وکیلانه » » بهترین زمان برای پایان قضیه‌ی جریان انحرافی
من در  RSS من در  Picasa من در  YouTube من در  گوگل پلاس من در  FriendFeed من در  توییتر من در  Facebook
صفحه نخست | آرشيو لينک ها | درباره ی من | عبرات
بهترین زمان برای پایان قضیه‌ی جریان انحرافی
۲۳ام, شهریور ۱۳۹۰| نويسنده: امیرعلی صفا
نظرات[۴۸]

.

پست قبلی وبلاگم را یک افتخار برای خود می‌دانم و تردید‌هایی که دو روز است خواب از چشمانم گرفته را نشانه‌ایی از انصاف خودم قلمداد می‌کنم. خدا را شکر می‌کنم که حتی در ذهن هم اصول را قربانی شخص نکرده ام. شک ندارم اگر دکتر احمدی‌نژاد مقابل این قضیه سکوت می‌کرد، این پست تیتر‌ش “خداحافظ احمدی‌نژاد” می‌شد اما دکتر اثبات کرد که همچنان می‌تواند لیاقت رای ما را داشته باشد و اثبات کرد که همچنان احمدی‌نژاد است.+

قضیه‌ی اختلاس ِ سه، ۱۲ صفر جلوی آن، بسیار بزرگ‌تر از آن است که کسی بخواهد آنرا ماست‌مالی کند و دوستان زیادی هم برای درک بزرگی این رقم حرفهایی گفته اند. (+) اما من ترجیح می‌دهم حجم این رقم را بجای هر چیز دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی مقایسه کنم. آرمانی که بر پایه‌ی دغدغه‌ی پابرهنگان و مستضعفان بنا شده است. برای من مهمتر از رقم، نفس کار و سکوت مقابل این قضیه بود.

گاهی برخی کلمات نمی‌توانند بار معنایی واقعی خود را برسانند، به همین دلیل دوست دارم از کلمه‌ی “دزدی” بجای “اختلاس” استفاده کنم. رقم این دزدی آنقدر عظیم است که آدمی اول شکه می‌شود و بلافاصله بعد از رفع شُک، این فکر در ذهن می‌آید که این بزرگی حکایت از دست‌های قدرتمند‌ ِ پشت آن را دارد، نکند این دست‌ها گلوی عدالت را گرفته و خفه‌اش کنند؟ اما امروز با سخنان رئیس جمهوری عزیز، می‌توان گفت حجت بر قوه قضاییه که قطعاً قبل از این هم پیگیر بوده، تمام شد و ما منتظر شدیدترین برخورد‌ هستیم.

نه فقط پیرامون برخورد با دزد‌های قضیه‌ی اخیر، بلکه روزها و ماه های زیادی است که حرف از “جریان انحرافی” نقل همه‌ی سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست، به نحوی که دیگر با شنیدن نام “جریان انحرافی” حالت تهوع به انسان دست می‌دهد. چه فرصت‌های عظیمی که بخاطر حرف در این خصوص از بین رفت، چه حرف‌های سست و بی اساسی که برخی مخالفان جریان انحرافی گفتند و ماییه‌ی تمسخر انقلاب توسط ضد انقلاب‌های در کمین نشسته شد و مهمتر از همه شش ماه از سال جهاد اقتصادی با حرف پیرامون همین مطلب گذشت.
گروهی به جد اعتقاد به انحراف ِ جریان انحرافی دارند و برای خود وظیفه ایی مهمتر از برخورد با اینان نمی‌شناسند. دیگرانی وظیفه‌ی خود را دفاع از دولت می‌دانند و این میان مردمانی که تعدادشان قطعاً از دو گروه قبلی بیشتر است، دیگر حالشان از این حرفها به هم می‌خورد. پای حرف این مردم که بنشینی می‌گویند اگر این افراد متخلف هستند و مدرک هم وجود دارد، مدارک به قوه قضاییه ارائه شود تا با آنها برخورد صورت بگیرد و اگر هم نیستند، که هیچ.
در خصوص این دزدی هم حرفهای زیادی گفته شد که شاید مهمترین آن انتشار دو نامه‌ ایی بود که حکایت از توصیه دفتر رئیس جمهور برای تسریع کار شرکتی که متهم اصلی دزدی است، داشت (+).
این‌همه گفتم که برسم به اینجا‌: بنابراین با توجه به اطاله‌ی بیش از حدِ قضیه‌ی جریان انحرافی،‌ آیا حالا که مهمترین مقابله کنندگان با جریان انحرافی در دست مدرک دارند‌ و شخص رئیس جمهور هم خواستار برخورد با متخلفین اخیر در هر پست و منصبی که هستند، شده است، بهترین زمان برای ختم غائله‌ی جریان انحرافی نیست که یا رفع اتهام بشود یا اثبات جرم؟
البته پر واضح است برخوردِ پشت پرده به درد لای جرز دیوار هم نمی‌خورد!دیدگاهتان را بنویسید

*اگر پیغام‌تان خصوصی است، کافی است در متن پیام، کلمهٔ خصوصی را درج کنید.

ww w) :| :x :wink: :roll: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :P :D :?: :? :-) :( :!: