وکیلانه » » دلم می‌خواهد مثل جوانان مصری از دیوار پاستور بالا بروم…
من در RSS من در Picasa من در YouTube من در گوگل پلاس من در FriendFeed من در توییتر من در Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
دلم می‌خواهد مثل جوانان مصری از دیوار پاستور بالا بروم…
۲۰ام, شهریور ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۹۸]

.

لب‌تابم را روشن کردم و می‌خواستم شروع کنم به نوشتن از سیلی جوانان انقلابی مصر به صورت اسرائیل. قضیه‌ایی که بلاشک بعد از جنگ ۳۳ روزه حزب الله لبنان نظیر نداشته، و روزنامه‌ی “هاآرتص” به صراحت آنرا یادآور انقلاب ۱۹۷۹ ایران دانست و شروعی برای سونامی که منجر به منزوی شدن اسرائیل در مقابل ایران خواهد شد.(+)

هنوز یک خط ننوشته بودم که به علت تشابه یک کلمه در یکی از منابع عربیم یاد آقای “جاسبی” افتادم. ناخودآگاه ذهنم به پرواز درآمد و رفت به چندین ماه پیش. اساسنامه‌ی دانشگاه آزاد تصویب شده بود و ما چقدر خوشحال بودیم و منتظر که شورای عالی انقلاب فرهنگی اسامی نامزدهای جایگزین آقای جاسبی را اعلام کند تا به این وسیله ما شاهد انقلاب سوم در ایران و پایان امپراطوری ظلم و فساد دانشگاه آزاد باشیم. چقدر سروصدا شد. امروز و فردا می‌کردیم اما؛ یکهو همه‌ی سر و صدا‌ها خوابید. داشتم در ذهنم به دنبال علت می‌گشتم. به‌راستی کار به کجا رسید؟ یعنی این‌بار هم انقلابیون موفق به فتح دانشگاه آزاد نشدند؟‌ یعنی باز هم دانشگاه آزادی‌ها مچ همه را خواباندند؟

همه‌ی اینها در ذهنم مرور می‌شود که به خودم نهیب می‌زنم، امیرعلی! کجا رفتی؟‌! انقلاب سوم ایران را بی‌خیال، بچسب به انقلاب دوم مصر. دوباره یک خط می‌نویسم. می‌رسم به تعداد شهدای تسخیر سفارت اسرائیل. ۳ نفر هستند. باز این ذهن لعنتی به پرواز درمی‌آید: از ۳ تا ۳ هزار میلیارد چند صفر فاصله است؟ یکی؟ دو تا؟ چهار تا؟ پنج‌تا؟ هفت‌تا؟ نه‌تا؟‌…..

مغزم هنگ می‌کند!
۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیارد تومان.صفرهایش را کم نگذاشته ام؟ ســــه هــــزار میلیارد تومان…. در اختلاسی به اندازه‌ی یک دهم این مبلغ هم بلاشک پای چندین و چند مدیر نه کارمند جزء ِ دولتی به میان است. حالا سه هزار میلیارد تومان، پای چند نفر وسط است؟‌  سه هزار میلیارد تومان (+)

باز می‌خواهم بی‌خیال شوم و بروم سراغ نوشتن از جوانان مصری، اما نمی‌شود. دیگر رمقی به کمر قلمم نمانده. مصر یا هرجای دیگر به اندازه توکل‌شان به خدا مشمول عنایات الهی خواهند شد، اساساً چه ما حرف بزنیم چه نه، این‌ راه ِ شروع شده ادامه پیدا خواهد کرد تا نابودی کامل ظلم و حکومت یافتن مستضعفین. “ان وعدالله حق”. این وسط  ما باید به فکر رسیدن به آرمان‌های انقلاب خودمان باشیم. اصلاً  چه کسی گفته ما چون قبلاً دو بار انقلاب کرده ایم دیگر نباید انقلاب کنیم؟‌ کسی چه می‌داند؛ شاید اینهمه مشغول کردن‌ها به حرفهای انحرافی، لایه‌ی حفاظتی باشد برای این کارها، تا از انقلاب ما جلوگیری شود!

دلم می‌خواهد انقلابی بشوم. مثل جوانان مصری از دیوار‌ پاستور بالا بروم، با دو دست بازوان دکتر احمدی‌نژاد را بگیرم، زل بزنم به چشمان‌ش که از خستگی باز نمی‌شود و بگویم دکتر! این بود جواب رای ما؟‌ دکتر! حرفی بزن، چیزی بگو. محمود جان! سه هزار میلیارد تومان! دزدگیر ۸۸! چرا ساکت شده ایی؟ احمدی‌نژادِ شبِ مناظره با موسوی، حالاست که باید اسم‌ها را بگویی، رسوا کنی، احمدی نژادِ میدان ولیعصر، شعارهای ما یادت می‌آید؟ بگو اسم مارهایی را که در آستین پرورانده ایی، دکتر! بگو.
می‌خواهم به او بگویم شاید بر اساس حرف عرفا؛ انسان ِ عدالت محور بتواند به مقامی برسد که “کن‌فیکون” کند به اذن الله، اما والله دولت عدالت محور نمی‌تواند اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خلق کند… والله نمی‌تواند. نمی‌شود. دکتر! حرفی بزن. چیزی بگو….۹۸ دیدگاه برای “دلم می‌خواهد مثل جوانان مصری از دیوار پاستور بالا بروم…”

 1. رضا گفت:

  باید قوه قضاییه با جدیت برخورد کنه

  [پاسخ]

 2. ناشناس گفت:

  به تومن که نمیشه خوند به دلار چه قدر میشه؟

  [پاسخ]

 3. سلام
  شما از دیوار پاستور بالا بروید و ما هم از دیوار هرم گونه مجلس یا مثلا دیوار خانه قضا
  خیلی چیزها هست که باید اصلاح شود

  اما مثل همه تاریخ این اصلاح حاصل نمی شود مگر اینکه آدم ها صالح و سالم باشند. اصلاحی در بیرون رخ نمی دهد مگر وقتی که ما آدم ها اصلاح شویم

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۲۳:

  تعبیر “انسان صالح” که از فرهنگ دینی ما به فرهنگ سیاسی وارد شده یکی از اصلی ترین دلایل بروز مفاسدی هست که امروز شاهدش هستیم.
  تاکید روی “انسان صالح” باعث شد که به جای ایجاد یک ساز و کار اجتماعی برای جلوگیری از فساد، دنبال کشف انسانهای صالح بریم بدون در نظر گرفتن این نکته که
  – اولا انسان زمینی با نیازهای بشری مثل قدرت، ثروت نمیتونه انسان صالح باشه
  – ثانیا حتی اگر شما یک انسان صالح پیدا کنید نمی تونید تضمین کنید که تا همیشه این انسان صالح باقی بمونه
  جامعه احتیاج به رسانه های آزاد داره تا انسانهای فاسد رو معرفی کنه و از طرف دیگه احتیاج به قوه قضاییه مستقل داره تا افراد معرفی شده رو محاکمه کنه.
  ایران نه تنها رسانه های آزاد نداره بلکه بیشترین تعداد روزنامه نگار زندانی رو در دنیا داره و قوه قضاییه هم به وضوح مستقل نیست. در این شرایط بروز مفاسدی مثل اختلاس سه میلیارد دلاری اصلا عجیب نیست و مسلما فسادهای درون نظام محدود به این عدد و رقمها نیست.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۴۰:

  من نفهمیدم که ربط پاراگراف آخر شما به حرفای اولتون چی بود

  به علاوه فکر می کنم شما دوستان یک مفهوم شخصی و انتزاعی از هر مفهومی در ذهنتون دارید و همه چیز رو بر مبنای اون قضاوت می کنین
  قطعا انسان صالح اهل تقواست و تقوای واقعی نه با پروت وا میره نه با قدرت و شهرت
  تقوا عامل نجات انسان هست از همه این حجاب ها

  اگر کسی به اسم تقوا بیاد و غیر این عمل کنه باید در تربیت نفسش بیشتر تلاش کنه و این میشه همون اصلاح نفسی که من گفتم

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۱۲:

  ربطش اینه که توی بقیه دنیا رسانه ها آزاد هستن و میتونن به زمین و زمان گیر بدن و در مورد همه چیز تحقیق کنن، به همین دلیل توی اون کشورها افراد کمتری جرات میکنن از این دزدیها انجام بدن. اما توی کشور ما که همه ی رسانه ها باید مجیز آقا و دست نشانده هاش (مثل احمدینژاد) رو بگن و اگه حرفی خلاف خواست ایشون بزنن تعطیل میشن، کسی جرات افشای این دزدیها رو نداره.

  توی همه ی دنیا مافیا و مفاسد اقتصادی یک سرش به دستگاه حکومتی متصل هست، واقعا اگر فکر میکنید که این دزدی ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومانی بدون اطلاع حکومت بوده خیلی ساده لوح هستید! و باز هم اگر فکر میکنید همه ی این چیزها زیر سر مشایی یا بقایی یا… هست و اگه اینا از دولت حذف بشن همه چیز گل و بلبل میشه باز هم ساده لوحیه خودتون رو به رخ همه کشیدین.
  قبول کنین که این نظام مشکل جدی داره و باید اصلاحات ساختاری عظیمی توش صورت بگیره تا دیگه از این مسائل پیش نیاد.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۴۳:

  باز هم ربطش رو به صالح بودن آدمها نفهمیدم: )

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۲:۰۱:

  حرف من این هست که “انسان صالح” نه تعریف مشخصی داره و نه وجود خارجی داره.
  در دنیای امروز به جای تکیه روی تقوای افراد روی نظامهای بازدارنده تکیه میکنن، مثلا رسانه های آزاد و نظام قضائی مستقل.
  نظام جمهوری اسلامی روی ایده “حاکمیت انسان صالح” بنا شده و به همین دلیل از راس نظام تا ذیل نظام در فساد غوطه ور هست.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳:

  جناب اصلاح طلب
  ای کاش انقدر ماتریالیستی به مسائل نگاه نمی کردید

  جمهوری اسلامی روی ایده حاکمیت انسان صالح بنا نشده. دنیا و حقیقت دنیاست که بر این حقیقت ایجاد شده

  با این حرفهایی که می زنید برای شما نگران میشم که خدای نکرده حتی نبوت پیامبران رو هم قبول نداشته باشید

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۱:

  ای کاش شما اینقدر عارفانه به دنیا نگاه نمی کردید. دنیای واقعی من هستم شما هستید. شما در خودتون استعداد “انسان صالح” بودن رو می بینید؟ من که در خودم نمی بینم.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۳۰:

  من خودم رو در حد انسان صالح ببینم یا نه مهم نیست
  مهم این است که خداوند باریتعالی مرا در حد انسان صالح میبیند:)
  اینکه من و شما صاحب اختیار و انتخاب آفریده شده ایم، اینکه خدا دین و شریعت را برای هدایت بشر مبعوث و انتخاب کرده، اینکه مرگ پایان زندگی نیست و در واقع تنها انتقال ما از این دنیای فانی به دیار باقی است، اینکه روز حسابی هست، همه اینها نشان می دهد که من و شما برای هدف معینی خلق شده ایم. نه برای لهو و لعب، نه برای بازی و سرگرمی
  ربنا الذی اعطی کل شیء خلقه ثم هدی
  خدای ما آن خدایی است که هر چیزی را آفریده و سپس هدایت کرده

  من و شما بپذیریم یا نه! در این دنیا برای تکامل آمده ایم. این دنیا چنین نشانتان بدهد یا نه! باید صالح باشیم تا به حسن عاقبت و قرب خدا نائل شویم
  این عرفان نیست، حقیقت هستی است. و خدا وعده کرده که دنیا از آن صالحان است
  وقتی منتظَر موعود ظهور کند، حکوت واقعی برای صالحان تشکیل خواهد شد

  [پاسخ]

 4. امین گفت:

  آن کسی که باید جواب بدهد، شما و دوستانتان که رفتید به این دکتر رای دادید هستید.
  وگرنه پرونده های فساد مالی احمدی نژاد و دوستانش از زمان استانداری اردبیل و شهرداری از روز اولی که نام ایشون مطرح شد برای همگان عیان بود.
  حالا شما چرا نخواستید این حقایق رو ببینید و کشور رو به این افتضاح کنونی کشاندید، من لابد بصیرت ندارم که بفهمم؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۵:

  مسایل رو به هم ربط ندید لطفاً. قطعاً من و ما به مواضع‌ خودمون در ۸۸ افتخار می‌کنیم و الان هم زمان برگرده به عقب عین همون کار رو انجام می‌دیم.
  سوالاتی که ملت از مهندس موسوی و خاتمی و سایرین دارند خیلی بیشتر از سوالاتی است که از دکتر احمدی دارند! خیلی …

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۱۰:

  دکتر در سال ۸۸ یک پرونده یک میلیارد دلاری با استناد به گزارش دیوان محاسبات داشت که طبق معمول بنا به “ضرورت” مجلس از پیگیری اون منع شد. وقتی هم که آقای قالیباف شهرداری تهران رو از دکتر تحویل گرفت با اختلاف حساب سیصد میلیارد تومنی مواجه شد که به خاطرش به قوه قضاییه شکایت کرد که بعد از سه بار نامه نگاری با آقای شاهرودی بنا به “ضرورت” از ادامه شکایت منع شد.
  اگر شما با برگشت زمان به سال ۸۸ همون کاری خواهید کرد که کردید دلیلی نداره که امروز هم خیلی از دکتر ناراحت باشید چون انصافا دکتر هیچ وقت دروغ گفتن و دزدی کردن رو از مردم مخفی نکرده بود.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۱۹:

  اون یک میلیارد دلار که کاملاً روشن شد چی بوده و اشتباه محاسباتی بوده که مجلس هم تایید کرد اشتباه محاسباتی رو.
  پرونده شهرداری هم بنا به “ضرورت” از ادامه شکایت باز نموند؛ بنا به کافی نبودن دلایل و مدارک بود.

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۵:

  از قدیم گفتن که دیوار حاشا بلنده.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۸:

  دیوار حاشا بلند نیست شما یه خورد باید با دقت بیشتر به مسائل نگاه کنید

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۰:

  اون یک میلیارد دلار که کاملاً روشن شد چی بوده و اشتباه محاسباتی بوده که مجلس هم تایید کرد اشتباه محاسباتی رو.
  ………………………………………………………………
  کسانی که وقتی ۱۱ سپتامبر هزاران نفر از انسانهای غیر نظامی در برجها می میرند ….ان واقعه را خیلی راحت به گردن خود نیروی امنیتی ان کشور می اندازد ….اینجا خیلی راحت از اشتباه میلیاردی صحبت می کنند .و انتظار دارد همه لبخند بزنند و باور کنند که مسولین خبری نداشتند و این صرفا اشتباه بوده .جان ان کسی که بیشتر دوست دارید اگر چنین موردی در امریکا روی داده بود …الان دهل نمی زدید که رجبعلی بوش جد اندر جد یک فاسد بالفطره بوده و دولتش هم دزد است؟
  بیایید

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲:

  موضوع “اشتباه محاسباتی” هیچ وقت از طرف دیوان محاسبات تایید نشد اتفاقا بعد از مطرح شدن “اشتباه محاسباتی” سریعا یک تکذیبیه صادر کرد ولی با افزایش فشار از طرف خبرگزاریهای نفتی مثل رجا نیوز و فارس تصمیم به سکوت گرفت. نکته جالب این هست که تا قبل از این که احمدی نژاد از چشم آقا بیفتن همچنان به دیوان محاسبات فشار وارد میکردن که چرا اعلام نمیکنه که موضوع حل و فصل شده. حالا که “رمی احمدی نژاد” برای “قربت به آقا” تبدیل به “مستحب موکد” شده بحث سه میلیارد دلار مطرح شده.
  نبود مدارک برای سیصد میلیارد تومن مفقودی حرف جالبی هست. چون یا پول گم شده یا نشده. اگر گم نشده که میگن گم نشده، اگر گم شده باشه هم به خاطر نبود مدارک که مختومه اعلام نمیشه. اشتباه عرض میکنم؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۰:

  این وسط ما باید به فکر رسیدن به آرمان‌های انقلاب خودمان باشیم.
  ……………………………………………………………..
  ارمان انقلاب ما در ابتدا بسیار زیبا و مردمی بود .ان فضا و سرود هایی که من تاسف می خورم برخی از جوانان طبیعتا محروم شدند از دیدن ان ایام عزیز .
  بله رای مردم به جمهوری اسلامی را همه باور داریم و لی نخبگان می بایست حدود قانونی را مشخص می کردند و حقوق شهروندان تبعه ایران تضمین می شد .
  نگاهی بکنید به انان که درب منزل اقای کروبی را تحت عنوان مردم گرفته بودند .
  ما نباید شاهد چنین چیزهایی می بودیم .مقدس نمایی چیزی بود که ۳۰ سال عمر مفید ما را از میان برد .
  و در زیر تمام این خاکستر …اژدهای هفت سر فساد رشد می کرد .چیزی که نخبه های دولت های غربی متوجه ان هستند .و می دانیم که برخی با منتسب کردن خود به مقدسات سو استفاده های کلان کردند .
  بیشتر از اینکه این فسادها به اسلام لطمه بزند …به زندگی مردم لطمه خورد .مذهب ذاتا خود را از زیر هر اواری نجات می دهد .
  ولی مردم گرفتار شدند .
  امروز رادیو گوش می کردم و شبکه معارف برنامه ای مربوط به فتنه داشت و جالب اینکه خیلی سریع برنامه سیاسی شد و راجب بنی صدر صحبت کرد .این معارف نیست .این سیاست است .
  با ریزش مردم از حمایت دولت انقلابی احمدی نژاد تلاشهای وسیعی برای جذب صورت می گیرد .و برای این امر از هر مرزی عبور می کنند .
  امروز رسانه ملی کاملا در دست یک جناح سیاسی است .همان جناحی که مخالفین خود را مجازات می کند .

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۹:

  خو اونوخ شما از کجا متوجه این فساد شدی؟ به قول آقای لاریجانی در برابر فشارها بر قوه قضاییه برای برخورد بابا ما که خودمون بهتون اطلاع دادیم و مچ اینا رو گرفتیم :)))

  [پاسخ]

 5. مهدی گفت:

  ممنون برای مطلب پر از درد..
  چه فرقی میکنه این حرفها رو امروز از قلم پر از درد تو بخونیم دو سال قبل از زبان میرحسین.. بگذریم از این بازیها و خط کشی های سیاسی زودگذر.. حرف او هم همین ها بود… و حرف خیلی ها.. از نوری زاد تا همسر همت تا علی مطهری ها و الیاس نادران ها.. حالا یکی در حر و یکی در مجلس و یکی در حبس و تو در خانه ی مجازیت..
  “من قال” چه فرقی میکنه وقتی “ما قال” یکیه و از سر آتش درون…
  ممنون..
  به امید روزهای بهتر برای این گوشه از دنیا..

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۷:

  مهدی جان؛
  این دو موضوع ربطی به هم نداره. مشکل آقای موسوی و سایرین به هیچ عنوان دغدغه‌های مالی که اصلاً اون زمان راجع به دکتر وجود هم نداشته نیست؛ که اگر بود اول به فساد در اطرافیانشون بخصوص آقای کروبی انتقاد می‌کردن و بعد به دیگران.
  دوباره تکرار میکنم سوالاتی که ملت از مهندس موسوی و خاتمی و سایرین دارند خیلی بیشتر از سوالاتی است که از دکتر احمدی دارند! خیلی بیشتر…

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۴۹:

  سوالاتی که ملت از مهندس موسوی و خاتمی و سایرین دارند خیلی بیشتر از سوالاتی است که از دکتر احمدی دارند! خیلی بیشتر…
  ……………………………………………
  اقای صفا باید تکلیف عبارت ملت را ابتدا معلوم کنیم .
  ایا این ملت همانهایی هستند که لبنان و شیخ نصرالله را بیش از ایران دوست دارند ؟
  به نظر من تعریف دقیق عبارت ملت ایران شامل مردمی است که وابستگی به اعراب ندارند و به فرهنگ اصیل خود افتخار می کنند و هیچ ملتی را سزاوار نفرت نمی دانند. مردم ایران صلح طلبند .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۰:

  من هم معتقدم باید ملت رو بازتعریف کرد

  ملت فقط ساکنان تهران نیستند
  ملت فقط شما نیستید
  ملت ینی مردم ایران اسلامی که از دیرباز صلح طلب بوده اند اما نیاموخته اند که زیر باز ذلت زندگی کنند

  شاید همه کسانی که اطراف شما هستند هم فکر شما باشند و این شکافی رو که در ذهنتون میان ملت و حکومت وجود داره تقویت کنند، اما آدم های افراد شما همه ملت نیستند

  فقط بخشی از ملت هستند

  بخشی که البته یک قسمتی از حقیقت وضعیت موجود کشور را تشکیل میده. بخشی که برخی شون اتفاقا با تعهد تمام دارند برای همین کشور کار می کنند
  بخشی که خلاف اصرار شما اصلا میل ندارند از محدوده این ملت خارج شوند

  [پاسخ]

  م.طاهري پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۲:۵۰:

  و با اجازه من اضافه کنم که ملت فقط مردم شمال تهران نیستند

  اصلاً حساب کردنش سخت نیست. یک بار در یکی از راه پیمایی های نظام شرکت کنید و آمار مردم متعهد تهران را از چشم خودتان بگیرید

  من اتفاقاً به مردم متعهد تهران خیلی حساسم
  خوب های تهران خیلی خوبند، خیلی

  تهران شهر کفر نیست، شهر بیست و چهار هزار شهیده

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹:

  @ م.طاهری عزیز
  کاملا باهات موافقم

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۰:

  بخش بزرگی از مردم و سوالاتشون رو توی روز نه دی باید دیده باشی. نگو که ندیدی.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۲۸:

  ما روز ۹ دی رو دیدیم. از بس که تلویزون ها تون و روزنامه هاتون تو بوغ وکرنا کردن آدمهایی رو که بدون هیچ تهدیدی اومدن تو خیابون.
  از بس که تو این دو ساله از این همه روز همین یکی رو تونستین علم کنین و انگار نه انگار این همه تظاهرات دیگه در اوج بی قانونی نیروهای حکومتی تو این کشور اتفاق افتاده.

  جالبه که شما اون همه روزهای خرداد و آذر و بهمن رو ندیدی که مردم بخاطر حرفشون زیر کتک و تیراندازی نیروهای نظامی و لباس شخصی خیابون ها رو پر کردن و آزادی و سلامتشون رو حاضر شدن خطر کنن. که تلویزیون و رسانه های دولتی به روی خودشون نیاوردن. که رییس جمهور محبوب شما مردم رو گوساله و خس و خاشاک صدا کرد. برین ببینین کدوم یکی از سران سبز تا حالا به مردم هم نظر شما چنین توهین هایی رو کرده که سران شما به ما.

  بعد هی بیاین سوال از ما کنین که دیدین یا ندیدین.

  حیا هم خوب چیزیه….

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۲۶:

  امیرعلی صفا :مشکل آقای موسوی و سایرین به هیچ عنوان دغدغه‌های مالی که اصلاً اون زمان راجع به دکتر وجود هم نداشته نیست؛ که اگر بود اول به فساد در اطرافیانشون بخصوص آقای کروبی انتقاد می‌کردن و بعد به دیگران.
  هومن:ما هم همین را می گوییم …شما اگر در تب انسانیت و حمایت از انسان درد کشیده می سوختید ابتدا به گرفتاری مردم داخل و هموطنان می رسیدید و انگاه سفری به غزه می کردید .این ساده نیست ؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۸:

  باز هم غزه

  جناب هومن
  به نظرم شما تا حالا اصلا گذرتون به مکان های نماز جمعه و غیره نیفتاده

  صندوق های جدا هست برای مردم غزه و هموطنان تحت پوشش کمیته امداد. من نوعی هم تصمیم می گیرم که در کدوش پوا بریزم
  البته چون توی خونه یک صندوق صدقات کمیته امداد داریم و در دسترس هست، معمولا روزهایی که به نماز میرم برای مردم غزه و یا مثلا پاکستان و سومالی پول در صندوقهای مجزا میریزم
  این ساده نیست؟

  دلم میخواد به همه مردم عالَم کمک کنم. با پول و درآمد خودم. مردم کشورم در اولویتند و تقریبا هر روز پولی رو در صندوق میریزم میدونم که به دستشون میرسه. و بعد هم باقی دنیا: )
  شاید با این بحران مالی حتی لازم بشه به مردم آمریکا هم کمک بشه. که اون موقع هم کمک خواهیم کرد

  [پاسخ]

 6. من گفت:

  واقعا بهش رای دادی؟ مثلا چه انتظاری داشتی ازش؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۱:

  من با کمال افتخار بهش رای دادم و انتظار داشتم کاری کنه زبون امثال شما برای ما دراز نشه . (البته اگر شما از اونهایی که فکرش رو میکنم)

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۰:

  رضا:من با کمال افتخار بهش رای دادم و انتظار داشتم کاری کنه زبون امثال شما برای ما دراز نشه ..

  عجب از این ادبیات !!!!مشخص است که چنین فردی که ادبیاتش مثل خود دکتر است …به او رای می ذهد !
  مردم ایران شاهد این بوده اند که ایشان در سخنرانی خود می گفتند دشمنان من اب بریزند اونجاشون که داره می سوزه !!!!!!!!!
  خلایق هرچه لایق

  [پاسخ]

 7. ايراني گفت:

  مطلبتان عالی بود.
  این قسمت “به روایت لینکتان” بسیار خواندنی بود
  این لینک را هم مشاهده کنید:
  http://www.rasanews.ir/Nsite/PhotoService/?SGr=70

  [پاسخ]

  ايراني پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۰:

  ببخشید این لینک اشتباه شد این یکی درست است:
  http://www.rasanews.ir/Nsite/PhotoFullStory/?Id=112421

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۵:

  ممنون از این لینک،‌ آخوند واقعی اینها هستند، بدون هیچ توقعی …

  [پاسخ]

  حسين پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۵:۵۸:

  زیبا بود. از ایرانی تشکر.

  [پاسخ]

 8. رضا گفت:

  میشه چند نمونه از این سوالاتی که شما (یا همون ملت!) از مهندس موسوی دارن رو لیست کنید؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۱:

  سکوت در قابل فساد اطرافیان بویژه رقیب انتخاباتی‌شان جناب آقای کروبی و باز سکوت در قبال جولان دادن بزرگترین متهمان فساد در این مملکت آقا مهدی و فائزه خانوم در ستادهای ایشون.
  قضیه‌ی کرسنت، پتروپاس، دلار نه تومنی و….
  البته یه سری آدم هم نه دی یه مقداری سوال داشتن!

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۲۳:

  هیچ ارگانی به جز قوه قضاییه در جایگاه رسیدگی به فساد افراد نیست.
  اگر قوه قضاییه توانائی رسیدگی به مفاسد رو نداره (که نداره) مقصر اون کسی هست که قوه قضاییه زیر نظرش اداره میشه.

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۱:

  اصلاح طلب جان؛ شما که اهل فرار به جلو نبودی. سوال رو با سوال جواب نده. اینها دلیل سکوت در برابر فساد نمیشه که

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۴۶:

  کجای حرف من سوالی بود؟
  من قبلا هم در جواب یکی دیگه از دوستان عرض کرده بودم که وظیفه من و شما رسیدگی به فساد نیست چون اصلا صلاحیت این کار رو نداریم.
  وظیفه رسیدگی به مفاسد با قوه قضاییه است و اگر قوه قضاییه ناکارآمد هست باید یقه مدیرش رو گرفت، کجای حرف من فرار به جلو هست؟
  برای این که دل شما خنک بشه فرض کنیم تمام دنیا به غیر از رهبر و احمدی نژاد دزد و فاسد باشن، قوه قضاییه داره چه غلطی میکنه؟ میشه توضیح بدید؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۳۴:

  چقدر سوالات خوبیه !!!چقدر بیداری نصیبمان شد !!!ادمهای ۹ دی !!!!ما هم که روزی در تقویم نداریم !!فقط می خواهیم به قیمت زجر و درد مردم غزه پولدار شویم !فقط این بیداری به سرنوشت ما اصابت کرده .
  این بیداری ها به حد کافی جالبند .انسانهایی با مرام عین خودشان را با مهندسی کردن انتخابات می گذارند بر سر کار و طرف به علت نداشتن پایگاه مردمی به روزگاری دچار شد که دیدیم و سپس دوست دارند از دیوار بالا روند در مقابل فسادی که همیشه داره اتفاق می افته .این است مشخصات یک جامعه که مورد نظر این انسانهای روشنفکر .
  نمی توانیم دولتی را بیاریم سرکارو یا سپس ان را برکنار کنیم و به جای ان باید اموزش از دیوار بالا رفتن را ببینیم ….

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۲:

  یک: وقتی مردم داشتن برای خواسته های شما در خیابان ها کتک می خوردند شما و نزدیکانتان کجا بودید؟
  دو: ارزش فرضیه داماد اینجا و فرزند آنجا بودن بیشتر بود یا خون اصیل ایرانی مردم خداجو؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۲۸:

  چرا در اوج بدبختی مردم که پدر ما جبهه بود زیر گلوله برای این کشور ایشون واسه یه دلیل مسخره استعفا داد و یهو غیبش زد ؟‌
  چرا مردمی رو که من با چشم خودم دیدم روز عاشورا چه افتضاحاتی به بار آوردن مردم خدا جو خطاب کرد؟
  چرا شب مناظره با احمدی وقتی اثبات شد که حرفهاش بر اساس اطلاعات غلط بودن از مردم معذرت خواهی نکرد؟‌
  اگر هم فرصت داشتن یه توضیح بدن که بر اساس چه منطقی انقلاب‌ های منطقه رو نشات گرفته از جنبش سبز دونستند؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۳۱:

  و اینکه چرا قبل از اعلام نتایج در غروب روز رای گیری خلاف قانون و عقل، همه رسانه ها رو جمع کردن و به اونها گفتن “با اکثریت بسیار زیاد، برنده قطعی انتخابات اینجانب هستم؟”

  چطور در مراسم ختم کسی که زنده بود شرکت کرد؟

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۲۹:

  وقتی رهبر نظام با زیر پا گذاشتن روال قانونی و قبل از تایید شورای نگهبان احمدی نژاد رو رییس جمهور اعلام میکنه انتظار دارید الباقی مردم چطور رفتار کنن؟

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۳۷:

  اقایان توجه کننده به این :چرا در اوج بدبختی مردم که پدر ما جبهه بود زیر گلوله برای این کشور ایشون واسه یه دلیل مسخره استعفا داد و یهو غیبش زد ؟‌

  نکته اول :این نظریه من اثبات می گردد که فرزند بیداری در منزل پدر بیداری شکل می گیرد .و این فرزند در اثر مطالعه بیداری نمی شود .
  نکته دوم :
  ریس جمهور عدالت پرور (لطفا با فتحه بخوانید عدالت را )علت منزل نشینیش چه بود ؟نکند ربطی بین اون استعفا و این قهر وجود دارد ؟ایا ما در ایران با مقدسات همکاریم ؟
  من بارها اینجا عرض کردم که یک مشکل فرد بیداری کلیشه ای بودن در حد تیم ملی است .یعنی با افتخار هزاران بار موردی را تکزار می کند در حالیکه ثانیه ای در موردش فکر و تحلیل ندارد .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۱۰:

  شرمنده ها آقا هومن
  پس خود شما هم دقیقا کلیشه ای برخورد می کنین. چون دائم و بدون تغییر یک حرف را تکرار می کنین: )
  @ جناب اصلاح طلب
  متوجه ادعای شما نشدم

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۳:

  کدوم ادعا؟ من ادعا زیاد دارم :)

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۳۲:

  اینکه کی و کجا در کدام سخنرانی و …رهبری نظام حدود قانونی رو زیر پا گذاشتن

  * یه سوال دوستانه توی پرانتز

  پر مدعا بودن و ادعای زیادی داشتن واقعا انقدر قابل افتخاره؟:)

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۵۶:

  در این لینک:
  http://farsi.khamenei.ir/audio-content?id=7158

  این پیام صوتی مربوط به ۲۳ خرداد هشتاد و هشت هست که در دقیقه سه به بعد انتخاب آقای احمدی نژاد با بیش از ۲۴ میلیون رای مورد تایید قرار گرفته.

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۱۶:

  عارضم که اشکالش رو نمی فهمم
  اگر شما هنوز در توهم تقلب به سر میبرید به این معنی نیست که ۲۴ از ۱۳ بزرگتر است
  وقتی نتایج انتخابات واضح است و وقتی به سلامت انتخابات اطمینان هست، شکی نیست رئیس جمهوری که ۲۳ میلیون رای کسب کرده رئیس جمهور منتخب است:) بگذریم که عقل حکم می کند که بدون تایید نتیجه انتخابات توسط شورای نگهبان قطعا نتایج به صورت علنی اعلام نمی شود
  شک کردن در مسائل بدیهی باعث میشه که شک کنم که شما واقعا در پی گفت و گو هستید
  اگر نتایج انتخابات به تایید مجدد شورای نگهبان احتیاج پیدا کرد، اینکه رای ها به طور تصادفی بازشماری شد، اینکه شما هنوز در صحت انتخابات شک کردید، به این علت بود که آقایان کاندید رقیب رئیس جمهور منتخب قواعد میدان عملی که بهش وارد شدند رو نادیده گرفتند و علیرغم اینکه موقع شرکت در انتخابات و پیمودن راه رسیدن به قدرت!!!! به شورای نگهبان اعتماد داشتند بعد از کسب نشدن نتیجه دلخواه زیر همه چیز زدند و در واقع به درک و شعور خودشان و همراهانشان هم توهین کردند

  حالا که حرف به اینجا رسید، به من بگویید بدانم جناب میرحسین موسوی بر کدام مبنا در شبانگاه ۲۲ خرداد خود را رئیس جمهور رسمی این کشور خواند؟ نکند ایشان هم با …مرتبط بود که علم غیب داشت؟ هر چند متاسفانه عوامل مرتبطشان اطلاعات غلط داده بودند……..

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰:

  بنده عرض کردم که رهبر قبل از تایید شورای نگبهان نتایج رو تایید کرده و کارش غیر قانونی بوده، شما مدرک خواستید که کی همچین کاری کرده، بنده هم براتون مدرک گذاشتم از سایت خودش، چرا یه دفعه زدید به صحرای کربلا؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۳۰:

  کی و کجا قبل از تایید شورای نگهبان تایید کرده اند؟
  معمول اعلام نتیجه اینه که صحتش به تایید شورای نگهبان برسه و بعد اعلام عمومی بشه
  عقل هم این رو حکم میکنه
  وقتی نماینده شواری نگهبان بر حسن انجام انتخابات نظارت می کنه و بعد بر شمارش آرا در واقع اعلام عمومی نتایج به معنای تایید شورای نگهبان هست
  غیر از اینه؟

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۷:

  تاریخ این پیام روز بعد از انتخابات هست یعنی اولین روز هفته شنبه ۲۳ خرداد. شورای نگهبان همیشه چند روز تا یک هفته طول میکشه که صحت انتخابات رو تایید کنه و در اون زمان اساسا نمیتونسته صحت انتخابات رو تایید کرده باشه. چقدر باید روی موضوع به این واضحی بحث کنیم؟

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۷:۲۷:

  حرف من اینه
  مگه آبروی سیاسی یک کشور از سر راه آمده که بدون تایید ناظر نتایج به طور عمومی اعلام بشه
  تا جایی که من یادمه تا پیش از این ادعای تقلبی که آقایان کردند همه نتایج اعلامی انتخابات رو همان موقع اعلام میپذیرفتند. چون اعلام عمومی به معنای تایید شورای نگهبان بود
  از جمله در دو دوری که آقای خاتمی به ریاست جمهوری انتخاب شدند
  چقدر باید روی موضعی به این وضوح بحث کنیم؟
  اینو هم دیدید؟
  http://24tir.ir/myLDlinker.php?url=2436
  آقای موسوی واقعا گل کاشته: )
  دستش درد نکنه

  [پاسخ]

  هومن پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۵۳:

  شرمنده ها آقا هومن
  پس خود شما هم دقیقا کلیشه ای برخورد می کنین. چون دائم و بدون تغییر یک حرف را تکرار می کنین: )
  …………………………………………………………….
  اقا راست می کی مچ من را گرفتید .من چند نوبت تئوری تولد اردکهای زیبا و شنا بر اساس غریضه را اینجا مطرح کردم ….و اینکه بچف بیداری در ۵ ساله تمام دشنام ها را به امریکا تمرین می کنه .
  در این تمرین من دچار تکرار شدم .بارها با خودم تئوری را با صدای بلنذ تکرار می کنم …اردکهای زیبا سمفونی مرگ بر امریکا را انقدر می گویند ولی من باید گرفتار تکرار و کلیشه نشوم .

  [پاسخ]

  رهرو شهدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۲۸:

  خوشم میاد خودتون از حرفهایی که به ما میزنین عصبی میشید
  کمی روی سعه صدرتون کار کنید بد نیست:)

  [پاسخ]

 9. انسان گفت:

  آقای امیر علی صفا ای کاش عجله نمیکردی و با عجله این متن رو نمینوشتی! معلوم نیست هنوز چه خبره..مگر هر جا اختلاسی شد گردن اطرافیان دکتر هست که شما میخواهین از دیوار پاستور بالا بروید از دکتر سئوال کنید؟ اصبر صبر جمیل

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۱۵:

  دوست عزیز؛
  این فساد عظیم و وحشتناک در بدنه‌ی اجرایی کشور صورت گرفته.
  از دو حال خارج نیست، یا این قضیه از بیخ و بن کذبه که دکتر باید برای دفاع از قوه مجریه با کسانی که این خبر بزرگ رو منتشر کردن برخورد کنه.
  یا واقعیت داره که واقعیت داره و قوه قضاییه صحه گذاشته، کمترین انتظار از دکتر عذرخواهی از مردم و نوشتن نامه به قوه قضاییه جهت برخورد قاطع با مسببن این امر هست و معرفی این افراد به مردم.

  [پاسخ]

  سعید پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۱۰:

  آقای امیر علی
  چرا زود می گی که اگر کار دولت بود
  این کار توسط باند قدرتمند ثروت بود که الان دشمن درجه یک احمدی نژاد و دولتش هست
  زود فریب نخورید
  فریب فارس و رجانیوز و غیره نخورید

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۴:

  سعید جان؛ باید واقع بین باشیم. امکان نداره بدون همانگی با افرادی در درون سیستم همچین چیزی اتفاق بیفته. من کسی رو متهم نکردم فقط بر اساس همون مواردی که دلیل ما برای رای دادن به دکتر بود انتظار میره که سکوت نکنن. بحث سکوت در برابر این مورد هست.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰:

  این کار توسط دشمنان دولت انجام شده؟ این تهوع آورترین حرفی بود که میشد شنید.
  اگر دولتی که تمام اقتصاد زیر دستش هست اونقدر احمق و نالایق هست که یک نفر میتونه سه میلیارد دلار رو توش بالا بکشه و دولت ازش بی خبر باشه، با اجازه همه حضار، تمام اعضای اون دولت رو باید فرستاد برای دربانی دستشوئی های بین راهی تهران-قم.

  [پاسخ]

 10. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  می خواهم انقلابی شوم…
  می خواهم فریاد بزنم…
  کمر قلم شکسته است
  ای اشک تو امان بده…
  یا حق

  [پاسخ]

 11. محمد گفت:

  با سلام
  اینروزها آنقدر فضا آشفته است که براحتی نمیشود حرفها را باور کرد . خبر گم شدن! یک میلیارد دلار رو هنوز از یاد نبردیم شاید اختلاس سه هزار میلیاردی هم …..
  من ترجیح میدم زود قضاوت نکنم مخصوصا در فضایی که تهمت و غیبت شایع است .
  ——–

  از پاسخی که به سوال قبلیم دادید ممنونم . یک سوال دیگه دارم .
  سوال :
  آیا وکیلی که وکالت در توکیل دارد میتواند پس از امضاء موکل(در هر زمان که بخواهد)، نام وکیل دوم را در وکالتنامه خود اضافه کند؟ آیا وکیل دوم هم باید وکالتنامه را مهر و امضاء کند ؟
  با تشکر

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۱۸:

  علیکم الســـلام محمد جان؛
  تهمت زدن بدون اثبات درست نیست، اما بحث من اعتراض به سکوت دکتر هست. ایشون نباید سکوت کنن در برابر این موارد.
  در خصوص سوال هم بستگی به نوع وکالت داره، اگر تام نباشه باید با اطلاع موکل و رضایت اون این کار رو انجام بده. وکیل دوم هم باید این وکالت نامه رو امضاء کنه چرا که در غیر اینصورت اصلاً نمی‌تونه در دعوی وارد بشه.

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۳:۵۴:

  با تمام جوسازیها هنوز به دکتر شک نکرده بودم ولی اگر این اختلاس رو باور کنم نسبت به سلامت دولت به تردید خواهم افتاد . سکوت دکتر در باورپذیر شدن این اتهام موثر است اما این اماره برای محکوم کردن دولت کافی نیست .

  ——–
  در مورد سوالی که پرسیدم منظورم از وکیل ، وکلای دادگستری بودند که معمولا اینکار را انجام میدهند . وکلای معروف پرونده ها را می پذیرند و با اضافه کردن اسم وکیل دوم در وکالتنامه ی خود کار آن را به وکلای مبتدی واگذار میکنند . ظاهر اینکار (اضافه کردن یک اسم به متنی که ذیل آن امضاء دارد) شبیه به جعل است ، اما آیا میشود با این دلیل که آنها “وکالت در توکیل” دارند اینکار را توجیه کرد ؟ آیا اینکار قانونی است و تبعاتی برای وکیل دوم ندارد ؟
  با تشکر

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۳۴:

  داخل کردن هر فردی در دعوی بدون اطلاع موکل خیانت در امانت، نوعی از جعل، می‌تونه هم کلاهبرداری محسوب بشه. وکیل دوم هم اگر اطلاع از قضیه داشته باشه، شریک در جرم محسوب میشه.
  البته این اصل قضیه هست، والا وکیلی که این کار رو می‌کنه راه فرار از اون رو هم بلده و نهایتاً به فسخ قرارداد منجر میشه.

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲:

  پست آخر آرمانشهر رو حتما بخون . توضیحات خوبی برای اختلاس مزبور آورده . با خوندن پست شما و با شناختی که از “انصاف” شما داشتم نسبت به سلامت دولت به تردید افتادم ، اما خوندن مطلب آرمانشهر هم با توجه به شناختی که از نویسنده ی این وبلاگ داشتم ، تردیدم رو کم کرد .

  http://sobh.blogfa.com/

  ————–
  از پاسخی که به سوالاتم دادید ممنونم . (هرچند برایم قانع کننده نبود که با وجود حق «وکالت در توکیل» باز هم «داخل کردن هر فردی در دعوا بدون اطلاع موکل» جرم است .)

  [پاسخ]

 12. سلام و نور
  گسترش فساد تا کی؟
  با ” چهل ساعت در پناه شهدا ” بروزم
  تحصن بنده در بهشت زهرا
  منتظر هستم

  [پاسخ]

 13. حامد خليلي گفت:

  سلام
  دلم خونه
  همین

  یا حق

  [پاسخ]

 14. م.طاهري گفت:

  سلام

  مسیر انقلاب، آرمان ها و اهداف، چرایی و چگونگی حرکت کاملاً روشنه
  توده میلیونی مردم هم راه را به خوبی می شناسند و گوش به فرمان رهبر با قدرت به حرکتشان ادامه می دهد
  کاش مسئولین هم توان پابه پای این حرکت بزرگ و این ملت بزرگ، پیش رفتن را داشتند

  منظورم نه شخص خاصیه نه ارگان خاصی، همه آن هایی است که در طول این سی و دو سال قدم در این راه گذاشته و می گذارند ولی با گذشت زمان کم می آورند.

  [پاسخ]

 15. حسين گفت:

  قنوت گرفته ایم براتون رزمنده های عزیز …
  …………..
  این قسمت خیلی زیبا بود. {بخش روزانه نوشت}

  [پاسخ]

 16. فطرس ملک گفت:

  سلام جناب صفا

  احمدی نژادی که قرار بود دستهایی که در فسادهای مالی آلوده بودند رو رو کنه الان سکوت کرده
  چرا؟
  جریان انحرافی!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 17. فطرس ملک گفت:

  ***جهاد با نفس وسائل الشیعه***

  باب استحباب کسب صفات پسندیده و به کار بردن آنها ذکر تعدادی از آنها

  ۳۰- امام باقر (ع) فرمود: از امیرالمومنین (ع) درباره ایمان سوال شد و حضرت پاسخ دادند: همانا خداوند عزّ و جلّ ایمان را بر چهار پایه نهاد: بر صبر و یقین و عدل و جهاد. اما صبر خود بر چهار شاخه است: بر شوق {به بهشت} و ترس از {جهنم} و بی رغبتی به دنیا و انتظار کشیدنِ {مرگ}- تا آنجا که فرمود:- و یقین نیز بر چهار شاخه است: بر بینا شدن در زیرکی و بار گردانیدنِ {امور به سویِ}حکمت و شناحتن عبرت و روش پیشینیان. و عدل نیز بر چهار شاخه است: بر فهم دشوار و فرو رفتن در علم و حکم نیکو و {وارد شدن در} سبزه زارِ بردباری- تا آنجا که فرمود:- و جهاد نیز بر چهار شاخه است: بر امر به معروف و نهی از منکر و صداقت و راستی در مواضع و دشمنی با بابکاران.

  [پاسخ]

 18. فطرس ملک گفت:

  **** مصباح الهدی ***

  کاستی ها و ابتلائات، غمها و نگرانیها

  وقتی که غصه انسان را می گیرد شب است. خداوند فرمود: و جعلنا اللیل و النهار آیتین فمحونا آیه اللیل و جعلنا آیه انهار مبصره: و ما شب و روز را دو آیت و نشانه قرار دادیم. پس آنگاه نشانه شب را محو کردیم و نشانه روز را روشن و قابل دیدن قرار دادیم. کسی که با نویسنده نامه دوست است و محبّت دارد، کلماتی را هم که نویسنده، برای پوشاندن از اجنبی روی آنها خط زده است می تواند بخواند. دوست، وقتی غصّه آمد می فهمد که خدا به آن وسیله به او گفته است بیا درِ خانه ما. این رمز را خصیّصین می توانند بفمند.
  گزیده ای از سخنان مرحوم حاج اسماعیل دولابی در مجالس وعظ

  [پاسخ]

 19. سربازةٌ گفت:

  سلام علیکم.
  از دیدن این همه خبرهای مشابه سایت ها و اطلاعاتی که مقامات ارشد مثل قطره چکان کف دست خبرنگاران می گذارند، از اینکه شخصیت های اصلی و ارتباطشان با مقام های دولتی تنها پشت حروف مخفف شده پنهان می ماند، از اینکه مراحل عملیات اختلاس را از زمان های قبل پیگیری می کنند و انجام آنرا در مدت زمان طولانی می دانند، از اینکه دشمن حتما بیکار نمی نشیند و از راه شایعات هم بازار اخبار را گرم می کند، از اینکه اختلاس با این هجم را خیلی بعید می دانند که از منظر مقامات اجرایی دور بماند، از اینکه …
  از اینکه حالا مدام می خواهند بر سر ما بکوبندو شماتت کنند و ما هم صد هزار بار بگوییم که موضعمان همان است که بود! …
  “مغزم هنگ می‌کند!”. نه به خاطر صفرهای رقم اختلاس، به خاطر تک تک چشمان منتظر،سکوت سکوت ناتمام … سکوت نا تمام.”مغزم هنگ می کند!”!
  “مغزم هنگ می کند!” و خیلی ساده و صمیمی؛ با رییس جمهور.
  {دلم می‌خواهد انقلابی بشوم. مثل جوانان مصری از دیوار‌ پاستور بالا بروم، با دو دست بازوان دکتر احمدی‌نژاد را بگیرم، زل بزنم به چشمان‌ش که از خستگی باز نمی‌شود و بگویم دکتر! این بود جواب رای ما؟‌ دکتر! حرفی بزن، چیزی بگو. محمود جان! سه هزار میلیارد تومان! دزدگیر ۸۸! چرا ساکت شده ایی؟}{دکتر! بگو…}

  [پاسخ]

 20. 313 گفت:

  سلام علیکم
  خداقوت

  این روزها عجیب دلم برای حماسه سازی های دکتر تنگ شده…
  نمدانم چرا دیگه ….

  [پاسخ]

 21. عبدالله گفت:

  یا وارث
  سلام.
  عطف به روزنوشت
  به یقین می توان بسیاری از موارد جهاد اقتصادی را پیدا کرد.
  دوستان صاحب نظر بسم الله
  این هم کلام امام خامنه ای در دیدار اساتید:
  امسال واقعاً سال جهاد اقتصادى است؛ یعنى باید جهاد اقتصادى صورت بگیرد. حالا من سؤالم این است: امسال چند تا نشست علمى، چند تا مقاله‌ى تحقیقى، چند تا پروژه‌ى عملیاتى در زمینه‌ى جهاد اقتصادى در کشور تحقق پیدا کرده؟ جهاد اقتصادى ابعادى دارد. جهاد اقتصادى به دانشکده‌ى حقوق هم مربوط میشود، به دانشکده‌ى اقتصاد هم مربوط میشود، به دانشکده‌هاى فنى هم مربوط میشود، به دانشکده‌هاى علوم پایه هم مربوط میشود. اگر ما بخواهیم ابعاد جهاد اقتصادى را ملاحظه کنیم، همه‌ى دستگاه‌هاى علمى کشور به نحوى میتوانند مستقیم و غیر مستقیم درگیر مسئله‌ى جهاد اقتصادى باشند. پس هر کدام یک مسئله‌اى دارند براى اینکه در قضیه‌ى جهاد اقتصادى آن را مطرح و دنبال کنند؛ اما نشده. دانشگاه‌ها باید درگیر مسائل کشور باشند. هدف از علم این است که نفع برساند. باید علم براى مردم نافع باشد؛ از برکات آن علم بایستى استفاده کنند.
  یا حق

  [پاسخ]

 22. داش ممد گفت:

  عیب کار همین توکل بخداست

  [پاسخ]

 23. داش ممد گفت:

  هه این بابا تازه داره شک میکنه نمیدونم این افراد با این همه نظریه در رد ولایت فقیه هنوز اینقدر نا اگاهند همه ی بحثتون رو خوندم و فقط این جمله را که درس تاریخ است میگویم
  ((قدرت مطلق فساد مطلق می اورد))
  دکتر سروش

  [پاسخ]

 24. کی گفته که در زمان دولت احمدی نژاد اتفاق افتاده؟!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۱۷:

  هر زمانی که اتفاق افتاده باشه، در یک سال اخیر رشد نجومی داشته.
  اما ربطش به دکتر؛ اختلاس یعنی تصرف نامشروع اموال دولتی یا خصوصی با همکاری کارمند یا کارمندانی از دولت. (دولت به معنی عام و نظام اداری). یعنی اگر با همکاری کارمندان نباشه اساساً اختلاس نیست، بلکه یه جرم دیگه می‌شه. بنابراین چون پای افرادی از نظام اداری وسط هست، باید دکتر وارد عمل بشن و این ورودشون به اطلاع مردم هم برسه.

  [پاسخ]

 25. ورود دکتر احمدی نژاد به منظور برخورد با این اختلاس را تأیید می کنم. اما از متن شما این طور برداشت می شه که هر اشتباهی در سیستم اداری به احمدی نژاد برمی گرده و تو این مورد خاص احمدی نژاد نقش مؤثری داشته! اگر خلافی صورت گرفته قوه قضاییه باید برخورد کند احمدی نژاد چی کار کنه؟ اگر به فرض ثابت شد که خدایی ناکرده احمدی نژاد نقشی داشته باز هم وظیفه ی قوه ی قضاییه است برخورد کنه.
  اما من باز هم متوجه نشدم که شما بر چه اساسی می گید یک سال اخیر رشد نجومی داشته؟!

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۶:۴۵:

  خیلی بدیهی هست. ببینید یک بحث ، قانون هست و یک بحث انتظار ما از رئیس جمهور. ایشون اولاً بنا به اهمیت جریان و در ثانی برای اینکه کار قوه قضا راحت‌تر بشه باید وارد بشن به این جریان و درخواست مقابله با افرادی که این کار رو انجام دادن رو داشته باشند. قطعاً رقم اختلاس اونقدر بالا هست که هیچ شکی باقی نمونه که دست‌های قوی پشت‌سرش هستند، برای مقابله با این دست‌های قدرتمند باید رئیس جمهور وارد بشوند.
  البته این حرف بدون توجه به دو نامه ایی هست که امروز رو شد! انتشار این نامه ها اصلاً کار درستی نیست اما حالا که منتشر شده یا صریحاً باید تکذیب بشن یا… ؟
  رشد نجومی هم مربوط به رقم هست که در سال ۸۹ ۸۰۰میلیارد بوده و در سال نود به ۲۸۰۰ میلیارد رسیده.

  [پاسخ]

 26. حامد خليلي گفت:

  خیلی برام جالبه که بعضی ها کلا ساکتند و هر جا که یک کلمه علیه دکتر نوشته میشه برای کامنت گذاشتن و جو سازی سر و دست می شکنند.

  بعضی ها معاند نیستند ولی خوب معلومه که خیلی جو گیرند

  [پاسخ]

 27. هومن گفت:

  اقای صفا چرا در کشوری که انقلابیون دزدها را یکبار اعدام کردند و انچنان نفرتی در انها بود که نخست وزیر قبل از انقلاب را در همان راهرو زندان با کلت کشتند .چرا الان شما باید از دیوار بری بالا ؟ در مصر انقلابی صورت نگرفته بود سی سال پیش!!و از این نظر با ما تفاوت دارند .
  چرا برایت مهم نیست که مسولین طراز اول این کشور همین انقلابیونی بودند که شما الان انها را کاملا قبول دارید . نشنیده اید که افرادی مکرر اشاره می کنند که در غیاب این مسولین ما نابود می شویم و دارییمان توسط خارجیان غارت می شود !!!
  الان باید کی جواب بده ؟ ایا این مردم را بی اعتماد نمی کنه ؟ یا باز می گویید کاردشمنه که مردم را با شایعه بدبین می کنه ؟
  طرف ازالمان می اید ایران که ثروتش در این اشفته بازار چند برابر شود .چرا در المان امکان چنین کاری نبود ؟
  ایا وجود انتخابات ازاد و تحقق اراده مردم باعث کاهش فساد نمی شود ؟چرا عده ای از این اصلاحات جلو گیری می کنند ؟

  [پاسخ]

  امیرعلی صفا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۲۳:۰۵:

  چون همه عادت کردیم همه چیز رو با هم قاطی کنیم. چون عدالت رو هم می‌خواییم با طعم سیاست داشته باشیم.

  [پاسخ]

 28. علوم انسانی؛ خونین ترین شهید دوران پس از انقلاب
  علوم انسانی با دیدگاه های شاز عبدالکریم سروش…..

  [پاسخ]

 29. عبدالله گفت:

  یا وارث
  قبله دلهایید در این شهر پرهیاهو
  حرمی امن برای گریستن
  دلها که یاد کربلا می کنند دمی در کنار مزار شما روضه ارباب می خوانند.
  دست بر سینه بگذاریم و بگوییم
  سلام بر شما ای حضرت عبدالعظیم حسنی
  دستمان را بگیرید ای درک کننده و یاور چهار حجت خدا
  امروز دلمان را فرستاده ایم کنار ضریح تا در سوگ شما چشمانمان تر شود.
  یا حق

  [پاسخ]

 30. […] دلم می‌خواهد مثل جوانان مصری از دیوار پاستور بالا بروم… […]

 31. امیر گفت:

  با چشم‌ها
  ز حیرت این صبح نابه‌جای

  خشکیده بر دریچه‌ی خورشید چارتاق
  بر تارک سپیده‌ی این روز پابه ‌زای،
  دستان بسته‌ام را
  آزاد کردم از
  زنجیرهای خواب.

  فریاد برکشیدم:

  اینک
  چراغ معجزه
  مردم

  تشخیصِ نیم‌شب را از فجر
  درچشم‌های کوردلی‌تان
  سویی به جای اگر
  مانده‌ست آن‌قدر،

  تا از کیسه تان نرفته تماشا کنید خوب
  در آسمان شب
  پرواز آفتاب را

  با گوش‌های ناشنوای‌تان
  این طُرفه بشنوید:
  در نیم ‌پرده‌ی شب
  آواز آفتاب را

  دیدیم
  گفتند: خلق نیمی
  پرواز روشن‌اش را.آری

  نیمی به شادی از دل
  فریاد برکشیدند:با گوش جان شنیدیم ، آواز روشنش را

  باری
  من با دهان حیرت گفتم :

  ای یاوه

  یاوه

  یاوه

  خلایق !

  مستید و منگ؟!!
  یا به تظاهر تزویر میکنید؟

  از شب هنوز مانده دو دانگی.
  ور تائبید و پاک و مسلمان
  نماز را
  از چاوشان نیامده بانگی !

  هر گاوگندچاله دهانی
  آتش‌فشان روشن خشمی شد :

  این غول بین
  که روشنیِ آفتاب را
  از ما دلیل می‌طلبد.

  توفان خنده‌ها…

  خورشید را گذاشته،
  میخواهد
  با اتکا به ساعت شماطه دار خویش
  بیچاره خلق را متقاعد کند

  که شب
  از نیمه نیز بر نگذشته است

  توفانِ خنده‌ها…

  من
  درد در رگانم
  حسرت در استخوانم
  چیزی نظیر آتش در جانم پیچید.

  سرتاسر وجود مرا
  گویی
  چیزی بهم فشرد

  تا قطره‌ای به تفته گی خورشید
  جوشید از دو چشمم.
  از تلخی تمامی دریاها
  در اشکِ ناتوانیِ خود ساغری زدم.

  آنان به آفتاب شیفته بودند
  زیرا که آفتاب
  تنهاترین حقیقتشان بود
  احساسِ واقعیتشان بود.
  با نور و گرمی‌اش
  مفهوم بی ‌ریای رفاقت بود
  با تابناکی‌اش
  مفهومِ بی‌فریب صداقت بود.

  ای کاش می‌توانستند
  از آفتاب یاد بگیرند
  که بی‌دریغ باشند
  در دردها و شادی‌ هاشان

  حتی
  با نان خشکشان

  و کاردهایشان را
  جز از برای ِ قسمت کردن
  بیرون نیاورند

  افسوس
  آفتاب مفهوم بی‌دریغِ عدالت بود و

  آنان به عدل شیفته بودند و
  اکنون
  با آفتاب گونه ای
  آنان را
  اینگونه دل فریفته بودند !!

  ای کاش می‌توانستم
  خون رگان خود را

  من

  قطره
  قطره
  قطره

  بگریم

  تا باورم کنند.

  ای کاش می‌توانستم
  یک لحظه می‌توانستم ای کاش

  بر شانه‌های خود بنشانم
  این خلقِ بی‌شمار را،
  گرد حباب خاک بگردانم
  تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست
  و باورم کنند.

  ای کاش
  می‌توانستم!

  [پاسخ]

 32. ناشناس گفت:

  ای یاوه

  یاوه

  یاوه

  خلایق !

  مستید و منگ؟!!
  یا به تظاهر تزویر میکنید؟

  از شب هنوز مانده دو دانگی.
  ور تائبید و پاک و مسلمان
  نماز را
  از چاوشان نیامده بانگی !

  [پاسخ]

 33. MK گفت:

  آق محمود از زمان استانداری اردبیل دزد بوده وخودت هم میدونستی ولی خودتون رازده بودین به خریت ونفهمی

  [پاسخ]

 34. […] : • برای چادرِ متهمان ردیف اول اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی • دلم می‌خواهد مثل جوانان مصری از دیوار پاستور بالا بروم… • چه کسانی اقتصاد سرمایه‌داری را به ما توصیه […]

دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: