  همان نیروی انتظامی که با سنگ و چوب به نیروهایش حمله می کردید؟

  از اون مسخره تر اینکه چراغ سبز نشان دادنشان به آمریکا و اسرائیل به امنیت آسیب نمی رساند. در نظرشان نفوذ بیگانگان در ارکان مختلف کشور به امنیت لطمه نمی زند.

  خیلی مسخره است و خنده دار که این جمعیت سنگ امنیت را به سینه می زنند. البته مدعی اند که سنگ امنیت را به سینه می زنند و گرنه همان طور که به درستی اشاره کردید خودشان از عوامل اصلی به وجود امدن این دست ناامنی ها هستند.

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۴۲:

  خیلی مسخره است و خنده دار که این جمعیت سنگ امنیت را به سینه می زنند. البته مدعی اند که سنگ امنیت را به سینه می زنند و گرنه همان طور که به درستی اشاره کردید خودشان از عوامل اصلی به وجود امدن این دست ناامنی ها هستند.

  ……………………………………………………………….
  من فکر نمی کنم علاقه ای به منطق در بحث کردن داشته باشید .
  امنیت در چه نوع فضایی …به کمترین حد می رسد ؟
  ایا پنهانی کار کردن و ندادن اطلاعات ..به مردم …و شفاف نبودن ….و همیشه به نوعی لاپوشانی کردن …باعث امنیت می شود ؟ در کشورهایی که شما انها را ام الفساد می خوانید …واقعا امنیت بیش از اینجاست ..اینجایی که والدین تا بر گشتن جوان خود …ایت الکرسی می خوانند …
  در کشور های توسعه یافته …یعنی جایی که برای کرامت انسان ارزش قایلند …دادگاهها بی طرفانه و بر اساس قانون کار می کنند .
  فساد در دستگاههای دولتی در کمترین حد است .
  پلیس واقعا اموزش دیده و حاضر در محل خدمت است .
  ولی در اینجا به نوعی مردم عادی موضوع مقابله پلیس هستند !!برای چند تار مو …لباس …این کجا سابقه دارد ؟
  و فساد اقتصادی و. بی تفاوتی دولتمردان به زندگی محقرانه برخی قشرها …ان ها را بزهکار می کند .
  شانس و فرصت کار …از عده ای واقعا گرفته شده ….شرایط سیاسی کشور در عدم ارتباط با دنیا …برای اقتصاد مردم ما خبر خوبی نیست …

  حال شما با اتکا به اقتصاد پدرتان و شغل او که به واسطه انقلابی بودن تضمین شده است …بیایید و به مردم اینجا …وارونه جلوه دهید مسایل را …و عکس ان بخش از جوانان عصبانی که از موقع به دنیا امدن مورد برخورد و تعقیب بوده اند را بزنید و از ان تابویی به رنگ سبز بسازید .
  درست مثل اینکه در جمعی از برخی از مردم سست ایمان حرف بزنید ….و سپس تصویری از این افراد را با لباس یکرنگ دایما نشان دهید ..و همه شرطی شوند که بعله ..!! چقدر بد است !!!نچ نچ …و بعد خود این افراد در طول عمر هرگز به جز ادعای دین کاری نکرده باشند در جهت یک مومن واقعی بودن . :roll:

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۴۱:

  “من فکر نمی کنم علاقه ای به منطق در بحث کردن داشته باشید ”

  نه کلا فقط شمایید که به بحث منطقی علاقه دارید.
  میگن هر آدمی رو با دور و بریهاش و هر طرز فکری رو با نماینده هاش بشناسید….قطعا پذیرفتن فرضیه داماد لرستان و مانند اون بسیار منطقی تر از پذیرفتن اینه که هوچی گریهای روسای شما امنیت روانی جامعه رو به هم زده. یقینا ادعای حضور هلکوپتر و یک تصویر هالیوودی ساختن از ماجرا خیلی خیلی منطقی تر از درخواست برخورد با راذل و اوباشه
  به نظرم بهترین آرزو اینه که همچنان در بحر توهم مستغرق باشید و از افاضات روشنفکران جمعتون لذت ببرید

  من و خیلی های دیگه کم کم داریم از سعه صدر فوق العاده زیاد آقای صفا به تنگ میایم/ ولی حالا که ایشون به شما این فرصت رو میدن عقده های دلتون رو اینجا خالی کنین تا بعدا نگید که جمهوری اسلامی به ما فرصت حرف زدن نداد/ هر چی نباشه آقای صفا لباس شخصی و وبلاگ نویسی هستن که حقوق میلیونی میگیرن بابت این پستا
  از این آزادی کلامتون نهایت لذت رو ببرین لطفا

  [پاسخ]

  روان نویس پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۲۱:۱۵:

  بله درسته. امنیت آنجا آن قدر زیاد است که در مدرسه دانش آموزی افراد رو با اسلحه ی گرم می کشد. پلیس هم حی و حاضر با یک گلوله به سادگی انجام وظیفه می کند و بقیه ی موارد هم به همین ترتیب ادامه دارد تا آخر.

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ تیر ۳۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۰:

  اگرچه با خودم قرار داشتم دیگه وقت صرف جواب دادن به کامنت های شما نکنم ولی به نکته ای اشاره کردی که برام خیلی جالب بود و نتوانستم از کنارش بگذرم، درست درست گفتی ایندفعه:

  “حال شما با اتکا به اقتصاد پدرتان و شغل او که به واسطه انقلابی بودن تضمین شده است …”

  انصافاً نمی توان به تیزبینی پدرم در مسائل اقتصادی خرده گرفت که وارد سود آور ترین معامله شد و به بالاترین قیمت معامله کرد. پدرم تاجر تیزهوشی بود. تاجری که خریداری جز پروردگارش و کالایی جز جان خود نداشت.
  حقیقتاً شغلش هم به واسطه انقلاب تضمین شده بود که این انقلاب الهی روش درست داد و ستد را به امثال پدرم آموخت و آن ها را به سوی پر سودترین معامله رهنمون کرد. و تا ابد این انقلاب روشنگر این راه است.

  و یک نکته جالب!

  “در کشور های توسعه یافته …یعنی جایی که برای کرامت انسان ارزش قایلند …دادگاهها بی طرفانه و بر اساس قانون کار می کنند .
  فساد در دستگاههای دولتی در کمترین حد است .
  پلیس واقعا اموزش دیده و حاضر در محل خدمت است .”!!!!!!!!!!

  برای همین در یکی از امن ترین اماکن تعریف شده در حضور پلیس، زن مسلمنان در مقابل چشمان همسرش و سایر حضار با ضربات متعدد کارد از پای در می آید!

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ تیر ۳۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۴:

  @ م.طاهری عزیزم
  یک بار دیگر هم در پست قبلی حرفی با این مضمون زدن ایشون
  خواستم همونجا جوابشون رو بدم…اما ترسیدم آدمی با این همه دوگانگی و تضاد حرفی بزنه که خاطر عزیزت مکدر بشه..برای همین سکوت کردم و فکر کردم که خود نازنینت میدانی چه در قلبم می گذره

  ای کاش خدا از ما هم این متاع گرانبها( جانمان) را می خرید…ای کاش شهادت قسمت همه ما می شد
  ای کاش گوینده سطرهایی که جواب به این زیبایی بهش دادی بتونه این نظرات منورش رو پیش شهدا عرضه کنه و خسر الدنیا و الاخره نشه
  چرا که شهدا اگر رفتند برای هدایت همه قلوب بود…برای نجات همه آدمها….مطمئنم بابای شهید تو برای همه آنهایی که فریفته رنگ و شکل و فریبندگی این دنیا شدند غمگینن

  خدا همه ما رو در راه راست نگه داره و اگر لغزشی داریم دستمان را بگیره…خدا کنه که شرمنده شهدا نباشیم

  و السلام علی من اتبع الهدی

  [پاسخ]

 14. افق گفت:

  سلام
  چقدر لینک نامه خلبان به همسرش زیبا بود…

  [پاسخ]

 15. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  کاش بر زندگی ام قطره هایی از آسمان بچکد.
  کاش آسمانی ها دستم را بگیرند.
  صورتم را رو به آسمان می گیرم.
  ببار بر من گنهکار و مرا ببخش.
  یا حق

  [پاسخ]

 16. ادامه نیایش ۴۲
  بار خدایا،بر محمد و خاندانش درود بفرست و قرآن را در تاریکى‏شب مونس ما گردان و در برابر کششها و گرایشهاى شیطان و خاطرات‏وسوسه انگیز،نگهبان ما قرار ده.و چنان کن که قرآن پایهاى ما را ازسپردن راه معاصى باز دارد و زبان را از گفتن سخن باطلـبى‏هیچ آفتى‏که زبان را رسیده باشدـلال گرداند،و اعضا و جوارح ما را از ارتکاب‏گناهان مانع آید و طومار عبرتها را که به دست غفلت پیچیده شده پیش‏روى ما بگشاید،تا عجایب قرآن و مثلها و قصه‏هاى هشدار دهنده آن‏که کوههاى سخت از تحمل آن ناتوانندـبه دلهاى ما راه یابد.

  بار خدایا،بر محمد و خاندان او درود بفرست و به قرآن آراستگى‏ظاهر ما را دوام بخش و تطاول خاطره‏هاى وسوسه‏انگیز از صفاى‏ضمایر ما دور بدار و آلودگى از دلهاى ما بزداى و پیوند دل ما از گناهان بگسل و پریشانیهاى ما به سامان آور و چون در گرماى طاقت سوزقیامت بازخواست را به پیشگاه تو مى‏ایستیم،تشنگى ما تسکین ده و درروز رستاخیزـروز وحشت بزرگـبر پیکر ما جامه ایمنى بپوش.

  بار خدایا،بر محمد و خاندانش درود بفرست و به یمن قرآن،بینوایى ما را به بى‏نیازى جبران نماى و زندگى خوش و فراوانى نعمت ووسعت رزق به ما عطا کن و ما را از صفات ناپسند و خصال نکوهیده دوردار و از فرو غلتیدن به گودال کفر و آنچه موجب نفاق است در امان دار،تا در قیامت رهنماى ما به سوى خشنودى و بهشت تو باشد و ما را در دنیااز سخط تو و تجاوز از حدود تو حفظ کند و احکام حلال و حرام تو راگواه باشد.

  [پاسخ]

 17. افق گفت:

  سلام
  خدا قوت
  من یه چندتا سوال نسبتا مهم دارم..
  چرا شما جماعت بچه حزب اللهی، میرید سر کار؟ مگه به خاطر حزب اللهی بودن پول نمیگیرید؟ چرا دنبال کار هستید؟
  چرا اکثرا تحصیلات عالیه دارید؟ احیانا مدرکتون رو هم دو دستی تقدیمتون کردن؟ یا براش زحمت کشیدید؟
  چند نفرتون استخدام دولت هستید؟ چند نفرتون کار خصوصی یا آزاد دارید؟
  جدا چرا اصلا میرید سر کار؟ چرا مثل یه عده ای منتظر نیستید پول نفت سرازیر بشه تو جیبتون و شما پاتون رو بندازید روی پاتون و پای تلویزیون با خانواده چای و شیرینی بخورید ؟ و هی به دولت و نظام و مملکت فحش بدید؟
  اصلا چرا هر کی کمتر زحمت میکشه بیشتر طلبکاره؟
  چرا اینایی که میان اینجا به اسم مخالف هی سخنرانی میکنن و ماهم هیچی بهشون نمیگیم، مطمئن هستن شما همه شغل دولتی دارید؟
  اصلا مگه حقوق کارمندای دولت چقدره؟

  [پاسخ]

 18. برتربین گفت:

  سلام همسنگر
  برتربین حاضر به تبادل لینک میباشد
  بیش از ۱۰۰۰ کلیپ و فیلم تخصصی

  [پاسخ]

 19. 313 گفت:

  سلام علیکم

  هنوز مرور کردن این حوادث برای من سخت و ناگواره…

  واقعا کسایی که چشماشون رو به روی این نامردی ها بستن و فقط و فقط خودشون رو می بینن انسانیت رو زیر پا گذاشتن…

  کاش حداقل بعد این همه اتفاق بعضی ها سر عقل می اومدند…

  [پاسخ]

 20. مهاجر گفت:

  یک مقاله نوشتید که علل افزایش جرم و جنایت رو خشونت سبزها اعلام کردید و این جمله رو ته مقاله اضافه کردید که “البته به هیچ عنوان همه قضیه مربوط به جنبش سبز نیست” تا جانب بی طرفی رو حفظ کرده باشید که البته جای شکر و تشکر داره.
  دیروز هم یک جلسه ای در مجلس برگزار شد و علت افزایش جرم و جنایت بررسی شد و معلوم شد خبررسانی رسانه ها و عوامل بیگانه دلایل اصلی افزایش جرم و جنایت هستند.
  هر چند نتیجه جلسه کارشناسی مجلس و مقاله شما همدیگر رو تایید نمی کنند ولی از یک نظر کاملا هر دو بررسی شبیه به هم هستند و اون هم اینه که در بررسی کارشناسی شما و مجلس محترم شورای اسلامی هیچ اثری از مدیریت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.
  با توجه به این که وقتی دلایل یه واقعه بررسی میشه باید مهمترین دلایل رو ذکر کرد بعد رفت سراغ دلایل کم اثرتر، احتمالا از نظر شما بی انضباطی سبزها مهمترین دلیل بوده و دلایل دیگه مثل بیکاری، فقر، کم رنگ شدن ارزشهای اخلاقی، ناتوانی در ازدواج، عدم برخورداری از تفریحات سالم، عدم ثبات مدیریتی و دلایل دیگه از درجه اهمیت کمتری برخوردار بودن که همه رو در همون جمله “البته به هیچ عنوان همه قضیه مربوط به جنبش سبز نیست” مستتر کردید.
  با این روشی که مجلس جمهوری اسلامی کمر به حل مشکل بسته و با این دقت نظری که شما در بررسی معضل به خرج دادید ان شاءلله که جرم و جنایت در آینده کم خواهد شد.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۱۵:

  روی عکس کلیک کنید و نسخه بزرگ شده عکس رو نگاه کنید. عکس فتوشاپیه.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: